Top 10 skrutkovačov batérií

Skrutkovač nedosiahne? To nie je problém!

Akumulátorový skrutkovač nie je veľmi užitočným nástrojom: vo väčšine prípadov je skrutkovač funkčnejší, prinajmenšom v dôsledku možnosti normálneho vŕtania (niekedy aj v režime kladiva), väčšieho krútiaceho momentu. Na druhej strane, ak všetky práce spočívajú v utiahnutí malých skrutiek bez potreby silného utiahnutia, ale vo veľkých množstvách a nie vždy na vhodných miestach, „elektrifikovaný“ skrutkovač výrazne zníži únavu v porovnaní s konvenčným skrutkovačom, ktorý bude nevyhnutne ťažší. , Napríklad v počítačovom assembleri, opravárovi elektronických zariadení a domácich spotrebičoch sa nezdá, že by elektrický skrutkovač bol nečinný.

No, pretože sme našli použitie „skrutkovača na batériách“, potom stojí za to zistiť, ktoré elektrické skrutkovače z tých, ktoré sú umiestnené vo výkladoch, sú naozaj hodné ich peňazí - vybrať niečo, z čoho, ale „nie všetky jogurty sú rovnaké užitočné. “

Top hodnotenie batérie skrutkovač - Top 10

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie kompaktné akumulátorové skrutkovače1Súprava BOSCH IXO 59.7 / 104 480
2Súprava BOSCH GO9.6 / 102 900
3Makita DF001DW9.5 / 103 630
4Hyundai A 3600Li9.2 / 101 490
5Kladivo ACD3.6Li USB9.0 / 101 799
6Interskol OA-3,6F Home Master8.5 / 10990
Najlepšie skrutkovače stredných výkonových batérií1Makita DF012DSE9.6 / 109 900
2AEG SE 3.6 Li9.1 / 105 250
3ZUBR ZDA-7.2-Lee-K9.0 / 102 190
Špičkové akumulátorové skrutkovače1Makita TD022DSE9.6 / 109 700

Najlepšie kompaktné akumulátorové skrutkovače

Súprava BOSCH IXO 5
4 480

Aj keď sa tento elektrický skrutkovač vzťahuje aj na amatérsku "zelenú" sériu, jeho spoľahlivosť aj pri stálom používaní "až do úplnosti" je hodná - a pri vývoji krútiaceho momentu až 4,5 N * m dokonale vyhovuje tým istým montérom nábytku. Okrem toho, excentrické a uhlové trysky s ním okamžite idú, čo vám umožní ísť tam, kde zlyhá usporiadanie pištole z dôvodu tvaru tela.

Voľba príslušenstva pre model IXO však nekončí - môžete si kúpiť momentový nástroj pre náročnú prácu, reznú hubicu, ktorá otočí skrutkovač batérie na mini pílu, vŕtaciu trysku s vačkovým skľučovadlom a dokonca aj „záhradnú“ hubicu na orezávanie trávy a tenkých vetiev, trysku - vývrtku, dýzový mlyn na korenie a trysku na nafukovanie grilu alebo ohniska. Skrátka, čo sa týka univerzálnosti, inžinieri spoločnosti Bosch ho dokonca preháňali. Aj keď majitelia prekonali svoju fantáziu: napríklad na Youtube môžete dokonca nájsť lietajúci vrtuľník IXO, a to aj s rádiovým ovládaním.

Batéria - zabudovaný lítium-ionnik a pol ampérhodiny. Keďže sa však štandardný konektor USB používa na nabíjanie, je nepravdepodobné, že nastanú problémy s „napájaním“ skrutkovača: aj keď nie sú k dispozícii žiadne zásuvky, môžete napájací kábel pripojiť k napájacej banke.

Ergonómia nespôsobuje žiadne sťažnosti, až na to, že pri veľmi veľkej kefke sa rukoväť bude zdať malá a nepohodlná. Bity sú bezpečne držané magnetom, LED svetlá, pomáhajúce pri práci, nesadajú na batériu. Je pravda, že samotné bity sú dosť slabé, stojí za to ich nahradiť lepšími.

Hlavné výhody:
 • Dobrý krútiaci moment
 • Rýchle nabíjanie cez USB
 • multifunkčnosť
nevýhody:
 • Nie je to najlepší kompletný bit
 • Pevné uchytenie
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Zdá sa, že na prvý pohľad je to k ničomu, ale v skutočnosti pre ňu bolo veľa práce.
Súprava BOSCH GO
2 900

„Modrý“ akumulátorový skrutkovač Bosch GO je však svojou veľkosťou podobný rukoväti bežného skrutkovača, mimochodom s úplne rovnakými charakteristikami batérie ako IXO 5. Ľahký a kompaktný skrutkovač napriek tomu produkuje až päť newtonov m krútiaceho momentu.

Okrem bočného voliča, ktorý umožňuje zapnúť rotáciu v správnom smere, má Bosch GO aj riadenie krútiaceho momentu, ktorého koleso je zapustené v blízkosti zadného konca. Vezmite prosím na vedomie, že toto je práve regulátor okamihu, a nie hybnosť, ako ľudia často hovoria, čo v zásade nečíta návod. Umiestnenie regulátora ako celku je logické (kde ho možno umiestniť na takýto balík?), Ale pri výbere rukoväte sa musí brať do úvahy, aby nedošlo k jeho náhodnému úderu. Vedľa kolesa - gumený uzáver zakrývajúci mini-USB nabíjací port.

Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že tu nie je zahrnutie tak, ako to robí na skrutkovačoch "spúšťača" zostavy pištole - nie hneď, ale po zatlačení vretena pod bremenom. Elektronická spojka E-Clutch vám navyše umožňuje používať dobíjateľný skrutkovač ako obvykle, ak sa batéria posadila alebo ak potrebujete skrutku ručne dotiahnuť. Rotácia sa zastaví aj po stlačení koncových zarážok. V skutočnosti, veľa negatívnych recenzií na internete a ukazuje hneď, ako zriedka radi čítame pokyny, aby sme pochopili, ako funguje zakúpený nástroj. Ak je však elektrický skrutkovač Bosch GO použitý správne, je naozaj pohodlný a praktický.

Hlavné výhody:
 • Kompaktný a univerzálny s dobrým krútiacim momentom
 • Rýchle nabíjanie USB
 • Pohodlná "manuálna" práca, ktorá nie je skrutkovačom typu pištole
nevýhody:
 • Žiadne podsvietenie
 • Nie je to najlepšia kvalita kompletných bitov
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Veci, ktoré môžete bezpečne nosiť vo vrecku a ktoré zároveň vždy pomôžu. Je ľahké si zvyknúť na manažment.
Makita DF001DW
3 630

Sklopný skrutkovač so sklopnou rukoväťou je jednoduchý, pohodlný v prevádzke a zároveň vyvíja slušný 4-metrový moment. Vstavaná batéria na jeden a pol ampérhodiny je klasickým riešením pre tento typ skrutkovača batérií pomocou konektora USB na nabíjanie.

Ovládacie prvky sú trochu atypické - pod ukazovákom nie je „spúšť“ alebo tlačidlá, namiesto nich sú dve tlačidlá, ktoré sú za rukoväťou v režime „pištole“. Jeden obsahuje pravé odbočky, druhý ľavý. To nevyzerá veľmi dobre, ale v praxi si zvyknete na manažment rýchlo.

Elektrický skrutkovač prichádza v dobrom prípade a je bohato vybavený - v cene je 81 trysiek. Kvalita bitov nie je zlá, môžete s nimi pracovať (aspoň s prihliadnutím na obmedzený krútiaci moment skrutkovača - výkonný skrutkovač ich môže „olizovať“). Všeobecne platí, že za takúto cenu je možnosť nákupu dobrá.

Hlavné výhody:
 • Skladacia rukoväť
 • Dobrá ergonómia
 • Bohaté vybavenie
nevýhody:
 • Žiadna spojka-ráčna
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Pohodlný a spoľahlivý nabíjateľný skrutkovač, pri práci s malými upevňovacími prvkami nestačí len račne.
Hyundai A 3600Li
1 490

Tento akumulátorový skrutkovač je síce závažný (0,7 kg), ale má nižšiu výkonnosť ako „Boshevsky“ - kapacita akumulátora je iba 1300 mAh a krútiaci moment je len 4 N * m. Je však už na takej úrovni, keď je ľahké nechať ju kúpiť jednoducho podľa princípu „byť“.

Skrutkový regulátor krútiaceho momentu je tu krúžok v oblasti vretena, ktorý umožňuje nastaviť spúšťací moment rohatky alebo ju zablokovať v režime vŕtania. Užitočným znakom je schopnosť otáčať rukoväťou voči telu a os otáčania je posunutá o 45 ° od vretena, to znamená, že po otočení rukoväte z pištole sa zmení na priamku.

Bohužiaľ, skrutkovač nie je nabíjaný cez USB, ale z adaptéra s koaxiálnym konektorom, takže „napájanie pasienkov“ z elektrickej banky alebo nabíjanie mobilného telefónu nebude fungovať. Áno, a to prichádza v extrémne spartánskej forme - nie tak ako v prípade, ale výrobca ľutoval kartónové obaly, ktoré zapečatil do plastového blistra.

Hlavné výhody:
 • Pohodlná otočná rukoväť
 • Obmedzovač krútiaceho momentu
 • Dobré svetlo
nevýhody:
 • Zlá výbava (bolo by lepšie nahradiť chabé bity normálnym rámčekom)
 • Nedostatok USB nabíjania, aj keď pri použití 3,6-voltového lítium-ionnik žiada
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Lacné, ale nie najhorší skrutkovač, okrem otočnej rukoväte, ktorú ani tie drahšie nemajú.
Kladivo ACD3.6Li USB
1 799

Lacný čínsky dobíjací skrutkovač priťahuje pozornosť rotačného, ​​ako je Hyundai, rukoväť, rovnako ako svetlá nálepka "5 rokov záruka." Avšak aspoň nárokovaná kapacita batérie je väčšia (1500 mAh), ale menší krútiaci moment je 3,2 N * m, a to je už na hranici toho, koľko je užitočná. Na druhej strane, nabíjanie z USB je oveľa pohodlnejšie ako „Hyundai“ (alebo je to stále „Hendav“?), A hmotnosť tohto skrutkovača je o 300 gramov nižšia. Nakoniec prichádza v bežnom plastovom kufríku.

Ale stále kladieme hodnotenie presne tak, ako to je: Hammer dobíjateľný skrutkovač, aj keď zaujímavejší na fotografiách, spôsobuje oveľa menej emócií v praxi. Jeho telo je drsnejšie ako telo Hyundai, ktoré okamžite naznačuje, že nie je najlepšia stavba, a menšie množstvo pre „Číňanov“ z rozpočtu sa rozhodne nedá označiť za plus - to znamená, že sa zachránili na kov, a to je mínus spoľahlivosti. Autor, ak by si vybral v rámci tohto rozpočtu, by aj tak dával prednosť lepšiemu Hyundai s vysokým výkonom a ideálne by pridal skrutkovač „Boshevskaya“ alebo „Makitovskaya“.

Hlavné výhody:
 • Otočná rukoväť
 • USB nabíjanie
 • Dobrý prípad
nevýhody:
 • Nie je to najlepšia kvalita konštrukcie a za prítomnosti kovu v prevodovke a obmedzovači rohatky sú pochopiteľné pochybnosti
 • Nízky krútiaci moment
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Slabý, aby som bol úprimný, najmä keď je batéria už závislá - musíte držať skrutky s rukami. To je skôr skrutky v počítači sistemniki twist.
Interskol OA-3,6F Home Master
990

„Plastický svet vyhral“ - Jegor Letov sa nedobrovoľne otočí do hlavy, keď tento skrutkovač spadne do jeho rúk. Extrémne lacný, balený v jednoduchom blistri, napriek tomu nám sľubuje až 5 newtonmetrov krútiaceho momentu na vretene. Prípadovú verziu nájdete so súpravou trysiek, vrátane bitov a hláv, a dokonca aj „dovolenkovou“ konštrukciou pľuzgierov armády „kamufláž“ „23. februára“.

Máme však väčší záujem o „vypchávanie“. Takže poďme bod po bode: vstavaný lítium-iónový pri 1300 mAh v rukoväti, vedľa neho je LED svietidlo na konci a jednoduchá doska elektroniky. Nabíja sa skrutkovač zo zdroja s koaxiálnym konektorom DC, bez USB. Rukoväť je otočná, ale jej fixačný mechanizmus je úprimne slabý. Prevodovka s račňou obmedzovača krútiaceho momentu, aj podľa katalógu náhradných dielov, je samostatná jednotka, takže „hotové“ ozubené kolesá nie je možné zakúpiť samostatne a oprava vás bude stáť peniaze porovnateľné so skrutkovačom v samotnej zostave blistrov. Batéria tu tiež nie je najlepšia, ale keďže je tu štandardná veľkosť 18650, nie je ťažké ju nahradiť lepšou a priestrannejšou.

Všeobecne platí, že tento nástroj je z radu "dať na dovolenku" alebo "príležitostne používať". Ako voliteľná možnosť, niekedy točiť skrutky skrutky "Interskol" je celkom vhodné, ale pre časté použitie, najmä pri relatívne veľkých nákladoch, mali by ste si vybrať skrutkovač vážnejšie.

Hlavné výhody:
 • Nízka cena
 • Dobrý krútiaci moment
 • Otočná rukoväť
nevýhody:
 • Slabé a telo a prevodovka
 • V rukoväti sa nachádza baterka, ale pracovná plocha nie je osvetlená.
8.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Prezentované na dovolenke. Všeobecne platí, že nenáročný model bez akýchkoľvek špeciálnych nárokov, môžete skóre záruku za túto cenu - stačí dať batériu na 2600, a to trvá dlhšie, a ťahá lepšie.

Najlepšie skrutkovače stredných výkonových batérií

Makita DF012DSE
9 900

Nie je to lacné, ale ergonomický elektrický skrutkovač so sklopnou rukoväťou je rovnako vhodný vo verziách „pištole“ a „skrutkovača“. Odnímateľná jedna a pol ampérhodinová batéria namontovaná v rukoväti je zostavená z dvoch lítium-iónových "plechoviek" a vyžaduje použitie externého zariadenia na nabíjanie, ktoré sa našťastie dodáva so skrutkovačom, podobne ako druhá batéria. Všeobecne platí, že je to normálne - tu nástroj pre viac cestovných batérií má často "holé" konfigurácie, ktoré priťahujú nízku cenu, ale sú určené pre tých, ktorí už majú nástroj od rovnakej spoločnosti pre tento typ batérie.

Prevodovka má dve rýchlosti otáčania, 650 a 200 ot / min. V súlade s tým, ak je to žiaduce, skrutkovač Makita môže byť, a celkom úspešne vŕtaný, keď zvyčajné modely s nízkou rýchlosťou s jednou rýchlosťou zjavne nestačia. Obmedzovač krútiaceho momentu - tradičný typ "skrutkovač". Keď je západka uzamknutá pri nízkej rýchlosti, skrutkovač produkuje až 8 newtonmetrov krútiaceho momentu a nie je o to väčší ako väčšina kompaktných modelov, ktoré majú často polovičný čas. A jej váha je celkom prijateľná - 400 gramov.

Jedinou škodou je, že sa tu dostali ruky „efektívnych manažérov“ - prevodovka už nie je celokovová, v prepínači rýchlosti je ukrytý plastový prevod. Stala sa jeho slabinou, ale predchádzajúci model tejto línie bol známy svojou spoľahlivosťou. Ak sa však porucha neuskutočnila v záručnej dobe, nie je až také drahé použiť ju na opravu dielu zo starého DF010DSE.

Hlavné výhody:
 • ergonomika
 • Dobrý krútiaci moment
 • Existencia "zvýšenej" rýchlosti pre vŕtanie
 • Prepínateľné podsvietenie nestráca náboj, keď nie je potrebné
nevýhody:
 • Nie všetky ozubené kolesá sú kovové, bohužiaľ
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobre vytiahne skrutkovač, sedí v ruke ako rukavica. Počul som o zníženom zariadení, ale všetko funguje dobre.
AEG SE 3.6 Li
5 250

Akumulátorový skrutkovač AEG porazí Mackitu v cene, ale stráca v ergonómii: aby som bol úprimný, otočný gombík kruhového prierezu nie je veľmi pôsobivý s komfortom v oboch polohách. Okrem toho, batéria tu v rovnakej deklarovanej kapacite sedí rýchlejšie, hoci maximálny krútiaci moment AEG je menší ako jeden a pol newton metra. Je pravda, že batérie nie sú obzvlášť veľký problém - obvyklé high-prúd 18650 skrýva vo vnútri plastového puzdra, takže oprava neúspešné a doplnenie pôvodnej batérie so zvýšenou kapacitou nie je ťažké, ak máte základné zručnosti.

Najnepríjemnejšia vec v tomto skrutkovači, ktorá okamžite vyvolala obavy, bola jeho rukoväť, ktorá vplýva na záťaž a má výraznú vôľu. To značne kazí celkový dojem, a je to desivé, aby sa veľké úsilie na to. Výsledkom je paradox: zdá sa, že existuje dvojrýchlostný skrutkovač s vážnou prevodovkou a nie najmenším krútiacim momentom, ale je lepšie ho používať pre prácu ľahšie - a nie potom mať rovnaký Bosch IXO 5?

Hlavné výhody:
 • Pomerne malý priemer uľahčuje prácu v „úzkych“ miestach.
 • 2-stupňová prevodovka
nevýhody:
 • Nie je to najlepšia kvalita
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Serednyachok v zásade - a za peniaze a kvalitu. Ale v priamych rukách je to na mysli, s čínskym nástrojom, je to normálne.
ZUBR ZDA-7.2-Lee-K
2 190

Lacný nabíjateľný skrutkovač sľubuje dobrý krútiaci moment 10 newtonmetrov (pri prvej rýchlosti, za sekundu - 5 N * m), zostavený vo verzii s pištoľou bez možnosti otáčania alebo skladania rukoväte - dobre, s použitím príkladu dvojnásobne drahšieho AEG, ktorý sme už videli že transformovateľné usporiadanie nie vždy ide na nástroj plus. Ale, samozrejme, výkon "Bison" úprimne amatérske, dokonca hmatateľné vreteno hrať okamžite naznačuje, že tento nástroj je rozpočet, "caddy" triedy.

Hlavným nesprávnym výpočtom dizajnérov je použitie nenahraditeľnej batérie o 7,2 V. Je potrebné nabíjať samotný skrutkovač namiesto rýchlej výmeny vybitej batérie. Ďalší moment úprimný "amatér", bohužiaľ.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúci krútiaci moment
 • 2-stupňová prevodovka
nevýhody:
 • Vstavaná batéria
 • Kvalita vo všeobecnosti zodpovedá cene.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Niekedy je užitočný dobíjací skrutkovač, ale niekedy je to - to je dôvod, prečo sa mi to páčilo lacné.

Špičkové akumulátorové skrutkovače

Makita TD022DSE
9 700

Tento skrutkovač vyzerá veľmi podobne ako DF012DSE v cene a je ľahko zameniteľný s označením.Ale líšia sa drasticky v dizajne - ak „ťahá motor“ cez planétovú prevodovku pri nízkych otáčkach, potom sa používa nárazová spojka, ako sú tie, ktoré sa používajú v kliešťach, nie je tu žiadna prevodovka. Maximálny krútiaci moment pri TD022DSE dosahuje 25 N * m.

Preto je samozrejme tento nabíjateľný skrutkovač celkom špecifický, podobne ako iné modely s rázovým mechanizmom. Jej úlohou je vytrhnúť alebo uvoľniť pevne upevňovacie prostriedky, nebude schopná vŕtať alebo navliekať malé skrutky. Je potrebné, aby kľúč na batérie mohol plniť rovnaké funkcie? Áno, aj ona nájde svoje vlastné použitie: nie všade, kde TD022DSE prejde, sa jej podarí plaziť pomocou kľúča plnej veľkosti.

Hlavné výhody:
 • Vysoký uťahovací moment
 • Skladacia rukoväť
 • Rýchle nabíjanie batérie
nevýhody:
 • Úzka špecializácia
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Nástroj nie je veľmi často potrebný, ale pravidelne pomáha. Služba nie je zbytočne kúpená, ospravedlňuje sa.

Aký druh skrutkovača batérie je lepšie vybrať?

Ak chcete začať, definujeme s použitím. Ak má pracovať v dostatočne voľnom priestore, potom bude pohodlný nabíjací skrutkovač s pevnou rukoväťou pištole a jednoduchosť dizajnu sa zvýši na spoľahlivosť. Pre „úzke“ miesta sú vhodnejšie buď cylindrické skrutkovače, alebo skladacie, ale prvé so slušnými vlastnosťami nie sú také veľké, a druhé je potrebné venovať pozornosť kvalite mechanizmu, ktorý uzamkne rukoväť, keď sa zloží alebo otočí, často je tu slabý bod. Zaujímavá voľba ponúka Bosch - skrutkovač s vymeniteľnými dýzami IXO 5 môže pracovať v uhle 90 stupňov a tesne sa dotýka stien excentrom, v tomto ohľade je samozrejme univerzálnejší ako všetky ostatné.

Väčšina skrutkovačov na batériách sú prevodovky, to znamená, že majú vysokorýchlostný motor priamo pripojený k vretenu cez redukčnú prevodovku s veľmi veľkým prevodovým pomerom. Kvalita tejto prevodovky je najdôležitejšia vec, na ktorú treba dávať pozor, výrobcovia na nej často šetria a dokonca aj zdanlivo nízko poháňané skrutkovače dokážu znížiť ozubené kolesá a stať sa nepoužiteľnými. Ale najvýkonnejšia rázová spojka sa už používa - ozubené kolesá sú menšie, mechanizmus je jednoduchší, ale aj tu môže nedostatok sily ísť do strany: čokoľvek, čo sa dá povedať, neustály úder a vibrácie v mechanizme si vyberajú svoju daň.

Zabudovaná batéria alebo vymeniteľná batéria? S veľkým množstvom práce určite vymeniteľné, nechať a zvýšiť veľkosť a cenu. Počas nabíjania sa však nemusíte prepínať na bežný skrutkovač. Skrutkovač so vstavanou batériou je samozrejme lepšie vziať s USB portom: zariadenie s týmto spôsobom nabíjania sa teraz môže aspoň dobiť aj na autobusových zastávkach a energetická banka môže vždy pomôcť.

Majte dobré nákupy!

Loading...