10 najlepších fotoaparátov Nikon

Japonskej kvality na ruskom trhu

Slovo "Nikon" pre pravoslávneho ruštiny je spojené s menom patriarcha celého Ruska. Samozrejme, je to len náhoda. Názov japonskej spoločnosti (mimochodom, správne vyslovený s dôrazom na druhú slabiku) sa skladá zo slov "Nippon Kogaku", ktoré sa prekladá zhruba ako "japonská optika". Spoločnosť je určite patriarchom priemyslu. Bola vytvorená v pamätnom dome v roku 1917, ale na rozdiel od sovietskeho režimu žije a prežíva.

Japonský gigant (Nikon nie je nikto iný ako jedna z mnohých divízií skupiny Mitsubishi) tento rok oslávil svoje 100. výročie - jeden z popredných predajov fotografických zariadení a vymeniteľných objektívov - tento rok v roku 1917, po zlúčení troch spoločností, bol vytvorený Nippon Kogaku Kokyo. KK, neskôr a stal sa známy všetkým "Nikon".

Až do konca druhej svetovej vojny však kamery pre spoločnosť neboli také dôležité - v prvom rade sa zaoberala výrobou optických prístrojov pre vojenský priemysel a armádu. Prirodzene, porážka vo vojne a následné obmedzenia viedli k potrebe hľadať nové zdroje príjmov, a keďže majú obrovské skúsenosti s výrobou optiky, bolo by divné, aby sme sa k fotografii nevrátili.

Prvá kamera Nikon sa objavila v roku 1946 a vtedy Nikon prerušil vzťahy s Canon, dodávateľom objektívov, pre ktoré bol predtým. Možno to považovať za medzník - vďaka nemu máme vynikajúce fotoaparáty a rovnako krásnu optiku Canon, o ktorej sme písali už nie tak dávno. A tento krok bol úspešný: spoločnosť bola schopná úspešne konkurovať európskym výrobcom v kvalite, fotoaparáty Nikon získali popularitu medzi reportérmi a fotografmi, nehovoriac o amatériách.

Odvtedy sa veľa zmenilo, ale Nikon je považovaný za jedného z najlepších výrobcov fotografických zariadení. Potvrdzujú to predaje a názor fotografov a solídny zoznam prestížnych ocenení. Pozrite sa na výsledky z roku 2019 - fotoaparáty Nicon sú pomenované ako najlepšie:

 • Najlepšia verzia základnej zrkadlovky TIPA: Nikon D3500
 • Najlepšia poloprofesionálna verzia fotoaparátu TIPA: Nikon Z 6
 • Najlepšia profesionálna verzia fotoaparátu TIPA: Nikon Z 7
 • Najlepšia profesionálna zrkadlovka EISA: Nikon D850

Ako vidíte, aj keď vezmeme do úvahy, ako aktívne sa Fujifilm a Sony v poslednej dobe dostávajú na päty majstrov, Nikon má stále čo ukázať, aj keď rastie konkurencia.

Preto sme sa rozhodli ponúknuť našim čitateľom stručný prehľad najlepších fotoaparátov Nikon v skupinách, ktoré sa líšia cenou a označením.

Top Nikon Najlepšie fotoaparáty Top 10

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Nikon Najlepšie kompaktné fotoaparáty1Nikon Coolpix A9009.7 / 1024 990
2Nikon Coolpix A1008.7 / 106 164
Nikon je najlepší ultrazoom1Nikon Coolpix P10009.8 / 1075 400
Najlepšie zrkadlovky Nikon s vymeniteľnými objektívmi1Súprava Nikon Z 69.8 / 10174 990
Fotoaparáty Nikon Best Entry Level SLR1Súprava Nikon D35009.6 / 1030 160
2Súprava Nikon D56009.6 / 1049 920
Najlepšie zrkadlovky Nikon strednej triedy1Súprava Nikon D75009.5 / 1087 990
Najlepšie profesionálne zrkadlovky Nikon1Nikon D5 Body9.9 / 10419 980
2Nikon D850 Telo9.8 / 10189 990
Najlepšie bezpečnostné kamery Nikon1Nikon Coolpix W3009.7 / 1028 500
Najlepšie profesionálne zrkadlovky Nikon1Nikon Z 7 Telo9.9 / 10235 700

Nikon Najlepšie kompaktné fotoaparáty

Nikon Coolpix A900
24 990
Úplne kompaktný fotoaparát nevystraší cenu, ale je veľmi zaujímavý pre svoje schopnosti - čo stojí za to len objektív Nikkor s 35-násobným zoomom! Dôstojná clona objektívu pre túto triedu (3,4-6,9) s rozsahom ohniskovej vzdialenosti 24-840 mm (ekvivalent 35 mm) umožňuje amatérskemu fotografovi výrazne rozšíriť svoje schopnosti: nájsť jasnejší fotoaparát, ktorý dokáže snímať objekty v značnej vzdialenosti, za tieto peniaze je veľmi ťažké.

Pripravenejší používateľ bude maticou trochu sklamaný: použitie veľkosti 1 / 2,3 “bola cena zaplatená za kompaktnosť, a tým aj zvýšený hluk pri slabom osvetlení a maximálna hodnota citlivosti (nastavenia umožňujú nastaviť ho na ISO 3200). Existujú však vynikajúce možnosti pre manuálne nastavenie: môžete nastaviť rýchlosť uzávierky a clonu a manuálne presunúť bod automatického zaostrovania. Obrazovka má schopnosť nakláňať sa pre snímanie z nepohodlných polôh (dobre, pre selfies, samozrejme), a stabilizácia obrazu je vždy užitočná pri snímaní s ním.

Fotoaparát je zároveň vybavený aj možnosťou natáčania videa v 4K - pre relatívne lacný kompakt je to vážna výhoda. Je škoda, že kamera nedokáže uložiť RAW, aj keď je vstavaný JPEG celkom dobrý - môžete úspešne tlačiť fotografie vo formáte A4 bez rizika nadmerného vyhladenia a bez straty ostrosti.

Hlavné výhody:
 • Slušná optika so širokým rozsahom ohniskových vzdialeností
 • Štýlový dizajn, ktorý nemá vplyv na praktickosť.
 • Nastaviteľný sklon obrazovky
 • Podpora Wi-Fi a Bluetooth
nevýhody:
 • Nie je to najlepšie modernou matricou štandardov
 • Žiadny RAW
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Roztomilý a ľahko ovládateľný fotoaparát, takže aj s veľkým zoomom - takmer ultrazoom v kompaktnom formáte!
Nikon Coolpix A100
6 164

Jeden z najlacnejších kamier pre náš čas je lacnejší ako frank "čínsky", na rozdiel od Coolpix A100, ktorý je tiež schopný prijímať dobré obrázky. Fotoaparát je veľmi kompaktný a ľahko sa učí - pre tých, ktorí potrebujú „stlačiť tlačidlo a dosiahnuť výsledok“, je jednoducho navrhnutý.

Priblíženie je len päťnásobné, ale ekvivalentný rozsah ohniskovej vzdialenosti 26-130 mm je vo väčšine prípadov postačujúci pre amatérske streľby. Svietivosť optiky a schopnosti 20,3-megapixelového fotoaparátu v jasnom svetle stačí na dobré zábery, ale za súmraku stojí za to si uvedomiť, že kamera má viac ako sedem tisíc s 1 / 2,3 ”maticou a nemala by zasiahnuť s nízkym šumom pri vysokých hodnotách ISO. Medzitým, kvalita fotografie A100 je pripravená s istotou argumentovať s "starším" Canon IXUS, a "mladším" a často prekonať.

Hlavné výhody:
 • Vrátane náhradnej batérie
 • Stabilizácia obrazu
 • Dobrá kvalita fotografie za jeho cenu.
nevýhody:
 • Pomalý štart (2,9 sekundy)
 • Pomalé snímanie (1,1 snímok za sekundu)
 • Minimálne manuálne nastavenia
8.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Prakticky nezasahuje do vrecka, takže ho môžete nosiť vždy so sebou. Pomaly na začiatku, ale fotky za túto cenu sú celkom slušné.

Nikon je najlepší ultrazoom

Nikon Coolpix P1000
75 400

Táto kamera dobre napodobňuje „SLR“, ale samozrejme neodstrániteľný objektív ho ľahko rozdáva. Čo je to za objektív: rekordný 125-násobný zoom vás hneď premýšľa o amatérskej astronómii. Súčasne s bláznivými 3 metrami ekvivalentnej ohniskovej vzdialenosti na „dlhom konci“ sa šošovka zužuje len pri f / 8, čo je pre váš kompaktný ultrazoom vynikajúci. Okrem toho je tu aj stabilizátor pre optiku - tu je to určite povinné, aj keď nebude možné strieľať s takýmto maximálnym EGF z rúk. Ale pri stredných ohniskových vzdialenostiach to umožní, povedzme, robiť fotenie, bez toho, aby sa neskôr odstránili desiatky fotografií z dôvodu „pohrávania“ s prekliatím. Áno, a nezabudnite na digitálny zoom: spolu s optickým umožňuje získať EGF až 12 metrov, mamma mia!

Žiaľ, matica kazí všetko: aj pri podsvietení, ale ani APS-C nie je obvyklým 16,3-megapixlovým snímačom formátu 1 / 2,3. Dovoľte, aby tu a možnosť strieľať v RAW, ale to dáva výhody len v expo a farebné korekcie. Ale "mydlo", nepáči sa pre vysokú ISO, bohužiaľ, je pre takéto matice tradičná - ale v rozumných medziach, vo svojej triede, P1000 je jednoznačne v čele.

Kamera teraz môže pracovať s 4K videom. Pridajte k tomu najširší rozsah ohniskových vzdialeností a možnosť pripojenia externého mikrofónu, nezabudnite na optický stabilizátor - toto je váš univerzálny nástroj pre filmárov. Ale nie každý bude mať rád „chodiacu“ kameru: váži takmer jeden a pol kilogramu, z čoho je samozrejme lví podiel zásluhou objektívu.

Hlavné výhody:
 • Obrovský rozsah ohniskových vzdialeností aj bez použitia digitálneho zoomu
 • Kvalitná kvalita obrazu aj pri maximálnom optickom priblížení
 • Podpora 4K
 • Otočná obrazovka
nevýhody:
 • závažia
 • "Vysávanie" objektívu - od minimálneho DF po maximum, je niekoľkokrát predĺžené, pracuje ako vzduchové čerpadlo
 • Rýchla spotreba batérie
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Nie je to plný rámec, samozrejme - ale kde inde môžete nájsť toľko ... no - SO MUCH zoom?

Najlepšie zrkadlovky Nikon s vymeniteľnými objektívmi

Súprava Nikon Z 6
174 990

Tento fotoaparát Nikon, prezentovaný spolu so Z7 a ktorý sa v skutočnosti stal jeho "orezanou" verziou, rovnako ako aj s jeho vavrínmi z TIPA, len v inej nominácii: Best Full Frame Camera Expert 2019. Takže a čo presne "skrátenie"? Poďme bod za bodom.

Matica zostala plná snímok, ale takmer polovica rozlíšenia - 25,28 megapixelov. To však tiež umožňuje jednoducho tlačiť fotografie vo formátoch A2-A3, ale požiadavky na optiku sú menšie v dôsledku väčších fyzických pixelov (pripomínajú limit difrakcie a iné optické problémy). Je to vtipné, ale rozsah ISO sa stal ešte širším ako rozsah Z7 - opäť vďaka pixelom s väčšou fyzickou veľkosťou, aj keď je nepravdepodobné, že by bolo potrebné zachytiť fotosenzitivitu až do 204 800. Stabilizácia päťosých matíc nebola odoslaná, nebola odoslaná fázového autofokusu bolo slušne menej (273).

Ktorý fotoaparát je rozhodne stráca a staršie, a viac "Nikon" SLR - tak to je v autonómii: 310 snímok metódou CIPA? Ste vážne Áno, samozrejme, matrica, jej stabilizátor a optický hľadáčik (výborný, všimneme si) „jedia“ elektrinu, ako keby neboli samy o sebe, ale pri nákupe by ste mali okamžite zamyslieť nad náhradnými batériami a nabíjačkou pre niekoľko zásuviek.

Hlavné výhody:
 • Kvalita obrazu
 • Rýchle hybridné automatické zaostrovanie
 • Vysoké rozlíšenie EVI
nevýhody:
 • Nízka autonómia
 • Používanie kariet XQD
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci fotoaparát - rozdiel s "sedem" v práci, ktorú som osobne necítil, ak nechcete tlačiť na veľkom formáte, potom "sedem" nie je potrebné, podľa môjho názoru.

Fotoaparáty Nikon Best Entry Level SLR

Súprava Nikon D3500
30 160

Podľa verzie TIPA je kamera Best DSLR Camera 2019 presne kamerou D3500, súčasnou vlajkovou loďou najznámejšej kamery Nikon. Po zachovaní hlavných vlastností predchádzajúceho fotoaparátu D3400 - 11-bodového automatického zaostrovania, matice 24 megapixelov, sa fotoaparát stal ľahším, tenším a ergonomickejším. Tlačidlá sa napríklad „presunú“ na pravú stranu zadnej steny zľava - konečne sa dajú použiť, keď držíte fotoaparát na remienku na zápästí na váhe, keď je druhá ruka obsadená. Som rád, že spoločnosť nepodporila súčasnú módu v dolnom segmente digitálnych zrkadloviek, aby sa batéria a slot pre pamäťovú kartu pod jedným krytom dostali: držiak batérie, statív a opasok nebránia rýchlemu prístupu na kartu.

Obrazovka - pevná, bez dotykového ovládania. V tomto ohľade možnosť foto a video z nepohodlných pozícií utrpel, a nie je tam žiadny pohodlný dotykový autofokus v režime živého zobrazenia. Samozrejme, v štvorcifernej sérii Canon to tak nie je - ale po zaplatení niekoľkých tisíc kusov už môžete mať model EOS 200D, ktorý nehrá v prospech modelu D3500.

Ale v prospech kamery Nikon je jeho autonómia - na jedno nabitie batérie, ticho robí až tisíc fotografií, tu "topánky" sú stále jasne stráca. Vezmite si kameru na víkendový výlet? Schopnosť niesť náhradné batérie, rovnako ako kompaktnosť modelu D3500, je určite „v hotovosti“. A čo iného od dobrého "DSLR pre figuríny"?

Hlavné výhody:
 • Jednoduchosť učenia
 • ergonomika
 • Dobrá kvalita obrazu podľa noriem tejto triedy.
 • Fotografovanie vo formáte 1080p / 60fps
nevýhody:
 • Pevná obrazovka
 • Žiadny konektor pre mikrofón
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Vzali na dovolenku - to nie je tak veľa miesta v batožine, fotografie vyšiel vynikajúce. Ani nabíjanie nie je potrebné.
Súprava Nikon D5600
49 920
"Najlepšie svetové SLR na svete" v roku 2017, vytvorené spoločnosťou Nikon, je stále o niečo drahšie podľa štandardov našej krajiny - konkurenti zo spoločnosti s písmenom "K" sú schopní ponúknuť oveľa výhodnejšie nákupy.

Začnime však zásluhami: v prvom rade začiatočníci pravdepodobne ovládajú ovládanie z dotykového displeja - kamera sa ľahko ovláda, aj keď ste predtým fotografovali iba pomocou smartfónu. Matica APS-C 24 megapixelov je veľmi hlúpe, dokonca aj pri vysokých hodnotách ISO, automatické zaostrenie sa vykonáva na 39 bodoch, 9 z nich je krížových.

Fotoaparát je tiež užitočný pri snímaní videa - okrem podpory 1080p / 60fps je vhodné otáčať obrazovku tak, ako sa vám páči. K dispozícii je vstup pre mikrofón.

Ďalšou črtou kamery ocenia nielen začiatočníci, ktorí nie sú zvyknutí na hmotnosť zrkadloviek, ale aj cestujúci: pri použití plastu vystuženého uhlíkovými vláknami pre tento prípad inžinieri spoločnosti Nikon vytvorili pomerne rozmernú kameru s hmotnosťou nižšou ako pol kilogramu, bez obetovania sily. Ovládanie kamery je veľmi jednoduché a priamočiare, a ona sama sedí dokonale v ruke - dobre, ak to dovolia financie, potom by ste mali s ňou začať objavovať svet zrkadlovej technológie.

Hlavné výhody:
 • Intuitívne ovládanie
 • Otočná obrazovka s dotykovým displejom a veľkým uhlom pohľadu
 • Optický stabilizátor v šošovke veľryby
nevýhody:
 • Tmavá šošovka veľryby z oveľa lacnejšieho D3400
 • Neisté automatické zaostrovanie
 • Pomalé zaostrenie v živom zobrazení
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci fotoaparát - jednoduché, pohodlné, ľahké a zároveň s vynikajúcimi fotografiami. Budem z toho dlho vyrastať, to je isté.

Najlepšie zrkadlovky Nikon strednej triedy

Súprava Nikon D7500
87 990

Ďalší laureát roku 2017 nadväzuje na tradíciu siedmich tisícročnej série, ktorá úspešne kombinuje funkčnosť profesionálneho fotoaparátu s jednoduchosťou amatérskeho. Prvou vecou, ​​ktorá sa v zozname charakteristík nachádza, je monstrózny rozsah hodnôt citlivosti matice od ISO 100 do ISO 51200, rozšíriteľný na maximum ISO 1640000 (!!!). Nie, nemýlili sme sa s počtom núl. Ďalšia vec je, že pri takýchto nastaveniach je hladina hluku nadmerná - matica veľkosti 23,5x15,6 mm (24 Mp) je však ďaleko od najvyšších plných rámcov.

Procesor Expeed 5 umožňuje nepretržité snímanie rýchlosťou 8 snímok za sekundu, zatiaľ čo vyrovnávacia pamäť dokáže uložiť až 50 obrázkov vo formáte RAW alebo 100 džípov. Systém automatického zaostrovania Advanced Multi-Cam 3500DX je tu zdedený z profesionálneho segmentu predchádzajúcej série, takže jeho schopnosti sú dostatočné pre oči. Fotoaparát zároveň okrem elektronickej mechaniky zachoval mechanickú mechaniku - ak máte Nikkoryho vo vašom sklade pod skrutkovačom, nebudú musieť zbierať prach na polici. Systém merania sa od modelu Nikon D500 nemení.

Hlavné výhody:
 • Ostrý obraz s vynikajúcim zafarbením farieb, ak nie je možné naháňať špičkové hodnoty citlivosti
 • Šikmá dotyková obrazovka
 • Široký dynamický rozsah
 • Snímanie videa v rozlíšení 4K
nevýhody:
 • Iba jedna zásuvka pre pamäťové karty
 • Puzdro z horčíka, predtým používané v sérii 7000, nahradené plastom
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Pokiaľ ide o úroveň, táto kamera je schopná profesionálne pracovať v mnohých prípadoch - a zároveň je lacnejšia, jednoduchšia, zrozumiteľnejšia pre začiatočníkov ako ja.

Najlepšie profesionálne zrkadlovky Nikon

Nikon D5 Body
419 980
Súčasná vlajková loď profesionálnej série, ako sa hodí, má rozmery škvárového bloku a cenu nového rozpočtového sedanu. Pre porovnanie, dokonca aj špičkový Canon EOS 1D X Mark II vyzerá cenovo dostupný - cenový rozdiel viac ako 100 tisíc rubľov presvedčí mnohých kupujúcich, aby sa rozhodli proti spoločnosti Nikon.

Takéto kamery sa často nazývajú „Olympic“ - nie sú len uvedené na trh pred nasledujúcou olympiádou, ale sú tiež úplne „zdokonalené“ pre reportážnu fotografiu: z akejkoľvek pozície as akou rýchlosťou fotograf strieľa, musia poskytovať vysokokvalitný rám. A samozrejme, kovové puzdro môže odolať kúpaniu, búrkam, pádom a kopom - ale na nohy by ste nemali upustiť takmer pol libry.

Matica s plnou veľkosťou má iba 20,8 megapixelov, ale poskytuje výnimočne vysokú kvalitu obrazu a najnižšiu úroveň šumu medzi konkurentmi. Nový procesor EXPEED 5 výrazne zvýšil výkon spracovania signálov v porovnaní s predchádzajúcou vlajkovou loďou (D4 používa Expeed 4).Maximálna hodnota ISO 3280000 (nahradí potrebný počet výkričníkov sami) - skôr marketingový ťah alebo možnosť zdokumentovať nejakú udalosť v tme, ako možnosť získať slušnú fotku na takomto mieste.

Hlavné výhody:
 • Pohodlná prevádzka s možnosťou opätovného priradenia tlačidiel
 • Citlivá a ostrá matrica s vynikajúcim prevedením farieb
 • 153-bodové automatické zaostrenie
 • 4K video
nevýhody:
 • Nikdy demokratická cena
 • Možnosti obmedzenej tieňovej korekcie v RAW
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Rýchle, pohodlné, nie zabité. Ale v porovnaní s EOS 1D X, bohužiaľ, so súčasným priebehom jednoznačne stráca.
Nikon D850 Telo
189 990

Ak je „slon“ D5 predovšetkým „reportážou“, potom D850 je plnohodnotným univerzálnym nástrojom, schopným prinajmenšom štúdiového „umelca“, prinajmenšom zdokumentovaných ciest, aspoň tých istých reportáží. Tradične, uvedenie na medailu TIPA, Reddot, DXOMark, DPReview, IF Design Award a Imaging Resource, Nikon netrpí skromnosťou, písaním na svojich webových stránkach v časti o tejto kamere vo veľkej tlači: „Absolútna dokonalosť. Úplná bezchybnosť. Cowering zo sladkého Oskomina, pamätajte si George Martin - aj Nepoškvrnené niečo chýba.

Napodiv tu chýba najjednoduchšia vec: fázové automatické zaostrenie v živom zobrazení, kamera sa stále pomaly zaostruje len na kontrast. A to je v čase, keď dokonca aj v „pokročilých amatérskych“ digitálnych zrkadlovkách spoločnosti Canon existuje matica Dual Pixel, ktorá v režime Live View poskytuje vynikajúce schopnosti zaostrovania! Pre profesionálnu kameru tejto úrovne, nedostatok hybridného zamerania v Live View vyzerá, nie je vôbec bezchybný. Skutočnosť, že sa tu v LiveView a focus-pickingu objavil tichý režim snímania, autor, ako ortodoxný „kanonista“, urobil potichu.

Ale matica je tu dobrá - vyvinutá špeciálne pre tento model, a nie zdedená z predchádzajúcich, full-frame s reverzným osvetlením a 45,7 Mp. Jasnosť, prenos svetla, dynamický rozsah - áno, je to všetko o nej. Pri použití optického hľadáčika pridajte k týmto 153 bodom fázového automatického zaostrovania a 99 z nich - kríž. Zameranie sa „rýchlo a presne“ drží a do určitej miery kompenzuje urážlivé „zlyhanie“ v LiveView.

Ergonomická kamera zlyhala. Zvlášť všimnite si prítomnosť podsvietenia tlačidiel - pre prácu za súmraku sa stal pohodlnejšie. A pokiaľ ide o energetickú účinnosť, zaslúži si pochvalu - 1 840 snímok podľa metodiky CIPA. Vo všeobecnosti nebudete spochybňovať deklarovanú profesionálnu triedu, ale ak máte v úmysle pracovať s LiveView často, táto voľba bude kontroverzná.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca matrica
 • Veľký počet bodov automatického zaostrovania, vrátane kríža
 • ergonomika
 • Autonómia aj bez batérie
nevýhody:
 • Nedostatok senzorov fázového zaostrenia na matrici sám o sebe obmedzuje možnosti služby LiveView a vážne
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Podľa môjho názoru je jedným z najlepších vo vzťahu k cene a možnostiam na trhu kamera.

Najlepšie bezpečnostné kamery Nikon

Nikon Coolpix W300
28 500
Kamera „Unkillable and Unsinkable“ od spoločnosti Nikon vydrží potápanie na 30 metrov a pád z výšky 2,4 metra. Odsadenie objektívu v rohu (ktorý uľahčuje držanie fotoaparátu v neoprénovom obleku) má päťnásobný zoom (ekvivalentné ohniskové vzdialenosti od 24 do 120 mm) a optický stabilizátor. Okrem toho je k dispozícii 4K video - a je v takom kompaktnom formáte! Ak prepnete na FullHD, potom je možné zvýšiť snímkovú frekvenciu až na 120 - pre extrémne snímanie to nebude zbytočné. Prirodzene, Wi-Fi a Bluetooth sú podporované.

Je škoda, že kompaktnosť obmedzila rozmery matice - tu sa používa 1 / 2,3-palcový CMOS senzor so 16 megapixelmi.

Hlavné výhody:
 • Vysoký stupeň bezpečnosti
 • Optický stabilizátor
 • Dobré natáčanie videa
nevýhody:
 • Hlučná matica s výrazným "mydlom"
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Naozaj neudržateľná kamera. Púšť, more, hory - už ma všade navštívil a naďalej pracuje.

Najlepšie profesionálne zrkadlovky Nikon

Nikon Z 7 Telo
235 700

Vzhľadom k tomu, že príchod zrkadlových fullframes k profesionálnemu segmentu sa stal samozrejmosťou, „Nikonovtsy“ nezostal bokom, keď porazil ocenenie TIPA Best Full Frame Professional Camera v tomto roku od konkurentov Sony a Canon.

Kamera dostala nový bajonet, výstižne nazvaný Nikon Z a kompatibilný s "zrkadlovou" optikou cez adaptér FTZ. Avšak nie so všetkými objektívmi: v ňom nie sú žiadne „skrutkovače“ - stará optika, určená pre automatické zaostrovanie vo vnútri fotoaparátu, sa tu stane manuálom. Ak je však v objektíve jednotka zaostrenia, je k dispozícii rýchle hybridné automatické zaostrovanie: 493 bodov fázového zaostrenia sa aplikuje na matricu.

Rozlíšenie matrice - 45,7 Mp. Samozrejme, nemeriame kvalitu s megapixelmi - ale pre profesionálnu kameru nie je schopnosť tlačiť na veľkom formáte bezvýznamná a tu sa nemôžete dostať nikde bez vysokého rozlíšenia (a zodpovedajúcej optiky). Veľkým plusom matice je päťosová stabilizácia s uvedeným rozsahom piatich zastávok. Ale aké veľké množstvo surových údajov z matice malo negatívny vplyv, takže sa očakáva pri rýchlosti sériového snímania: nie viac ako 9 snímok za sekundu, zatiaľ čo „orezané“ vrátane megapixelov Z6 dáva 12 až a. Nemôžete však povedať nič zlého o zafarbení farieb, ani o dynamickom rozsahu matice - a to je aj tak cennejšie ako schopnosť "poraziť sériu" s rýchlosťou guľometu.

Čo sa týka nahrávania videa, nemôžete prestať starať: podpora 4K a FullHD pri 120 fps, možnosť pripojenia externého mikrofónu a monitorových slúchadiel. Optika pod Z-mountom sa pôvodne vyvinula ticho a bez „zaostrenia“ pri zmene ohniskovej vzdialenosti.

Prípad je horčík, prach a vlhkosť, ako by mal byť pre profesionálne kamery. Jediná vec, ktorá ho rozrušuje, je záklopka pamäťovej karty. Presnejšie povedané, nie samotný poklop, ale to, čo sa pod ním otvára - žiaľ, Z7 "žerie" iba karty XQD bez možnosti zálohovania do SD.

Hlavné výhody:
 • Kvalita matice
 • 493 bodov automatického zaostrenia s 90% pokrytím plochy
 • Päťosová stabilizačná matica
 • 4K podpora videa bez orezania
nevýhody:
 • Priemerná autonómia
 • Pracujte len s kartami XQD
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalita obrazu je určite na najvyššej úrovni, a optika s pomerom otvorov 0,95 už bola oznámená pre tento bajonet (!!!). Určite musí mať.

Z krátkeho prehľadu najlepších kamier je vidieť, že Nikon sa jednoznačne nevzdá svojej pozície na trhu. Ak však možno Canon považovať za silného generála, Nikon je jednoznačne zrkadlová technológia - v segmente amatérskych kompaktov a ultrazoom jednoznačne stráca konkurentom. Súčasne sú rozpočtové jednoúčelové zrkadlovky schopné konkurovať za rovnakých podmienok s akýmikoľvek kolegami z iných japonských firiem, takže odpoveď na otázku „čo kúpiť je Nikon alebo fotoaparát od inej známej spoločnosti?“ Skôr závisí od preferencií v optike (hoci nič nebráni adaptér z jedného bajonetu na druhý).

Bez zrkadlový segment s vymeniteľnou optikou "Nikon", bohužiaľ, je vlastne vynechané - výber je veľmi malý a konkurenti nespia. To je najmä prípad spoločností Sony a Fujifilm - ich fotoaparáty sú nielen bohatšie na sklade, ale tiež sa chváli od medzinárodnej ceny. Ale ak potrebujete kameru pre extrémne podmienky, Nikon úspešne získa straty v iných nomináciách.

Loading...