7 najlepších fotografických tlačiarní

Výber najlepšej fotografickej tlačiarne pre domácnosť a kanceláriu

Dnes, medzi tlačiarňami a multifunkčnými tlačiarňami na tlač fotografií, majú najväčší záujem produkty spoločností. Epson a kanonik, Ak neuvažujete o najjednoduchších štvorfarebných systémoch, potom tlačiarne prvého výrobcu majú najnižšie náklady na tlač a najlepšiu kvalitu druhej triedy. Fanúšikovia značiek nemusia s týmto tvrdením súhlasiť, avšak vďaka implementačným funkciám tlačovej technológie sú hlavy Epson viac prispôsobené možnosti použitia opakovane plnitelných kaziet alebo systému nepretržitého zásobovania atramentom, ale dostupné riešenia spoločnosti majú problémy s čiernou.

Presnosť a prirodzenosť reprodukcie odtieňov je do značnej miery determinovaná objemom farebnej škály - jednou z hlavných technických vlastností atramentu. Nosiče by im však mali zodpovedať a použitý profil by mal byť nastavený pre tlačové zariadenie na tomto páre. Záver z vyššie uvedeného naznačuje - neexistujú žiadne zázraky a lacnejší atrament je vždy horší ako originál, To je ďalšia otázka. Pre adekvátny prenos komplexných farebných grafov je potrebné pokrytie minimálne 600 tisíc kubických deltaE. Podmienené kritériá pre amatérske fotografie vyhovujú číslu pol milióna takýchto jednotiek.

Pri výbere najlepšej tlačiarne alebo multifunkčného zariadenia na tlač sa uvažuje o „strmosti“ atramentovej tlačiarne minimálna veľkosť kvapiek atramentu, Vo všeobecnosti je to pravda. Len tu, obchodníci vždy "zabudnúť", aby objasnili, že ich zariadenie ukazuje indikátor záznamu nie vo všetkých farbách. Napríklad žlté kvapky sú zvyčajne väčšie (4-5 pl) a rozlíšenie tlače je obmedzené len na túto hodnotu. Mimochodom, nie je to také veľké. Okrem toho homogénnosť „maľovania“ závisí oveľa viac od algoritmov syntézy farieb a rasterizácie.

Hodnotenie najlepších fototlačiarní 2018 - začiatok roku 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné fotografické tlačiarne1Canon PIXMA TS81409.7 / 1011 840
2Epson L30709.5 / 1017 480
Najlepšie fotografické tlačiarne najvyššej kvality1Canon PIXMA PRO-100S9.8 / 1037 567
2Epson Stylus Photo 1500W9.7 / 102 390
3Epson Expression Photo HD XP-150009.7 / 1042 910
4Epson L18009.2 / 1046 890
Top Profesionálne fotografické tlačiarne1Epson SureLab SL-D7009.7 / 10332 000

Najlepšie lacné fotografické tlačiarne

Canon PIXMA TS8140
11 840

Otvorí náš rebríček špičkových fotografických tlačiarní Canon PIXMA TS8140. Ocenenie nahradenia sivého atramentu modrou farbou pomohlo ako dodanie farieb novým modelom tejto rady Canon. Bohužiaľ, na úkor schopnosti tlačiť vysoko umelecké čiernobiele obrázky - sú teraz mierne "fialové". Ale zrnitosť výplní s modrým odtieňom sa zmenšila (obloha, sneh atď.) A pokrytie farieb sa zvýšilo. Posledne uvedené, predovšetkým v zelenej a červenej oblasti spektra.

Okrem toho výrobca prepracoval algoritmy syntézy farieb, vďaka ktorým bol schopný takmer úplne „odstrániť“ čierne bodky na výtlačkoch. Venujte pozornosť výtlačkom mladších členov tejto rodiny, sú k dispozícii. Zároveň je potrebné objasniť, že používanie maximálneho rozlíšenia TS8140 je možné len pri tlači cez ovládač, t. nie je v prípade priameho pripojenia mobilného zariadenia k multifunkčnému zariadeniu. Z nepríjemných momentov stojí za zmienku voracity automatický čistiaci systém. Aj keď tlačíte iba farebné fotografie, kazeta s pigmentovým atramentom je stále prázdna. A naopak.

Hlavné výhody:
 • menšie zrno v modrých tónoch;
 • chýbajú malé čierne bodky;
 • tlač dokumentov pigmentový atrament;
 • Bluetooth a tlač (iba Android);
 • priama tlač z pamäťovej karty a „cloudu“;
 • schopnosť skenovať do "cloudu";
 • praktický dizajn.
nevýhody:
 • fialový odtieň čiernobielych výtlačkov;
 • žltá;
 • neefektívny zabudovaný systém čistenia;
 • Predný panel značky.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi dobrá fotografická tlačiareň pre domácnosť: malá veľkosť, fotografia je len super, obojstranná tlač, automatické zapnutie / vypnutie.
Epson L3070
17 480

Dobrá fototlačiareň, ktorá si zaslúži veľa pozitívnej spätnej väzby na fórach. Tento model tlačiarne bude zaujímavý pre tých používateľov, ktorí potrebujú relatívne lacné univerzálne zariadenie s veľkým zdrojom a schopnosťou tlače 10 × 15 fotografií s prijateľnou kvalitou. Všimnite si, že čierny atrament je rozpustný vo vode, preto nie je vhodný pre vážny pracovný postup. Pre dôležité kancelárske úlohy a absolvovanie amatérskej tlače obrázkov by najlepšou možnosťou bolo zariadenie so štyrmi stovkami sérií (s pigmentovým „obchodným“ farbivom), napríklad L4160.

Hlavným problémom, ktorému budúci vlastník odporúčaného multifunkčného zariadenia môže čeliť, je výber vhodných médií. Mimochodom, pre L3070 deklarovaná maximálna hustota papiera 256 g / m2. Podľa názoru používateľov nestojí za to, aby sa médiám ponúkli zariadenia s hustotou vyššou ako 230 g / m2. K dispozícii je Wi-Fi Direct, čítačka pamäťových kariet, podporované služby cloud-mobile.

Hlavné výhody:
 • vstavaná továreň SNPCH;
 • podporuje tlač cez Wi-Fi Direct.
nevýhody:
 • Musí byť zvolený fotografický papier „Správne“;
 • nie na dokumentárne použitie;
 • mierne neprimeraná cenovka.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Fotografia na lesklom papieri 10x15 cm s hustotou 230 je veľmi dobrá, ak sa nehovorí „výborná“ pre 4-kazetové zariadenie. Farby vydržia, vyrovná sa s kontrastnými prechodmi, nakreslí malé detaily, zobrazia sa poltóny. Vynikajúce výtlačky z počítača aj smartfónu.

Najlepšie fotografické tlačiarne najvyššej kvality

Canon PIXMA PRO-100S
37 567

Najmladší model profesionálnej línie Canon PIXMA je zameraný na fotografov. Tlačiareň podporuje prevažnú väčšinu existujúcich formátov, takže na nej môžete tlačiť všetky fotografie vrátane tradičného formátu 10x15. Ale stále, hlavným účelom zariadenia - širokouhlý A3 + a čiernobiele obrázky. Aby bola zaručená správna kvalita pri čiernobielej tlači, výrobca tento model vybavil čiernymi, sivými a svetlosivými kazetami. Všeobecne platí, že 8-farebný systém so štyrmi svetlami zaisťuje jemné podtóny a úžasné plynulé prechody. Tlač obrázkov v dôsledku použitia novej termoelektrickej hlavy v tlačiarni sa vykonáva veľmi rýchlo. Vysoké teploty zároveň úplne vylučujú používanie lacného atramentu a vzhľadom na malú kapacitu pôvodných kaziet nie je možné náklady na tlač nazývať.

Hlavné výhody:
 • vynikajúca tlač nielen farebných, ale aj čiernobielych fotografií;
 • Kompatibilný s väčšinou cloudových a sieťových služieb.
nevýhody:
 • vysoké náklady na tlač;
 • kazety musia byť spravidla zakúpené na objednávku;
 • niekedy nie je dostatok dotykového displeja.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre formát A3 + je tlačiareň fotografií dostatočne kompaktná. Áno, trochu drahšie, ale úplne ovládam všetky nuance tlače fotografií.
Epson Stylus Photo 1500W
2 390

Ctený veterán segmentu poloprofesionálnych fotografických tlačiarní, so známymi výhodami a nevýhodami. Prvým z nich je presné podanie farieb, formát A3 + a jednoduchá inštalácia CISS. Šesť kaziet s atramentom rozpustným vo vode (vrátane dvoch svetiel), ako aj kvapka 1,5 pl poskytujú dobrý detail, správnu reprodukciu poltónov a vysoko kvalitnú svetelnú výplň. Samozrejme, také farbivá nie sú tou najlepšou voľbou pre dokumentárnu tlač, nezabudnite na to a spoliehajte sa na všestrannosť Stylus Photo 1500W. Medzi druhé je hlavné miesto obsadené problémami so zachytávaním listov. V novej tlačiarni sa objaví pri tlači na nízko nákladové médiá, ale časom sa zodpovedajúce video začne "rozbíjať". Musím mu pomôcť chytiť papier alebo ho pravidelne čistiť gumičkou.

Hlavné výhody:
 • vysokokvalitné fotografické výtlačky;
 • je možné zadať vlastnú veľkosť papiera;
 • CISS je nainštalovaný elementárny;
 • Podpora formátu A3 +.
nevýhody:
 • problémové grabber papiera;
 • cena originálneho atramentu;
 • vysoké náklady na samotnú tlačiareň.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Malé rozmery pre tlačiareň A3 +. Po inštalácii CISS nie sú potrebné kazety. Používam atrament od spoločnosti Epson L800.
Epson Expression Photo HD XP-15000
42 910

Ak sa amatérske fotografovanie zriedka koná v monochromatickom režime, potom je toto umelecké zariadenie viac než relevantné v poloprofesionálnom prostredí. Prostriedky na tlač takýchto obrazov by teda mali poskytnúť expresivitu hry so svetlom a tieňom. V tomto zmysle je prítomnosť sivého farbiva vo vysokokvalitnej fototlačiarni prísne povinná. Zaujímavé je, že koloristi Epson sa rozhodli úplne urobiť bez svetelného atramentu, ale pridali do palety tejto novinky červenú farbu, vďaka čomu bol farebný gamut XP-15000 mierne zvýšený.

Z kontroverzných rozhodnutí berieme na vedomie odmietnutie podpory pre pamäťové karty. Avšak, obrázky tejto úrovne s kondachka nie je vytlačená, takže strata nie je kritická. Fotografická tlačiareň podporuje bezdrôtové pripojenie vrátane technológie Wi-Fi Direct.

Hlavné výhody:
 • presná reprodukcia farieb a vysoko detailné výtlačky;
 • jemné ovládanie odtieňov;
 • Automatický zásobník;
 • podpora cloudových služieb.
nevýhody:
 • čítačka pamäťových kariet nemá;
 • vysoké prevádzkové náklady.
9.7 / 10
hodnotenie
Epson L1800
46 890

Technicky je tlačiareň širokouhlým analógom modelu L800. Ak potrebujete tlačiť nielen fotografie, ale aj plagáty alebo plagáty do formátu A3 + vrátane, venujte pozornosť tomuto zariadeniu. Využíva tiež 6-farebný kartridžový systém, ktorý poskytuje vynikajúce detaily obrazu, správny prenos komplexných odtieňov a plynulé prechody farieb. Veľký zdroj spotrebného materiálu umožňuje výrobcovi hovoriť o rekordných nízkych nákladoch na výtlačky, takže fotografická tlačiareň môže byť zaujímavá z hľadiska komerčných aplikácií. Mimochodom, nedostatok L1800 je rovnaký - čiernobiele fotografie majú slabú sýtosť a výraznú modrastosť.

Hlavné výhody:
 • „Natívne“ vysokokapacitné SNPC so špeciálnym blokovacím systémom proti úniku;
 • skvelá kvalita fotografií;
 • atraktívnych nákladových výtlačkov.
nevýhody:
 • nemá rád lesklý papier;
 • relatívne vysokú cenu.
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Ak používate originálny atrament, problémy počas prevádzky nevznikajú. Ale potom sa každý rozhodne pre seba - drahšie a bez bolesti hlavy alebo lacnejšie, ale s plytvaním času a nervov.

Top Profesionálne fotografické tlačiarne

Epson SureLab SL-D700
332 000

Extrémne kompaktný minilabový prúd pre profesionálnych fotografov. Pohodlné pri cestovaní. Ľahko vytiahnite záťaž 2-3 tisíc výtlačkov za smenu, zatiaľ čo nemá minimálne štandardy, ako napríklad minilaby s "mokrým" procesom. Dôstojnosť - hmotnosť. Napríklad môže tlačiť až na meter dlhý, t. vhodné na výrobu panorám / kalendárov / plášťa. Držiak kotúča je bežné vreteno, ktoré umožňuje použitie akéhokoľvek papiera vhodného typu a šírky. Mimochodom, „bežný“ atrament SL-D700 je rozpustný vo vode, ale jeho tlačové hlavy MicroPiezo AMC vynechajú iné typy farbív: pigment, eko-rozpúšťadlo, UV a dokonca sublimáciu. Okrem toho strata malého počtu dýz na kvalitu fotografií nemá prakticky žiadny účinok. Tam sú tiež nevýhody: to robí veľa hluku, pripojenie je len cez USB, stojí veľa. Pre posledný bod - môžete vyhľadať technickú "dvojicu" odporúčanej tlačiarne predávanej pod ochrannou známkou Fujifilm Frontier-S DX100. Jeho cena je o štvrtinu nižšia.

Hlavné výhody:
 • vysoký výkon;
 • dostatočne vysoká flexibilita, pokiaľ ide o zaťaženie a druhy spotrebného materiálu;
 • maximálna dĺžka tlače 100 cm;
 • relatívne kompaktný.
nevýhody:
 • vysoké náklady;
 • nemá výstupný zásobník;
 • Len pripojenie USB;
 • významný konštantný hluk počas prevádzky.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšia fotografická tlačiareň pre biznis: fotografické štúdiá, instantné tlačové kiosky pre dokumenty, terénne relácie, marketingové oddelenia. Náklady na tlač asi 6 rubľov. To je vyššie ako u veľkých strojov s "mokrým" procesom, ale celkom adekvátne pre vykonávané úlohy.

Aký druh fotografickej tlačiarne je lepšie kúpiť?

Ak je vaša „norma“ jedna a pol až dve desiatky fotografií mesačne, je lepšie kúpiť tlačiareň s plniteľnými kazetami. Pri malých alebo nepravidelných objemoch tlače sa problémy sušenia trysiek dostanú na prvé miesto a tu sú modely sublimačného typu mimo súťaže.

Ak chcete vytlačiť viac fotografií, je vhodné použiť tlačiareň fotografií vybavenú systémom CISS. Vzhľadom na to, že väčšina obrázkov je vytlačená v maximálnom formáte A4, najlepšie tlačiarne na tlač fotografií doma možno považovať za modely z priemerného cenového rozpätia. Odporúča sa zakúpiť si veľkoformátovú tlačiareň, ak bude veľká časť výtlačkov vytvorená na listoch A3.

Loading...