Top 5 výrobcov akrylátových vaní

Plávajte v pohodlí

Akryl - jeden z najmodernejších materiálov pre kúpeľ. Dobré akrylové kúpele nestrácajú časom svoju krásu, ľahko sa čistia, pohodlne sa používajú. Vyrobené z akrylátového klampiarstva je ľahké a odolné. Preto je ľahké inštalovať hydromasážne zariadenie v akrylových kúpeľoch a cena za dobré hydromasážne vane je menej ako pri hydromasážnych kúpeľoch vyrobených z iných materiálov.

Niet divu, že na našom trhu existuje obrovský výber modelov akrylátových vaní s hydromasážou alebo bez nej. Ako sa pohybovať medzi touto odrodou? V našom prehľade sa pokúsime odpovedať na otázku, ktoré akrylové vane, z ktorej spoločnosti sú lepšie, a urobiť hodnotenie výrobcov akrylátových vaní.

kategóriemiestonázovhodnotenie
Najlepšie európske akrylátové kúpele1Roca (Španielsko - Rusko)9.8 / 10
2Ravak (Česká republika)9.5 / 10
3Cersanit (Poľsko - Rumunsko - Rusko)8.8 / 10
Najlepšie akrylové vane vyrobené v Ruskej federácii1Triton (Rusko)7.2 / 10
2Bas (Rusko)6.8 / 10

Najlepšie európske akrylátové kúpele

Roca (Španielsko - Rusko)

Lídrom nášho rebríčka najlepších výrobcov akrylátových vaní je Roca. Veľkoleposťou koncernu Roca Group je obrovský výber rôznych kúpeľov z vysoko kvalitného akrylu. Nie je to prekvapujúce, pretože spoločnosť vyrába tento typ sanitárneho výrobku od roku 1929. Obrovské skúsenosti, osvedčené technológie po celé desaťročia, efektívne riešenia - to všetko viedlo k rade špecializovaných produktov pod značkami Roca, Jika a Laufen. Na sklade:

 • Obdĺžnikové, hranaté a oválne akrylátové vane klasického a moderného tvaru s rôznymi doplnkami: valčeky, opierky hlavy, jedno alebo dve rukoväte, dekoratívne panely, vstavané zásuvky pre uloženie drobností, integrované batérie-termostaty, výfuková súprava a dokonca aj sprchové zásteny z organického skla, eliminujúce striekajúcu vodu počas sprchovania.
 • Obdĺžnikové, hranaté a kruhové akrylátové vane s rôznymi hydromasážnymi systémami.

Akrylátové kúpele Roka majú vstavaný rám, hĺbku 40 až 65 cm a slušné množstvo 160 litrov a viac.

Výrobky sú vyrábané v továrňach v EÚ, USA a od roku 2006 v Rusku. V roku 2004 sa táto spoločnosť rozhodla zaregistrovať dcérsku spoločnosť Roca Rus a spustiť niekoľko liniek v závode v meste Tosno (Leningradská oblasť). V roku 2017 sa spoločnosť môže pochváliť viac ako 30 dielňami, ktoré sú vybavené najmodernejšou technológiou a ročne vyrobia najmenej 500 000 kusov výrobkov.

Hlavné výhody:
 1. Viac ako 200 modelov akrylových odliatkov a extrúzií.
 2. Rozmanitý dizajn.
 3. Vysoká odolnosť voči opotrebeniu. Hrúbka akrylu - nie menej ako 6 mm. Je doplnená špeciálnymi protišmykovými a odpudzujúcimi nátermi, vďaka ktorým sa kúpeľ ľahko čistí bez použitia abrazívnych chemikálií pre domácnosť. Hmotnosť výrobku je pomerne malá a nevytvára zvláštne zaťaženie nosných konštrukcií, čo je veľmi výhodné pre domy starého skladu.
 4. Primeraná cena. Náklady na kúpele závisí na konfigurácii a pohybuje sa od 8 500 do 120 000 rubľov.
 5. Trvanlivosť. Záruka - 8-10 rokov na akryl, príslušenstvo - 2 roky.
 6. Rozsiahla sieť servisných služieb a servisných centier. Považujeme to za najlepšie odporúčanie pre záujemcu, pretože vzhľadom na to, že v každom regióne našej krajiny je autorizovaný servis, opravy akejkoľvek zložitosti a výmena chybných vaní sa vykonávajú rýchlo a bez problémov.
nevýhody:
 1. Tam sú chybné vane alebo výrobky s chybnými komponentmi (z produktov ruskej prevádzky);
 2. Tam sú falzifikáty na trhu, takže musíte byť opatrní pri nákupe.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Vymenená stará oceľová vaňa na akrylovej Poca BeCool. Nemôžu byť ani porovnané - rozdiel je obrovský. Nové veľmi pohodlné, snehobiely, bol doplnený o tri rôzne panely. Obzvlášť potešený prítomnosťou vlastnej zvukovej izolácie - voda je napísaná nezvyčajne ticho.
Ravak (Česká republika)

Nechcem sa dostať z pohodlnej vane - tento slogan najlepšie vystihuje sériu lisovaných akrylátových vaní od českej firmy RAVAK. Spoločnosť bola založená v roku 1991 a zaoberala sa výrobou sprchových kútov a paliet zo skla, akrylu a ABS plastu.

Akrylové konvenčné a hydromasážne vane sa objavili v sortimente spoločnosti v roku 1998 a rýchlo získali uznanie od zákazníkov ako jedny z najlepších, ergonomických, pohodlných na používanie a udržiavanie, odolnosť a odolnosť voči opotrebeniu. Mnohé ocenenia získané na medzinárodných výstavách zabezpečili spoločnosti dobrú povesť úspešného výrobcu kvalitných výrobkov, ktoré sú zamerané na potreby kupujúceho.

Inštalatérstvo Ravak sa podieľa na takmer všetkých výstavách a neustále získava ocenenia za inovatívne riešenia. Z nich - prestížne ocenenie za dizajn Red Dot2015, účasť v Mosbuild-2016 a mnoho ďalších.

Hlavné výhody:
 1. Viac ako 25 zbierok akrylátových vaní navrhnutých podľa princípu „užitočného dizajnu“. Výrobky uspokoja aj tie najnáročnejšie chuti. Pre maximálny komfort si vyberte sériu You. Široké dosky vaní Evolution ocenia starostlivé matky a vysokí ľudia. Milovníci čítania sa budú zaujímať o praktickosť a ergonómiu Vandy. Kupujúci masívnej fyziky však uprednostnia líniu XXL - super-veľké a super-pohodlné vane anatomického tvaru.
 2. Vzácne pre výrobcov akrylátových vaní rôznych veľkostí.
 3. Prevádzkové pohodlie a univerzálnosť.Akrylový povrch je hladký, vysoký lesk a neporézny. Preto sa ľahko umýva, má vynikajúce antibakteriálne vlastnosti. Jedným z charakteristických znakov kvality akrylu je belosť. Všetky výrobky značky Ravak majú varenú bielu farbu, dlhodobo si zachovávajú svoj tvar bez zakrivenia a vzniku trhlín. Okrem toho, vďaka špeciálnym vlastnostiam materiálu, môžu byť do kúpeľa integrované všetky prídavné zariadenia alebo príslušenstvo, od miešačov až po hydromasážne komplexy. Ďalšou výhodou môže byť prítomnosť vlastnej série chemikálií pre domácnosť, ktorá sa ideálne hodí pre výrobky Ravak a poskytuje náležitú a starostlivú starostlivosť o povrchy sanitárnej keramiky.
 4. Komponenty na výber kupujúceho.
 5. Zariadenia na hydromasáž. Hydromasážne vane RAVAK - jedna z najlepších a najvyššej kvality.
 6. Slušná životnosť. Záruka na kúpeľ je 10 rokov, pre hydromasážne systémy, bez ohľadu na parametre vody, je to 2 roky, pre doplnkové zariadenia 2-5 rokov.
 7. Cenové kategórie: od ekonomiky k prémii. Cenové rozpätie je od 10 000 do 400 000 rubľov.
 8. Rozsiahla sieť autorizovaných servisných stredísk. Vzhľadom na to, že výrobca na žiadosť klienta garantuje dokončenie každej zakúpenej vane, zaväzuje to spoločnosť Ravak k tomu, aby v každom väčšom regionálnom stredisku udržiavala aspoň jedného zástupcu, predajcu alebo servisného miesta. Z tohto dôvodu sa každé odvolanie okamžite preskúma a opravy sa vykonajú čo najskôr.
nevýhody:
 1. Vysoká cena niektorých výrobkov;
 2. Potreba kúpiť všetky komponenty samostatne, až po nosnú konštrukciu. To výrazne zvyšuje cenu;
 3. Zriedkavo, ale stále narazia na falošné.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Vybrali v obchode na radu konzultanta Ravaka Gentiana a neľutujú. Akryl je naozaj vysoká kvalita, necíti, nie je transparentný, veľmi hustý a snehobiely. Stopy farieb na vlasy a detskej chémie nezostávajú na stenách, ľahko sa odstránia tekutými detergentmi. Voda sa dlho ochladzuje, deti majú čas plávať a hrať dosť. Žalúzie navyše vzali, ale takmer nikdy nepoužívajú, postriekanie je zriedkavé.
Cersanit (Poľsko - Rumunsko - Rusko)

Tretie miesto v rebríčku najlepších akrylových kúpeľov obsadili kúpele Cersanit. Ochranná známka Tsersanit je vo vlastníctve holdingovej spoločnosti Rovese SA od roku 1998. Pod touto značkou vyrábajú:

 1. Povrchová úprava keramiky, porcelánu, akrylátových vaní a vaničiek v 4 poľských továrňach;
 2. Inštalatérske práce v zariadeniach rumunskej spoločnosti;
 3. Keramika vyrobená nemeckou spoločnosťou Cersanit West GmbH;
 4. Inštalatérstvo a dlaždice v ukrajinskom závode;
 5. Výrobky z fajáns, porcelánu a akrylu, vyrábané továrňami. Fryanovo, Kuchino a Syzran, Ruská federácia.

Pod značkou Cersanit sa vane, sprchové vaničky a ďalšie špecializované výrobky najrôznejších foriem vyrábajú z liateho a vytláčaného akrylátu.

 • Obdĺžnikové vane klasickej a anatomickej formy - nádherné rozhodnutie pre nezávislú inštaláciu;
 • Rohové rovnostranné a asymetrické nádrže s integrovanými sedadlami, držadlami a inými doplnkami. Šetrí priestor v izbách, ale zároveň poskytuje dostatok priestoru na kúpanie jedného a dvoch dospelých alebo niekoľkých detí;
 • Oválne a neštandardné modely pre miestnosti zložitých tvarov.
Hlavné výhody:
 1. Viac ako 30 zbierok rôznych tvarov a veľkostí.
 2. Optimálna veľkosť. Hrúbka akrylu - od 3 mm, čo neumožňuje zabudovať do hydromasážneho systému kúpeľa, ale zaručuje mierne náklady. Šírka kúpeľa sa pohybuje od 60 do 90 cm, dĺžka môže dosiahnuť 2 m, hĺbka - 60 cm Objem kúpeľov - od 160 do 230 litrov.
 3. Spoľahlivosť a odolnosť. Záručná životnosť akrylových vaní Cersanit - od 5 rokov a viac.
 4. Produkty pre každý rozpočet - ekonomiku, stred a luxus. Cena výrobkov z akrylu závisí od konfigurácie a veľkosti. Cenový limit je od 4 000 do 60 000 rubľov.
 5. Jednoduchá obsluha. Napriek jemnosti, akryl je pomerne vysoká kvalita, rôzne snehobiely a nepriehľadnosť. Povrch je hustý, nehromadí vápenec a nečistoty sa rýchlo odstránia bežnými čistiacimi prostriedkami (neabrazívne).
nevýhody:
 1. V zbierkach ukrajinských a ruských rastlín sú produkty s manželstvom;
 2. Výrobky triedy Economy nemajú príliš silný rám;
 3. Spodok bez protisklzového povlaku.
8.8 / 10
hodnotenie
recenzia
V novom byte umiestnili asymetrickú vaňu Cersanit Lorena 150x90, pretože je ľahká, pohodlná a dobre zapadá do malej miestnosti.

Najlepšie akrylové vane vyrobené v Ruskej federácii

Triton (Rusko)

Akrylátové vane od firmy Triton možno nazvať jedným z najlepších. Triton LLC vyrába akrylové vane a kúpeľňový nábytok od roku 2000. Toto je nepochybne lídrom v predaji v Ruskej federácii kvôli rôznorodosti cien, slušnej produktovej rade a, samozrejme, celej sieti autorizovaných dealerských centier roztrúsených vo všetkých regiónoch Ruska, Ukrajiny, Arménska a Kachazstanu.

Od roku 2011 spoločnosť začala vyrábať výrobky s použitím technológie manuálneho tvárnenia - manuálneho spôsobu tvarovania. Tieto kúpele sú zaujímavé nielen pre svoj dizajn, ale aj pre použité komponenty - komplexné polyesterové zlúčeniny (gelcoat), ktoré sú výrazne odolnejšie voči metylmetakrylátu v trvanlivosti a trvanlivosti.

A priamo akrylové výrobky sú vyrobené z listov akrylátového "Senoplast" (Rakúsko), podľa technológie tepelného tvarovania na moderných zariadeniach vyrobených v USA. Táto technika je dosť komplikovaná, ale je odôvodnená vysokou kvalitou hotového výrobku a hrúbkou aspoň 3 mm. Dôkazom toho je jasne biely odtieň kúpeľa, nedostatočná transparentnosť a odolnosť výrobku voči deformáciám.

Hlavné výhody:
 1. Viac ako 60 modelov akrylátových vaní.
 2. Široká škála rozmerov.
 3. Dostupnosť rôznych možností. Kupujúci často venujú pozornosť inštalovanému hydromasážnemu systému. Triton nakupuje zariadenia v juhovýchodnej Ázii a zariadenie sa dodáva výlučne s kovovými (bez plastových a silumínových) trysiek, kompresorov, čerpadiel a iných prvkov. Hadice sú vyrobené z vystuženého PVC. Táto kombinácia zaručuje dlhú a neprerušovanú životnosť. Okrem toho môže byť vaňa vybavená vstavanými alebo externými zmiešavačmi, elektronickým ovládacím panelom, polyuretánovými opierkami hlavy, prepadom a ďalšími "zariadeniami". Všetky zariadenia majú záručnú dobu najmenej 2 roky.
 4. Schopnosť overiť originalitu akrylového kúpeľa na mieste.Na oficiálnych stránkach výrobcu sa nachádza stránka "Strach z falzifikátov". Uvádzajú sa údaje online obchodov predávajúcich výrobky nízkej kvality, ako aj adresy reálnych predajní predávajúcich falzifikáty pod značkou Triton.
 5. Značná životnosť. Všetky výrobky vydané po roku 2013 sú vybavené záručným listom s lehotou 10 rokov.
 6. Cenová odroda. Náklady na výrobu - od 6 000 do 95 000 rubľov.
nevýhody:
 1. Akrylové tenké, odolné voči poškriabaniu;
 2. Postupom času sa spodné trhliny, netesnosti - je nežiaduce používať pre ľudí s vyššou hmotnosťou;
 3. Príležitostne existujú výrobky s výrobnými chybami.
7.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpili sme si akrylový kúpeľ Triton EMMA a objednali si inštaláciu. Majster použil nesprávne upevňovacie prostriedky, pretože to, čo dno po celý čas unikalo, a hydromasáž v skutočnosti nefungovala. Mal som známych, aby som našiel dobrého inštalatéra, ktorý všetko zmontoval. A tak je kúpeľ pohodlná, rýchlo čistená. Ale je ľahké ho poškriabať - nič sa nedá upustiť.
Bas (Rusko)

Značka BAS alebo Bath Acrylic System je vo vlastníctve spoločnosti BASS LLC od roku 2000. Spoločnosť sa zamerala na vydanie:

 • Paletový a kúpeľový štandard a hydromasážny systém z liateho a listového akrylu, ABS plastu;
 • Sprchové kabíny a boxy s hydromasážou;
 • Žalúzie pre vane a sprchové kúty z tvrdeného skla a polystyrénu;
 • Výrobky pre sanitárne zariadenia;
 • Nábytok do kúpeľne.

Spoločnosť vyrába všetky výrobky pod základným mottom "praktická a vysoká kvalita". Vane sú vyrobené z listov akrylového polyméru Sanitárny akryl / ABS (Rakúsko) vákuovým tvarovaním. Komponenty sú zakúpené z takých známych oblastí ako Grohe (Nemecko), Bathstar (Španielsko), Ravak (Česká republika) a ďalšie. Celý sortiment má príslušnú certifikáciu, ako aj hygienické a hygienické znalecké posudky o bezpečnosti výrobkov pre užívateľov.

V rade Bass viac ako 100 modelov:

 • Klasické výrobky triedy Economy sú ergonomicky tvarované, majú dĺžku 120 cm, hĺbku 41 cm a objem 130 litrov. Hrúbka akrylu - 4-5 mm;
 • Nádrže s originálnym riešením vnútorného priestoru so schopnosťou vložiť aero a hydromasáž. Rozmery: dĺžka 120-194 cm, hĺbka 41-65 cm, objem - 130-615 l, hrúbka akrylového plechu - 5-6 mm;
 • Objemové obdĺžnikové a uhlové vane s predinštalovaným hydromasážnym systémom 6 mm akryl.

Všetky vane môžu byť integrované počas inštalácie aj samostatne. Vybavený dekoratívnym panelom a rámom na nastaviteľných nohách.

 1. Možnosť inštalácie aero a hydromasáže, chromoterapie a súpravy farebnej terapie a ďalších doplnkových možností
 2. Bezpečný povrch kúpeľa.

Akrylátové vane strednej ceny a prémiového segmentu sú dodávané s protišmykovým dnom a špeciálnou antibakteriálnou antibakteriálnou vrstvou. Ióny striebra interferujú s reprodukciou patogénnych a plesňových húb na povrchu a umožňujú dlhodobé udržiavanie nádrže v čistote.

Hlavné výhody:
 1. Široká ponuka akrylátových vaní.
 2. Záručný servis - 10 rokov.
 3. Primerané ceny. Výrobné náklady začínajú od 6 000 rubľov. Horná hranica je až 45 000 rubľov.
nevýhody:
 1. Niektoré modely sú nedostatočne vyvinuté, čo znemožňuje ich používanie;
 2. Nové produkty vyžarujú nepríjemný zápach, čo naznačuje, že kvalita akrylu nie je príliš vysoká;
 3. Existujú produkty s manželstvom.
6.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpele Bas Sagra láka svojou veľkosťou a rozumnou cenou. Avšak pri používaní nie je príliš pohodlné - pri sedení je chrbát veľmi nepríjemný, zasahuje do neho. Okrem toho, prvýkrát po inštalácii v kúpeľni bol nepríjemný zápach, ktorý zmizol až po niekoľkých mesiacoch. Som rád, že sa povrch ľahko čistí a nepoškriabe.

Aký akrylový kúpeľ je lepšie kúpiť?

Pravdepodobne ste si všimli, že v obchodoch na niektoré ceny je poznámka "v základnom kompletnom súbore".Pri výbere akrylového kúpeľa by ste mali venovať pozornosť nielen vzhľadu a ukazovateľom kvality. Uveďte, čo presne je zahrnuté v cene kúpeľa. Najčastejšie ide o telo bez ďalších funkcií (hydromasáž atď.). Zapojenie dýz, diaľkového ovládania, podsvietenia zvyčajne nie je zahrnuté v základnej cene.

Akrylátové vane sú zaslúžene populárne. V obchodoch teraz - obrovský rozsah nielen rôznych modelov, ale aj výrobcov. Dúfame, že naše hodnotenie vám pomôže pochopiť túto rozmanitosť a urobiť správnu voľbu.

Loading...