5 najlepších balancerov na peru

Eh, - vzdychali si bidlá - tam boli červi ... Jeden červ, to sa stalo, jedol dno rieky!
Autor: Sergey Shchetko

Dovážané návnady pre číre zander rybolov pod názvom váhou apeloval na domácich rybárov. Návnada nie je horšia, pokiaľ ide o chytrosť pre tradičné návnady, čo vám umožní chytiť rozbitého predátora v zime z ľadu az lode v otvorenej vodnej sezóne. Hodnotenie najlepších vyvažovačov na šťukách sa vykonáva na základe početných recenzií rybárov a skúsených amatérov.

Ktorý balancer je lepšie chytiť ostrieža?

Jednou z dôležitých výhod balancera nad zvislou nástrahou je možnosť chytiť tú istú návnadu v rôznych hĺbkach. Aj keď v plytkých vodách je vhodnejšie používať ľahšie modely (do 20 g) a menšie dĺžky (do 70 mm). Hlboké horizonty sa najlepšie lovia vahami 15 g a minimálnou dĺžkou 70 mm.

Pri výbere farby zander-ako rocker, je dôležité zvážiť miesto kŕmenia dravca a podobnosť návnady s prírodnou korisťou. V dobre osvetlených priestoroch môžete použiť modely s tmavým sfarbením. V hlbokých jamách sa odporúča použiť vyvažovačky, vzdorovito svetlé farby. Na niektorých výrobkoch výrobcovia používajú fluorescenčnú farbu, aby prilákali ostrieža v hlbokej dierke s trblietaním.

V arzenále rybára musia byť rôzne balancery. Na začiatku a na konci zimy, keď sú ryby aktívne, väčšina návnad ukazuje svoju výkonnosť. Ale v období hluchého zimného počasia, balanceri s veľmi realistickým správaním pod vodou sú povinní rozrušiť pasívneho predátora.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepší univerzálny balancer na zander1Kuusamo Tasapaino 75 mm9.9 / 10500
Najlepší balancer na chytanie pasívneho ostrieža1Rapala Jigging Rap 5 cm9.9 / 10480
Najlepšie balancer pre lov ostrieža v olovo lode1Nils - Master - Jigger 1.5 Balancer9.8 / 10450
Najlepší hlbokomorský balancer na zander1Lucky John "Fin 5" 70 mm9.8 / 10200
Najlepší vyvažovač pre lov trofejov1Scorana Ice Crystal Mark2 80 mm9.8 / 10310

Najlepší univerzálny balancer na zander

Kuusamo Tasapaino 75 mm
500

Fínski vyvažovači majú už dlho povesť najchutnatejšej umelej návnady pre lov dravcov v zime. Kuusamo Tasapaino 75 funguje skvele na štiky, šťuky, bersh a ostrieža. Dĺžka návnady je 75 mm, váha návnady je 18 g. Vďaka tuhému plastovému chvostu má vyvažovacia tyč zametaciu hru. Neustále sa pohybuje nielen v stojatej vode, ale aj v prúdoch. Dva samostatné háčiky sú pevne namontované v prednej a zadnej časti tela. Tričko je voľne zavesené na bruchu návnady. Vlnitá imitácia šupín vytvára ilúziu skutočného potera, ktorý predátor nepozoruje. Pre balenie výrobca návnady používal spoľahlivý blister.

Hlavné výhody:
 • priťahuje predátora z veľkej vzdialenosti;
 • rôzne farby;
 • vynikajúce vyváženie.
nevýhody:
 • neboli odhalené.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Myslím, že hlavnou výhodou fínskeho balancera Kuusamo Tasapaino 75 je dlhý ťah. Elektroinštalácia prebieha vo forme krátkeho ostrého výkyvu a hladkého zostupu. Je škoda, že často šťuka uštipne z návnady, a na štiku perch je to najlepšia rovnováha hmotnosti.

Najlepší balancer na chytanie pasívneho ostrieža

Rapala Jigging Rap 5 cm
480

Rapala Jigging Rap balancery majú dokonalú hru vody. Vďaka realistickému správaniu, ktoré sa podobá pohybu chorých rýb, je návnada schopná nevyvážiť pasívny ostrík, šťuku alebo ostrieža. Túto funkciu ocenia športovci, ktorí používajú malé modely s dĺžkou 5 cm a hmotnosťou 9 g. Váha je vybavená kvalitným hákom na hlavu a chvost, ako aj pohyblivou strednou trojicou francúzskej spoločnosti VMC. Na ďalšie pritiahnutie pozornosti pomalého dravca na trojici je špeciálny farebný kukátik. Malý svetlý bod zvyšuje počet efektívnych uhryznutí.

Hlavné výhody:
 • zrušiť hru bez prerušenia;
 • atraktívne oko na tričko;
 • náter odolný proti opotrebeniu.
nevýhody:
 • Nie je to pohodlná spona na tričko.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Lovím na Rapale s dĺžkou 5 cm na dve zimy. Táto návnada pre mňa je absolútne obľúbená. Zachytáva malú šťuku a zrelú jednu. Ocas je držaný, povlak nie je poškriabaný, vo všeobecnosti nič sťažovať.

Najlepšie balancer pre lov ostrieža v olovo lode

Nils - Master - Jigger 1.5 Balancer
450

Dobrá univerzálna návnada pre číry lov bradáčov, ostriežov, štiky je váhová lišta Jigger 1.5. Pracuje v plytkých a veľkých hĺbkach. Vynikajúce výsledky ukázali rovnováhu v otvorenej vodnej sezóne pri chytaní dravca v olovenej lodi. Teleso návnady je tvarované z kovovej zliatiny a plášť je vyrobený z plastu. Všetky nástrahy sú ručne maľované. Osobitná pozornosť je venovaná výrobcovi balanceru ogruzke. Plastový chvost je bezpečne pripevnený k dokonale hladkému telu. Návnada má ostré háčiky. Váha s dĺžkou 5 cm váži 8 g. Stabilná hra návnady sa pozoruje v stojatých vodách aj na riekach.

Hlavné výhody:
 • dokonalé vyváženie;
 • atraktívne farby;
 • vysoko kvalitná montáž.
nevýhody:
 • pasívne ryby ignorujú návnadu.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Jigger dokonale chytí ostrieža v lete v olovnici. Okrem toho sa veľkosť predátora líši vo veľmi širokom rozsahu. Hlavná vec, že ​​štika tam nebola. Ale z nejakého dôvodu, v hluchom stave balancer, ryby nie je veľký záujem.

Najlepší hlbokomorský balancer na zander

Lucky John "Fin 5" 70 mm
200

Váhy "Fin 5" 70 mm od Lucky John majú plochejšie telo ako klasické modely. Vďaka tejto forme je návnada schopná loviť veľkú oblasť. Návnada funguje skvele vo veľkých hĺbkach, kde sú takí veľkí predátori ako štika perka a štika. S váhou 70 mm váha váži 20 g. Ostré jednotlivé háčiky Kamasanu sú spájkované k hlave a chvostovým častiam a triplet s farebným lemom je pohyblivo upevnený na bruchu. Jasná kvapôčka na trojitom háku je pre predátora zaujímavá. S týmto riešením je možné zvýšiť efektivitu uhryznutia. Každý výrobca balancera starostlivo zabalený v samostatnom blistri.

Hlavné výhody:
 • dobrá hra vo veľkých hĺbkach;
 • realistický vzhľad;
 • ostré háčiky.
nevýhody:
 • niekedy chvost letí mimo.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobré pracovné balancéry, ktoré v žiadnom prípade nie sú horšie ako vynikajúce finále. Predátor pravidelne kosí, najmä veľkosť ostrieža na hlbokomorských okrajoch. Nechcel som lepiť ani ničiť.

Najlepší vyvažovač pre lov trofejov

Scorana Ice Crystal Mark2 80 mm
310

Vyvažovač Scorana Ice Crystal Mark2 je široká návnada na lov ľadu pre veľký pikeper a šťuku. Návnada láka predátora svojou nádhernou farbou. Hra tohto modelu je meraná a silná. Návnada s istotou rozoberá stojaté vody a vodné plochy. Výrobca vybavil balancer silnými veľkými háčikmi od firmy Mustad. Jednotlivé háčiky silno vyčnievajú z tela, čím sa zvyšuje náväznosť návnady. Ocas z plastu je pripevnený k telu kvalitným lepidlom. Poskytuje amplitúdový pohyb počas vysielania. S dĺžkou 80 mm má návnada hmotnosť 32 g.

Hlavné výhody:
 • zametacia hra;
 • svetlý vzhľad;
 • stabilná práca v rôznych vrstvách vody.
nevýhody:
 • má tendenciu otáčať vlasec.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Získaná bilancia za účelom zberu veľkej šťuky. Ale zrazu sa zvýšil záujem o návnadu zo štiky. Vzhľadom k tomu, veľkosť balancer je slušný (8 cm), trofej predátor je chytený na háku.

Úlovok woblera je do značnej miery určený jeho hrou. To je dôvod, prečo odborníci radia nákup balancerov v špecializovaných predajniach, aby sa zabránilo mnohým falzifikátom. Dnes sú produkty zo Stredného kráľovstva amatérskemu rybárovi takmer nemožné odlíšiť od návnady spoločnosti. Šťuka však okamžite určuje falzifikáty. Je lepšie kúpiť si jeden pracovný model, než uložiť tucet nepotrebných hračiek v krabici.

začiatočníci rybári sú lepšie kúpiť univerzálny balancer, ktorý bude zaujímať ostrieža alebo bersh, ak štika perch ide na hladovku. Naozaj, v čistom lesku, je dôležité nájsť vhodné vedenie pre návnadu.

Skúsení námorníciktoré sú zamerané na lov trofejí, je lepšie zastaviť na veľkých balanceroch. Počet uhryznutí s takou návnadou bude oveľa menší, ale každé sústo môže priniesť rekordného predátora.

Športoví rybári majú vo svojich arzenáloch a malých balanceroch. Umožňujú vám chytiť na určitý čas viac dravca. Často tento prístup prináša víťazstvo v súťaži.

Vyberte si rôzne modely balancerov odvážnejšie a vyskúšajte ich v zime av lete. Bez praxe neprijde šťastie!

Loading...