Top 5 elektrických gitár

Ako sa naučiť hrať a nenávidieť hudbu

Stalo sa to tak, že sme začali písať od konca - najprv vyšiel článok o najlepších kombo zosilňovačoch a len o elektrických gitarách. Z historického hľadiska je však všetko pravdivé: keby to nebolo pre prvých neznámych vynálezcov, ktorí v snahe o zvýšenie objemu svojich zosilňovačov z banálnej negramotnosti v elektronike vytvorili klasický preťažený zvuk, nebola by to celá vrstva kultúry, ktorá by sa stala gitarou.

Témou našej diskusie sú dnes najlepšie tie najlepšie elektrické gitary a samotný článok je určený predovšetkým pre začínajúcich hudobníkov, ktorí sa obávajú urobiť chybu pri výbere gitary „z rúk“ (autor tu nechal nostalgickú slzu, pamätal si, ako si kúpil svoj prvý Ibanez) cena ako váš súčasný Fender), choďte do hudobných obchodov. Nakoniec, keď ste sa naučili hrať a zvoliť si svoj vlastný štýl, môžete si sami vybrať alebo zostaviť vhodný nástroj, n'est pas?

Preto budeme na základe jasných definícií uvažovať o dvoch kategóriách, pre ktoré nájdeme najlepšiu gitaru relatívne ľahké štýly (výber nováčika) a pádlo osvetlené satanovou temnotou pre milovníkov čierny kov, (Autor varuje vopred: všimnite si, že za pár rokov môžete naraz zasiahnuť blues).

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšia elektrická gitara pre klasický rock1Squier Bullet Stratocaster9.5 / 1013 600
2Yamaha Pacifica 1129.4 / 1019 990
3ARIA STG-0039.0 / 109 625
Špičkové gitary pre ťažké štýly1Epiphone Les Paul Special II9.7 / 1026 100
2Jackson JS11 Dinky9.6 / 1018 100

Najlepšia elektrická gitara pre klasický rock

Squier Bullet Stratocaster
13 600
Nebojím sa tohto slova - legendárnej gitary. Legendárny na prvom mieste medzi začínajúcich gitaristov, ktorí nemajú peniaze, ale chcú sa dotknúť legendy. A naozaj, medzi všetkými Fender Stratocaster klony, tento nebol len vyrobený podľa výkresov, že veľmi vrstvy 57 rokov (tu aj picgard stále upevňuje na 8 skrutiek, a stroj - na 6), ale tiež hrdo nesie nápis "Genuine Fender produktu" na krku. (majitelia riadku „Crafted in China“ okamžite vymazali).

Napriek vznešenosti, podľa puristov, pôvod, táto gitara vám naozaj dá príležitosť hrať krásne na čistom zvuku a plne rozšíriť klasický chrumkavosť alebo stredné preťaženie (na high-úrovni singlov, aj keď veľmi vysokej kvality, bude stále zase zvuk do neporiadku). Telo "Bullet" je čestné lepenie spolu troch kúskov vápna, a to dáva dobrú udržateľnosť, a slávny "sklo" môže tiež dať dobrý stroj. Jedinou vecou, ​​ktorá môže spôsobiť ťažkosti, je opäť krk s krkom 40 mm, vyrobený podľa kánonov 57. roka, ale po nejakej praxi je ľahké si na to zvyknúť.

V budúcnosti budete mať obrovský priestor na vylepšenia: všetky klasické "Fender" železo a jeho vysoko kvalitné kópie stoja na tejto gitare ako natívne. A verte mi, že aj po tých najjednoduchších úpravách (tienenie z medi a príslušné spájkovanie elektroniky, pre milovníkov ťažkých zvukovo - železničných snímačov) môže hrať gitara oveľa lepšie a v rukách sofistikovaného majstra bude schopný dosiahnuť svoj plný potenciál.

Hlavné výhody:
 • Pripravené na hru z krabice, vysoká kvalita zostavenia
 • Vynikajúci potenciál pre zlepšenia.
nevýhody:
 • Klasická potreba prvotného doladenia: uzamknutie alebo dodatočné pružiny v tremolo, a tak ďalej.
 • Hranie na neuzemnenom lacnom zosilňovači, môžete chytiť rádio "Mayak" (avšak ako každá gitara so singlami)
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Z prvej gitary, Bullet Strat pomaly prešiel na skúšku - koncert už má najlepší nástroj, ale je stále skvelý na skúšky.
Yamaha Pacifica 112
19 990
Pri pohľade na túto gitaru si pamätám, ako Japonci klonovali už dávno Harley-Davidson WLA pod obchodnou značkou Rikuo, pretože prvý motocykel Yamaha bol klon DKW RT125 (kvôli spravodlivosti, ktorá sa tiež stala našou „Moskvou“). Vskutku, pred nami, ako v prípade Squier, je klon vinobrania stratocaster, len s humbucker v moste, a vyrobené rovnakým spôsobom v rozpočtovej oblasti Ázie.

Samozrejme, že inštalácia humbucker v moste umožnila hrať ťažšiu hudbu, ale vo univerzálnosti gitara jasne stratila „kópiu licencie“ od Squier: najprv namiesto päťcestného prepínača (most, most + stred v antifáze, uprostred v antifáze). niektoré, niektoré) tu je dosť nudný systém prepínania HSS, a po druhé, iba jeden tónový ovládač - Squier, rovnako ako pôvodný „strat“, vám umožňuje hrať s oveľa väčšími rozdielmi zvuku a upraviť tón pre dva snímače (most a stred) , Takže nákup "Mahi" bude viac opodstatnený, ak sa okamžite zameráte na váženú hru na snímači mosta. A nezabudnite, že telo je z agatis, a nie z lipy (všetky značky sú odlišné, ale stále lipa znie lepšie na klinu).

Hlavné výhody:
 • Hmotné zameranie na rytmické časti.
 • Kvalitná montáž.
nevýhody:
 • Stále je potrebné tieniť a v ideálnom prípade - zmeniť snímače.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Ak Squire alebo Epiphon získali popularitu ako dcérske značky Fender a Gibson, potom Yamaha je Yamaha! Toto je najlepšia elektrická gitara.
ARIA STG-003
9 625
Táto elektrická gitara je najlepšou voľbou pre tých hudobníkov, ktorým je už malý kritický rozdiel. Aria je typický klon vinobrania stratocaster, čiastočne upravený dizajnérmi: ak telo s klasickou farbou "sunburst" a picgard s 8 jamkami jasne odkazuje na klasiku, ázijský výrobca mierne upravil tvar krku.

Pokiaľ ide o zvuk nástroja, toto je presne ten prípad, keď je gitara odohraná na hranie doma v lacnom kombo, ale nie viac ako na to: ďalšie vylepšenia budú okamžite potrebné, a dokonca „z krabice“ nebude zasahovať do aspoň valcových pražcov. Ale za tieto peniaze dostanete aspoň kvalitný jelšový prípad, a nie „sendvičový“ známy z (God forbound) Zombie gitár a (v sovietskej ruskej gitare si hrá!) „Ural“.

Povedzme, že pred vami je dobrá a všade predávaná gitara.

Hlavné výhody:
 • Lacné a pomerne hrateľné.
nevýhody:
 • Ak túžba hrať zostáva, pochopenie príde, že by mohlo byť trochu viac kopanie.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Prvá gitara, ako prvá dievčina, sa nezabúda. A ona môže odpustiť veľa - koniec koncov, to bolo potom, že ste študoval ...)

Špičkové gitary pre ťažké štýly

Epiphone Les Paul Special II
26 100
Druhú kategóriu najlepšieho hodnotenia elektrickej gitary vedie „oficiálny klon“ - tentoraz dcérska spoločnosť Gibson. Ale ak bol Bullet Strat kópiou Stratocaster'57, potom Epiphone je len variácia na tému rovnako slávneho „Les Paul“.

Dizajn timbreblocku je tu najnepríjemnejší - ak bol originál z prepínača Gibson Lead / Rhytm v hornej časti paluby a farba a objem pre každý humbucker boli samostatne postavené nižšie, potom bolo všetko odstránené v jednom uzle so spoločným telom a objemom. Áno, a humbuckers sami - to je obvyklé dvukhpushechnik, a nie klasické uzavreté "Lespolovskie".

Hlavný nárok na zafarbenie je nemožnosť vylepšenia: na pôvodnom Les Paul, po výmene alebo spájkovaní humbuckerov a inštalácii potenciometrov push-pull timbre, bolo možné hrať s cut-off, ktorý kombinoval takmer úplnú transparentnosť singlov s podtónmi mahagónového soundboardu. Ale to je, samozrejme, už zo série „pre majstrov“ - pre začínajúceho gitaristu je Epiphone jedinou možnosťou, ako kúpiť nový mahagónový rozpočet.

Hlavné výhody:
 • Hustý, "mäsový" zvuk na highgayne.
nevýhody:
 • Známka je úplne nevhodná na úpravy.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Dokonca aj Harley-Davidson má rozpočtové verzie. Okamžite v našich rukách v "takmer" Gibson.
Jackson JS11 Dinky
18 100
Pred nami je prípad, keď lacná séria pomerne známej značky je pomerne hrateľná a pridáva bonusy charizme. V skutočnosti, mladší "Jacks" vyzerá celkom dospelý a môže produkovať dobrý zvuk pri preťažení. Hlavnou vecou nie je dotknúť sa páky dvojkrídlového tremola, ktorý bez úpravy súborov tradične rýchlo frustruje nástroj.

Stačí povedať: toto nie je gitara, ktorá môže byť pripojená k domácemu počítaču, spustiť Guitar Rig a začať hacking mitll. Neexistujú vôbec žiadne - ale s normálnym strojom, ktorý sa zahreje vhodným krémom, môžete vytlačiť husté a ťažké skreslenie bez zbytočných nečistôt vo zvuku, ak okamžite dáte na gitaru viac „mäsových“ snímačov ... Ale toto je už všeobecné odporúčanie pre celú rozpočtovú triedu.

Hlavné výhody:
 • +5 na charizma na predstaveniach
 • Je celkom zaujímavé hrať von z krabice.
nevýhody:
 • Nie je jasné, prečo bolo potrebné komplikovať dizajn a zvýšiť cenu za zbytočné tremolo.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Jeden z najlepších nástrojov pre začínajúcich začiatočníkov. To vám zaručujem.

Hlavným pravidlom pri výbere nástroja je dotknúť sa ho vlastnými rukami. Preto je náš článok len odporúčaním: v každom prípade vám odporúčame počúvať niekoľko nástrojov cez dobrý zosilňovač. Cez lacné a Stratocaster Vlastný obchod nebude mať prospech v porovnaní s Zombie, otázkou je len v peniazoch a túžba ďalej rásť.

Loading...