10 najlepších ozvučovačov

Ako zistiť čas v čase

S príchodom ozveny rybárskych ozvien sa proces sedenia na brehu alebo v člne s rybárskym prútom stal oveľa jednoduchším. Teraz určite nebudete strácať čas, pretože prístroj ukáže, či je v rybníku ryba alebo nie, a potom je to otázka techniky. Ponúkame vám hodnotenie tých najlepších ozvučovačov - podľa skúsených rybárov.

Všetky ozveny echo možno rozdeliť do niekoľkých skupín:

 • Zvuky môžu byť vybavené čiernobielom (čiernobielym) alebo farebným obrazovky, Výhodou monochromatických modelov je nižšia cena. A na farebnej obrazovke je ľahšie odhaliť ryby a študovať úľavu. Je veľmi pohodlné pracovať s dotykovou obrazovkou.
 • Niektoré modely sú vybavené GPS prijímača. GPS zvuk je najlepšou voľbou pre rybárov, ktorí hľadajú ryby na veľkých riekach alebo nádržiach.
 • 3D ozveny ozveny poskytujú objemový obraz prostredia pod vodou. Vysoká cena však odrádza väčšinu rybárov.
 • Prenosné bezdrôtové modely umožňujú študovať spodný reliéf priamo od brehu. Stačí pripnúť zariadenie k vlascu a hodiť ho s plavákom do vody. Ale na určenie ryby takýto ozvena nie je schopná.
 • Vpred nástroje zhromažďujú informácie počas pohybu plavidla. Tieto ozveny sú ťažko nastaviteľné a majú vysokú cenu.

Naše hodnotenie zahŕňa tie najlepšie ozveny pre rôzne spôsoby rybolovu. Všetky zariadenia prešli bojovými testami v rukách skúsených rybárov.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie stacionárne ozveny ozveny1Lowrance HOOK-4x Mid / High10 / 1020 050
2Lowrance HOOK2 4x9.6 / 1011 010
Najlepšie prenosné ozveny echo1Deeper Smart Sonar PRO +10 / 1019 900
2Praktický lekár ER-6 Pro29.9 / 106 950
3Rivotek Fisher 20 Dual9.6 / 105 790
4Prax 7 WI-FI9.4 / 1010 950
Najlepšie GPS sirény1Garmin STRIKER PLUS 4CV9.9 / 1025 237
2Lowrance HDS-7 Gen29.9 / 10111 480
Najlepší ozvučovač ozveny pre zimný rybolov1LUCKY FFW7189.4 / 107 990
Najlepší trolling echo sounder1GPS Humminbird Helix 5x Sonar9.9 / 1036 000
2Humminbird PiranhaMAX 197c9.6 / 1010 250

Najlepšie stacionárne ozveny ozveny

Lowrance HOOK-4x Mid / High
20 050

Milovníci rybolovu z lode hodia ozvenu echo Lowrance HOOK-4x Mid / High. Zariadenie má originálny 4-palcový farebný displej s vysokým rozlíšením. Funkcia DownScan Imaging poskytuje najlepšie snímanie pod vodou. Vysoko kvalitné spracovanie signálu umožňuje vidieť ryby vo veľkých hĺbkach. Vzhľadom na vysokú rýchlosť skenovania a spracovania je možné študovať štruktúru dna bez spomalenia pohybu plavidla. Prevádzka zariadenia je jednoduchá, stránky môžete prepínať jedným prstom. Všetok zvukový signál sa automaticky uloží do pamäte. Preto sa môžete neskôr vrátiť na spodnú mapu a analyzovať správanie rýb. Najlepšie ozveny ozveny pre rybolov z lode v našom rebríčku.

Hlavné výhody:
 • vysoká rýchlosť skenovania;
 • vynikajúca kvalita obrazu;
 • presnú definíciu rýb v hĺbke.
nevýhody:
 • nie je definované.
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Dostal som ozvenu ozveny pre rybolov z lode. Presne určuje topografiu dna, nájde ryby vo veľkých hĺbkach. Aj v pohybe prístroj správne zobrazuje situáciu pod vodou.
Lowrance HOOK2 4x
11 010

Dobrým asistentom rybár, ktorý loví trofej z lode, bude Lowrance HOOK2 4x echo sounder. Dokonca aj začiatočníci spinningisti alebo floaters rýchlo pochopia konfiguráciu a čítanie prístrojov. Stačí, ak zapnete automatický režim, aby ste získali informácie o povahe dna a prítomnosti rýb vo vodnom stĺpci. Aj keď sa podmienky zmenia, keď sa loď pohybuje, automatické ladenie bude neustále hlásiť novú podvodnú situáciu. Model je vybavený 4-palcovým displejom SolarMax, ktorý poskytuje jasný obraz za rôznych poveternostných podmienok.

Široký lúč senzora je zodpovedný za správnu činnosť ozveny ozveny, zachytáva dvojnásobok objemu vodnej plochy a zisťuje najsľubnejšie miesta pre rybára. Klávesnica je pohodlná a funkčná. Výrobca poskytol niekoľko možností montáže zariadenia na loď. Môže to byť bočný panel v puzdre alebo montáž na rýchlospojku.

Hlavné výhody:
 • jednoduchosť použitia;
 • jasný obraz na monitore;
 • Automatické ladenie;
 • širokopásmový senzor.
nevýhody:
 • Obrazovka sa neotáča na držiaku.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Tento echo sounder má najlepšiu funkčnosť vo svojom cenovom segmente. To zvláda s veľkými hĺbkami, kreslí dobrý obraz.

Najlepšie prenosné ozveny echo

Deeper Smart Sonar PRO +
19 900

Praktický ozvučovač ozvučenia pre rybolov z brehu - Deeper Smart Sonar PRO +. Toto bezdrôtové prenosné zariadenie môže spolupracovať so smartfónom alebo tabletom založeným na systéme Android alebo iOS. GPS modul je zabudovaný do sonarového senzora, ktorý pomáha rybárom vytvoriť jasný obraz spodného reliéfu. Model sa môže pohybovať vo vrecku zariadenia alebo v odkladacej schránke vozidla. Bez nabíjania môže zariadenie pracovať 2 dni. Vďaka integrovanému grafplotteru môžete nezávisle vytvárať hĺbkové mapy na každom vodnom útvare. Zvuk ozveny je v pracovnej polohe na minútu, môže byť pripojený cez Wi-Fi, podobne ako bezdrôtový headset.

Hlavné výhody:
 • presne určuje štruktúru dna;
 • všetky informácie je možné získať na obrazovke smartfónu;
 • žiadne drôty.
nevýhody:
 • vysoká cena.
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie ozveny ozveny pre pobrežný rybolov! Teraz zostavujem svoju hĺbkovú mapu na mojom obľúbenom rybníku. Je obzvlášť zaujímavé sledovať pohyb rýb pod vodou.
Praktický lekár ER-6 Pro2
6 950

Zvukový ozvučovač pre domácnosť Praktikant ER-6Pro2 sa môže stať spoľahlivým pomocníkom pre rybárov. Je určený pre letný aj zimný rybolov. Prístroj sa osvedčil a neustále pracuje v najťažších poveternostných podmienkach. Zvuk ozveny má vysokú citlivosť, chyba merania je len 1 cm, dizajn má pevnosť, odoláva zaťaženiu do 35 kg. Nové silikónové tesnenia nestrácajú svoju pružnosť ani pri mrazu -30 ° C. Zariadenie je ľahko ovládateľné a kompaktné. Treba poznamenať nízku spotrebu energie. Najvyššia účinnosť modelu je pozorovaná v hĺbke 0,5-25 m.

Hlavné výhody:
 • funguje dobre v ktoromkoľvek ročnom období;
 • znázorňuje hrúbku spodnej pôdy;
 • automatické nastavenie kontrastu.
nevýhody:
 • pevné tlačidlá.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Nákup ozveny echo bol neplánovaný (ten starý bol ukradnutý). Ale kým ma zariadenie určite poteší. Nie je klamať do hĺbky a prítomnosti rýb, funguje to dlho z jednej batérie.
Rivotek Fisher 20 Dual
5 790

Echo sounder Rivotek Fisher 20 Dual pomôže zvýšiť úlovok. S týmto prístrojom môžete loviť v lete aj v zime a robustné puzdro vám umožňuje používať ozvenu ozveny v náročných podmienkach. Na ovládanie zariadenia sú potrebné 4 batérie typu AAA. Výkonný procesor umožňuje skenovanie nielen v stacionárnej polohe, ale aj pri pohybe lode. Zariadenie je vybavené 2,4 palcovým displejom. Na obrazovke ozveny ozveny sú všetky potrebné informácie, napríklad teplota vody a hĺbka. Podľa recenzií je to jeden z najlepších univerzálnych rozpočtových ozvučovačov.

Hlavné výhody:
 • Vodotesné puzdro;
 • univerzálnosť použitia;
 • rozumnú cenu.
nevýhody:
 • malý čiernobiely displej.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Prácu zakúpeného ozveny som testoval na dobre preštudovanom jazere. Zariadenie vytvára skutočný obraz spodného reliéfu. Aj za slnečného počasia je obraz čistý a vysoko kvalitný.
Prax 7 WI-FI
10 950

Domáci vývoj Praktik 7 WI-FI je bezdrôtový ozvučovač ozvučenia, ktorý pracuje v spojení s tabletom alebo smartfónom. Stačí, ak na mobilnom zariadení nainštalujete bezplatnú aplikáciu s rovnakým názvom a začnete skúmať reliéf vodnej plochy. Hmotnosť ozveny ozveny je 110 g, takže náradie musí byť vybavené silným vlascom. Plovák sám prenáša informácie cez Wi-Fi pripojenie, dosah dosahuje 90 m. Zariadenie je schopné pracovať v širokom rozsahu teplôt (-20 ... + 40 ° C) a hĺbkach (0,5 ... 25 m). Okrem určenia hĺbky zariadenia ukazuje teplotu vody v rybníku, prítomnosť rýb. Výrobca poskytol nastavenie citlivosti, prepnutie do letného alebo zimného režimu, nastavenie zóny „hluchý“.

Zvuk ozveny je vybavený batériou, ktorá sa plne nabíja 7 hodín nepretržitej prevádzky. Kapacita batérie je možné úplne obnoviť do 2,5 hodiny.

Hlavné výhody:
 • dlhý dosah signálu;
 • široký rozsah teplôt;
 • mnoho nastavení;
 • nízka spotreba energie.
nevýhody:
 • zlé utesnenie krytu.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Spočiatku som nemohol pochopiť, prečo je zariadenie buggy. Ale stálo za to venovať pozornosť tesnosti spoja, pretože ozvena echa začala pracovať normálne.

Najlepšie GPS sirény

Garmin STRIKER PLUS 4CV
25 237

Karty chytač rybár umožňuje rybárom Garmin STRIKER PLUS 4CV. Model je vybavený vstavaným GPS modulom, transuderom a softvérom. Zariadenie je schopné vytvárať mapy pre veľkú vodnú plochu (do 8 tisíc metrov štvorcových. M) s izobatami po 30 centimetroch. Na jasnom displeji s uhlopriečkou 4,3 palca je obraz jasný aj za slnečného počasia. Rozhranie zariadenia je intuitívne aj pre neskúsených používateľov.

Odborníci si všimli pokročilú technológiu Garmin CHIRP, perfektne dopĺňa prácu sonaru ClearVu. Výsledkom je, že rybár dostane takmer fotografický obraz podmorského sveta. V tomto prípade sú ciele jasne identifikované a oddelené. Prítomnosť takéhoto ozvena ozveny bude zárukou bezpečnej plavby v rozsiahlych vodách, kde nie je vidieť žiadne pobrežie. Prijímač GPS pomôže nielen určiť trasu, ale aj presne určiť rýchlosť plavidla.

Hlavné výhody:
 • jasný displej;
 • vysokokvalitný mapovací softvér;
 • jasný obraz;
 • pevnosť a spoľahlivosť dizajnu.
nevýhody:
 • vysoká cena.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Poteší bohatú funkčnosť, bez oslnenia na obrazovke, vysoko kvalitnú výrobu. Veľmi ohromený funkciou kreslenia máp.
Lowrance HDS-7 Gen2
111 480

6,4-palcový farebný dotykový displej okamžite priťahuje pozornosť, ale Lowrance HDS-7 Gen2 je dobrý nielen z tohto dôvodu. Jeho hlavnou výhodou je neuveriteľná hĺbka skenovania - viac ako jeden a pol tisíc metrov. Prístroj je upevnený na priečke lode. V ideálnom prípade ukazuje spodný reliéf, počet a rýchlosť pohybu rýb, meria teplotu vody. Je pripojený k tabletu / smartfónu / notebooku, ale bez nich je obraz prenášaný na obrazovku prekvapujúci svojou kvalitou. Podporuje veľké množstvo kartografických systémov. Iba jedna mínus je veľmi vysoká cena.

Hlavné výhody:
 • Veľká hĺbka pohľadu
 • Vysoká kvalita zobrazených informácií
 • Veľký farebný dotykový displej
 • Výkonný GPS modul
 • Schopný pracovať pri nízkych teplotách (od -15 ° C)
nevýhody:
 • Vysoká cena
9.9 / 10
hodnotenie

Najlepší ozvučovač ozveny pre zimný rybolov

LUCKY FFW718
7 990

Jednoduchosť a spoľahlivosť sú najdôležitejšími parametrami ozveny ozveny. Model LUCKY FFW718 sa dostal do nášho hodnotenia najlepších ozvučovačov pre kompaktnosť a presnosť. Zariadenie sa vyrovná s výkresom reliéfu, určujúcim hĺbku a umiestnenie rýb. Všetky časti odolávajú nízkym teplotám (až do -20 ° C) a pracovná hĺbka dosahuje 35 m. Výrobca odporúča použiť ozvenu ozveny v sladkovodných vodách a v slanej vode.

Napájané prenosným zariadením zo 4 alkalických batérií AAA. Keď sa senzor vyberie z vody, automaticky sa vypne, takže sa energia spotrebuje ekonomicky. Napriek svojej jednoduchosti má model zabudovanú pamäť, nastavenia sú v nej uložené aj po vypnutí zariadenia.

Hlavné výhody:
 • primeranú cenu;
 • kompaktná veľkosť;
 • jednoduchá funkčnosť;
 • možnosť automatického vypnutia.
nevýhody:
 • nízky uhol;
 • displej nie je chránený pred vlhkosťou.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Zažil som zimný rybolov, presne zobrazuje hĺbku a nájde ryby len v hornom a strednom horizonte. Len displej sa obáva pádu do vody.

Najlepší trolling echo sounder

GPS Humminbird Helix 5x Sonar
36 000

Pre tých najnáročnejších milovníkov trollingu bol vytvorený zvukový signál GPS Humminbird Helix 5x Sonar. Zariadenie je vybavené 2-lúčovým vysielačom a 5-palcovým displejom s vysokým rozlíšením. Vďaka tomuto dizajnu je možné detailne zvážiť spodný reliéf. Hĺbka skenovania dosahuje 457 m. Model má zabudovaný GPS prijímač. To vám umožní uložiť do pamäte asi 2500 bodov na trase. Do pamäte možno uložiť 50 skladieb a 45 trás. Karty SD môžete pripojiť k ozvučovaču ozveny, čo vám umožní používať mapovanie Humminbird. Zvuk ozveny využíva technológiu SwitchFire, ktorá „presúva“ vodu a zobrazuje iba štruktúru dna a rýb. To je dôležité najmä pri rybolove v húfach a turbulentných prúdoch vody.

Hlavné výhody:
 • plávajúce, hermetické a nárazuvzdorné puzdro;
 • kompaktný transkder;
 • rýchla aktualizácia dát.
nevýhody:
 • vysoká cena.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Všetko v ozvene echo funguje dobre. Je obzvlášť vhodné označiť svoje obľúbené rybárske body pomocou obrázku zo SI. Ani neviem, ako som robil bez takéhoto užitočného zariadenia.
Humminbird PiranhaMAX 197c
10 250

Humminbird PiranhaMAX 197c echo sounder láka milovníkov trollingu svojou jednoduchosťou a dostupnosťou. Prístroj má dvojpásmový vysielač pracujúci vo frekvenčných pásmach 200 a 455 kHz. Zvuk ozveny je navrhnutý pre rybolov vo veľkých hĺbkach (do 200 m), pričom minimálna veľkosť terčov je 6,5 cm Obraz na podmorskom svete je zobrazený na 3,5-palcovom farebnom TFT displeji. Jeho jas je nastaviteľný, je tu podsvietenie pre pohodlný rybolov v podmienkach zlej viditeľnosti.

Pre pohodlie rybára výrobca vybavil zariadenie takými možnosťami, ako je Zoom, rýchloupínacie zariadenie, nastavenie výkonu emitora, pamäť. Nie všetky nastavenia sa však po vypnutí zariadenia ukladajú do pamäte, takže na začiatku rybolovu budete musieť stráviť trochu času nastavením potrebných parametrov.

Hlavné výhody:
 • jasná obrazovka;
 • podrobný nákres reliéfu;
 • dvojitý žiarič;
 • alarm pre danú hĺbku.
nevýhody:
 • nie sú uložené všetky nastavenia;
 • žiadna automatická detekcia rýb.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Echo sounder je veľmi jednoduchý a priamočiary. Poskytuje užitočné informácie o úľave od dna, varuje pred prístupom k húfom. Pre malé oblasti nie je preto vhodné mapovanie.

Čo je ozvena ozveny?

Zvuk ozveny sa nezachytáva a nepriťahuje ryby. Ale dáva rybárovi veľa informácií na zamyslenie. Aké informácie o nádrži môžu získať majiteľ ozveny ozveny, okrem umiestnenia rýb v rybníku?

 • Po prvé, zariadenie určí hĺbku v študijnej oblasti, Teraz už nemusíte používať bremeno na lano alebo pádlo na uchopenie dna.
 • Senzor môže určiť spodný znak, Napríklad, na bahnitom dne nie je žiaduce loviť veľa druhov pokojných rýb, ale štiky radi takéto oblasti navštevujú.
 • Pomocou zariadenia môžete rýchlo preskúmať reliéf vo vybranej oblasti nádrže, Perspektívy rybolovu sú vstupy a výstupy z boxov, hrany kanálov a iné hĺbkové variácie.
 • Použitie ozveny ozveny sa dá ľahko určiť teplota v rôznych vrstvách vody, Niektoré druhy rýb uprednostňujú blízky studený horizont, zatiaľ čo iné držia na hranici teplej a studenej vody.

V rôznych stupňoch, každý ozvučovač ozveny ukazuje, koľko rýb je v rieke / jazere / rybníku a kam ide. Rozdiel v hĺbke skenovania, v kvalite obrazu na displeji, v schopnosti ozveny echo odlíšiť školu rýb od, povedzme, snežný sneh, plávajúce pod ľadom v rozmrazení. Rybárske zručnosti sú tiež dôležité: nie každý je schopný vyzdvihnúť a hodiť bezdrôtový prevodník s tyčou 50-60 metrov. Na základe vyššie uvedeného je potrebné vybrať si ten najlepší ozvučovač z veľkosti vašej peňaženky, ako aj z nášho hodnotenia, v ktorom len tie najlepšie zariadenia, ktoré ste si kúpili, nebudete sklamaní.

Loading...