9 najlepších fliaš pre novorodencov

Obľúbená detská fľaša

Aj pod podmienkou, že matka bude kŕmiť dieťa výlučne materským mliekom, len v prípade, že by ste mali mať doma aspoň jednu detskú fľašu. Matky detí-umelcov potrebujú celý arzenál týchto nevyhnutných „jedál“. Ako si vybrať najlepšie fľaše pre novorodenca?

Kritériá výberu dobrej fľaše na kŕmenie novorodencov

Veľkosť, objem, tvar

Novorodenci nepotrebujú fľaše na „rast“ veľkého objemu a zložitých tvarov. Vyberte si modely s objemom 80 až 140 ml s rovnými alebo mierne konkávnymi stenami - ľahšie sa držia v ruke a ľahšie sa umývajú. Existujú fľaše s tradičným (úzkym) a širokým hrdlom: tieto sa ľahšie čistia a ľahšie sa používajú, ale bradavky z jedného modelu so širokým hrdlom sa nemusia hodiť do druhého.

Materiál fľaše: sklo alebo plast?

Sklo je dokonalým materiálom pre prvú fľašu, hygienickú a odolnú voči sterilizácii, ale mínus sklenených modelov je, že sú ťažké a môžu sa zlomiť. Plastové fľaše z polypropylénu - ľahké a trvanlivé. Tam sú tiež nevýhody: plast rýchlo škrabance a stráca svoju prezentáciu, nie všetky z nich môžu byť varené, a škodlivé nečistoty môžu byť prítomné v lacných modeloch. Tam sú tiež mäkké fľaše: sú vyrobené z lekárskeho silikónu.

Vsuvka - materiál a tvar

Latexové bradavky sú mäkké, ale krátke, zatiaľ čo silikónové sú silnejšie, hygienickejšie, ale ťažšie. Tvar bradavky môže byť okrúhly, ortodontický alebo simulujúci tvar prsníka. To, čo sa dieťa bude páčiť, nie je možné predvídať. Je dôležité zvoliť si cumlík so správnym prietokom - pre novorodencov je to 0+ (1 jamka) a od 1 mesiaca - 1+ (2 otvory).

Anti-Colic systém

Na úkor rôznych zariadení poskytuje prirodzený prúd vzduchu vo fľaši, takže vzduch sa nedostane na špičku bradavky, a teda na bruško dieťaťa, čím sa znižuje možnosť koliky a regurgitácie.

škálovanie

Bohužiaľ, nie všetky fľaše sa môžu pochváliť lojalitou divízií, ktoré sa naň vzťahujú. Odchýlka môže byť až 10%! Doma, kontrola presnosti stupnice je veľmi jednoduchá: nalejte 100 g čistej vody pri izbovej teplote do fľaše. Jeho objem by mal zodpovedať 100 ml.

Výrobcovia fliaš: kto je lepší?

Pri výbere fľaše by mal byť názov výrobcu jedným z hlavných kritérií. Známe spoločnosti: Philips Avent, Medela, Dr. Brown, Nuk, Pigeon, Tommee Tippee a iné európske, japonské a americké značky trávia veľa času a peňazí na výskum a starostlivú kontrolu kvality výrobkov. Preto sú ich fľaše najbezpečnejšie, ale tiež nie lacné: priemerná cena je 600-800 r.

Výber z cenovo dostupných možností, dávajte pozor Canpol deti (podľa záruky výrobcu sú všetky materiály európskeho pôvodu a dizajn a súbor možností je takmer rovnako dobrý ako u populárnych značiek).

Ak je rozpočet obmedzený, vyberte si lepšie domáce produkty ("okrídlené Samaras», «Svet detstva"). Nemôžu sa pochváliť moderným dizajnom, anatomickým tvarom a protikolickým systémom, ale aspoň sú vyrobené z bezpečných materiálov. Netreba dodávať, že na pultoch obchodov by mali zostať málo známe fľaše pochybnej kvality, a je lepšie, aby sa tam vôbec nedostali.

Top fľaše pre novorodencov - TOP-9

Price Expert urobil vlastné hodnotenie dobrých fliaš pre deti výberom 9 hodných modelov.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie plastové fľaše pre novorodencov1Možnosti Dr.Browna 120 ml9.9 / 10500
2Twistshake s nádobou na suchú zmes 180 ml9.8 / 10795
3Philips Avent Natural 125 ml9.8 / 10640
4Medela Calma s smarty 150 ml9.7 / 10840
5Široké ústa Canpol Babies EasyStart Novorodenec 120 ml9.5 / 10350
6Holub s lyžičkou na kŕmenie9.5 / 10404
Najlepšie sklenené fľaše pre novorodencov1Pigeon Peristaltic Plus prémiové sklo 160 ml9.9 / 10890
2NUK First Choice Plus sklo 120 ml9.8 / 10750
3CHICCO Nature Glass 150 ml9.6 / 10690

Najlepšie plastové fľaše pre novorodencov

Možnosti Dr.Browna 120 ml
500
Nazývajme túto americkú fľašu tou najlepšou proti kolike, pretože anti-kolický systém v nej je naozaj premyslený a skutočne funkčný. Nedovoľuje vytvorenie podtlaku a zabezpečuje voľný prúd vzduchu vo vnútri. V sortimente firmy sú modely s úzkym hrdlom (pre deti - umelé) a so širokým (pre tých, ktorí sú na zmiešanom kŕmení). Berieme na vedomie vysokú kvalitu všetkých detailov - fľaša sa časom nezakrýva, váha zostáva jasná. Objem len pre novorodencov - 120 ml. Mierne konkávny tvar kontajnera umožňuje pohodlné držanie.
Hlavné výhody:
 • účinná ochrana proti kolike, regurgitácii, zápalu stredného ucha;
 • úspešná bradavka;
 • môže byť použitý s bradavkami od iných spoločností;
 • čistiaca kefa v cene.
nevýhody:
 • cena je vysoká;
 • je ťažké kúpiť náhradné diely;
 • zložitejšie stiahnutie z prítomnosti ďalších prvkov.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Ventilačný systém v tejto fľaši naozaj funguje! Nebudem sa šíriť, kolika tam stále bola, ale nie tak silná ako u iných fliaš. Moje dieťa pije z tejto fľaše a neodmieta z hrudníka.
Twistshake s nádobou na suchú zmes 180 ml
795
Najštýlovejšia detská fľaša, ktorá jednoducho nemôže upriamiť pozornosť na seba. Ale jeho hlavnou hodnotou je, že ide o celú „muníciu“ na kŕmenie dieťaťa: to zahŕňa samotnú fľašu, antikolovú bradavku, veko, nádobu na zmes s vekom a sieťovinu na rozbitie hrudiek. Nádoba na zmes sa priskrutkuje na fľašu, ktorá je vhodná na prepravu. Sieťka dokonale rozbije hrudky, zabraňuje lepeniu zmesi vo vnútri bradavky a peneniu. Vďaka jednoduchému tvaru a minimálnemu množstvu náhradných dielov sa ľahko čistí.
Hlavné výhody:
 • svetlé farby a štýlový dizajn;
 • vysoko kvalitný polypropylén (nie zakalený, nepoškrabaný);
 • pohodlná vsuvka 0+ so zárezmi;
 • široké vybavenie.
nevýhody:
 • ak potrebujete len fľašu, existuje riziko preplatku za zbytočné možnosti.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Fľaša-šejkra pre zmes sa mi páčila a dieťa, farby neuveriteľnej krásy a kŕmenia nespôsobili žiadne problémy. Samostatne som si všimol, že sa ľahko čistí a slúži dlhú dobu, ale vďaka prídavku. kontajner vhodný na cestovanie.
Philips Avent Natural 125 ml
640

Kvalitná populárna detská fľaša ergonomicky tvarovaná so širokým hrdlom a anti-kolickým ventilom. Bezpečnosť tohto produktu potvrdzujú všetky druhy skúšok a certifikátov. Séria Avent Natural má navyše veľmi dobré bradavky, najmä pre novorodencov a najmä pre predčasne narodené deti.

Hlavné výhody:
 • trvanlivosť;
 • ľahko kúpiť v obchode a lekárne
 • Kompatibilita s inými výrobkami Avent: odsávačka, väčšie fľaše, fľaša na pitie, sterilizátor atď.
 • jednoduchosť starostlivosti.
nevýhody:
 • antikolonický systém nie je dostatočne účinný.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Naše obľúbené fľaše! Použila najmenší, zatiaľ čo ešte v materskej nemocnici, spolu s odsávačkou. Pohodlný tvar so širokým hrdlom, ľahko sa čistí, má dobrú silikónovú bradavku.
Medela Calma s smarty 150 ml
840
Švajčiarska fľaša so širokým hrdlom je umiestnená ako účinný prostriedok na predĺženie dojčenia. Charakteristickým znakom modelu je mäkká anatomická prísavka, ktorá reprodukuje podtlak dojčiat a zabraňuje požitiu vzduchu. Bradavka je veľmi nezvyčajná a ak dieťa nechápe, ako z nej vysať, priateľstvo s touto fľašou nemusí byť možné. Fľaše je možné výhodne zakúpiť samostatne alebo v kombinácii s vsuvkou a uzáverom. Dôležitý doplnok: výrobca neodporúča používať zmes - len pre materské mlieko.
Hlavné výhody:
 • maximálna aproximácia dojčenia;
 • vysoká kvalita;
 • anti-kolický systém;
 • dostupnosť vymeniteľných fliaš a náhradných dielov.
nevýhody:
 • časom rastie zakalený;
 • veľa detailov;
 • nie je vhodný pre všetky deti;
 • vysoká cena.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Fľaša je vyrobená z vysokokvalitného plastu, bola dokonale sterilizovaná, ľahko sa trela štetcom. Jej vzhľad je, samozrejme, neobvyklý, ale v praxi sa ukázalo, že je to zázračná vec, ktorá nám umožnila udržiavať GW pri zmiešanom kŕmení.
Široké ústa Canpol Babies EasyStart Novorodenec 120 ml
350
Medzi lacné detské fľaše EasyStart Newborn Baby od značky Canpol Babies vyniká vynikajúci výkon a štýlový vzhľad. Silikónový cumlík „pomalý prúd“ má moderný tvar (ako Avent Natural). Široký krk je štandardný, dá sa použiť s bradavkami od iných výrobcov. Súčasťou balenia je uzáver na skladovanie a prepravu mlieka. Veľká fľaša za prijateľnú cenu.
Hlavné výhody:
 • lacné;
 • farebný dizajn;
 • kvalita spĺňa európske normy;
 • obrázky sa nevymažú.
nevýhody:
 • bradavka je tuhá, ale môže byť nahradená;
 • účinok je slabý.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Fľaša na fľašu sa ukázala z najlepšej strany, vytrvalá, nepoškriaba sa, nepraská, pohodlná forma, môžete vložiť akúkoľvek bradavku. Pre mňa je jeho kvalita horšia ako najdrahšia a ponúkaná.
Holub s lyžičkou na kŕmenie
404

Najlepšia detská fľaša pre úspešné kŕmenie lyží, pre deti od 3 mesiacov. Medzi ďalšie podobné modely, Pigeon vyniká vynikajúcou kvalitou a odolnosťou. Na rozdiel od iných je vhodný pre tekuté potraviny. Namiesto bradavky má mäkkú silikónovú lyžicu s dierou v rukoväti a jedlo vstúpi do lyžice stlačením piestu v spodnej časti fľaše. Dobrá voľba pre tých, ktorí nechcú učiť dieťa do tradičnej fľaše.

Hlavné výhody:
 • vysoká kvalita (Japonsko);
 • vhodný objem 120 ml;
 • relatívne prijateľnú cenu;
 • Vrátane kefy a krytu.
nevýhody:
 • úzky rozsah uplatňovania.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Nechceli dieťa zvyknúť na fľašu (bol dojčený), takže si túto vec kúpili na kompóte. Všeobecne platí, že cool vec, ale musíte byť trpezliví. V budúcnosti, užitočné pre džúsy, vývary.

Najlepšie sklenené fľaše pre novorodencov

Pigeon Peristaltic Plus prémiové sklo 160 ml
890
Fľaša Pigeon - jeden z lídrov na trhu, určený na kŕmenie detí od narodenia. Všetky materiály tohto modelu sú vysokej kvality, odolávajú opakovanej sterilizácii. Vsuvka je mäkká, príjemná na dotyk, antikolický účinok sa dosahuje vďaka veľmi malému otvoreniu a špeciálnemu ventilu - mlieko tečie len vtedy, keď dieťa vynakladá veľké úsilie, v dôsledku čoho sa vzduch takmer nedostane do brucha. Tvar bradavky je čo najbližšie k tvaru materského prsníka, aby sa dieťa počas zmiešaného kŕmenia nevzdalo dojčenia. Fľaša má vysokú kvalitu a jej cena sa vypláca s dlhou obsluhou, pohodlie pre matku a prínos pre dieťa.
Hlavné výhody:
 • vysokokvalitné silikónové tvrdené sklo;
 • trvanlivosť;
 • veľmi úspešná bradavka s anti-kolickým efektom;
 • presnú a nezmazateľnú meraciu stupnicu.
nevýhody:
 • cena.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľká fľaša. Bolo potrebné zaviesť doplnkové jedlo - dieťa sa nevzdalo prsníka, nasalo prsník a fľašu. Dôkladný, trvanlivý, dobre sedí v ruke, je vhodný na umývanie, váha nie je vymazaná. Odporúčam!
NUK First Choice Plus sklo 120 ml
750
Ďalší v našom rebríčku je praktická a pohodlná sklenená fľaša so širokým hrdlom a ortodontickým strukom „pomalým prúdením“. Je vybavený protikolickým ventilom integrovaným do vsuvky. Udržiava sterilizáciu, var, umývanie v umývačke riadu, mierku a kresby nie sú vymazané. Sklo je odolné, nie je ľahké ho rozbiť. Mamičky tvrdia, že táto fľaša je „večná“ - slúži na roky (stačí zmeniť bradavky) a je zdedená mladšími deťmi.
Hlavné výhody:
 • pekný dizajn;
 • trvanlivosť;
 • sklenená fľaša;
 • ortodontické bradavky.
nevýhody:
 • vysoká cena;
 • účinok je nedostatočný.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Naša sklenená fľaša NUK nám slúži už tretí rok a vyzerá ako nová. Veľmi silný, dobre sterilizovaný, bradavka je anatomická, pevne sa zatvára, mlieko nevyteká.
CHICCO Nature Glass 150 ml
690

Dobrá prémiová sklenená fľaša s latexovým cumlíkom. Talianska spoločnosť Chicco vyrába fľaše pre novorodencov vysokej kvality, ergonomické a odolné. Tento model má o niečo väčší objem ako podobné fľaše od iných firiem - 150 ml. Zahrnuté - veľmi mäkká fyziologická latexová bradavka, čím sa proces kŕmenia približuje prirodzenému.

Hlavné výhody:
 • tepelne odolné sklo, ktoré dlhodobo udržuje teplotu mlieka;
 • široká fyziologická bradavka.
nevýhody:
 • cena;
 • veľká váha;
 • neinformatívneho rozsahu.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Fľaša je veľmi trvanlivá, ľahko sa sterilizuje a udržuje teplotu dlhšie. Samozrejme, že cena nie je malá, ale kvalita ... Bradavka má špeciálny tvar, veľmi podobný bradavke materského prsníka.

Výber fľaše pre novorodencov bez chýb - ktorý je lepší kúpiť?

Aby ste si vybrali tú správnu fľašu pre novonarodené dieťa, musíte ju hľadať len medzi vysoko kvalitnými produktmi dôveryhodných značiek. Prvá fľaša by nemala byť nevyhnutne módna a svetlá, ale bezpečná, kompaktná, fyziologická a ľahko sa s ňou zaobchádza. Úspešná voľba!

Loading...