12 najlepších kompaktných digitálnych fotoaparátov pre neštandardné ventilátory

Kompaktný, prax - črevá!

Pre masového amatérskeho fotografa je kompaktnosť digitálneho fotoaparátu dôležitou kvalitou. Ak to stačí na to, aby všetko bolo „fotkat“, výber je celkom jednoduchý. Je potrebné rozhodnúť o rozpočte a vziať digitálny fotoaparát, ktorý sa vám páči. Pre priemerného používateľa sú kamery rôznych značiek technicky mierne odlišné. Vynikajúce modely sú ponúkané ako výrobcovia špecializovaní na optické produkty:

 • Canon,
 • Fujifilm,
 • nikon,
 • Olympus,
 • pentax;

tak udeľuje elektroniku:

 • Panasonic
 • Samsung
 • Sony

Niektorí v minulosti, populárne vo fotografických značkách na trhu strácajú svoje pozície. Preto je sotva stojí za to kúpiť zariadenia Kodak, Polaroid alebo Praktica. Miniatúrne kamery Casio už tiež nie sú relevantné. Je ťažké volať digitálne fotoaparáty non-core pre General Electric alebo Hewlett Packard dobrou voľbou. Lacné kamery (až do 4000 rubľov) od spoločnosti Rekam a iných výrobcov neponúkajú výhody oproti integrovanej kamere mobilného telefónu.

Amatérski fotografi, ktorých požiadavky sú vyradené z hlavnej masy, si musia myslieť. Tí, ktorí hľadajú kompaktnosť, ale nechcú sa obmedzovať na schopnosti jediného objektívu, budú mať prospech z digitálnych fotoaparátov s vymeniteľnou optikou. Ako streľba na dlhé vzdialenosti? Pozrite sa na kompaktný digitálny fotoaparát s veľkým rozsahom ohniskových vzdialeností objektívu. Turista, lovec, a len lovec pláží vhodný všadeprítomný digitálny fotoaparát pre aktívny turizmus. A nakoniec si dnes vyberieme vhodnú tenkú kameru pre kabelku.

Top 20 najlepších kompaktných digitálnych fotoaparátov pre fotografických amatérov s chuťou bez šablón

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie kompaktné digitálne fotoaparáty s vymeniteľnou optikou1Súprava Olympus OM-D E-M10 Mark II9.8 / 1038 990
2Súprava Sony Alpha ILCE-63009.7 / 1069 990
3Súprava Canon EOS M1009.6 / 1030 000
4Súprava Nikon 1 J59.6 / 1026 490
Najlepšie kompaktné fotoaparáty s ultrazoom1Sony Cyber-shot DSC-RX10M49.8 / 10104 990
2Canon PowerShot SX420 IS9.7 / 1014 900
3Sony Cyber-shot DSC-HX609.6 / 1022 450
Najlepšie kompaktné digitálne fotoaparáty pre outdoorové aktivity1Nikon Coolpix W3009.5 / 1027 990
2Fujifilm FinePix XP1209.5 / 109 990
Špičkové ultra kompaktné digitálne fotoaparáty1Panasonic Lumix DMC-LX159.9 / 1046 490
2Canon IXUS 285 HS9.7 / 1014 040
3Panasonic Lumix DMC-SZ109.6 / 106 390

Najlepšie kompaktné digitálne fotoaparáty s vymeniteľnou optikou

Súprava Olympus OM-D E-M10 Mark II
38 990
Nezabudnite, že Olympus je známy svojou optikou (jedným zo svetových lídrov vo výrobe mikroskopov a endoskopov) a kamerami odolnými voči poveternostným vplyvom. Spoločnosť vyvinula najlepší vývoj vo svojom novom modeli kompaktných digitálnych fotoaparátov a zanechala výrobu zrkadloviek.

Hoci Olympus má veľmi podobný vzhľad ako starý dobrý Zenith, jeho náplň je celkom moderná a nie vôbec zrkadlo - elektronický hľadáčik, vôbec nie je zrkadlový systém. Matica je malá v megapixeloch (16,1 miliónov efektívnych), ale má pomerne slušnú veľkosť (faktor plodín 2), takže poskytuje stráviteľný obraz aj s veľrybárskym objektívom namontovaným na bajonete Micro 4/3.

Z výhod fotoaparátu si všimneme prítomnosť optickej a softvérovej stabilizácie obrazu, otočného displeja na snímanie z nepohodlných polôh. Rýchle automatické zaostrenie je vhodné na snímanie „offhand“ a mechanizmus núteného automatického zaostrovania je rovnako jednoduchý ako na bicykli - stačí stlačiť prst na správnom mieste na dotykovom displeji.

Hlavnou nevýhodou modelu je malá batéria, ktorá je malá až po hranice neslušnosti: ak plánujete stráviť veľa času s fotoaparátom, nezabudnite na náhradnú batériu na ceste.

Hlavné výhody:
 • Efektívna stabilizácia umožňuje snímanie s dlhými časmi uzávierky
 • Podpora Wi-Fi
 • Tichá uzávierka
nevýhody:
 • Nízka kapacita batérie
 • Nadrozmerný snímač priblíženia
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý pouličný streľba stroj je jednoduchšie nosiť ako DSLR fotoaparát (aj kompaktný), veľa optiky pre tento mount.
Súprava Sony Alpha ILCE-6300
69 990
Cena a možnosti ILCE-6300 sú blízke “SLR”, a ďalšie náplň je blízko tu - napríklad, APS-C formát matice s faktorom plodiny 1,5 je už známe z Sony SLR kamier. Nákup ILCE-6300, amatérsky fotograf dostane okrem veľkej matice aj poloprofesionálnu kameru, ktorá je výrazne menšia a jeden a pol krát ľahšia ako podobná zrkadlovka. Vďaka tejto výhre môže byť fotoaparát zaujímavý pre mnohých priaznivcov rýchleho streľby na cestách, najmä preto, že rýchlosť sériového snímania pri 11 snímkach za sekundu je väčšia ako rýchlosť mnohých snímačov DSLR za rovnaké peniaze.

Jednoznačné plus v karme je pre počet bodov automatického zaostrovania: je tu už 169 z nich, takže rýchlosť automatického zaostrovania vo všetkých režimoch zanechá niekoľko ľudí ľahostajných. Ak pridáte možnosť videa v rozlíšení 4K ... možno, dobre, tieto "SLR"?

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca kvalitná matrica
 • Rýchle automatické zaostrenie
 • Video nahrávanie v 4K je možné pripojiť externý mikrofón
nevýhody:
 • Hluk pri vysokej citlivosti
 • Spotreba batérie rýchlo
 • Drahá a vzácna optika pre bajonet Sony E
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci kompaktný fotoaparát pre cesty - rýchlo odstraňuje, môžete ľahko spárovať s tabletom cez NFC a okamžite nahrať pripravené fotografie do siete.
Súprava Canon EOS M100
30 000

Aj pri 14 - 45mm veľrybnom objektíve je tento fotoaparát veľmi kompaktný a inštalácia optiky, ako je napríklad Canon EF-M 22 mm f / 2 STM, ho dokáže premeniť na skutočnú „mydlovú škatuľu“ v hrúbke. A zároveň si zachovala možnosť inštalácie prostredníctvom adaptéra a objektívov pre dospelých s bajonetom Canon EF / EF-S, aj keď s nimi samozrejme vyzerá celkom komicky.

Nový senzor APS-C 24,2 megapixelov, ktorý bol nainštalovaný v M100, je vybavený už známou technológiou „Dual Pixel“ od spoločnosti Canon, takže tento amatérsky zrkadlový obraz dokáže naozaj prekvapiť rýchlosťou automatického zaostrovania - tu je to už hybrid, nie „mydlový“ kontrast , Kamera má frekvenciu snímania 6,1 fps, čo uľahčuje „zachytenie“ požadovaného záberu v podmienkach, kde je čas na rámovanie a kompozíciu snímky obmedzený. No, a displej, ktorý sa nakláňa dopredu, sa tradične počíta na fanúšikov selfie. Ovládanie sa vykonáva hlavne prostredníctvom snímača, ktorý uľahčuje používanie po smartfóne a zaostrenie tým, že sa dotknete prsta, ktorý je im úplne známy.

Ako je to vhodné pre amatérsku kameru, M100 ponúka mnoho automatických režimov a dokonca nezávisle aktivuje režim HDR v ktorejkoľvek z nich. Je pravda, že z nejakého dôvodu nemôže kamera samostatne otvoriť a aktivovať blesk v žiadnom z nich, ktorý sa už dávno naučili SLR od spoločnosti Canon na amatérskej úrovni. Ale klasická M / Av / Tv je tiež zachovaná, takže môžete „pracovať s rukami“ bez toho, aby ste dôverovali „inteligencii“ fotoaparátu. A potom to bude jednoduché a zvyknete si na SLR kameru tej istej spoločnosti - štruktúra menu je identická, aj keď, samozrejme, existuje viac možností nastavenia digitálnych zrkadloviek.

Kvalita detailu obrazu fotoaparátu je dobrá, pracovné hodnoty ISO sú až 1600. Môže byť použitý na tlač fotografií formátu A4, pretože Wi-Fi vám umožňuje preniesť ich priamo do tlačiarne.

Hlavné výhody:
 • Vysokokvalitný senzor APS-C s technológiou Dual Pixel
 • Rýchle zaostrenie jedným dotykom
 • Jednoduché učenie
nevýhody:
 • Neschopnosť nabíjať cez USB
 • V režimoch snímania v režime caddy nie je automatický zdvih blesku
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrá kompaktná kamera so senzorom, ak nie na úrovni digitálnych zrkadloviek za rovnakú cenu pre jatočné telo, je k nej blízko. Plus a vymeniteľná optika.
Súprava Nikon 1 J5
26 490

Napriek vzhľadu typického „digitálneho fotoaparátu“, Nikon 1 J5 má plnohodnotný bajonet pre vymeniteľnú optiku a dokonca sa môže pochváliť schopnosťou snímať 4K video. Sovietsky fotografi často mali okrem plnohodnotného „SLR“ aj malé „LOMO“ alebo „Smena“, aby mohli tak rýchlo zhotoviť obrázok, že subjekt nemal čas na to, aby si všimol fotografa - v 21. storočí táto úloha jasne predstiera Kompaktný fotoaparát Nikon. Všetko je jasne vypočítané pod rýchlosťou snímania - a najrýchlejším automatickým zaostrovaním 171 bodov a schopnosťou prejsť z nepretržitého snímania rýchlosťou 20 snímok za sekundu na 60 (!) Snímok za sekundu, keď je zaostrenie uzamknuté v prvom ráme.

Zvláštne uchytenie pohyblivého displeja na oboch vodidlách je vhodné pri snímaní z pásu. Samotná obrazovka je malá, ale práca s menu je celkom pohodlná. Zábavný detail - obrazovka môže byť otočená na stranu objektívu, zatiaľ čo kamera automaticky vstúpi do autoportrétu v duchu doby.

Pre kompaktné rozmery, bohužiaľ, musela som platiť s maticou: snímanie s citlivosťou vyššou ako 800 má malý zmysel, hladina hluku výrazne rastie. Blesk je tiež "čisto symbolický" - samozrejme, je príjemné chodiť s týmto dieťaťom popoludní ... ale večer je lepšie si vziať ďalšiu kameru.

Hlavné výhody:
 • hustota
 • Rýchle sériové snímanie
 • Podpora WiFi
nevýhody:
 • Nízka snímková frekvencia pri snímaní 4K videa
 • Veľký hluk, najmä v tieni, pri citlivosti vyššej ako ISO 800
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Nedávno som sa chytila ​​a myslela si, že so sebou chodím na prechádzky len s týmto fotoaparátom - pre rýchle obrázky (napríklad deti) je to skvelé.

Najlepšie kompaktné fotoaparáty s ultrazoom

Sony Cyber-shot DSC-RX10M4
104 990

Pri vytváraní tohto kompaktného fotoaparátu, ktorý sa môže pochváliť titulom EISA Superzoom Camera 2018-2019, sa spoločnosť Sony jasne rozhodla zbierať "plnú náplň", ktorá, bohužiaľ, ovplyvnila cenu: tu už môžete premýšľať o plnom ráme s vymeniteľnou optikou ... Ale, samozrejme, niekto potom sú potrebné kompaktnosť a všestrannosť a kamera s rozsahom ekvivalentných ohniskových vzdialeností 24 - 600 mm v objektíve Zeiss má svoje výhody. Je pravda, že ak viete, čo je membrána a prečo ju používať, pomer relatívnej apertúry 2,4-4 uvedený na objektíve bude frustrujúci. V skutočnosti je tu expozícia regulovaná iba expozíciou, preto je minimum možné až 1/32000 sekundy (!).

Palcová 20-megapixelová matica s reverzným osvetlením je nepochybne dobrá. Prítomnosť 315 bodov fázového zaostrenia na ňom umožňuje, aby bol fotoaparát vedený k požadovanému objektu veľmi rýchlo a v kombinácii s možnosťou nepretržitého snímania v režime RAW pri 24 snímkach za sekundu to už sľubuje vynikajúce možnosti snímania pre rýchlo sa pohybujúce objekty, dokonca aj pri športe, aspoň na fotenie.

Pridajte k tomu, že MDF pri maximálnej ohniskovej vzdialenosti je len 72 mm, čo poskytuje veľké možnosti pre makrofotografiu. Okrem toho, optický stabilizátor funguje dobre, čo vám umožní zbaviť sa "shag" na relatívne dlhé expozície. Ak vezmeme do úvahy, že rozsah ISO matice je malý a hodnoty nad 800 už vedú k znateľnému nárastu šumu, rýchlosť uzávierky sa často musí zvýšiť.

Nebolo to však bez nevýhod - šošovka, ako, bohužiaľ, je nevyhnutná pre superzoom, trpí hmatateľnými chromatickými aberáciami na otvorenej membráne ... a prakticky neexistuje miesto na jej uzavretie. Samozrejme, že s rozvojom RAW, to môže byť čiastočne kompenzované, ale stále kazia dojem z kamery.

Hlavné výhody:
 • Vysokokvalitná matrica, podobná dizajnu ako v profesionálnych fotoaparátoch Sony
 • Odolné puzdro odolné voči prachu a vode
 • Rýchle automatické zaostrenie
nevýhody:
 • Vysoká cena
 • Nedostatok normálnej regulácie hĺbky poľa s membránou
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Fotoaparát je zaujímavý ako chôdza, keď sú dôležité malé rozmery a hmotnosť, ale nikdy neviete, akú ohniskovú vzdialenosť potrebujete pre ďalšiu fotografiu.
Canon PowerShot SX420 IS
14 900
S maximálnym optickým zoomom 42 krat je tento kompaktný fotoaparát jedným z najlepších vo svojom segmente: len málokto môže ponúknuť viac, ale napríklad Canon PowerShot SX60 HS s 65-násobným priblížením má pri vysokých ohniskových vzdialenostiach príliš vysoký šum matice a aberácií. odporúčame na nákup. S takýmito schopnosťami zaostrovania sú obzvlášť dôležité pohodlie pri uchopení a stabilizácii a inžinieri to zvládli pri vytváraní modelu SX420 IS päťkrát - kamera je veľmi pohodlná na použitie s maximálnym priblížením a matica poskytuje dobrú kvalitu obrazu za súmraku.

Ak by fotoaparát mal vyššiu rýchlosť snímania a presnejšiu reprodukciu farieb v režime videa, odpustili by sme mu aj nedostatok USB konektora, ktorý sa pre miniaplikácie už dlho stal de facto štandardom. Hodnotenie však bude musieť byť znížené, pokiaľ ide o to, čo som chcel na začiatku poskytnúť.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúci zoom s nízkym skreslením
 • Dobrá matica, najmä vzhľadom na veľkosť 1 / 2,3 "
nevýhody:
 • Rýchla spotreba batérie
 • Spracovanie pomalých fotografií
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší fotoaparát na fotografovanie - rám sa nerozšíri ani pri maximálnej ohniskovej vzdialenosti (ekvivalent - 1008 mm !!!)
Sony Cyber-shot DSC-HX60
22 450
Je to moderný „digitálny fotoaparát“, ktorého funkčnosť dokonale dopĺňa 30-násobný zoom. Objektív môže zaostriť na vzdialenosť až 5 centimetrov, takže zariadenie je univerzálne pre takmer všetky typy amatérskych fotografií.

Matica CMOS má veľkosť 1 / 2,3 "- celkom normálna voľba pre tento cenový segment a rozlíšenie 20 Mp. Avšak, ak samotná skutočnosť, že ultrazoom nie je pre vás rozhodujúci, potom stojí za to pozrieť sa na iné modely - kvalita obrazu DSC-HX60 nie je najlepšia v porovnaní s cenovými náprotivkami. Ale ak si spomeniete, že pred pár rokmi táto kamera mala hodnotu 12-13 tisíc, všetko spadá na svoje miesto.

Hlavné výhody:
 • Široký rozsah ohniskových vzdialeností
nevýhody:
 • Lacná matica
 • Podivná montáž zabudovaného blesku, čo spôsobuje obavy z jeho spoľahlivosti
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Chladná mydlová miska na streľbu z dlhých vzdialeností - dobre padne do ruky, stabilizačná práca trvá päť. Je škoda, že matica nemá rád zlé osvetlenie.

Najlepšie kompaktné digitálne fotoaparáty pre outdoorové aktivity

Nikon Coolpix W300
27 990

Akčné kamery naďalej tlačia „extrémne mydlové riady“ a rozsah takýchto kamier sa znižuje. Víťaz TIPA Best Rugged Camera 2018 vyzerá ako „posledný z Mohicanov“, ale zdôvodňuje jeho účel: kamera sa môže ponoriť do hĺbky 30 metrov, spadnúť na tvrdý povrch z výšky 2,4 ma tak ďalej. A okrem funkcií fotoaparátu dostal GPS, kompas a barometer.

Čisté fotografické funkcie museli byť samozrejme obetované - šošovka s rozsahom ekvivalentných ohniskových vzdialeností 24-120 mm umožňuje zmenu hodnoty clony vo veľmi úzkom rozsahu od 2,8 do 4,9. Pri zaostrovaní na malé vzdialenosti (a MDF je to len jeden centimeter) je hĺbka ostrosti malá a na jej zvýšenie nebude upínanie otvoru fungovať. Prítomnosť stabilizátora sa pripisuje jednoznačným výhodám, ale obraz stále ostáva mydlom a toto „mydlo“ už nemožno pripisovať pohybu rúk.

Vo všeobecnosti, kamera môže tiež písať video, a to nielen 1080p pri 60 fps, ale aj 4K / 30 fps. Bitová rýchlosť je veľmi vysoká, kamera vyčerpá limit veľkosti štyroch gigabajtov za 8-9 minút a požiadavky na kvalitu karty SD sú vysoké. Kvalita obrazu je zároveň porovnateľná s akčnými kamerami za podobnú cenu - sú však menšie a ľahšie a ponúkajú najširšie možnosti inštalácie aj na vrtuľníkoch. Nie je preto prekvapujúce, že výrobcovia fotografických zariadení čoraz viac strácajú záujem o tento formát.

Hlavné výhody:
 • Dobrá mechanická pevnosť a odolnosť voči extrémnym podmienkam
 • Schopnosť nahrávať 4K video
 • Dobrá ohnisková vzdialenosť
nevýhody:
 • Kvalita fotografie aj videa je porovnateľná s akčnými kamerami, z ktorých W300 vyhráva okrem prítomnosti optického zoomu.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Vzal som si ako hory, tak aj more - áno, kamera nie je zabitá, ale GoPro je na to ešte pohodlnejšie.
Fujifilm FinePix XP120
9 990
Pohyb objektívu do rohu puzdra je bežným riešením pre kamery tohto druhu, aj keď existujú aj obavy o kvalitu optiky. Vskutku, nie je zasiahnutá clona, ​​ale je plne v súlade so schopnosťami 1 / 2.3 "CMOS matice 16 megapixelov. Fotoaparát nie je zároveň taký drahý pre zariadenie, ktoré je schopné plávať v hĺbke až 20 metrov a padať z rúk na tvrdom povrchu.

Z kamery, ktorá je schopná pracovať v extrémnych podmienkach, chcem počkať na rýchlu reakciu a XP120 tu neskončí: je naozaj pripravený na streľbu hneď po zapnutí. Ale stále zachránil na prípade materiálu - to je rýchlo poškriabaný, a to najmä rýchlo, bohužiaľ, obrazovka je poškriabaný. Môžete "prijať a odpustiť" pri pohľade na cenovku ... ale znížime hodnotenie.

Hlavné výhody:
 • Vysokorýchlostná dostupnosť
 • Odolná vlhkosť pri ponorení
 • Podpora WiFi
nevýhody:
 • Nestabilné na piesočnej obrazovke - pre fotoaparát, ktorý strávi veľa času na pláži, je to zlé
 • Nízka kapacita batérie
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Vzal na dovolenku, s ním si môžete naozaj ponoriť do mora. Teraz sú rodinné archívy oveľa zaujímavejšie.

Špičkové ultra kompaktné digitálne fotoaparáty

Panasonic Lumix DMC-LX15
46 490

Obchodníci spoločnosti jednoznačne vedia, čo je to mimikry - kamera sa chváli nápisom „Leica“ na šošovke a štylizovaným písmom L v rohu puzdra, ale nápis Panasonic na ňom bude musieť byť prehľadávaný. Tešíme sa len z vysokokvalitnej optiky - objektív Leica DC Summilux nielenže dáva možnosť zmeniť ohniskovú vzdialenosť v rozsahu 24-72 mm v ekvivalente full-frame, ale má tiež vynikajúci pomer clony: f / 1,4 s minimálnou ohniskovou vzdialenosťou (hoci pri ekvivalentnej ohniskovej vzdialenosti 30 mm sa relatívna clona zníži na f / 2,8, pričom zostane až do limitu priblíženia)! MDF pri minimálnej ohniskovej vzdialenosti - 3 centimetre, ale samozrejme s takýmto rámom svietivosti nie je ľahké stavať, GRIP je veľmi malý. Pri maximálnej ohniskovej vzdialenosti môžete snímať 30 cm. A samozrejme, šošovka je vybavená optickým stabilizátorom.

Senzor - palec, ktorý poskytuje slušnú kvalitu obrazu až do ISO 1600. Všeobecne platí, že obvyklý obraz podľa moderných štandardov. Nemali by ste strieľať ďalej v JPEG - algoritmus na potlačenie šumu je agresívny a zbytočne „stáča“ obraz, je lepšie zvoliť si uloženie na RAW a nastavenie šumu už v Lightroom.

Hlavnou nevýhodou fotoaparátu je nedostatok fázových snímačov pre automatické zaostrovanie, preto rýchlosť zaostrenia nie je pôsobivá. Samozrejme, že model nie je najnovší, a kompaktnosť vyžaduje obetovanie, ale zameranie len na kontrast je už včera.

Hlavné výhody:
 • Odolné, dobre vyrobené bývanie
 • Vynikajúca optika
 • Podpora 4K
 • Nabíjanie z USB, bez externej nabíjačky pre batérie alebo proprietárne konektory
nevýhody:
 • Nie je to najlepšia kvalita generovaného JPEGu, kamera je odhalená iba v RAW
 • Rýchla spotreba batérie
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý kompaktný fotoaparát vyzerá drahý, je to pekný v rukách, fotografie sú vynikajúce - áno, tento kompakt môže poskytnúť vynikajúci bokeh, ktorý bol prekvapený aj tým, že vie, kto vyrába optiku.
Canon IXUS 285 HS
14 040
Štíhle a štýlové telo, ktoré dokonale zapadne do ženskej kabelky, skrýva v sebe pozoruhodné talenty: napríklad objektív má 12-násobný optický zoom a dokonca aj optický stabilizátor obrazu! Samozrejme, budete musieť zaplatiť za rozmery clony: maximálna hodnota clony 3,5 jasne naznačuje.

Štandardná štandardná veľkosť 1 / 2,3 "pre ultrakompakty neovplyvňuje fotosenzitivitu - maximálna hodnota ISO je 3200, a mala by sa používať len ako posledná možnosť. Pri snímaní pri maximálnom rozlíšení bude úroveň šumu a predovšetkým červená, zbytočne veľká.

Prístroj je však jednoducho ovládateľný, perfektne sa hodí na použitie v „vytiahnutom, zakliknutom a odstránenom“ štýle a tiež fixuje chyby pri streľbe - celkom slušný set. Procesor Digic 4+ nainštalovaný v ňom až donedávna mohol byť videný v kamerách oveľa vážnejšie a cena TIPA Awards 2016 nespadá zo samotnej oblohy. Ak nabíjanie používa aj proprietárny konektor ...

Hlavné výhody:
 • 12x optická stabilizácia
 • Podpora Wi-Fi a NFC
 • Fotografovanie FullHD videa
nevýhody:
 • Nadmerná citlivosť strop - je to naozaj ťažké používať.
 • Nesprávny modul Wi-Fi
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Pohodlná a jednoduchá kamera, vo vrecku alebo vo vrecku, nijako nezasahuje. Je lepšie dať fotografiu na wifi na nabíjanie, a potom batérie sedí rýchlo.
Panasonic Lumix DMC-SZ10
6 390
Vďaka sklápateľnému displeju je táto kamera mierne vzdialená, čo by bolo ideálne pre ultrakompaktné, ale objektív s 12-násobným zoomom dokáže snímať na vzdialenosti od 3 centimetrov do nekonečna. A našťastie, v snahe o marketingové čísla, Panasonic neroztrhal citlivosť a rozlíšenie matice: aj keď existuje len ISO 1600 a 16 miliónov efektívnych pixelov, potom nie je toľko hluku, ako superkompakty tohto cenového segmentu sú nádherné pri maximálnom nastavení.

Na začiatku článku sme zbytočne nepovedali, že superkompakty sú v niektorých ohľadoch ženskou technikou. Takže je to sklopný displej, ktorý aktivuje režim selfie tu. Ak vylezete na menu, potom frázy „Soft Skin“ a „Body Correction“ (sic!) Okamžite indikujú, na aký typ publika bola táto kamera vypočítaná.

Hlavné výhody:
 • Pohodlný panoramatický výhľad
 • Správa a prenos súborov cez Wi-Fi
 • Zaujímavá množina režimov
nevýhody:
 • Clona šošovky a možnosti matrice nestačia na súmrak a noc
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi pohodlné skladacie obrazovky, a celkom rozumnú cenu. Kvalita fotografie - nič výnimočné, ale pre pohodlie - si určite zaslúži päť najlepších.

Ako si vybrať kompaktný digitálny fotoaparát?

S obmedzeným rozpočtom, hlavným spôsobom, ako posúdiť kvalitu fotoaparátu, má niekoľko pred sebou pre porovnanie je pokúsiť sa urobiť snímku bez stabilizácie v stmievaní: okamžite uvidíte, ako sa bude šum matíc líšiť, ako pohodlne je fotoaparát pri dlhých expozíciách. Je ťažšie porovnávať kvalitu objektívov - na malých obrazovkách nie je možné skresliť úlovky, ale pri tlači fotografií vo veľkom formáte sa okamžite zobrazia. Čím väčší je rozsah ohniskových vzdialeností, tým väčšia je pravdepodobnosť skreslenia obrazu v extrémnych polohách zaostrenia - to je jasná cena univerzálnosti.

Ak to financie umožnia, možnosť s vymeniteľným objektívom bude zaujímavejšia - môžete si kúpiť veľrybu prvýkrát, môžete si okamžite vyzdvihnúť "kostru" a objektív pre seba. Jediné "ale" je to, že ťažkosti pri hľadaní šošovky môžu byť trochu prehnané: väčšina vymeniteľných optík je vyrobená pod obľúbeným bajonetom "DSLR" v plnej veľkosti, na kompaktných zrkadlových rozmeroch sú prepojovacie rozmery optiky odlišné. Jednotlivé originály však dokážu prekonať moderné digitálne fotoaparáty, dokonca aj so sovietskymi optikami.

Hustá batéria je dobrá, batéria s rýchlou výmenou je ešte lepšia a nabíjateľná batéria bez patentovaného adaptéra je ešte lepšia. Bohužiaľ, proprietárna choroba mnohých digitálnych fotoaparátov, a v prvom rade kompaktná, je rozpor medzi chuťou elektroniky a kapacitou batérie, takže je bežné nosiť s častým používaním fotoaparátu. Výmena batérie však nie je vždy výhodná - niekedy sa v priehradke na batérie neotvorí pripojený statív, tieto nuly by sa mali okamžite skontrolovať.

Majte dobré nákupy!

Loading...