6 najlepších autorádií

Spoľahlivá komunikácia na diaľnici

Prítomnosť rádia na ceste nebude nikdy zbytočná a najlepším príkladom je komunikácia kamiónov: môžete získať dôležité informácie, pomoc pri poruche od úplne neznámych ľudí, ktorí jednoducho používajú ten istý rádiový kanál. Slávny pätnásty kanál CB (27,135 MHz, amplitúdová modulácia) sa stal de facto štandardne ladenou cestou. Preto je v osobnom automobile užitočná komunikácia, ak idete na dlhú cestu. Pre taxikárov bola rozhlasová stanica nedávno povinným prvkom vybavenia automobilu a iba masívny prechod k práci prostredníctvom aplikácií by mohol znížiť počet automobilov s rybárskymi prútmi. V našom rebríčku, zostavenom z expertných a užívateľských hodnotení, sú najlepšie autorádiá z rokov 2018 - 2019.

Krátkovlnný dosah, napriek nevyhnutným zmenám (vysoká úroveň rušenia, rozmery antén a samotných rozhlasových staníc) je stále hlavnou komunikáciou na ceste: les, členitý terén a rozvoj miest oslabujú signál oveľa menej ako pri práci na VHF a UHF - ultraširoké vlnové pásma. Ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že krátke vlny môžu „skončiť“ mimo horizontu v dôsledku ionosférického odrazu, s dostatočným výkonom vysielača a kvalitou prijímača, môžete sa spoľahnúť na komunikačný okruh, ktorý je pre rozhlasové stanice VHF nedosiahnuteľný. A dokonca aj rozhodnutie Štátneho výboru pre rádiové frekvencie č. 13-20-08 zo dňa 3. septembra 2013, ktoré limitovalo maximálnu "bezlicenčnú" energiu s amplitúdovou a frekvenčnou moduláciou na 4 W, CB-rádio nenarazilo na popularitu (najmä preto, že 12 W je možné s moduláciou SSB) , Ale aj rádiové stanice VHF môžu byť užitočné - môžu byť ľahko prepojené s prenosnými rádiami, sú schopné prenášať text, dáta a dokonca pristupovať na internet, kvalita komunikácie (najmä na „číslo“) je oveľa vyššia. Takže, keď hovoríme o trhu s autorádiami v rokoch 2018-2019, nemali by sme sa obmedzovať na „súrodencov“.

Najlepšie najlepšie autorádiá 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie CB auto Walkie Talkies1Optim voyager9.8 / 105 900
2Prezident BARRY ASC 12 / 24V9.7 / 104 600
3Vektor VT-27 Smart9.6 / 104 300
4Alan 48 plus9.1 / 103 800
Najlepšie rádio s možnosťou pracovať na VHF1YAESU FT-8900R9.9 / 1026 700
2Motorola DM14009.5 / 1022 000

Najlepšie CB auto Walkie Talkies

Optim voyager
5 900
Večná otázka, ktorá vyvstáva po zakúpení novej rozhlasovej stanice alebo nahradení antény - „kde nastaviť CWS?“ V tomto modeli sa vyrieši, môžeme povedať elegantne: výrobca postavil merač CWS priamo do rádia a hodnota CWS je vždy pred vašimi očami a jeho významný Odchýlka na nebezpečnú stranu (napríklad pri náhodnom poškodení antény počas jazdy) je sprevádzaná zvukovým signálom a hlásením na displeji. V tomto prípade je výstupný stupeň vysielača vypnutý, aby nedošlo k jeho poškodeniu.

Displej sa vo všeobecnosti stal jedným z hlavných a veľmi pohodlných čipov rádia - svetlý, dobre čitateľný v rôznych uhloch pohľadu, ktorý má "nočný režim". Šesť funkčných tlačidiel je umiestnených pozdĺž jeho okrajov, ich funkcia sa mení v závislosti od zvoleného režimu (a užívateľ môže meniť funkcie podľa svojho uváženia) a je tiež zobrazený na displeji.

Obraciame sa k rádiovej ceste. Vysielač s frekvenčnou moduláciou poskytuje výkon až 15 W, pri AM je obmedzený na 8 wattov. SSB nie je podporovaná, ako vo väčšine autorádií. Otvorenie ďalších frekvencií je možné priamo cez menu pokročilých nastavení, bez spájkovačky a skrutkovača. Tu môžete nastaviť hysteréziu squelch, kalibrovať SWR meter a tak ďalej. Ak rozoberiete prípad, zistíte, že výrobca poskytol miesto na doske pre dva ďalšie tranzistory výstupného stupňa. Má svrbenie vašich rúk, aby ste niečo dostali na rozhlasovej stanici? Prosím, môžete zvýšiť jeho výkon, výhody aj montážne otvory v chladiči sú pripravené.

Prijímač tiež nespôsobuje sťažnosti, funguje dobre a signál z iných rozhlasových staníc nezasahuje. Takže, ako možnosť nákupu, táto rozhlasová stanica, vyvinutá v Rusku a zmontovaná v Číne, je dokonca veľmi atraktívna.

Hlavné výhody:
 • Slušná sila s dobrou moduláciou
 • Zabudovaný SWR meter, ochrana vysielača
 • Schopnosť pracovať od 12 do 24 V
 • Jemné doladenie a odhalenie rozsahov bez "čarodejníctva"
nevýhody:
 • Priemerná kvalita reproduktorov, najmä zvuk trpí aktiváciou funkcie Hi-Cut.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi dobré autorádio, a to aj s úsporou pri inštalácii antény - CWS nastaviť sám, bez nástroja.
Prezident BARRY ASC 12 / 24V
4 600
Rádio je však lacné, ale kvalita si určite zaslúži pozornosť a schopnosť pracovať priamo z 24 voltov ocenia vodiči ťažkých nákladných vozidiel. Povesť francúzskej spoločnosti je zaslúžene dobrá vzhľadom na kvalitu špičkových verzií, ale výrobca nezasiahol úprimné úspory v rozpočtovom riadku.

Skvelé potlačenie šumu pri práci, jednoduché a intuitívne ovládanie - to, čo potrebujú ľudia, ktorí potrebujú „vybrať kanál a hovoriť“ z rádiovej stanice a jemnosť nastavení nie je podstatná. Výstupný výkon je 4 watty, pre spoľahlivú komunikáciu je postačujúca kvalita modulácie na AM a FM. Spoľahlivosť „prezidenta“ je tradične vysoká a spoločnosť poskytuje dvojročnú záruku z dôvodu (a pri kúpe s prezidentskou anténou je záručná doba 5 rokov).

Hlavné výhody:
 • Riadenie pohodlia
 • Kvalita komunikácie na AM a FM
 • Efektívna redukcia šumu
nevýhody:
 • Obmedzená sila signálu
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Raz som predal jedno auto s „prezidentom“, veľmi som ľutoval, že som z rádia nevyšiel. A tento za cenu bol príjemne prekvapený, prihlásený - určite lepší ako "Megadzhetov" a ďalšie.
Vektor VT-27 Smart
4 300
Lacná rozhlasová stanica bude dobrou voľbou ako prvá, ale túžba zmeniť ju na niečo viac „oklamané“ sa v budúcnosti už dlho neobjaví.

Ide o kompaktný monoblok z hliníka, ktorý slúži aj ako chladič. A nie je to zlé, berieme na vedomie. Predný panel je neodstrániteľný, ale nič vám nebráni v odstránení celého vysielačky - tu, kompaktnosti a malej hmotnosti plus. Displej je dobre čitateľný v rôznych uhloch pohľadu, ale budete musieť zistiť ovládacie prvky - jednoducho nebolo dosť miesta pre všetky potrebné tlačidlá, takže niektoré z nich sa „presunuli“ do PTT. Ale na to presne tie tlačidlá, ktoré sú vhodné na to, aby mali pod rukami - riadenie redukcie šumu a výber komunikačných kanálov.

Prijímač je veľmi dobrý pre lacný model - s deklarovanou citlivosťou 0,5 µV, je skutočne schopný dosiahnuť 0,28 µV s amplitúdovou moduláciou a pri frekvencii, ktorú dosahuje pri 0,13 µV. Potlačenie zrkadlového kanála je až 75 dB, ďalšie až 55 (opäť nie pasové dáta, ale skutočne namerané). Preto aj keď pomer signálu a šumu nie je najlepší (večná pohroma rozpočtových rádií CB), Vektor pracuje s dôverou a dôstojne.

Vysielač má dva režimy prevádzky - nízky a vysoký výkon, v druhom na FM, jeho výstupný výkon podľa meraní dosahuje 12 W s 10 pasmi. Z hľadiska kvality je to viac ako adekvátne pre tento cenový segment.

Problémy sú tu len s digitálnou cestou, alebo skôr s firmvérom. Veľmi sa mi páči, aby výrobca konečne pripomenul „profesionálny“ režim kanála a prevádzku tlmiča hluku, pretože to je to, kto kazí dojem vynikajúceho vysielačky.

Hlavné výhody:
 • hustota
 • Dobrá sila
 • Vysoko kvalitný prijímač
nevýhody:
 • Prepínanie modulov v „profesionálnom“ režime nepracuje správne.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšia cena / kvalita autorádia, ak potrebujete len základné funkcie, bez problémov.
Alan 48 plus
3 800
Napriek malému výstupnému výkonu - „legitímnemu“ 4 W, má táto rádiová stanica dobrú moduláciu, ktorá je ešte dôležitejšia u dedka: môžete „vyfúknuť“ 100 wattov vo vzduchu, ale nebudete počuť s „bez“ modulácie. Samozrejme, že by bolo pekné mať SSB okrem AM / FM, ale to sa očakáva pre model rozpočtu.

Vysielačka je skutočne „populárna“, ktorá sa stala jednou z najobľúbenejších a zároveň veľmi spoľahlivou: môžete vidieť modely, ktoré fungujú bez problémov od momentu kúpy v 90. rokoch. Niet divu, že sa stále vyrába a predáva. Počas "života" na dopravníku a skúseností s vylepšeniami sa nahromadilo veľa - môžete ľahko nájsť popis, ako zvýšiť výkon až o 20 wattov len s frekvenčnou moduláciou (časť cesty zodpovednej za AM, zatiaľ čo vynútené vypnutie), modernizáciou potlačovača hluku a tak ďalej. Myslíme si, že „starodávny“ dizajn obvodov a absencia „Alanových“ ozdôb môže byť za to odpustená.

Hlavné výhody:
 • Spoľahlivosť konštrukcie
 • Kvalita modulácie
 • Dobrý prijímač
nevýhody:
 • Žiadna frekvencia pamäte ("ošetrená" páječkou)
 • Priemerný squelch
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Prečo zmeniť to, čo funguje bez problémov 15 rokov? Staré, žiadne kudrlinky, ale naozaj fungujúca rozhlasová stanica.

Najlepšie rádio s možnosťou pracovať na VHF

YAESU FT-8900R
26 700

Pokračuje v hodnotení najlepších autorádií YAESU FT-8900R. Japonská rozhlasová stanica chránená štandardom MIL-STD 810 môže pracovať s analógovou a digitálnou moduláciou v pásmach 137-174 a 430-480 MHz, prenášajúc až 50 wattov na anténu - 10-krát viac ako napríklad armáda P-159. , Na recepcii je efektívny v rozsahu od 108 do 999 MHz, čo je obzvlášť príjemné vzhľadom na kvalitu skenera. Vstavaný a GPS modul a rádio nedokážu zobrazovať len údaje o súradniciach na LCD obrazovke, ale tiež ich prenášať prostredníctvom APRS. Stojí za zmienku, že je podporovaný aj prístup na internet cez WIRES-X?

Napájanie je zabezpečené len z 12-voltovej siete, hoci na vozidlách s napätím 24 V nikoho nezastaví. Vzhľadom na maximálny výkon je vhodné zodpovedne pristupovať k pripojeniu: rádiová stanica spotrebuje v prenosovom režime až 12 ampérov.

Zaujímavosťou rozhlasovej stanice je možnosť rýchleho ukladania a čítania nastavení pomocou SD karty. To znamená, že vybavenie niekoľkých vozidiel takýmito vysielačkami, môžete nastaviť mriežku kanálov len na jednom, a potom rýchlo preniesť nastavenia na ostatné. Fotografie môžete uložiť na mapu ... Áno, voliteľná tangenta Yaesu MH-85A11U má skutočne zabudovanú kameru! Môžete tiež preniesť obrázok z neho cez rádiový kanál - napríklad, aby ste rýchlo poslali druhú posádku nielen GPS súradnice orientačného bodu, ale aj svoju fotografiu.

Jednoducho povedané, máme dobrú výkonnú a funkčnú rozhlasovú stanicu pre expedície a vyhľadávacie skupiny, ktorá má dobrú selektivitu vďaka dvojfrekvenčnej konverzii, a dokonca aj potešeniu paranoidov, ktorí môžu pracovať na „číslicovom“ čísle so skramblerom. Cena s takýmito možnosťami a uznávanou kvalitou japonskej značky je viac ako demokratická.

Hlavné výhody:
 • spoľahlivosť
 • Vysoký výkon vysielača
 • multifunkčnosť
nevýhody:
 • Funkčnosť je pomerne ťažké zvládnuť.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúce nájazdové rádio, diaľkové a spoľahlivé. Tri cesty do Mongolska, dve na Ďaleký východ v piatich posádkach - žiadne sťažnosti.
Motorola DM1400
22 000
Táto rádiostanica podporuje iba analógovú komunikáciu, ale výrobca priamo indikuje, že po blikaní podporuje DM1400 aj „digitálny“. Stanica je umiestnená ako „prechodné riešenie“, to znamená, že ju pôvodne kupujúci využíva ako základňu s existujúcimi analogickými „chodcami“ a ako sa zariadenie aktualizuje, môže pridať digitálny režim. Vyzerá, úprimne povedané, príliš bystrý: prečo nie zapnúť digitálny režim hneď?

Vysielač pracuje vo VHF (146-174 MHz) s výkonom do 10 W, pri prepnutí na UHF (403-410, 417-422, 433-450, 469-470 MHz) je možné zdvojnásobiť výkon. To zaistí dobrý komunikačný rádius a vzhľadom na to, že trup spĺňa požiadavky MIL-STD 810 C, 810 D, 810 E, 810 F, 810 G (ako ste na zozname?) Z bezpečnostných dôvodov môžete ísť s Motorola na palube čokoľvek.

Okamžite pozoruhodná vlastnosť tohto autorádia - najvyššia jednoduchosť ovládacích prvkov, v ktorých je jednoducho nemožné sa zmiasť alebo vytlačiť zlú vec. Rozhranie bolo vyvinuté špeciálne s ohľadom na používanie rádiovej stanice vodičom, preto je „ruka v ruke“ to, čo sa s najväčšou pravdepodobnosťou použije, bez toho, aby sa rozptyľovali od cesty.

Hlavné výhody:
 • Jednoduchá správa
 • Kvalita príjmu a prenosu signálu (najmä v „digitálnom“)
 • Dobrá sila
nevýhody:
 • Práca v „digitálnom“ prostredí vyžaduje blikanie (niektorí predajcovia okamžite, ale za príplatok)
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Rádio je absolútne nepoužiteľné, neviem ako ho rozbiť. Kvalita prevodu - na pevných 6 z 5, odôvodňuje svoje peniaze.

Ako si vybrať autorádio?

Pravdepodobne ste si všimli, že medzi „sibiškami“ v našom hodnotení najlepších autorov pre niektoré modely je „vek“ slušný. Áno, sledovanie nových výrobkov nemá veľký zmysel: vysoko kvalitná rozhlasová stanica z deväťdesiatych rokov nebude horšia a čo sa týka spoľahlivosti, môže byť dokonca lepšia ako nová. To znamená, že ak potrebujete kvalitné spojenie a nebudete ísť ďalej ako prepínanie kanálov a stlačenie tlačidla na dotyčnici, potom takýto „starý muž“ nie je v žiadnom prípade zlá voľba a cena bude príjemná.

Ale nový trh má svoje výhody. Po prvé, digitálne technológie sú zaujímavé s možnosťami flexibilného nastavenia rušenia šumu, a ak plánujete používať stanicu na preplnenom rušení, najmä na AM (s amplitúdovou moduláciou, ochrana pred rušením je minimálne fyzicky minimálna), potom drahšie a "napálené" CB stanice budú mať výhody.

Pokiaľ ide o pásma VHF, potom je tu miesto, kde sa má potulovať: zoznam možností profesionálnych rozhlasových staníc je teraz nielen dlhý, ale tiež nie je pre neprofesionálov obzvlášť pochopiteľný. Samozrejme, aj tu sú jednoduché push-to-talk modely. Ale, viete sami - chuť prichádza s jedlom, a škrečok je stále tvrdohlavejšie bojuje proti ropucha pri prezeraní novších VHF / UHF kapiel. Vyberte si svoje potreby a peňaženku a neváhajte sa poradiť s odborníkmi.

Na ňom skončíme - 55, 73!

Loading...