6 najlepších krmív pre morčatá

Morča správne kŕmte

Morčatá - malé, inteligentné hlodavce z Južnej Ameriky - získali srdcia mnohých ľudí. Hlavným jedlom v prírode pre tieto zvieratá je rastlinné potravinypreto sa ich telo naučilo prelomiť vlákno, extrahovať z neho živiny vďaka dlhým črevám a špeciálnym mikroorganizmom - symbiótom. Akékoľvek porušenie trávenia vedie k smrti užitočných mikróbov a morča je vážne choré, preto je veľmi dôležité vybrať si najlepšie krmivo pre morčatá a pozorovať režim kŕmenia.

Ďalšou vlastnosťou tela u týchto hlodavcov je neschopnosť syntetizovať vitamín C, ako to robí väčšina ostatných zvierat. Kyselina askorbová musí prísť každý deň s jedlom. Morčatá by mali každý deň dostať hlavné suché krmivo, pozostávajúce zo sušeného ovocia, zeleniny, obilia, trávnych granúl a premixu vitamín-minerál, ako aj sena a šťavnatých rastlinných potravín.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie štandardné krmivo pre morčatá1Prestige Versele-Laga Chrumkavé müsli morčatá9.8 / 10230
2Vitakraft Menu Vital9.8 / 10360
3JR Farm Classic pre morčatá9.6 / 10300
4Fiory Indy pre morčatá a činčily8.6 / 10400
Najlepšie krmivo pre morčatá bez zrna1Benelux obilné zadarmo9.8 / 10490
Najlepšie granulované morčacie krmivo1Versele-Laga Prestige Cavia Complete9.9 / 10300

Najlepšie štandardné krmivo pre morčatá

Prestige Versele-Laga Chrumkavé müsli morčatá
230 (na balenie 1 kg)
Krmivo pozostáva zo suchej trávy, zŕn a zeleniny vo forme vločiek a extrudovaných granúl, zvlášť atraktívnych pre morčatá. Obohatený o minerály a vitamíny, vrátane vitamínu C. Obsahuje veľké množstvo vlákniny pre zdravie tráviaceho systému. Umožňuje správne brúsiť zuby.
Hlavné výhody:
 • atraktívna cena;
 • balenie so sponou;
nevýhody:
 • vysoký obsah kalórií v dôsledku veľkého množstva obilia;
 • farbivá.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre to, čo milujem Versele-Laga - ak si kúpite ich jedlo, žiadne nepríjemné prekvapenia, len kvalita za dobrú cenu. Pig ako, problémy s kreslom nevznikli. Jediné, čo obsahuje veľa obilia, takže musíte dať viac sena.
Vitakraft Menu Vital
360 (na balenie 1 kg)
Vyvážené potraviny pre morčatá neobsahujú cukor, sú obohatené o vitamíny a minerály, vrátane kyseliny askorbovej, ktorá je potrebná pre hlodavce. Tuhé granuly a veľké množstvo vlákniny poskytujú rovnomerné mletie zubov a dobré trávenie. Základom kŕmnych obilnín (50%), semien, bylinných granúl lucerny, sušenej zeleniny a rastlinných tukov. Extrakt Yucca pomáha znižovať nepríjemný zápach z bunky.
Hlavné výhody:
 • vyvážené zloženie;
 • obohatený o vitamín C;
 • dobrá hodnota za peniaze.
nevýhody:
 • prítomnosť v zložení farbív.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Toto jedlo je najlepšou voľbou pre majiteľov nezbedných zvierat. Moje morčatá zvyčajne jedia zlé jedlo, ale toto sa konzumuje na oboch lícach, dokonca aj trávne granule postupne jedia. Zloženie je dobré - vitamín C je zahrnutý, a to je veľmi dôležité.
JR Farm Classic pre morčatá
300 (na balenie 1,2 kg)
Skladá sa z lúčnych tráv (vrátane ďateliny 4%), mäty, petržlenu, vločiek z obilnín a strukovín, ako aj vyklíčeného jačmeňa a mrkvy. Jedlo je obohatené o vitamíny (vrátane kyseliny askorbovej) a minerálov. Nízky obsah zŕn vám umožňuje udržať zviera v dobrom stave, veľké množstvo bylín a vlákniny čo najbližšie k prírodnej strave morčiat.
Hlavné výhody:
 • vyvážená strava;
 • atraktívna cena;
 • nízky obsah obilnín.
nevýhody:
 • farbivá.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Moje prasa sa páčilo tejto potrave, aj keď nie je úplne jesť niektoré pelety (prstene a tráva). Stolička je normálna, nemá svrbenie, ako na predchádzajúcom krmive.
Fiory Indy pre morčatá a činčily
400 (za balenie 850 g)
Vyvážená strava obsahuje trávové granule, zrná, sušenú mrkvu. Jedlo je obohatené o oleje a tuky s vysokým obsahom mastných kyselín, vitamínov, minerálov vo forme chelátových zlúčenín, ako aj o extrakt z yuky. Med a prírodné aromatické prísady, ktoré sú súčasťou, sú obzvlášť atraktívne. Okrem toho, medzi zložkami je liek, ktorý inhibuje rozvoj kokcídií v tele zvierat.
Hlavné výhody:
 • obohatený o vitamín C a selén;
 • časť lieku proti kokcidii.
nevýhody:
 • zvýšený kalorický obsah v dôsledku obsahu obilnín, medu a výroby chleba.
8.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Nesťažujem sa na zdravie mojich domácich miláčikov a dlhodobo som ich kŕmila do Fiory - veterinár nám poradil pri prvom vyšetrení. Vlna svieti, nikdy nemala žiadne problémy so žalúdkom. Pravda, snažím sa to nedať tak moc, pretože obsahuje med.

Najlepšie krmivo pre morčatá bez zrna

Benelux obilné zadarmo
490 (na balenie 650 g)
Potravina je založená na peletách z lúčnych tráv, plátky sušenej zeleniny a ovocia vo forme čipov, užitočných semien rastlín (ľanu, rasce), kvetenstva a hrachových vločiek. Neobsahuje umelé prísady, obilniny, cukor. Vyvážené zloženie s veľkým množstvom bylín a zeleniny zabezpečuje zásobovanie všetkých potrebných živín, vitamínov a stopových prvkov, ako aj dobré trávenie a zdravie morčiat.
Hlavné výhody:
 • veľké množstvo rôznych bylín;
 • vysoký obsah vlákien;
 • bezzernovoy.
nevýhody:
 • vysoké náklady;
 • nie je obohatený vitamínom C.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Základ stravy je vynikajúci - vonia chutne, ošípané jedia dobre. Zloženie skôr vzácnych zložiek, žiadne farbivá a veľké množstvo obilia, ako v iných krmivách.

Najlepšie granulované morčacie krmivo

Versele-Laga Prestige Cavia Complete
300 (za balenie 500 g)
Krmivo sa skladá z extrudovaných peliet, takže je zvyčajne úplne konzumované zvieratami. Obsahuje veľké množstvo hrubých vlákien, zeleniny (najmenej 10%), obohatené o prebiotiká, mastné kyseliny, prírodné rastlinné pigmenty, vitamíny, minerály a extrakt z yuky. Dlhé vlákna v kompozícii umožňujú zubom správne brúsiť a predchádzať problémom tráviaceho traktu, vrátane tvorby vlasových hrčiek v žalúdku.
Hlavné výhody:
 • obohatený stabilizovaným vitamínom C;
 • vyvážené zloženie;
 • úplne granulovaný;
 • vysoký obsah vlákien.
nevýhody:
 • relatívne vysoké náklady.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Myslím, že toto je najlepšie krmivo pre morčatá. Moje prasa žerie s radosťou, nevyberá si jednotlivé kúsky, ako predtým. Ako súčasť veľa vlákniny a veľa užitočných prísad.

Ako si vybrať najlepšie krmivo pre morčatá?

Suché krmivo je potrebné morčatám podávať prísne podľa harmonogramu, 2-3 krát denne, po určitom čase odkrmovania. Pri výbere potravín je dôležité zamerať sa na štruktúra: čím viac rôznych prírodných bylín obsiahnutých v potrave morčiat, tým lepšie. Zvýšený obsah vlákniny, malé množstvo alebo úplná absencia obilnín a iných jednoduchých sacharidov hovorí o dobre vykonanej strave.

Optimálne, ak je prítomné iba krmivo pelety, Nemali by mať jasnú farbu - hlodavce nebudú dávať pozor na farbu potravín, farbivá sú pridané, aby sa kusy vizuálne atraktívne pre majiteľov. Prírodné farby, príjemná bylinná vôňa, rôznorodá bylinná kompozícia bez jednoduchých sacharidov, prednostne s prídavkom vitamínu C - to sú príznaky dobrého krmiva pre morčatá.

Nezabudnite na to pitnej vody v dostatočnom množstve - vždy by mala byť v miske na pitie. Pri absencii apetítu u zvieraťa, dokonca aj počas jedného dňa, je potrebné kontaktovať veterinára.

Loading...