10 najlepších joystickov

Sprievodcovia manuálnym ovládaním: vyberte najlepší joystick pre PC

Nevyhnutelne, keď hovoríme o joystickoch, prídu na myseľ letové simulátory - ak rozlíšite orezávanie od chvostovania, potom nebude použitie myši a klávesnice na ovládanie virtuálnej roviny obzvlášť výhodné. Okrem toho, joystick môže byť iba začiatok: potom sa vedľa počítača objaví škrtiaca klapka (páka riadenia motora), pedále, balenie Stuka-Tabletten (ako cenzurované spoločnosťou Roskomnadzor). Okrem toho, najmä pre virtuálnych pilotov sa uvoľňujú počítačové riadiace kolesá - v skutočnosti to nie je volant auta, ktorý by mohol byť použitý na lietanie na elektronickom Boeingu! Nikto nebude zasahovať do používania vášho obľúbeného joysticku na ovládanie iných typov virtuálnych zariadení: v hrách, ako je War Thunder, kde môžete jazdiť, lietať a plávať, takýto manipulátor bude celkom pohodlný v každom type boja.

Zostáva len vybrať si joystick alebo sadu manipulátorov, ktoré vyhovujú nielen cene, ale aj funkčnosti. Nezabúdajme samozrejme na spoľahlivosť: pri manipulátore, ktorý „začal“ v najnevhodnejšom momente, sa pravdepodobnosť vyletenia z okna blíži jednej. Prečítajte si o našich najlepších joystickoch v našom rebríčku.

Top Joystick 2019 Ranking - Top 10

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné joysticky pre PC1Logitech Extreme 3D Pro9.8 / 102 930
2Thrustmaster T.Flight Stick X9.6 / 103 990
3SPEEDLINK DARK TORNADO Flight Stick8.9 / 101 730
Najlepšie high-end joysticky1Logitech X56 H.O.T.A.S.9.8 / 1017 490
2Logitech X52 H.O.T.A.S.9.6 / 1010 160
3Thrustmaster T.16000M FCS Hotas9.4 / 1011 195
4Thrustmaster T.Flight Hotas 49.0 / 107 990
Top Xbox Joysticks1Thrustmaster T.Flight Hotas One9.8 / 107 466
Najlepšie herné kontroly letectva1Systém Logitech Pro Flight Yoke9.9 / 107 466
Najlepšie extra panely1Panel Logitech Flight Instrument Panel9.7 / 1010 222

Najlepšie lacné joysticky pre PC

Logitech Extreme 3D Pro
2 930

Tento joystick je stále najlepším „štátnym zamestnancom“ na našom trhu, ale s jedným „ale“ - ak nie ste ľavák. Bohužiaľ, asymetrická páka bola navrhnutá špeciálne pre pravú ruku a voľné reassigable gombíky na základni - na ľavej strane. Preto mu nemôžeme dať plnohodnotné „desať“.

Ale pre pravákov je to vynikajúca voľba "pre lacné". Páka sa pohybuje pružne, s výrazným, ale nie rušivým odporom. Okrem toho umožňuje otáčanie (možnosť otáčania), rozširovanie možností manévrovania (obzvlášť vhodné pre vrtuľníky). Pod prstami, okrem zrejmého spúšte, je päť programovateľných tlačidiel (štyri na vrchu, jeden na boku) a 8-polohový prepínač zobrazenia kabíny. Všetko je na svojom mieste, všetko je pohodlné a prístupné, až na to, že spúšť môže byť ťažšia.

Pod ľavou rukou máme regulátor ťahu („petal“ nižšie) a 6 ďalších tlačidiel. Dobrá sada pre všetky príležitosti, ako sa hovorí: pre počiatočné zoznámenie s virtuálnymi letmi to stačí s hlavou.

Ale nie bez jeho nevýhod. Hlavná vec je, že analógové osi tu na potenciometroch, čo sa očakáva podľa ceny. To znamená, že časom joystick začne strácať presnosť ovládania, keď sa stopy opotrebovávajú. Budete musieť stráviť značné množstvo času na počiatočné nastavenie - bez ohľadu na to, čo hovoríte, to nie je XInput, kde môžete jednoducho "držať a hrať". A samozrejme, ľavá hra je veľmi nepríjemná.

V tomto modeli nie je žiadna spätná väzba, ale nie je to tak dôležité. Ak chcete mať vibračný výstup - pozrite sa na model Logitech Force 3D Pro, ktorý je ergonomicky úplne identický a stojí viac ako 300 rubľov viac.

Hlavné výhody:
 • Prítomnosť otočnej rukoväte
 • Dobrá sada ďalších ovládacích prvkov
 • Dôstojná ergonómia rukoväte
 • Masívna a široká základňa
nevýhody:
 • Žiadne nastavenie odporu
 • Vlajka ORE s malým a krátkym zdvihom
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Viac ako dvesto bitiek na ňom lietalo, pocit je vynikajúci. Prekvapený kvalitou za túto cenu.
Thrustmaster T.Flight Stick X
3 990
Univerzálny joystick pre PC a Playstation (síce je deklarovaná len 3 sériová podpora a to je v čase, keď majitelia PS4 už čakajú na novú sériu). Jeho uchopenie je opäť určené výhradne pre pravákov a ľaváci budú ešte menej pohodlní ako Logitech. Ale na základe zadnej strany je tuhý regulátor tuhosti - navyše k možnostiam jemného doladenia pre seba.

Na páke je tiež menej ovládacích prvkov: pod palcom sa nachádza malá osempolohová páka na kontrolu polohy, ktorá opäť hrá v pohodlí vášho známeho, čo je to pruhované tlačidlo a pár programovateľných tlačidiel (jeden na vrchole, druhý na spodku - a tento druhý nikdy nie je vhodný). A samozrejme, spúšť sa dostane pod ukazovák. V princípe je táto súprava dostatočná pre plnohodnotnú separáciu zbraní a IL-2, ktorá na ňom ťahá bomby, rakety a kanón s guľometmi. Prídavným bonusom je propagácia War Thunder, ktorú tradične ponúka Thrustmaster (niekedy oneskorená, ale toto je nárok na vývojárov hier).

Na ľavej strane je 6 viac programovateľných tlačidiel, sektor na riadenie zaťaženia, pohodlne ležiaci pod palcom ľavej ruky. Okrem toho je tu tlačidlo na rýchle potlačenie nastavení ovládania. Dve programovateľné tlačidlá umiestnené vpravo sa dajú považovať za zbytočné: ľavý sa k nim nedá dostať, zatiaľ čo pravý sa dá stlačiť len s oddelením od páky.

Zdá sa, že je to dobrý set, nie? Ale v porovnaní s Logitechom, mŕtve zóny v blízkosti „nula“ a v extrémnych polohách, ktoré narúšajú presné manévre, sa okamžite prejavia. Logitech je zároveň lacnejší a funkčnejší. Takže usporiadanie týchto modelov v rebríčku je jasné.

Hlavné výhody:
 • Úprava odporu
 • Páčka s otočením a uzamykateľnou
 • ORE s rýchlou fixáciou 50% trakcie - pre "civilné" simulátory je vhodné, aj keď je to zbytočné pre vojenské letectvo
nevýhody:
 • Nie sú to potenciometre najvyššej kvality
 • Niektoré tlačidlá úprimne nepohodlne umiestnené
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Páka je hrubá, dobre sedí v ruke. Odpor je nakonfigurovaný, existuje dostatok tlačidiel. Všeobecne platí, že zaujímavé joey pre vojnu Thunder (okrem toho, 20-dňový prémiový kupón bol v krabici, ale stojí 1000).
SPEEDLINK DARK TORNADO Flight Stick
1 730
Najjednoduchším a najlacnejším joystickom v tejto časti hodnotenia je možnosť „vyskúšať“ alebo s veľmi obmedzeným rozpočtom. Začnime s pákou: pohodlne sa zmestí do ruky, ale nedostatok obvyklého spúšte pod prstom sa najskôr zamieňa: namiesto toho zapusteného tlačidla. Tri ďalšie tlačidlá na páke "chata" plus štyri na zemi. Tradične pre modely tejto triedy je aj zaškrtávacie políčko. Okrem toho je k dispozícii aj vibračná spätná väzba.

Ale ak predchádzajúce modely boli celkom vhodné na vstup do simulačných hier, potom je to skôr ako arkádová hra. Nie je to len malý počet gombíkov, ale aj horšia citlivosť na presnú manipuláciu s pákou a na páke nie je žiadny zákrut. Pracovné uhly na páke sú malé so širokou nulovou zónou, pri krátkom zdvihu sa trochu podobá palici gamepadov.

Ďalšou nevýhodou je úzka základňa, preto musí byť pripevnená k stolu na prísavkách. A kvalita zostavovania už nie je to, čo má Logitech alebo Thrustmaster: môžete vidieť aspoň spojenie dvoch polovíc páky. Samozrejme, že cena nemá nikde menej, tak prečo byť prekvapený?

Dajte verdikt: pre príležitostných letcov je možné zvážiť výber Speedlink, nezabudnite na dizajn jeho stola. Ale pre hry s viac predstierania na simuláciu si určite vyberte Logitech alebo Thrustmaster.

Hlavné výhody:
 • Nízka cena
 • Vibračná odozva
nevýhody:
 • Minimálna kontrola
 • Držiak prísavky
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Vo World of Warplanes alebo arkádovom režime War Thunder je celkom možné hrať a pohodlnejšie ako na klávesových myšiach.

Najlepšie high-end joysticky

Logitech X56 H.O.T.A.S.
17 490
Nakrájané formy pák sú tu oveľa pohodlnejšie ako hmat, než sa dá predpokladať. Bohatá sada programovateľných tlačidiel, ktoré sú fyzicky nemožné náhodne zameniť, dve samostatné rudy (so zámkom, ktorý im umožňuje pohybovať sa presne synchrónne), veľa prepínačov - súbor pre všetky "príležitosti".

Bezdotykové analógové snímače sú presné a trvanlivé, ich vlastnosti sa „neplavia“ tak, ako sú potenciometre. Páka má nastaviteľnú pružnosť - hladkú, s kolieskom na základni a štvorstupňovú - inštaláciou jednej zo 4 pružín rôznej tuhosti obsiahnutých v súprave. Všeobecne platí, že na možnosti prispôsobenia a bohatstvo dostupných funkcií, X56 má málo konkurentov. A zdanlivo podivné pri prvom „nekonzistentnosti“ dizajnu ovládacích prvkov ocenia najmä majitelia prilieb virtuálnej reality: musia byť ovládané dotykom a voľbou pravého tlačidla X56 nebude mať problémy.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca presnosť všetkých analógových ovládacích prvkov
 • Vysoká kvalita stavby
 • Množstvo gombíkov a gombíkov, na ktorých je možné „zavesiť“ aj zložité makrá
nevýhody:
 • Neexistuje žiadne ustanovenie o pridávaní rúd (napríklad pre štvorkomorové lietadlá).
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi praktická súprava, perfektne zostavená, všetky tlačidlá tam, kde je to potrebné. Nastavenie mora, odôvodňuje svoje peniaze pre všetkých 200!
Logitech X52 H.O.T.A.S.
10 160
Logitech znova? Áno, áno. Ich rad joystickov bol však pôvodne vyvinutý v Saitku, ktorý po tom, čo stratil svoju nezávislosť, kúpil v roku 2007 Mad Catz za 30 miliónov av roku 2016 sa stal majetkom spoločnosti Logitech (a len 16 miliónov). Takže sa nečudujte, že vidíte úplne identický manipulátor nazvaný Saitek X52: toto je ten istý joystick, bol to práve pred rokom 2016 a bol „uviaznutý“ v obchode.

Všimli sme si vynikajúce možnosti fyzického ladenia: môžete nastaviť odpor nielen RUS, ale aj škrtiacej klapky. Otáčanie páky môže byť zablokované, ak sú pedále získané na ovládanie radaru, ako by to malo byť pre letún.

Niekoľko ďalších tlačidiel je tu, sada bude obľúbená predovšetkým virtuálnymi pilotmi bojového letectva. Obzvlášť ako skutočnosť, že väčšina ovládacích prvkov je k dispozícii bez prerušenia z pák. O nastaveniach tlačidla okamžite poskytnite všetky potrebné informácie na LCD obrazovke vedľa škrtiacej klapky.

Ak si spomenieme, že X52 je takmer dvakrát lacnejší ako špičkový X56, má aj vážnu trumfovú kartu vo forme ceny. Takže popularita tohto modelu nie je prekvapujúca.

Hlavné výhody:
 • Nastavenie odporu ENG a RUD
 • Väčšina tlačidiel a gombíkov sa prenáša na páky.
 • Dve spúšte (pod ukazovákom a malým prstom) s možnosťou samostatného nastavenia
nevýhody:
 • Zavedené prísavné držiaky sú neúčinné (ale je tu aj pevné uchytenie na stôl)
 • Viditeľná nelinearita
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie z hľadiska ceny a kvality. Navyše, od doby Saitek všetky nuansy cucal na fórach.
Thrustmaster T.16000M FCS Hotas
11 195
ENG a RUD sú kvalitatívne zostavené, dobre zapadajú do rúk. Poskytuje možnosť pripojiť pedále. Je zvedavé, že joystick tu (ktorý je možné zakúpiť ako samostatný prvok, bez ORE) je prakticky ambidextracted: tlačidlá sú umiestnené symetricky ako na "chate" a na základni. Prečo prakticky? Pretože dorazy pre ruku a palec sú stále určené pre pravákov, ako vždy. Sálové senzory určené na čítanie pohybov pák sú pomerne presné a lineárne.

Z dôvodu jednoduchosti používania sa zostava stratí na „Lodzitekam“ - tlačidlá na pákach sú zbytočne malé, nie sú veľmi pohodlne umiestnené. Takže dostať sa na tretie miesto je nevyhnutné.

Hlavné výhody:
 • Ergonómia samotných pák nie je zlá
 • Dostatočný počet prídavných osí a tlačidiel
 • Pripojenie externých pedálov namiesto ovládania radora pomocou otočného RUS
nevýhody:
 • Malé a nie veľmi pohodlné prídavné regulátory na škrtiacej klapke
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Páči sa mi to, existuje dostatok tlačidiel pre lietanie a presnosť je vynikajúca.
Thrustmaster T.Flight Hotas 4
7 990
Tento joystick je jednou z najprístupnejších možností, ako sa pokúsiť ovládať dve páčky v hrách na PC aj na PlayStation 4. Ak si želáte, môžete pripojiť obe jednotky (čím sa zvýši stabilita) alebo ich nainštalovať oddelene ich predĺžením o dĺžku, ktorú kábel umožňuje. realizmus.

Umiestnenie tlačidiel na RUSE je tradičné pre Thrustmaster. V RUS, sú, podľa nášho názoru, nestačí - nie sú veľmi pohodlné pre palec. Hrá súbor drahších „Trusters“ a presnosť polohovania: začiatočníci si to nemusia všimnúť, ale v porovnaní s modelmi najvyššej úrovne je rozdiel, a na demonštráciu rafinovaného pilotovania budete musieť pracovať a zvyknúť si na nejaký druh gumovania.

Hlavné výhody:
 • Primeraná cena
 • Podpora PlayStation 4
nevýhody:
 • Pomerne málo kontrol
 • Malé tlačidlá na škrtiacej klapke
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Snažil som sa o WT a na curling, a na PC. Je to celkom pohodlné, nebudem hovoriť, že montáž je perfektná, ale cena je oveľa nižšia.

Top Xbox Joysticks

Thrustmaster T.Flight Hotas One
7 466
No, v tejto časti hodnotenia najlepších joystickov bude Thrustmaster obnovovať: vyrábajú sa iba kvalitné „monobloky“. Konkrétne, tento model, najnovší v rade, je jedinečný vôbec: je to jediný joystick, ktorý funguje cez XInput, ktorý je kompatibilný s hrami na Xbox a dokonale vhodný pre Windows. Prevažná väčšina ostatných modelov naďalej používa starú technológiu DirectInput, takže vlastníci "X-boxu" nemali veľa možností na let s "správnym" ovládaním: presne nula!

Ďalšou výhodou modelu je, že to nie je „skutočný“ monoblok, ako sa môže zdať: časť s škrtiacou klapkou možno oddeliť a umiestniť na stôl samostatne podľa vlastného uváženia. Tlačidlá (vo výške 14 kusov) sú umiestnené na pákach logické, aj keď tradične malé vo veľkosti: T.Flight Hotas 4 má podobný problém.No, ak zistíte nedostatky, Thrustmaster stále nemá konkurentov pre Xbox !

Hlavné výhody:
 • Odnímateľná škrtiaca klapka
 • Dobrá ergonómia a presnosť.
nevýhody:
 • Len málo z nich je na predaj: možno budete musieť hľadať
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Nakoniec môžete použiť joystick na ixbox. Je dokonca divné, že samotní Microsoft nič podobné neuvoľnili.

Najlepšie herné kontroly letectva

Systém Logitech Pro Flight Yoke
7 466

Je čas zahriať motory! Sada od spoločnosti Logitech, ktorá obsadila súčasné hodnotenie, je stále najlepšou voľbou pre fanúšikov Microsoft Flight Simulator, ktorá ponúka volant aj stavebný blok pák, na ktoré môžete „zavesiť“ ovládače motora, klapky a iné ovládacie prvky lietadiel, ktoré musia byť upevnené v určitom počte pozície. Ak chýbajú tri páčky, môžete si zakúpiť ďalší škrtiaci kvadrant. Odnímateľné páky dýz rôznych farieb a tvarov uľahčujú výber práve v tých najnáročnejších chvíľach hry.

Pokiaľ ide o samotný volant, je to už konštruktívne inšpirujúce rešpekt. Oceľová os na presných ložiskách - áno, a to je len počítačové príslušenstvo, a nie detail skutočného lietadla. Prídavné tlačidlá sú nainštalované na „rohoch“ volantu, takže všetko, čo potrebujete, je vždy po ruke. Ďalšou vlastnosťou je prítomnosť USB rozbočovača zabudovaného v puzdre: ak sa vyčerpali fyzické porty na počítači, nemusíte si odopierať ďalší panel alebo ovládač.

Nastavenie všetkých ovládacích prvkov prostredníctvom proprietárneho softvéru je čo najúplnejšie a najpohodlnejšie. Môžete vytvoriť niekoľko profilov nastavení a okamžite ich prepnúť z volantu - napríklad pred pristátím alebo vzletom. Stručne povedané, pocta značky Logitech nehanbí a bohatstvo „leteckej“ periférie nám umožní, od počnúc kormidla, zbierať kompletnú prístrojovú kabínu doma.

Hlavné výhody:
 • Skvelá kvalita
 • Presnosť a funkčnosť
 • prodloužitelnost
nevýhody:
 • Je to cena (aj keď to zastavilo leteckých fanatikov?)
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Top vec, úplne iné pocity a kontrola v lete.

Najlepšie extra panely

Panel Logitech Flight Instrument Panel
10 222
Poďme ďalej vybavovať domáce lietadlo. Koniec koncov, vidieť „takmer skutočné“ zariadenia pred vami je lepšie, ako sa na ne pozerať na obrazovke? Panel, ktorý ponúka Logitech, je jednou z "tehál", ktorá vám umožní vybudovať plnohodnotnú skupinu ovládacích zariadení. Má schopnosť zobraziť na LCD obrazovke niektorého z 15 virtuálnych nástrojov - umelý horizont, kompas, a tak ďalej. To znamená, že po zakúpení potrebného počtu takýchto panelov, môžete nielen dôkladne preraziť cez rodinný rozpočet, ale aj nastaviť informatívny súbor zariadení pre vás.

Spojovacie prvky tu ako v dizajnéri - panely môžu byť pripojené k najbizarnejším dizajnom, spájajúc ich navzájom a s inými doplnkami Logitech aviasimulary (medzi nimi je aj rozhlasová stanica!)

Hlavné výhody:
 • Schopnosť simulovať jeden z 15 hlavných zariadení
 • Pohodlie montáže v jednom celku
nevýhody:
 • Plná množina sa zvýši v hmotnej výške
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
No ... nie je to najpodstatnejší nákup, ale niekedy sa chcete nechať hýčkať. Letové simulátory sú progresívna choroba))

Ako si vybrať dobrý joystick?

V článku o najlepších gamepadoch sme už spomenuli existenciu dvoch komunikačných protokolov s hernými manipulátormi a ich vlastnosťami, takže sa nebudeme opakovať. Pre joysticky, hlavný z nich stále zostáva DirectInput - ako z dôvodu zotrvačnosti vývojárov, tak aj z dôvodu väčšieho počtu dostupných osí a tlačidiel (aj keď je to relevantné len pre špičkové modely, základné pákové joysticky a XInput poskytuje kanály s rezervou). Preto prvá rada: opýtajte sa, ako sa váš obľúbený model správa v konkrétnych hráchpretože „zmiešané“ osi a tlačidlá v rôznych hrách pre zariadenia DirectInput nie sú zriedkavé.

Samozrejme kontrolovať ergonómiu: ako páka (alebo páky) sú v rukách, sú na nich tlačidlá a gombíky pohodlné? Každé tlačidlo by malo byť jasne vybrané bez náhodného kliknutia.

Hrá veľmi dôležitú úlohu kvalita samotného mechanizmu a snímačov na pákach: žiadna mechanická vôľa, presná nula s minimálnou mŕtvou zónou okolo nej, lineárne odčítanie pohybu. Kontrola linearity je jednoduchá: popíšte pákou niekoľko kruhov rôznych priemerov - na obrazovke s nastaveniami by mal kurzor zobrazujúci pohyby páky vnímanej počítačom tiež kresliť kruh, a nie oválny alebo kosoštvorcový. Joysticky na optočlenoch alebo Hallových senzoroch sú najlepšie a najodolnejšie, ale lacnejšie modely s potenciometrami môžu byť celkom dobré (aj keď sa určite vzdajú zdroja).

A, samozrejme, nezanedbávajte recenzie na fórach profilovV komunite hier sa Simmers považujú za „samostatnú sekciu“, ale majú adekvátny príklad komunikácie na webe a vždy tam budú poskytovať rady.

Majte dobré nákupy!

Loading...