5 najlepších spinnerov na bidélko

Prehľad najlepších spinnerov na zander - podľa rybárov

Pre úspešné ostrieža je potrebná návnada s určitým súborom vlastností. Voľba najlepšej návnady na štikoch je založená na rybárskych poznatkoch o potravinovej základni, ktorá sa v rybníku vynára.

Vzhľadom k tomu, štruktúra štiky perch úst neumožňuje prehĺtať veľké živé návnady so širokým telom, je dôležité vziať túto funkciu do úvahy pri výbere návnady. Nádoby by mali byť úzke a podlhovasté, malej dĺžky. Návnada sa môže podobať na bezútešnú, švábu, střevle, goby, bieloškvrny, ruff, atď. Vo vode.

Hra na návnadu musí byť aktívna, najmä agresívne štika perch do vertikálnej zložky vedenia. Preto si vyberiete lyžicu, ktorú musíte kompetentne držať.

Jedným z najlepších spinnerov v ostrieža je klasický krok. A spinner by nemal dlho stúpať do vody. To vyvoláva ďalšiu dôležitú požiadavku na návnadu: musí mať vhodnú hmotnosť, ktorá umožní dosiahnutie spodnej plochy návnady potrebnou rýchlosťou.

Napriek tomu, že fúkaný predátor reaguje viac na výkyvy vychádzajúce z nástrahy, farba nástrahy je tiež dôležitá: strieborné modely majú výhodu.

Pre každú konkrétnu nádrž bude musieť vyzdvihnúť ich úlovok střevle. Toto hodnotenie najlepších spinnerov na pike perch pomôže v tejto ťažkej voľbe na základe spätnej väzby od skúsených amatérskych rybárov a športovcov.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie zimné návnada na zander1Blesna "Sudachya"9.9 / 10180
Najlepšie spinner spinner1Mepps "Lusox AG" №39.9 / 10270
Najlepší oscilujúci spinner na pikeperch1Spinnex Atom9.9 / 1080
Najlepšie koliesko na ostrieža1Acme kastmaster9.9 / 10420
Najlepšie pilker na ostrieža1Pilker - trubicový noisemaker9.9 / 10170

Najlepšie zimné návnada na zander

Blesna "Sudachya"
180

Vertikálna návnada zo série "Sudachya" je považovaná za najlepšiu jatočnú návnadu pre zimné štiky a pstruhy. Dobre sa osvedčili modely s dĺžkou 80 mm a hmotnosťou 11 g. Blesna je vyrobená z neželezných kovov a povlak sa nanáša galvanickým pokovovaním. Pre zaistenie trvanlivosti je na telo aplikovaná vrstva tepelne odolného laku. Charakteristickým znakom všetkých spinnerov tejto série je jedinečná hra. Každá návnada je vybavená ostrým trojitým háčkom od majiteľskej firmy, ktorá je schopná ľahko preraziť tvrdé čeľuste rozbitého predátora. Na háku má reflexný prvok, stáva sa akýmsi zameriavacím bodom vo veľkých hĺbkach.

Hlavné výhody:
 • atraktívna hra;
 • ostré tričko;
 • trvanlivý náter.
nevýhody:
 • neboli odhalené.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
V zime lovím na jazerách a na riekach. Cetka "Sudachya" funguje dokonale tak v stojatej vode, ako aj v prúdu. Chytil som ho v rôznych hĺbkach, je optimálne aplikovať ho v horizonte 3-6 m. Prakticky neexistuje podobnosť. Veľkosť loveného ostrieža sa pohybuje od 500 g do 3 kg.

Najlepšie spinner spinner

Mepps "Lusox AG" №3
270

Klasický spinner s vymeniteľnými hlavami je návnada Mepps "Lusox AG" №3. Okvetné lístky zlata a striebra majú komplexnú konfiguráciu, ktorá poskytuje silnú osciláciu vo vode. Pri pomalom zapojení sa jazýček otáča s odchýlkou ​​od osi do 25 stupňov. Návnada je určená na lov zubáčov a štiky. Najlepšie zo všetkých spinner pracuje s krokom vedenia. S celkovou dĺžkou 130 mm váži návnada 20,5 g. V sérii Lusox nie je na náprave žiadne ťažké jadro. Vďaka prednej ogruzke dostal veterník zvislú hru, ktorá je obzvlášť dôležitá pri rybolove pižma.

Hlavné výhody:
 • stabilná hra vo voľnom páde;
 • možnosť rybolovu v rôznych hĺbkach;
 • vysoko kvalitná montáž.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšia návnada na rybárčenie na šťukách na okrajoch je ventilátor „Lusox AG“ č. 3 Meppowa. To umožňuje detail schodisko, aktívne hrá na jeseň. Ak je pauza dlhá, potom sa štika často stretne. Ale vďaka vymeniteľným nákladom si môžete vybrať optimálnu hmotnosť.

Najlepší oscilujúci spinner na pikeperch

Spinnex Atom
80

Lákadlá Spinnex Atom majú vedúce postavenie medzi zvlnenými kuželkami. Vyznačuje sa všestrannosťou, ktorá vám umožní úspešne loviť v stojatých vodách aj na riekach. V dôsledku zúženého nosa hrá oscilátor stabilne počas akéhokoľvek zapojenia. V závislosti od horizontu dravca môžete použiť jednotnú rybársku čiaru, trhavú alebo krokovú animáciu. Dobré uštipnutie na "Atom" štiku perch, veľký ostriež, šťuka a sumec. Zvonček je vyrobený v hmotnosti 14 a 20 g, telo môže byť natreté striebornou, zlatou alebo medenou farbou. Akustická modifikácia má mobilný okvetný lístok, ktorý vytvára dodatočné akustické kmity vo vode.

Hlavné výhody:
 • univerzálnosť;
 • stabilná hra;
 • dlhý dosah
nevýhody:
 • pre linku sú prekrytia.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Milujem vibrácie pre jednoduchosť vo vedení a dlhom dosahu. V kolónke sú všetky druhy Spinnex Atom. Najčastejšie háčiky na štiky a šťuky. Z trofejí sa môžem pochváliť váhou s hmotnosťou 3,4 kg.

Najlepšie koliesko na ostrieža

Acme kastmaster
420

Kastmaster je špeciálny druh oscilujúcich spinnerov. Je to táto návnada oslávila spoločnosť Acme. Vzhľadom k obrovskej popularite castemasters, boli kované na rôznych miestach po celom svete. Návnady 52-62 mm a hmotnosť 10,5-21 g sú najvhodnejšie na lov zubáčov a popolčekov, ktoré sú všestranné a umožňujú vám loviť ryby v rôznych podmienkach. Vďaka kompaktnému a racionálnemu tvaru je koliesko považované za najkrajšiu návnadu na dlhé vzdialenosti. Môžete animovať nástrahu rôznymi spôsobmi, počnúc jednotným vedením a končiac klasickým krokom. Návnady sú vybavené ostrými odpaliskami, ktoré prepichnú najtvrdšie tkanivo predátora.

Hlavné výhody:
 • záznamové letové vlastnosti;
 • univerzálnosť;
 • jednoduché metódy účtovania.
nevýhody:
 • neboli odhalené.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Keď idem k rieke alebo k nádrži za pike perch, vždy si so sebou vezmem kolieska Acme. Snažil som sa chytiť lacnejšie čínske modely, neodporúčam plytvanie peniazmi. Použil som bežné jig elektroinštalácie.

Najlepšie pilker na ostrieža

Pilker - trubicový noisemaker
170

Pôvodný dizajn v mysli tubule má pilker blesky. Vnútri návnady sú oceľové gule, ktoré pri vysielaní vydávajú hluk. Kombinácia vertikálnej hry a zvukového efektu je neodolateľná pre hlboké štiky. Nástraha funguje najlepšie na horizonte do 7 m. Pilker má šikmé zárezy, vďaka ktorým pri páde a zdvíhaní nástraha opúšťa ďaleko do strán. Tube noisemaker možno použiť pri rybolove na pradenie s pomocou stupňovitého vedenia, ako aj pri horení v olovnici alebo ľade. Na výrobu mosadzných alebo hliníkových rúrok sa používa priemer 12 mm. Hmotnosť vankúša 35-100 g.

Hlavné výhody:
 • aktívna zametacia hra;
 • zvukový efekt;
 • univerzálnosť.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Kedysi som robil potrubia splash vlastnými rukami. Stabilita návnady sa však nelíši. Ale pilker s loptičkami funguje ako na aktívnej, tak na pasívnej. Rybár je hlavne z lode, často sa objavuje priamo pod plavidlom.

Pri rybolove zander je dôležité zvážiť roku, Každá sezóna má svoje vlastné vlastnosti spojené s chovaním predátora.

Od neskorej jesene do skorej jarikeď je teplota vody nízka, šťukový ostriež nenasleduje korisť, ale pozoruje ho v útulkoch. V tomto čase fungujú najlepšie vertikálne kuželky, ktoré dokážu nájsť roztiahnutú bandu a pracovať s ňou.

Od polovice jari do začiatku jesene Návnadu môžete použiť s horizontálnym pohybom. Otáčajúce sa prúdy a chvenie fungujú počas tohto obdobia dobre. Elektroinštalácia môže byť jednotná aj trhavá.

jeseň - Toto je najlepší čas pre metódu fanged jig. Avšak spolu s mäkkými návnadami dobre fungujú oscilujúce návnady, kolieska a pištoľníky. Okrem toho, na začiatku jesene môžete dobre loviť v noci, a na to musí mať nástraha hluk alebo slabé blikanie pod vodou.

Len s dôsledným a zámerným prístupom k výberu návnady môžeme dúfať, že chytíme slušného štika ostrieža. Skúste sa pozrieť na svoj spinner. Úspechy pri rybolove!

Loading...