8 najlepších elektrických skútrov

Robíme a netlačíme

Pravdepodobne každý mal jazdu na skútri. Avšak, ako starnú, nie každý ich chce vzdať. V konečnom dôsledku je to niekedy vtipné, niekedy dokonca praktické (napríklad zložený skúter sa dá ľahko premiestniť alebo odobrať v rohu). No, vývoj technológií na výrobu batérií nám umožnil vytvoriť elektrický skúter, navyše schopný dosahovať rýchlosti vyššie ako pri najaktívnejšom odpudzovaní s nohami.

Zariadenie je jednoduché: blok lítium-iónových batérií a regulátor, ktorý riadi elektrický motor. Okrem toho, tento motor na "správne" elektrické skútre pri brzdení prepne do režimu generátora, dobíjanie batérie a zvýšenie kilometrov na jedno nabitie. Okrem toho prítomnosť batérií na palube vám umožňuje inštalovať svetlomet a brzdové svetlo, čo samo osebe dáva plus pre bezpečnosť jazdy.

Čo teda môžete urobiť v novej sezóne?

Hodnotenie najlepších elektrických skútrov pre dospelých 2018 - 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné elektrické skútre1Ninebot KickScooter ES49.8 / 1031 960
2Xiaomi M365 Elektrické Scooter Pro9.3 / 1038 990
3Vzduchové koleso Z59.2 / 1032 490
4KUGOO M4 Pro 16 Ah9.1 / 1027 000
5Xiaomi Mijia Electric Scooter9.0 / 1027 900
6HIPER Triumf8.9 / 1029 990
Najlepšie high-end elektrické skútre1Halten RS-039.8 / 1088 900
2GLOBBER ONE K E-MOTION9.5 / 1044 900
Top tri kolesové elektrické skútre1MyToy Zappy 11569.2 / 1033 900

Najlepšie lacné elektrické skútre

Ninebot KickScooter ES4
31 960

Otvára naše hodnotenie najlepších elektrických skútrov pre dospelých Ninebot KickScooter ES4. Vo svojej zostave sa model so štyrmi v indexe považuje za najlepší - najvýkonnejší motor (800 W), čo znamená najvyššiu rýchlosť. Elektrický skúter ES4 môže zrýchliť na 30 km / h, hoci spotreba energie bude príliš veľká.

Vlastnosť tejto série je, že batérie a regulátor nie sú nainštalované v polik, ale skryté v regáli riadenia. To vlastne dáva plus: neexistuje riziko poškodenia elektroniky alebo skratu pri pohybe kaluže, a nie každý bude chcieť šliapať na batérie. Je pravda, že rozmery regálu riadenia, pretože toto slušné: nie menej ako 55 mm v priemere.

Druhá vec je prítomnosť prídavného konektora batérie, ktorý je namontovaný na rovnakom stojane. Táto batéria je pripojená k hlavnej nabíjacej zásuvke, ktorá je pokrytá gumovou zátkou. Nie je to zlé rozhodnutie: bez „kolektívnej farmy“ môžete vážne zvýšiť rezervu energie.

Tretia je možnosť použitia aplikácie Ninebot na smartfóne, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť, nabitie batérie, predpokladanú rezervu energie. Môžete si tiež zvoliť režim jazdy (ekonomický, normálny a „športový“), nastaviť obmedzenie rýchlosti a dokonca zapnúť tempomat. Tu sa reguluje regenerácia: ES4 vždy prepne motor do režimu generátora, keď sa uvoľní plynový spúšť, len iný výkon. Je pohodlnejšie otáčať sa na minime, ale v najväčšej, najväčšej rezerve výkonu - skúter však tvrdohlavo nechce valiť ani z kopca.

K dispozícii sú obe kolesá skútra - 200 mm, predné a zadné tlmiče. V súhrne to umožňuje hovoriť o určitom druhu pohodlia počas jazdy, pokiaľ je to možné pre skúter. Existujú dve brzdy: mechanické, na použitie ktorých musíte zatlačiť zadné krídlo nohou (áno, je to brzda Ninebot) a elektronická, ktorá nútene privedie motor do režimu maximálneho výkonu pri stlačení spúšte na ľavej rukoväti. Možno nájdeme chybu v brzdách: je to pohodlnejšie a mechanická brzda typu bicykla s pákou na volante by bola logickejšia.

Hlavné výhody:
 • Slušná zásoba energie (priemerne 25 km)
 • Tlmiče nárazov vpredu a vzadu
 • Pripojenie ďalšej batérie
nevýhody:
 • Primitívna brzda
 • Dlhé poplatky (7 hodín)
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Zábavná hračka pre jazdu v parkoch. Mojich 85 kilogramov ľahko ťahá aj do kopca. Je pravda, že zábeh je slabý: zotavenie sa nevypne ani na najslabšej úrovni, skúter sa rýchlo zastaví, ak sa plyn odstráni.
Xiaomi M365 Elektrické Scooter Pro
38 990

Model M365, ktorý bol prezentovaný pred dvoma rokmi, bol aktualizovaný, čím sa výrazne zvýšila cena. Novinka si zachovala starý index, ale získala predponu «Pro». A čo je za tým?

V prvom rade je príjemné, že výrobca súčasne zvýšil výkon motora aj rozsah jazdy. Ak skôr skúter rozdával päťsto wattov na vrchole, teraz je to šesťsto a nominálny výkon sa primerane zvýšil - z 250 na 300 wattov. Zároveň sa rozsah cestovania výrazne zvýšil - z 30 na 45 km, čo je nárast o päťdesiat percent! To nie je prekvapujúce - skúter s hmotnosťou 1,7 kg zaznamenal tento „tuk“ takmer výlučne vďaka recyklovanej batérii, ktorá má kapacitu až 280 watthodín, ale všetkých 474. Výsledkom je, že jazda sa stala oveľa krajšou - batéria pristane oveľa pomalšie a nenechá skúter uprostred cesty bez sily, najmä ak je jazdec ťažký a na tratiach je veľa stúpaní.

Je pekné, že sa zlepšili aj brzdy: priemer brzdového kotúča (bohužiaľ, jediný) sa zvýšil zo 110 mm na 120. Volič režimu jazdy sa zmenil - ak to bolo dvojcestné ("eco / sport"), teraz má samostatný režim pre normálnu jazdu „Drive“, ktorý, ak je to žiaduce, môže byť už vykonaný jasnejšie prepnutím na „sport“ alebo uložením poplatku v „eco“. S prihliadnutím na zvýšený výkon motora je použitie zlepšeného voliča obzvlášť viditeľné.

Okrem toho, namiesto minimalistickej kontrolky LED, skúter dostal normálnu obrazovku, a volant sa stal vyšší - malé, ale príjemné výhody pre pohodlie a pohodlie. Avšak, žiaľ, predchádzajúce generácie "vredy" sú zachované - v prvom rade, to je brúsenie drôtu v zadnom krídle, ktoré bude ešte musieť byť odstránené na jeho vlastné, a ťahanie skladacie jednotky tiež nebolí odstrániť hru. Je veľmi nepríjemné, že takéto veci, známe už dva roky, nebrali do úvahy samotnú rastlinu.

Hlavné výhody:
 • Dobrý ťah motora
 • Slušná rezerva výkonu
nevýhody:
 • Dlhý poplatok
 • Vrodené "detské choroby"
 • Kotúčová brzda je stále len jedna
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Ako vždy s Číňanmi, elektrický skúter vyžaduje použitie rúk, ale v celku - vec je vynikajúca, vždy chodím do práce v lete kvôli dobrému počasiu.
Vzduchové koleso Z5
32 490

Elektrický skúter sa vyznačuje svojou konštrukciou: predpokladá sa, že na ňom nebude stáť ako na pravidelnej (jedna noha vpredu, druhá na chrbte), ale nohy na bočných plošinách. V zásade je to vhodné - tu nie je potrebné neustále tlačiť nohami.

Batéria bola umiestnená ako v stĺpci, tak nie podľa zásady: krabica je nainštalovaná na križovatke pri korme a spodnom ráme. V zásade to nie je zlé: nezasahuje do nôh, ťažisko je nižšie a ochrana je lepšia ako u modelov, kde sa batérie vyberajú pod polik. A batéria je ľahko odnímateľná: môžete si kúpiť náhradný a nebojte sa "na sucho" na ceste.

Výkon motora je 500 W, ale skúter nie je jedným z najrýchlejších: jeho maximálna rýchlosť je obmedzená na 20 km / h. Ale tam je USB-port, ktorý premení elektrický skúter na samohybný paverbank pre vaše gadgets. No, pre toto dávame Z5 desať bokov z desiatich.

Predná vidlica - s dvoma tlmičmi, čo je dobré. Navyše, priemer kolies - len 8 palcov. Mimochodom, koleso nie je pneumatické, ale pevné: menej pohodlia, ale väčšia spoľahlivosť. Brzda - alebo jeden bubon na zadnom kolese, alebo navyše je predné kliešte.

Vo všeobecnosti je zariadenie zábavné - štýlové, dobre zostavené. Je však potrebné okamžite upozorniť na obmedzenú silu rámu: pod vážnym jazdcom a amatérskym skokom cez hrbole, to nemôže stáť.

Hlavné výhody:
 • Batéria s rýchlym uvoľnením
 • USB port pre nabíjanie
 • Dobrý dizajn
nevýhody:
 • Nízka zásoba energie
 • Slabý rám
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Je skvelé, že môžete ľahko vymeniť batériu - je tu stále malá. A elektrický skúter sám je dobrý, páči sa mi to úplne.
KUGOO M4 Pro 16 Ah
27 000

Od dobrého elektrického skútra, okrem iného očakávate, jednoduchosť prepravy, a tu s touto KUGOO má vážny defekt - váži až 25 kilogramov, čo sa nedá nazvať pohodlným pri nosení. Na druhej strane, hmotnosť tu nie je odoberaná zo vzduchu - tu je tlmené sedlo, ktoré v kombinácii s desaťpalcovými kolesami poskytuje slušné pohodlie a akumulátorovú zostavu s kapacitou 16 ampérhodín (768 Wh)! Takto inštalovaný polovičný kilowattový motor, schopný zrýchliť skúter až na 35 km / h, netrpí hladom - výkonová rezerva je deklarovaná na 45 km s nosnosťou 120 kg.

Brzdy - kotúč, na oboch kolesách. Bohužiaľ, v tomto okamihu sú výhody čínskeho skútra v stave mimo boxu u konca. Ak ste už zvyknutí na to, že takáto technika takmer vždy vyžaduje „dokončenie súboru“, potom si môžete prečítať viac, ak chcete len rozbaliť a skate - lepšie prejsť na inú položku. Čo teda musíte urobiť hneď po nákupe? Ak chcete začať kontrolovať uťahovanie všetkých skrutiek, ktoré montéri často twist ako Gd na ich čínskej duši dať. Následne namažte brzdové káble, skontrolujte, či sú ľahko a dopredu. Drotár s stĺpikom riadenia na odstránenie vôle v puzdrách. Najmä starostlivo skontrolujte skladaciu jednotku, „natívne“ skrutky bez kvality by mali byť okamžite nahradené silnými skrutkami z najbližšieho železiarstva. A teraz má zmysel jazdiť. Čo môžem povedať - "Ketis" ...

Hlavné výhody:
 • Priestranná batéria
 • Amortizované sedlo
 • Dva kotúčové brzdy
nevýhody:
 • Veľká hmotnosť
 • Vyžaduje, aby ste si to uvedomili priamo z obchodu
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Celý večer som bol zaneprázdnený. Ale teraz môžete pokojne jazdiť, tam bol už taký zážitok s Číňanmi - je lepšie si oddýchnuť, než sa rozbiť na ceste.
Xiaomi Mijia Electric Scooter
27 900

Zdá sa, že spoločnosť Xiaomi prišla na náš trh nedávno a je stále spojená najmä s mobilnými telefónmi. Ale poď a uvidíme sa - teraz sú to rekordéry a fotoaparáty ... a dobrý lacný elektrický skúter.

Zvlášť vlastnosti tohto modelu nie sú pôsobivé: motor len 250 W, batéria - 7,8 ampér hodín. Okrem toho je batéria nainštalovaná pod polycom a je pokrytá len tenkým plastom - to nejako nevedie k dôvere. Pre tento model však už môžete nájsť na internete kovový kryt batérie.

„Rozhranie“ je minimalistické: tlačidlo napájania, štyri indikátory úrovne nabitia LED ... a to je všetko. Pre všetko ostatné, použite mobilné aplikácie - buď vlastné, alebo z Ninebot. To nie je prekvapujúce - hoci spoločnosť Ninebot je formálne vlastnená spoločnosťou Segway, jedným z ich najväčších akcionárov je ... právo, Xiaomi.

Čo sa mu tu páčilo, sú brzdy: zadné koleso má plnú kotúčovú brzdu, ovládanú štandardnou pákou bicykla. Taktiež aktivuje prepnutie motora do režimu generátora, takže Xiaomi jasne „robí“ Ninebot na brzdách.

Nehovoriac o nevýhodách a nevýhodách. Po prvé, stĺpik riadenia je dosť slabý - v mesiaci korčuľovania sa začína objavovať vôľa. Zavedené pneumatiky a fotoaparáty sú len „niečo s niečím“, sú doslova utreté pred našimi očami. A konečne, pravidelný zvukový signál je prakticky nefunkčný - najčastejšie je potrebné jazyk ohnúť tak, aby sa nejako bzučal.

Hlavné výhody:
 • Plná kotúčová brzda, brzdná dráha od maximálnej rýchlosti - 4 metre.
 • Pohodlný skladací mechanizmus
nevýhody:
 • Nízka kvalita zostavenia
 • Nechutné bežné pneumatiky
 • Nízka ochrana batérie
 • Žiadne tlmiče
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Elektrický skúter musí byť na mysli trochu, ale vo všeobecnosti je vec dobrá. Bolo možné zrýchliť na takmer 30 km / h, hoci je pomalší, motor je stále slabý.
HIPER Triumf
29 990

Ľahký, nie veľmi nápadný elektrický skúter na hliníkovom ráme nenaráža s vlastnosťami - motor vyvíja iba 250 W výkonu a najazdených kilometrov na jedno nabitie batérie s kapacitou 7,5 Ah nepresahuje 30 km. Kolobežka sa pomaly zrýchľuje, pričom pomaly dosahuje rýchlosť až 25 km / h - samozrejme, ak to dovolí terén a hmotnosť vodiča.

Avšak kolesá s priemerom 8,5 palca, pri neprítomnosti zavesenia, sa nebudú môcť pohybovať von z plochých dráh. Nezabúdajme však na zásluhy - v prvom rade je to slušná ochrana vôd, s ktorou majú mnohé elektrické skútre problémy. A kotúčová brzda na ľahkej a nízkej rýchlosti skútra poteší - nezachránila na bezpečnosti.

Existujú tri režimy pohybu, ktoré sú vybrané z lásky k minimalizmu postupným stlačením vypínača, a nie samostatným tlačidlom. V „ekonomickom“ režime je skúter o niečo rýchlejší ako chodec, rýchlosť je obmedzená na 8 km / h. Režim „Mierny“ je už zaujímavejší - tu je strop dvakrát vyšší, 16 km / h. A nakoniec, tretí lis zapne režim „šport“, v ktorom skúter zrýchli na maximum.

A áno, tradične dávať pozor na skladacie jednotky - výrobca nielen špecificky poznamenal tento bod v pokynoch, ale dokonca dal náhradné skrutky v súprave ... M5. Potom ruky okamžite svrbia na posilnenie štruktúry pomocou vysoko kvalitných spojovacích materiálov so zvýšeným priemerom.

Hlavné výhody:
 • Jednoduchá preprava
 • Kotúčová brzda
 • Čo a ochrana proti vlhkosti
nevýhody:
 • Slabá skladacia jednotka, ako mnoho "čínskych"
 • Motor s nízkym výkonom
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
S mojimi 72 kg je celkom možné pomaly prejsť cez parky, za ktoré som si kúpil.

Najlepšie high-end elektrické skútre

Halten RS-03
88 900

Zdá sa elektrický skúter ako nudná, pomalá doprava? RS-03 môže zmeniť váš názor: motorové kolesá, ktoré sa na ňom používajú (áno, je to množné číslo - je to pohon všetkých kolies) vyvíjajú celkový výkon 2,4 kW, čo umožňuje skútru potlačiť rýchlostnú značku 60 km / h. Nezabudnite na helmu, chrániče kolien a chrániče lakťov - tu a začnete premýšľať o plnohodnotnom motorovom vybavení.

Vďaka dizajnu pohonu všetkých kolies a zodpovedajúcim „chuťou“ motorov batérií váha skúter veľmi dobre - 36 kilogramov. Ale výkonová rezerva nie je „čisto symbolická“ až do 60 km. Jedenásť palcové široké kolesá s „off-road“ behúňom vám umožnia bezpečne opustiť asfaltové dráhy na zemi a hydraulické brzdy vám umožnia predvídateľne spomaliť nie pri všetkých rýchlostiach skútrov. Nakoniec, jeho nosnosť je 150 kg, takže aj autor článku by ho normálne vybral, keby mal záujem o takúto prepravu.

Zaujímavá vlastnosť skútra - schopnosť vypnúť pohon všetkých kolies (hovoríme len o skútri?). Aj zvyšná "polovičná" sila je dostatočná pre istý pohyb na rovnej a do kopca, ale zároveň sa výrazne zvyšuje výkonová rezerva. Na plný pohon ho nedobrovoľne začnete porovnávať s traktorom, s istotou stúpaním do strmých stúpaní. Áno, a pocit pri jazde s dvoma hnacími kolesami nie je rovnaký ako pri bežnom pohone zadných kolies - reakcia na otočenie riadenia je ostrejšia, ovládateľnosť je lepšia.

Je škoda, že so všetkými výhodami skútra, a to aj za jeho cenu, to nebolo bez nevýhod. Tlmiče nárazov, ktorých sú už štyri vpredu, sú stále pomerne slabé, často sa prepichnú pod ťažkými vodičmi. Po zakúpení je potrebné skontrolovať hydroizoláciu - možné chyby pri montáži. Preto mu nedáme plnohodnotné „top 10“ hodnotenie, hoci kolobežka nepochybne vyšla veľmi zaujímavo.

Hlavné výhody:
 • energie
 • Pohon všetkých štyroch kolies
 • Dobrá rezerva výkonu
 • prejazdnosť
nevýhody:
 • Slabá suspenzia
 • Môžu sa vyskytnúť malé chyby v zostave.
 • Vysoká hmotnosť
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Nemyslel som si, že nudný externe elektrický skúter by mohol byť skutočným zdrojom adrenalínu. A príďte a vy - stále radi!
GLOBBER ONE K E-MOTION
44 900

Ak používate elektrický skúter len na krátke výlety, a pohodlie prenášania a skladovania je pre vás dôležitejšie ako dynamika zrýchlenia alebo rezervy energie, venujte pozornosť tomuto modelu.S hmotnosťou iba 10 kilogramov sa tento skúter rýchlo a ľahko zloží (so spoľahlivosťou skladacieho mechanizmu je vyšší ako u lacnejších modelov). Stačí stlačiť nohu na pedál - a ľahká paluba spolu so zadným kolesom sa automaticky zdvihne a pritlačí k hrebeňu riadenia.

Výkon motora je malý - 250 wattov. Ale 5,8 ampérhodinová batéria je pre ňu viac-menej dostatočná, najmä ak prepnete skúter do „pomalého“ režimu s rýchlostným limitom 6 km / h. V „rýchlom“ režime, môžete byť schopný zrýchliť na 25 km / h, ak nie, aby sa zapojili do hamburgerov.

Som rád, že výrobca nestiahol o mechanickú brzdu, aj keď s takou hmotou a silou možno očakávať aj „krídlovú brzdu“.

Hlavné výhody:
 • Zostavte kvalitu
 • Jednoduché skladanie a transport
nevýhody:
 • Slabé pretaktovanie
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý elektrický skúter na večerné jazdy po promenáde alebo parku. Jazda, bez problémov hodil do kufra.

Top trojkolky elektrické skútre

MyToy Zappy 1156
33 900

Ale toto už nie je len skúter, ale celý trik (autor nechtiac chce úmyselne pridať „pre tých, ktorí sa boja pádu“). Je to celkom zábavná hračka: nevedomky ste si mysleli, že môžete použiť tento elektrický skúter ako drift trojkolku. Motor 500 wattov, teoreticky, môže to dovoliť: dať na zadné kolesá ozdobiť plastové rúrky, otočiť volant a plyn, plyn!

V modelovej rade MyToy to však nie je jediný model, ktorý jasne odkazuje na benzínové zábavné zariadenia - spomínajte aspoň na Scrooser, ktorý je jasne ovplyvnený populárnym japonským skúterom Ruckus.

Všimnite si praktickosť Zappy: má v ňom odnímateľné sedadlo, medzi nohy môžete vložiť nejakú batožinu. Predné koleso veľkého priemeru je oveľa lepšie "stráviteľné" hrbole a výmole. Je pravda, že toto plus je vyrovnaný malým priemerom kolies na zadnej náprave: ak volant nepoškodí nerovnosti vozovky, potom „piaty bod“ bude musieť byť odfúknutý pre každého.

Hlavné výhody:
 • Dobrá sila
 • Odnímateľné sedadlo
nevýhody:
 • Žiadne tlmiče
 • Malé zadné kolesá
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Nejako zahnutý tento model. Je to zaujímavejšie jazdiť ako dvojkolesový skúter: ak si želáte, môžete dokonca predviesť drift, hoci, samozrejme, na benzínových driftových trojkolkách je to oveľa jednoduchšie a efektívnejšie.

Ktorý elektrický skúter je lepšie vybrať?

Začneme, samozrejme, s výkonom motora - to nie je len pretaktovanie, ale aj možnosť prekonať stúpanie: kde skúter 250-300 W bude musieť byť tlačený nadol s nohami, 700-watt a silnejšie modely ľahko prejsť sami. Ale to zvýši spotrebu energie, takže skúter bude musieť byť ťažšie (viac batérií), alebo bude zásoba energie trpieť.

Preto by sa výkon mal porovnať s kapacitou bežnej batérie, nezabúdajúc na funkcie "šetrenia energie". Napríklad elektrický skúter s rekuperáciou pri brzdení na jedno nabitie bude trvať dlhšie a skúter, kde sa rekuperácia aktivuje aj pri vypustení plynu, ešte dlhšie. Je pravda, že táto práca obnovy skôr kazí radosť z jazdy: je potrebné stratiť plyn, a skúter, namiesto toho, aby valcovanie na run-up, začne znateľne naraz spomaliť.

Aká je najlepšia batéria pre elektrický skúter? Budúcnosť je nepochybne pre lítium-iónové batérie: sú menšie, vzduchotesnejšie a rýchlejšie nabíjajú. Ale nezabudnite na zdroj v kombinácii s cenou - na zmenu vedenia batérie je oveľa lacnejšie, okrem toho môžete ľahko zvýšiť výkon rezervy tým, že väčšiu batériu. S lítium-iónmi si budete musieť pamätať zručnosti spájkovania, zbierať extra sadu batérií formátu 18650, ktoré sú sériovo a paralelne zvárané, a oni sami sú trochu drahší.

Pohon predných alebo zadných kolies? Teoreticky je predný lepší: ovládateľnosť takýchto skútrov je výrazne lepšia ako ovládateľnosť zadných kolies. Predná strana však musí používať zložitejšie a drahšie motorové kolesá, zatiaľ čo za ňou stačí spojiť elektromotor a koleso s reťazou.

A samozrejme nezabudnite na brzdy: okrem "elektronického brzdenia" musí byť dobrý "mechanik" typu bicykla.

Majte dobré nákupy!

Loading...