6 najlepších automobilových konektorov

Orientačný bod na trhu automobilových zdvihákov

Popierať potrebu jack je popierať zrejmé. Nikto nie je poistený proti poškodeniu kolies na ceste; Nemenej užitočné sú také zariadenia na opravy garáží. Avšak, široký výber rôznych autojacks na trhu je schopný riadiť začínajúcich motoristov do strnulosti, najmä ich ženskej časti. Ktorý jack si vybrať?

Typy zdvihákov

Najjednoduchším a najznámejším typom zdviháka je typ skrutky, v ktorom otáčanie skrutky v jednom smere alebo v inom zvyšuje uhol „labky“ (na páky skrutka alebo posúva profily nosičov (zapnuté) kosníkovitá zdviháky). Tieto motorhomes sú najlacnejšie a sú vybavené automobilmi z továrne. Ihneď si všimneme, že v hodnotení nebudeme brať do úvahy pákové skrutkové zdviháky a dôrazne odporúčame pred ich nákupom - sú nestabilné a bez náležitého poistenia sú pre majiteľa vozidla jednoducho nebezpečné.

V tomto ohľade sú kosoštvorcové zdviháky oveľa bezpečnejšie - zaťaženie nosnej plošiny je nasmerované striktne pozdĺž stredu kontaktnej plochy so zemou, v dôsledku čoho môže vozidlo na takomto zdviháku bezpečne stáť. Ostatné nevýhody skrutkových zdvihákov sú však zachované - pomalý pohyb, rýchle opotrebovanie dvojice skrutkových matíc, obmedzená nosnosť. Kosmetický zdvihák bude najlepšou voľbou pre majiteľa vozidla s hmotnosťou do 1,5 tony, ktorý potrebuje zdvihák výhradne ako núdzovú možnosť na výmenu rezervy.

Ďalším typom mechanického zdviháka je lataunesie. Užitočné zaťaženie a obrovský (podľa štandardov iných zdvihákov) sa z nich stali základným atribútom automobilov pripravených pre terénne vozidlá - v každom inom prípade veľký a ťažký mechanizmus nemá žiaden praktický zmysel.

Ak dávate prednosť tomu, aby ste si udržali vlastné auto, hydraulický piest bude najlepšou voľbou. fľaša Zdviháky majú obmedzenú vertikálnu dráhu a sú vhodné predovšetkým pre majiteľov automobilov s pevnou svetlou výškou - ich výška s odstránenou tyčou zostáva slušná. Zváraním jednoduchého oceľového rámu sa však môže vždy použiť hydraulický lis na fľaše. podkatnye Zdviháky, aj keď sú podstatne drahšie, sú však nielen najvhodnejšie pre majiteľov mestských automobilov, ale sú tiež nevyhnutné pre opravy: napríklad s ich pomocou je ľahké zavesiť motor alebo prevodovku, ak je to potrebné na odstránenie jednej z podper.

Najmenej bežné pneumatický zdviháky. Takýto zdvihák je v podstate airbag, ktorý zdvíha auto pri nafukovaní. Ich hlavnou výhodou je minimum obsadeného miesta v „zloženej“ forme a absencia potreby aplikácie fyzickej sily: stačí pripojiť kompresor. Avšak citlivosť na poškodenie a tendencia „hrať“ pod zaťažením z nich robí nie najlepšiu voľbu.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie kosoštvorcové zdviháky1Letecká spoločnosť AJ-R-029.5 / 10850
2Autoprofi DV-15R9.0 / 10900
Špičkové držiaky na fľaše1Autoprofi DG-089.0 / 101 400
2Bison 43060-128.7 / 101 700
Horné konektory1Sorokin HobbyLine 3.5209.7 / 101 900
Špičkové stojany1Bison 43045-3-0709.8 / 103 800

Najlepšie kosoštvorcové zdviháky

Letecká spoločnosť AJ-R-02
850

Tento jack je jedným z najviac cenovo dostupné a bežné v auto obchodoch, ale jeho popularita je založená nielen na tomto: model sa ukázal byť najuniverzálnejší, čo vám umožní plaziť aj pod vozidlami s 95 mm (!) Svetlá výška, pre ktoré každý výťah vozidla sa stáva pátraním pre inžinieri pútavé , Maximálna výška zdvihu je 400 mm, čo je viac než dosť na zdvihnutie kolies na väčšine automobilov, vrátane výhybiek. Nosnosť deklarovaná výrobcom je 2 tony, takže drvivá väčšina mestských automobilov ostáva s pevnou rezervou bezpečnosti.

Pokračujme v príjemnej veci: napriek rozpočtovej cene sa výrobca nestaval na montáž gumového vankúša na podperu zdviháka, čím sa zabezpečilo, že majitelia nemali žiadne poškodenie laku na spodných záhyboch prahových zosilňovačov. Bohužiaľ, a drahšie jacky často chváliť jednoduchú železnú platformu s drážkou pod okraj zosilňovača, rýchlo poškriabaniu farby. Nezabudnite ani na pohodlie pri skladovaní: odstránením rukoväte môžete autodrive odložiť do vrecka, ktoré je s ním dodané.

Hlavné výhody:
 • Malá výška pri zložení.
 • Dobrá miera bezpečnosti a stability.
nevýhody:
 • Gumová poduška nie je pevne fixovaná - trenie pod okrajom prahového zosilňovača, môže sa začať odlupovať na okrajoch.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Je ťažké posúdiť zdroj - používam jack iba pri výmene sady kolies. Ale tri roky ma nenechal dolu, stále stojí a zvyšok času nezaberie veľa miesta v kufri.
Autoprofi DV-15R
900

Všeobecne platí, že tento jack nie je moc líši od produktu leteckej spoločnosti, ale stále stráca agregované body. Po prvé, deklarovaná nosnosť je len 1,5 tony, čo poukazuje na materiály nižšej kvality alebo na želanie výrobcu byť v bezpečí. Po druhé, diamantový zdvih je znížený: ak s výškou 95 mm v zloženom stave, letecká linka môže stúpnuť na 400 mm, potom 100 milimetrov Autoprofi - len na 390. Zdá sa, že maličkosť - ale tieto milimetre často nestačia na odtrhnutie zeme alebo sa dostať pod prah rovnej pneumatiky.

V pohodlí úložiska tento jack tiež stratil: výrobca odmietol pridať tašku do dodávky sady. Nie je však nemožné si všimnúť, že na druhej strane sa použila lepšia pogumovaná platforma, ktorá čiastočne vyrovná šance oboch zdvihákov na nákup.

Hlavné výhody:
 • Primeraná cena a prevaha v obchodoch.
 • Gumová päta.
nevýhody:
 • Nie najsilnejšia skrutka, náchylná k rýchlemu opotrebeniu pri vysokých zaťaženiach.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Zdvihák je čisto cestujúci. Nejako som musel zdvihnúť ťažký stroj na hromadu porastov, v prípade potreby, experiment bol neúspešný, bola tu istá bezpečnostná rezerva ...

Špičkové držiaky na fľaše

Autoprofi DG-08
1 400

Len objasníme: ak je svetlá výška vášho vozidla menšia ako 200 mm, tento zdvihák nebude pracovať pre vás. Ale majitelia crossovers a SUV ocenia ľahkosť, s akou tento jack zdvihne svoje auto - koniec koncov, odhadovaná maximálna záťaž 8 ton je dostatočná aj pre naložené Gazelle. Je tiež dobré ako pracovný valec improvizovaného tlače. Maximálna výška zdvihu tohto zdviháka je 400 mm.

V prevádzke sa GR-08 dobre ukazuje, hoci patrí do rozpočtovej triedy: vysoko kvalitné spracovanie hydraulického valca eliminuje predčasné opotrebovanie pohárov a bezpečnostný ventil eliminuje ich pretláčanie pri preťažení. Poruchu môžete nájsť len s kovovou pätou - aby nedošlo k poškodeniu farby alebo antikoróznemu náteru, budete si musieť vybrať obloženie.

Hlavné výhody:
 • Primeraná cena.
 • Dobré užitočné zaťaženie.
nevýhody:
 • Nepohodlný zostup (to je však typické pre väčšinu týchto konektorov).
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
"S treskom," každý cestujúci kamión kategórie "C" rovnakého typu Gazela vyvoláva olej v horúčave, čo je to, čo mnohí lacní zdvíhači sú chorí.
Bison 43060-12
1 700

Schopnosť zdvihnúť náklad až 12 ton sa stala aj plusom a mínusom tohto jacku: na jednej strane dokonca ľahko zdvíha ťažké autá, na druhej strane musí na to urobiť príliš veľa: zákony hydrauliky sú neúprosné. Výška zdvíhania tu tiež nie je najmenšia: s vôľou menšou ako 230 mm nie je použitie tohto zdviháka možné. Maximálna výška zdvihu je 465 mm.

Konektor je najvhodnejší pre ťažkú ​​prácu, nie pre nič, čo prichádza s predlžovacím káblom pre páku. Rovnaká páka sa používa na spustenie vozidla nadol, čím sa sploštená strana položí na ploche odvzdušňovacej kvapaliny skrutky. Samozrejme, vzhľadom na nízku cenu zdviháka, toto rozhodnutie môže byť nazývané poctou znižovania nákladov, ale to nepridáva praktickosť: sploštená trubica sa časom vzplanie a začne sa chopiť hlavy skrutky horšie.

Hlavné výhody:
 • Vysoké užitočné zaťaženie.
 • Životaschopná mechanická pevnosť.
nevýhody:
 • Veľká hmotnosť.
 • Nie je to najlepšia voľba návrhu na uvoľnenie tlaku.
8.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšia voľba pre UAZovod je lacný a ľahko zdvíhateľný zdvihák, je to tiež silný lis.

Horné konektory

Sorokin HobbyLine 3.520
1 900

Jack HobbyLine 3.520 nesklamal reputáciu garážového nástroja Sorokin, ktorý je známy medzi auto mechanikmi - tento kompaktný valček s nosnosťou 2 tony sa stane pohodlným a praktickým nástrojom na opravu a údržbu automobilov.

Výška snímača 125 mm vám umožňuje používať tento zdvihák pri opravách väčšiny automobilov s výnimkou extrémne nízkych. Maximálny zdvih plošiny - 300 mm. Rúrková rukoväť je ľahko odnímateľná a má ergonomický tvar, na uľahčenie prenášania rukoväte. Samotný zdvihák nie je pre svoju triedu taký ťažký: 6,5 kg.

Bohužiaľ, jack nemá gumový ťah bod: výrobca ponúka kúpiť samostatne, čo vyzerá trochu divné, vzhľadom k tomu, že jack je rovnako potrebné. Vzhľadom k tomu, že pôvodné Sorokin ťahové ložisko stojí len 99 rubľov, cena zdviháka s ním by sa mierne zvýšila.

Hlavné výhody:
 • Kompaktná veľkosť s dobrým užitočným zaťažením.
 • Nízka výška náradia.
 • Pevné prevedenie páky.
nevýhody:
 • Relatívne malá výška zdvihu.
 • Nie je zahrnuté žiadne axiálne ložisko.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Lacná a lacná autodot od renomovanej značky - možno najlepšia definícia.

Špičkové stojany

Bison 43045-3-070
3 800

Vďaka svojej mechanickej pevnosti a rozumnej cene sa tento „únos“ stal jedným z najobľúbenejších nástrojov medzi fanúšikmi jazdy v teréne. S nosnosťou 3 tony je schopný zvýšiť dôraz na výšku 700 mm: aj pri dobre postavenom terénnom vozidle je to slušná výška, a ak to nestačí, sú k dispozícii modely zdvihákov s zdvihom až 110 cm. (čo je obzvlášť dôležité vzhľadom na pracovné podmienky takýchto automatických zdvihákov) a dlhá páka s pohodlnou rukoväťou uľahčuje zdvíhanie vozidla. Prítomnosť horného háčika umožňuje nielen zdvihnúť vozidlo s týmto zdvihákom, ale aj použiť ho ako silný navijak, hoci jeho hmotnosť (viac ako 10 kg) neprináša pohodlie tejto aplikácii.

Hlavné výhody:
 • Primeraná cena.
 • Jednoduchosť a nezničiteľnosť.
nevýhody:
 • Typické pre stojanové zdviháky veľkú hmotnosť a dĺžku.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Odchod "v špine" bez únosu - veľa začiatočníkov alebo fanúšikov, ktorí idú za traktorom. Zubr je najlepší autocart, so záujmom sa vypočíta jeho cena.

Jack výber

Ako môžete pochopiť, všetky geometrické parametre zdviháka pri výbere najdôležitejších sú dve: výška zdvihu a maximálna výška zdvihu, Prvá hodnota by nemala byť menšia ako 30 mm menšia ako výška zdviháka zdviháka (inak, po spustení kolesa, jednoducho nemôžete nahradiť zdvihák pod vozidlom), druhá musí prekročiť tú istú výšku, ktorá nie je menšia ako 100 mm, s cieľom s istotou zdvihnúť kolesá nad zem, keď výťah.

Chasing zásoby nosnosti nestojí za to, ak jack žije 99% času v kufri: to bude trvať mnoho rokov s takou prevádzkou, a silnejší bude jednoducho drahšie a ťažšie.

Loading...