8 najlepších elektro-metiel

2019 hodnotenie: najlepšie populárne elektrické strelcov podľa kupujúcich a odborníkov

Elektro-metla, zdá sa, že pre iróniu? Navonok vyzerá ako druh mopu alebo kefy s dlhou rukoväťou. Ale tu je zázrak - proces odstraňovania znečistenia je automatizovaný a nie je potrebné veľa úsilia od užívateľa počas čistenia. Takže zariadenie je veľmi populárne a široko požadované.

Metly s motorom robia hluk mierne a zvyčajne stoja relatívne malé peniaze. Nechajte si kúpiť viac ako tradičné tradičné „prototypy“ (zeleninové alebo syntetické) a naberačky, ktoré potrebujú, ale pohodlie, pohodlie a jednoduchosť obsluhy a údržby sa dostanú do popredia.

Má právo na život? Samozrejme, že áno. Ak áno, vaša pozornosť je pozvaná k aktuálnemu hodnoteniu najaktuálnejších, väčšiny rovnakých elektrolytov a niektorým z nich blízkym pri navrhovaní zariadení.

Čo je to elektro-metla a ako to funguje?

Aby ste sa vyhli nejasnostiam, musíte okamžite zistiť jeden dôležitý bod: elektrická metla - nie vysávač, Áno, posledný typ domácich spotrebičov má vertikálne variácie, ktoré sa často označujú ako takýto termín, ale to je druh spotrebiteľského slangového výkladu.

V skutočnosti, uvažované zariadenie pracuje na princípe samostatného turbo-štítu s jedným alebo niekoľkými aktívnymi prvkami, ktoré vďaka rýchlemu smerovému otáčaniu doslova zmetú odpad do špeciálneho kontajnera. Pamätajte si, čo je napísané na krabiciach vysávačov v angličtine - Vysávač. Takže v tomto prípade nie je vákuum!

Preto by ste napríklad nemali veriť nezmyslu, ktorý je umiestnený na niektorých zdrojoch, kde je v opise pre metlu, pretože kontajnerový kontajner je naivný alebo z nevedomosti, je napísaný „cyklón“, ktorý tam nemôže byť.

Okrem toho musíte prijať jednoduchú pravdu: elektrochirurgické súpravy nie sú určené na ťahanie najmenšieho prachu z kobercov, ale sú potrebné na prechodný každodenný boj s niekedy neplánovaným znečistením vyššou mocou. To isté, čo zvyčajne eliminujú klasické ručné nástroje.

Malé objasnenie: v našom hodnotení bude existovať aj kategória automatických modelov, ktoré pre všetky svoje zásluhy nie sú elektrické, ale majú mechanický pohon, pracujú podľa podobného princípu. Samozrejme, že rýchlosť otáčania kefiek je neporovnateľná a bude sa veľmi miešať v nižšom smere, ale cenovka sa tiež orientuje rovnakým smerom.

Hodnotenie najlepších elektro-metiel

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné a praktické elektroenergetiky1Otočný zametač G9 Max9.4 / 101 590
2BRADEX POSTMARKET9.3 / 101 900
3Bradex TD 0423 Super Cleaner9.0 / 102 000
Najlepšie elektroveniki z hľadiska kvality-cena1KARCHER KB 59.7 / 105 490
2Kitfort CT-5089.6 / 102 890
3Vileda E-Sweeper Quick & Clean9.5 / 104 490
Najlepšie automatické (neelektrické) poháňače1HURRICANE SPIN BROOM9.3 / 10990
2Magic zametač9.2 / 10890

Najlepšie lacné a praktické elektroenergetiky

Otočný zametač G9 Max
1 590
Populárny, cenovo dostupný a skutočne efektívny model pre stredné čistenie, doslova symbolizujúci takú vec ako elektro-metla. V skupine Swivel Sweeper je to najmodernejšia verzia, ktorá z hľadiska výkonu predčí svojho predchodcu G6 až o 33%. Prístroj sa zdá byť jednoduchý, ale vyrobený veľmi dobre a dizajn je premyslený do najmenších detailov.

Podlahová plošina - plochá a pohyblivá, ľahko sa otáča o 360 °, s istotou posúva na akékoľvek povrchy, vrátane kobercov. Okolo obvodu pracovnej plochy sú umiestnené kefy - valce rotujúce rýchlosťou 4000 ot / min. Pod vplyvom takejto „neľudskej“ moci nie je odpad rozptýlený vo všetkých smeroch, ale je zámerne vedený do kontajnera.

Predlžovacia trubica sa skladá z troch prepletených prvkov, z ktorých jeden je blok pre inštaláciu štandardnej batérie. Aktuálna konfiguračná možnosť - s druhou prídavnou batériou. Držiak závesu uľahčuje čistenie na ťažko dostupných miestach.

Hlavné výhody:
 • Nízka hmotnosť - 900 g;
 • Jednoduchá a pohodlná nabíjačka;
 • Doba nepretržitej životnosti batérie - až 45 minút;
 • Odnímateľné na odstraňovanie zvinutých vlasov, kefiek na chlpy zvierat;
 • Vrátane špeciálneho čistiaceho nástroja.
nevýhody:
 • Plastové diely vyžadujú opatrnú manipuláciu.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Všeobecne platí, že naozaj šikovná vec. Odpadky sa dobre zbierajú, aj keď nie tak dôverne ako v reklame. V prítomnosti zvierat rýchlo zabitá vlna. Avšak, ako každý iný turbo kefa. Bez problémov zložené na skladovanie.
BRADEX POSTMARKET
1 900

Tento bezdrôtový elektrospínač je v skutočnosti kópiou alebo analógom otočného zametača G6. Vlastne, nie tak zásadne, pretože v každom prípade je výrobok vyrobený v Číne špeciálne pre trh Ruskej federácie a krajín bývalého Sovietskeho zväzu. To neznamená, že je všetko zlé. Jednoducho povedané, toto sú moderné tradície ruských distribútorov, ktorí objednávajú v Strednom kráľovstve a propagujú prakticky rovnaký výrobok pod rôznymi názvami.

Čo sa týka charakteristík, všetko je viac-menej v klasickom štýle. Základňa je obdĺžniková platforma so 4 kefami otáčajúcimi sa z elektrického pohonu a malou nádobkou na lopatku s vekom, ktoré možno otvoriť, aby sa odstránili nečistoty. Špeciálne posuvné sklznice umožňujú pracovať s rôznymi povrchmi, či už ide o hladkú podlahu alebo koberec.

Predlžovacia rukoväť má možnosť zloženia, aby sa uľahčil prístup pod posteľ, nábytok. Pripojenie k pracovnej jednotke je kĺbové, vďaka čomu sa môže voľne pohybovať v ľubovoľnom smere cez 360 °. Súčasťou balenia je nabíjačka a hrebeň na čistenie vlasov a vlny.

Hlavné výhody:
 • Primeraná cena;
 • Dobrá ovládateľnosť;
 • Dlhá práca na jedno nabitie - až 45 minút;
 • Vrátane dvoch batérií.
nevýhody:
 • Tenká rukoväť;
 • Nízka účinnosť na kobercoch s dlhým vlasom.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý pomocník pre núdzový zber odpadu. Často sa používa v kuchyni, keď sa niečo rozlialo. Ďaleko od ticha, ale ani kefy sa točia nie slabo. Vlasy stočené, často musíte vyčistiť. V zásade to vyhovuje.
Bradex TD 0423 Super Cleaner
2 000

Funkčne to nie je v skutočnosti elektrický metla, ale kefka na batérie. Neexistuje tu žiadny rozpor, pretože „Super Cleaner“ nemá schopnosť hromadiť odpadky sám o sebe (nemá ani náznak nádoby), ale pomôže utrieť tvrdohlavú nečistotu na všetkých druhoch horizontálnych a vertikálnych povrchov. Napríklad, odstrániť mydlo špina v kúpeľni, tuk v kuchyni, soľ a spodina z vodovodu. A oveľa viac.

Podstata práce pri aplikácii rotujúcich kefiek na rôzne účely, z ktorých sú 3 typy: univerzálna plochá - relevantná pre podlahy, pologuľa - vhodná pre šetrné čistenie skla, kužeľovitého alebo hranatého - pre ťažko prístupné miesta, mixéry. Napriek tomu, že v princípe môže byť každé upevnenie očistené od všetkého, čo si vaše srdce želá, pretože štetiny sú mäkké a nezanechávajú žiadne stopy.

Hlavné výhody:
 • Teleskopická rukoväť;
 • Rýchlosť otáčania - 300 ot / min;
 • Lítium-iónová batéria s kapacitou 1200 mA / h;
 • Trvanie práce - do 60 minút.
nevýhody:
 • Dlhé nabíjanie (počiatočné asi 20 hodín);
 • Hmotnosť 1,39 kg (pri vertikálnej práci jednou rukou je dosť ťažká).
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Aktívna kefa s rukoväťou a rôznymi tryskami je skvelý nápad. Niektoré druhy čistenia skutočne zjednodušujú. To je len slabá batéria. Pri práci sa neodporúča tlačiť na povrch. Čistí a tak ďalej a náboj trvá dlhšie.

Najlepšie elektroveniki z hľadiska kvality-cena

KARCHER KB 5
5 490

Nemecká spoločnosť Karcher nepotrebuje špeciálnu prezentáciu a jej vybavenie pre profesionálne a domáce upratovanie sa už dlho etablovalo na najlepšej strane. Niet divu, že aj taký jednoduchý domáci spotrebič ako elektrický metlu sa dokonale ukazuje a je vždy v dopyte.

Model KB 5 je schopný čistiť všetky podlahové krytiny z úlomkov, pomocou unikátnej technológie adaptívneho zberu odpadu. Univerzálna kefa s pohyblivým okrajom je schopná zbierať vlasy, účinne zamiesť všetky nátery, pri čistení v blízkosti stien sa nezráža.

Rukoväť a metla sú spojené dvojitým závesom. Odtiaľ vynikajúca manévrovateľnosť a vysoká priechodnosť na ťažko dostupných miestach. Batéria Li-Ion poskytuje vysoký výkon, nemá pamäťový efekt.

Hlavné výhody:
 • Automatický vypínací systém;
 • Autonómna práca až 30 minút na tvrdom povrchu, až 20 na koberec;
 • Odnímateľná nádoba na odpad s objemom 370 ml;
 • Mimoriadne veľká hmotnosť - 1,17 kg.
nevýhody:
 • Vysoká cenovka;
 • Vysávač nenahradí.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Cool veci, dobre zbierať drobné trosky, a to nielen na podlahách, ale aj koberce. Ľahko a pohodlne zaparkované, pohybuje sa okolo domu. Nie je to lacné, ale po niekoľkých mesiacoch prevádzky sa nákup javí ako opodstatnený.
Kitfort CT-508
2 890

Ruská značka Kitfort, hoci tradične počíta s výrobnou kapacitou svojich čínskych súdruhov, prispieva k popularizácii bezdrôtových elektrických zásuviek. Takže nie je prekvapujúce, ak v krajine výroby existuje kompletný analóg s nejakým zložitým názvom.

Mimochodom, nie vysávač, ale metla s aktívnymi turbo-kefami bude dobrou pomôckou v procese medzisuchového čistenia a udržanie výdrže batérie až 45 minút pomôže vyrovnať sa so slušnou miestnosti.

Zvláštnosťou KT-508 je trojuholníková tryska, s ktorou sa dá pohodlne manipulovať s rohmi a oblasťami podlahy v blízkosti stien. Výkon jednotky je veľmi slušný - 10 wattov. Na napájanie sa používa batéria Ni-MH s kapacitou 1000 mA / h. Zariadenie váži málo - 1,3 kg. Hluk pri 72 dB.

Hlavné výhody:
 • Jednoduchý, ale efektívny dizajn;
 • 360 ° rotujúca plošina;
 • Turbo kefy po obvode, predné "ježko" na zametanie odpadu z rohov;
 • Tri možnosti pre farbu tela.
nevýhody:
 • Dlhý poplatok - približne 10 hodín;
 • Malá kapacita koša - 100 ml.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Maneuverable a pohodlný elektrobus, dobre zbiera malé a stredne veľké odpadky. Hluk nie je tak moc. Vďaka kompaktnosti nie sú žiadne problémy so skladovaním. Všeobecne platí, že vec v domácnosti je potrebné, ak je vnímaná ako pomocné príslušenstvo.
Vileda E-Sweeper Quick & Clean
4 490

Značka, ktorú vlastní nemecký koncern Freudenberg, je známa nielen v úzkych kruhoch profesionálnych čistiacich prostriedkov (ó, ospravedlňte ma, manažérov čistenia), ale aj medzi domácimi manažérmi. A aj keď je hlavný sortiment zastúpený ručným inventárom a príslušenstvom, stále obsahuje elektrickú kefu alebo, ako sa to nazýva takéto zariadenia, elektrobus.

Účel - suché čistenie tvrdých podláh a kobercov s nízkym vlasom. Vileda Quick & Clean s istotou zbiera drobky, drobné nečistoty, vlnu, vlasy. Hlavný "trik" - patentovaná technológia použitia dvojitého valca. Z tohto dôvodu sa proces čistoty stáva rýchlejším a efektívnejším.

Ďalšou výhodou je výkonná Li-Ion batéria, ktorá poskytuje až 40 minút nepretržitej prevádzky. Na úplné nabitie približne 3,5 hodiny. Kapacita nádoby na odpadky je 160 ml.

Hlavné výhody:
 • Kompaktnosť, ľahkosť (hmotnosť - 1 kg);
 • Mobilné spojenie s rukoväťou;
 • Jednoduchá údržba (vyprázdnite nádobu, vyberte a vysušte valce, opäť v "bitke").
 • Záruka 2 roky.
nevýhody:
 • Hluk - 75 dB;
 • Docela cena.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Aby som bol úprimný, pred nákupom boli pochybnosti. Je to pekné, že sa rýchlo rozptýli počas prevádzky. Nie, elektrobus nie je všeliek na všetky choroby a nie super-duperový vysávač. Jednoduchá, jednoduchá a veľmi efektívna vec pre rýchle každodenné podlahy.

Najlepšie automatické (neelektrické) poháňače

HURRICANE SPIN BROOM
990

Príslušenstvo, ktoré je v reklame stále umiestnené ako zázračná metla. Všeobecne platí, že žiadna mágia. Len pre aktívnu prácu kefiek nevyžadujú žiadne batérie alebo batérie, ani káblové pripojenie k sieti. Proces rotácie je spôsobený pohybom pracovnej plošiny dopredu a určitým tlakom na povrchu.

Samozrejme, že čistenie bude vyžadovať určité fyzikálne úkony od používateľa a rýchlosť a účinnosť odstraňovania odpadu nie je taká veľká ako rýchlosť elektrických zariadení. Ale stále používajte HURRICANE SPIN BROOM oveľa pohodlnejšie v porovnaní s bežnou dvojicou metiel - lopatkou. Okrem toho nie je žiadny vplyv tvorby prachu hmly.

Čistenie je jednoduché a jednoduché. Stačí, ak umiestnite pracovnú časť s naplnenou nádobou nad nádobu, stlačte tlačidlo otvárania, obsah vytrepte.

Hlavné výhody:
 • Primeraná cena;
 • Bez väzby na napájanie;
 • Dlhá rukoväť umožňuje ľahký prístup k ťažko prístupným oblastiam podlahy;
 • Nízka hmotnosť - asi 700 g.
nevýhody:
 • Účinnosť len na dokonale hladkých povrchoch;
 • Chudák si poradí s vlnou.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Zvieratá sa ticho zasmiali, keď bola kúpená metla. A ja ho mám rád. Pre koberce, samozrejme, nie je vhodné, ale v kuchyni, na chodbe je celkom pohodlné zbierať odpad z laminátu.
Magic zametač
890

Magic Sweeper - takmer kompletný analóg z vyššie uvedeného automatického metlu. Rovnaký systém mechanického pohonu, rovnaké tri pohyblivé kefy: centrálne a dve strany. V druhom prípade štetiny vyčnievajú za hranice telesa, čo umožňuje vytiahnuť odpad zo soklov.

Účel modelu - priamosť. Aktivita sa prejavuje len pri pohybe vpred. Vstavaná, ľahko čistiteľná nádoba slúži ako náhrada za odmerku. Predlžovacia rukoväť má 360 ° pohyblivé spojenie s plošinou, vďaka čomu sa nečistoty nikde neskrývajú.

Dizajn je skladací, takže nebudú žiadne problémy s organizáciou skladovania. Teleso pracovnej dýzy je vyrobené z dobrého plastu ABS, je k dispozícii niekoľko farebných možností (estetika, dokonca aj v malých veciach, nebola zrušená).

Hlavné výhody:
 • Úplná autonómia;
 • Kovová teleskopická trubica;
 • Jednoduchá údržba.
nevýhody:
 • Nepáči sa drsnosť na podlahe;
 • Zbytočné na koberci.
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpené, použitie. Nehovoriac, že ​​úplne ľahko a bez problémov zvládnuť čistenie, ale aj v skrini nie je registrovaný pre večné skladovanie. Je dobré, keď kvôli malým problémom nechcem niesť vysávač.

Je teda potrebné alebo nie mať elektrickú lavicu v domácnosti?

Každý by mal na túto otázku odpovedať samostatne a starostlivo zvážiť výhody a nevýhody. No, neexistuje konsenzus, na ktorý by sme sa mohli spoľahnúť s absolútnou dôverou. Niektorí užívatelia oceňujú schopnosť elektrolýzy, iní považujú ich nákup za takmer plytvanie peniazmi.

A po tom všetkom nie je žiadny trik. V istom zmysle sú oba správne. Či sa vám to páči alebo nie, závisí od vašej chuti a domácich návykov. Niekto na malé čistenie vhodnejšie svetlo vertikálne vysávač, niekto zvyknutý na použitie obyčajné metlu, niekto ako elektrické metlu. A je to skvelé, že na výber je veľa.

A na záver

V konverzačnom žánri je už dlhý čas zvláštny výraz - inteligentný, ako elektrické metly. To sa zvyčajne vyznačuje mimoriadne energickými ľuďmi, ktorí nie sú schopní dlho sedieť na jednom mieste. Možno by to stálo za to ručiť alebo vlajku vo vašich rukách, alebo obvyklé príslušenstvo pre ručné čistenie. Hyperaktivita však nie je univerzálnym "vírusom". Okrem toho nie vždy jeho prejav vedie k niečomu dobrému.

A čo elektro-metly? Vytvorené pre lenivých? Vôbec nie. Len ich použitie nebude musieť "poraziť luky zeme" a produkovať veľa zbytočných pohybov. Koniec koncov, je možné urobiť bezduché, ale poslušné a ľahko ovládateľné zariadenie pracovať v rukách majiteľa.

Loading...