15 najlepších chlebov pre domácnosť

2019 Hodnotenie: Milovníci voňavé a ostré!

Nie je nič chutnejšie ako čerstvý, voňavý chlieb z rúry. Moderné kuchynské spotrebiče - pekárne na chlieb - horieť. A čas a úsilie potrebné na varenie sú omnoho nižšie ako pri tradičnej metóde. Ako si vybrať najlepší pekáreň?

Kritériá pre výber dobrého pekára

Maximálna váha na pečenie a možnosť jej nastavenia

Hmotnosť pečiva sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí od 500 g do 1250 g. Pri výbere optimálnej hmotnosti bochníka by malo byť množstvo chleba spotrebovaného rodinou v priebehu 1-2 dní.

funkčnosť

V moderných pekárenských strojoch existuje 5 až 19 programov a funkcií, vrátane hlavných spôsobov pečenia, varenia, muffinov, jogurtov, diétneho chleba (bez kvasiniek, bez soli, bezlepkových). Prítomnosť časovača, dávkovača pre orechy a hrozienka, ďalšie formy a lopatky je skutočná.

management

Pre pekárov, tlačidlá môžu byť dotykové, dotýkať sa skla alebo pseudo-dotyku, a každý typ tlačidla je pohodlný svojím vlastným spôsobom. Všetky procesy sa zobrazia na displeji (s alebo bez podsvietenia). V rozpočtových modeloch často chýba displej.

Okrem týchto najdôležitejších kritérií pri výbere najlepšej pekárne na chlieb je vhodné zvážiť návrh, rozmery, hmotnosť zariadenia, ako aj hladinu hluku pri práci.

Výrobca chleba, z ktorého si výrobca vyberá?

V prípade tohto typu domácich spotrebičov je polovica úspechu správne určiť značku. A z čoho si môžete vybrať. Najlepší výrobcovia chleba sú tiež vyrábané serióznymi spoločnosťami, ktoré tradične držia vysokú známku a sú skromnejšie, ale pomerne dobre známe, a snažia sa všetkým dokázať, že sú tiež schopné mnohých vecí a nie sú ochotné expandovať do svojho výklenku na trhu, tajne alebo explicitne pamätať na vyhliadky. hlavnej ligy. “

V hornom cenovom rozpätí vedú výrobky slávnej japonskej značky jasnú výhodu. Panasonic, To nie je lacné, ale je potrebné poznamenať, že výrobca nemá "odpočívať na vavrínoch", ale má vysokú kvalitu, vynikajúcu funkčnosť, štýlový dizajn, a čo je najdôležitejšie, vynikajúce výstupné výsledky.

Chlieb zo stredného cenového segmentu je veľmi populárny, kde nájdete modely z nich Panasonic, ale ak chcete trochu ušetriť, môžete zvážiť slušné možnosti Gorenje, Ourssonalebo dokonca Bomann, Najviac masívne zastúpené v obchodoch je rusko-čínska značka. Redmond, Jeho produkty sú pozoruhodné svojím atraktívnym dizajnom a pokročilými funkciami. Niekedy však vzniká zvláštna myšlienka: tak, že Redmond nerobí, je to pomalý varič.

Kategória rozpočtu je tradične zastúpená čínskymi výrobcami, bez ohľadu na to, ako sa zlí obchodníci snažia umiestniť ich ako japonských alebo európskych. Zaujímavé možnosti ponúkajú supra, Midea, Endever, Prekvapivo, niektoré modely z hľadiska funkčnosti vyzerajú veľmi dobre, ale stabilná kvalita, ktorá je charakteristická pre drahšie odrody, sa nemôže vždy pochváliť. Najmenej známym značkám za veľmi výhodnú cenu je najlepšie sa vyhnúť.

Takže Vám predstavujeme 10 najlepších chlebov - podľa posudkov expertov a potenciálnych kupcov!

Hodnotenie najlepších výrobcov chleba v roku 2018 - začiatok roka 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné pekárne pre domácnosť1Midea BM-210BC-SS9.6 / 104 810
2DELTA LUX DL-8008V9.5 / 103 590
3Úsmev BM 11939.4 / 103 400
4Clatronic BBA 35059.3 / 105 400
5ENDEVER MB-529.2 / 104 810
6REDMOND RBM-19089.0 / 104 740
Najlepší výrobcovia chleba strednej triedy (cena-kvalita)1Gorenje BM1200BK9.8 / 107 600
2Panasonic SD-25109.8 / 1010 710
3Bomann CB 5949.6 / 108 990
4Philips HD90169.6 / 107 600
5REDMOND RBM-M19199.5 / 1010 418
Najlepší chovatelia strednej triedy s automatom1Panasonic SD-ZB25029.9 / 1014 999
2Panasonic SD-2501WTS9.8 / 1012 501
3Garlyn BR-10009.7 / 1016 900
4Oursson BM1020JY / BM1021JY9.6 / 106 990
Najlepší výkonní a všestranní výrobcovia chleba najvyššej úrovne1Sana Exclusive10 / 1032 500
2Panasonic SD-ZP2000KTS9.9 / 1022 890
3Panasonic SD-ZB25129.8 / 1024 839

Najlepšie lacné pekárne pre domácnosť

Midea BM-210BC-SS
4 810

Malý pekárenský podnik s kapacitou 580 W, výťažok hotového výrobku je 1 / 0,75 kg (možno zvoliť). 12 programov varenia, vrátane rýchleho pečenia. V závislosti od receptúry sa automaticky aktivuje udržiavacia fáza na zdvihnutie cesta. Hliníková nádoba na pečenie vo forme bochníka má nepriľnavý povlak. V takýchto kachliach je vhodné urobiť džem a nie je potrebné miešať. Keď sa napájanie na krátky čas vypne (nie viac ako 10 minút), algoritmus sa obnoví a pokračuje v jeho vykonávaní. Informatívny displej zobrazuje všetky základné charakteristiky varenia (číslo programu, hmotnosť chleba, zostávajúci čas a kód chyby v prípade poruchy). Existuje časovač opakovaného budenia. Je doplnená o odmerky a lyžicu, nádobu na výrobu jogurtu (môžete!), Čepeľ hnetača. Výrobca tvrdí päťročnú životnosť.

Hlavné výhody:
 • Kovové puzdro, štýlový dizajn.
 • Široká škála možností pre automatické miesenie a pečenie, stačí pridať produkty.
 • Zvukový signál potvrdzujúci koniec prípravy chleba.
 • Hodinu po pripravenosti drží chlieb teplý.
nevýhody:
 • Žiadna detská poistka.
 • Neodnímateľný kryt.
 • Ochrana proti prehriatiu.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Moja prvá pekáreň, možno to je dôvod, prečo sa mi zdá najlepšie, dokonca aj cena za to. Toľko programov, ktoré sa ešte neskúšali. Môžete nastaviť farbu kôry, mám rád chrumkavý chlieb.
DELTA LUX DL-8008V
3 590

Pekáreň s objemom iba 500 W miesi cesto, pečivo, jogurt, džem, džem, kašu pre 13 automatických programov. Hmotnosť hotového bochníka vo forme bochníka sa môže meniť: 500 alebo 750 gramov a farba kôry sa vyberie z troch stupňov opekania. Prístroj je vybavený elektronickým dotykovým ovládacím panelom. Kombinované puzdro vyrobené z kvalitného plastu a nehrdzavejúcej ocele. Balenie obsahuje odmerku a obojstrannú lyžicu: stôl / čaj. Značka - Ruská (Delta Group), vyrábaná v Číne, záručná doba - 1 rok.

Hlavné výhody:
 • Sada 13 automatických programov, ktoré okrem štandardu zahŕňajú aj výrobu droždia (s nátlačkom) a tri režimy rýchleho a ultrarychlého varenia.
 • Nepriľnavá miska.
 • Maximálny čas oneskoreného štartu je 13 hodín, funkcia ohrevu je 1 hodina.
 • Zvukový signál o potrebe pridávať zložky do procesu varenia alebo do konca programu.
 • LED displej s informáciami o režimoch zvoleného procesu a možnými poruchami v zobrazení kódu.
 • Ochrana proti prehriatiu.
nevýhody:
 • Žiadny dávkovač na suché prísady.
 • Nie je možné zaviesť vlastný režim, hoci súbor automatických programov pokrýva prípravu všetkých základných druhov chleba.
 • Neodnímateľné veko - nie veľmi pohodlné na čistenie.
 • Niekedy musíte upraviť údaje v návode na použitie, pridať múku pre lepší výsledok (podľa recenzií zákazníkov).
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Pekáreň pečie chlieb kvalitatívne, nie je tu žiadny plastový zápach, po pripravenosti okamžite vyberiem bochník na uteráku, inak sa nedá vyhnúť mokrému dnu. Kúpené v internetovom obchode.
Úsmev BM 1193
3 400

Lacná 550-wattová automatická pekáreň má vo svojom arzenáli 12 programov na varenie, vrátane pečenia tak populárneho celozrnného a bezlepkového chleba, tvorby jogurtu, tvorby džemu a miesenia cesta do rúry. Elektronický displej informuje o zvolenom programe, zvolenej farbe kôry (tri z nich) a hmotnosti bochníka (450/700 gramov) a odpočítaní času varenia. Súprava obsahuje stierku na miesenie cesta, háčik na odobratie, odmerku a lyžicu. Vlasť značky je Rusko, vyrábané v ČĽR, záručná doba je jeden rok.

Hlavné výhody:
 • Stroj na pečenie chleba s hlavným súborom programov na prípravu rôznych chlebov, miesenie droždia a cesta bez kvasníc pre pece.
 • Pre program pečenia (len na pečenie, bez miesenia cesta) môžete nastaviť dobu pečenia v rozsahu od 10 do 60 minút.
 • Čas ukončenia programu možno odložiť na maximálne 13 hodín. Vyhrievanie hotového výrobku na 1 hodinu, môžete vypnúť skôr.
 • Elektronické ovládanie tlačidlom so zvukom.
 • Odnímateľná misa s nepriľnavým povlakom.
 • Tepelne izolovaný plastový kryt s vložkou z nehrdzavejúcej ocele.
 • Podrobné pokyny s odporúčanými receptami na varenie.
nevýhody:
 • Žiadny dávkovač.
 • Nastavenie času varenia je možné len prostredníctvom programu Pečenie.
 • Kryt nie je odstránený.
 • Životnosť deklarovaná výrobcom je iba 2 roky.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Stroj na pečenie chleba je spokojný, chlieb je dobre upečený, ale nádoba na pečenie vyžaduje veľmi opatrný prístup: povlak je pomerne slabý a môže sa poškodiť.
Clatronic BBA 3505
5 400

600 W chlebový stroj má LED displej na prednom paneli: je obzvlášť vhodné, ak je zariadenie inštalované na dostatočne vysokej skrinke alebo polici. Vypočítané na bochník 750/1000 g (môžete si vybrať). Rúra miesi cesto, pripraví všetky druhy štandardného pečenia (vrátane sladkej, celozrnnej múky), jogurtu, džemu. Elektronické ovládanie, tlačidlo. Telo je vyrobené z vysoko kvalitného plastu, ktorý pri zahrievaní nedáva nepríjemný zápach. Farba kôry môže byť prispôsobená. Balenie obsahuje: stierku na miesenie cesta, háčik na vytiahnutie, odmerku a lyžicu. Nemecká značka, výrobca - Čína, záruka - rok.

Hlavné výhody:
 • Výrobník chleba s 12 automatickými programami.
 • Nepriľnavé povlaky odnímateľné formy na chlieb (bochník).
 • Zvukový signál ukončenia cyklu a pridanie komponentov do viacerých programov.
 • Zapamätanie zvoleného programu na 15 minút výpadku napájania.
 • Tepelne izolované puzdro.
 • Odnímateľný kryt, je tu okno na monitorovanie procesu.
 • Najpodrobnejšie pokyny s odporúčaniami na pečenie.
nevýhody:
 • Neexistuje žiadny dávkovač pre suché výrobky.
 • Zvolený program sa zobrazí vo forme dvojmiestneho kódu, musíte si buď zapamätať kódy, alebo sa pozrieť do návodu.
 • Žiadne nastavenie času pečenia.
 • Celkovo celková rúra (40x30x27cm).
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi dobrý nákup pekárne, všetky základné režimy, tam je cesto dokazovanie, som položiť výrobky a vyberte hotový chlieb. Je dobre pečený, našuchorený. Prepáčte, že signály sa nevypnú.
ENDEVER MB-52
4 810

Pomerne kompaktný pekárenský stroj s výkonom 710 W s výrobkom vo forme bochníka s hmotnosťou 500/750/900 g. V závislosti od zvoleného programu a hmotnosti pečenia si rúra sama zvolí dobu varenia. Najširší sortiment automatických režimov pre každý vkus, vrátane pečenia módneho celozrnného chleba. Je to funkcia oneskoreného štartu: ráno vás poteší čerstvo pripravenou žemľou (hlavnou vecou je, že produkty nefermentujú cez noc). Na zdvihnutie cesta a jeho nasiaknutie vzduchovými bublinkami sa automaticky aktivuje funkcia predbežnej a konečnej kontroly (expozície). Panvica na pečenie - hliník s nepriľnavou vrstvou. Na konci práce a zohriatí chleba sa na hodinu po pripravenosti ozve zvukový signál.

Hlavné výhody:
 • 15 automatických programov varenia všetkého: od rôznych druhov pečiva až po cereálie, jogurt a džem.
 • Tlačidlá ovládania podsvietenia.
nevýhody:
 • Ochrana proti prehriatiu.
 • Neodnímateľný kryt.
 • Tlačidlá pre deti nie sú chránené.
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Hľadal som dobrý lacný pekár s cesto a v kovovom puzdre z dôvodu sily a atraktívneho dizajnu. Našiel a spokojný: nič nemiešajte. Chlieb sa ukázal prvýkrát, hlavná vec je správne pridávať prísady: najprv vodu alebo mlieko, potom múku.
REDMOND RBM-1908
4 740

Najviac rozpočtových modelov v rebríčku nie je horšie, pokiaľ ide o počet funkcií, ktoré sú oveľa drahšie: 19 programov, vrátane rôznych druhov chleba, sladkostí, jogurtov, obilnín, džemu a cesta. Model je určený pre rodinu 1-2 ľudí, ktorí buď konzumujú trochu chleba. Hmotnosť pekárne je jednoducho smiešna: 4 kg!

Hlavné výhody:
 • primeraná cena v kombinácii s funkčnosťou (19 programov)
 • kompaktné
 • odolná náterová misa
 • okno pre riadenie procesu
 • oneskorený štart do 15 hodín
 • udržiavanie teploty počas 1 hodiny
 • keď je svetlo vypnuté, "si pamätá" program na 10 minút
nevýhody:
 • nízka hmotnosť bochníka (maximálne 750 g)
 • telo sa zahrieva
 • v režime udržiavania tepla spodná časť pečenia stmavne
 • hluk pri práci
 • vibruje ako pradiaca práčka
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Nie som z priateľského hľadiska s cesto vôbec, a rodina netrpezlivo požadovala pečenie od mňa. Nie naozaj dúfať v úspech. Prvý chlieb nie je potešený, nie je pečený. Kúpil som normálnu múku, čerstvé droždie, upokojil - a všetko dopadlo! Teraz aj pečieme sušienky a banánový muffin.

Najlepší výrobcovia chleba strednej triedy (cena-kvalita)

Gorenje BM1200BK
7 600

Sila takéhoto domáckeho mini-pekárne od známeho výrobcu je impozantná - 800 wattov. Ale chlieb v pekárni dopadá skvele - 1200/900 g (môžete si vybrať z dvoch možností). Je zvolená farba krusty (svetlo / stredná / tmavá). Zahŕňa 2 miesiče, poskytuje lepšie a rýchlejšie miesenie cesta. Ozve sa pípnutie. 12 programov implementuje algoritmy varenia pre všetky druhy pečenia - s vysokým obsahom cukru (sladkého), celej múky, chleba s hustou alebo svetlou konzistenciou, koláčov atď. - a tiež vám umožní variť džem alebo miesiť cesto oddelene. Algoritmus varenia sa môže spustiť s oneskorením 13 hodín a po pripravenosti rúry na pečenie sa rúra udržiava v teple po dobu jednej hodiny.

Hlavné výhody:
 • Sada rôznych automatických programov.
 • Kniha receptov - ako darček.
 • Automatické ukončenie na konci procesu.
 • Okno prezerania.
nevýhody:
 • V prípade neprítomnosti elektriny dlhšie ako 10 minút sa program neobnoví.
 • Režim zobrazenia kódu na displeji.
 • Plastové puzdro.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Stroj na pečenie chleba s veľkými pohodlnými tlačidlami, skôr tichý a relatívne malý, mal naozaj rád dizajn. Chlieb vždy ukáže sviežosť a vysokú kvalitu. Je škoda, že nie je žiadna funkcia výroby droždia, s korektúrou a ohrevom. Na chvíľu to cítilo ako plast, potom zvetrané.
Panasonic SD-2510
10 710

Automatická pekáreň Panasonic s kapacitou iba 550 W pomáha realizovať najobľúbenejšie recepty, vrátane bezlepkového pečenia (najnovší trend), varenia kompótu a džemu. Veľkosť chleba je sada troch možností: 600/800 / 1000g. Iba 13 režimov rôzneho hnetenia a pečenia chleba a rožkov, vrátane náplne a receptu s nízkym obsahom droždia. Formulár - bochník. Povolené zvoliť farbu kôrky hotového výrobku. Úpravy existujúcich programov môžete upraviť alebo skrátiť. Ďalšie zložky (hrozienka, orechy, ovocie, vrátane mrazených) sa pridávajú po špeciálnom signáli. Vykonanie varného algoritmu môže byť oneskorené o 13 hodín. Na meranie výrobkov v súprave obsahuje šálku, lyžicu. Návod - veľa receptov. Výrobca požaduje životnosť 7 rokov.

Hlavné výhody:
 • Diamantový fluoridový náter na pečenie.
 • Indikácia režimov na LED displeji: hnetenie, držanie (starnutie), zdvihnutie cesta, pečenie, čas do úplnej pripravenosti, poruchový kód.
 • Cesto môžete variť oddelene.
 • Okno prezerania.
nevýhody:
 • Režimy na displeji sú kódované do čísel, ich korešpondencia s jedným alebo iným číslom by sa mala prezerať podľa inštrukcií.
 • Neodnímateľný kryt.
 • Plastové puzdro.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie pekáreň s dávkou, kvalita pečenia vo výške, chlieb je mäkký, rovnomerne upečený. Špachtle na miešanie zostane v nádobe, keď je chlieb vybagrovaný - to je výhodné. Ale veľmi tichý výstražný signál.
Bomann CB 594
8 990

Rúra s výkonom 800 W pre rodinu 3 - 5 osôb vyrába bochníky s maximálnou hmotnosťou 1,3 kg (hmotnosť môže byť 0,75 / 1,3 kg). Vysoko kvalitný nepriľnavý povlak nedovoľuje, aby výrobky horeli, sú dobre odstránené, ostáva len utrieť nádobu na varenie. Tlačidlo elektronického ovládacieho panela.Monochromatický LCD displej informuje o zostávajúcom čase spracovania, o dosiahnutom stupni praženia ao hmotnosti chleba ao zvolenom programe pečenia. Časovač oneskoreného štartu je 13 hodín (max.). Ak výrobok po pečení nie je vytiahnutý z pekárne, dochádza k pomalému ochladeniu v priebehu jednej hodiny.

Hlavné výhody:
 • Hlavné programy (6 ks) Na varenie bieleho a ražného chleba, hnetenie cesta na rúru, varenie džemu.
 • Funkcia BACKEN je zhnednutie chleba.
 • Veľký výnos chleba.
 • Odnímateľný kryt pre jednoduché čistenie zariadenia po použití.
nevýhody:
 • Tlačidlá sú označené latinkou.
 • Plastové puzdro nového výrobku vydáva zápach.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Hľadal som najlepšiu pekáreň z hľadiska ceny a kvality - s dávkou, nie lacnou a nie veľmi drahou. Tento sa mi páčil, chlieb vo forme bochníka je vždy úžasný: cesto sa pečie rovnomerne, 2 hnetače dávajú rýchle a jednotné sľuby.
Philips HD9016
7 600

V tomto kachle hostesky priťahuje širokú funkčnosť a vynikajúcu kvalitu tela a častí. K dispozícii je možnosť varenia celozrnného a kvasinkového pečiva. V hodnotení zákazníkov je zaznamenaný vysokokvalitný jogurt. Zrýchlený režim pečenia (menej ako 2 hodiny) šetrí čas a energiu. Kniha receptov je farebná a jasná.

Hlavné výhody:
 • 12 programov (vrátane nekvaseného a bezlepkového chleba, džemu, jogurtu)
 • žiadny plastový zápach
 • dobrá kniha receptov
nevýhody:
 • plech na pečenie (nie odlievaný)
 • vytváranie zvukov pri miešaní
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Forma je dobre umyť, chlieb sa ukáže chutné prvýkrát, hlavná vec je, aby sa recept. Pekáreň je veľmi dobrá a jogurt je veľmi veľké plus!
REDMOND RBM-M1919
10 418

Pekáreň na prípravu najrôznejších pečení. Výrobca ponúka až 25 programov, 3 hmotnostné možnosti a 3 druhy kôry! Môžete si vyrobiť celozrnný a obyčajný kvasnicový chlieb doma, raž, francúzsky, Borodino, taliansky chlieb a tiež bezlepkové, pre sendviče a s rôznymi prísadami. Piškotové koláče a košíčky už nebudú problémom. Osvetlenie displeja, pozorovacie okno a pohodlné riadenie pomáhajú riadiť proces pečenia vo všetkých fázach. Okrem chleba, bude sporák robiť džem, jogurty, dezerty, polievky.

Hlavné výhody:
 • 3 možnosti váženia
 • 3 varianty kôry
 • 25 automatických programov a multi-baker
 • miesi cesto
 • je zrýchlený pečenie a oneskorený štart
 • udržiava teplotu 1 hodinu
 • pri vypínaní osvetlenia program „zapamätá“ 10 minút
nevýhody:
 • veľmi veľký (relatívny mínus, len odhadnite veľkosť modelu v porovnaní s vašou kuchyňou)
 • pracuje ticho v porovnaní s ostatnými
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Pred týmto chlebom som nikdy nebol. Obávala som sa, že som vyhodila svoje peniaze. Ale už po testovacích koláčoch so zemiakmi boli strachy preč. Potom sa rozhodla pre pšeničný chlieb a opäť všetko. Počas štúdia zmenila váhu a čas v hotových receptoch - perfektne varené.

Najlepší chovatelia strednej triedy s automatom

Panasonic SD-ZB2502
14 999

Toto sa kombinuje na prípravu pekárenských výrobkov s kapacitou 550 wattov. 12 programov pre rôzne pečivo, od hustej raži alebo celozrnného až po francúzsky letecký chlieb. Plnohodnotné automatické hnetenie a pečenie na 1 cyklus - od 1 h do 6 h. Existujú samostatné programy len na prípravu cesta (knedle, pizza) alebo len na pečenie. Môžete uvariť džem alebo ovocie v sirupe. K dispozícii sú 2 pádla na miešanie (najlepšie). Na displeji sa zobrazí číslo režimu, čas do pripravenia, zobrazí sa aktuálny stav programu: státie, hnetenie, zdvíhanie, pečenie. Pripravenosť je signalizovaná signálom. Veľkosť chleba je zvolená z 3 možných možností, ako aj stupeň vyprážania krusty. Tento model chlebového stroja má najvyššie percento pozitívnych recenzií na internete.

Hlavné výhody:
 • Plná škála režimov, s expozíciou, kúrením, nátlačkom.
 • Automatický dávkovač na hrozienka a orechy (nalievajú sa do samotného cesta podľa algoritmu programu), ako aj dávkovač na droždie.
 • Diamantový fluoridový nelepivý povlak.
 • Puzdro z ušľachtilej ocele.
 • V návode je veľa receptov na pečenie.
nevýhody:
 • Na displeji sa zobrazí kód režimu, popis musí byť videný podľa pokynov.

9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Vždy chutný chlieb, podľa plnohodnotných programov sa ukáže lepšie ako zrýchlené. Mixér sa nezasekáva v chlebe, nádoba s nepriľnavým povlakom na pečenie zostáva takmer čistá, len utrite. Hrozienka z dávkovača sa niekedy dostane na vykurovacie teleso.
Panasonic SD-2501WTS
12 501

Táto pec má obrovskú armádu fanúšikov az dobrého dôvodu. Jeho funkčnosť sa považuje za optimálnu pre rodinu s rôznymi potrebami. 12 programov, 10 možností na miesenie cesta, flexibilný výber kôry a hmotnosť bochníka nezanechajú ľahostajní ani kritikov tohto typu technológie. Hlavný rozdiel oproti drahšej verzii SD-ZB2502 je skôr plastový ako kovový obal, v dávkovači nie je priestor na kvasinky.

Užívatelia si všimnú nízku hladinu chlieb Panasonic a jednoduchosť výroby chleba z rôznych druhov múky: pšenice, raže, ryže, kukurice, pohánky a hrachu. Dávkovač neumožňuje prerušiť miesenie na pridávanie orechov alebo hrozienok a pogumované nohy zabraňujú zariadeniu v pohybe a poškrabaní stola. Pekný bonus pre hostesku - obrovský a jasný w / a displej. To je najlepší sporák pre veľkú rodinu a časté používanie.

Hlavné výhody:
 • 12 programov vrátane Ražný chlieb, bezlepkový, celozrnný, muffiny a džem
 • je tu dávkovač
 • oneskorenie štart 13 h
 • program si pamätá 10 minút
nevýhody:
 • žiadne okno na prezeranie
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Programy na pečenie sú veľmi dobre vyladené, farba a kôra kôry sú ideálne, vrch je pečený lepšie ako boky. Lopatka nezostáva v bochníku, nie je potrebné ju vyberať.
Garlyn BR-1000
16 900

Výkon tejto pekárne - 500 wattov. Možný výber hmotnosti výsledného chleba: 500/700/1000 gramov. Zariadenie je ovládané z elektronickej klávesnice a je vybavené displejom na zobrazenie informácií o aktuálnom procese, ako aj kódov možných chýb a porúch. Súprava pre kuchynský spotrebič obsahuje: stierku na miešanie prísad, háčik na jej odstránenie, odmerku a lyžičku a dávkovač. Pôvod kachlí je čínsky, záruka je rok.

Hlavné výhody:
 • Pekárnička s 15 programami pre všetky druhy pečiva a dezertov, vrátane rýchleho pečenia chleba s hustejšou textúrou. Na pečenie môžete samostatne variť kysnuté cesto s nátierkou.
 • Home mode - pre vlastné nastavenie časových procesov miešania, fermentácie, pečenia.
 • Farba kôry je nastaviteľná.
 • Oneskorená pripravenosť na 15 hodín.
 • Predohrev hotového výrobku (1 hodina) sa automaticky zapne po ukončení programu, vypne sa tlačidlom.
 • Nepriľnavá vrstva na pečenie. Samotnú nádrž, ako aj mixér, môžete umývať v umývačke riadu.
 • Teleso je vyrobené z nerezovej ocele a je izolované.
 • Programové kódy sa aplikujú na ovládací panel: pohodlné.
 • Zvukový signál
nevýhody:
 • Dávkovač iba na ovocie, orechy. Kvasinky, ak je to potrebné, aby recept neskôr, sú pridané ručne po signálu.
 • Kryt nie je odnímateľný.
 • Odtlačky prstov na puzdre.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Pekáreň je štýlová, vyrobená s vysokou kvalitou a tento chlieb sa získava na výstupe. Pečenie hrozienok a semien, z dávkovacích doplnkov spadá presne do nádoby, nebuďte sa.
Oursson BM1020JY / BM1021JY
6 990

Stroj na výrobu chleba s objemom 575 W pripraví džem a jogurt, miesi cesto a, samozrejme, pečie chlieb podľa akéhokoľvek receptu: okrem 13 automatických programov existuje režim „Vaša voľba“ na nastavenie užívateľského času v každom štádiu varenia. Veľkosť výsledného bochníka sa mení: 750/1000 g, farba kôry je tiež regulovaná. Elektronický touchpad je jednoduchý a intuitívny. Balenie obsahuje 1,2 litra na jogurt. Registrovaná ochranná známka vo Švajčiarsku, vyrobená v Číne. Záruka - rok.

Hlavné výhody:
 • Výrobník chleba s dostatočným množstvom funkcií a minimálnymi ovládacími tlačidlami.
 • Odloženie programu na 13 hodín (maximálny čas).
 • Po pečení sa zahrieva 1 hodinu.
 • Päťvrstvová kapacita na varenie s nepriľnavým povlakom.
 • Zásobník na korenie, orechy, sušené ovocie.
 • Výber: dve farby tela: slonová kosť, červená.
 • Pôvodná forma zariadenia, minimálne tlačidlá.
nevýhody:
 • Vôňa plastového nového produktu.
 • Pomerne tenký pekáč (podľa recenzií zákazníkov).
 • Malé ikony na displeji.
 • Neexistuje žiadny hák na vytiahnutie pádla na miesenie.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Zvykla som si na pekáreň a varím s radosťou, je škoda, že nemôžete vypnúť nárast teploty počas kontroly a čas aktuálnej prevádzky sa nezobrazuje, len celkový, za celý program.

Najlepší výkonní a všestranní výrobcovia chleba najvyššej úrovne

Sana Exclusive
32 500

Sila tohto univerzálneho pekára - 800 wattov. Pripravte si všetky hlavné druhy chleba, jogurtu, džemu, je tu funkcia fermentácie v niekoľkých fázach - na prípravu kvasiniek. Hmotnosť pečeného chleba sa pohybuje od 500 do 1700 g. Puzdro prístroja je kombinované: vyrobené z vysokokvalitného plastu bez zápachu, zdobeného nerezovou oceľou. Do rúry sa vloží 7 hlavných programov varenia s možnosťou nastavenia, ale pamäť zariadenia vám umožní implementovať mnohé vlastné recepty a zapamätať si svoje obľúbené programy. Balenie obsahuje dva mixéry, háčik na ich vytiahnutie, hrnček s odmeranými deliacimi plochami. Stroj na pečenie chleba je taký dobrý, že ani jeho neprítomnosť nepoškodí. Záruka - 2 roky.

Hlavné výhody:
 • Multifunkčný pekárenský stroj na všetko a ešte o niečo viac.
 • Presný termostat (citlivosť - 1 stupeň) na udržanie optimálnej teploty procesu.
 • Materiál misky na pečenie a hnetacích nožov je z nerezovej ocele. Samotná forma môže byť pokrytá špeciálnymi sklenenými viečkami pre lepšiu konzistenciu chleba (ako uviedol výrobca).
 • Intenzívne hnetenie je len 2-3 minúty.
 • Možnosť dvojstupňového zdvíhania cesta a trojstupňového pečenia.
 • Dotknite sa ovládacieho panela.
 • Kompaktné rozmery 40x24x30cm.
nevýhody:
 • Forma bagety sa kupuje samostatne.
 • Vysoká cena
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Samozrejme, že pekáreň nie je lacná, ale v kuchyni nahrádza veľa zariadení. V nádržiach uhasíme aj ryby. Model pre tých, ktorí milujú technológiu a chápe jeho funkcie plne využiť.
Panasonic SD-ZP2000KTS
22 890

700-wattová pekáreň od známeho výrobcu upekne bochník o veľkosti 15x19x11 cm, miesi cesto akejkoľvek konzistencie, umožní vám vyrobiť chlieb s rôznymi prísadami (ručne vyplnené) a vytvoriť si džem. Teleso prístroja je vyrobené z vysoko kvalitného polypropylénu s lesklým povrchom. Vysoké hodnotenie na tomto stroji na chlieb, predovšetkým pre exkluzívnu krásu a funkčnosť. 18 automatických programov v arzenáli pece. Dodávané príslušenstvo: odmerka a lyžica. Krajina výroby je Čína, záručná doba je jeden rok.

Hlavné výhody:
 • Technológia pečenia s odrazom tepla z vnútorného zrkadlového povrchu, pre rovnomerné kruhové vykurovanie a chlieb "ako z rúry".
 • Miska na pečenie s keramickým povlakom proti horeniu a rukoväťou vhodnou na vyberanie.
 • Výkon pohonu čepele postačuje na miešanie tvrdého cesta na bezlepkový chlieb, pečenie s prísadami a plnkou.
 • Štandardná sada funkcií: oneskorenie varenia (časovač), kúrenie, energeticky nezávislá pamäť na 10 minút, výber farby kôry, zvukový signál.
 • Dotknite sa ovládacieho panela s infographic symbolmi.
 • LCD displej.
 • Elegantný minimalistický dizajn puzdra.
 • Životnosť uvedená výrobcom v cestovnom pase je 7 rokov.
nevýhody:
 • Žiadny dávkovač.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Tento stroj na pečenie chleba používame už dlhý čas a sme veľmi spokojní: na všetkých bokoch sa na bochníku získa hustá ostrá. Vôňa plastu bola prvými niekoľkými použitiami.
Panasonic SD-ZB2512
24 839

Výrobca chleba o Panasonic SD-ZB2512 je praktická sestra Panasonic SD-ZB2502. Výkon 550 wattov. Môžete si vybrať hmotnosť hotového výrobku a farbu kôry. K dispozícii je dávkovač na suché prísady. Rozdiel: 14 režimov pečenia: boli tam dva ďalšie programy na pečenie a samostatná príprava cesta: „nízko výnosný chlieb“ (módny trend konzumácie diétneho výrobku vyrobeného takmer bez použitia droždia, s hustejšou strúhankou) a „základný chlieb s náplňou“ hlavný, populárny recept s rôznymi prísadami pri použití dávkovača). Životnosť, rovnako ako u všetkých pekárov Panasonic, je 7 rokov.

Hlavné výhody:
 • 14 rôznych programov na pečenie, 12 programov prípravy cesta, režim varenia uvarenia.
 • Moderný nepriľnavý povlak.
 • Puzdro z ušľachtilej ocele.
nevýhody:
 • Veľmi vysoká cena.

9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Rúra pečie pekný chlieb. Zásobník silne klikne a vo všeobecnosti funguje veľmi ticho. Prípad sa zahrieva. Nie všetky automatické procesy majú na výber stupeň vyprážania šupky a hmotnosť produktu.

Ktorý chlieb je lepšie vybrať?

Odpoveď na otázku "Ktorý chlieb je lepšie kúpiť?" závisí od toho, koľko ste ochotní zaplatiť. V skutočnosti sme už v minulosti považovali najlepších výrobcov pekárenských strojov a zoznam ich najúspešnejších modelov v rôznych cenových kategóriách. Strčte prst do betónu - vaše osobné nemenné právo.

Ak nie je pri výbere najlepšej možnosti, nie je na mieste rozhodnúť sami - aký druh chleba a v akom množstve budete piecť, aké ďalšie funkcie sú skutočne relevantné? Napríklad má sotva zmysel pre majiteľov multicolor kúpiť chleba stroj, ktorý môže variť polievky a obilnín, ale možnosť výroby bagiet, hnetenie cesta na knedle môže byť veľmi užitočné.

Niekoľko tipov na záver

Mnohí používatelia, najmä tí, ktorí si nedávno kúpili pekáreň, sa môžu stretnúť s problémami, ktoré nie sú vždy dôsledkom nedostatkov kuchynského spotrebiča. Možno, že naše odporúčania vám pomôžu vyhnúť sa problémom a nechať nervové bunky neporušené.

Chlieb rastie príliš veľaopierajúci sa o veko. Ďalší spôsob, ako rozvíjať situáciu - zhora klesá. Typickým dôvodom je pridanie príliš veľkého množstva kvasiniek alebo tekutín. Zmeňte množstvo týchto zložiek a určite všetko vyjde.

Reverzná situácia - chlieb je zle pochopený, Kvasinky sú nízke, nízka kvalita alebo uplynula ich platnosť. Je lepšie zmeniť značku. Bohužiaľ, to sú domáci výrobcovia, ktorí najčastejšie vytvárajú problémy, pochopenie princípu substitúcie dovozu veľmi odlišným spôsobom.

Trochu o múke, Musí mať nielen požadovaný typ a kvalitu, ale množstvo musí byť správne. Najlepšie je použiť kuchynské váhy. Pri ich absencii sú špeciálne meracie nádoby pomerne účinné, ale niekedy ich nestačí len naplniť pri požadovanom riziku. Ľahko poklepte na dno pohára alebo misy na stole tak, aby bola múka zhutnená, aby sa dostala do presnejšej korešpondencie hmotnosti a objemu. Nedostatok často dosahuje 50-100 g, čo môže výrazne ovplyvniť konečný výsledok.

Tiež otvorene nesprávny recept, Pokúste sa nájsť online overené možnosti. Je lepšie, ak majú pozitívnu spätnú väzbu.

Majte dobré nákupy!

Loading...