7 najlepších automobilových antén

V priestoroch recepcie

Hlavnou úlohou dobrej antény je vysokokvalitný príjem signálu. Ale ktorý model si vybrať, závisí od potrieb motoristu. Stačí počúvať rádio, zatiaľ čo iní chcú sledovať televízne programy a používať navigátor na ceste. Pre tretiu dôležitú kvalitu práce s rádiom. Preto pred nákupom je dôležité určiť rozpočet, technické vlastnosti a miesto inštalácie zariadenia.

Nedávno bola anténa 27 MHz povinným atribútom taxikára, na dlhých cestách GSM anténa môže poskytnúť významnú pomoc, ktorá umožňuje dosiahnuť spoľahlivé telefonické spojenie na „hluchých“ úsekoch trasy (taxikári, ktorí teraz prešli na mobilné aplikácie, by sa tiež mali bližšie pozrieť na túto triedu). Pre multimediálny komplex Možno budete potrebovať nielen rádiovú anténu, ktorá zlepšuje kvalitu zvuku hudby, ale aj televíznu anténu.

Ponúkame vám hodnotenie, ktoré zahŕňa najlepšie automobilové antény v rôznych kategóriách. Je ťažké pochopiť takúto rozmanitosť, preto do hodnotenia zaradíme niekoľko vzoriek z každej triedy, ktoré možno označiť za najúspešnejšie av neposlednom rade široko zastúpené v obchodnej sieti.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie externé GSM antény pre auto1TRIAD-26969.7 / 102 000
2Antey 9149.6 / 10470
Najlepšie antény pre autorádiá1Alan X Turbo 809.7 / 104 200
2MegaJet ML-145 MAG-1609.1 / 101 900
Najlepšia rádiová anténa pre auto1Bosch Autofun PRO9.5 / 10800
2SUPRA SAF-38.9 / 10320
Najlepšie antény pre TV1Triad 6909.4 / 101 000

Najlepšie externé GSM antény pre auto

TRIAD-2696
2 000
Táto anténa nie je vhodná pre každého: samotný kábel aj držiaky poskytujú otvory v streche vozidla. Je teda určený primárne pre tých, ktorí potrebujú externú anténu GSM-rozsahu po celú dobu, a s potrebou vŕtať strechu bude zmieriť anti-vandal výkon: tam je jednoducho nič rozbiť.

Čo sa týka technických charakteristík, triáda je pozoruhodná: podporuje štandardné pásma GSM 900/1800 MHz a 3G (2100 MHz) a 4G / LTE (2600 MHz). Podpora pre pásmo 2,4 GHz Wi-Fi je skôr bonusom než praktickou nevyhnutnosťou. Zisk závisí od rozsahu: minimum kvôli malej veľkosti GSM 900 (4,9 dB), najväčšej - pre LTE (5,8 dB).

Hlavné výhody:
 • hustota
 • Široký prevádzkový rozsah
nevýhody:
 • Iba stacionárna inštalácia
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Položte ho na kamión. Používam 2DIN rádio s navigátorom Yandex, karty sú teraz načítané oveľa lepšie. Áno, a tá istá SMS prichádza s dôverou.
Antey 914
470
Domáca nízko nákladová automobilová anténa dobre zvláda svoju zodpovednosť za príjem GSM signálu v pásmach 900/1800 MHz. V iných rozsahoch sa jeho vlastnosti zhoršujú zo zrejmých dôvodov, pretože ich dĺžka je presne prispôsobená najobľúbenejším. Preto bude v prvom rade vyhovovať tým, ktorí majú záujem o istý príjem telefonických hovorov. Pre prácu v sieťach 3G / 4G je lepšie zvoliť „Triad“.

V pravidelných pásmach (ku ktorým je aj GSM 1900 blízko) je zisk Antey 914 5,5 dB. Jednoducho povedané, výkon signálu sa zvyšuje 3,55-krát - pre relatívne kompaktnú anténu je to vynikajúci indikátor. Dodáva sa s rôznymi typmi konektorov, takže si môžete okamžite vybrať ten správny (SMA alebo FME) bez potreby ďalších adaptérov.

65 mm magnetická základňa vám umožní rýchlo namontovať anténu na vhodné miesto. Výrobca sľubuje odolnosť voči vetru do 150 km / h, ale pri správnom umiestnení v aerodynamickom tieni môžete dosiahnuť lepšie výsledky.

Bohužiaľ, body v ratingu museli byť trochu znížené pre prevalenciu: je jednou z najlepších GSM antén pre auto, pokiaľ ide o cenu / kvalitu, to nie je tak široko zastúpené v obchodoch, ako by sme chceli. Hľadanie však prinesie vynikajúce výsledky - a za výhodnú cenu.

Hlavné výhody:
 • Spoľahlivý magnetický držiak
 • Slušný zisk pre kompaktné veľkosti
nevýhody:
 • Môže byť objednané online
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Používam ho na dlhých cestách, pretože som si uvedomil, že na najodľahlejších miestach trasy som nemohol zavolať ani 112. Za svoje peniaze je to viac než efektívne.

Najlepšie antény pre autorádiá

Alan X Turbo 80
4 200
Hlavným problémom antén pre rádiové stanice v pásme CB je ich dĺžka: bohužiaľ, anténa biča musí byť násobkom celočíselného počtu polovičných vĺn rádiových vĺn a pre 27 MHz je toto číslo 11 m. nie o štvrtinovej vlne, ale o ešte menej efektívnych anténach.

Špecificky, X-Turbo 80 má dĺžku 1,8 m, čo možno nazvať rozumným kompromisom medzi účinnosťou a bezpečnosťou používania. Pri správnej konfigurácii môžete CWS priviesť na hodnotu nižšiu ako 1,2, ktorá sa dá nazvať vynikajúcim výsledkom.

V tejto anténe sa najviac páčilo spracovanie: samotná tyč je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, ako aj montážna základňa. V porovnaní s „ľudovými“ anténami so silumínovým upevňovacím uzlom, ktorý je schopný sezónne kysnúť, je to významná výhoda, za ktorú stojí za to dať peniaze. Navyše, hmotnosť antény je malá (690 gramov), čo znižuje zaťaženie držiaka. Aj keď, samozrejme, väčšina bude stále pracovať na ohybe pod pôsobením vetra.

Menovitý výkon antény je 1 kW s možnosťou krátkodobej prevádzky 1,7 kW. Aj keď iní výrobcovia uvádzajú veľké počty, stojí za to venovať im pozornosť, aj keď kilowatt v rozsahu CB je schopný poskytnúť nadmerný polomer spojenia? (Nehovoriac o tom, že pre prácu v takýchto zariadeniach musíte mať prvú amatérsku kategóriu).

Hlavné výhody:
 • Vynikajúce spracovanie
 • Spoľahlivý mechanizmus montáže a nastavenia sklonu
 • Nízka minimálna VSWR
nevýhody:
 • Cena je vysoká, hoci odôvodnená kvalitou
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Používame v trofej-nájazdy. V porovnaní s lacnými anténami Lemm je kvalita oveľa vyššia, anténa je ľahko a presne vyladená na nízku úroveň VSWR, takže kvalita príjmu / prenosu je vynikajúca.
MegaJet ML-145 MAG-160
1 900
Táto malá anténa sa stala hitom medzi súkromnými taxikármi - s dĺžkou o niečo menej ako jeden a pol metra bola bezpečne držaná magnetickou základňou (160 mm je vážna!), Takže ste sa nemohli zapájať do pevných konzol a rýchlo ich odstrániť na noc, Zabudovaná cievka zodpovedala CWS 1.2 aj po montáži z krabice. Samozrejme, rovnako ako všetky antény na magnetickom držiaku, presná hodnota CWS závisí od mnohých faktorov, vrátane starostlivosti majiteľa: bez nalepenia dodaného listu lepiacej fólie na základňu sa môžete rozlúčiť s kvalitou komunikácie. Čítanie inštrukcií teda nie je nikdy zbytočné a táto anténa je dostatočne schopná vytiahnuť dostatočné množstvo na prevádzku CWS po celej šírke vysokofrekvenčného rozsahu. Štrukturálne si všimneme, že ide takmer o úplnú kópiu magnetických antén Alan, ktorých cena je výrazne vyššia.

Vzhľadom k tomu, že viac ako slušná kvalita spracovania, si táto anténa zaslúži spomenúť v hodnotení bez akýchkoľvek pochybností. Ak sa uvažuje o stacionárnej inštalácii (čo zlepší kvalitu komunikácie) - výrobca má v zozname návrhov a lacný adaptér na poklepanie do strechy.

Hlavné výhody:
 • Spoľahlivý magnetický držiak
 • CWS je udržiavaný prijateľný na okrajoch vysokonapäťového rozsahu, v strede - bez akýchkoľvek sťažností
nevýhody:
 • Tyč pri vysokých rýchlostiach je príliš ohnutá - anténa je však stále viac „mestská“.
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
S 5-wattovou stanicou Alan, stabilným príjmom v meste, normálnou kvalitou modulácie. CWS nemerala, a tak všetko vyhovuje.

Najlepšia rádiová anténa pre auto

Bosch Autofun PRO
800
Kompaktná aktívna automobilová anténa bude v prvom rade zaujímavá s možnosťou rýchleho ukrytia inštalácie - je ľahké umiestniť ju pod sieťotlač predného skla namiesto inštalácie vonkajšej antény, ktorá sa dá rozbiť a „stratiť“ v znevýhodnenej oblasti. Hoci to nie je na žiadnom stroji, táto možnosť inštalácie bude účinná: rovnako ako všetky antény tohto druhu, Autofun Pro je citlivá na vzdialenosť od „antény“ k kovovým častiam tela a ku konfigurácii samotného tela. Preto by ste ho nemali tesne prilepiť a niekoľkokrát odhadnúť optimálne miesto pre vaše auto.

S kompetentnou inštaláciou, Autofun Pro poskytuje príjem rozhlasových staníc FM vo vzdialenosti až 70 km od mesta, ktoré už možno nazvať fyzickým limitom pre ultra-krátkovlnný dosah: nezabudnite, že rádiové vlny sa v ňom šíria len v priamom zornom poli. Ako možnosť nahradiť štandard pískania rýchlosťou alebo neefektívnou vonkajšou anténou je možné odporúčať. Najmä si uvedomujeme, že balík má všetko, čo potrebujete, vrátane alkoholového tampónu na odmasťovanie miesta lepenia: Čínske aktívne antény pre 2-3 stovky rubľov sú často bez takýchto drobností a náklady na takýto obrúsok sú penny.

Hlavné výhody:
 • Malá veľkosť
 • Spoľahlivá kompletná obojstranná páska
 • Dobrá kvalita príjmu pri správnej inštalácii
nevýhody:
 • Slabý príjem pod kovovým odtieňom alebo niektoré typy sieťotlače.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Jednoduchá inštalácia a dobrá anténa. Založená začala pískať na trati, a chytanie nie je nikdy lepšie.
SUPRA SAF-3
320

Hlavnou výhodou tejto antény (ako aj celej automobilovej elektroniky Supra) je vysoká prevaha v autoservisoch: nemusíte ju hľadať a je lacná. Na rozdiel od extrémne neúspešného SAF-7, v ktorom sa rozhodli úplne opustiť „fúzy“ známe anténam tejto triedy, existujú dve z nich, a to nie sú tenké drôty na báze transparentného lepidla, ale elastické kolíky s lepiacimi hrotmi - takéto riešenie možno nájsť napríklad na signalizačných rádiách so spätnou väzbou. V dôsledku toho je inštalácia antény jednoduchá a opätovné lepenie je v prípade potreby ešte jednoduchšie.

Kvalita príjmu pásma VHF / FM v tejto anténe príjemne prekvapí, vzhľadom na jeho cenu. Výrobca šetrí na smiešne: nie je kompletný súbor nielen alkoholové utierky na odmasťovanie, ale obojstranná páska samotná je jasne ľutovaná.

Hlavné výhody:
 • Nízka cena a prevalencia
 • Tvrdý, ale nie veľkosť po celej dĺžke "fúzy"
nevýhody:
 • Obmedzenie úspor pri vychystávaní prichádza smiešne
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil som si „značku“. Funguje to celkom dobre pre moje peniaze, aj keď osobne nemám ukazovateľ začleňovania. Kleil na 3M-ovsky pásky, natívne a málo, a on je slabý.

Najlepšie antény pre TV

Triad 690
1 000
S prijímaním televízneho signálu v automobiloch vzniká očakávaný problém: šírka použitých pásiem bude vyžadovať, aby sa anténa stala zložitejšou, aby sa zachovala jej účinnosť v najväčšom pásme. Je však nepravdepodobné, že by ste súhlasili s inštaláciou antény Uda-Yagi na strechu?

Preto v skutočnosti vždy musíte niečo obetovať. „Triáda 690“, ktorá má dostatok príležitostí (to je príjem analógového vysielania MW / UHF a digitálneho televízneho vysielania), čo výrazne stráca pôdu mimo mesta: úroveň rušenia sa zvyšuje najmä na kanáloch 1-5 MW, kde kvôli krátkej dĺžke oboch vibrátorov, zisk klesá (v tejto časti rozsahu je to 17 dB, zatiaľ čo na UHF dosahuje 24 dB).

Vstavaný zosilňovač nie je zlý, prakticky nepridáva do signálu vlastný šum. Okrem toho má zabudovaný filter hluku ovládaný prepínačom "City / Route". V mestskom móde, starý ZIL prechádzajúci okolo, ktorého systém zapaľovania je všeobecne širokopásmový generátor šumu, môže zaznamenať iba obraz s hlukom. Čas strávený v dopravných zápchach, sledovanie televíznych relácií na chate, ak nie je tak ďaleko od mesta, Triad 690 sa s týmito úlohami vyrovná ľahko.

Hlavné výhody:
 • Jednoduchá inštalácia
 • Vypnutý aktívny filter proti rušeniu
nevýhody:
 • Hmotná degradácia kvality príjmu na 1 - 5 MW kanáloch
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Štandardná TV anténa, ktorá išla s mojím multimediálnym centrom prakticky nefungovala. Na radu priateľov kúpil "Triáda", teraz môžete bezpečne sledovať futbal v dopravných zápchach.

Ako si vybrať anténu pre auto?

Bez ohľadu na cieľ, pri výbere antény do auta musíte venovať pozornosť aspoň jednému parametru - to je ona faktor ziskua pre viacpásmové antény bude pre každé frekvenčné pásmo odlišné. Zvyčajne je ťažké porovnávať rôzne antény bez toho, aby sme vedeli, že zisk sa meria na logaritmickej stupnici - zisk jedného decibelu znamená zvýšenie výkonu signálu o 1,259 krát, takže rozdiel medzi anténami s hodnotou Q 5 dB a 7 dB je už 1,6-násobok rozdielu. veľmi hmatateľné.

Antény pracujúce s výkonnými vysielačmi obohatia znalosti o ďalší termín - pomer stojatých vĺnalebo pomer stojatých vĺn. Bez toho, aby sme sa dostali do detailov a detailov, určuje účinnosť antény av ideálnom prípade by sa mala rovnať jednej. V praxi to bude viac, a je potrebné pripomenúť, že pre väčšinu rozhlasových staníc je CWS 2 už limit, nad ktorým môže byť vysielač poškodený. Ak vezmeme do úvahy, že skutočná hodnota CWS môže výrazne klesnúť kvôli chybám pri inštalácii, stojí za to vybrať anténu s minimálnou hodnotou pasu a stacionárna inštalácia na konzole by sa mala uprednostniť pred magnetickou základňou.

Majte dobré nákupy!

Loading...