10 najlepších zameriavačov pre lov

Presná vzdialenosť - presná strela

Nedá sa povedať, že diaľkomer je potrebný pre lovca v ruských podmienkach: v lese a sto metrov je vzdialený záber a na najobľúbenejších lovoch v krajine, ako je kačica, nemá zmysel merať vzdialenosť vôbec. Ak máte krok za krokom alebo hory - potom áno, karabína s dostatočnou silou a zručnosti presnej streľby na dôstojných vzdialenostiach sa už stávajú relevantnými. Vo zvyšných zemepisných šírkach je však možné stretnúť sa s človekom s vyhľadávačom na bežnom glade, aj keď na konci určite bude papierový terč a videokamera vedľa strelca. „Dirty bloggeri, vystrašili celú hru znova“ - s týmito slovami dnes začneme s poradím najlepších diaľkomerov na lov.

Prečo sú pridelení svojej triede? Bohužiaľ, pričom jednoduché konštrukčné laserové diaľkomer z najbližšieho skladu nástrojov nebude fungovať: modely, ktoré môžu riadiť vzdialenosti aspoň pár sto metrov sú už profesionálne triedy, a nie lacné, ako je zrejmé z nášho ďalšieho hodnotenia. A pre roztrhané zbrane sú tieto dvojice stoviek metrov vzdialenosťami, kde sa práve začína potreba diaľkomera (pokiaľ samozrejme nepoužívate veľkú, ale „pomalú“ rampu so stopou „malty“). Preto musí byť konštrukcia diaľkomera značne odlišná - musí mať dobrý hľadáčik s dostatočným stupňom aproximácie, aby presne smeroval k cieľu. Okrem toho nie je absolútne zbytočné, aby bola odolná voči vode: na love sa stane čokoľvek. Jasný červený laser na lov je zvyčajný pre vyhľadávače stavebného dosahu, je kontraindikovaný: ľahko odomkne šípku, je potrebný infračervený lúč. Nezabúdajme na váhu - na seba a tak ďalej musíte niesť slušnú záťaž.

Hodnotenie najlepších diaľkomerov na lov

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie vyhľadávače s rozsahom rozpočtu na lov1RGK D6009.5 / 1011 990
2ADA nástroje SHOOTER 4009.1 / 1012 990
3ELITECH LD 6008.9 / 1010 649
4Veber LRF10008.8 / 108 690
Najlepšie vyhľadávače rozsahu pre high-end lov1Leupold RX-1000i s DNA9.8 / 1022 990
2Bushnell Scout DX 1000 ARC9.7 / 1024 990
3Nikon PROSTAFF 7i9.6 / 1033 290
4Nikon Forestry Pro9.5 / 1031 890
5Nikon PROSTAFF 3i9.4 / 1022 390
6Yukon Extend LRS-10009.3 / 1015 900

Najlepšie vyhľadávače s rozsahom rozpočtu na lov

RGK D600
11 990

Vo férovosti, pri love s týmto zameriavačom, buďte opatrní: úroveň ochrany proti prachu a vlhkosti v jeho "budove", IP54. Vyhľadávače „špeciálneho lovu“ v rozpočtovej triede v našej oblasti však nie sú tak často nájdené. Napriek tomu, že nám návod na obsluhu tohto diaľkomeru priamo sľubuje, že (doslova) „je vynikajúci na použitie pri love“, veríme ... ale my to skontrolujeme.

Maximálna vzdialenosť merania je 600 metrov. Pre šesťnásobný monokulár s osvetlením je to dosť „zdvíhacia“ vzdialenosť pre pozorovanie, hoci už na hranici. Pre väčšinu kalibrov je dosť zásob: po tom všetkom, šesťsto metrov a zbraň a nábojnica a strelec nie sú potrebné. Pohodlne, spolu so vzdialenosťou, zariadenie meria uhol - pri streľbe sa musí brať do úvahy, aby sa nevynechali strely „do mlieka“. Napríklad, pre staré dobré "Extras" 7,62x54R na 400 metrov, uhol cieľovej polohy -10 stupňov dáva takmer tri centimetre vertikálneho rozdielu. Druhý režim, ktorý je k dispozícii v zameriavacom prístroji, meria rýchlosť, ktorá je, samozrejme, na strelnici.

Poháňaný vstavanou batériou, tradične nabíjanou cez USB. Takže aj na viacdňovej túre nebude ponechaný bez moci - stále musíte mať so sebou energetickú banku alebo solárny panel. Z tohto dôvodu je zariadenie vďaka kombinácii vlastností úplne hodné rozpoznania ako puška a lovecký diaľkomer.

Hlavné výhody:
 • Pomerne vysoká kvalita a presnosť merania
 • Lítium-iónová batéria
 • Uhol zobrazenia spolu so vzdialenosťou
nevýhody:
 • Nízka ochrana proti vlhkosti
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Na postrelushki je užitočné: cieľ hľadá normálne, run-up hodnoty sú v medziach prípustného.
ADA nástroje SHOOTER 400
12 990

Ale tento diaľkomer je jasne navrhnutý špeciálne pre strelcov - ako názov, tak aj absencia statívových nití na to narážajú. On sám je veľmi kompaktný, ľahko sa zmestí do vašej ruky. Prístup je šesťnásobný, kvalita šošoviek nie je zlá.

Pokiaľ však ide o rozsah a funkčnosť, je to vážne menej ako RGK. Maximálna vzdialenosť, pri ktorej môže tento model pracovať, je len 400 metrov a uhlomer nie je v zásade zabezpečený. Zdrojom energie nie je zabudovaná batéria, ale drahá lítiová batéria CR2. A napokon výrobca vôbec nevyhlasuje triedu ochrany pred prachom a vlhkosťou - a zároveň pre všetky modely RGK D600, hoci „budujú“, sa ukazuje, že je to ešte lacnejšie ako „malý“ kolega! Preto sú priority v našom rebríčku umiestnené podľa očakávania.

Hlavné výhody:
 • Kompaktný, ľahký
 • Dobrá presnosť
nevýhody:
 • Použitie drahých batérií
 • Neznámy stupeň ochrany proti vode (a dizajn prípadu, úprimne povedané, neinšpiruje)
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Normálny vyhľadávač vzdialeností je za hranicami 400, ktoré ešte nemáme kam strieľať - a 300 nájdených. Ale pre veci, ako je 9.6 Lancaster rozchod, vec je určite užitočná, korekcia je potrebná už 150 rokov.
ELITECH LD 600
10 649

Jeden z najprístupnejších lovcov loveckých plôch v dnešnej dobe nie je nijako mimoriadne pôsobivý, hoci pogumované telo aspoň sľubuje odolnosť voči „nepriazni“. "Beats" je až 600 metrov, podľa výrobcu, s presnosťou má plus alebo mínus pol metra.

Napájanie je tu opäť - batéria CR2. Možnosti merania sú pobavené - už existujú dva spôsoby výpočtu trajektórie „golfového ihriska“, ale s uvedenou presnosťou každý golfista bude mať prednosť: plus alebo mínus pol metra pre malý otvor nie je možnosť. Meranie uhla elevácie šípky je však už užitočné, jeden mínus - režimy sa cyklicky prepínajú a musíte prechádzať cez tie zbytočné.

Hlavné výhody:
 • Pogumované puzdro
 • Dobrý odpor za studena
nevýhody:
 • Nízka presnosť
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Pomôcka pre lacný, dosť pre strelnicu.
Veber LRF1000
8 690

Pokračuje v hodnotení najlepších diaľkomerov pre lov Veber LRF1000. A tu nám čínski súdruhovia sľubujú "vzdialenosť" až kilometer. No, majú radi hlasné čísla, ale v praxi, hľadanie cieľa v takej vzdialenosti pomocou šesťnásobného monokulárneho objektívu s 21 mm objektívom je stále úlohou. Avšak, s rukou držať zrak v takej vzdialenosti nebude fungovať s najlepšou optikou, a diaľkomer nemá statív závit. Ale presnosť je dvakrát taká zlá ako Elitech: dávajte alebo vezmite meter. Avšak, pre "kilometer" a od slávnych značiek je normálne, takže nebudeme zvlášť nájsť chybu. Ďalšia vec je, že rozpočtové „Čína“ reálne parametre sú tradične horšie ako tie, ktoré boli uvedené: ak niektorí Leupold majú meter, potom „strýko Liao“ je taký šťastný.

Na rozdiel od Elitechu je tu možnosť vypnúť nepotrebné meracie režimy, aby ste ich nepretržite neprepínali: napíšeme to do výhod. Schopnosť simultánne merať výškový uhol cieľa a vzdialenosť od neho je prítomná. Tiež poskytuje režim "hmla", v ktorom podľa výrobcu, zlepšenie presnosti pri práci v nepriaznivých podmienkach.

Čo sa však dá povedať, na konci, diaľkomer z hľadiska ceny, kvality a funkčnosti sa stále očakáva, že obsadí posledné miesto v hodnotení.

Hlavné výhody:
 • Existencia meracieho režimu "antifog"
nevýhody:
 • Nízka presnosť
8.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý diaľkomer. Samozrejme, je nereálne hľadať na kilometer, ale pracujem hlavne z 300-400.

Najlepšie vyhľadávače rozsahu pre high-end lov

Leupold RX-1000i s DNA
22 990

Ak sa slová „strieľať“ a „optika“ nachádzajú v jednej vete, potom stojí za zmienku určite Leupold: je to jeden z najznámejších amerických výrobcov optických zariadení pre strelcov a vzhľad diaľkomerov v ich zostave bol nevyhnutný. Bohužiaľ, v našich obchodoch sa americká optika stáva čoraz zriedkavejším návštevníkom, a to je pravdepodobne hlavný dôvod, prečo nemôžeme dať do sledovacieho zariadenia plnohodnotnú „top desiatku“.

Maximálny rozsah jeho "pohľad" - 1000 yardov, alebo 915 metrov. Vyhľadávač rozsahov našťastie nepozná len „pôvodné“ jednotky, ale chápe aj metrický systém. Optika - šesť, vynikajúca (čo nie je prekvapujúca) kvalita. Prítomnosť systému DNA zvyšuje presnosť merania na 10 centimetrov, čo je veľmi „veľmi závažné“ pre „vodiča kilometrov“.

Tento diaľkomer má zaujímavejší, aj keď drahší variant, ktorý má na štítku skratku TBR - to znamená, že balistická kalkulačka je zabudovaná do diaľkomera, ktorý aspoň polovicu zjednodušuje prácu strelca na dlhé vzdialenosti. Prečo napoly? Pretože bočná korekcia pre vietor bude musieť byť považovaná za seba.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca optika
 • Vysoká presnosť
 • jednoduché použitie
nevýhody:
 • Bohužiaľ, pri takomto tempe, bude Leupold optika čoskoro k dispozícii iba na sekundárnom trhu ...
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci vyhľadávač rozsahu, funguje rýchlo a presne. Najmä v súmraku cítite rozdiel s lacnými modelmi.
Bushnell Scout DX 1000 ARC
24 990

Ďalej, v rebríčku najlepších diaľkomerov na lov, je tu ďalší „hviezdicovitý“, a teda nie najčastejší diaľkomer v obchodoch. Ale ak ho nájdeš, určite sa mu aspoň aspoň trochu dotkne: vodotesné puzdro dokonale zapadne do tvojej ruky. Maximálny dosah je 1000 yardov, podobne ako u Leupoldu, ale presnosť na „viac ako sto“ vzdialenostiach je už viditeľne hrubšia: plus alebo mínus yardov (dobre, alebo 91 centimetrov).

Ale je tu vynikajúca balistická kalkulačka a dvojaký režim: pre luky a strelné zbrane. Po nastavení diaľkomeru na parametre vašej zbrane, po vypočítaní vzdialenosti k cieľovému bodu a elevačnému uhlu terča, automaticky nastaví hodnotu vertikálnej korekcie v jednotkách vhodných pre strelca. V tomto prípade môžete použiť diaľkomer s niekoľkými zbraňami: zabezpečuje uchovanie 8 skupín nastavení pre "obyčajné" zbrane a dokonca dve oddelené skupiny pre zbrane na nosenie na čiernom prášku. Nehovoriac, že ​​je to obzvlášť užitočné v ruskej realite ... ale naozaj tam, nech je to.

Prítomnosť funkcie presného výpočtu vzdialenosti k cieľu malej veľkosti (označenej ikonou cieľa v zornom poli) a ignorovania koruny stromov („ikona lesa“) robí tento diaľkomer zaujímavým pre postrelukh aj pre skutočný lov.

Hlavné výhody:
 • Dobrá kvalita
 • Zabudovaná balistická kalkulačka
nevýhody:
 • Nie je to najlepšia presnosť
 • Nastavenie balistickej kalkulačky tu nie je iné pohodlie, skôr naopak
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi sa mi páčilo. A kvalita je cítiť, a pracuje rýchlo.
Nikon PROSTAFF 7i
33 290

Vynikajúci, hoci nie najlacnejší diaľkomer s osvedčenou ochranou proti vode, sa môže pochváliť „dosahom“ až 1200 metrov, vysokokvalitnou optikou a funkciou Tru-Target, ktorá pri meraní vzdialeností k viacerým objektom umožňuje vybrať najbližšie alebo najďalej. Je škoda, že optika je iba šesťnásobná: je ťažké zamerať sa na vzdialenosti nad kilometer ... aj keď, vy a vaša zbraň ste schopní strieľať presne na také línie?

Povedzme, že sme nemohli nájsť chybu v kvalite. Zníženie ratingu je preto len dôsledkom konkurencie: Bushnell s ešte nižšou cenou a rovnakou presnosťou s Nikonom má aj tak balistickú kalkulačku.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca optika
 • Funkčnosť vo vzdialenosti nad kilometer
nevýhody:
 • Vysoká cena
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrá ponuka pre lov. Cool optika a rýchly výpočet vzdialenosti v lese nie je "buggy".
Nikon Forestry Pro
31 890

Tento japonský diaľkomer bol vyvinutý predovšetkým pre drevorubačov, takže má množstvo funkcií, ktoré lovec pravdepodobne nepotrebuje. Ale zameranie na trvalú prácu v lese, v kombinácii s kvalitou optiky - to je presne to, čo lovec nezasahuje.

Zaujímavou vlastnosťou tohto modelu je prítomnosť externej obrazovky, kde sa informácie o uhlových meraniach zobrazujú v najvhodnejšej forme. Vzhľadom k tomu, že hľadáčik je „zaostrený“ pod lesom, existuje režim pre vyhľadávanie najďalej alebo najbližšieho objektu na pozadí stromov. A táto príležitosť pracovať s „komplexným“ pozadím nebude zbytočná ani počas lesného lovu. Maximálny dosah je 500 metrov.

Ochrana vody v zameriavacom prístroji je viac ako dostatočná a dokonca závidí pre mnoho modelov: výrobca garantuje funkčnosť po 10 minútach v hĺbke metra.

Hlavné výhody:
 • Kvalitná šesť optika
 • Žiadne chyby merania, keď je cieľ na pozadí stromov („lesný“ model!)
 • Dobrá ochrana vody
nevýhody:
 • Svetlé puzdro sa počas lovu dá ľahko odmaskovať a maskovať znamená zostať bez bočného displeja.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Okamžite vidíme, že Nikon je Nikon. Všetko je kvalitné, všetko je premyslené.
Nikon PROSTAFF 3i
22 390

Nikon znova! Áno, Japonci sa rozhodli tento segment trhu brať vážne a dlhodobo. Cena modelu 3i je zreteľne „chutnejšia“ ako u modelu 7i a rozsah je viac ako dostatočný pre strelcov s najpopulárnejšími kalibrami: 590 metrov. Hľadáčik je kompaktný, nebojí sa vody, šetrí energiu batérie - zdá sa, že nie je nič, čo by sa dalo nadávať.

Ale stále si všimneme, že 18-milimetrový objektív, napriek dobrému osvieteniu, je viditeľne tmavý, čo nie je plus pre lov: osvetlenie môže byť iné.

Hlavné výhody:
 • Kompaktné vodotesné puzdro
 • Rýchle určenie vzdialenosti
nevýhody:
 • Chcem väčší objektív, dokonca aj na úkor veľkosti
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý diaľkomer, pracuje bez problémov už tretí rok, neustále "v teréne".
Yukon Extend LRS-1000
15 900

Všeobecne platí, že tam bola myšlienka na dokončenie nášho hodnotenia najlepších hľadačov lovecké rozsah na Nikon ACULON AL11 ... Ale koľko môže Nikonov? Zamerajme sa teda na Yukon: dobre vyzerajúci a ďaleko od cenovo dostupného diaľkomeru, ktorý je slušne zostavený a „dlhý dosah“ na kilometer.

Uvedená úroveň odolnosti voči vlhkosti - IPX7, takže diaľkomer môže byť bezpečne odobratý "na prírodu". Hľadáčik je ľahký a kompaktný, dobre sedí v ruke a preukazuje dôstojnú opakovateľnosť výsledkov merania - môžete mu bezpečne dôverovať. Je škoda, že meranie výškového uhla cieľa nie je v ňom stanovené, inak by mohol počítať s vyšším hodnotiacim skóre pri takejto a takej cene.

Hlavné výhody:
 • Kompaktný a ľahký
 • Slušná presnosť, najmä za cenu o niečo vyššiu ako najlepší "štátni zamestnanci"
nevýhody:
 • Priemerná účinnosť (až 3000 jednotlivých meraní na jednej batérii CR2)
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Myslím si, že za jeho cenu je určite najlepší vyhľadávač rozsahu.

Ktorý sortiment pre lov je lepšie vybrať?

Na takých vzdialenostiach, pri ktorých sa strieľajú diaľkomery, budovať kvalitu kľúčovú úlohu. Predstavte si, že vaše oko a senzor hľadáčika „vyzerajú“ len s jedným stupňom nesúladu: na 400 metrov sa zameriavač už začne „rezať“ na stranu šesť metrov od bodu pohľadu!

Samotná meracia jednotka by pri kontrole v sklade mala preukázať aspoň dostatočnú mieru opakovateľnosť meraní: ak pri prvom meraní na pevný objekt ukazuje sto metrov a na druhej - už sto desať, potom je lepšie odložiť takýto „meter“. Sotva stojí za to sledovať nadmernú presnosť - chyba v merači pre strelné zbrane je zásadná, s výnimkou extrémnych vzdialeností, kde guľka už „opúšťa vrchol“, pri normálnych vzdialenostiach pre kaliber bude rozdiel vo vertikálnej korekcii malý.

Ale medzi týmito dvoma obľúbenými modelmi a najvhodnejšími modelmi podľa charakteristík si tieto preferencie určite zaslúžia tú, kde je to lepšie ochrana pred vlhkosťou - aj keď lovíte v suchom regióne, kde nehrozí náhle „kúpanie“ v celej munícii, nikto nezrušil dažde. Bolo by škoda pokaziť drahé zariadenie, však?

Loading...