10 najlepších penových zbraní

miesto

názov

Hodnotenie funkcie

Najlepšie amatérske pištole

Umiestnenie: 1Bieber masterOptimálna kombinácia ceny a kvality
Umiestnenie: 2Stayer Master EconoMaxNajťažšia zbraň
Umiestnenie: 3Blast Extra LiteNajlepšia cena, minimálna hmotnosť
Umiestnenie: 4P.I.T.Najlepšia zbraň na jednu opravu
Umiestnenie: 5Park MJ07Pohodlie a jednoduchosť dizajnu

Najlepšie zbrane pre profesionálov

Umiestnenie: 1Kraftool IndustrieNajspoľahlivejšia a funkčná zbraň
Umiestnenie: 2Matrix 88669Najviac bezproblémová zbraň
Umiestnenie: 3Namontujte 14270Najlepšia kvalita
Umiestnenie: 4BISON Professional BuranNajpevnejšia zbraň
Umiestnenie: 5STAYER Profesionálny PROGun 06861_z01Najdostupnejší profesionálny model

V modernej konštrukcii sa pena stala veľmi obľúbeným materiálom. S jeho pomocou vyplňte dutiny, nainštalujte okná a dvere, vytvorte izoláciu. Vďaka adhézii a rýchlemu zmrazeniu je možné zrýchliť prácu rôznej zložitosti. Aby bolo možné ekonomicky a jednotne aplikovať neposlušnú lepkavú hmotu, bola vynájdená špeciálna zbraň. Tieto zariadenia sú v hojnosti na policiach stavebných obchodov, a vybrať si slušnú možnosť nie je vždy ľahké. Aby sme vám pomohli, zostavili sme hodnotenie, ktoré zahŕňalo len tie najlepšie modely pištolí pre polyuretánovú penu amatérskej a profesionálnej triedy.

Najlepšie amatérske pištole

Pre dočasné použitie, jednorazová oprava vo vašom byte nemusí kupovať drahé nástroje. Na tento účel sú vhodné lacné pištole. Pomôžu uľahčiť prácu, okrem montážnej peny, po ktorej môžu byť zabudnuté alebo vyhodené.

Umiestnenie: 5. Park MJ07

Pohodlie a jednoduchosť dizajnu
Krajina: Čína
Priemerná cena: 462 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.5

Dobrá voľba pre cenu a kvalitu, ak nebudete používať zbraň pre penu po celú dobu. Je nepravdepodobné, že by vydržal aktívnu prevádzku, ale plne sa vyrovná so základnými opravárenskými prácami - vyplnením medzier, upevnením dverných a okenných rámov, zapečatením vykurovacieho systému alebo inštalatérskych prác. Pištoľ je vhodná pre všetky štandardné valce. Konštrukcia modelu je extrémne jednoduchá, ale okrem kovových prvkov je v ňom aj plast, preto nie je potrebné počítať s dlhou životnosťou a špeciálnou spoľahlivosťou.

Napriek niektorým nevýhodám rozpočtovej pištoľovej pušky, používatelia ju nepovažujú za najhoršiu možnosť, čo je to, čo sa v recenziách hovorí. Pištoľ sa pohodlne zmestí do ruky, spúšť sa stlačí bez veľkého úsilia - môžu pracovať dlhú dobu bez únavy. Model nevydrží zvýšené zaťaženie, preto je vhodný len pre domáce, nie profesionálne účely.


Umiestnenie: 4. P.I.T.

Najlepšia zbraň na jednu opravu
Krajina: Čína
Priemerná cena: 450 rub.
Hodnotenie (2019): 4.6

Nemá zmysel kupovať drahý profesionálny nástroj na samoobsluhu v byte. Pre takéto účely je lepšie kúpiť cenovo dostupnú P.I.T. Pomôže vložiť dvere, vyplniť medzery, upevniť izoláciu. Okrem kovového valca a ventilu je inventár kompletne vyrobený z plastu. Široká svorka spoľahlivo drží nádobu na penu, ale niť je dostatočne jemná a po výmene niekoľkých nádob je olízaná. Regulátor má klasický tvar, pomocou ktorého môžete nastaviť tenký prívod peny. Vzhľadom k dlhej trubici bude môcť dosiahnuť najviac neprístupných miestach. Jedna tretina dĺžky je zúžená, čo ďalej zjednodušuje prácu.

Spotrebitelia rozlišujú niekoľko pozitívnych vlastností pištole P.I.T. Je to dostupnosť, jednoduchosť, pohodlie v práci. Keďže väčšina častí je vyrobená z plastu, je nepravdepodobné, že by tento nástroj vydržal viac ako jednu opravu.

Umiestnenie: 3. Blast Extra Lite

Najlepšia cena, minimálna hmotnosť
Krajina: Čína
Priemerná cena: 400 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.7

Najobľúbenejšou čínskou pištoľou je model Blast Extra Lite. Predáva sa za najnižšiu cenu, pretože takmer všetky jeho časti sú vyrobené z polymérov. Vďaka tomuto dizajnu bol získaný najľahší model vo svojej triede. Objemová rukoväť bude vhodná pre ruky veľkého muža. Prívod peny sa vykonáva otáčaním ohnutého gombíka. V určitej polohe ho môžete zablokovať vložením páky do drážky. Široká svorka umožňuje rýchlu výmenu valcov. Spoľahlivé zadržanie polyuretánovej peny poskytuje ihlový ventil.

Amatérski majstri a profesionáli označujú tieto vlastnosti pištole Blast Extra Lite za dostupnú cenu, jednoduchosť, pohodlie v práci. Medzi nedostatkami môže byť identifikovaný spontánny výstup peny pri páde zbrane, nespoľahlivosť plastovej konštrukcie, zlá fixácia nádoby.

Umiestnenie: 2. Stayer Master EconoMax

Najťažšia zbraň
Krajina: Čína
Priemerná cena: 525 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.9

Maximálna výdrž a nenáročnosť má zbraň Stayer Master EconoMax. Výrobca to dokázal pomocou jednoduchého dizajnu a vysokokvalitných materiálov. Napájacie potrubie montážnej peny je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, čo uľahčuje odstraňovanie zvyškov vysušeného izolátora. Spúšť je tiež vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Pre spoľahlivé upevnenie valca je k dispozícii zachytávanie reziva z hliníka. Na vstupe prívodného systému je guľový ventil, výstupný kanál je zaistený ihlovým mechanizmom. Vyznačujú sa spoľahlivosťou a spoľahlivosťou.

Užívatelia si všimnú jednoduchosť dizajnu a vytrvalosti pištole Stayer Master EconoMax. Je cenovo dostupný, vyrobený z kvalitných materiálov. Keďže sa trubica z tela neodstráni, po každom použití musíte prepláchnuť zásoby zo zvyškov peny.

Dnes je v predaji veľa zbraní pre polyuretánovú penu od rôznych výrobcov. Vedúce spoločnosti na stavebnom trhu sú nasledujúce spoločnosti.

  • Spoločnosť Kraftool vyrába širokú škálu malých nástrojov. Zbrane pre polyuretánovú penu majú nemeckú kvalitu, spoľahlivosť a trvanlivosť. Výrobky majú pomerne vysokú cenu, takže ich najčastejšie nakupujú profesionálni stavitelia.
  • Matrix je známy svetový výrobca stavebných strojov a elektrického náradia. Oficiálni distribútori sú k dispozícii takmer v každej krajine. Pištoľky sú dobrej kvality, takže ich oceňujú aj komody a inštalatéri.
  • Dcérska spoločnosť Kraftool je Stayer. Produkty sú žiadané medzi amatérmi a profesionálmi vďaka svojej dostupnej cene a jednoduchosti používania.
  • Známy kanadský výrobca nástrojov a príslušenstva pre priemysel a stavebníctvo FINCH INDUSTRIAL TOOLS (FIT) predáva svoje výrobky v Rusku od roku 1996. Spočiatku boli navrhované modely pištolí spoľahlivé a pohodlné a teraz sú cenovo dostupnejšie.
  • História vývoja nemeckej spoločnosti Biber začala v roku 1950. Dnes sa nielen európskym, ale aj domácim staviteľom podarilo oceniť prednosti pištolí tejto spoločnosti.

1 Bieber Master

Optimálna kombinácia ceny a kvality
Krajina: Nemecko
Priemerná cena: 635 rubľov.
Hodnotenie (2019): 5,0

Dobrá kvalita za prijateľnú cenu má zbraň Bieber Master. Nástroj je vybavený predĺženou trubicou z nehrdzavejúcej ocele, ktorá má od okraja až po stred. Pištoľová rukoväť je pohodlne vyrobená pre mužskú ruku, spúšť môžete ťahať jedným alebo niekoľkými prstami. Ovládač spúšťacieho ventilu prechádza cez celú rúrku. Ak chcete extrahovať zvyšky sušenej peny, môžete kompletne rozobrať inventár. Vďaka jednoduchej konštrukcii je možné udržať stav pištole v perfektnom stave. Na uzamknutie kanálov sa používajú vysoko kvalitné ventilové mechanizmy.

V hodnotení, domáci užívatelia identifikovať niekoľko pozitívnych vlastností pištole Bieber Master. Je to demokratická cena, vysoko kvalitný a spoľahlivý dizajn. Model môže byť použitý pre domáce aj profesionálne účely.

Najlepšie zbrane pre profesionálov

Pre každodennú prácu s polyuretánovou penou sa nedá bez spoľahlivej a kvalitnej pištole. Mal by to byť robustný model s hermetickým dizajnom, pohodlným prístupom pre údržbu a bezproblémovým systémom montáže valca. Odborníci sú ochotní zaplatiť za takého asistenta vysokú cenu.

Umiestnenie: 5. STAYER Professional PROGun 06861_z01

Najdostupnejší profesionálny model
Krajina: Nemecko (vyrobené v Číne)
Priemerná cena: 560 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.7

Ak potrebujete pištoľ pre profesionálnu montážnu penu, ale finančné prostriedky neumožňujú nákup drahého nástroja, môžete venovať pozornosť rozpočtovému modelu nemeckej značky STAYER. Napriek tomu, že výroba sa vykonáva v Číne, zbraň je vyrobená celkom zdravo, môže odolať častej a dlhodobej prevádzke. Medzi výhody tohto modelu patrí odolné kovové puzdro, ergonomická plastová rukoväť, ihlový ventil a schopnosť regulovať prietok peny.

Model je vhodný tak pre domáce potreby, ako aj pre profesionálne aktivity. V prehľadoch si užívatelia všimnú veľmi pohodlnú ergonomickú rukoväť, nízku hmotnosť produktu (440 g.). Majú radi, že za nízku cenu si môžete kúpiť model so schopnosťou regulovať dodávku peny. V prevádzke, zbraň je jednoduchá a pohodlná, slúži na dlhú dobu, a vyzerá ako dobrý profesionálny nástroj.

Umiestnenie: 4. ZUBR Professional Buran

Najpevnejšia zbraň
Krajina: Čína
Priemerná cena: 934 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.7

Polyuretánová pena je schopná dodať zamestnancovi veľa problémov, keď príde do styku s pokožkou alebo odevom. S utesnenou pištoľou ZUBR Professional Buran sa nemôžete báť vzhľadu lepiacej hmoty na nesprávnom mieste. Ak ventil zatvoríte pevne, pena nestvrdne na týždeň. Nástroj je určený na hospodárne plnenie dutín v dverných a okenných blokoch, na vytvorenie izolačnej vrstvy, tesniacich spojov a spojov. Všetky diely sú vyrobené s vysokou presnosťou, obzvlášť stojí za zmienku je mosadzný ihlový ventil potiahnutý teflónom. Spoľahlivé kovové telo a skladom.

Profesionálni stavitelia vysoko oceňujú dostupnú cenu a vysokú úroveň tesnosti v pištole BISON Professional Buran. Pri správnom používaní sa ruky a oblečenie nekolidujú s lepiacou penou. Ťažkosti vznikajú, keď pena zaschne v pištoli, nie každý má rád tvar rukoväte.

Umiestnenie: 3. FIT 14270

Najlepšia kvalita
Krajina: Kanada (vyrobené v Číne)
Priemerná cena: 1449 rub.
Hodnotenie (2019): 4.7

Hlavnou vlastnosťou zbrane FIT14270 je vysoká kvalita. Model je vyrobený z odolnej zliatiny na báze hliníka. Mosadzná trubica je doplnená plastovou rukoväťou. Uzatváracie ventily sú poniklované. Táto kombinácia materiálov robí nástroj nielen spoľahlivým, ale aj jednoduchým. Pištoľ je ideálna pre domáce použitie aj pre profesionálne použitie. Vďaka jemnému nastaveniu je možné prietok peny nastaviť hladkým tenkým prúdom. Existencia trysiek umožňuje hospodárne využívať penu. Po práci sa zbraň ľahko čistí.

Profesionálni stavitelia a majstri domov dopĺňajú pištoľ FIT 14270. Je dobre vyrobená, pohodlná a predvídateľná vo svojej práci a ľahko sa udržuje. Nevýhodou je nespoľahlivá montážna matica, problémová demontáž dýzy.

Umiestnenie: 2. Matrix 88669

Najviac bezproblémová zbraň
Krajina: Nemecko (vyrobené v Číne)
Priemerná cena: 1700 rub.
Hodnotenie (2019): 4.8

Najspoľahlivejšia a bezporuchová profesionálna pištoľ je model Matrix 88669. V tomto nástroji je robustné puzdro, ktoré je chránené pred koróziou teflónovým povlakom. Vďaka špeciálnemu postreku je zabránené nielen vzhľadu hrdze, ale je znížená aj lepiaca schopnosť. Vytvrdená pena sa dá ľahko odstrániť z trubice aj z ventilov. Teflón však nemá vysokú pevnosť, preto sa neodporúča vyberať diely ostrými oceľovými predmetmi. Bezpečnosť používania zaisťujú dve rukoväte. Takže prsty vašej ruky sa nedajú náhodne stlačiť.

Výhody polyuretánovej penovej pištole Matrix 88669 sú profesionáli, ktorí zahŕňajú jednoduché čistenie peny, pohodlné uchopenie, robustné kovové puzdro a jemné doladenie krmiva. Z nedostatkov možno identifikovať klzký spúšť a vysokú cenu.

1 Kraftool Industrie

Najspoľahlivejšia a funkčná zbraň
Krajina: Nemecko (vyrobené na Taiwane)
Priemerná cena: 1810 rubľov.
Hodnotenie (2019): 5,0

Veľmi praktická je pištole Kraftool Industrie. Jeho spoľahlivosť a funkčnosť zaznamenáva mnoho profesionálnych staviteľov. Výhodou modelu je skladací dizajn rúrky a výtoku, ktorý umožňuje čistenie. Všetky diely sú vyrobené z kvalitných materiálov. Valec je vyrobený z mosadze, závitová časť je veľmi pevná a odolná. Pri správnej činnosti pištole je zachovaná úplná tesnosť zásob. Prípad zliatiny medi sa nebojí mechanického namáhania a náhodných kvapiek. Aj pri pravidelnom používaní dosahuje životnosť 7 rokov.

Profesionálni stavitelia a inštalatéri označujú niekoľko pozitívnych vlastností pištole Kraftool Industrie. Nástroj je vysoko kvalitný, spoľahlivý, odolný. Ľahko sa udržuje, pričom si zachováva všetky svoje vlastnosti už mnoho rokov. Nevýhodou je veľká váha a vysoká cena.


Loading...