5 najlepších výrobcov strešných nosičov pre automobily

Čo sa nehodí do kufra, dáme na strechu!
Autor: Alexander Lazarenko

Pri výbere auta, okrem štúdia motora, prevodovky, prítomnosti elektroniky, ďalších možností komfortu a ďalších technických vlastností, určite sa pozrieme do kufra, vizuálne posúdime jeho nosnosť a určíme objem v litroch. A aj keď ideme na dobrú polovicu ciest s poloprázdnym kufrom, sú chvíle, keď v ňom nie je absolútne žiadny priestor, nehovoriac o potrebe prepravy bicyklov, lyží, snowboardov, stanov, člnov a iných veľkých predmetov. Tu prichádzame na pomoc strešných nosičov na streche auta. Základom takejto topánky sú priečne nosníky (oblúky), namontované buď na holej streche, alebo na odtokoch, alebo na bežných miestach, alebo na strešných koľajniciach. Vyzerá to jednoduché a jednoduché, ale veľmi užitočné a všestranné príslušenstvo. Na týchto priečniciach môžete už inštalovať automobilové skrine, nákladné siete, špeciálne držiaky na bicykle, lyže, člny atď. Na ruskom trhu ukážeme najlepších výrobcov automobilových batožín.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepší ruský výrobca strešných nosičov1atlas9.8 / 101 420
Najlepší výrobca univerzálnych strešných nosičov1Amos9.7 / 102 890
Najlepší výrobca batožiny, vytvorený pre prevádzku v Rusku1lux9.6 / 105 150
Najlepší výrobca lacných strešných nosičov1Mravenec9.2 / 101 100
Najlepší výrobca luxusných strešných nosičov1Thule9.9 / 108 000

Najlepší ruský výrobca strešných nosičov

atlas
1 420 (model ATLANT 8924, cena za sadu)

Výrobky ruského výrobcu automobilovej batožiny Atlant sú medzi domácimi motoristami veľmi žiadané. Škála modelov a modifikácií nákladných áut kufra Atlant je taká veľká, že takmer každé auto môže byť vybavené topánkou tohto výrobcu. Nosiče batožiny Atlant na hladkej streche sú dodávané ako zmontované, tak aj vo forme modulárneho systému. Oblúky sú spravidla vyrobené z kompozitných materiálov a majú buď pravouhlý alebo aerodynamický profil. Kompletný systém je zameraný na konkrétny model automobilu a modulárny systém zahŕňa možnosť inštalácie do auta vhodného pre parametre. Rad regálov Atlas pre automobily so zábradlím sa vyznačuje aerodynamickým tvarom a vynikajúcim dizajnom. Súprava podperov je vhodná pre mnohé autá a dĺžka podpery je možné zvoliť individuálne. Pre inštaláciu na koľajniciach, Atlanta má sériu ekonomiky, ktorej vlastnosťou je oceľový kríž, pokrytý plastom. Nosiče batožiny pre automobily s odtokom sú ponúkané ako pre automobily, tak aj pre minibusy. Prvý typ je najobľúbenejším typom kufra Atlas, pretože je vhodný pre väčšinu najobľúbenejších ruských automobilov a séria pre minibusy nemá žiadne analógie z hľadiska vydržania nákladu. Za zmienku stojí prítomnosť v sortimente výrobkov výrobcu Atlas montáže na prepravu lyží a snowboardov, bicyklov a široký výber autoservisov od 350 do 500 litrov.

Hlavné výhody:
 • veľký sortiment;
 • modularita a široká použiteľnosť;
 • vysoká kvalita spracovania;
 • pevnosť a spoľahlivosť fixácie;
 • antikorózny náter;
 • moderný dizajn;
 • primeranú cenu.
nevýhody:
 • Niekedy sú tam časti s nedostatkami vo veľkosti.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Dlhý si vybral kmeň na sedan Polo. Vyskúšal som veľa, ale nakoniec som si vybral Atlas s podporou E - vyzerá to veľmi pekne. Okrem toho som si kúpil samostatné zámky s kľúčom. Odstráňte alebo nainštalujte - päťminútový prípad, je to jednoduché.

Najlepší výrobca univerzálnych strešných nosičov

Amos
2 890 (model AMOS Dromader D1, cena za sadu)

Nosiče batožiny poľského výrobcu Amos sa vyznačujú spoľahlivosťou, slušnou kvalitou, univerzálnosťou a nízkou cenou. Leví podiel topánky Amos je pokrytý špeciálnou práškovou farbou, tajomstvom ktorého sa Poliaci snažia skryť. Výsledkom tohto náteru je povrch trupu ich trvanlivosť, odolnosť voči korózii a klimatickým vplyvom. Kmeň Amos môžete namontovať a demontovať v žiadnom momente a široký výber a univerzálnosť umožňujú každému autorovi, aby si našiel svoj kmeň Amos. Všetky populárne typy spojovacích prvkov sú prezentované v zostave Amos. Široká rada Dromader obsahuje upevňovacie prvky pre hladké strechy, pre strechy s odkvapmi, v pravidelných miestach alebo v drážke v tvare T. Môže byť doplnená oceľovým nosníkom v plastovom alebo aerodynamickom oblúku. Séria Futura, Nowy, Alfa je určená na montáž na konvenčné alebo integrované lišty. Materiál a vzhľad, opäť na výber: obdĺžnikové alebo aerodynamické. Môže byť vybavený zámkom.

Hlavné výhody:
 • ceny orientovanej na ruského spotrebiteľa;
 • trvanlivosť;
 • jednoduchá inštalácia;
 • univerzálnosť;
 • výber pre každé auto.
nevýhody:
 • pri použití plochých priečok sa hluk objavuje pri rýchlosti vyššej ako 90 km / h.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil som kufr Amos pre prepravu windsurfingových dosiek. S inštaláciou neboli žiadne problémy, držal som sa priamo na holej streche. Odtoky a žiadne škrabance. Kúpil som ho s jednoduchým obdĺžnikovým oblúkom, pretože keď je doska na windsurfingu hore, nemôžem hovoriť o žiadnej aerodynamike.

Najlepší výrobca batožiny, vytvorený pre prevádzku v Rusku

lux
5 150 (model Luxe Aero - strešný nosič Škoda Octavia, cena za sadu.)

Nosiče batožiny Lux sú špeciálne navrhnuté pre použitie v ruskom podnebí. Systémy batožiny Lux sú rozdelené do tried Standard a Aero, ktoré sa vyznačujú tvarom a obložením priečok: Standard Suite je oceľový obdĺžnikový oblúk z čierneho mrazuvzdorného plastu, Aero Suite je aerodynamický oválny profil nosníkov. Pri výrobe častí trupu Lux sú tepelne spracované, ktorých účelom je dodať výrobku pevnosť a následná anodizácia ho chráni pred vystavením ultrafialovým lúčom a poveternostným vplyvom. Aerodynamický profil znižuje hluk trupu počas jazdy. Luxusný nosič batožiny je možné upevniť na hladkú strechu, na pravidelných miestach a na koľajniciach. Všetky kufre Lux sú testované v továrni a ľahko tolerujú ruskú zimu. V arzenáli Lux sa nachádzajú aj stojany na autá a držiaky na bicykle.

Hlavné výhody:
 • pozinkované upevňovacie prvky;
 • použitie v širokom rozsahu teplôt od + 50 ° C do -50 ° C;
 • široký aerodynamický profil - 7,5 cm;
 • ochrana pred vonkajšími vplyvmi;
 • dôstojné spracovanie;
 • nízkotlaková polyetylénová zarážka je trvanlivý materiál.
nevýhody:
 • cena dosť veľká.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Hľadal som najlepší strešný nosič na základe kritérií "cena - vzhľad - kvalita". Voľba padla na Lux Aero, aj preto, že sú odolné voči mrazu svojimi vlastnosťami, a tu v Tyumene viete, aké sú mrazy. Zaťažili ho v plnom rozsahu: pri zimnom rybolove a poľovníctve av lete dve bicykle. Všetci prežili diabla. Aby ste predišli poškodeniu laku, pred inštaláciou miesta pripevnenej pásky 3M. V dôsledku toho žiadne škrabance alebo odieranie.

Najlepší výrobca lacných strešných nosičov

Mravenec
1 100 (model Muravy pre VAZ 2108-21099 auto, 2114, 2115, cena za súpravu)

Lacný univerzálny kufr Ant, primárne zameraný na majiteľov populárnych ruských vozidiel VAZ, GAZ, NIVA, IL, Lada-Kalina, Lada-Grant a ďalších. Cez toto, mravce lineup tiež zahŕňa auto-batožinu nosiče pre zahraničné autá, a rôzne typy uzáverov vám umožní vybrať Ant kufra pre mnoho modelov automobilov. Oceľový obdĺžnikový profil z plastu, ochranný antikorózny náter, špeciálne svorky, skromný vzhľad a záruka na jeden a pol roka sú prvkami úspechu a popularity systémov Ant. Okrem populárnych základných úchytov má Ant aj sériu vystužených nosičov batožiny, určených na prepravu nákladu na dodávkach ako Gazelle, Sable, VW Transporter, Ford Transit. Výkonný dizajn podpery umožňuje pevne uzamknúť odtok.

Hlavné výhody:
 • ideálny pre použitie na ojazdených automobiloch, či už sovietsko-ruskej alebo zahraničnej výroby;
 • jednoduchosť pripojenia;
 • tuhosť a univerzálnosť latiek;
 • nosnosť do 75 kg;
 • nenáročný, ale slušný dizajn;
 • nízke náklady
nevýhody:
 • existujú sťažnosti na trvanlivosť plastového plášťa;
 • pri inštalácii montáže je potrebné určité vylepšenie.
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
My Ant je inštalovaný na streche 10 minút. Pravda, spočiatku som musel niečo pohltiť a dokončiť. Ale teraz bez problémov - vždy so sebou prepravujem v kufri, pretože váži asi 5 kg, a ja ho používam po celú dobu, najmä počas letnej sezóny. Odolával vrecia zemiakov, tri metre dosiek a bridlice a mnoho ďalších vecí. Nepostrádateľnou vecou a na jeden a pol roka prevádzky, žiadne sťažnosti.

Najlepší výrobca luxusných strešných nosičov

Thule
8 000 (model SmartRack 794, cena za sadu)

Vo švédskej spoločnosti Thule je už dlho pravidlom, že strešný nosič je výhradným doplnkom automobilu, a preto by mal vyzerať elegantne, exkluzívne, funkčne, spoľahlivo, trvanlivo, trvanlivo a jeho inštalácia / demontáž by sa mala robiť s radosťou. Perfektný výkon každého detailu, vysokokvalitné materiály, mäkké povlaky na ochranu pred mechanickým poškodením, svorky na zapínanie na jedno kliknutie, ukazovatele správnosti a bezpečnosti upevnenia na vozidle, výkonné rukoväte vytvorené patentovanou technológiou, oblúky s vynikajúcimi aerodynamickými vlastnosťami a navrhnutý s využitím leteckej techniky na zníženie hluku a spotreby paliva - to je typický portrét automobilového kufra Thule. V arzenále Thule sa nachádzajú hotové súpravy batožinových regálov, ako aj samostatné podpery a priečne nosníky. Kufr Thule je možné zvoliť pre akékoľvek auto, požiadavky a peňaženku. Rozsah spoločnosti Thule je obrovský. Okrem strešných nosičov sú to známe autoboxá, nákladné koše, držiaky na bicykle, vybavenie pre vodné a zimné športy. Cestovanie autom s batožinovým systémom Thule prináša hmatateľné výhody a pohodlie.

Hlavné výhody:
 • dokonalá kvalita dielov, ktoré nevyžadujú žiadne dodatočné uchytenie;
 • výlučnosť;
 • elegancia a originalita dizajnu;
 • inštalácia / demontáž jedným kliknutím;
 • bezkonkurenčná aerodynamika;
 • GS / TUV certifikované pre kvalitu a bezpečnosť;
 • pozitívne meno svetového výrobcu;
 • výber pre akýkoľvek typ strechy.
nevýhody:
 • len vysokú cenu.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Ak sa pokúsite Thule raz, bude pre vás ťažké použiť niečo iné - to je najlepšia spoločnosť, ktorá vyrába strešné nosiče. Stalo sa mi to. Bolo potrebné prepravovať bicykle. Spýtal som sa priateľa Thule SmartRack 794. Všetko sa vykonáva podľa mysle: západky, zastávky, rezinochki všade, ukazovatele, len pekné držať vo vašich rukách. Užite si celé leto. Samotný kmeň je veľmi silný a trvanlivý, so záťažou aj na ceste, ktorú môžete jazdiť. Teraz neakceptujem nič iné ako Thule.

Aký je najlepší strešný nosič?

Pri výbere strešného nosiča, prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť, je materiál, z ktorého sú priečky samotné, dorazy a časti upevňovača. Či už hrdza prekoná váš kmeň po prvom daždi, či sa plast roztaví z horúceho slnka, či sa gumové tesnenia odtrhnú od teplotného rozdielu? Ak by ste chceli jazdiť rýchlo, oblúk je lepšie vybrať si s aerodynamickým profilom, inak budete musieť hlasno zvýšiť hudbu v kabíne, aby ste sa utopili smutným spevom priečok. Je dôležité, aby ste sa nemýlili s výberom typu montáže. Napriek všestrannosti veľkostí je lepšie zvoliť si kufr pre model vášho vozidla, čo zabráni náhodnému nedorozumeniu pri jeho inštalácii.

Majte pekné nakupovanie!

Loading...