Top 5 potkanov

Rat šťastie - vybrať správne jedlo

Potkany sú jedným z najchytrejších hlodavcov, ľudia majú už dlho potkany ako domáce zvieratá a milujú svojich malých priateľov: zdá sa, že doslovne chápu všetko. A môžete kŕmiť domáce jedlo. Alebo nie?

Bohužiaľ, mnohí ľudia zabúdajú, že sa jedná o zvieratá, ktoré sa od nás líšia v štruktúre a metabolizme, napriek všežravému. Veľké množstvo tukov, cukru, soli a umelých prísad, ktoré človek konzumuje každý deň, je smrteľné pre zdravie potkanov. Ich strava by mala pozostávať zo špeciálneho obohateného obilného krmiva obsahujúceho optimálne množstvo živín, ako aj návnady: zeleniny a ovocia (najviac 40 g), živočíšnych bielkovín v rôznych formách (nie viac ako 30 g), najviac raz týždenne - fermentovaných mliečnych výrobkov (najviac 1 polievková lyžica na zviera).

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie kompletné krmivo pre potkany1Beaphar Extravital9.9 / 10250
2JRFarm Rat Classic9.6 / 10270
Najlepšie potkanie jedlo bez živočíšneho proteínu1Benelux Funny Muis-Rat-Gerbil Premium9.8 / 10280
2Vitakraft Emotion Beauty9.6 / 10500
3Fiore9.5 / 10370

Najlepšie kompletné krmivo pre potkany

Beaphar Extravital
250 (na balenie 500 g)
Prémiové potkanie krmivo obsahuje rôzne granule: extrudované obilniny, lucernu a morčacie mäso, ako aj veľké množstvo obilia, semien a sušenej zeleniny. Systém Dental Care zabezpečuje správne mletie rezákov. Extrakt z echinacey zvyšuje prirodzenú imunitu. Zmes je obohatená o esenciálne vitamíny, ako aj minerály v ľahko stráviteľnej chelátovej forme.
Hlavné výhody:
 • nepriehľadné balenie s lepiacou páskou na uzavretie vrecka;
 • vyvážené zloženie;
 • extrakt z echinacea;
 • krmivo je dobre stráviteľné.
nevýhody:
 • Zvieratá nejedia všetky pelety.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
V tomto krmive nie sú žiadne exotické prísady a prítomné sú aj pelety lucerny, ktoré nie sú potkany potkané, ale zvieratá sa cítia najlepšie! Energické, lesklé vlasy, zdravé zuby hovoria samy za seba.
JRFarm Rat Classic
270 (na balenie 600 g)
Jedlo obsahuje len najchutnejšie a zdravé zložky pre potkany, neobsahuje extrudovanú lucernu a iné prísady, ktoré zvieratá zle konzumujú. Zmes obsahuje veľké množstvo chutných cereálií obohatených granúl, celých zŕn a semien, strukovín, plodov rohovníkov, dátumov a proteínových doplnkov (sušené mäso, malé celé ryby a krevety). Takéto zloženie zaisťuje, že v miske nezostanú žiadne omrvinky!
Hlavné výhody:
 • bohaté vyvážené zloženie;
 • dobrá požívateľnosť;
 • kvalitných surovín.
nevýhody:
 • priehľadné balenie bez spony;
 • obsahuje farbivá;
 • ťažké nájsť v obchodoch so zvieratami.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Naša polovičatá našuchorená priateľka jedla všetko jedlo v miske (asi jeden a pol polievkovej lyžice) a cíti sa skvele. Cena je pomerne cenovo dostupná a kompozícia je úžasná odroda. Jediná vec, ktorá sa nepáčila - malé množstvo prachu na dne balenia.

Najlepšie potkanie jedlo bez živočíšneho proteínu

Benelux Funny Muis-Rat-Gerbil Premium
280 (na balenie 1 kg)
V zmesi mnohých orechov, semien, celých zŕn, sušenej zeleniny, ovocia a bobúľ ovocia. To všetko - obľúbené pochúťky hlodavcov. V krmive nie je odpad, prach ani nepotrebné zložky. Jedlo zabezpečuje zdravie zubov, zažívací systém, zvieracie chlpy. Obohatený o základné vitamíny a minerály. Extra Fresh System balenie technológie umožňuje uložiť užitočné látky na dlhú dobu.
Hlavné výhody:
 • atraktívna cena;
 • potkany úplne konzumujú potraviny;
 • vyvážené zloženie;
 • vysoko kvalitné vákuové balenie.
nevýhody:
 • nedostatok proteínových doplnkov.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Potkan všetko čistí. Jedlo vyzerá dobre a vonia, v ňom nie je žiadny prach ani nečistoty, ale veľa druhov dobrôt, ako sú orechy a ovocie karobu. Za cenu len vynikajúcu kvalitu, číre potešenie.
Vitakraft Emotion Beauty
500 (na balenie 600 g)
Super prémiové jedlo vytvorené špeciálne pre okrasné potkany. Pevné zrná poskytujú zdravé zuby, komplex mastných kyselín zlepšuje stav srsti a extrakt z aloe vera stimuluje imunitný systém. Okrem obilnín, sušeného ovocia a zeleniny obsahuje zmes trstinovú melasu, oleje, vitamíny a stopové prvky. Hermetické tesné balenie zaručuje maximálnu bezpečnosť výrobku.
Hlavné výhody:
 • vyvážené zloženie;
 • extrakt z aloe vera.
nevýhody:
 • relatívne vysoké náklady;
 • farbivá;
 • nedostatok proteínových doplnkov.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalita Whitakraft je časovo testovaná a táto potravina nie je horšia ako u iných výrobkov. Krysy to milujú a veľmi dobre ju konzumujú, a čo je najdôležitejšie, moja alergická krysa Rex ju môže bezpečne jesť a nie svrbiť.
Fiore
370 (za balenie 850 g)
Zmes obsahuje lahodné granule a prstene drvených cereálií a lucerny s medom, celozrnnými zrnami, semenami, hráškom, kúskami zeleniny a arašidmi. Extrakt Yucca znižuje nepríjemný zápach zo živočíšnych sekrétov. Potraviny obsahujú omega-3 a omega-6 mastné kyseliny potrebné pre zdravú kožu a srsť. Inulín je prírodný prebiotik, ktorý pomáha rozvíjať prospešnú črevnú mikroflóru a udržiava optimálnu črevnú funkciu. Chelátové minerály sa dobre vstrebávajú a posilňujú imunitný systém.
Hlavné výhody:
 • vyvážené zloženie;
 • extrakt z yuky.
nevýhody:
 • neobsahuje živočíšne bielkoviny;
 • Zvieratá nejedia všetky zložky krmiva.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobré jedlo, vákuové balenie, zmes vonia ako čerstvé zrno. Potkanom sa to veľmi páčilo, po ňom neboli žiadne problémy, v miske zostali len palice z lucerny.

Aká je najlepšia potrava pre potkany?

Prémiové kompletné krmivá budú najlepším riešením pre potkany. V mnohých zmesiach nie sú žiadne prísady živočíšneho pôvodu, ale to neznamená nízku kvalitu. Takéto zmesi majú všeobecne vyvážené zloženie, takže sú vhodné na kŕmenie alergických potkanov, starších zvierat, na kombináciu s proteínovým krmivom alebo inou potravou.

Suché krmivo by sa malo vždy uchovávať v miske potkana. Ak je zviera náchylné na nadmerný prírastok hmotnosti, potom je lepšie ho dávkovať podľa rýchlosti kŕmenia určenej výrobcom (asi 1 polievková lyžica zmesi denne). Mladé, tehotné a dojčiace potkany by mali zvýšiť porciu.

Okrem pohody zvieraťa je dôležitým indikátorom vhodne zvolenej kŕmnej zmesi chutnosť. Ak si hlodavec vyberie len polovicu kusov a ponechá polovicu v miske, potom stojí za to pozrieť sa na niečo vhodnejšie.

Pozrite si video: Napadnutý potkanom rats attack (Február 2020).

Loading...