5 najlepších kompaktných smartfónov

Výber najlepšieho malého 4-4,5 “smartfónu

Ak neberiete do úvahy produkty spoločnosti Sony a Apple, charakteristickým znakom segmentu moderných kompaktných smartfónov je takmer úplná absencia modelov s vysokým výkonom. Niet divu - je to nepríjemné hrať na obrazovke s uhlopriečkou 4-4,5 palca, a pre všetky ostatné aj slabé hardvérové ​​platformy sú dosť. Takýto tvarový faktor sa zvyčajne volí z dôvodu ergonómie a "čipy" a "buchty" sa považujú za bonus. Toto sú dobroty, ktoré oceníme.

Hodnotenie najlepších kompaktných smartfónov v roku 2017

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné kompaktné smartphony1Huawei Y3 II9.4 / 107 990
2LG K3 LTE K100DS9.3 / 104 450
Najlepšie kompaktné smartfóny strednej triedy1Samsung Galaxy J1 (2016)9.4 / 106 290
Najlepšie kompaktné smartphony najvyššej úrovne1Sony Xperia XZ1 Compact9.6 / 1025 590
2Apple iPhone SE9.5 / 1025 470

Najlepšie lacné kompaktné smartfóny

Huawei Y3 II
7 990

Minulý rok 2016 je poznačený vydaním niekoľkých prerobení. V nadväznosti na spoločnosť Samsung, ktorá predstavila aktualizácie modelových radov A a J a Apple, ktorý vdýchol nový život do iPhone 5S, sa známy čínsky výrobca rozhodol pritiahnuť pozornosť kupujúcich ďalšou reinkarnáciou smartfónov Y3 a Y5. Ak však predchádzajúci pokus Huawei s vydaním extrémne ľahkej verzie Y3c (Y336) nevybudil veľký záujem verejnosti, potom výhľad pre Y3 II je optimistickejší.

Vývojári zvýšili množstvo pamäte RAM na smartfóne a nahradili batériu modernejším lítium-polymérom, pričom zároveň mierne zvýšili svoju kapacitu. Okrem toho Y3 II získal snímače priblíženia a osvetlenia, ako aj prispôsobiteľné fyzické tlačidlo Easy Key, ktoré vám umožňuje vyvolať tri aplikácie aj z obrazovky uzamknutia.

Ďalším znakom gadget je multifunkčný programovateľný indikátor. Informuje vlastníka nielen informatívne o udalostiach, ktoré sa udiali, ale tiež vám umožňuje nastaviť rôzne farby na dôležitých kontaktoch alebo skupinách, pridať ku svojej konkurencii farebnú hudbu alebo jednoducho zmeniť farbu tak, aby vyhovovala vašej nálade.

Upozorňujeme, že modifikácia s modulom LTE je postavená na produktívnejšej platforme, ale ešte nie je v predaji.

Hlavné výhody:
 • dobrá funkčnosť rozpočtového riešenia;
 • vymeniteľná batéria;
 • samostatný slot pre pamäťovú kartu.
nevýhody:
 • skromné ​​pozorovacie uhly.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre jeho hodnotu, Huawei Y3 II je jedným z najlepších medzi smartphony s 4,5-palcový displej. Inteligentne dosť pre sociálne siete a iné zábavy. A hranie na smartfóne s malou obrazovkou je amatérske.
LG K3 LTE K100DS
4 450

Je to veľmi zriedkavý prípad, keď je ultra-rozpočet smartphone od známeho výrobcu oveľa zaujímavejšie ako konkurenčné ponuky značiek B, C a všetkých ostatných kategórií „strmosti“ v zostupnom poradí. Aspoň TFT matica jeho obrazovky je lepšia ako slabá TN a oznámený model K3 (2017) je sľubovaný IPS vôbec. Tam je nejaký dizajn, vyhliadky na aktualizácie je tam, firmware je optimalizovaný dobre a poplatok za relatívne skromné ​​dobíjateľné batérie sa vynakladá ekonomicky. Možno, že vlastník K100DS bude musieť „poshamanit“ s nastaveniami, ale fakt, že sa zvyšuje autonómia, je doslova mnohokrát opísaný v prehľade modelu na mieste známeho obchodu. K dispozícii je vysokorýchlostný internet prostredníctvom mobilnej siete štvrtej generácie. Odporúčaný smartphone navyše podporuje väčšinu pásiem, ktoré používajú ruskí telekomunikační operátori, vrátane kapely 20. Nakoniec, ak sa domnievate, že výsledky hlasovania o profilovej vetve populárneho fóra w3bsit3-dns.com, sú približne tri štvrtiny majiteľov spokojné so zariadením. Súhlasím, pre zariadenie, ktoré stojí až 5 tisíc - je to indikátor.

Hlavné výhody:
 • relatívne dobrá kvalita obrazovky;
 • prispôsobené na prácu v domácich sieťach LTE;
 • dobrá podpora výrobcu.
nevýhody:
 • komorová časť - č.
 • žiadny blesk av dôsledku toho baterku;
 • autonómia musí byť „optimalizovaná“ manuálne.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší smartfón so 4,5 "obrazovkou pre zriedkavé hovory a zriedkavé surfovanie. Sú tam dva sloty pre SIM karty a jeden pre USB flash disk. Hlavný fotoaparát je len napchatý rôznymi režimami (napríklad môžete nahrávať fotografie počas snímania videa).

Najlepšie kompaktné smartfóny strednej triedy

Samsung Galaxy J1 (2016)
6,290 (pre model SM-J120F / DS)

Po prvé, tento smartphone je pozoruhodný svojou jasnou obrazovkou Super AMOLED, ktorá sa vyznačuje vynikajúcou čitateľnosťou aj na priamom slnečnom svetle a vynikajúcimi zornými uhlami. V prípade rozpočtového segmentu je takýto balík stále netypický a vzhľadom na vlastnosti lacných matríc IPS, ktoré iní výrobcovia vybavujú svoje modely z príslušnej kategórie, je ponuka viac než inteligentná. Spravodlivosťou, poznamenávame, že „podčiarkuje“ rozpočet radu J, Samsung sa rozhodol nejednoznačným spôsobom. Tieto smartphony nemajú svetelný senzor, takže musia manuálne nastaviť jas obrazovky. Okrem toho sú dodatočné farebné profily nadmerne nasýtené, čo sa im nebude páčiť. Druhou charakteristickou črtou aktualizovanej Galaxy J1 je slušná autonómia. Pokiaľ ide o výkon náplne, je to dosť pre internet a sledovanie videa, ale nie pre náročné hry.

Hlavné výhody:
 • Obrazovka Super AMOLED;
 • samostatné sloty pre druhú SIM kartu a pamäťovú kartu;
 • vysoká autonómia;
 • podporuje všetky aktuálne rozsahy LTE.
nevýhody:
 • žiadny indikátor udalosti;
 • Neexistuje automatické nastavenie jasu obrazovky.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší kompaktný smartphone s uhlopriečkou obrazovky 4,5 palca od rešpektovanej značky za málo peňazí. Ak máte záujem o volania, internet, sociálne siete a navigáciu - splní vaše očakávania. Pre hry si vyberte výkonnejšie zariadenie.

Najlepšie kompaktné smartphony najvyššej úrovne

Sony Xperia XZ1 Compact
25 590

Kohl, hovoríme o najlepších kompaktných smartfónoch, bolo by zvláštne ignorovať modelový rad, ktorého meno tak jasne označuje kategóriu, o ktorej uvažujeme. V chápaní SONY by takéto zariadenie malo mať uhlopriečku 4,6 palca a toto je už druh proprietárneho firemného štandardu. Okrem toho, podľa jeho odborníkov, HD-rozlíšenie pre obrazovky tejto veľkosti je dosť dosť. Môžete s ním nesúhlasiť, ale autonómia smartfónu z tejto kombinácie presne vyhrá. Xperia XZ1 Compact nemá žiadnych priamych konkurentov, pretože žiadny z „kompaktov“ porovnateľnej veľkosti a menších rozmerov sa nemôže pochváliť takou výkonnou náplňou. V skutočnosti, tento smartphone sa líši od súčasnej vlajkovej lodi SONY iba na obrazovke, prednej kamery a materiálu tela. Okrem toho, kategória LTE, okrem toho, že jej gigabitový potenciál bude teraz možné realizovať len predplatiteľmi jedného operátora. A tak - len v záhrade Ring. Mimochodom, ak "moc" na základe požiadaviek nestojí za to, má zmysel sa pozrieť na predchádzajúcu generáciu linky (Xperia X Compact), ktorá je stále široko zastúpená v maloobchodnej sieti.

Hlavné výhody:
 • vrchná náplň;
 • veľmi slušný zvuk;
 • vhodné umiestnenie snímača odtlačkov prstov;
 • vysokú autonómiu.
nevýhody:
 • iba jednohodnotová verzia;
 • "Flimsy" zásobník pre SIM karty a pamäťové karty;
 • nedemokratický cenník.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Smartphone je naozaj skvelý, tu máte najlepšiu autonómiu a reaktívnu rýchlosť práce a úžasnú ergonómiu. Kde inde je?
Apple iPhone SE
25,470 (pre model s kapacitou 16 GB)

Ako už bolo spomenuté, Apple tento rok aktualizoval svoj rad kompaktných smartfónov, ktorého najnovší model bol vydaný pred dvoma a pol rokmi. Urobila to tak originálne, že nikto nemohol vyriešiť hádanku „Nájdite tri rozdiely medzi iPhone 5S a SE“. Existujú len dve z nich: hmotnosť sa zvýšila o jeden gram a matná strana (v modeli 5S sú leštené). Samozrejme, toto sa týka výlučne vzhľadu nových položiek. Pokiaľ ide o plnenie, je to takmer rovnaké tu ako iPhone 6S. Výnimkami sú predná kamera a samozrejme displej. Mimochodom, táto je zbavená podpory pre 3D Touch (rozpoznanie sily lisovania). Je pozoruhodné, že linka iPhone SE nemá žiadnu modifikáciu s 32 GB vnútornej pamäte. Ak sa má smartphone používať pravidelne na snímanie videa vo formáte 4K, je lepšie sa okamžite zamerať na model s kapacitou 64 GB, pretože spoločnosť stále nevybavuje svoje zariadenia zásuvkami na pamäťové karty. Ak je produktívnejšia hardvérová platforma, podpora pre nové bezdrôtové špecifikácie a ďalšie výhody iPhone Special Edition vás neodvolajú, ale chcete si kúpiť telefón Apple - vyberte model 5S, ktorý stojí o tretinu lacnejšie.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca funkčnosť a výkon.
nevýhody:
 • žiadna podpora pre dve SIM karty;
 • Modul NFC pracuje výhradne s Apple Pay;
 • jeden rečník;
 • Žiadna optická stabilizácia pri snímaní.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Môj obľúbený tvarový faktor s vlajkovou loďou. Drahé, ale je to Apple a prirodzený prístup k celému relevantnému ekosystému. Najlepší malý smartphone zo všetkých.

Pri výbere najlepšieho smartfónu v kompaktnej kategórii (s obrazovkou 4-4,5 palca) na význame, na druhom mieste po praktických veľkostiach, mnohí používatelia podporili dve SIM karty. Táto funkcia je vhodná pre kombináciu pracovných a osobných telefónnych čísel v jednom zariadení, umožňuje optimalizovať náklady na komunikáciu, vrátane internetu. Bola to jej neprítomnosť, ktorá nám bránila dať vyššie skóre na smartfóne spoločnosti Apple. Pokiaľ ide o "čipy", dúfame, že v prehľade malých smartfónov každý nájde model, ktorý najlepšie vyhovuje ich potrebám: s dobrou prednou kamerou, vynikajúcou obrazovkou, pohodlným ovládaním, vysokým výkonom alebo dostupnou cenou.

Loading...