7 najlepších automatických skenerov

Od amatérskych čítačiek chýb až po profesionálne nástroje: vyberte si najlepší skener pre diagnostiku automobilov.

S nesprávnym správaním auta, pravdepodobne musel čeliť akémukoľvek majiteľovi auta. Aj keď kontrolky poruchy na prístrojovej doske nesvietia, vozidlo môže zničiť život majiteľa zlým štartom, plávajúcimi voľnobežnými otáčkami alebo nadmernou spotrebou paliva. Ale ak skôr majiteľ, po spomenutí niečí matka, zvyčajne plazil pod kapotou upraviť karburátor, potom na moderné autá všetko je zložitejšie. Hľadanie porúch vyžaduje dobrý diagnostický skener.

Najdôležitejšia vec v každom skeneri je softvér, ktorý je s ním dodaný a ktorý určuje jeho funkčnosť. Podľa tejto funkcie môžu byť všetky zariadenia na trhu rozdelené do troch kategórií: lacné „čitatelia“, ktoré umožňujú čítať a resetovať chyby v pamäti počítača, skenery s viacerými značkami určené na prácu s väčšinou automobilov (ale spravidla s jedným je lepší, s ostatnými horšie) a monomark (dealer) skenery, ktoré majú plnú sadu potrebných funkcií pre prácu s konkrétnou značkou vozidla. O najlepších skeneroch pre diagnostiku automobilov - viac v našom rebríčku.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné amatérske auto skenery1ELM3278.0 / 101 200
Najlepšie profesionálne multibrandové diagnostické skenery1Autel MaxiSys 908S Pro9.8 / 10212 700
2Delphi DS 150 CARS9.4 / 10236 900
3FCAR F7S-G9.3 / 10192 700
4Scanmatik 29.2 / 1017 300
5Autocom CDP Pro9.0 / 1010 000
6Spustite X431 Pro8.0 / 1063 000

Najlepšie lacné amatérske auto skenery

ELM327
1 200

Prísne vzaté, názov ELM327, ktorý používajú mnohí čínski výrobcovia pre svoje lacné diagnostické zariadenia, je nezákonný - toto označenie patrí ku konkrétnej americkej spoločnosti, ktorá najprv vyvinula rozhranie na konverziu rôznych automobilových komunikačných protokolov do súboru štandardných príkazov sériového portu, ktoré sú bežné na trhu - to je jej nelicencované kópie.

V závislosti na implementácii hardvéru môže mať čínske rozhranie USB pripojenie (v systéme je takéto zariadenie rozpoznané ako virtuálny COM port) a bezdrôtové rozhranie Bluetooth. V súčasnosti sa zariadenia s modulom WiFi stali bežnými, ale napriek aktívnej reklame, ktorá sľubuje vysokú rýchlosť prenosu dát, v skutočnosti sú menej funkčné6 väčšina programov je navrhnutých špeciálne pre virtuálne porty COM implementované prostredníctvom rozhrania USB alebo Bluetooth.

Popularita čínskeho klonu ELM327 autoscanner poskytuje nielen nízku cenu, ale aj prevalenciu voľného, ​​lacného alebo hacknuteho softvéru pre rôzne platformy: majitelia smartfónov zvyčajne používajú Torque, pre majiteľov domácich áut je pravidelne aktualizovaný program OpenDiag (jeden z mála prípadov, keď ELM327 môže byť skutočne použitý závažnú diagnózu).

Hlavné výhody:
 • Najprístupnejšia cena všetkých diagnostických zariadení.
 • Dostupnosť programov pod Windows, Android a iOS.
 • Väčšina modelov je kompaktná a má bezdrôtové pripojenie.
nevýhody:
 • Účinnosť skenera závisí od softvéru používaného na komunikáciu s ELM327, pričom prevažná väčšina z nich sú programy na amatérskej úrovni.
 • Nemôže byť použitý pre adaptácie, transkódovanie riadiacich jednotiek, "vidí" minimálne zariadenia (zvyčajne len kontrolér vstrekovania).
8.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Používam ho spolu so smartfónom ako palubným počítačom: pozerám sa na spotrebu paliva, niekedy som resetoval chyby. Pri vážnych problémoch sa stále musíte obrátiť na diagnostikov.

Najlepšie profesionálne multibrandové diagnostické skenery

Autel MaxiSys 908S Pro
212 700
Súčasný "top" v rade autoskiel Autel rozhodne stojí za svoje peniaze - výkonný a funkčný shell, ktorý môže konkurovať za rovnakých podmienok s mnohými monopolnými predajnými systémami, veľkým zoznamom podporovaných vozidiel, výkonným a vysoko kvalitným pracovným tabletom. Vďaka použitiu šesťjadrového Samsung Exynos, shell skenera „nespomalí“, hoci je škoda, že teraz softvér Autel pracuje pod Androidom - ani ekonomická spotreba hardvérových prostriedkov, ani energetická efektívnosť v porovnaní s predtým používaným Windows CE, tento operačný systém zatiaľ nie je odlišný. Najmä preto, že Android 4.4.2 KitKat stojí za to - majú milosť o tom, koľko verzií už boli vydané po tom! Ale rovnako, samostatné skenery sú teraz čoraz viac používajú Android, to nebude nikam.

Ale k dispozícii pre diagnostika a plné kódovacie schopnosti ECU, a tie, ktoré vyžadujú prácu online (prístup k online kódovaniu je poskytovaný bezplatne dva roky po zakúpení skenera od predajcu, ako aj k databáze aktualizácií softvéru) a schopnosť pracovať so systémami ADAS a podpora MaxiFlash (J2534). Môžete pracovať s dodatočnými modulmi osciloskopu (bez ktorých sa skener ťažko nazýva profesionálnym) a video endoskopom (tiež užitočná vec, bez ohľadu na to, ako cool). Upozorňujeme najmä na to, že výrobca neváha spolupracovať s ruskou autodiagnostickou komunitou a primerane spracovávať svoje pripomienky (najmä o Russifikácii). V dôsledku toho dostaneme za rozumné peniaze veľmi slušné zariadenie úrovne nie „ara-služieb“, ale slušných technických centier.

Hlavné výhody:
 • Pohodlná a kvalitná Russified shell
 • Vstavaný 64 GB SSD tablet
 • Podpora pre pripojenie osciloskopu a endoskopu
 • Dva roky bezplatných aktualizácií a prístup k online kódovaniu riadiacich jednotiek
nevýhody:
 • Batéria je tabletom dostatočne rýchlo spotrebovaná
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
V porovnaní so starým "Authel", je to pohodlnejšie (aspoň čisto kvôli zväčšenej obrazovke, to bolo zjavne príliš malé predtým), viac funkčné. Zariadenie bolo úspešne zmenené.
Delphi DS 150 CARS
236 900
Samotný názov výrobcu poukazuje na hlavnú špecializáciu adaptéra a jeho softvéru - bol vytvorený primárne na diagnostiku regulátorov Delphi, ktoré sú široko používané v automobilovom priemysle na celom svete. A nebol vyvinutý samotnými silami Delphi, ale švédskou spoločnosťou Autocom. Avšak na rozdiel od vlastného systému Autocom CDP Pro je adaptér Delphi dodávaný s prístupom k online databáze Delphi Direct Evolution (autorizácia je potvrdená priloženým hardvérom), ktorý poskytuje obrovské množstvo informácií o opravách a je kvalitatívne Russified. Samostatnou „čerešničkou“ na torte je dostupnosť oficiálnej certifikácie pre technické centrá predajcov Delphi. Samozrejme, nedostatok offline základne niekedy narúša, ale tu hovoríme „ďakujem“ pirátom - je to kvôli distribúcii hacknuteho softvéru pre čínske klony, že výrobca preložil dokumentáciu online tak, aby ju nebolo možné kopírovať.

Samozrejme, že skener nie je vysoko špecializovaný - jeho softvérový shell podporuje aj prácu s blokmi Siemens / VDO, Bosch, Denso. To znamená, že pokrytie skenera na európskych a ázijských trhoch je dobré - asi 80 percent, 61 automobilov v súčasnej databáze. Je to však stále menej ako u mnohých konkurenčných automobilových skenerov, takže „bias“ smerom k práci s radičmi Delphi je stále zrejmý.

Samozrejme, že existujú čínske klony tohto adaptéra, rovnako ako Autocom CDP Pro. Ak však hovoríme o klonoch (áno, poďme úprimní - o falzifikátoch), potom čínsky „typ Delphi“ nemá žiadne výhody, pretože nemá prístup k online dokumentácii. Súčasne bude originálny skener pre diagnostiku áut, aj keď drahý, najlepším nástrojom v rukách diagnostika a tiež pohodlný: rozhranie shell je intuitívne, dobre preložené do ruštiny. V skutočnosti, rovnako ako v prípade „Avtokomovskaya“ - programátori pracovali rovnako.

Hlavné výhody:
 • Plné diagnostické schopnosti s dobrým pokrytím
 • Online prístup k bohatej servisnej základni
nevýhody:
 • Je ťažšie pracovať bez prístupu na internet.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci automobilový skener, najmä pri práci s Common Rail - pracuje presne, dokumentácia je podrobná.
FCAR F7S-G
192 700

Čínsky multi-značkový skener je vyrobený podľa tradičného vzoru pre tento segment trhu - bezdrôtový adaptér plus čínska tableta neznámeho pôvodu v puzdre odolnom voči nárazom. „Plnka“ tejto tablety (opäť tradične) je dosť hlúpe: dvojjadrový procesor Freescale (1,2 GHz), 2 GB pamäte RAM. Shell v ňom "otočí" s ťažkosťami, ale aspoň použitie na 10,1-palcový displej je docela pohodlné.

Auto scanner má však aj svoje výhody. V prvom rade je to celkom istá práca s čínskou dopravou, ktorú Launch nemôže vždy pochváliť. Autor naraz vyjadril veľa dobrých vecí pre vývojárov X431 Pro, ktorí zrejme pridali do databázy mnoho čínskych značiek (a dokonca ani v Rusku nie sú vôbec známe), ale zároveň skener odmietol vidieť najzákladnejšie Brilliance a "Lifan". Okrem toho, po zakúpení skenera, bezplatné aktualizácie softvéru nie sú ponúkané na rok, ako obvykle, ale na dva roky.

Na rozdiel od predchádzajúcich generácií skenerov FCAR (ktoré mimochodom pracovali na systéme Windows CE, a nie na systéme Android 4.2), programový shell skenera konečne dostal automatickú identifikáciu automobilových systémov. Okrem toho, na rozdiel od softvéru „launchevskogo“, existuje aj offline databáza servisnej dokumentácie - samozrejme, je ďaleko od predajcov na určitej značke alebo poskytnutých poprednými výrobcami skenerov s viacerými značkami, ale toto je už niečo!

Podpora pre ruský, európsky, japonský a neskôr na zozname áut na skeneri je celkom slušná, softvér má celkom dobrý shell. Jeho užitočnou vlastnosťou je automatická fixácia „freeze frame“ v čase registrácie chýb, ktorá nahrádza prístup k chybovému kontextu, ktorý ponúkajú skenery predajcu, a pre systémy, ktoré nie sú určené na zachovanie kontextu vo všeobecnosti, sú takéto „freeze frames“ ešte užitočnejšie.

Hlavné výhody:
 • Veľká sada adaptérov rozhrania pre osobné a nákladné vozidlá
 • Dobrý shell
 • Dva roky bezplatných aktualizácií
nevýhody:
 • Za peniaze by mohla byť tableta slušne
 • Cena je na rovnakej Autel - a úrovne sú stále odlišné.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Bola som príjemne prekvapená - tabletka, samozrejme, nie je ani zďaleka Authelovo ani Boshevsky, ale pokrytie skenera je dobré, adaptéry sú dosť, takže sa to vyplatí.
Scanmatik 2
17 300

Ruské zariadenie pripojené k počítaču cez Bluetooth alebo USB. Vyvinutý primárne pre prácu s automobilmi domácej výroby a na tento účel bol úspešne použitý mnohými profesionálnymi diagnostikami. Ale s väčšinou populárnych áut, to môže tiež fungovať úplne správne: softvér obsahuje moduly pre prácu s Kia, Mitsubishi, Chevrolet, a tak ďalej.

Softwarový shell Scanmatik je veľmi funkčný - dokáže v reálnom čase vytvárať niekoľko grafov aktuálnych dát, spravovať korekciu CO na firmvéri VAZ s lambda sondou zakázanou, vytvárať a odosielať diagnostické reporty pre tlač. Prístroj je možné používať nielen s prenosným počítačom, ale aj na jeho pripojenie k tabletu na smartfóne Android alebo Windows Mobile pri zachovaní všetkých funkcií dostupných v softvérovom prostredí.

Hlavné výhody:
 • Správna práca so všetkými podporovanými značkami.
 • Bezdrôtové pripojenie.
 • Primeraná cena s podporou výrobcu a vysokou kvalitou.
nevýhody:
 • Malý zoznam podporovaných automobilových značiek.
 • Žiadna podpora nie je aktuálnejšia ako platformy Windows Mobile, iOS a Windows Phone.
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Skanmatik - toto je asi najlepší lacný auto scanner pre prácu s ruskými autami a lacnými zahraničnými automobilmi. Na tento účel som sa zastavil, hoci som vyskúšal niekoľko modelov.
Autocom CDP Pro
10 000

Švédska spoločnosť Autocom vyrába dve rodiny diagnostických skenerov: Pro Cars pre osobné automobily a Pro Trucks pre nákladné automobily. Čínske klony, ktoré sú v Rusku rozšírené, sa najčastejšie vyskytujú v čínskom formáte „2 v 1“ - s dvoma súbormi adaptérov a oboma distribúciami programov.

Naše hodnotenie je o nelicencovaných kópiách Autocom CDP Pro. Čínske Autocom klony sú jedným z najlacnejších predávať multi-značky skenery, ale sú veľmi funkčné. Samozrejme, že pohodlie programu je zásluhou švédskych programátorov, ktorí ho vyvinuli, a nie Číňanov, ktorí ho hackli. Pravdepodobne, hacknutý klon funguje bez veľkej straty funkčnosti v porovnaní s originálom, hlavným problémom sú aktualizácie, bez toho, aby inštalácia, v ktorej je skutočná diagnostická prax neefektívna. Keďže program je viazaný na sériové číslo zariadenia, majitelia čínskych klonov musia počkať na ďalšiu aktualizáciu v Nebeskej ríši, aby sa preniesli do ich zariadenia.

Hlavné výhody:
 • Mimoriadne prijateľná cena.
 • Ľahko použiteľný softvérový shell: okrem bohatej sady diagnostických a servisných funkcií je k dispozícii databáza s umiestneniami a typmi diagnostických konektorov na automobiloch, pre staršie vozidlá, kde nie je k dispozícii pripojenie skenera, je diagnostika opísaná čítaním kódov Blink.
nevýhody:
 • Nestabilná kvalita zariadenia: mnohí majitelia zaznamenali časté poruchy.
 • Problém s aktualizáciami.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Začal som pracovať nedávno, takže kupujem hlavne čínske vybavenie. Ale nemôžem povedať nič zlé na Autocome - aj keď Číňania sú falošní, ale autoscanner je dobrý, je vhodné pracovať.
Spustite X431 Pro
63 000

Vzhľadom na relatívne nízku cenu sa toto zariadenie stalo pomerne bežným v malých čerpacích staniciach, ale dostalo veľmi špecifické recenzie od diagnostikov. V skutočnosti, X431 Pro je obyčajný čínsky tablet na Android, uzavretý v externom puzdre odolnom voči nárazom s priehradkou pre malý bezdrôtový modul, ktorý sa pripája priamo k OBD konektoru vozidla, ku konkrétnym konektorom špecifickým pre značku - cez dodávané adaptéry.

Z toho vyplývajú všetky problémy zariadenia: batéria úprimne lacných tabliet sa počas diagnostiky doslova vybije doslova pred očami, a preto je hlavnou výhodou mobilného zariadenia X431 Pro obmedzená na trvalé pripojenie k nabíjaciemu adaptéru. Čínsky výrobca pravidelne vydáva aktualizácie, ale namiesto uvedenia programu na spoločné modely, vydáva aktualizácie pre Bugatti a Maserati, pre diagnostiku, ktorú toto zariadenie takmer nikto nepoužíva. Aktualizácie zároveň rýchlo zapĺňajú vnútornú pamäť tabletu a musia sa manuálne čistiť z koreňového adresára, čím sa odstránia štandardné programy Android, ktoré sú na diagnostickom skeneri úplne zbytočné. Konečným nádychom špecifík myslenia čínskych dizajnérov je, že tablet má nielen teleskopickú anténu na príjem rádia, ale má v ňom aj slot vo vonkajšom puzdre (!). Je ťažké pochopiť, prečo je tento diagnostický nástroj potrebný.

Hlavné výhody:
 • Jeden z najdostupnejších viacúčelových skenerov.
 • Bezdrôtová komunikácia s adaptérom - možnosť ísť so skenerom z kabíny.
nevýhody:
 • Programy pre mnoho áut sú Russified prostredníctvom elektronického prekladateľa.
 • Neexistuje žiadne štandardné rozhranie: programy pre rôzne značky vyzerajú inak, majú rôzne funkcie.
 • Pracuje nesprávne s množstvom vozidiel až po zjavné chyby (záporný prietok vzduchu, teplota motora niekoľko sto stupňov a tak ďalej). Najzábavnejšie je, že sa to deje pri práci s čínskymi autami.
8.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Tento skener NIE JE multimarkovaný - budete ho používať len s niekoľkými značkami, s ktorými správne pracuje. So zvyškom ho chcete rozbiť o stenu.

Každá elektronická jednotka vozidla je pripojená k diagnostickej zbernici - digitálnej linke, ktorá umožňuje palubnej elektronike komunikovať s diagnostickým zariadením. Tu spočíva prvý problém: hoci teoreticky existuje jeden štandard OBD-II, ktorý štandardizuje spôsob komunikácie s počítačom a typom konektora, platí len pre systémy vstrekovania. "Knocking" na bloky ABS, SRS a tak ďalej prostredníctvom protokolu OBD- II nemôže.Ale aj v systémoch vstrekovania sa často používajú firemné chybové kódy a kódovanie stavových dát: pri diagnostike absolútne dobrého vozidla s programom, ktorý nie je vhodný pre jeho ECU, je možné vidieť dáta nekompatibilné s realitou.

Aké úlohy vykonáva diagnostický skener? Sú oveľa viac, než si myslia.

 • Čítanie aktuálnych a uložených údajov, Najviac primitívne zariadenia dokážu čítať len uložené a aktuálne chyby, ale na diagnostické účely sú tieto veci prakticky zbytočné: bez schopnosti správne čítať aktuálne údaje (spotreba vzduchu, stupeň otvorenia škrtiacej klapky, napätie lambda sond), zariadenie je hračkou viac než skutočným nástrojom.
 • Testovanie ovládačov, V závislosti od stupňa integrácie palubnej elektroniky je možné kontrolovať zdravie mnohých elektromechanických zostáv: od zapnutia palivového čerpadla až po testovanie stieračov (ak regulátor reguluje motor prirodzene).
 • Prispôsobenie snímačov a akčných členov, Počet zložitých uzlov vyžaduje nútenú koordináciu s riadiacou jednotkou ECU: nastavenie nulovej polohy servopohonu škrtiacej klapky, nastavenie debetu piezoelektrického injektora na vznetových motoroch Common Rail a tak ďalej.
 • Zmena konfigurácie, Väčšina blokov je univerzálna pre celú rodinu automobilov a sú konfigurované tak, aby zodpovedali špecifickej konfigurácii (napríklad počet a umiestnenie airbagov sú špecifikované v ovládači airbagov). Najjednoduchším príkladom rekonfigurácie je zmena jazyka palubnej dosky, aktivácia palubného počítača, vypnutie chybných airbagov.

V rebríčku najlepších sme sa snažili brať do úvahy tak dostupné jednoduché automatické skenery, ktoré zvyčajne kupujú majitelia automobilov pre vlastnú potrebu, a profesionálne vybavenie. Jedinou výnimkou sú obchodné skenery určené pre konkrétne značky áut: cena takýchto komplexov je niekoľko stoviek tisíc rubľov, a neexistuje žiadny predajca zariadenia vo všeobecnom predaji predajcov - len lacné čínske klony možno nájsť.

Najdôležitejšou vecou v diagnostike automobilov nie je „odfúknutie“ zariadenia, ale profesionalita osoby, ktorá ho používa. Kúpa diagnostického skenera pre osobnú potrebu, to stojí za zváženie - nebolo by to plytvanie peniazmi a nebolo by lepšie obrátiť sa na skutočného diagnostika?

Loading...