10 najlepších gamepadov

2019 hodnotenie: najlepšie gamepady pre PC z recenzie hráčov a odborníkov.

Gamepad ako taký je zvyčajne považovaný za čisto konzolový doplnok a z dobrého dôvodu. Mechanika hier na konzolách je „zaostrená“ presne pod manipulátormi tohto typu od čias NES - rovnaký samočinný cieľ v strelcoch na konzolách ďalších generácií sa objavil práve kvôli nemožnosti presného a rýchleho zamerania na gamepad. Ale ak si spomeniete, koľko hier je napísaných buď na začiatku, alebo sú úplne prenesené na PC z konzol, nie je prekvapujúce, že podobné manipulátory sú už dlho pripojené k počítaču (a vlastníci konzol, naopak, získavajú klávesnice a myši). A stále viac a viac počítačových hier v menu nastavení dostane časť Gamepad (bohužiaľ, často s kanonickým stlačením X vyhrať namiesto hry). Správa v nich tiež zostáva "konzola", je to vhodné s gamepadom. Pamätajte si aspoň rovnaké Skyrim: o nemotorné ovládanie z klávesnice nepísal, pravdepodobne len lenivý. Nebudeme sa zapájať do "svätej vojny", argumentujúc tým, že je to pohodlnejšie (myš + klávesnica alebo gamepad) - to je záležitosť vkusu av hrách s jednoduchou mechanikou, kde je dosť obmedzených množín kľúčov, gamepady majú "právo na život". Budú ešte vhodnejšie v pretekoch a letákoch bez akýchkoľvek nárokov na simulátor, a nie na to, aby sa vo výtlaku plynu a uhle rotácie nazývalo klasické riešenie WASD dobrým riešením.

No, s rastúcou popularitou mobilných herných gamepadov a dostal druhý vietor. Použite dotykový displej a akcelerometer ako jediné ovládacie prvky - musíte mať oveľa viac špecifických chutí ako pán Gray. To je dôvod, prečo sa stále viac a viac gamepadu pre zariadenia so systémom iOS / Android predáva.

A ktorý gamepad je lepšie vybrať? Tradične sa snažíme na to prísť.

Hodnotenie najlepších gamepadov v roku 2019 - Top 10

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné káblové PC gamepads1Logitech G Gamepad F3108.9 / 101 725
2Redragon saturn8.7 / 10886
3Thrustmaster Dual Analog 48.5 / 101 678
Najlepšie lacné bezdrôtové PC gamepads1Logitech Wireless Gamepad F7108.9 / 103 290
2SPEEDLINK XEOX Pro analógový gamepad - bezdrôtový8.6 / 102 190
Najlepšie gamepady pre Xbox a PC1Bezdrôtový ovládač Microsoft Xbox One Elite9.8 / 1010 270
2Bezdrôtový ovládač Kréty Microsoft Xbox One9.5 / 103 570
Najlepšie herné konzoly PlayStation1Sony Dualshock 4 v2 Farba9.9 / 103 920
Najlepšie gamepady pre mobilné zariadenia1Xiaomi Feat Čierny Knight X8pro Gamepad9.6 / 102 950
2Bezdrôtový ovládač SteelSeries Nimbus9.5 / 106 535

Najlepšie lacné káblové PC gamepads

Logitech G Gamepad F310
1 725

Ako v skutočnosti, od nástupu Xbox, verzia najlepší radič pre PC sa stala celkom zrejmé - v výhodách ovládačov Microsoft a normálnu prácu s Windows hry, a pripojenie k PC bez nutnosti programov, ako je SCP Toolkit a DS4Windows, ako to bolo so starým Sony DualShock. Preto sme sa rozhodli v tejto časti rebríčka najlepších gamepadov začať počítať body z nižšej hodnoty ako pre radiče Xbox.

V aktívach tohto modelu je už značka sama o sebe a herná periféria Logitech je schopná robiť a užívateľská podpora je všeobecne uznávaná ako jedna z najlepších. Ergonomicky, F310 opakuje klasický DualShock, ale Logitech je oveľa funkčnejší. Po prvé, môže fungovať v akýchkoľvek hrách - stačí prepnúť gamepad a pomocou prepínača zvoliť požadovaný režim (DirectInput alebo XInput). Aj keď je kontrolér v konkrétnej hre „pokrivený“, môžete ho nakonfigurovať pomocou proprietárneho softvéru a vytvoriť si vlastný profil pre túto hru. Po druhé, je tiež kompatibilný s Android TV. A to všetko za cenu obvyklého "čínskeho" a trojročnú záruku.

Nebolo to však bez nevýhod. Pre mnohých bude kritické, že gamepad je príliš malý - sedí nepohodlne vo veľkých rukách, čo znižuje komfort počas dlhej hry. Žiadna vibračná spätná väzba - to znižuje interaktivitu. V tej istej hororovej (a ich podobnosti) svetelného regulátora pulzuje do rytmu srdcového rytmu, reaguje na to, čo sa deje - vyzerá to ako maličkosť, ale ako to ovplyvňuje ponorenie do hry! Konečne, jacky sú nezvyčajne tvrdé a odpor pavúka (aj keď sa už stane anachronizmom) nejako nezodpovedá reputácii značky.

Hlavné výhody:
 • Prepínanie medzi DirectInput / XInput
 • Dosť vysoko kvalitného spracovania (ale s niekoľkými "ale")
 • Dlhá záruka
nevýhody:
 • Žiadna vibračná odozva
 • Kábel je slabý, existujú sťažnosti na jeho kvalitu
 • Veľkosť nie je určená pre veľké kefy
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší ovládač z lacného. Hoci 710. v rovnakom Logitech, samozrejme, chladnejšie.
Redragon saturn
886

Výklenok univerzálnych gamepadov od výrobcov tretích strán je z väčšej časti najviac rozpočtovým segmentom a Redragon Saturn predstavuje túto triedu.

Podľa umiestnenia riadiacich orgánov, Krasndrakon kopíruje DualShock z PlayStationu, podporuje však DirectInput aj XInput. Na prepínanie medzi protokolmi použite malý posuvník na zadnej strane ovládača. Prepínanie je nepohodlné, ale to sa robí na účel - zabezpečenie proti náhodnému prepnutiu počas hry. Dĺžka kábla je jeden a pol metra, čo nie je dosť pre konzoly. No, a posedenie vedľa PC je celkom pohodlné.

Všeobecne platí, že pre takého lacného regulátora je dobre zostavený. Áno, hmatové, je menej príjemné ako originálne gamepady a chyby dizajnu priesvitnej tyčinky sú okamžite viditeľné. Na rozdiel od drahšieho "univerzálneho" typu Logitech G 310 má vibračnú spätnú väzbu. Okrem štandardných klávesov je tu aj zaujímavé tlačidlo Turbo - funguje to ako tlačidlo Fire na počítačových myšiach, ktoré simuluje rýchle prerušované stlačenie súčasne držaného tlačidla. To je výhodné v hrách, kde sú potrebné rýchle časté kliknutia - napríklad pri streľbe z neautomatických zbraní začne pracovať ako automatická. No, v starom Call of Duty, takýto manéver umožňuje stacionárnym zbraniam, aby sa neprehrievali: teplota guľometov tam rastie s tvrdou koreláciou s dĺžkou stlačenia kľúča, a pri častých impulzoch bez straty rýchlosti streľby hra neumožňuje streliť zbraň.

Hlavné výhody:
 • Cenovo dostupná cena
 • Vibrátory riadidiel
 • Pomerne dobrá kvalita stavby
nevýhody:
 • V porovnaní so značkovými gamepadmi je kvalita palice výrazne horšia
8.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Môžete si kúpiť čisto "vyskúšať" a navyše môže pracovať s novými hrami, ktoré podporujú XInput.
Thrustmaster Dual Analog 4
1 678

Ergonomicky je to zrejmý odkaz na herný konzol Xbox. No, to je plus - také usporiadanie palíc a krížov, podľa názoru mnohých, je pohodlnejšie ako na DualShock a jeho analógoch. Konce tyčiniek, opäť "Xboxbox-like", majú zahĺbenia a je ľahšie ovládať ich palcami ako vybuchnutá séria Sony Old DualShock.

Avšak stojí za to pozerať sa na spúšť, pretože sa začína objavovať podozrenie - ide o obyčajné tlačidlá bez „analógu“. Áno, naozaj máme gamepad, ktorý podporuje iba DirectInput, ktorý na moderných PC hrách bude automaticky vyžadovať emulátor Xbox radiča. A to v skutočnosti viedlo k pádu Thrustmastera až na samý koniec ratingu.

Hlavné výhody:
 • Pohodlné riadenie
 • Kvalitný kábel s feritovým filtrom
nevýhody:
 • Žiadna podpora XInput
8.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Páčilo sa mi to - to je veľmi blízko k pôvodnému Maykovsky, aj keď je menšia veľkosť.

Najlepšie lacné bezdrôtové PC gamepads

Logitech Wireless Gamepad F710
3 290

Ak je F310 v rade regulátorov Logitech „najmladším“, potom je 710. model na vrchole. Objavila sa tak bezdrôtová komunikácia a vibračná spätná väzba. Zvýšila sa kvalita výstavby - tvrdenia, ktoré sme mali s F310, nie sú pre model F710 relevantné. Je to, že kladivá príliš tugovat - zdá sa, že Logitech to považuje za proprietárny "čip". Komunikácia so štandardným USB dongle je vysoko kvalitná: aj keď máte problémy pri prehrávaní na dlhé vzdialenosti, do súpravy bol vložený špeciálny predlžovací kábel na presun hardvérového kľúča bližšie k prehrávaču. Samotný regulátor je ťažší ako štandard z Playstationu, dobre sedí vo veľkých rukách.

Takže možno stojí za to rozmýšľať dvakrát, čo gamepadu je lepšie kúpiť - lacnejší model drôtu alebo F710. Rozdiel v cene, úprimne povedané, nie je taký veľký a priepasť v pohodlí a kvalite je určite viditeľná.

Hlavné výhody:
 • Kvalita a spoľahlivosť
 • Univerzálnosť (DirectInput / XInput)
nevýhody:
 • Tesný postup kladív, ktoré sú menej vhodné ako "Iksboksovskih", a vo forme
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Vysoko kvalitný analógový gamepad z konzoly Xbox - pôjde na staré hry a nové produkty. Cena je stále "chutná".
SPEEDLINK XEOX Pro analógový gamepad - bezdrôtový
2 190

Naše hodnotenie najlepších gamepadov pokračuje klonom ovládača „Ixbox“ pracujúceho z vstavanej lítium-polymérovej batérie. Podporované sú protokoly DirectInput a XInput, čo umožňuje počítať s absenciou problémov, a to ako v súčasnosti, tak s hrami, ktoré boli práve oznámené. Puzdro je kvalitatívne zostavené, pohodlne sedí v rukách. Spúšťače sú pohodlnejšie ako „lodzhitekovsky“: sú dlhšie a lepšie ovládané prstami, pohyb je mäkší. Poskytuje funkciu rýchleho požiaru - realizuje sa pomocou tlačidla Rapid.

Existujú však nesprávne výpočty. Stačí povedať, že kryt puzdra je známy soft-touch, ktorý rýchlo stráca svoj atraktívny vzhľad. Štandardný hardvérový kľúč je väčší ako mnoho flash diskov a nie je obzvlášť vhodný, keď je umiestnený na PC zástere. Ale je to stále tolerovateľné ... Ale problémy s kvalitou zaznamenané mnohými užívateľmi sú vážnejšie: stojí za to kúpiť gamepad v miestnych obchodoch, a nie cez internet len ​​v prípade, tak oveľa jednoduchšie so zárukou. Avšak v prítomnosti nie najpokrokovejších spájkovacích schopností sa môže „lepiaca“ tyčinka s časom znovu oživiť sama a lacno.

Hlavné výhody:
 • Dobrá ergonómia
 • Dlhá práca na jedno nabitie
 • všestrannosť
nevýhody:
 • Povlak Marcoe
 • Priemerná kvalita palíc a kľúčov
8.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Gamepad je dobrý, ergonomicky vhodný pre mňa, reakcia je na tyčinkách normálna. Nie Xbox, ale stojí to polovicu. Plus na jedno nabitie môžete hrať dlhú dobu.

Najlepšie gamepady pre Xbox a PC

Bezdrôtový ovládač Microsoft Xbox One Elite
10 270

Bezdrôtový gamepad s dvomi analógovými tyčami na cesty, ale v porovnaní so štandardnými manipulátormi Xbox One a Xbox 360 je to určite lepšie. Začnime s možnosťou prispôsobenia: v súprave sú tri varianty palíc - dva páry s plochými „uzávermi“ (pravidelné a predĺžené, uľahčujúce presné ovládanie) a dvojica kopulovitého tvaru a-la DualShock 3. Rovnakým spôsobom môžete nahradiť kríž, nastaviť až štyri dolné okvetné lístky, posilnenie riadenia. V prednej časti súpravy dvoch spúšťačov s možnosťou jemného doladenia a obmedzenia jazdy.

Účel všetkých ovládacích prvkov je možné priradiť "sám" a je potrebné vytvoriť dva rôzne profily a ich opätovné priradenie "za letu" zo samotného gamepadu. Vo svojich rukách je jednoducho skvelý: ergonómiu a kvalitu spracovania drahého manipulátora sme sa k nemu dostali s maximálnou pozornosťou. Pre hmatovú spätnú väzbu spĺňajú vibračné motory a impulzné spúšťače.

Gamepad funguje nielen na "X-box", ale aj natívne podporovaný vo Windows 10 (čo nie je prekvapujúce, všeobecne). Pripojí sa k počítaču buď kompletným káblom, alebo pomocou zakúpenia bezdrôtového adaptéra „vzduchom“. Zdroj napájania - dve batérie AA. Ak chcete byť úprimný, rozhodnutie je zvláštne: pre príslušenstvo tejto úrovne by bolo logickejšie používať modernú lítium-iónovú alebo lítium-polymérovú batériu so schopnosťou nabíjania počas hry. USB port je stále tam! Ale Microsoft prichádza v modernom duchu: chcete batériu? Kúpte si sadu Xbox One Play & Charge.

Ak použijete posuvné rameno na pohyb, potom sa hodí možnosť jeho nahradenia okrúhlym „fazetom“: diagonálne manévre sa v porovnaní s obvyklým „krížom“ stanú ľahšie. V strelcoch, prítomnosť zastavení na spúšti tiež pomáha: existuje analógové čítanie pohybu spúšte na nič (okrem prípadu, keď niekto robí plnohodnotnú simuláciu Steyr AUG, kde presne zdvih zostupu určuje poloautomatický alebo automatický režim snímania), ale rýchlosť odozvy na stlačenie nie je zbytočné.

Prekračuje tak bežné gamepady v hernom pohodlí a jemnom ladení, ak nie rádovo, potom to určite stojí za to. Mal by som si ho kúpiť? Vzhľadom na náklady na licencované konzolové hry to nie je také drahé.

Hlavné výhody:
 • Spracovanie a ergonómia
 • Prispôsobenie kontrol pre seba
 • Bohatá sada nastavení
nevýhody:
 • Je to cena
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší gamepad pre Xbox, plus perfektne funguje pod Win 10 - to znamená, že v hrách je jedno sto percent, čo je univerzálne riešenie!
Bezdrôtový ovládač Kréty Microsoft Xbox One
3 570

Samozrejme, v porovnaní s verziou Elite je tento gamepad oveľa jednoduchší. Bola prezentovaná s konzolou Xbox One S, ale je kompatibilná s inými modelmi. K dispozícii je tiež možnosť pripojenia k PC rovnakým spôsobom, ako to bolo na regulátore Elite. V poslednej revízii sa objavil ďalší konektor pre slúchadlá - užitočná vec pre fanúšikov, aby sa rozpadli na pohovke oproti panelu v plnej veľkosti.

Pre bezdrôtovú komunikáciu používa "takmer štandardný" Bluetooth. To znamená, že s prenosným počítačom alebo počítačom vybaveným akýmkoľvek modrom zubovým adaptérom verzie 2.1 a vyšším sa gamepad pripojí bez potreby proprietárneho adaptéra, ale s jedným „ale“: ak je v počítači nainštalovaný systém Windows 10. Pre predchádzajúce verzie operačného systému stále potrebujete proprietárny adaptér - No, alebo môžete opustiť bezdrôtové pripojenie a pripojiť gamepad cez USB.

V rukách kontroléra je dobré, ovládacie prvky spadnú "tam, kde je to potrebné." A ak nemáte nároky na kybernetické športy vavríny, lacnejšia verzia „elitnej“ verzie sa vydá na niekoľko. Ale cenový rozdiel je veľmi príjemný.

Hlavné výhody:
 • ergonomika
 • Zostavte kvalitu
nevýhody:
 • Bluetooth pripojenie k PC bez vlastného adaptéra len pre Windows 10
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Vhodné univerzálne gamepad pre PC a Xbox. Hrajte normálne, pohodlnejšie ako lacné analógy.

Najlepšie herné konzoly PlayStation

Sony Dualshock 4 v2 Farba
3 920

Aktualizovaný „dualshok“ sa mierne zmenil, ale nedá sa povedať, že ho aktualizovali „pre kliešť“. Autonómia sa zvýšila, a nie kvôli husteniu kapacity batérie (nezmenila sa), ale kvôli zlepšenej energetickej účinnosti gamepadu. Pri pripojení cez USB k PC, gamepad konečne mohol prijímať zvuk a prenášať signál zo vstavaného mikrofónu späť do počítača. Podľa Bluetooth, bohužiaľ, Sony bude stále potrebovať adaptér značky Sony na prácu so zvukom. A nakoniec odstránili hlúpe lesklé oblasti, ktoré na tmavom tele dokonale zachytili odtlačky prstov.

Všimli sme si však, že Sony sa stále kruto pozerá na používanie svojich manipulátorov, nie na "natívnu" konzolu, ale na PC. To je ich zásadný rozdiel od Ixbox - akýkoľvek gamepad kompatibilný s Xboxom bude pracovať s PC vo všetkých hrách, kde je zabezpečené použitie radiča s protokolom XInput. Spoločnosť Sony však pomocou DirectInput núti hru rozpoznať kontrolér jedinečným identifikátorom. To znamená, že aj keď je práca s prvou verziou Dualshock 4 zabezpečená v PC hre, nezistí regulátor v2 normálne, kým vývojár neuvoľní patch pre nový HWID v2 regulátora.

Všeobecne platí, že regulátor si zachoval obvyklú ergonómiu a súbor funkcií, takže nemá zmysel sa na nich zdržiavať.

Hlavné výhody:
 • Zlepšená autonómia
 • Odstránené lesklé vložky, ktoré boli predtým v najprominentnejšie a "zaladyvayem" miesto
nevýhody:
 • Tradične vyžaduje barle na použitie na PC
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Normálny regulátor pre Sonya. Žije dlhšie ako bežné, aj keď nie je žiadna nová batéria.

Najlepšie gamepady pre mobilné zariadenia

Xiaomi Feat Čierny Knight X8pro Gamepad
2 950

Kto produkovať dobré gamepady pre mobilné hry, ak nie výrobca smartfónov? To je presne to, čo si Xiaomi myslela, aj keď sami neprodukovali gamepad, ale poskytli vlastnú značku produktov FlyDigi Lab. Tento gamepad ergonomicky klonuje radič Xbox - zvážte, teraz je to už štandard vďaka spoločnosti Microsoft. A ako je obvyklé v Číne, regulátor sa stal prístrojom typu „veľa v jednom“.

Začnime s hlavným cieľom. Smartfón je namontovaný na špeciálnom držiaku nad gamepadom, modely s uhlopriečkou až 6,8 palca sú podporované. Drží telefón bezpečne a mäkká podšívka chráni puzdro pred poškriabaním. Pripojenie nie je cez OTG kábel, ako v lacných radičoch pre mobilné telefóny (ktoré neumožňujú automatické prehrávanie na smartfónoch bez OTG), ale cez Bluetooth. Vstavaná batéria vydrží dlho - aj keď rozdelíte uvedených 20 hodín do dvoch, dostanete dobrú hodnotu. Ak konkrétna hra nepodporuje prácu s gamepadom, aplikácia FlyDigi Gamepad Assistant príde na záchranu.Hlavným poslucháčom zákazníkov sú majitelia smartfónov Android, pre iOS, gamepad pracuje s veľmi malým počtom hier a s barvou vo forme špeciálnej aplikácie (čo je s najväčšou pravdepodobnosťou dôsledkom zvláštností softvérovej a hardvérovej platformy Apple).

Ale gamepad môže pracovať nielen s mobilnými telefónmi. Použitím pribaleného hardvérového kľúča ho môžete pripojiť k počítaču ako zariadenie XInput alebo DirectInput. Ak už má počítač vstavaný Bluetooth alebo je gamepad pripojený k notebooku, potom môže byť hardvér úplne odložený, ale ovládač bude fungovať len ako zariadenie DirectInput. Pri hraní na PC však už nie je možné pozorovať presnosť palíc a „nefunguje“ v extrémnych polohách, ktoré sú v mobilných hrách absolútne nepostrehnuteľné, ale sú už viditeľné na veľkej obrazovke.

A nakoniec, gamepad pracuje v spojení s inteligentnými televízormi na systéme Android. Zároveň je dobrý v ergonómii a hmatových pocitoch, celkom lacný. Tak prečo nie premýšľať o nákupe?

Hlavné výhody:
 • všestrannosť
 • Bezdrôtové pripojenie
 • Možnosť mapovania obrazovky joystickov a tlačidiel v aplikácii na fyzické ovládače, ak hra priamo nepodporuje gamepad
nevýhody:
 • Žiadne analógové spúšťače
 • Slabá presnosť hokejky pre počítačové hry
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Zaujímavá vec z Xiaomi ... prepáč, FlyDigi. A to funguje nielen s telefónom, čisto pre mobilný telefón kúpiť gamepad by nie.
Bezdrôtový ovládač SteelSeries Nimbus
6 535

Takže s Androidom je to jasné, ale čo správne zariadenie iOS? Tu je dobre známa a špecifická značka pre zariadenia Apple v hernom prostredí: bezdrôtový gamepad SteelSeries Nimbus nevyzerá ako metla Harryho Pottera, ale bol vyrobený špeciálne pre Apple Mac a mobilné zariadenia a tiež podporuje Apple TV. Dokonca nie je nabíjaný cez USB, ale pomocou konektora Lightning.

Čo je v ňom "chutné", okrem všeobecnej kvality spracovania? Začnime s autonómiou: plné nabitie stačí na 40 hodín práce, takže je to skôr ako batéria v smartfóne. Tlačidlá fungujú nielen na princípe „on-off“, ale tiež umožňujú vývojárom hier naprogramovať reakciu na silu ich stlačenia.

Avšak, existuje jedna nuancia určená obmedzeniami Apple API. Externe, regulátor opakuje umiestnenie ovládacích prvkov PlayStation, ale na rozdiel od DualShock, neposkytuje kliknutie na palice a vibračnú spätnú väzbu. To znamená, že ak ste zvyknutí na to, že pri pretekaní vám stlačením palice môžete okamžite zapnúť zosilnenie bez prerušenia ovládania a máte schopnosť okamžite kompenzovať demoláciu zadnej nápravy, potom budete musieť použiť samostatné tlačidlo. SteelSeries to však nie je na vine, takže hodnotenie neznižujeme.

Úplný nedostatok podpory pre "non-apple" platformy však stále viedli k downgrade: gamepad je dobrý, ale len pre fanúšikov tej istej značky.

Hlavné výhody:
 • Ergonomické tvary, presné palice
 • Výborná autonómia
nevýhody:
 • Pracujte len s technológiou Apple
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Teraz môžete plne hrať na iPad. A kontrolór sám je vynikajúci, žiadne sťažnosti.

Ktorý gamepad je lepšie vybrať?

Začnime s príbehom. Historicky, herné zariadenia pôvodne používali protokol DirectInput - bol súčasťou DirectX od roku 1995 a bol celkom v súlade s požiadavkami počítačových hier. Ale najnovšia revízia protokolu vyšla s DirectX 8 na začiatku 2000s, bez toho, aby sa veľa zmenilo.

hoci DirectInput a poskytovala podporu pre viac ako dosť tlačidiel a analógových osí, mala jedno úzke miesto. Je to v priradení každého zariadenia jeho vlastný identifikátor (Hardvér ID) a nedostatok štandardizácie použitia tlačidiel a osí. To znamená, že hra pri štarte vypočula všetky zariadenia DirectInput pripojené k počítaču (niečo podobné: foreach (inštancia DeviceInstance v aplikácii Manager.GetDevices (DeviceClass.GameControl, EnumDevicesFlags.AttachedOnly)) {...} a na základe zoznamu prijatých identifikátorov určila, ako používať každý z nich. Ak vývojár nezabezpečil prácu s konkrétnym HWID (napríklad zariadenie vydané po vydaní hry), jeho správnu činnosť nebolo možné zaručiť. Čiastočne pomohol pri konfigurácii hlavných nastavení gamepadu v hre a problém nastavenia pre seba veľmi "kruto" fungujúcich zariadení by sa dal vyriešiť vlastnými nástrojmi od výrobcu ako Logitech Profiler.

Ako výsledok, Microsoft úplne opustil vývoj DirectInput, prezentovať spolu s prvým Xbox a nový protokol XInput, Akýkoľvek ovládač, ktorý pracuje s konzolou Xbox, by teraz mohol pracovať s hrami Windows bez tanca s tamburínou, vrátane tých modelov ovládačov, ktoré boli vydané po vydaní konkrétnej hry. Takže, ak si vyberiete gamepad pre PC hry vydané v priebehu posledných desiatich rokov, výber gamepad XInput je jednoznačný a podpora zariadení DirectInput sa teraz stala z väčšej časti množstvom starých hier. Ak máte Xbox, ale nezabudnete na PC hry, môžete použiť jedno zariadenie tam a tam, pri zachovaní všetkých obvyklých ovládacích prvkov. Avšak pre DirectInput-gamepady už boli vynájdené spôsoby emulácie ovládačov Ixbox a nie je potrebné umiestniť na poličku obľúbený a známy model.

Pokiaľ ide o zariadenia pre gamepad, čo by nás malo zaujímať? V prvom rade - ergonómia: bez ohľadu na to, aký dobrý je gamepad, ak nespadá do vašich rúk, musíte sa dostať k ovládacím prvkom, bude to kaziť pôžitok z hry. Analógové osové tyče by mali jasne držať „nulu“ a primerane reagovať na pohyb bez náhlych „bŕzd“ a pohybu na obrazovke. No-lift spúšťače (mimochodom, analógové, s možnosťou, že hra reaguje na spúšťací pohyb, a nie len na to, že stlačenie - výsada XInput) sú tiež oveľa krajšie a dávkovanie ich priebehu je jednoduchšie.

Ďalšie lístky Nebudú nadbytočné pre hry, kde je hrateľnosť ťažšia ako krátke úseky medzi cutscenes. Ak pre konzoly exkluzívne to nie je nevyhnutné (pri vývoji sa spoliehajú na štandardnú sadu tlačidiel), potom okvetné lístky určite príde vhod na PC. Microsoft dokonca vydáva súbory rozložení pre okvetné lístky v populárnych hrách: v rovnakom Battlefield 1, môžu rýchlo spadnúť na zem (takmer najčastejšie akcie v hre), označiť gól, odhodiť lekárničku a tak ďalej.

A nakoniec nezabudnite - najlepší „hardvér“ nenahrádza zručnosti a drahým gamepadom vás nikto nebude poistiť proti „odlivu“ majiteľovi lacnej myši a voľnej klávesnici z Južnej Kórey.

Loading...