14 najlepších aminokyselín

Prehľad najlepších univerzálnych aminokyselinových komplexov - podľa prehľadov trénerov a športovcov

Existuje mnoho druhov športovej výživy, ale jeden z hlavných favoritov, pokiaľ ide o popularitu, spolu s proteínmi, sú aminokyseliny. Ich rozsah je tiež pomerne rozsiahly. A výber skutočne účinného doplnku nie je vždy jednoduchý. Tu, analogicky s ťažkým výberom hrdinu na križovatke, existujú tri spôsoby (iba bezpečnejšie):

 1. Využite výhody odporúčania trénera alebo konzultant v obchode. Dobrá voľba, ale nie každý má osobného trénera a konzultanti často radia, že je pre nich výhodnejšie predávať (alebo vypršať dátum);
 2. Zapnite intuíciu a skúste uhádnuť, Nepochybnou výhodou tejto metódy je možnosť osobnej skúsenosti. Len proces môže byť oneskorený a plný zbytočných finančných strát;
 3. Posledná možnosť je použiť pri výbere najlepších overených údajov o aminokyselinách na základe recenzia skúsených používateľov a odborníkov.

Tretia cesta sa zdá byť optimálnejšia a jedným zo spôsobov, ako ju realizovať, je oboznámiť sa s naším hodnotením, ktoré sa dnes bude venovať najlepším komplexom aminokyselín pre mužov a ženy.

Na čo sú aminokyseliny?

Málokedy dáva zmysel vylievať z vedeckého hľadiska, a teda jednoduchými slovami: naše svaly (ak neberieme do úvahy vodu) sú zložené hlavne z bielkovín. Takže aminokyseliny - to sú živiny, z ktorých je tento proteín postavený. Je to ich telo, ktoré využíva na vlastné posilnenie, obnovu a produkciu určitých enzýmov a hormónov.

Počas cvičenia telo spotrebuje voľné aminokyseliny a ich množstvo nie je vždy doplnené z potravy. To je miesto, kde aminokyselín doplnky prísť vhod.

Druhy športových aminokyselín a forma uvoľňovania

Najbežnejšie sú dva typy: izolované aminokyseliny a komplexy, ktoré sa líšia zložením, pomerom látok a ich formou.

Najobľúbenejšie medzi jednotlivcami - BCAA, ktoré sú hlavnými aminokyselinami svalov a nevyhnutné pre ich zachovanie, reštaurovanie a rast. Komplexy majú rozšírenú kompozíciu (vrátane BCAA) a sú najčastejšie založené na hydrolyzovanej forme proteínu, ktorá má ešte rýchlejšiu absorpčnú rýchlosť ako aminokyseliny vo voľnej forme.

Aminokyseliny sú dostupné v troch verziách: prášok, tablety (kapsuly), tekuté. Základné vlastnosti a rýchlosť absorpcie v tele závisí len málo na forme uvoľnenia, a môžete si vybrať možnosť, ktorá je jednoducho pohodlnejšie prijať.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie aminokyselinové komplexy vo forme tabliet1Amino Gold (Konečná výživa)9.9 / 102 590
2Mutantná aminokyselina (mutant)9.8 / 101 300
3Mäsožravé hovädzie mäso (MuscleMeds) 119.8 / 101 750
4Anabolické Amino 9000 (Olimp)9.8 / 102 590
5100% hovädzie aminokyseliny (univerzálna výživa)9.7 / 101 800
6Mega Amino 3200 (BioTech USA)9.7 / 101 150
7Amino 5600 (Scitec Nutrition)9.6 / 10800
8Amino 2700 (univerzálna výživa)9.6 / 102 700
Najlepšie práškové aminokyseliny1Ami-NO Xpress (Scitec Nutrition)9.9 / 101 700
2Esenciálne aminokyseliny (MyProtein)9.8 / 101 600
3Základná aminokyselina (optimálna výživa)9.8 / 101 290
4Amino X (BSN)9.7 / 102 390
Top Liquid Amino Acids1Amino Power Liquid (Weider)9.7 / 101 890
2Magic Amino Fuel (Maxler)9.5 / 10990

Najlepšie aminokyselinové komplexy vo forme tabliet

Amino Gold (Konečná výživa)
2 590 (karta 325)

Aminokyseliny z Ultimate Nutrion tradične zaujímajú vedúcu pozíciu v hodnotení najlepších v optimálnom pomere kvality a ceny. Značkové výrobky sú populárne po celom svete, a čo je najdôležitejšie, jeho použitie dáva skutočný efekt.

Amino Gold je vyvážený komplex na hydrolyzáte srvátkového proteínu. V každej časti je optimálne množstvo rôznych aminokyselín (esenciálnych a esenciálnych), vrátane tých, ktoré majú rozsiahly bočný reťazec - BCAA (valín, leucín, izoleucín).

Dodatok stanovuje:

 • Rýchle obnovenie;
 • Zvýšenie odolnosti;
 • Rast svalov a ich ochrana pred deštrukciou počas "sušenia";
 • Ochrana pečene pred toxínmi a metabolickými produktmi.

Amino Gold je dostupný vo forme tabliet, balených v 325 kapsulách alebo 250 kapsulách s príslušným prepočítaním ceny.

Hlavné výhody:
 • Rýchla absorpcia;
 • Optimálne zloženie;
 • Žiadne tuky a sacharidy.
nevýhody:
 • Veľké pilulky.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi vysoká kvalita a účinnosť, najlepší komplex aminokyselín za rozumnú cenu. Aminki naozaj fungujú. Zotavenie je oveľa jednoduchšie a počas tréningu cítite zvýšenie energie. Spočiatku to bolo ťažké prehltnúť, ale potom prispôsobené.
Mutantná aminokyselina (mutant)
1 300 (môže, 300 tabliet)

Pokračuje v hodnotení najlepších aminokyselín Mutant Amino - komplexu, ktorý zahŕňa všetky formy aminokyselín dostupné na trhu športovej výživy: voľné aminokyseliny, izolované - L-arginín, L-glycín, L-ornitín; di-, tri- a oligopeptidy aminokyselín z hydrolyzovaného izolátu srvátky, komplex BCAA (L-izoleucín, L-leucín, L-valín).

Každá dávka (2 kapsuly) Mutant Amino obsahuje 2 g aminokyselín. Odporúča sa odobrať aspoň 1 porciu pred tréningom a po ňom, aby sa naplnil okruh aminokyselín, z ktorého sa bude počas tréningu vynakladať energia. Svaly sa teda nerozpadnú, aby vyplnili nedostatok aminokyselín. Aj keď minimálna požadovaná dávka závisí od viacerých faktorov - účel tréningu (získanie svalovej hmoty, sušenie alebo len chudnutie), diéta a hmotnosť športovca.

Hlavné výhody:
 • vynikajúce zloženie a rýchla absorpcia;
 • existuje komplex BCAA;
 • malé pohodlné kapsuly.
nevýhody:
 • odporúčaná jednotlivá dávka nestačí, je žiaduce použiť aspoň 10 g aminokyselín.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pokiaľ ide o mňa, táto aminokyselina má dobrú hodnotu za peniaze. Samozrejme, z jednej dávky nič nevyrastie, takže pijem 5 kapsúl pred aj po tréningu. Sú len asimilovaní, keď sa dostanem do domu, kde už normálne jím.
Mäsožravé hovädzie mäso (MuscleMeds) 11
1 750 (môže, 300 tabliet)

Mäsožravé hovädzie mäso Aminos je komplex aminokyselín odvodených z hovädzieho proteínového izolátu, koncentrátu hovädzieho albumínu a izolátu imunoglobulínu, ďalej obohateného o hovädzí prášok z pečene.

Výhodou a hlavnou výhodou tohto komplexu je, že je navyše obohatený kreatínom, BCAA, ketoglutarátmi takých aminokyselín, ako je arginín, ornitín a glutamín, ako aj alfa ketoizokaproát (KIC).

BCAA spolu s glutamínom podporí rýchle zotavenie; Kreatín zvýši pevnosť; arginín v spojení s ornitínom prispeje k produkcii rastového hormónu (somatotropín); a KIC spomaľuje rozpad proteínov.

1 porcia (3 tablety) obsahuje 3 g aminokyselín. Na vnímanie efektu práce aminokyselinového komplexu sa odporúča použiť približne 3 porcie denne (hlavne v blízkom tréningovom období).

Hlavné výhody:
 • veľký počet zdrojov aminokyselín;
 • dodatočne obohatený o kretín, aminokyseliny BCAA, rastové faktory.
 • neobsahuje tuk, cholesterol a zbytočné kalórie.
nevýhody:
 • Je potrebné použiť aspoň 3 porcie za deň tréningu, aby ste cítili účinok komplexu;
 • cena.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Podľa môjho názoru, veľmi dobré aminki. Keď som vysychal, mali pre mňa veľkú chuť a obnovili ma s ranou.
Anabolické Amino 9000 (Olimp)
2 590 (300 tab.)

Vysoko kvalitný výrobok od firmy Olimp. Anabolické Amino 9000 je vynikajúci komplex aminokyselín, vyrobený na báze vysoko kvalitných enzymatických hydrolyzátov živočíšnych bielkovín, konkrétne srvátky a kurčiat (vajec). Táto kombinácia je čo najúčinnejšia a je schopná poskytnúť telu významné množstvo potrebných aminokyselín.

Hydrolyzovaná forma a použitie kuracieho proteínu prispieva k zvýšeniu biologickej dostupnosti kyselín s rozvetveným reťazcom (BCAA) a zvýšeniu koncentrácie jednotlivých aminokyselín: 6-krát glycínu, 2-násobku L-arginínu, 1,8-násobku L-prolínu a 1,8-násobku L-alanínu. Výsledkom je zvýšenie ich prospešných vlastností a príjem komplexu, okrem zlepšenia výsledkov a rastu svalového tkaniva, prináša mnoho pozitívnych účinkov:

 • Zlepšenie práce centrálneho nervového systému a ochrana pred stresom pri ťažkých cvičeniach;
 • Stimulácia mentálnej aktivity;
 • Optimalizácia kardiovaskulárneho systému;
 • Posilnenie imunity.
Hlavné výhody:
 • Vynikajúca kvalita živín;
 • Optimálne zloženie;
 • Vysoká účinnosť.
nevýhody:
 • Veľkosť pilulky.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Tieto aminokyseliny sú podľa môjho názoru najlepšie, veľmi výkonné a funkčné. Účinok tejto prihlášky poteší. Všeobecne platí, že s veľkým množstvom "lisovaných bielkovín" predávaných pod maskou aminokyselín, Olimp poteší skutočne vysoko kvalitnými výrobkami.
100% hovädzie aminokyseliny (univerzálna výživa)
1 800 (môže, 400 tabliet)

Pre tých, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu jesť mliečne výrobky, boli vytvorené aminokyselinové komplexy, ktorých zdrojom sú mäso a mäsové výrobky. Najobľúbenejšou možnosťou je hovädzí proteín.

Universal Beef Aminos je zmes hovädzieho albumínového koncentrátu s hovädzím izolátom a argentínskym hovädzím pečeňovým práškom. Každá porcia (3 tablety) obsahuje 3 gramy aminokyselín. Ich ďalšie použitie pomôže dosiahnuť pozitívnu bilanciu dusíka, ktorá je zase podmienkou pre účinný súbor svalovej hmoty. Hlavnou výhodou komplexov aminokyselín z mäsových výrobkov je úplná absencia živočíšnych tukov v kompozícii, čo nevedie k zvýšeniu hladiny „zlého“ cholesterolu. Tento komplex sa dá odporučiť aj tým, ktorí nemajú dostatok mäsa v potrave a je potrebný ďalší zdroj aminokyselín.

Hlavné výhody:
 • schopnosť získať čisté aminokyseliny zo živočíšnych bielkovín bez tuku a extra kalórií;
 • zdroj všetkých esenciálnych aminokyselín pre tých, ktorí majú nedostatok mäsa v strave.
nevýhody:
 • malé množstvo BCAA, ktoré je typické pre všetky aminokyselinové komplexy.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalitatívny a pracovný produkt, beriem ich vždy, jím medzi jedlami, ale nie 3, ale 10 naraz.
Mega Amino 3200 (BioTech USA)
1,150 (300 tab.)

Cenovo dostupný a obzvlášť cenný účinný komplex aminokyselín na báze laktalbumínu a kazeinátu vápenatého. Aditívum obsahuje najširší možný zoznam 18 esenciálnych, esenciálnych a semi-esenciálnych aminokyselín a má dobrú koncentráciu BCAA.

Zloženie Mega Amino 3200 je optimálne pre aktívnych ľudí. Bude to skvelý doplnok k vyváženej strave nielen pre priaznivcov energetického zaťaženia, ale aj pre fanúšikov iných športov.

Použitie komplexu stimuluje anabolický proces, dodáva energiu, zvyšuje silu a vytrvalosť, zabraňuje deštrukcii svalov (katabolizmu) a uľahčuje ich regeneráciu.

Hlavné výhody:
 • Cenovo dostupná cena;
 • Jednoduchá asimilácia;
 • Univerzálna sada aminokyselín.
nevýhody:
 • Obsahuje tuky a sacharidy.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Za svoju cenu je komplex veľmi kvalitný. Používam ho hlavne na uľahčenie procesu obnovy po tréningu. Odporúča sa pre začiatočníkov na zlepšenie výkonu.
Amino 5600 (Scitec Nutrition)
800 (môže, 200 tabliet)

Scitec Nutrition je maďarská značka športovej výživy pre stredné podniky. Preto sa komplex aminokyselín Amino 5600 často stáva výberom tých, ktorí chcú budovať svalovú hmotu bez toho, aby museli utrácať veľa peňazí.

Základom komplexu je hydrolyzát srvátkového proteínu, vďaka ktorému sa tento produkt rýchlo vstrebáva. Amino 5600 tiež obsahuje hydrolyzovaný kazeinát sodný, ktorý je tiež mliečnym proteínom, a aminokyselina L-glutamín vo voľnej forme, ktorá prispeje k rýchlejšiemu využitiu.

Každá časť komplexu (4 tablety) obsahuje asi 3,5 g aminokyselín. Počet požadovaných porcií závisí od množstva bielkovín v potrave a od hmotnosti športovca.

Hlavné výhody:
 • základom komplexu je hydrolyzovaný srvátkový proteín;
 • cena.
nevýhody:
 • nie najvyššia koncentrácia aminokyselín na porciu.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrá práca aminki za relatívne málo peňazí. Pijem ich 3 krát denne po dobu 1 porcie, to znamená, že len 12 tabliet ide von, takže má zmysel vziať si veľkú plechovku hneď - to je ešte výhodnejšie.
Amino 2700 (univerzálna výživa)
2 700 (plechovka, 350 tabliet)

Univerzálna výživa je jednou z najznámejších a najobľúbenejších značiek športovej výživy. Výrobky tohto výrobcu sú v neustálom dopyte, pretože jeho použitie zabezpečuje dobré výsledky.

Jedným z najlepších produktov značky Universal je Amino 2700. Tento komplex aminokyselín pozostáva z koncentrátu a hydrolyzátu (proteín rozdelený na aminokyseliny) vysoko kvalitného srvátkového proteínu. Jedna porcia (3 tablety) obsahuje 6 g proteínu, vrátane 1,3 g BCAA.

V závislosti od hmotnosti športovca, jeho stravy, cieľov, sa odporúča užívať 2 až 5 porcií denne - pred jedlom, nalačno a bezprostredne po tréningu.

Hlavné výhody:
 • vysoko kvalitné doplnky, ktoré zaručujú dobrú absorpciu;
 • rýchlo sa zotavuje z intenzívnej fyzickej námahy;
 • poskytuje telu všetky esenciálne aminokyseliny.
nevýhody:
 • nie je čistý hydrolyzát, v kompozícii nie je štiepený proteín - koncentrát srvátky;
 • veľmi veľké pilulky.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalita aminokyselín je dobrá, telo vníma bez nepríjemných pocitov, je vhodné nosiť so sebou - nie je potrebná žiadna trepačka alebo voda, ale tablety sú naozaj veľmi veľké.

Najlepšie práškové aminokyseliny

Ami-NO Xpress (Scitec Nutrition)
1 700 (plechovka, 440 g)

Ami-NO Xpress je komplex aminokyselín pozostávajúci zo 4 matríc rôznych účinkov.

Matrica Ami-NO Xpress sa skladá z takých aminokyselín, ako je L-citrulín, beta-alanín, arginín vo voľnej forme a vo forme AAKG, a betaínová substancia podobná vitamínu. Tento komplex slúži ako zdroj oxidu dusnatého a tiež zvyšuje svalovú vytrvalosť a zlepšuje vstrebávanie iných aminokyselín vrátane BCAA.

Matrica mikronizovaného BCAA obsahuje 5 g týchto aminokyselín v klasickom pomere 2-1-1 a prispieva k syntéze nových svalových vlákien.

Aminokyselinová matrica glutamínu, taurínu a tyrozínu pomôže rýchlo sa zotaviť, ako aj prekonať únavu nervového systému po vážnej fyzickej námahe.

Regeneračná matrica obsahuje vitamíny a minerálne látky (elektrolyty). Počas a po tréningu sa zvyšuje potreba vitamínov (B6, B9 a B12, C), takže ich prítomnosť v komplexe pomôže pri obnove a následnom raste svalovej hmoty a elektrolytov (horčík, fosfor, draslík) pri udržiavaní rovnováhy vody a soli. kontraktilitu svalov.

Hlavné výhody:
 • komplexné zloženie;
 • dobrý podiel BCAA;
 • vitamínov a minerálov.
nevýhody:
 • časť je veľmi veľká, takže banky budú na chvíľu dosť.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi chladný komplex, je tu všetko, čo potrebujete: btsa, glutamín, citrulín s alanínom a oveľa viac. Rád ich pijem ako vo vlaku, tak aj druhý deň, ak mám pocit, že šablóna nepustí.
Esenciálne aminokyseliny (MyProtein)
1,600 (mäkké balenie, 250 g)

MyProtein je anglická značka, ktorá produkuje vysoko kvalitnú športovú výživu. Esenciálny aminokyselinový komplex aminokyselín nie je výnimkou.

Už z názvu výrobku je zrejmé, že ide o zmes všetkých základných (esenciálnych) aminokyselín, ktoré môže človek prijímať len s jedlom (alebo prísadami), pretože tieto aminokyseliny sa v ľudskom tele nesynchronizujú.

Každá porcia obsahuje 9 g aminokyselín, vrátane takmer 5 g BCAA (z toho 3 g leucínu). Odporúča sa použiť 1 porciu pred alebo po tréningu, miešanie vo vode.

Hlavné výhody:
 • úplný komplex nenahraditeľných aminokyselín;
 • veľká časť BCAA v porovnaní s inými aminokyselinovými komplexmi.
nevýhody:
 • neparfumovaná verzia má horkú chuť a nemieša sa dostatočne dobre vo vode, čo je však len indikátor kvality produktu.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Bitter, samozrejme, a nechutné, ale funguje to. Skúste zmiešať s cukrom, bude to trochu zabiť horkosť. V každom prípade, výrobok pracuje, a môžu byť opití, ak nemáte čas jesť dostatok bielkovín.
Základná aminokyselina (optimálna výživa)
1,290 (270 g (30 porcií))

ON Essential Amino Energy je do určitej miery univerzálnym produktom, ktorý je komplexom voľných aminokyselín a prírodnej energetiky.

Hlavné funkcie:

 • Matrica Green Energy Matrix, ktorá obsahuje extrakty zo zeleného čaju a zelenej kávy, poskytuje energiu na tréning a zvyšuje odolnosť;
 • L-Arginín a citrulín pôsobia ako stimulanty na výrobu oxidu dusnatého, ktorý dodáva svalom kyslík;
 • Súbor mikronizovaných voľných foriem aminokyselín, vrátane BCAA, sa používa ako stavebný materiál pre svaly, zabezpečuje ich regeneráciu a rast.

Najbežnejšou formou uvoľňovania je instantný prášok s rôznymi príchuťami ovocia a bobuľovín (menej často, kapučíno-latte čaj a moka), balené po 270 alebo 585 gramoch. Táto porcia obsahuje iba 10 kcal, a preto sa môže nápoj získaný z prášku použiť ako náhrada za menej užitočné tradičné nápoje alebo energetické nápoje.

Hlavné výhody:
 • Optimálne zloženie;
 • Aminokyseliny vo voľnej forme;
 • Efektivitu.
nevýhody:
 • Kofeín nie je vhodný pre každého.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Páči sa mi prášok. Prah únavy naozaj pomáha znížiť a cvičenia sú intenzívnejšie. Človek cíti posilnenie čerpania, je príliš skoro hovoriť o raste. Vzal s chuťou černice. V zásade to nie je zlé, ale ďalšie budem skúsiť ďalšie.
Amino X (BSN)
2 390 (1010 g (70 porcií))

Amino X je vysoko účinný komplex aminokyselín vo voľnej L-forme vo forme instantného šumivého prášku. Okrem toho neexistuje žiadny cukor a kofeín, ktorý neobmedzuje jeho používanie v dennej dobe. Prášok sa úplne rozpustí a výsledný nápoj má príjemnú chuť. Ale hlavná vec je optimálna receptúra ​​na regeneráciu svalov po ťažkom zaťažení a ich ďalší rast. Koniec koncov, základom komplexu sú BCAA.

Kompozícia je doplnená tromi ďalšími aminokyselinami: citrulín, taurín a alanín. Zodpovedajú za optimalizáciu kŕmenia svalových vlákien a za správnu tvorbu svalov. Účinok použitia Amino X je ďalej zosilnený prítomnosťou vitamínu D v kompozícii.

Hlavné výhody:
 • Voľná ​​forma aminokyselín;
 • Vynikajúca rozpustnosť;
 • Vyvážené zloženie.
nevýhody:
 • Tam sú farbivá.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobré aminokyseliny, dobre rozpustné vo vode. Účinok aplikácie je. Voľba chuti nie je príliš veľká, ale je celkom prijateľná (nie ostrá). Neustále prijímajte Amino X pred a po tréningu. Tam je čerpanie, tam je využitie.

Top Liquid Amino Acids

Amino Power Liquid (Weider)
1,890 (1000 ml)

Najlepší, podľa nášho názoru, kvapalný komplex aminokyselín, vytvorený na báze hydrolyzovanej formy srvátkového proteínu a kolagénu. Predúprava s enzýmami poskytuje rýchlu absorpciu živín do krvi na kŕmenie, obnovu a spúšťanie rastu svalových vlákien.

Použitie kolagénu vám umožňuje efektívne udržiavať spojivové tkanivá v tele, pretože je štrukturálnym prvkom chrupavky, väzov a kože. Okrem toho kompozícia je zosilnená ornitínom a taurínom. Ich úlohou je stimulovať produkciu rastového hormónu, zvýšiť prekrvenie svalov a zvýšiť odolnosť potlačením aktivity voľných radikálov.

Hlavné výhody:
 • Rýchla absorpcia;
 • Pohodlná forma;
 • Spoľahlivý výrobca.
nevýhody:
 • Vysoká cena
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Osvedčený tekutý komplex od známej značky s dobrou účinnosťou. Zloženie s vysokým obsahom bielkovín, a preto je lepšie aminki ďalej riediť vodou. Nie je najlacnejšou možnosťou, ale kvalita stojí za to.
Magic Amino Fuel (Maxler)
990 (1000 ml)

Jeden z najdostupnejších kvapalných komplexov na báze hydrolyzátu kolagénu a vitamínu B6. Aditívum má vysokú koncentráciu proteínu (41%) a dobrú rýchlosť jeho absorpcie.

Užívanie Magic Amino Fuel vám umožňuje stimulovať anabolické procesy, urýchliť metabolizmus a zvýšiť imunitu. Kolagénový proteín tiež obsahuje aminokyseliny, ktoré prispievajú k účinnej obnove kĺbov, kostí a spojivového tkaniva.

Aditívum je dostupné v rôznych príchutiach, z ktorých každý je individuálne vybraný.

Hlavné výhody:
 • Skvelá cena;
 • Dobré zloženie;
 • Veľká fľaša.
nevýhody:
 • Obsahuje konzervačné látky a sladidlá;
 • Obsahuje tuky a sacharidy.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvapalný aminokyselinový komplex, ktorého hlavnou výhodou je rozumná cena. Prísada je zároveň „pracovná“, môže byť odporúčaná pre začiatočníkov i skúsených športovcov, ako aj pre amatérov (skôr milencov) fitness.

Na záver treba dodať, že niektoré tablety aminokyselinových komplexov, ktoré napriek svojej popularite majú proteínový koncentrát alebo sójový proteín, nie sú zahrnuté v ratingu. V skutočnosti sa veľmi nelíšia od klasických proteínových doplnkov v pomere asimilácie aminokyselín a sú oveľa drahšie. Prečítajte si informácie na obale a vyberte si doplnky, v ktorých sú aminokyseliny prezentované vo voľnej, di- a tripeptidovej forme alebo vo forme proteínového hydrolyzátu.

Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...