12 najlepších akumulátorových vŕtačiek

Pohodlie, spoľahlivosť a všestrannosť

Moderné lítium-iónové batérie umožňujú dosiahnuť vlastnosti z batériového nástroja, ktorý nie je v žiadnom prípade horší ako sieťový a ich nabíjanie ich nenúti nútiť dlhé prestávky, keď je druhá batéria už „nulová“ a prvá nie je úplne nabitá. Preto by ste sa pri nákupe vŕtačky alebo skrutkovača ako najuniverzálnejšieho nástroja takéhoto plánu mohli ihneď pozrieť na modely napájané batériami? Prínosom tejto možnosti bude možnosť ušetriť na ďalších nákupoch v budúcnosti a vybrať si nástroj od tej istej spoločnosti, ktorá môže používať existujúce batérie.

Aj keď v obchodoch stále existuje nástroj na nikel-kadmiové batérie, do dnešného hodnotenia najlepších skrutkovačov tieto modely nezahrneme: teraz sú aj lítium-iónové batérie pomerne dostupné, takže otázka financií tu nie je rozhodujúca. Rozdiel vo výkone je však už veľmi výrazný.

Hodnotenie najlepších akumulátorových vŕtačiek

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné akumulátorové vŕtačky1Hitachi DS10DAL9.6 / 105 952
2Interskol DA-18ER Home Master9.4 / 105 432
3BLACK + DECKER BDCDC18K9.0 / 104 060
Najlepšie akumulátorové vŕtačky s vysokým krútiacim momentom1Makita DHP481RTE9.9 / 1029 390
2DeWALT DCD996P29.8 / 1025 811
3DeWALT DCD791P29.7 / 1019 804
4BOSCH GSB 18-2-LI Plus 09.6 / 107 440
5Metabo BS 18 L Quick 2.0Ah x29.5 / 1010 719
Najlepšie kompaktné vŕtačky na batérie1BOSCH GSR 120-LI 1.5Ah x29.8 / 105 810
2BOSCH EasyDrill 1200 1,5Ah x1 Puzdro9.6 / 105 576
3Makita DF330DWE9.5 / 107 590
4RYOBI R12DD-LL13S9.4 / 106 650

Najlepšie lacné akumulátorové vŕtačky

Hitachi DS10DAL
5 952

Tento skrutkovač nevyzerá veľmi zaujímavo, ale všetko, čo potrebujete, je tam. Dvojstupňová prevodovka umožňuje vŕtať normálne s tenkými vŕtačkami - mnohí „štátni zamestnanci“ nemusia prepínať rýchlosť a musia vŕtať pri nízkych otáčkach. Súčasne je točivý moment pri prvej rýchlosti dobrý - 35 newton metrov.

Je poľutovaniahodné, že výber batérií má nízke napätie (10,8 V) a malú kapacitu (2 Ah). Na druhej strane, s výkonnejšími batériami by bola cena vyššia a hmatateľnejšia.

Rukoväť nie je zlá. Je pravda, že výrobca stojí za to dať gumovú podložku a vpredu by to bolo pohodlnejšie a držanie by bolo bezpečnejšie. Skľučovadlo upne vŕtačky do priemeru 10 mm a je prekvapivo vybavené zámkom - to je zriedkavé pre lacný nástroj a Hitachi sa objavil prvýkrát.

Hlavné výhody:
 • Dobrý krútiaci moment
 • Prítomnosť spínača rýchlosti
nevýhody:
 • Prevodovka je slabá, model je „doma“ a nie vôbec profesionálny.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Normálna vec pre peniaze, ťahá dobre, kazeta je plochá as račňou. Páčilo sa mi to, a nebol dôvod na kúpu.
Interskol DA-18ER Home Master
5 432

"Náš všetky" rozpočtu segment - to, samozrejme, "Interskol". Za približne 5 000 rubľov ponúkame nielen dvojrýchlostnú prevodovku a 18-voltové batérie, ale aj elektronickú ochranu proti preťaženiu. Nebudeme brať do úvahy súbor vrtákov, ktorý bol tiež uvedený v prípade ako vážna zásluha Interskolu - tieto cvičenia nie sú mimoriadne kvalitné.

Je pravda, že voľba v obchode stojí za bližší pohľad. Dávajte pozor na kazetu - či je dobre dotiahnutá, neprekážajte vačkám. S týmto, Interskol problémy boli zaznamenané. Bohužiaľ, rozpočet je rozpočet.

Je tiež škoda, že sa výrobca rozhodol tento model vybaviť batériami len jednu a pol ampérhodiny.

Hlavné výhody:
 • Slušná stavba
 • Presná prevádzka prepínača rýchlosti
nevýhody:
 • Kapacita batérie je nízka
 • Podivné svetlá - a zdá sa, že svieti, ale nejako tam nie.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Peniaze sú normálne, vlastnosti nie sú "pre show" - je ťažké brzdiť kazetu rukou, ťahá naozaj tvrdo.
BLACK + DECKER BDCDC18K
4 060

Dobre zmontovaný a pohodlne sedí Black + Decker mohol počítať s lepším hodnotením v rebríčku najlepších vŕtačiek-skrutkovačov, ale, bohužiaľ, bol prepustený jednostupňovou prevodovkou: je dobrý ako skrutkovač a krútiaci moment 30 N * m je celkom slušný. ale je to už horšie pre nich vŕtať.

Okrem toho stojí za to zvážiť, že v sade nie je žiadna druhá batéria, takže rozdiel v cene s ostatnými účastníkmi ratingu je v skutočnosti menší, ako sa zdá. Ale pokiaľ ide o jednoduchosť obsluhy, je pripravený dať najrýchlejšie štarty pre Interskol a ergonómiu na úrovni Hitachi.

Hlavné výhody:
 • Plne gumová rukoväť
 • Kvalitné montážne a montážne diely
nevýhody:
 • Vrátane iba jednej batérie
 • Pomerne pomalé pre lítium-iónové nabíjanie
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Vzal väčšinou na skrutky, takže nedostatok druhej rýchlosti nie je pre mňa dôležitý. A tak - dobrý šurik, sedí v ruke ako rukavica.

Najlepšie akumulátorové vŕtačky s vysokým krútiacim momentom

Makita DHP481RTE
29 390

Tento vagón - tento skrutkovač je tiež vybavený rázovou spojkou, takže na ňom vždy pracujeme. Maximálny krútiaci moment tu - nie menej ako 115 newton metrov. A ak budete potrebovať naozaj skrutkovač, potom bude Makita na svojom mieste. Vzhľadom na veľkosť krútiaceho momentu je priamo na mieste silná bočná rukoväť, hodná iného miešača.

Na nevýhody tohto modelu jednoznačne pripisujeme rozmery a hmotnosť - ak hľadáte nástroj, ktorý je vhodný na prácu s váhou jednou rukou, Makita bude príliš ťažká a bude ťažké sa dostať na „úzke“ miesta. Ale tam, kde je potrebný dobrý moment, stačí prepnúť prevodovku na prvú rýchlosť a dostať sa do práce.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúci krútiaci moment
 • Bezkartáčový motor
 • Indikácia prehriatia
nevýhody:
 • Rozmery a hmotnosť
 • Nedostatočný tretí prevodový stupeň
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Vytiahne to, čo potrebujete! Dokonca aj kachľové lepidlo sa dostalo do cesty - tu a bočná rukoväť prišla vhod.
DeWALT DCD996P2
25 811

Vo svojej línii je tento model najvýkonnejší - jeho bezkartáčový motor s menovitou hodnotou 820 W umožňuje aj v „mäkkom“ režime výstup až 66 newton metrov do vretena. Nie všetci pretekári sú schopní a na hranici. "DeWalt" "tvrdý" režim umožňuje získať 95 N * m na vreteno - takmer záznam, ktorý však poraziť Makita. Prevodovka je tu trojrýchlostná, ktorej rovnaký „Makita“ chýba, keď nie je potrebné obetovať krútiaci moment pre rýchlosť - je tu dosť rýchlostí pre skrutky, ako aj pre skrutky a pre vŕtačky.

Štandardné rýchloupínacie skľučovadlo je vybavené zámkom, automaticky sa zabrzdí, keď sa uvoľní „spúšť“ a je schopný upnúť vŕtačky s priemerom do 13 mm. No, všetko, čo sa hodí pre profesionálny nástroj. Batérie série XR 5-amp majú zabudované indikátory nabíjania a rýchlo sa nabijú z priloženej univerzálnej nabíjačky, ktorá môže pracovať so všetkými batériami DeWALT s napätím 18, 14,4 a 10,8 voltov.

Jedným slovom a nástroj je dobrý a vybavenie. Ale jeden nemôže nehovorí, že pomerne často batérie na kontaktnom paneli zbytočné odpor, to môže trvať trochu zjemnenie. Zdá sa, že je to maličkosť, ale pre deklarovanú triedu je to nepríjemné.

Hlavné výhody:
 • Trojstupňová prevodovka s rázovou spojkou
 • Bezkartáčový motor
 • Pohodlné uchopenie a úspešné rozloženie hmotnosti
 • Podsvietenie s tromi možnosťami jasu a režimom „Blikanie“ (dočasne vysoký jas)
nevýhody:
 • Kontroverzná konštrukcia kontaktnej plošiny na rukoväti
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci skrutkovač, dotiahnite a odskrutkujte čokoľvek! Za cenu blízku "Bosch" s rovnakou konfiguráciou (puzdro, batérie, nabíjanie), ale tie sú oveľa slabšie.
DeWALT DCD791P2
19 804

Áno, v tejto časti hodnotenia najlepších vŕtačiek batérií sa poloha polohy DeWALT nedá tak ľahko otrasiť. Ak nepotrebujete režim šoku, ale je potrebná menšia hmotnosť, pozrite sa na tento model. Kazeta sa nachádza takmer pri päste, spolu s kompletnou batériou po dobu 5 ampérhodín skrutkovač váži iba 1,7 kg, zatiaľ čo maximálny krútiaci moment je všetkých 70 newton metrov!

Využíva tiež bezkartáčový motor, ale s nižším výkonom 460 wattov. Redukcia sa tiež stala jednoduchšou - teraz je v nej iba jedna pozícia „ťahajte všetky peniaze“, druhá je určená na vŕtanie. Ale na kompaktnosti tohto postihnutého tak dobre, ako je to možné.

V opačnom prípade sa tu opakuje návrh predchádzajúceho modelu, vrátane podsvietenia LED, ktoré môže prepnúť do režimu vysokého jasu (až 77 lúmenov) - napríklad ak niečo stratíte, potom bude táto lampa veľmi vítaná. Bohužiaľ, montáž batérií je podobná - existuje v ňom vôľa, ktorá sa už môže považovať za vlastnosť akumulátorových skrutkovačov DeWALT.

Hlavné výhody:
 • Kompaktná veľkosť a vynikajúci krútiaci moment.
 • Kovové skrine prevodovky
 • Dobrá autonómia
nevýhody:
 • Všetky rovnaké montážne batérie
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší akumulátorový skrutkovač, ak ho potrebujete, je v malej veľkosti - nie je zvyknutý na hlavu samorezných skrutiek, ktoré sa zlomia len tak, ale potom sa zdá, že ostatné sa zdajú byť krehké.
BOSCH GSB 18-2-LI Plus 0
7 440

Akumulátorový vŕtací skrutkovač Bosch pri maximálnom krútiacom momente „narazí na päty“ DeWALT - tu môžete dosiahnuť až 63 newtonmetrov na vretene a je tu aj režim nárazu pre vŕtanie tehál alebo betónu. A to všetko za oveľa menej peňazí! Čo je to úlovok? Odpoveď je zrejmá - v tejto konfigurácii nie sú žiadne batérie ani nabíjačka, takže ak nemáte žiadne 18-voltové nástroje Bosch, nákup bude oveľa drahší.

Ale poďme o dobrom. Bosch nehanbí česť profesionálnej "modrej" série - je to pohodlné, ekonomické a spoľahlivé. Zabezpečená ochrana proti preťaženiu a blokovanie kazety. Nedáva mu spontánne uvoľnenie zovretia. Značkové prekrytia „softgrip“ sú pohodlné a dobre znižujú vibrácie - berúc do úvahy prítomnosť šokového režimu, je to dôležité. No, pretekári z DeWALT "Boshi" môžu podrobne ukázať, ako správne pripojiť batériu.

Hlavné výhody:
 • Pohodlie v práci
 • Spoľahlivá prevodovka
nevýhody:
 • Slabý stupeň
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci shurik pre všetky príležitosti, zvraty a vŕtačky, a váži trochu.
Metabo BS 18 L Quick 2.0Ah x2
10 719

Čo nám Metabo ponúkne? Nie moc proti konkurentom - maximálny krútiaci moment je tu len 50 newtonmetrov, takmer polovičný ako DeWALT. Avšak pre väčšinu prípadov použitia skrutkovača to stačí s rezervou, ale na 10 tisíc máme v rukách samotný skrutkovač, puzdro a nabíjačku a dve batérie. Je pravda, že batérie sú malé - po dobu dvoch ampér hodín, k pohodliu práce na váhe je plus, ale pre autonómiu, viac vážnych "päťky" by nebol bolieť.

Skrutkovač sa však ukázal byť úspešný - sedí v ruke a nábojnica je vysoko kvalitná a nie je možné ju vôbec používať s hrotmi: šesťhranná objímka je vyrobená v samotnom vretene.

Hlavné výhody:
 • ergonomika
 • Dobré vybavenie
 • Rýchla výmena bitov
nevýhody:
 • Malá kapacita kompletných batérií
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil som si vrták-skrutkovač pred rokom, používam ho takmer po celú dobu - stále nie sú žiadne problémy, všetko vyhovuje.

Najlepšie kompaktné vŕtačky na batérie

BOSCH GSR 120-LI 1.5Ah x2
5 810

Toto „dieťa“ je dobré tak z hľadiska vybavenia, ako aj schopností a kvalita tu zodpovedá tomu, čo očakávate od profesionálnej série Bosch. 10-milimetrové vŕtacie skľučovadlo pevne upína vŕtačku a krútiaci moment 30 newtonmetrov bude väčší ako u mnohých „bežných“ skrutkovačov.

Trvalý prípad dá viac ako jedenkrát dôvod poďakovať tvorcom - pokojne znáša štrajky a pády. Skutočnosť, že sa im podarilo namontovať dvojstupňovú prevodovku, je v poriadku - a je vhodné vŕtať a dotiahnuť skrutky. A hoci jeden a pol ampérhodín štandardných batérií nie je príliš veľa, nabíjajú sa veľmi rýchlo, takže nebudú žiadne prestoje.

Hlavné výhody:
 • Trvanlivosť a spoľahlivosť
 • Dvojstupňová prevodovka
 • Rýchle nabíjanie batérie
nevýhody:
 • Grip veľký kefa nie je príliš pohodlné
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Všade, kde sa plazí, je hmotnosť neskutočná - najviac je, ak pracujete veľa na váhe.
BOSCH EasyDrill 1200 1,5Ah x1 Puzdro
5 576

Ak nepotrebujete pracovať so skrutkovačom, po zmene posuňte a pravidelné „lety“ na betónovú podlahu nie sú plánované, tak prečo nie šetriť? "Zelená" Bosch je veľmi podobný "modrej", používa rovnaké batérie, ale motor je menej výkonný. Preto je krútiaci moment pri prvej rýchlosti tu menší - 20 N * m. Ale vyššia životnosť batérie na jedno nabitie.

Tu bolo jasné, že osvetlenie tu bolo urobené „na to, aby bolo“ - troj milimetrická svetelná dióda vyžarujúca spod kazety nie je účinná. Je to škoda: kompaktné akumulátorové vŕtačky, skrutkovače, ktoré sa zvyčajne vyberajú na ťažko prístupných a nie zvlášť osvetlených miestach.

Hlavné výhody:
 • Pohodlné rukoväte
 • Nízka hmotnosť
nevýhody:
 • Nízka účinnosť podsvietenia
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre domov je normálne, zdroj pre oči je dosť. Osvetlenie prepína, ako záruka skončí.
Makita DF330DWE
7 590

Ľahký (iba 880 g) vŕtací skrutkovač používa batérie s prevádzkovým napätím 10,8 V s kapacitou 1,3 Ah. Je to vhodné pri práci na ťažko dostupných miestach a na váhe, dobre zapadá do ruky a dvojstupňová prevodovka je určite užitočná pri vŕtaní. Pri prvej rýchlosti je krútiaci moment menší ako u „modrého“ Bosch, ale viac ako „zelený“: 24 N * m. Avšak, za cenu "Makita" drahšie ako obaja z nich, ale kvalita je s "Bosch" je ťažké argumentovať - ​​bohužiaľ, prevod výroby mnohých modelov v Číne výrazne ovplyvňuje kvalitu. Preto odporúčame tento model nie je určený pre profesionálnu prax, ale pre domáce použitie.

Hlavné výhody:
 • Kompaktný a ľahký
 • Dobrý krútiaci moment
nevýhody:
 • Akumulátory starnú veľmi rýchlo a Makita používa takéto modely s takými značkami na malom počte modelov (ale pochádzajú z „čínštiny“, čo naznačuje, ako to bolo).
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Ruky a deň práce sa neunavujú. Vrátane puzdra - dobrý a užitočný bonus.
RYOBI R12DD-LL13S
6 650

Pokračuje v našom rebríčku najlepších akumulátorových vŕtačiek RYOBI R12DD-LL13S. Tento „Číňan“ bol príjemne prekvapený kovovou prevodovkou: na kompaktných modeloch a v renomovaných značkách sú zriedkavé. Hmotnosť Ryobi však prekročila aj jeden kilogram, takže v našom hodnotení sa stala najťažšou.

Vo všeobecnosti je skrutkovač veľmi zaujímavý. Dobrá dvojstupňová prevodovka umožňuje vŕtanie a otáčanie samorezných skrutiek, krútiaci moment pri prvej rýchlosti je 30 N * m. Kazeta má schopnosť spáchať, ale centrum nie je vždy dobré. Takže obchod by mal vyskúšať to s malým priemerom vŕtačky skontrolovať, či je srdcový tep. Rukoväť je pohodlná, najmä ak máte veľké kefy - správne je zvolený tvar rukoväte a tuhosť obloženia.

Batérie tu okamžite rozdávajú „čínsku“ značku - samozrejme, nie je to Ultrafire od spoločnosti Aliexpress, ktorá so skutočnou kapacitou 1,2 A * h je zdobená hlasnými nápismi, ktoré sú 4,2 A * h, alebo dokonca všetkých 6,8, ale sadnúť si Napriek tomu, trochu príliš rýchlo, a pokiaľ ide o rýchlosť starnutia s rovnakým "Bosch" nemožno porovnať. Nie je to bezdôvodne, na náradí je poskytnutá plnohodnotná záruka výrobcu, ale nie na batérie.

Hlavné výhody:
 • Redukcia v kovovom puzdre
 • Dobrá ergonómia
nevýhody:
 • Priemerná kvalita kompletných batérií
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Tyagovita a hmotnosť sú celkom prijateľné. Kovová prevodovka je spoľahlivejšia ako plast.

Ako si vybrať akumulátorovú vŕtačku?

Začnime napätie batérie, S rovnakým výkonom, čím nižšie napätie, tým vyšší prúd: je stále v škole. Ale každá batéria má nuanciu - ich kapacita závisí od vybíjacieho prúdu, v charakteristikách, ktoré je indikovaná pre veľmi špecifický prúd (zvyčajne 1/10 číselnej hodnoty kapacity). Zvýšením prúdu súčasne znižujeme kapacitu, aký typ batérie môže skutočne poskytnúť. Čím vyššie napätie, tým dlhšie bude batéria skutočne vydržať na plný výkon, aj keď to vyzerá nelogicky.Z tohto dôvodu nie je profesionálny batériový nástroj neobvyklý pre batériu a 36 voltov, a ešte viac: aj keď sú drahšie, ale autonómia je vyššia. Takže ak hovoríme o skrutkovačoch, potom optimálnou voľbou budú 18-voltové modely plnej veľkosti, 12 voltov (a ešte viac 10,8) zostane kompaktných.

Kvalita prevodovky pre vŕtací skrutkovač je bezpochyby dôležitá. Zvlášť ak hľadáte model s dobrým krútiacim momentom. Na kompaktných modeloch sa dobre osvedčia kompozity s vysokou pevnosťou, ale v serióznejšom nástroji by mala byť len oceľ. A samozrejme, namiesto ložísk v prevodovke by sa nemali zobrazovať priechodky.

Uistite sa, že sa používa vo vybranom modeli batérie je možné zakúpiť samostatne - ak nie tá istá spoločnosť, potom aspoň zlučiteľná veľkosť. Samozrejme, môžete, ak chcete, triediť opotrebovanú batériu - sú zvyčajne zostavené z vysoko prúdových „plechoviek“ 18650, ktoré sa dajú ľahko kúpiť. Ale nie každý bude chcieť s tým zápasiť.

Majte dobré nákupy!

Loading...