10 najlepších striekacích pištolí

Ani nekrokrasa ani pruhy

Ak chcete čeliť potrebe pracovať so striekacou pištoľou, nie je nutné byť profesionálnym maliarom. Samozrejme, že pre malé diela, ktoré nevyžadujú špeciálnu kvalitu, budú aerosolové plechovky vždy pomáhať ... no, čo ak potrebujete maľovať plot, strop alebo steny? V sovietskych časoch bolo rozhodnutie jednoduché: monstrózna konštrukcia pre bielenie stropov bola zvyčajne pripojená k vysávačom, ktoré, ak je to žiaduce, mohli byť vyrobené a maľované. Ale kvalita bola taká, a teraz sotva niekto nájde také "zariadenie".

Potom môžete ovládať modernejšie zariadenia. Ale aký druh striekacej pištole vybrať - tu môžete naozaj zmiasť. S kompresorom je logické premýšľať pneumatická striekacia pištoľ, ale sú to zásadne odlišné typy. Samotná diskusia o rozdieloch a použiteľnosti si bude vyžadovať samostatný článok.

Žiadny kompresor? Potom je tu možnosť vo formulári elektrická striekacia pištoľale stojí za to okamžite varovať: kvalita obrazu je ich najhoršie, zrkadlové „kovové“ na karosérii - nie ich prvok.

Pokúsme sa vyriešiť ponuky v obchodoch a vybrať si tie najlepšie postrekovače, ktoré nebudeme musieť dlho hľadať a nebude dôvod ľutovať plytvanie peniazmi.

Hodnotenie najlepšie striekacie pištole v roku 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Špičkové elektrické striekacie pištole1BOSCH PFS 5000 E9.5 / 1010 730
2WAGNER W 590 FLEXiO9.2 / 1010 720
3BLACK + DECKER HVLP4009.0 / 106 290
4FIOLENT KR1-2609.0 / 102 714
Top vstupné pneumatické striekacie pištole1HUBERTH R5009.2 / 103 300
2Metabo FSP 6008.9 / 102 700
3FUBAG MASTER G600 / 1,4 HVLP8.6 / 101 600
Top Profesionálne pneumatické striekacie pištole1ANEST IWATA W-400 Bellaria9.9 / 1016 000
2SATAjet 4000 B RP9.8 / 1030 000
3JONNESWAY JA-6111K9.6 / 1015 900

Špičkové elektrické striekacie pištole

BOSCH PFS 5000 E
10 730

Oh, nie za nič, pripomenuli sme si sovietske vysávače na začiatku článku ... BOSCH PFS 5000 E bol vyrobený na rovnakom princípe: diaľkové dúchadlo fúka cez úplne vákuovú hadicu do dýzy, ktorá je naskrutkovaná na spodku, bezdôvodne spôsobuje asociácie so sovietskou nádobou na liter. A áno, táto „banka“ je tiež liter.

Výkon tohto zariadenia je veľmi dobrý - je nastaviteľný až do 0,5 l / min, to znamená, že ak je to potrebné, jedna nádoba s farbou môže byť „vyfúknutá“ za pár minút. Aby bolo možné maľovať steny s minimálnou stratou času - najviac to. Navyše materiál môže byť tekutý aj hrubý - stačí vymeniť dýzu.

Ergonómia postrekovača je vynikajúca, napríklad rukoväť je vyrobená na rovnakom princípe ako vŕtačky Bosch - s dobre premysleným tvarom a mäkkými rukoväťami. Výkon sa nemení, keď sa nástroj nakláňa v dôsledku technológie ConstantFeed (inými slovami, "zložitý" tvar dna nádrže).

Nie je celkom pohodlné, že "spúšť" na rukoväti blokuje len prúd vzduchu, ale nevypína kompresor. Zapnite a vypnite samostatne a nohou.

Hlavné výhody:
 • Dobrá ergonómia
 • všestrannosť
 • Vysoký výkon pri správnom ladení
nevýhody:
 • Nevhodné vypnutie
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Na spracovanie, napríklad, čerstvá zrubová stavba s kompozíciami je najviac, rýchlo a efektívne. Dlho sa to vyplatilo.
WAGNER W 590 FLEXiO
10 720

Monoblok airbrush, ktorý nebude zasahovať do hrubej hadice. Tu je 630-wattové čerpadlo zabudované do samotného puzdra postrekovača a jeho hmotnosť nie je tak pevná - iba 1,9 kg. Okrem toho, pretože čerpadlo je umiestnené na zadnej strane rukoväte a nádrž je na prednej strane, vzájomne sa vyvážia, a nie je tu žiadna charakteristická výhoda, ktorá by zničila kefu.

Značkové obežné koleso X-Boost, vyfukujúce vzduch, nie je zlé vo výkone. S jej striekacou pištoľou môžete minúť až 0,5 litra farby za minútu. Dve dýzy v súprave majú svoje vlastné nádrže, takže prechod z jednej úlohy do druhej je možné vykonať bez preplachovania: skutočná rozprašovacia jednotka sa nahradí celou zostavou. Účel trysiek je jasný z ich názvu - ak je štandard univerzálny a má priemerný výkon, potom je nástrek Wall Extra I-Spray ideálny na rýchle naplnenie veľkých plôch.

Hlavné výhody:
 • Pohodlie v práci
 • Rýchla výmena dýz s nádržami
 • Vysoký výkon
nevýhody:
 • Niekedy tlačidlo napájania je "buggy", mali by ste venovať pozornosť pri kúpe
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Zaujímavá vec. Je veľmi výhodné, že každá dýza má svoju vlastnú banku a rýchlo sa mení.
BLACK + DECKER HVLP400
6 290

Naše hodnotenie je naďalej dosť zvedavá striekacia pištoľ s diaľkovým čerpadlom a 6-metrovou hadicou. Jeho výkon je malý - 450 W, takže pri veľkých objemoch bude práca oneskorená v porovnaní s rovnakou „Bosch“. Všimli sme si však pohodlie dopĺňania paliva: vykonáva sa cez bočný kryt, to znamená, že nie je potrebné odstraňovať samotnú nádobu, myslieť si, kam sa má z pištole vylievať farba.

Kvalita postreku je dobrá, takže striekacia pištoľ je vhodná pre rôzne úlohy: od postrekovania antiseptickým prostriedkom až po konečnú úpravu stien vodou riediteľnou farbou. A určite svoju cenu ospravedlní.

Hlavné výhody:
 • Pohodlné dopĺňanie paliva
 • Malé rozmery a hmotnosť
nevýhody:
 • Relatívne slabý výkon
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Po dokončení stavby, veľmi užitočné. Malé, zásuvka nezaťažuje, len pozná náter farby.
FIOLENT KR1-260
2 714

Elektrický postrekovač FIOLENT KR1-260 funguje skvele s akýmikoľvek farbami, ktoré sú určené na aplikáciu airless metódou. Teplota vzduchu by mala byť súčasne od +1 do + 40 ° C. Nástroj je schopný pracovať s tekutými aj hrubými materiálmi, ktorých viskozita nepresahuje 80 DIN. Maximálny výkon zariadenia je 260 mlmin pri výkone 60 wattov. To je dosť dosť na maľovanie povrchu stredného priestoru. Ergonomická rukoväť zaisťuje spoľahlivú fixáciu v rukách a pohodlné ovládanie nástroja.

Hlavné výhody:
 • Kvalitný plast
 • Nízka cena
 • Široká škála použitých materiálov
nevýhody:
 • Prevádzka si vyžaduje určité zručnosti.
9.0 / 10
hodnotenie

Top vstupné pneumatické striekacie pištole

HUBERTH R500
3 300

Tento LVLP čínsky airbrush je dobre známy garáž majstrov. Nie je to tak drahé, nevyžaduje obzvlášť výkonný kompresor s veľkým prijímačom, zatiaľ čo na rozdiel od HP striekacích pištolí „prach“ rovnomerne as minimálnymi stratami materiálu. A strata farby nie je len peniazmi, ktoré doslova vleteli do vzduchu, ale aj hmla, ktorá bude vyžadovať dobrú odsávaciu kapotu v garáži, sa usadí na nechránených povrchoch.

Pištoľ je k dispozícii s tryskami od 1,3 do 1,7 mm, náhradné súpravy je možné zakúpiť bez problémov. Takže rovnaká striekacia pištoľ je celkom možné utrieť a na základný náter a dokončovací lak. Je tiež dôležité, aby boli dôležité časti vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.

Požiadavky na kompresor sú malé: tlak je od 2,5 do 3 barov, maximálny prietok je 110 litrov za minútu. Jedným slovom, pre príležitostné diela a jednoducho, "upchať ruku" bez dodatočných nákladov - hodný výber.

Všimli sme si však, že je potrebné rozobrať a opláchnuť, a starostlivo, nové pištole je potrebné - výrobca nemal ľutovať tuk, a on dokonca zostavil všetky závity na držiak. Demontáž prístroja R500 je teda stále „potešením“.

Hlavné výhody:
 • Nízke požiadavky na kompresor
 • Nerezová ihla a tryska
 • Vysoká kvalita postreku
nevýhody:
 • Slabá farba zbrane
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Bežná voľba pre štart, vysoko kvalitné a spoľahlivé striekacie pištole pre maľovanie automobilov.
Metabo FSP 600
2 700
Dostatočne pohodlná a spoľahlivá striekacia pištoľ HP, ktorá je oveľa lacnejšia (občas!) Pre varianty HVLP a LVLP. Pre túto triedu je potrebný štandardný tlak 4,5 baru, pričom prietok vzduchu je 240 litrov za minútu. V princípe je už celkom prijateľné pre kompresory s priemernou úrovňou garáže, ak pracujete s dýchacími priestormi, a nie na vyfukovanie nádrže za nádržou vo vzduchu.

Stojí za to zvážiť, že tryska s priemerom 1,5 mm. To je úplne prijateľné pre diela, ako je maľovanie plota, z ktorého sme začali vstup: moderný Tom Sawyer by mal prácu rád. Ale pred samo-maľovaním auta, odporúčame, aby ste si kúpili menšiu trysku, pretože personál je vhodný len pre rýchly základný náter.

Hlavné výhody:
 • Dobrá hodnota za peniaze
 • Prijateľné požiadavky na kompresor
nevýhody:
 • Štandardná tryska je zameraná na rýchle striekanie veľkého objemu materiálu, čo nie je vždy potrebné.
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Normálna zbraň, z pohľadu amatérskeho. Prach do strán silne, pre malé garáže bez kapoty nie je najlepšia voľba.
FUBAG MASTER G600 / 1,4 HVLP
1 600

Nízkonákladová striekacia pištoľ s hornou nádržou a tryskou 1,4 mm - jedna z najobľúbenejších v obchodoch medzi základnými zariadeniami. Rozprašovací typ - HVLP.

Pre prácu to bude vyžadovať tlak 3,5 bar, kapacita - 180 litrov za minútu. Primerane mierne požiadavky na používanie garáže. Kvôli svojim dizajnovým vlastnostiam však musia pracovať na relatívne krátkej vzdialenosti, takže nováčik s najväčšou pravdepodobnosťou okamžite narazí na škvrny od farby, mierne predávkovanie postrekovača. Ale rýchlo hodiť veľkú plochu - práca je len pre neho.

Treba si uvedomiť, že čakanie na kvalitu IWATA z takejto lacnej striekacej pištole nestojí za to: po zakúpení je potrebné rozobrať všetky potrebné spoje, opláchnuť a natiahnuť. Tulene tiež nehovoria, že „chodia“ dlhú dobu - nástroj je typicky amatérsky a ani raz nepôsobí na profesionálne použitie.

Hlavné výhody:
 • Malý prach "na stranu"
 • Mierne požiadavky na kompresory
nevýhody:
 • Priemerná spoľahlivosť
8.6 / 10
hodnotenie
recenzia
V dielni maľujem všetky druhy remesiel, je to na to vhodné. Hľadanie tuleňov je ťažké, ale v zásade, keď som začal jed, rýchlo som ho vrátil do systému.

Top Profesionálne pneumatické striekacie pištole

ANEST IWATA W-400 Bellaria
16 000

Osvedčený profesionálny nástroj z Japonska, ideálny pre precíznu prácu. Okrem toho táto striekacia pištoľ patrí do triedy RP (Redukovaný tlak) a tlak 2 bar pri 270 l / min je dostatočný na to, aby mohol pracovať. Výsledkom je dosiahnutie dobrého výkonu a kvality striekania s miernymi stratami materiálu, pre ktoré je tento model milovaný.

Flip strana kvality je cena, že len málo z nich umožní pre príležitostnú prácu. Ale v rukách profesionála sa tento nástroj rýchlo vyplatí.

Hlavné výhody:
 • Kvalita postreku
 • Mierne požiadavky na kompresory
nevýhody:
 • Vysoká cena
 • Minimálny stupeň
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Jeden z mojich najobľúbenejších striekacích pištolí, koľko áut sa už na nich nalialo.
SATAjet 4000 B RP
30 000

Ergonomický, ľahký a veľmi kvalitný nástroj pre profesionálov na celom svete. Je naozaj hodný prvého miesta v rebríčku najlepších striekacích pištolí, ale ... Vidíte cenu sami: so súčasnými výmennými kurzami nemôžete povedať, že "cena / kvalita" je optimálna. Skutočný majster, ak je to žiaduce, môže tiež „maľovať“ vozík normálne (aspoň to hovoria) a v rukách neskúseného maliara cena nepoškodí vôbec žiadne kvapky alebo nedostatočné plnenie.

História výrobcu je viac ako sto rokov práce. Počnúc zdravotníckym zariadením, v roku 1925 uviedli na trh prvú striekaciu pištoľ av roku 1926 patentovali dizajn kombinovaným postrekovaním hlavy a elipsy, ktorý sa teraz používa vo väčšine modelov striekacích pištolí. SATA Farbspritztechnik GmbH & Co KG. okrem toho sa stala jednou z najviac falšovaných - a to treba mať na pamäti pri nákupe striekacej pištole z rúk alebo cez internet.

Pokiaľ ide o konkrétny model, je to vynikajúci nástroj pre rýchle a rovnomerné nanášanie náterov, ktorý je k dispozícii vo verzii RP aj ekonomickejšom, ale menej účinnom HVLP. Tryska a ihla sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a môžu pracovať aj s akrylovou alebo nitro-farbou, dokonca aj s vodnou emulziou. Vzduchová hlavica a nádrž sú odstránené čo najrýchlejšie, tvar horáka je tiež rýchlo a ľahko nastaviteľný. Ponúka sa aj zábavná, ale nie veľmi praktická možnosť - digitálny manometer zabudovaný v rukoväti.

Hlavné výhody:
 • Kvalita spreja, jednoduché nastavenie
 • Práca s ľubovoľnými druhmi farieb
 • Spoľahlivosť so správnym servisom
nevýhody:
 • cena
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Čo môžem povedať, vec je naozaj vysoká. Hlavná vec, aby sa na osvedčené miesto, Číňania falošný je "s ranou."
JONNESWAY JA-6111K
15 900
Pripravený set na maľovanie, ktorý nájdete v rôznych autoservisoch. Podľa triedy, to môže byť opísaný ako "minimálne profesionálne", aby som tak povedal. Súprava je založená na HP-postrekovači JA-6111 s gravitačným podávaním materiálu, ku ktorému sú pripevnené dve odnímateľné nádrže rôzneho objemu, vymeniteľné trysky rôznych sekcií, sada upínacích prípravkov na opravu, údržbu a čistenie. Stručne povedané, všetko, čo potrebujete na prácu aj so zemou, dokonca aj s lakom. Ak máte záujem pracovať s vodou riediteľnými farbami, musíte si kúpiť špeciálne trysky a ihly z nerezovej ocele, bežné sú určené pre dvojzložkové smalty a iný materiál, ktorý neobsahuje vodu.

Pracovný tlak pre striekaciu pištoľ je od 3,5 do 5 barov, čo v zásade ľahko uvoľní akýkoľvek kompresor. Ale ani zďaleka nebude robiť: mala by mať značnú produktivitu a prijímač zodpovedajúceho objemu - koniec koncov, prúdenie vzduchu tu dosahuje takmer 400 l / min.

Avšak stojí za to zmeniť nastavenia, výhoda trysky je v súprave a pred nami už nie je „monštrum“ na nalievanie veľkých plôch, ale úplne presný postrekovač pre jemnejšie práce. Samozrejme, „náklady“ stavby zostanú s ním rovnako - vysokotlakové postrekovače majú relatívne nízke percento prenosu materiálu a dôkladne „prach“ na stranu.

Hlavné výhody:
 • Dobré vybavenie
 • Dostupné časti
nevýhody:
 • Vysoké požiadavky na kompresor
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Tak dlho to fungovalo. Je to kvalita, najmä nie nezbedná, množstvo starostlivosti je normálne.

Ktorá striekacia pištoľ je lepšie kúpiť?

Po prvé, pozrime sa na akceptované označenia typu striekania - priamo naznačujú vlastnosti striekacej pištole.

Najjednoduchšie sú systémy Striekacie pištole HP (Vysoký tlak), Sú náročné na tlak a výkon kompresora, pracovný tlak vo vzduchovom uzávere je vyšší ako u iných typov. Vďaka tomu sa farba delí na malé kvapky, dáva silnú pochodeň, ale aj „tým“ ju nesie silno. Preto pri týchto typoch striekacích pištolí je spotreba materiálu najvyššia, pri práci nesmieme zabúdať na respirátor a kapotu. Okolitý priestor stojí za ochranu pred prachom. Ale napríklad, ak potrebujete dobrý lak na nechty, potom to nebude na škodu mať zbraň HP na sklade. Zaujímavejšia možnosť pre prácu - RP (znížený tlak), V skutočnosti, to je rovnaký klasický dizajn, ale funguje to mäkšie, menej leštené.

Striekacie pištole HVLP (vysoký objem, nízky tlak) Pracujú s nízkym tlakom vo vzduchovej hlave, takže horák je mäkký a nie je ďaleko a spotreba farby je ekonomická. Na druhej strane, „zrkadlo“ na laku je ťažšie. To je napríklad pri maľovaní „kovovým“ základom, je vhodnejšie položiť ho striekacou pištoľou HVLP a lakovať „starú“ farbu HP. Zvážte, že horák takýchto postrekovačov je „krátky“ a napríklad je nepohodlné vylievať na strechu auta.

A čo potom znamená LVLP? Na základe dekódovania nízkeho objemu, nízkeho tlaku, takéto zbrane pracujú nielen za zníženého tlaku, ale aj materiál sa podáva v malom množstve. Dobrá voľba pre malé plochy, s ktorými je lepšie pracovať z krátkej vzdialenosti. Napríklad pri maľovaní mreže z tepaného železa budú produktívnejšie striekacie pištole buď okamžite odkvapkávať, alebo príliš veľa farby „odletí“ do voľného priestoru. V každom prípade však nie je to zbraň, ktorá maľuje, ale ruka - vždy je potrebná určitá zručnosť.

Elektrické striekacie pištole - špecifická vec.Sú vhodné predovšetkým pre veľké plochy bez špeciálnych požiadaviek na kvalitu. Napríklad, aby ste maľovali steny vodou riediteľnou farbou pomocou pneumatickej striekacej pištole, potrebujete kompresor, ktorý nikoho nevezme do bytu. Ale elektrický pulverizer, s ktorým môže byť auto namaľované, ak to nie je úplne nenáročný človek, pomôže práve vtedy. Kvôli nízkemu tlaku vzduchu pri vstupe majú minimum prachu, v priestoroch je dôležitý. Produktivita však neumožní stráviť veľa času prácou.

Majte dobré nákupy!

Loading...