7 najlepších breathalyzers

S nimi - dokonca aj na dopravnej polícii, aspoň navštíviť svokru

Možno, že hlavnou motiváciou ku kúpe dychu na osobné použitie je túžba vyhnúť sa problémom s dopravnou políciou po hodovaní (dobre, alebo medzi tým, záleží na osobe). Podľa súčasných noriem správneho poriadku bude právo na čas odpustené, ak je vo vydychovanom vzduchu viac ako 0,16 mg alkoholu. Napriek tomu, že krvný test je presnejší (tu stanovená rýchlosť nie je väčšia ako 0,3 g na liter), „prečistenie“ stále zostáva najpohodlnejším spôsobom na kontrolu, preto sa získajú dychové analyzátory - môžete rýchlo zistiť, čo „trubica“ dá inšpektorov.

Avšak, nie všetky breathalyzers, a najmä lacné, rozdávať informácie, ktoré je nejako porovnateľné s reálnym. A ak zariadenie, ktoré nadhodnotí svedectvo, je skôr pravdepodobné, že ho poistí, potom ten, ktorý ho zníži, naopak poskytne príležitosť „lietať“ dôkladne po ceste a na budúci rok a pol jazdy výlučne autobusmi a taxíkmi. Takže sa oplatí zistiť, ktorý nákup bude odôvodnený a ktorý nie.

Top Breathalyzer z roku 2018

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie Lacné Breathalyzer1Infrakar AT-1019.9 / 107 990
2Alcogran AG-1009.5 / 105 800
3Inšpektor AT6009.3 / 103 650
4Ritmix RAT-7409.0 / 104 790
Najlepšie profesionálne breathalyzers1Dingo E-2009.8 / 1025 500
2Drager Alcotest 6820 s tlačiarňou9.7 / 1090 900
3Drager Alcotest 55109.6 / 1037 900

Najlepšie Lacné Breathalyzer

Infrakar AT-101
7 990

Napriek vysokej cene bude tento dychový prístroj pravdepodobne najlepšou voľbou vo svojej triede. Pre "amatérske" (hmm, to bolo nejednoznačné) zariadenie, je čo najpresnejšie a netrpí teplotným driftom. Preto sa dá jeho svedectvo dôverovať všetkým základom: vysoko kvalitný elektrochemický senzor, ktorý je potrebné kalibrovať raz ročne alebo každých 1000 meraní v kombinácii s dobre nastavenou tepelnou kompenzáciou pracuje na viac ako dostatočnej úrovni. Je tiež vhodné, aby zariadenie malo dva režimy zobrazenia - a každý pozná ppm a miligramy na liter, čo je vhodnejšie pre porovnanie s písmenom zákona.

AT-101 funguje pomerne rýchlo: stačí, aby ste pred zapnutím merania počkali len 10 sekúnd. Pamäť prístroja je určená na uloženie až 48 výsledkov merania, hoci to nie je v osobnom použití to najpodstatnejšie. Ale približná kalkulačka, ktorá pomocou hlasového upozornenia dáva čas, po ktorom sa môžete dostať za volant, sa zrejme hodí oveľa častejšie.

Všeobecne platí, že Infrakar AT-101 rozhodne dostane prvé miesto v dnešnom rebríčku najlepších breathalyzers pre osobné použitie. Ale aspoň jeden desiaty bod za vysokú cenu, stále odstránime.

Hlavné výhody:
 • Rýchly štart
 • Vynikajúca presnosť pre "domáce" spotrebiče, ktoré nemajú certifikáciu pre použitie v certifikácii, nízku teplotu drift nameraných hodnôt
 • "Kalkulačka" čas triezvy
nevýhody:
 • Čas merania môže byť v niektorých prípadoch oneskorený až o 30 sekúnd, čo je nepohodlné
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Normálne zariadenie sa zapne rýchlo, údaje sú dostatočne vhodné pre moju váhu a množstvo prijatého (ale takýto výpočet je sám o sebe neslušný, uvediem).
Alcogran AG-100
5 800

Tu sa tiež používa elektrochemický senzor - v skutočnosti sme do dnešného hodnotenia zahrnuli iba také dychové analyzátory, pretože presnosť väčšiny polovodičových meračov nemožno nazvať uspokojivými. Okrem toho výrobca sľubuje presnosť merania až do 0,005 ppm (výstup výsledku je k dispozícii aj v mg / l). Ale vysoká citlivosť má jasné nevýhody: Alcogran je veľmi jemný, nemá rád nízke teploty, a čo je najdôležitejšie, má prísne obmedzený limit meraní za deň, nie viac ako 7. Je ohromený, keď je obsah alkoholu vyšší ako 1 ppm. To je však dosť: súčasná hodnota 0,16 mg / l zodpovedá približne 0,3 ppm, takže existuje rezerva na trojnásobné "opätovné naplnenie".

Keďže to môže byť len veľmi vytrvalý a netrpezlivý milenec zeleného hada, „vyfúknutý“ sedemkrát denne, nepovažujeme obmedzenie za vážnu nevýhodu tohto zariadenia. Nakoniec hovoríme o domácom používaní, a nie o kontrole nesúhlasných radov pracovníkov flotily ráno?

Hlavné výhody:
 • Jednoduché použitie
 • Rýchly štart
 • Slušná presnosť
nevýhody:
 • Frekvencia kalibrácie je dvakrát vyššia ako frekvencia rovnakého Infrakaru AT-101
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Ak vyfúknete niekoľkokrát s prestávkou pár minút, hodnoty sa zhodujú takmer dokonale (s ohľadom na to, že sa počas tejto doby trochu vyhodíte).
Inšpektor AT600
3 650

No, v konkrétnom prípade sa značka presne zmestí. Naozaj, je lepšie poistiť komunikáciu s vreckom "Inšpektor", než bežať do súčasnosti.

Prístroj dáva výsledok merania okamžite v miligramoch na liter, čo je výhodné - nemusíte si pamätať, ako sa ppm mení na požiadavky zákona. Maximálna zobrazená hodnota je 1 mg / l s presnosťou 0,03 mg / l. Ak meranie odhalí koncentráciu etanolu nad 0,25 mg / l, inšpektor vydá alarm. Všimnime si však, že už je to poplach neskoro: takáto koncentrácia už povedie k pozbaveniu práv. Ďalšia vec je, že má stále sklon preceňovať svedectvo, „zaistenie“.

Dychová aparatúra sa spustí dostatočne rýchlo za približne 15 sekúnd. Pauza medzi jednotlivými meraniami musí byť aspoň minútu. Výsledky merania sú uložené v pamäti s 5 bunkami.

Hlavné výhody:
 • Uspokojivá presnosť merania
 • Rýchly štart
nevýhody:
 • 9-voltová batéria sa rýchlo posadí
 • Kalibrácia každých 500 meraní
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Používam ho už dlho, dokonale mi to vyhovuje. Ak je klamstvo, potom v plus - na GAI ukázal menej.
Ritmix RAT-740
4 790

Tento dychový analyzátor z Kórey sa zahrieva nie príliš rýchlo (až do pol minúty), ale jeho elektrochemický senzor sa dobre zobrazuje v prevádzke. Keďže je nepravdepodobné, že by niekto v zime vonku alebo v lete na slnku používal osobný Alcotester, viditeľný drift vo výsledkoch nie je zásadnou nevýhodou - v rozsahu teplôt okolo miestnosti môžete dôverovať jeho svedectvu, opakovateľnosť výsledkov merania je slušná.

Rozsah merania je do 2 mg / l so stanovenou presnosťou ± 0,025 mg / l. Je potrebné k nej pristupovať s jasným stupňom skepticizmu. Hlavným nárokom na najlacnejšie kódovanie je, že výrobca neuvádza nikde žiadny maximálny počet meraní za deň ani frekvenciu kalibrácií zariadenia.

Hlavné výhody:
 • Uspokojivá presnosť
 • Vrátane 5 vymeniteľných náustkov
nevýhody:
 • Hmotná strata presnosti v chlade a pri zvýšených teplotách
 • Malé informácie od výrobcu o dôležitých vlastnostiach
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Funguje to pre seba, hodnoty od merania až po meranie sa trochu menia (pre lacných môžu dokonca plávať na ppm).

Najlepšie profesionálne breathalyzers

Dingo E-200
25 500

Tento kórejský dychový analyzátor udržiava viac alebo menej nízku cenu, ktorá je dôležitá pri súčasných výmenných kurzoch. Zároveň sa mu darí celkom úspešné a čo je najdôležitejšie, má potrebnú certifikáciu, to znamená, že jeho výsledky merania majú zákonnú váhu, a nie len slúžia pre váš pokoj.

Maximálna nameraná koncentrácia alkoholu vo vzduchu je 1,5 mg / l. Avšak iba skutoční majstri fazetovaného skla a vytvrdnutej fanfury s takou koncentráciou nebudú viditeľné bez dychu. Presnosť, potvrdená certifikátom, je ± 0,050 mg / lv najdôležitejšom rozsahu do 0,5 mg / l: tu môžete hovoriť o „môžete ísť - nemôžete ísť“, inak desaťpercentná presnosť neznamená počasie, koleso v každom prípade je to nemožné. Dychový analyzátor sa môže pripojiť k počítaču alebo mobilnej tlačiarni na vytlačenie výsledku.

Veľmi zaujímavou vlastnosťou modelu je ľahko vymeniteľný senzor. Ak ho chcete odstrániť a nainštalovať, nemusíte zariadenie vracať do servisného strediska.

Hlavné výhody:
 • Vymeniteľný senzor
 • Dobrá doba poruchy snímača
 • Kontrola exspiračnej sily
nevýhody:
 • Obmedzená záruka (1 rok)
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Teraz je to jeden z najdostupnejších dychových prístrojov s certifikátom, takže voľba je pre mnohých zrejmá.
Drager Alcotest 6820 s tlačiarňou
90 900

Spoločnosť Drager (ak však už píšete bez a-umlaut, potom podľa nových nemeckých pravidiel pravopisu, bude Draeger správny) nepotrebuje veľa úvodu - dúfame, že (na rozdiel od autora, bohužiaľ) sa nebudete zoznámiť s produktmi tejto značky : nespadajú pod umelé respirátory alebo do celkovej anestézie pre dobrý život, tak si moje slovo za to.

Čo sa týka Alcotesteru, ich prítomnosť v produktovej rade spoločnosti je dokonca zábavná - svoju činnosť začala pred viac ako sto rokmi s výrobou systémov dodávky piva pod tlakom oxidu uhličitého. Preto, ak ste už prešli príliš ďaleko v obsahu suda na pivo a potom ste sa museli preskúmať, môžete bezpečne predpokladať, že Johan Dreger bol dvakrát vinný za to, že vás zbavil práv.

Ale späť k dychu. Prirodzene, on, rovnako ako stará nemecká značka, nie je vôbec lacný - aj keď vyberiete tlačiareň z balíčka balíkov, bude dvakrát drahšia ako kórejský konkurent. Na druhej strane si zachováva presnosť aj pri nízkych negatívnych teplotách, čo bol vždy vážny test pre elektrochemické senzory (zvyčajne sa používajú len pre pozitívne). Alcotest 6820 je pripravený na použitie už 2 sekundy po zapnutí, rýchlom spracovaní a spracovaní údajov: test trvá maximálne 10 sekúnd.

Na napájanie sa používajú dve batérie AA alebo dve niklové batérie rovnakej veľkosti. Zabudovaný port USB je možné použiť aj na nabíjanie batérií bez prerušenia používania - skvelé riešenie!

V každom prípade však cena tohto nepochybne vysoko kvalitného zariadenia bude často hlavným dôvodom pre výber iného modelu. Preto je hodnotenie tohto dychu, sme nútení dať menej, než by mohlo byť.

Hlavné výhody:
 • Presnosť a rýchlosť merania
 • Výkon do mínus 5 stupňov Celzia
nevýhody:
 • Vysoká cena (vrátane nákladov na služby od úradníkov)
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
So zariadením Drager pracujeme už dlhú dobu, takže o jeho kvalite niet pochýb.
Drager Alcotest 5510
37 900

Teraz v rade Drager breathalyzers, prezentované na oficiálnych stránkach ruskej reprezentačnej kancelárie, existujú len dva modely. Takže Drager Alcotest 5510 je cenovo najdostupnejšou voľbou v našej krajine.

Ako prenosný počítač je pohodlnejší ako model 6820 vďaka svojej kompaktnosti a nižšej hmotnosti. Pripojenie tlačiarne nie je: ak je Alcotest 6820 vhodnejší pre lekárske nemocnice, potom sa tento model najlepšie prejaví v arzenáli cestného inšpektora. Senzor je tu presne rovnaký, takže všetky výhody Alcotest 6820 je možné opakovať pre 5510.

Rozdiel je v menšej autonómii a neprítomnosti zabudovaného nabíjania batérií, neexistuje žiadne optické pripojenie k značkovej tlačiarni. Znižuje sa aj pamäť testov - je k dispozícii iba 10 buniek.

Hlavné výhody:
 • Vysoká presnosť merania
 • hustota
nevýhody:
 • Obmedzená pamäť
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Neležte v chlade, funguje to veľmi rýchlo. Jeho cena jednoznačne odôvodňuje.

Ktorý dych je lepší kúpiť?

Všimli sme si hneď: ak dychový analyzátor, bez ohľadu na to, koľko stojí, nie je certifikovaný ako zdravotnícky prístroj a nie je schválený ako merací nástroj, jeho svedectvo má rovnakú právomoc pre súd a dopravnú políciu ako "merania" s komiksovými aplikáciami na smartfóne. Preto sa dychové analyzátory pre osobné použitie, ktoré nemajú certifikáciu, môžu používať len ako bezpečnostná sieť pred odchodom, ale neexistuje spôsob, ako sa ich v sporoch odvolať.

Základom každého dychového prístroja je jeho senzor. lacný polovodičové snímačeže zmena odporu v dôsledku prenikania výparov etanolu do nich nemá žiadnu presnosť: budú mať presne rovnakú reakciu aj na sírovodík. Kvôli nízkej selektivite a výraznému teplotnému driftu (to znamená zmenám v údajoch v závislosti od teploty, pričom všetky ostatné veci sú rovnaké) bude takýto nákup v skutočnosti plytvaním peniazmi.

Spektrometrické snímače majú absolútnu selektivitu voči etanolu, ale sú najdrahšie a pomaly pracujú. Preto sa používajú len na profesionálne vybavenie, a potom v zdravotníckych zariadeniach: iba vedci sci-fi si dokážu predstaviť vreckový spektrograf.

Preto je najlepšou voľbou Dychový analyzátor s elektrochemickým senzorom, Takéto senzory majú dlhú životnosť (katalyzátor v meracej komore nie je časovo spotrebovaný) a selektivita je vysoká, majú dobrú presnosť bez potreby zvlášť častých kalibrácií. Takéto senzory sa teraz používajú v certifikovaných zariadeniach av pomerne dostupných modeloch domácností.

na kalibračnú frekvenciu Venujte osobitnú pozornosť: nekalibrovaný dychový analyzátor môže ukázať aspoň počasie na Marse. Ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že samotný prístroj nie je možné kalibrovať, a to ani pre seba (to znamená, že nie je veľmi časté používanie), mali by ste si vybrať model s dlhšou skladbou.

A nakoniec: ak naozaj pochybujete, či stojí za to dostať sa za volant, nie je lepšie zavolať taxík?

Loading...