Top 10 3D tlačiarní

Od nápadu k realizácii, jedným kliknutím: vyberte si dobrú 3D tlačiareň pre domácnosť a kanceláriu

Obdobie vzniku akéhokoľvek nového priemyslu vytvára množstvo konceptov a ich praktickú realizáciu. Trojrozmerná tlač získala širokú distribúciu len v posledných rokoch a je stále dosť ťažké predpovedať životaschopnosť tejto alebo tej technológie. K dnešnému dňu má najväčšie zastúpenie v "domácom" segmente tohto trhu Tlačiarne s 3D tavenou vrstvou (FDM)a zložitá geometria s vysokou presnosťou umožňuje realizovať stereolitografia (SLA), Zároveň v rámci týchto technológií existuje aj konkurenčný boj o miesto na slnku. Presnejšie povedané, druh diferenciácie podľa „výklenkov“.

Ako si vybrať dobrú 3D tlačiareň?

Typy 3D tlačiarní

3D tlačiarne s vrstvením vrstiev vrstvy je zvyčajne klasifikované podľa typu realizovateľnej kinematickej schémy.

 • So stolom sa pohybuje vodorovne (návrh Josef Pryusha). Najjednoduchšie a cenovo dostupné. Z objektívnych dôvodov majú nízku presnosť a obmedzenia na typy použitých plastov, pretože je ťažké zabezpečiť požadovaný teplotný režim.
 • So stolom sa pohybuje len vertikálne (H-bot, CoreXY, Ultimaker a variácie). Každý poddruh má svoje výhody a nevýhody, ale vo všeobecnosti 3D tlačiarne tejto triedy tlačia lepšie ako prvé, majú dobrý potenciál na zlepšenie a podporujú všetky existujúce druhy moderných plastov (teoreticky).
 • Tlačiarne a roboty typu Delta, Najvyššia rýchlosť modelov FDM, ale s veľmi vysokými nárokmi na tuhosť rámu, presnosť výroby podperov a vodidiel, hmotnosť pohyblivej časti, sila "mozgov" atď.

prvý stereolitografické tlačiarne založený na technológii polymerizácie špeciálnej živice pod vplyvom laserového žiarenia určitej vlny a stojí veľa peňazí. V zásade sa za posledných pár rokov situácia zmenila len vo vzťahu k cene fotopolymérov. Nespornou výhodou tejto kategórie zariadení je vysoká presnosť tlače, postačujúca pre master modelovanie, úlohy klenotníctva a elitnej stomatológie.

Radikálne zníženie nákladov na stereolitografické 3D tlačiarne umožnilo použitie vysoko výkonných LED namiesto laserov. Prirodzene, vďaka čiastočnej strate presnosti, laserová tlačiarenská technika pracuje s vlnovou dĺžkou a LED diódou - s veľkosťou pixlov premietacej LCD obrazovky (v súčasnosti približne 50 mikrónov). Situáciu zhoršujú rôzne súvisiace parazitické účinky. Najmä rozptyl rozostreného lúča svetla.

materiály

Druhým, nemenej dôležitým aspektom kvality 3D tlače sú použité materiály. Pre tlačiarne FDM je ich rôznorodosť oveľa vyššia. Čo stojí za to len veľká skupina technických plastov: so sklom a uhlíkovou výplňou, žiaruvzdorným materiálom, vodivým, flexibilným atď. Prirodzene, všetko toto bohatstvo funguje správne len vtedy, ak sa počas procesu tlače zistia potrebné teplotné podmienky, ktoré sa dosahujú najmä v uzavretých konštrukciách kocky.

V tábore fotopolymérov sú veci ešte smutnejšie, pretože ich rozsah je omnoho skromnejší. Okrem toho čas tlače závisí od farby materiálu (vlnová dĺžka) a rozdiel je naozaj pôsobivý. No, cenovky sú relatívne humánne tu môže byť len volať na "spotrebný tovar". Zároveň je tempo rozvoja tejto kategórie spotrebného materiálu vyššie, rovnako ako dynamika ich znižovania nákladov.

V našom hodnotení sme sa snažili pokryť všetky populárne oblasti domácej 3D tlače od konca jari 2019.

Rebríček najlepších 3D tlačiarní - Top 10

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšia vrstva 3D tlačiarní fixujúca1Stvorenie Ender 39.0 / 1017 990
2PICASO Designer X PRO8.5 / 10299 000
3FlashForge Creator PRO8.5 / 1072 900
4Anycubic Kossel Linear Plus8.5 / 1031 990
5Ultimaker 38.0 / 10385 000
6TEVO Tornádo7.5 / 1025 990
7Anet a67.0 / 1014 700
Špičkové 3D tlačiarne1Formlabs Form 29.0 / 10310 000
2Anykubické fotóny8.5 / 1039 800
3Wanhao Duplicator 7 Plus8.0 / 1041 990

Najlepšia vrstva 3D tlačiarní fixujúca

Stvorenie Ender 3
17 990

Jedna z najlepších tlačiarní, ktoré sa majú predstaviť vo svete amatérskej 3D tlače. Znalci tejto témy budú určite kritizovať jeho dizajn pre kinematiku s pohyblivým stolom a neprítomnosťou bežných lineárnych vodidiel, ale pre svoju cenovú kategóriu je 3D tlačiareň Ender 3 schopná produkovať prekvapivo slušné výsledky. V skutočnosti, otvorenosť prípadu môže byť považovaná za najvýznamnejšiu nevýhodu modelu, pretože nemožnosť udržania požadovanej teploty v tlačovej zóne neumožňuje použiť celú rozmanitosť vlákna. Inštalácia vhodného krytu len čiastočne rieši problém. Okrem toho riadiaca jednotka pre Ender 3 nie je vzdialená, t.j. po takomto zjemnení je teoreticky možné prehriatie.

Ďalšou nevýhodou je relatívna. Máme na mysli extrudér s krmivom. Ten poskytuje nižšiu zotrvačnosť hlavy, čo priaznivo ovplyvňuje presnosť polohovania pri vysokorýchlostnej prevádzke, ale nezaoberá sa dávkovaním mäkkých plastov tak úspešne ako priame systémy.

Hlavné výhody:
 • relatívne vysoko kvalitné tlačové výsledky;
 • malý počet jedinečných častí;
 • rozumnú cenu.
nevýhody:
 • ťažkosti pri práci s určitými druhmi plastov;
 • Číry kinematika so všetkými jej chybami.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
3D tlačiareň Ender 3, ako pre mňa, za peniaze a hlavne pre domáce použitie je ideálna. Kúpil som ho nový a už čiastočne vylepšený na maličkosti. Ale stále existuje zoznam prianí na vylepšeniach, v ktorých sa zastavujem. Nevidím dôvod investovať peniaze, ak si môžete kúpiť tlačiareň na vyššej úrovni.
PICASO Designer X PRO
299 000

Dobrá profesionálna 3D tlačiareň, ktorá vám umožňuje tlačiť veľmi zložité súčiastky s vysokou presnosťou, ako aj použitie vysoko žiaruvzdorných technických plastov. V ideálnom prípade by mal PICASO Designer X PRO pracovať len s vysoko kvalitným vláknom, pokiaľ je jednou z funkcií platformy X-u podpora pre unifikované profily. Zhruba povedané, vybral som tú správnu, stlačil tlačidlo a dostal hotový výrobok. Medzi ďalšie výhody tohto modelu patrí prítomnosť dvojitého priameho extrudéra s výmenou dýzy, vysokých maximálnych teplôt ohrevu (150 a 400 stupňov pre stôl a extrudér), inteligentného systému distribúcie vzduchu na udržanie požadovanej mikroklímy a spoľahlivého riadenia toku plastov. A všetko toto bohatstvo je v zakopanom byte av kvalitnom výkone z továrne.

Hlavné výhody:
 • schopné tlačiť vo vode rozpustné a žiaruvzdorné plasty;
 • podpora profilového systému;
 • duálny priamy extrudér s rýchlou výmenou dýz;
 • vysoké teploty ohrevu stola a extrudéra;
 • pokročilé riadenie prívodu vlákna.
nevýhody:
 • plne možné len pri práci s kvalitným plastom;
 • vysoká cena.
8.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Tlačiareň je pripravená pracovať v režime super kvality (ale musí čakať) av rýchlej verzii. Je potrebné poznamenať, že v návrhu verzie sa dokonale tlačí.
FlashForge Creator PRO
72 900

Maximálna úspora na 3D tlačiarni umožňuje len jej samo-montáž, ale nie každý je ochotný na ňu tráviť čas alebo mať dostatočné zručnosti a schopnosti. Druhým spôsobom je získať kvalitný klon slávneho modelu. V tomto prípade hovoríme o "kocke" amerického priekopníka trhu s objemovou tlačou, tlačiarne MakerBot Replicator 2X. Presne povedané, jeho ďalší známy náprotivok, Wanhao Dublicator 4S, bude stáť váš rozpočet ešte menej, ale zistili sme prítomnosť úderu (dôležitý pri práci s plastmi PLA v uzavretých prípadoch), vylepšená elektronika a mierne hrubšie hriadele sú dostatočným dôvodom pre výber FlashForge Creator. PRO. Kľúčovým znakom odporúčaného dizajnu je prítomnosť dvoch extrudérov, t.j. funkcia dvojfarebnej tlače na plný úväzok alebo tvorba vo vode rozpustných nosičov.

Hlavné výhody:
 • možnosť simultánnej tlače s dvomi materiálmi;
 • prítomnosť fúkania;
 • primeranú cenu za túto funkciu.
nevýhody:
 • obmedzený rozsah nosných plastov;
 • nie je najlepšia kvalita s dvojfarebnou tlačou.
8.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalitná a dobre zhotovená 3D tlačiareň. Veľmi spokojný s kvalitou tlače, stolovým materiálom a prítomnosťou prúdenia vzduchu.
Anycubic Kossel Linear Plus
31 990

3D tlačiarne v tvare Delta využívajú naj futuristickejšiu kinematiku a je zaujímavé sledovať klamne chaotické pohyby „tlačovej hlavy“ takýchto zariadení. V porovnaní s konkurenciou majú delta najvyššiu rýchlosť, ale presnosť polohovania nie je ani zďaleka vynikajúca. Zvlášť, ak je tlačiareň vybavená relatívne masívnym priamym extrudérom alebo sú v otočných spojoch mikročlánky.

Medzi inými výhodami konštrukcií tohto typu stojí za zmienku malý počet unikátnych dielov v ráme, schopnosť tlačiť vyššie modely (s porovnateľnými rozmermi samotných zariadení), ako aj relatívna jednoduchosť tepelnej izolácie pracovného priestoru a bez prehriatia motorov. No, potenciál na zlepšenie v tlačiarni Anycubic Kossel Linear Plus 3D je veľmi dobrý.

Hlavné výhody:
 • slušná rýchlosť;
 • schopný tlačiť vysoké modely;
 • malý počet častí;
 • potenciál pre rozvoj.
nevýhody:
 • presnosť polohovania v triede nie je najlepšia;
 • obtiažnosť presnej kalibrácie;
 • zlepšenia sú takmer nevyhnutné.
8.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Jeho hlavnou nevýhodou je bowden extrudér, ktorý ukladá obmedzenia pri tlači malých "ostrovov" na zložitých častiach. Zvyšok je vyriešený.
Ultimaker 3
385 000 (pre model Extended)

Technológia tlačenia modelov komplexného geometrického tvaru zváraním po vrstve zahŕňa použitie rôznych nosných konštrukcií. Ak sa však na vytvorenie takýchto rekvizít použije "hlavný" plast, ich následné odstránenie môže byť veľmi ťažké. Elegantný spôsob, ako sa dostať von, bol nájdený organizovaním podpory s vodou rozpustnými materiálmi a nové 3D tlačiarne od spoločnosti Ultimaker sú zaujímavé len pravidelnou možnosťou tlače s plastom PVA. Prirodzene, konštrukcia 2 extrudérov umožňuje simultánnu dvojfarebnú 3D tlač. Slabou stránkou Ultimakeru 3 je, že mnohí majitelia nazývajú jednoprevodové kŕmidlá, ktoré radi "vláknia" vlákno a odporučia ich zmenu na alternatívne kŕmne mechanizmy BondTech. Medzi inými čipmi stojí za zmienku automatická kalibrácia tabuľky na troch bodoch a automatizovaný systém nastavení založený na cievkach s NFC čipmi s vláknom.

Hlavné výhody:
 • môže tlačiť vo vode rozpustným plastom;
 • dva extrudéry;
 • automatická kalibračná tabuľka;
 • Podložka z plastu.
nevýhody:
 • kontroverzný dizajn podávača;
 • nevyriešili problém "sopel";
 • veľmi drahý pre navrhovanú funkcionalitu.
8.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Áno, zariadenie nemusí byť v niečom dokonalé, ale je to jedna z mála 3D tlačiarní, ktoré majú druhú prepínateľnú trysku. Okrem toho sa priemer posledne meneného mení v priebehu niekoľkých minút.
TEVO Tornádo
25 990

Veľmi veľké formuláre sa tradične tlačia po častiach, ale ak je dôležitá integrita, musíte použiť 3D tlačiareň s veľkou konštrukčnou plochou. Medzi dostupnými ponukami nás zaujala model TEVO Tornado. V skutočnosti ide o klasický „drygestol“ s otvoreným puzdrom a neschopnosťou udržať optimálnu teplotu v pracovnom priestore. Ale aspoň táto tlačiareň má platformu s ohrevom a tepelnou izoláciou a tiež umožňuje dodatočne nainštalovať druhý extrudér pre simultánnu tlač s dvoma farbami / typmi plastov. Okrem toho, Tornado iste zaujme tých potenciálnych kupcov so skromným rozpočtom, ktorým sú šamanské tance cudzie slávnemu bicích hudobnému nástroju. Bude zriadený a nakonfigurovaný obľúbený model spoločnosti Tevo.

Hlavné výhody:
 • veľká pracovná plocha;
 • jednoduchosť montáže a konfigurácie;
 • dobrý potenciál na zlepšenie.
nevýhody:
 • nie sú podporované všetky typy plastov;
 • zaberá veľa miesta.
7.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Som úplne spokojný s nákupom. V budúcnosti, samozrejme, plánujem niektoré voliteľné modifikácie, testy rôznych plastov, mnoho nových modelov atď.
Anet a6
14 700

Ak chcete obísť v prehľade, najbežnejší model 3D tlačiarne by bol nespravodlivý. Ak chcete vyskúšať trojdimenzionálnu tlač „podľa chuti“, ale nie ste pripravení investovať vážne peniaze do príslušného zariadenia (najprv) - kúpa 3D tlačiarne Anet A6 je jedným z najlepších riešení tohto problému. Ďalšia vec je, že v priebehu času, mnohí z vás budú chcieť zlepšiť dizajn tejto čínskej verzie tlačiarne Pryush, a jeho hlboká modernizácia nemá veľký zmysel. Zároveň je ťažké nájsť model, pre ktorý existuje rovnaký počet darcovských častí a súčastí na aktualizáciu, podrobnejšie sú opísané odporúčania na jeho spresnenie a existuje taká aktívna komunita vlastníkov. Hlavnými nevýhodami Anet A6 sú krehký akrylový rám a neúspešný priamy extrudér.

Hlavné výhody:
 • rozsiahlu vedomostnú základňu;
 • veľký výber kompatibilných súčiastok;
 • rozumnú cenu.
nevýhody:
 • potrebuje podstatné zlepšenie prostredníctvom „spisu“;
 • akrylový rám.
7.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Už rok s použitím A6. Toto je pracovná sila, ktorá vyžaduje starostlivosť. Nechajte preniknúť FDM technológiou tlače od začiatku. Znova by som si vzala Anet A6 a poznala všetky nástrahy? 100%.

Špičkové 3D tlačiarne

Formlabs Form 2
310 000

Ak neberiete do úvahy úprimné exotiky, neexistuje žiadna alternatíva k presnosti tlače s tlačiarňami SLA. Okrem toho, s použitím inteligentných algoritmov zametania, napríklad s dodatočnými vrstvami tvarovanej časti pozdĺž vrstvy po obryse pre lepšie vyhladenie, umožňujú získať takmer dokonalý povrch. V tomto zmysle sa 3D tlačiareň Form 2 približuje k dokonalosti a môžete si len sťažovať na relatívne nízku rýchlosť jej práce. Automatizovaný proces fotopolymérnej omáčky, účinný mechanizmus miešania, pomerne veľká konštrukčná plocha, podpora všetkých súčasných možností načítania úloh - mnoho argumentov v prospech riešenia od spoločnosti Formlabs. Pre domáce použitie trochu drahé, ale klenotníci a zubní lekári už dlho ocenia túto tlačiareň.

Hlavné výhody:
 • vysoká presnosť tlače;
 • pohodlný a premyslený dizajn;
 • Pripojenie cez WiFi, USB alebo skrútený pár.
nevýhody:
 • obmedzený zdrojový kúpeľ pre fotopolymér;
 • vysoká cena.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Stiahol som preformu a asi 30 minút som sa snažil pochopiť, kde sa nachádzajú nastavenia tlače ... kým som si zrazu neuvedomil, že bola upravená len hrúbka vrstvy ... No, podpora))
Anykubické fotóny
39 800

V porovnaní s plávajúcimi, LED 3D tlačiarne (DLP) poskytujú vyššie detaily získaných produktov, ale ich úroveň závisí od mnohých faktorov, od typu fotopolymérnej živice až po stupeň parazitického osvetlenia. Podstatne znížiť účinok posledne uvedeného umožňuje ožarovací modul, v ktorom každá UV LED je vybavená individuálnou zaostrovacou šošovkou. V skutočnosti je to zásadný rozdiel medzi odporúčanou novinkou DLP tohto výrobcu, ktorá získala index „S“. Ak nepotrebujete zvýšenú presnosť, má zmysel prebrať predchádzajúcu verziu tejto tlačiarne - Anycubic Photon a ušetriť pár tisíc. Len v prípade, objasnime, že v DLP tlačiarňach sa osvetlenie vykonáva pixel po pixeli, t.j. Minimálna dosiahnuteľná veľkosť pozdĺž osí XY je približne 50 mikrónov. Zoberme si tento moment pri čítaní v popise Photon S o hrúbke vrstvy 10 mikrónov.

Hlavné výhody:
 • nižšia úroveň parazitného osvetlenia;
 • dvojité vodítka;
 • rozumnú cenu.
nevýhody:
 • hrubý povrch plošiny;
 • plastové puzdro.
8.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Namiesto 4 diód a deflektora v "Esk" maticových diódy s objektívmi po celej ploche. To bol hlavný dôvod, prečo si ho kúpiť.
Wanhao Duplicator 7 Plus
41 990

Možno, okrem Wanhao, žiadny iný výrobca sa nemôže pochváliť takou pôsobivou paletou úprav svojich 3D tlačiarní. Nie všetky sú úspešné, ale „pozitívna“ verzia Duplicatora 7 bola ocenená mnohými amatérskymi a profesionálnymi stereofónnymi litografiami. Model má zabudovanú riadiacu jednotku, ktorá vám umožní bez práce s počítačom alebo notebookom. Vysoká presnosť pri tlači na Wanhao Duplicator 7 Plus nie je ľahké získať, aj keď existuje mnoho prípadov použitia tohto modelu na riešenie zubných a dokonca aj šperkových úloh. Druh tlačového čipu možno považovať za relatívne jednoduchú možnosť jeho vylepšenia prostredníctvom inštalácie ďalších modulov. Napríklad na pripojenie cez WiFi.

Hlavné výhody:
 • zabudovaná riadiaca jednotka;
 • pomerne dobrá presnosť tlače;
 • možnosť modernizácie;
 • dvojité vodítka.
nevýhody:
 • nepotrebný priehľadný vrchný kryt;
 • nastavenie obtiažnosti pre presnú tlač.
8.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Tlačiareň pracuje autonómne a, samozrejme, s odkazom na polyméry, Harz laboratóriá vytlačí z krabice bez akýchkoľvek problémov.

Zatiaľ len bohatí ľudia alebo veľkí nadšenci si môžu dovoliť vybrať si 3D tlač ako hobby. V tomto prípade bude s najväčšou pravdepodobnosťou venovať pozornosť jednoduchším zariadeniam kategórie RepRap, ktoré umožňujú plynulé zlepšovanie dizajnu.

Ďalšia vec, zástupcovia malých podnikov. Potrebujú výsledok "tu a teraz", ak je to možné s minimálnymi dodatočnými dočasnými stratami na dokončenie tohto výrobného nástroja. V každom prípade by mala byť pre konkrétnu úlohu zvolená dobrá 3D tlačiareň. Neexistujú žiadne univerzálne riešenia.

Majte dobrú voľbu!

Loading...