10 najlepších autoalarmov

Auto pod kontrolou

Kritériá pre výber najlepšieho alarmu pre auto

Kúpte si najlepší autoalarm, pričom si môžete vybrať zo stoviek ponúkaných modelov, je to veľmi ťažké. Čo je potrebné venovať pozornosť? Pokúsme sa pochopiť rôzne pojmy, ktoré sú naplnené reklamnými letákmi.

 • Zásada validácie - spôsob, akým alarm určuje zákonnosť prístupu k vozidlu. V najpokrokovejších modeloch sa okrem rádiových príkazov z prívesku na ovládanie kontroluje, či má vlastník rádiovú značku alebo zadáva PIN kód pomocou štandardných automobilových tlačidiel.
 • Typ rádiového protokolu, Momentálne chránený pred intelektuálnym hackingom (používanie grabber kódu) je považovaný len za interaktívny kódzatiaľ čo zastarané alarmy fungujú len na získanie jediného príkazu z ovládača a nepožadujú autentifikáciu. Rádio kľúčenky 433 MHz postupne nahrádzajú vysokofrekvenčné systémy s pásmami 868 MHz a 2,4 GHz, čo robí fyzickú stratu bežných kódových grabber zmenou frekvencie a šírky pásma.
 • Podpora telematiky, Moderný výrobca bezpečnostných systémov poskytuje svojim zákazníkom plnohodnotné služby sledovania polohy vozidiel pomocou siete GSM a satelitných funkcií. Schopnosť ovládať stav alarmu na akomkoľvek mieste, kde je pokrytie celulárnej siete, a prijímať informácie z neho, eliminuje hlavnú nevýhodu alarmov - obmedzený rozsah priamej komunikácie s príveskom na kľúče.
 • Vzdialený štart motora, Pomerne populárna možnosť, ale s veľkým množstvom obmedzení: neschopnosť na diaľku štartovať mimo zóny rádiového príjmu (tento problém je eliminovaný v prípade telematických alarmov), extrémne nízka účinnosť na dieselových vozidlách (práca pri voľnobehu, vznetový motor sa zahrieva veľmi pomaly).
 • Dostupnosť / Podporovaný typ, Aby sa znížili náklady, množstvo alarmov využíva nízkoprúdové určovanie polohy na základe signálu zo základňových staníc bunkovej siete (LBS) a na prácu so satelitnými systémami musí byť pripojený ďalší modul.
 • podpora integrácia doCAN (LIN) bus V prvom rade je potrebné vytvoriť komplexné bezpečnostné systémy, kde je analógové spojenie ťažké alebo nemožné (napríklad ak aktivácia bežného centrálneho zámku vyžaduje predbežné prebudenie ochrannej a spínacej jednotky palubného elektrického vedenia). Ak funkčnosť, ktorú klient potrebuje, možno dosiahnuť analógovými pripojeniami, kvalifikovaný inštalatér sa tomu vyhne. Preplatok za prítomnosť digitálneho rozhrania teda nie je vždy opodstatnený.
 • Počet zón ochrany (alebo inými slovami, počet možných príčin alarmu). Okrem štandardnej sady "otvárania dverí / kapoty / zapaľovania batožinového priestoru pri prudkom údere" musí mať moderný poplach aspoň prítomnosť senzora naklápania / odvaľovania, ktorý sa realizuje výstrahou o zdvíhaní alebo ťahaní vozidla.

Top 10 najlepších autoalarmy 2017-2018

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie autoalarmy1TOMAHAWK 9.98.8 / 104 800
2KGB EX-7 DIALOG8.6 / 103 500
3Šerif ZX-750 PRO8.3 / 103 900
Najlepšie obojsmerné alarmy a bezpečnostné systémy1Pandora DX 90BT9.8 / 1016 500
2StarLine E66 2CAN + 2LIN ECO9.6 / 107 750
3Pandora DXL 39459.5 / 1029 060
4Starline a639.3 / 106 750
Najlepší telematický autoalarm1Ghost-8409.4 / 1021 750
2Pandect X-1900 BT9.2 / 1023 310
3StarLine M96 L9.0 / 1023 500
4Pandect X-11008.8 / 1012 300

Najlepšie autoalarmy

TOMAHAWK 9.9
4 800
Na pozadí moderných bezpečnostných systémov, Tomahawk už vyzerá archaicky - jednoduchý prívesok na kľúče, vzdialený, skôr než vstavaný, manuálny šokový senzor, rovnaký jednoduchý sirénový roh v súprave. Ak sú však financie sotva dosť, a nechcete si kupovať otvorenú trosku, ktorú dokonca aj školák otvorí s kódovým grabberom, potom bude alarmový systém Tomahawk 9.9 dobrou voľbou pre nákup.

Rovnako ako v predchádzajúcich verziách "indických osí", tu používame interaktívny kód, a to aj pri frekvencii 868 MHz. Funkčnosť samotného alarmu je štandardom pre túto triedu a nemá zmysel ho popísať dodatočne. Ale je tu pekný bonus vo forme podpory pre autorun - samozrejme, bez akéhokoľvek bezkľúčového imobilizéra obchádza a flexibilne prispôsobiteľné servisné funkcie, ale náklady na alarm, resp. Pre vozidlá, ktoré sú signalizované v tomto cenovom rozpätí, je táto funkcia dosť veľká.

Hlavné výhody:
 • 868 MHz rádiový kanál, interaktívny kód
 • Podpora automatického spustenia
nevýhody:
 • Minimálna sada zámkov a snímačov
8.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý lacný autoalarm. Všetko, čo potrebujete, je možné, prečo je niečo viac na "prvej desiatke"?
KGB EX-7 DIALOG
3 500
Medzi výhody „mladšej“ série systémov KGB patrí prítomnosť dialógového kódu, ktorý je síce implementovaný v preťaženom rádiovom pásme 433 MHz, ale stále používa úzkopásmový vysielač a prijímač, takže existuje dôvod domnievať sa, že na zastávke v Auchane nemusíte spomenúť na algoritmus konvulzívne manuálne vypnutie alarmu pri alarme, tvrdohlavo odmietajúce prijať príkazy z kúzla. Samotný kompaktný rádiový modul s dvojramennou anténou pripomína starému „Pandore“, aby bol úprimný.

V opačnom prípade máme opäť najbežnejší poplachový systém, ktorý podporuje pripojenie voliteľného modulu CAN a dokonca rozhrania GSM / GPS. Je pravda, že ak je vo viacerých „dospelých“ modeloch KGB, modul CAN je vložený priamo do otvoru centrálnej jednotky, tu je všetko starým spôsobom - plochý kábel z externej jednotky do konektora.

Hlavné výhody:
 • Nie je to zlá rádiová selektivita
 • príležitosť pre rozšírenie
nevýhody:
 • Slabý stupeň
8.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Keychain nie je veľmi pohodlné, a tak pre rozpočet alarm je dobrý. A určite nie horšie ako "Šerkanov", ktorý v auto predajniach dať za cenu premrštené ceny.
Šerif ZX-750 PRO
3 900
Tradične jednoduchý poplachový systém, vo všeobecných kontúrach kľúčového fobu, z ktorého sú jasne uhádnuté obrysy „Starlines“ starých generácií. V iných, na rozdiel od toho istého „Cenmaxu“, ktorý alarmy StarLine kopírujú do farieb káblov v konektoroch, Sheriff vyzerá skôr ako konštrukcia a podpora dialógového kódu a voliteľného bezdrôtového uzamykacieho relé umožňuje hovoriť o tomto systéme ako o krádeži.

Samozrejme, stojí za to poradiť tento model len za veľmi prísnych finančných obmedzení. Táto záležitosť nie je ďaleko len v minimálnej funkčnosti, ale aj v banálnych nepohodliach nastavenia šokového senzora - má len jeden regulátor pre celkovú citlivosť, nie je možné nastaviť úroveň varovania a alarmu samostatne.

Hlavné výhody:
 • Viac či menej výrazné ugostoykost
nevýhody:
 • Primitívny šokový senzor
8.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Dajte na "tag" sa rozsah normálne, nie buggy. Za peniaze, skrátka.

Najlepšie obojsmerné alarmy a bezpečnostné systémy

Pandora DX 90BT
16 500
Dlhodobo „AlarmTreyd“ nemal model s normálnym „mletým mäsom“ a prijateľnou cenou - v katalógu boli buď úprimne upravené modely alebo príšery ako DXL 4970 s cenou takmer 50 tisíc. Vzhľad modelu DX 90 BT je preto vážnym krokom v propagácii na trhu, ktorý sa aktualizáciou modelového radu StarLine vážne postavil proti systémom Pandora / Pandect.

Čo teda môže tento bezpečnostný systém? Okrem prívesku na 868 megahertzov (mimochodom, s OLED displejom, ktorý je veľmi vhodný v jasnom slnečnom svetle), môže byť smartphone majiteľa použitý na ovládanie, nie cez obvyklý GSM kanál, ale cez Bluetooth. V normálnej prevádzke („vypnutie / zapnutie motora“) teda nemôžete utrácať peniaze za internetovú prevádzku SIM karty nainštalovanej v poplašnom systéme a bez oneskorení, ktoré sú nevyhnutné pri práci s GSM kanálom. Prostredníctvom Bluetooth funguje pripojené rádiové relé.

Alarm umožňuje automatické štartovanie motora, a preto väčšina vozidiel nebude musieť inštalovať žiadne štandardné prehľadávače imobilizéra: port IMMO-KEY na signalizačnom systéme môže emulovať príkaz, ktorý umožní spustenie, vrátane vozidiel s dynamickým kódom imobilizéra. Klonovanie kľúča sa vykonáva pri nastavovaní alarmu pomocou služby Pandora CLONE.

Podporovaný je aj režim Slave a flexibilná voľba sekundárnej validačnej metódy: PIN kód na štandardných tlačidlách vozidla, ktoré nosia rádiové tagy (fungujúce aj cez Bluetooth).

Hlavné výhody:
 • Podpora siete CAN / LIN
 • Vrátane blokovania rádiového relé
 • Dostupnosť overovacej bezdrôtovej značky
 • Komunikačný rádius Bluetooth - až 50 metrov
 • Bezkľúčový imobilizér bypass
nevýhody:
 • Neexistuje podpora GPS / GLONASS (a na rozdiel od systémov StarLine nie je možné nainštalovať rozširujúcu kartu).
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi zaujímavý bezpečnostný systém. Kľúčenka, mimochodom, nie je možné nosiť so mnou vôbec - otvorím ju pravidelným kľúčom alebo inteligentným, vo vrecku s rádiom.
StarLine E66 2CAN + 2LIN ECO
7 750
Novinka zo StarLine si nepochybne zaslúži najbližšiu pozornosť. Posúďte sami: s odporúčanou cenou nižšou ako 8 000 rubľov ponúkame dobrý bezpečnostný systém najnovšej šiestej generácie, ktorý má plnú podporu pre prácu s CAN a LIN kabelážou (takže majitelia Lad nie sú podvedení). Schopnosti šiestej generácie navyše zahŕňajú nepriame blokovanie štartu motora na digitálnej zbernici a „inteligentný“ obchvat štandardného imobilizéra bez akýchkoľvek ďalších sledovačov.

Samozrejme, v stave mimo zariadenia nemá E66 modul na spustenie napájania, ako je naznačené prvých šiestich na štítku. Ale vďaka modulárnej platforme vám nič nebráni v následnom doplnení už nainštalovaného systému autorunom alebo inštaláciou telematického modulu - často sa stáva, že majitelia áut chcú pôvodne ušetriť na signalizačnej cene a potom premýšľať o rozšírení svojej funkčnosti. A E66 to uľahčuje.

Mimochodom, telematický modul neublíži alarmu: v súčasnom treťom vydaní signalizačného protokolu sa StarLine naučila čítať a prenášať užívateľovi nielen informácie potrebné samotným alarmom, ale aj chyby v ovládači vstrekovania počítača: tak sa váš smartfón s nainštalovanou aplikáciou stane aj bezplatným diagnostickým nástrojom zariadenia.

V mestských podmienkach je tiež dôležité, aby zabezpečovací systém fungoval na frekvencii 868 MHz - tento frekvenčný rozsah je zaťažený oveľa menej, než je obvyklé 433 MHz, av kombinácii s úzkopásmovým vysielačom a prijímačom zabezpečujeme bezproblémovú prevádzku rádiových kanálov aj na hypermarketových parkoviskách.

Hlavné výhody:
 • Plná podpora pre CAN-LIN kabeláž
 • Nízka spotreba energie
 • Flexibilita programovania prídavných funkcií (sklopné zrkadlá, vyhrievané sklo a pod.)
 • Blokovanie motora na zbernici CAN
nevýhody:
 • Rovnako ako celá linka ECO, iba jeden prívesok na kľúče
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Za peniaze je to najlepší autoalarm, ani som nepochyboval o kúpe. 8 tisíc za alarm tejto úrovne teraz - skvelá ponuka!
Pandora DXL 3945
29 060

Plnohodnotný bezpečnostný komplex, ktorý umožňuje najflexibilnejšiu implementáciu ochrany vozidla pri zachovaní jednoduchosti obsluhy: užívateľ môže používať diaľkové ovládanie a bežné rádiové tlačidlo vozidla, pričom štartovanie motora bude nemožné bez jeho tajného nosenia rádiového štítku. Podporovaná je aj celá škála telematických služieb (mobilné aplikácie sú dostupné len pre iOS a Android).

Sada alarmov obsahuje modul automatického spínania, ktorý umožňuje spustenie motora pri pripojení cez digitálnu zbernicu a pri riadení zapaľovania a elektrického štartéra.

Zavedenie úplnej ochrany pre inštalatéra je podporené možnosťou spárovania autoalarmu s modulom motorového priestoru a uzamknutím rádiového relé, ale ich získanie zvýši už tak vysokú signalizačnú cenu. Keďže však tieto alarmy sú určené predovšetkým na ochranu obchodných a prémiových vozidiel, nemá to výrazný vplyv na celkový objem práce vzhľadom na zložitosť inštalácie a zodpovedajúcu cenovú úroveň pre inštalatérov.

Hlavné výhody:
 • Flexibilita pripojenia a konfigurácie.
 • Možnosť realizácie rozvinutej siete zámkov.
nevýhody:
 • V základnej konfigurácii je definícia súradníc založená len na LBS (bunkových základňových staniciach).
 • Počet uložených udalostí zobrazených prostredníctvom mobilnej aplikácie Pandora-Info je obmedzený vývojárom.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Je to najlepší autoalarm, je mimoriadne pohodlné, že autorun je ľahko ovládateľný prostredníctvom mobilnej aplikácie, zatiaľ čo ja som pokojný pre bezpečnosť auta - v prípade neprítomnosti nositeľnej značky nie je možné na ňom nechať.
Starline a63
6 750

Tento model autoalarmu nahradil zastaraný A61, ktorý dostal aktualizovanú modulárnu platformu StarLine. Hlavnou výhodou sa stala modularita - aj keď v základnej verzii má alarm pomerne obmedzenú funkčnosť, ale zároveň má minimálnu cenu a kupujúci si môže vybrať všetky potrebné moduly bez preplatku za funkcie, ktoré nepotrebuje.

"Z krabice" StarLine A63 sa môže pochváliť prítomnosťou moderného kódovania kryptografických signálov, ergonomického kľúčenky s pomerne dobrým spojením v mestskom prostredí, flexibilných programovateľných kanálov pre implementáciu pomocných servisných funkcií (sklopné zrkadlá, dolaďovacie okná atď.). Je možné realizovať režim Slave, v ktorom sa odoberanie a zapínanie systému vykonáva pomocou bežného kľúča od auta a rádiofrekvenčný kláves funguje ako overovateľ nositeľnej značky. Významné rozšírenie funkčnosti alarmu umožňuje inštaláciu ďalších rozširujúcich modulov na jeho doske:

 • Modul CAN / LIN umožňuje pripojiť alarm na digitálne pneumatiky akéhokoľvek typu, ktoré sa používajú v modernom automobilovom priemysle. Okrem zrejmého čítania stavových signálov a ovládania akčných členov, v prípade StarLine A63, to umožňuje validáciu zadaním užívateľsky definovaného kódu na štandardných tlačidlách vozidla. Je teda možné realizovať dvojkrokovú validáciu (pomocou vzdialeného kľúča a PIN kódu), ktorá sa v moderných podmienkach považuje za dostatočnú úroveň ochrany.
 • Modul GSM / GPS umožňuje implementáciu úplnej telematickej práce vrátane jazdy z PC alebo aplikácie na mobilnom telefóne. Je potrebné poznamenať, že StarLine je jedinou spoločnosťou na modernom trhu, ktorá ponúka program pre majiteľov zariadení Windows Phone.
Hlavné výhody:
 • Primeraná cena s možnosťou dodatočného vybavenia potrebných možností.
 • Možnosť prepojenia so zámkami rádiového relé.
 • Existencia zabudovaného akcelerometra (snímač sklonu / nakláňania).
 • Dobrá podpora výrobcu (široká sieť autorizovaných SC, kompetentná technická podpora).
 • Možnosť nastavenia citlivosti senzorov pomocou ovládača.
nevýhody:
 • Možnosť overenia zadaním kódu je možná len pri dodatočnej montáži modulu CAN, pričom je podporovaný obmedzený počet modelov automobilov.
 • Hotový alarmový systém sa stáva oveľa drahším ako pôvodne atraktívna cena.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Podľa dnešných štandardov je tento autoalarm už považovaný za lacný model, ale je to jeden z najlepších. Nemôžem povedať nič (pah-pah) o rezistencii voči krádeži, ale aspoň s ním nie sú žiadne problémy.

Najlepší telematický autoalarm

Ghost-840
21 750
Súčasná vlajková loď "800." série má všetky funkcie, ktoré teraz vyhovuje tejto triede.Systém je možné ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie, ako aj z bežného kľúča od auta - vlastník môže používať nositeľné rádiové štítky s dialógovým kódom alebo zadať PIN kód na štandardných tlačidlách vozidla na potvrdenie prístupových práv.

Ultra kompaktné blokovacie relé pLine-221 je možné detegovať v budove alarmu - tento modul nevyžaduje žiadne pripojenie na centrálnu jednotku, takže inštalatér ho môže inštalovať kdekoľvek a rozmery nám umožnia splietať ho aj priamo do káblového zväzku. Komunikácia s centrálnou jednotkou nie je cez rádiový kanál, ale priamo nad napájacím vodičom + 12V: nebude možné utopiť vzduch s rušením, ako by to bolo pri rádiovom relé. Okrem toho má vlastný akcelerometer zabudovaný: aj keď únosca odstráni alarm sám, na začiatku pohybu bude zámok pracovať nezávisle.

Systém samozrejme podporuje automatický štart motora s „inteligentným“ obtokom imobilizéra, zatiaľ čo predchádzajúce „duchovia“ vyžadovali externých pracovníkov. Jediným "ale" je, že ak vaše auto nepodporuje automatický štart priamo na zbernici CAN, budete si musieť zakúpiť výkonový modul ESM-250.

Hlavné výhody:
 • Bezkľúčový imobilizér bypass
 • Vrátane uzamknutia offline
nevýhody:
 • Štartovací blok na väčšine áut bude musieť kúpiť
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Vážny systém. Okrem toho okamžite kúpil modul motorového priestoru a kontrolu: stroj je bezpečnejší a všetky diagnostiky sú okamžite v mobilnej aplikácii.
Pandect X-1900 BT
23 310
Novinka v rade „Pandektov“ vyšla celkom kontroverzne a jej vysoké body v hodnotení najlepších systémov autoalarmu neposkytujú cenu: tento mikrosystém spadá do segmentu špičkových hráčov, to znamená spočiatku obmedzený na počet potenciálnych kupcov. Samozrejme, mimo krabičky je aj obchvat bezkľúčového imobilizéra, GPS / GLONASS a autorizácia Bluetooth z bezdrôtových značiek, inteligentných hodiniek Pandora alebo smartfónu, ale napríklad k tomuto alarmu nepripájate externú satelitnú anténu, Kvalita príjmu satelitného signálu bude veľmi závisieť od spôsobu inštalácie.

Podobne ako ostatné mikrosystémy Pandect, aj táto novinka bude v prvom rade zaujímavá pre tých, ktorí majú možnosti pre kompetentnú inštaláciu centrálnej jednotky vážne obmedzenej dispozíciou - tu má malé rozmery centrálnej jednotky svoje výhody. Ale ak je dosť miesta, potom vás systém StarLine, podobný vo funkciách, bude stáť menej.

Hlavné výhody:
 • Podpora GPS / GLONASS bez prídavných modulov
 • Klonovanie štandardných čipov imobilizéra
 • Minimálne rozmery
 • Nastaviteľný rozsah handsfree
nevýhody:
 • Žiadny konektor pre externú anténu GPS
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Vybral som alarm bez ovládača, s požiadavkou dobrej práce v režime Slave a GPS. Radili sme to, neľutujem.
StarLine M96 L
23 500

* Dokonca aj v čase vyhlásenia šiestich generácií systémov, M96 vystupoval ako keby sám - na rozdiel od ostatných Starlines, kde kľúč fob zostal prívesok na kľúče, všetko bolo priradené k mobilnej aplikácii, a telefón mohol byť pripojený k alarmu a cez Bluetooth. Vlastne, samotný štítok naznačuje zmiešaný pôvod - písmeno „M“ tradične používajú majáky StarLine, zatiaľ čo „96“ jedinečne identifikuje šiestu generáciu alarmov s automatickým štartom.

Teraz je tento systém vyradený zo všeobecnej škály ešte viac: vzhľadom na to, že aj alarmy štvrtej generácie s čerstvým firmvérom sú už schopné obísť bezkľúčovým imobilizérom, konzervativizmus M96, ktorý vyžaduje externého linemanagera, vyzerá dokonca čudne.

V opačnom prípade ide o typickú dobrú telematickú signalizáciu a áno dokonca môže poslať SMS s kódmi chýb, ktoré sa vyskytujú v systéme vstrekovania do telefónu majiteľa. Vážnou výhodou dizajnu je prítomnosť vstavanej lítium-iónovej batérie (opäť odkazu GPS majákov), ktorá umožňuje, aby zostala funkčná aj vtedy, keď únosca odpojí batériu.

Ak budete cestovať veľa, prítomnosť druhej SIM karty slot nebude tiež zbytočné - nebudete musieť neustále meniť "mesto" a "exit", najmä ak si myslíte, že s príslušným inštaláciou poplachového systému, budete musieť rozobrať autá.

Hlavné výhody:
 • Zabudovaný záložný zdroj
 • Duálne spojenie so smartfónom - GSM a Bluetooth
 • Používanie samotného smartfónu ako autorizačných značiek
nevýhody:
 • Žiadna podpora bez kľúča
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Starline aplikácie, podľa môjho názoru, najpohodlnejšie. Tak som si vybral M96 a ako som presvedčený, nestratil.
Pandect X-1100
12 300

Tento bezpečnostný komplex využíva moderný, hoci nezvyčajný, prístup k implementácii kontroly: alarm je odzbrojený iba bežným rádiovým kľúčom automobilu alebo tímu z mobilného telefónu, ale na overenie sú použité dve nositeľné rádiové štítky, ktoré s ním prichádzajú. To určuje rozsah možných užívateľov: bez rádiových tlačidiel automobilu sa používanie zariadenia Pandect X-1100 stáva celkom nepohodlným.

Je možné pripojiť ďalšie moduly: GPS prijímač, autorun modul. Dôležitým plusom Pandect X-1100 je možnosť prepojenia s bezdrôtovými reléovými zámkami, čo výrazne zvyšuje bezpečnosť vozidla. Telematické funkcie, ktoré poskytuje výrobca, umožňujú oznamovanie nehody príbuzným vlastníka. V tomto prípade však bohužiaľ nie je možné pomenovať plnohodnotnú telematiku: nie je prístup k údajom o trasách vozidla s vizualizáciou na mape, ovládanie cez internet prostredníctvom počítača alebo mobilnej aplikácie nie je možné. To výrazne znižuje atraktivitu Pandect X-1100 ako telematického systému.

Hlavné výhody:
 • Prítomnosť zabudovaného GSM modulu.
 • Bohaté možnosti usporiadania automobilových zámkov.
nevýhody:
 • Rez na moderné normy telematiky.
 • Autorun vyžaduje zakúpenie ďalších modulov.
8.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Po prvé, alarm systém je vhodný, pretože nie je potrebné nosiť kľúč reťazec s vami, ktorý pre mňa (auto je ďaleko od domova) je stále 90% času k ničomu. Upozornenie na telefóne príde aspoň v inej oblasti.

Výhody a nevýhody každého konkrétneho modelu autoalarmu si môžete nakresliť na dlhú dobu, ale je lepšie pripomenúť hlavný bod raz: Najprv kvalita práce a spoľahlivosť závisí od práce inštalatéra, Nemá zmysel kupovať prémiový poplachový systém a zároveň šetriť na službách pána, najmä ak má málo vedomostí o modeli vášho auta.

Loading...