10 najlepších kotúčových píl

Píla, Shura, pílenie ... A bude to jednoduchšie s elektrickou pílou!

Tí, ktorí museli niekoľko hodín pracovať s pílkou, nemusia vysvetľovať výhody kotúčovej píly - môžu rezať listový materiál alebo hrubé dosky priamo a rovnomerne v takom čase, aby píla mohla začať piť. Takýto nástroj však bude užitočný nielen v odbornej praxi a dopyt po amatérskych okružných pílach to potvrdzuje: dobrý lacný nástroj nezaťaží rozpočet, ale vždy to pomôže v práci. Je tiež dôležité, že ručné okružné píly sú bezpečnejšie ako bežné kotúčové píly, čo je bezpečnostná technika, pri ktorej musíte poznať svojich sedem prstov.

Hlavné aplikácie kotúčových píl: t

 • Dokončovacie a tesárske práce: rezanie plechových materiálov (laminát, drevotrieskové dosky, OSB dosky, preglejky) a tenké dosky (platne, obklady stien, parkety, parkety).
 • Tesárske stavebné práce: priečne rezanie a pozdĺžne rezanie dosiek a prevýšenia do 100 mm.
 • Ťažké práce (stavba domu z baru, príprava palivového dreva): priečne rezanie a pozdĺžne rezanie tyče a guľatiny s hrúbkou 100 - 200 mm.

Preto sa dnes zameriame na revíziu niekoľkých segmentov trhu naraz - od kompaktných modelov s malou hĺbkou rezu až po profesionálne modely, ktoré môžu rezať hrubé drevo s minimálnym časom. Čo si mám vybrať, obísť obchody nástroja v roku 2018?

Hodnotenie najlepších kotúčových píl v roku 2018

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Špičkové kompaktné kotúčové píly1DIOLD DP-0.55 MF9.6 / 104 910
2BOSCH PKS 16 Multi9.2 / 108 163
3Súprava Einhell TC-CS 8608.9 / 105 841
Najlepšie kotúčové pílové kotúče do kotúčov do priemeru 190 mm1Makita HS76019.7 / 108 330
2BOSCH GKS 1909.5 / 109 010
3Metabo KS 55 FS9.4 / 109 999
4STANLEY STSC16189.0 / 105 225
Najlepšie kotúčové píly pre disky s veľkým priemerom1Makita 5143R9.7 / 1049 010
Najlepšie akumulátorové okružné píly1DeWALT DCS576N9.6 / 1016 200
2BOSCH GKS 18V-57 G 5.0Ah x2 Box9.4 / 1029 713

Špičkové kompaktné kotúčové píly

DIOLD DP-0.55 MF
4 910

Kruhová píla od „čínsko-ruského“ výrobcu neočakávane vyšla na vrchole v tomto hodnotení, aj keď sa zdá, že má dosť málo slávnych konkurentov. V praxi sa však väčšina značkových píl pre malé disky (sú to tiež rotorayzers) dobíja, takže pri výbere okružnej píly v sieti tu prechádzame výhradne amatérske modely.

No, pokiaľ ide o funkčnosť cien, je to dobrá píla. Samozrejme, že výrobca sa naozaj neobťažoval s ergonómiou, ale v práci je to celkom pohodlné a výkon 550-wattového motora pre disky s priemerom do 85 mm postačuje na normálne použitie. Hĺbka rezu môže dosiahnuť až 25 mm.

Bohužiaľ, výrobca neposkytol pre nastavenie otáčok. Preto, keď pracujete s materiálmi, ktoré produkujú malé a ľahké triesky, stojí za to okamžite zabezpečiť systém odsávania prachu, inak obežné koleso na chladenie vysokorýchlostného kolektorového motora rozptýli prach po celom obvode.

„Diold“ má šnekovú prevodovku, ktorá je vhodnejšia ako segment pásov pre segment rozpočtu. Hlavnou vecou je nezabudnúť na kvalitné mazivo a nie na preťaženie píly, aby nedošlo k poškodeniu šneku a prevodov, ktoré spôsobujú.

Hlavné výhody:
 • Pohodlné uchytenie
 • Vrátane puzdra
nevýhody:
 • Tenká bočná konzola
 • Žiadne nastavenie otáčok
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľký pomocník za lacné. Pri opravách minikruhu bol užitočný viac ako jedenkrát a jeho peniaze určite opravili.
BOSCH PKS 16 Multi
8 163

Sieťové okružné píly Bosch pre malé kruhy boli v spoločnosti Bosch nájdené len v „zelenej“ skupine amatérskych nástrojov a kruh je tu naozaj malý: 65 mm. S ním PKS 16 Multi poskytuje maximálne 16 mm rezu a niekedy až 16 krátko zaostáva. Ak sa teda predpokladá, že dielo má výhradne tenký plátový materiál, bude na svojom mieste.

Ihneď si všimneme ergonómiu: Bosch nemá žiadne sťažnosti, všetko je tradične na vrchole. Hlavnou vecou nie je zmiasť pílu so železom a nie vidieť žehliacu dosku, rukoväť je veľmi podobná. A je to oveľa pohodlnejšie ako píly, ktoré sa musia držať priamo za krytom motora, čo je nepríjemné otáčanie kefy. Rovnakým spôsobom je vhodné vymeniť disky - zatlačte bočnú páku, aby ste sklopili plošinu, a odspodu skrinky nájdete zámok. Teraz ho môžete zapnúť a ticho odskrutkovať disk pomocou šesťuholníka. A stlačenie zámku automaticky uzamkne tlačidlo napájania - dlhá živá bezpečnosť!

Špecifická konštrukcia plošiny, ktorá silne vyčnieva dopredu (plus disk zakrýva svetelný štít), potrebná na riadenie reznej čiary na pridanie sklopného indikačného rámu CutControl. Pretože je relatívne ďaleko od miesta rezu, najmenšie odchýlky sú okamžite viditeľné.

„Bosch“ vo všeobecnosti zanecháva dobrý dojem a bez problémov sa pripája k vysávaču. Ale napriek tomu budeme znižovať body hodnotenia tejto kotúčovej píly, keď si spomenieme na vysokú cenu a malú hĺbku rezu.

Hlavné výhody:
 • Prepracovaná ergonómia
 • Pohodlná hladina hluku
 • Pohodlné nastavenie hĺbky
nevýhody:
 • Obmedzená hĺbka rezu
 • Začiatok nie je veľmi vhodný (nevidím disk)
 • Naklonenie disku nie je nastaviteľné
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Páčilo sa mi predovšetkým pre pohodlie - určite je päť, na mäkkej rukoväti je málo vibrácií. Ale tu musela byť rezaná 18 mm fólia, chcel by som znížiť viac hĺbky.
Súprava Einhell TC-CS 860
5 841

Einhell láka pohodlným uchopením - aj keď je potrebné držať pílu priamo za motorom, jej telo je správne profilované a je tiež vybavené obložením. V budúcnosti je však dojem poškodený malým výkonom motora 450 W - pre disky 85 mm, to nie je až tak. Hĺbka rezu dosahuje 23 mm, to znamená, že lacnejší „Diold“ videl straty vo výkone a schopnostiach: niekedy tieto dva milimetre rozdielu v hĺbke rezu nestačia!

Kruhová píla Einhell bola nakoniec znížená na „spodnú“ úroveň hodnotenia postupu výmeny disku. Tlačidlo uzamknutia? Toto riešenie sa zdalo vývojárovi nie je dostatočne brutálne, a tu je potrebné pracovať s dvoma šesťuholníkmi naraz: jeden drží vreteno, druhý odskrutkuje upínaciu skrutku. Okrem toho je rotácia na hriadeli pílového listu prenášaná z prevodovky cez mikroskopický ozubený remeň, čo je dodatočný spotrebný materiál, ktorý je potrebné vymeniť. Ale v prospech výrobcu nie je nemožné spomenúť prítomnosť automatického blokovania motora - keď je motor preťažený, motor sa vypne, až kým ho neodblokujete samostatným tlačidlom, takže rozbitie pásu, neúmyselné zablokovanie disku, nebude fungovať.

Hlavné výhody:
 • Pohodlné uchopenie
 • Automatická ochrana proti preťaženiu
nevýhody:
 • Prítomnosť ozubeného remeňa v prevodovke
 • Nevhodná výmena disku
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Pracujte pohodlne, ale je tu pocit nejakého nerozdeleného, ​​alebo niečoho. Popruh trval asi rok, nový si objednal.

Najlepšie kotúčové pílové kotúče do kotúčov do priemeru 190 mm

Makita HS7601
8 330

Táto dobrá ergonomická okružná píla s motorom 1,2 kilowatt pracuje s kotúčmi s priemerom 190 mm a so svojou prácou skutočne robí skvelú prácu. Nastavenie sklonu sa poskytuje až do 45 stupňov a pevná liata platforma vzbudzuje dôveru v kvalitu - nesnažili sa šetriť peniazmi tým, že razili tenký plech.

Motor je vybavený spoľahlivou ochranou proti prachu, ako sa hodí pre profesionálny nástroj. A ak sa pozriete na kryt motora, nájdete na ňom nápis „Made in UK“ - v našej dobe, keď, ak nenájdete slávny „Made in China“, bude nahradený falošným eufemizmom „Made in PRC“, to je sám o sebe dáva "Makite" znamienko plus bodom v rebríčku najlepších kotúčových píl.

Vibruje pílu počas prevádzky výrazne, ale našťastie sú rukoväte vybavené kvalitnou mäkkou podšívkou a pri dlhodobej práci sa vibrácie nenatierajú. A to nie je triviálnosť - autor, ktorý sa v praxi počas svojej práce v závode dokázal zoznámiť s vibračným ochorením prvého stupňa, garantuje. To trvá len šesťuholník: pre to je zámok je k dispozícii na prípade, ale silné vibrácie niekedy spôsobuje kľúč vypadnúť.

Odstránenie prachu správne - prach zo smeru rezu je odfúknutý prúdom vzduchu bez toho, aby zasahoval do riadenia dráhy pohybu.

Hlavné výhody:
 • Trvanlivosť, kvalita konštrukcie
 • Hmotnosť 4 kg nezasahuje do práce
 • Ochrana vibrácií rukoväte
nevýhody:
 • Pri rezaní drážok nie je dostatok indikátora hĺbky ponorenia - píla je orientovaná primárne na rezanie
 • Slabý kľúč s šesťhranným kľúčom
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Trhnutie, keď je zapnuté, nie je silné, samotná píla dokonale sedí v rukách, ľahko sa strihá. Na stavbe dacha, a potom v dielni sa ukázal z najlepšej strany.
BOSCH GKS 190
9 010

„Bosch“ spadá na druhé miesto v rebríčku najlepších kotúčových píl z dôvodu najhloupejších, v skutočnosti úsporných: namiesto liatej plošiny sa tu používalo razenie pre presné rezanie rohov pre spájanie, ktoré nie je úplne vhodné pre slovo „úplne“. S motorom s výkonom 1400 W a schopnosťou pracovať s diskami s priemerom do 190 mm (a ak je to vhodné aj s rozmermi 200 milimetrov), by sa Bosch mohol stať lídrom v hodnotení.

Medzi jednoznačné výhody stojí aj úprava sklonu rezania až do 56 stupňov a hĺbka rezu v pravom uhle 70 mm - Bosch v týchto charakteristikách prekonáva všetky ostatné konkurencie a všetkými funkciami schválime rozšírenie funkčnosti za porovnateľnú cenu. Píla je schopná pracovať s rôznymi materiálmi bez preťaženia: zvolený výkon je práve tam.

Nezabudnite však na respirátor a okuliare: v snahe zabezpečiť čistotu pracovného priestoru pre čo najlepšiu kontrolu smeru rezania tu Bosch inštaloval taký výkonný ventilátor, že triesky doslova odletujú vo všetkých smeroch počas rezania. Z tohto dôvodu, účinnosť odsávania prachu pri pripojení kapoty, bohužiaľ, nie je tak veľký, ako by sme chceli.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúci výkon
 • Najväčšia hĺbka rezu v tejto triede
 • Veľký rozsah nastavenia uhla naklonenia
nevýhody:
 • Citlivo slabá extrudovaná platforma
 • Nadmerný výkon ventilátora
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
„Bosch“ vytvoril naozaj spoľahlivý a výkonný pracovný nástroj, ale nie pre presné rezanie - niekedy musíte vziať inú pílu iba kvôli liatej platforme.
Metabo KS 55 FS
9 999

Vynikajúca okružná píla, kombinujúca výkon a ergonómiu - všetko, čo milujeme Metabo. Avšak, podľa jej schopností, ona stratila s “Makit” a “Bosch” kvôli použitiu 160-milimetrových diskov, takže by ju musela umiestniť na tretie miesto.

Zaznamenávame pohodlie ovládania smeru rezu, a to v pravom uhle aj so sklonom. Šikmé rezanie je možné pri uhloch až do 47 stupňov, pričom hĺbka rezu sa znižuje z 55 na 39 mm. Je možné pracovať na autobuse. Kvalita spracovania odliatkov nespôsobuje odmietnutie napriek prenosu výroby do Číny. Existuje tiež možnosť nastavenia presnej "nuly" uhlovej stupnice, ktorá je určite potrebná pri rezaní niekoľkých častí na spojenie.

Úroveň vibrácií prenášaných do rúk, tu neprekračuje rámec toho, čo je rozumné, pre ktoré hovoríme „ďakujem“ vibračným izolačným podložkám, známym pre ostatné zariadenia Metabo.

Hlavné výhody:
 • ergonomika
 • produktivita
 • Presné nastavenie uhla
 • Kompatibilný s pneumatikami rôznych výrobcov
nevýhody:
 • Vypúšťanie triesok vo všetkých smeroch robí prácu bez vysávača nepríjemným
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Je dobre zostavený, vôľa vretena (ak sa pohybuje po okraji disku) je na rozdiel od hororových príbehov z internetu sotva vnímateľná. Môžete pracovať dlhú dobu bez únavy.
STANLEY STSC1618
5 225

Relatívne lacná kotúčová píla dokonca predstihuje vynikajúcich hodnotiacich lídrov z hľadiska výkonu - motor 1,6 kW poháňa kruh s priemerom 185 mm. Takže k výkonu rezanie tvrdenia nebudú presné. A maximálna hĺbka rezu dosahuje 62 mm, v ktorých Stanley stráca len „Makite“ a „Bosch“. Uhol sklonu je možné nastaviť v rozsahu 45 stupňov.

Všimli sme si však, že ak sa chystáte používať pílu často, stále musíte kopať na vyššiu položku. Začnime s platformou - v Stanley to nie je obsadené, ale opečiatkované, čo jednoznačne označuje „amatérsky“ a paralelný dôraz tradične pre túto triedu je hlipkovat. Ale najdôležitejšia vec je, že rukoväť, aj keď je pokrytá „pimples“ pre spoľahlivejšie uchopenie, nie je vybavená prekrytím proti vibráciám - po práci s profesionálnou pílkou si okamžite všimnete mínus Stanley.

Hlavné výhody:
 • Dobrý výkon
 • Spoľahlivý motor s dobrým chladením
 • Dobrý prehľad miesta kosenia
nevýhody:
 • Slabá vyrazená platforma
 • Žiadny mäkký štart, s takou silou, ktorá je veľmi žiaduca
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Mám dobrý dojem o Stanleyho nástroji, vzala som si aj píla tejto značky. No, nie modré "Bosch" pre zber a zvončeky a píšťalky, ale potom je cena nižšia - a to tak, ako by malo.

Najlepšie kotúčové píly pre disky s veľkým priemerom

Makita 5143R
49 010

Toto je skutočná radosť pre oči zrodeného gigantomana: tu Makita používal disky s priemerom až 355 milimetrov, čo z nich nedobrovoľne robí podozrivého, často sa pozerá na podrast za domom a obzvlášť hlučnými susedmi. Nízka hmotnosť a hmotnosť 14,5 kg, na prácu s touto kotúčovou pílou je načerpanie - značný podiel na váhe robí motor 2,2 kW. V pravom uhle je však píla schopná prekonať hĺbku až 130 mm a pri naklonení na 45 stupňov až do 95 mm.

Samozrejme, motor je vybavený plynulým štartom, inak by bolo použitie tohto monštra nebezpečné. Pre zaistenie bezpečnosti je k dispozícii brzdenie vretena a automatický systém spojky, ktorý sa aktivuje, keď je disk zablokovaný počas rezania.

Hlavné výhody:
 • bezpečnosť
 • Vysoký výkon
 • Hlboká hĺbka rezu
nevýhody:
 • Hmotnosť a rozmery
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Sila hrubé drevo? Áno, ľahké! V zmysle pílenia je ľahké, pre ruky stále nie je príliš ťažké.

Najlepšie akumulátorové okružné píly

DeWALT DCS576N
16 200

Ak ste si už predtým mysleli, že akumulátorové okružné píly sú paliatívnou pri nízkej spotrebe energie v prípadoch, keď nie sú k dispozícii žiadne zásuvky, a nemáte pocit, že by ste chceli ťahať generátor plynu, DeWALT môže túto dôveru určite otrasiť. Jeden a pol kilowattov výkonu na 190-milimetrový kruh - funguje presne na batériách? Áno, akumulátorová píla, schopná konkurovať vo výkone s mnohými sieťovými, skutočne funguje zo značkových lítium-iónových ionizátorov FlexVolt 54 voltov. Všimnite si, že motor, rovnako ako ostatné akumulátorové náradia DeWALT, sa používa bezkartáčovaný, čo prináša výhody ako účinnosti spotreby náboja, tak aj jednoduchosti údržby: žiadna pravidelná výmena kefiek a oblúka počas prevádzky.

Bez akumulátora (mimochodom, cena je tradične označovaná aj „bez“), píla váži 3,7 kg, takže ani po pripojení napájacieho zdroja nespôsobí nepohodlie pri nadmernej hmotnosti. Batéria s kapacitou 2 ampérhodiny stačí na priemernú hodinu intenzívnej práce s pílou: vynikajúci výsledok s takýmto výkonom.

Hlavné výhody:
 • ergonomika
 • Bezkartáčový motor
 • Vynikajúci výkon
nevýhody:
 • Neobvyklé batérie (tradične sa snažíme kupovať v dielni rovnaké akumulátorové nástroje)
 • Nekompatibilita s pneumatikami iných výrobcov
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
V žiadnom prípade horšie ako sieťové píly, takže to vždy pomôže! Akumulátory sú drahé, ale má zmysel kupovať niečo iné, aby sa starý nástroj nahradil, bude vhodnejšie nahradiť starý nástroj.
BOSCH GKS 18V-57 G 5.0Ah x2 Box
29 713

Vybrali sme si túto profesionálnu okružnú pílu Bosch v najpohodlnejšej konfigurácii mobility - s krabicou a dvoma batériami. Ak už máte náradie Bosch na 18-voltové batérie, potom si môžete vybrať lacnejšie balenie.

Použitý kotúč s priemerom 165 mm umožňuje prácu s hĺbkami až 57 mm. Áno, táto píla nedosiahla DeWalt podľa možností, ale vyplatí sa to použitím niektorých z najbežnejších batérií.

Ergonómia, ako sa hodí k „modrej Bosch“, je premyslená do najmenších detailov, rukoväť dobre sedí v ruke a má mäkkú podšívku.Ale opäť, ako v prípade GKS 190, sa chcem opýtať: „Za čo?“. Pre čo, Gd, ste pripravili Boshevtov o rozum a urobili z nich vyrazené platformy na profesionálnej sérii? Preto, bez ohľadu na to, čo sa dá povedať, bude musieť táto okružná píla opäť znížiť ratingové hodnotenie.

Hlavné výhody:
 • Automatická brzda
 • Používanie bežných batérií
 • Pohodlie v práci
nevýhody:
 • Slabá platforma
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Na strihanie, nie obzvlášť náročné na presnosť, skvelý nástroj. Dlho je dostatok batérií, okrem toho mám rovnaké skrutkovače.

Čo hľadať pri výbere kotúčovej píly?

Pri rozhodovaní, ktorá okružná píla je lepšie kúpiť, okrem zrejmých (veľkosť kotúča, výkon) určite oceníte tuhosť plošiny: ak je lacné dierovanie „chôdza“, bude veľmi ťažké dosiahnuť presné rezanie pod uhlom. To znamená, že pri dokúpení jednotlivých prvkov rezaných takou pílou zostávajú medzery a praskliny.

Bezpečnostné systémy nebudú zbytočné: rýchlo sa otáčajúci pílový list môže spôsobiť vážne zranenia. Ak sa na píle nachádza ochranný kryt, ktorý sa automaticky otvára na začiatku rezania a zatvára sa, keď píla prechádza na koniec „do vzduchu“, potom by sa mala ľahko pohybovať v rôznych polohách. Automatickú brzdu pre disky s veľkým priemerom možno považovať za povinnú. Nezasahuje do ochranného mechanizmu pri zamykaní disku - elektronický spínač alebo mechanické spojenie. Majte dobré nákupy!

Loading...