10 najlepších plynových ohrievačov

Teplý od prírody

Život ďaleko od rovníka diktuje svoje vlastné zákony. Po poklese teploty na ulici sa ochladzujú doma. V tomto prehľade zvážime riešenie problému výberom najlepších plynových ohrievačov - od prenosných (pre stan) až po konvektory pre dom alebo chalupu, ktoré môžu nahradiť plynový kotol.

Typy plynových ohrievačov

Plynové konvektory

Takéto ohrievače môžu mať uzavretú a otvorenú spaľovaciu komoru. Modely uzavretého typu na spaľovanie plynu odvádzajú vzduch z ulice a odvádzajú produkty spaľovania pomocou špeciálnej rúrky položenej cez stenu. Sú vhodné pre domácnosť alebo záhradu a môžu byť alternatívou plynového kotla. Modely s otvorenou spaľovacou komorou nie sú veľmi vhodné pre obytné priestory alebo vyžadujú použitie vertikálneho komína.

Katalytické plynové ohrievače

Zariadenia tohto typu pracujú oxidáciou látok na povrchu katalyzátora, v ktorom sa uvoľňuje veľké množstvo tepla. Tento proces je takmer tichý a bez plameňa. Metóda katalytického spaľovania je v porovnaní s bežnými infračervenými ohrievačmi spoľahlivejšia, efektívnejšia a bezpečnejšia.

Keramické plynové ohrievače

Analogicky s elektrickými náprotivkami, takéto ohrievače pracujú pomocou smerového tepelného žiarenia a nevyhrievajú vzduch, ale povrch stien, objektov a ľudí v miestnosti. Len ako zdroj tepla je plynový horák. Použitie keramických dosiek umožňuje dosiahnuť úplné spaľovanie paliva a elimináciu škodlivých emisií.

Tepelné plynové zbrane

Majú valcový tvar a pracujú na princípe ohrievača ventilátora, v ktorom je úloha vykurovacieho telesa vykonávaná generátorom plynového tepla. Sú poháňané baleným plynom a výkon je zvyčajne regulovaný prevodovkou.

O najlepších modeloch plynových ohrievačov rôznych typov - viac v našom hodnotení:

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie mobilné plynové ohrievače pre domácnosť a záhradu1Bartolini Pullover K10 / 1010 700
2Timberk TGN 4200 SM19.7 / 105 389
Najlepšie plynové ohrievače pre garáž1Solyrogaz GII 2.910 / 10950
2Ráže TPG-109.8 / 104 140
Najlepšie prenosné plynové ohrievače pre stany1Pathfinder Ion PF-GHP-S019.8 / 103 790
2Kovea Fire Ball KH-07109.7 / 106 290
Najlepšie nástenné plynové konvektory pre domácnosť1Alpine Air NGS-20F9.8 / 1020 700
2ohrievač Hosseven HP-39.8 / 1024 300
Najlepšie vonkajšie ohrievače plynu1Enders Elegance10 / 1021 550
2Ballu Bogh-14E9.8 / 1039 990

Najlepšie mobilné plynové ohrievače pre domácnosť a záhradu

Bartolini Pullover K
10 700

Plynový ohrievač Bartolini Pullover K sa dá využiť na efektívne vykurovanie rôznych typov priestorov: domov a bytov, víl, prístavieb a garáží. Môže to byť primárny alebo sekundárny (alebo záložný) zdroj tepla. Zariadenie je mobilné - ľahko sa pohybuje na kolieskach.
Vykurovacím prvkom zariadenia je katalytický panel. Je vyrobený zo sklených vlákien a platinový prášok pôsobí ako katalyzátor. Vďaka použitiu tejto technológie nie sú počas prevádzky vykurovacieho telesa žiadne škodlivé emisie a nie je cítiť zápach.
Palivo pre zariadenie - skvapalnený propán-bután. Konštrukcia skrine je taká, že plynová fľaša (27 alebo 24,5 litra) je umiestnená vo vnútri a pokrytá puzdrom.
Ohrievač je vybavený bezpečnostnými prvkami:

 • Snímač riadenia plameňa horáka;
 • Ochrana proti prevráteniu (automatické vypnutie pri naklápaní);
 • Senzor monitorujúci stav klimatizácie (vypnuté pri prekročení koncentrácie oxidu uhličitého).

Ďalšie funkcie:

 • Piezo zapaľovač;
 • Regulátor výkonu.
Hlavné výhody:
 • spoľahlivosť;
 • Tichá prevádzka;
 • Výrobca - Taliansko.
nevýhody:
 • Veľká veľkosť.
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Plynový ohrievač bol zakúpený na leto a ukázal sa dobre. Funguje ticho, ľahko sa prevalí na správne miesto. Súčasťou balenia je prevodovka, plynová hadica a svorky. Kto potrebuje - existujú možnosti na okamžité vyzdvihnutie pomocou plynovej fľaše.
Timberk TGN 4200 SM1
5 389

Keramický plynový ohrievač Timberk TGN 4200 SM1 je lacný mobilný a univerzálny prístroj. Mobilita je zabezpečená kompaktným telom a rázvorom kolies pre ľahký pohyb. Schopnosti zariadenia umožňujú jeho úspešné použitie na vykurovanie miestností rôzneho druhu a účelu.
Ohrievač je poháňaný propán-butánovým valcom (do 12 litrov normálneho alebo kompozitného 12,5 litra), ktorý je ľahko umiestnený vo vnútri kovového puzdra. Pre pripojenie súpravy je k dispozícii prevodovka, plynová hadica a svorky.
Miestnosť je vyhrievaná infračerveným žiarením, ktoré vzniká, keď plynový horák ohrieva keramické platne. Takýto materiál zaisťuje úplné spaľovanie paliva a v dôsledku toho vzduch neobsahuje produkty spaľovania.
Pre bezpečnú prevádzku je model vybavený reguláciou plynu a snímačom CO2. Okrem toho je zabezpečená ochrana pred prevrátením. Ovládacie prvky sú piezo zapaľovanie a riadenie výkonu.

Hlavné výhody:
 • Cenovo dostupná cena;
 • mobility;
 • Univerzálnosť.
nevýhody:
 • Pravidelné vetranie miestnosti je potrebné.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Pohodlné, malé rozmery, a čo je najdôležitejšie, lacný plynový ohrievač. Teraz v krajine môžete ľahko zima. Kúpil som na to kompozitný valec (je to bezpečnejšie) a neviem smútok.

Najlepšie plynové ohrievače pre garáž

Solyrogaz GII 2.9
950

Plynový infračervený horák Solyrogaz GII-2.9 je určený pre lokálne smerové vykurovanie priestorov s nedostatkom voľného priestoru. A tiež schopný pôsobiť ako malý sporák na vykurovanie alebo varenie. Zariadenie môže byť tiež použité na sušenie povrchov počas natierania.
Hlavné výhody Solyrogaz GII-2.9:

 • Konštrukcia využíva keramický žiarič Raushert (Nemecko), ktorý zaisťuje spoľahlivú a trvanlivú prevádzku zariadenia a rovnomerné rozloženie plameňa;
 • Vysoká účinnosť, vďaka priamemu a sekundárnemu tepelnému žiareniu (v dôsledku zahrievania);
 • Autonómia. Horák nemusí byť pripojený k elektrickej sieti;
 • Economy. Používa sa lacný typ paliva (propán) a nízka spotreba plynu sa udržiava;
 • Tichá a bezpečná prevádzka (bez otvoreného plameňa);
 • Nízka hmotnosť (nie viac ako 2 kg) a pohyblivosť.

Predstavený model má kapacitu 2,9 kW. V prípade potreby nájdete analógy pre 2,3 alebo 3,65 kW.

Hlavné výhody:
 • kompaktnosť;
 • Efektívne vykurovanie;
 • Jednoduchosť a spoľahlivosť.
nevýhody:
 • Manuálne zapaľovanie.
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie lacné plynové kúrenie pre garáže. Horák, snáď, nebude úplne zahriať veľkú garáž v zime, ale lokálne (napr. V blízkosti pracovného stola), komfort je jasne cítil. A môže sa použiť aj na ohrievanie potravín alebo varenie čaju.
Ráže TPG-10
4 140

Ohrievač plynového ventilátora (tepelná pištoľ) Kaliber TPG-10 sa používa na efektívne vykurovanie obchodných priestorov: garáže, autoopravovne, sklady, hangáre a iné miesta, kde nie sú žiadne iné zdroje tepla.
Ohrievač pracuje na propán alebo bután. Pre správne pripojenie k plynovej fľaši v súprave je k dispozícii prevodovka s manometrom. Tepelný výkon zariadenia je 10 kW, čo ho robí realistickým pre použitie vo veľkých priestoroch.
Váha TPG-10 váži dosť a má pomerne kompaktné rozmery. Dá sa ľahko premiestňovať v interiéri alebo prepravovať v aute.
Ohrievač ventilátora je známy spoľahlivou a trvanlivou prácou. A na ochranu častí pred pádom do cudzích predmetov je ohrievač plynu vybavený špeciálnym grilom.

Hlavné výhody:
 • Efektívne a rýchle zohriatie miestnosti
 • Spoľahlivosť a bezpečnosť;
 • Primeraná cena.
nevýhody:
 • Vrátane krátkej a pevnej hadice.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Zbraň bola bez problémov spustená. Vynikajúca prevodovka vložená do súpravy. Môžete ľahko "vietor" výkon v závislosti na požadovanej teplote alebo objemu miestnosti. Nevhodná a príliš krátka hadica (musela byť vymenená). Zvyšok je veľký plynový ohrievač pre zadnú miestnosť.

Najlepšie prenosné plynové ohrievače pre stany

Pathfinder Ion PF-GHP-S01
3 790

Pochodujúce prenosné plynové kúrenie Pathfinder Ion bolo špeciálne navrhnuté pre ruský trh. Stane sa nepostrádateľným atribútom pre všetkých milovníkov rybolovu, poľovníctva a cestovného ruchu. Hlavným účelom tohto zariadenia je vykurovanie malých miestností, letných chatiek a poľovných chát a samozrejme stanov alebo stanov.
Ohrievač používa skvapalnený plyn z valcov s ventilom so závitom 230 alebo 450 g ako zdroj paliva. Ak chcete rozšíriť pripojenie, môžete použiť ďalšie adaptéry (zakúpené samostatne):

 • PG-GSA-02 - pre pripojenie k upínacím valcom pre 220 alebo 336 gramov;
 • PF-GSA-04 - na pripojenie domácej plynovej fľaše na vykurovanie veľkých stanov, stanov, tavení. zariadenia a priestory do 20 m².
Hlavné výhody:
 • kompaktnosť;
 • Dobrá sila;
 • Nízka spotreba paliva.
nevýhody:
 • Adaptéry nie sú súčasťou dodávky.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil som si taký ohrievač pre pešiu turistiku a piknik so stanovami. Vnútri sa rýchlo stáva teplým a pohodlným. Dlho postriekajte. Plne spokojný s nákupom.
Kovea Fire Ball KH-0710
6 290

Kovea Fire Ball je prenosný infračervený ohrievač plynu s hadicou. Tento turistický model sa spúšťa piezoelektrickým zapaľovaním a jeho reflektor sa dá uviesť do dvoch polôh:

 • Slope. V tomto prípade zariadenie efektívne funguje ako ohrievač;
 • Vo vodorovnej polohe. Táto poloha je optimálna pre použitie zariadenia na ohrev alebo varenie.

V obidvoch polohách je reflektor upevnený skrutkou, ktorá zabraňuje cúvaniu alebo nakláňaniu riadu počas varenia.
Stabilná prevádzka ohrievača pri nízkych teplotách je podporovaná systémom predohrevu plynu. Tento model je najvhodnejší pre zimný rybolov. Vyhrievanie malého stanu dobre a umožňuje vám nenosiť termosku so sebou. Koniec koncov, čaj možno ľahko variť na mieste.
Kovea Fire Ball pracuje z plynových fliaš so závitovým pripojením KGF-0230 a KGF-0450 a na pripojenie upínacieho valca KGF-0220 stačí použiť dodaný adaptér.

Hlavné výhody:
 • kompaktnosť;
 • univerzálnosť;
 • Piezo zapaľovač
nevýhody:
 • Nízky výkon;
 • Cena.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie prenosné plynové kúrenie pre rybárov. Ruky v malom stanu nie sú presne zamrznuté, a preto nič neodvádza od procesu chytania. Sila je malá a nemá zmysel pokúšať sa ohrievať veľký objem.

Najlepšie nástenné plynové konvektory pre domácnosť

Alpine Air NGS-20F
20 700

Alpine Air NGS-20F je nástenný plynový konvektor vybavený spoľahlivým a odolným (navrhnutým na 50 rokov) liatinovým výmenníkom tepla. Ďalšími vlastnosťami zariadenia sú energeticky nezávislá automatizácia a spoľahlivá prevádzka aj pri extrémne nízkych teplotách. V konkrétnom modeli závisí iba napájanie zabudovaného ventilátora používaného na rýchlejší rozvod tepla.
Alpine Air NGS-20F využíva uzavretú spaľovaciu komoru. Teleskopická koaxiálna trubica je súčasťou súpravy pre vstup vzduchu a odstránenie produktov spaľovania. Konvektor používal plynový horák a armatúry vyrobené v Taliansku.
Ohrievač v rôznych konfiguráciách môže byť pripojený na sieťový (prírodný) plyn alebo balónik (skvapalnený). Pri nákupe je lepšie objasniť možnosť prispôsobenia konkrétnej inštancie alebo získať informácie o dostupnosti ďalšej súpravy.
Rad plynových konvektorov Alpine Air obsahuje modely NGS-20, 30, 40, 50 (2, 3, 4, 5 kW) a analógy s prídavkom ventilátora (označené písmenom F).

Hlavné výhody:
 • Výmenník tepla zo železa;
 • spoľahlivosť;
 • Fan.
nevýhody:
 • Vyžaduje otvor v stene.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší ohrievač plynu sa ohrieva rýchlo a efektívne. Ventilátor v ohrievači nefunguje nepretržite, ale je zapnutý samostatným tlačidlom. Vypnutím v noci môžete dosiahnuť takmer tichú prevádzku.
ohrievač Hosseven HP-3
24 300

Plynový konvektor Hosseven HP-3 vyniká na pozadí podobných ohrievačov s jedinečným dizajnom. Jeho telo je prísne čiernej farby a celý predný panel je vyrobený z tepelne odolného a nárazuvzdorného skla, ktorým je príjemné pozorovať krásny modrastý plameň. Taký konvektor je ako krb.
Model je vybavený uzavretou spaľovacou komorou, ktorá má pozitívny vplyv na kvalitu vzduchu vo vnútri a na účinnosť zariadenia. Výmenník tepla je vyrobený z ocele s vyvinutými rebrami, čím sa dosahuje najlepší prenos tepla. Nastavenú teplotu udržiava zabudovaný termostat.
HP-3 je pevný ohrievač, ktorý je „spojený“ s miestom inštalácie s otvorom v stene. Ďalšia vec je jeho všestrannosť podľa typu paliva. Bežne beží na zemný plyn alebo je ľahko rekonfigurovateľný na skvapalnený (balónik). To umožňuje inštaláciu na chate.
Uvedený model má vykurovací výkon 2,7 kW. Existujú silnejšie jeho analógy HP-5 (4,1 kW) a HP-8 (6,2 kW).

Hlavné výhody:
 • Skvelý dizajn;
 • Rýchle zahrievanie;
 • Bezpečnosť.
nevýhody:
 • Cena.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Bolo možné vyhnúť sa dileme: čo je lepší plynový kotol alebo konvektor? Tento ohrievač plynu bol zakúpený pre rozšírenie, kde nie je kúrenie. Dobre, dobre vyzerá.

Najlepšie vonkajšie ohrievače plynu

Enders Elegance
21 550

Vynikajúci model plynového ohrievača od nemeckého výrobcu. Jeho účelom je teplo ľudí, nie vnútri domu, ale vonku. S touto úlohou sa dokonale vyrovná v okruhu približne 4,5 m² okolo neho. Aplikácia je možná na vykurovanie verand, terás alebo rôznych otvorených plôch. Ohrievač osloví majiteľov vidieckych domov, letných domov a môže byť dobrou voľbou pre majiteľov pouličných kaviarní.
Ohrievač je vyrobený zo skutočne elegantného puzdra z nehrdzavejúcej ocele. Materiál plynových horákov reflexného ohrievača je z vysokokvalitnej legovanej ocele. Zapaľovanie sa vykonáva pomocou piezoelektrického prvku a palivo sa dodáva z plynového valca s hmotnosťou 11 kg.
Zvláštnosťou Enders Elegance je použitie najnovšej technológie Enders-Eco-Plus, vďaka ktorej pri výkone 8 kW zariadenie vyžaruje toľko tepla ako štandardný 12 kW model. Zároveň je však spotreba plynu a emisie škodlivých látok o 30% nižšia.
Výrobca sa postaral o bezpečnosť. Systém regulácie plynu vypne prívod plynu, keď je plameň zoslabený a sklon viac ako 45 ° sa automaticky vypne.
Trvanie ohrievača do 50 hodín.

Hlavné výhody:
 • Budovať kvalitu a materiály;
 • Skvelý dizajn;
 • Spoľahlivá a efektívna práca.
nevýhody:
 • Obmedzená vykurovacia plocha (podmienené mínus).
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi zaujímavý a krásny plynový ohrievač na dávanie a doma. Je príjemné sedieť s priateľmi na otvorenej verande, keď to nie je vôbec leto. Áno, a vyzerá to veľmi hodne.
Ballu Bogh-14E
39 990

Infračervený plynový ohrievač pre Ballu BOGH-14E nielenže zahreje verandu, terasu alebo altánok, ale vytvorí aj príjemné osvetlenie a ozdobí akúkoľvek vonkajšiu akciu. A dokáže to celý rok.
Puzdro zariadenia a upevňovacie prvky sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, a preto nie sú ohrozené koróziou a ohrievač bude slúžiť dlhú dobu. Napriek svojej veľkosti má prístroj vďaka zabudovanému rázvoru kolies dobrú pohyblivosť.
Jedinečnosť modelu spočíva aj v tom, že zapnutie, nastavenie a vypnutie je možné vykonať manuálne pomocou panela na prístroji a prostredníctvom diaľkového ovládača.V nastaveniach sú tri možnosti nastavenia výšky plameňa, ktorý upravuje teplotu, ako aj stupeň osvetlenia.

Hlavné výhody:
 • Diaľkové ovládanie;
 • Krásne osvetlenie a dizajn;
 • Mobility.
nevýhody:
 • Vysoká cena
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie vonkajšie ohrievač plynu, pretože okrem svojej hlavnej zodpovednosti, to je štýlový prvok dekor pre každú udalosť. Zvlášť farebný pohľad na niekoľko kúskov na terase. Mimochodom, diaľkové ovládanie ich môže ovládať naraz.

Takto sa objavil prehľad plynových ohrievačov pre rôzne podmienky a miesta. Samozrejme, slušné modely oveľa viac. Snažili sme sa však prezentovať tie najlepšie kópie, ktoré sa úspešne osvedčili ako najspoľahlivejšie, najefektívnejšie a najbezpečnejšie.

Loading...