9 najlepších výrobcov športovej výživy

Vyberáme najlepšiu športovú výživu - podľa posudkov športovcov a trénerov a podľa odborníkov.

Športová výživa je špeciálny doplnok výživy k základnej strave, ktorý je určený na zlepšenie športového výkonu a dosiahnutie cieľov stanovených pre športovcov.

S rastúcou popularitou zdravého životného štýlu vo všeobecnosti a fitnes vo všetkých jeho formách a prejavoch, najmä v odvetví športovej výživy sa rozrástla na skutočne pôsobivé proporcie. Dnes sú tu desiatky výrobcov a značiek športových doplnkov.

Toto hodnotenie vám pomôže orientovať sa v tom, aký typ športovej výživy je najlepšia a ktorá značka dáva prednosť, keď idete do obchodu so športovým ihriskom.

Mýty o športovej výžive

Non-fitness ľudia si to myslia športové ihrisko je určené len na získanie svalovej hmoty - pre tých, ktorí aktívne chodia do posilňovne, pre "športovcov". To nie je úplne pravda. Samozrejme, existuje viac vysoko špecializovaných doplnkov, ktoré sú viac zaujímavé pre kulturistov, ako napríklad pre športovcov, ale vo všeobecnosti je väčšina kategórií športovej výživy vhodná pre každého, kto rešpektuje ich zdravie. Okrem toho fitness už dávno prestala byť len "simulátorom". K dnešnému dňu, tam sú aspoň 20 oblastí, okrem posilňovne, pomáha udržiavať fit.

Ďalším mýtom o športovisku je, že pre mnohých spojené s "chémiou", to znamená farmakologické liečivá. Ale to tak nie je. Športová výživa nemení priebeh metabolických procesov v tele a nemá žiadne vedľajšie účinky. To sú len doplnky stravy, ktoré majú pomôcť dosiahnuť požadovaný efekt tréningu.

Hlavnou výhodou športovej výživy

Presne povedané, telo môže byť v poriadku bez prísad. Pre tých, ktorí chcú schudnúť, bude stačiť ísť na vyváženú stravu. Nevýhodou tejto metódy je minimálne množstvo svalovej hmoty po strate hmotnosti, to znamená, že telo stále nevyzerá dobre. Preto by mala vyvážená strava pridať cvičenia, ktoré podporujú tón alebo dokonca svalový rast. To je miesto, kde športová výživa môže byť užitočná, pretože niekedy telo jednoducho nemá vlastné zdroje. No, alebo jednoducho nestačí čas alebo príležitosť / túžba po potrebnom jedle. Na tieto účely môže byť užitočná aj športová výživa. Športovisko tak pomáha rýchlejšie a efektívnejšie dosahovať ciele (napríklad chudnúť).

Hodnotenie najlepších výrobcov športovej výživy

kategóriemiestonázovhodnotenie
Najlepší segment športovej výživy1Optimálna výživa9.9 / 10
2Univerzálna výživa9.8 / 10
3BSN9.7 / 10
Najlepšia športová výživa priemernej cenovej kategórie1Výživa Scitec9.7 / 10
2Konečná výživa9.7 / 10
3SAN9.6 / 10
Najlepšia rozpočtová športová výživa1MyProtein9.7 / 10
2Olimp9.6 / 10
3BioTech USA9.5 / 10

Najlepší segment športovej výživy

Optimálna výživa

Optimum Nutrition je americký výrobca športovej výživy v prémiovom segmente. ON bola založená v roku 1986 bratmi Michaelom a Tony Costellom. Dnes je to najznámejšia značka na trhu športovej výživy, ktorá sa už po mnoho rokov v rade umiestnila na prvom mieste v hodnotení popularity.

Získanie dôvery spotrebiteľov sa ukázalo ako dôsledok vysokej kvality vyrábaných aditív, ako aj silnej marketingovej podpory, pretože Optimum Nutrition spolupracuje s prvými kulturistickými hviezdami.

Najznámejším produktom je zlatý srvátkový proteín 100% srvátka. Je to najobľúbenejšia a kúpená srvátková bielkovina na svete.

Medzi najznámejšie produkty spoločnosti patria aj vitamínové a minerálne doplnky Opti-Men a Opti-Women pre mužov a ženy.

9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Športová výživa Optimum je pre mňa naozaj tou najlepšou voľbou, beriem len to. Ale len od dôveryhodných dodávateľov, pretože Optima má veľa falzifikátov.
Univerzálna výživa

Univerzálna výživa bola založená ešte skôr ako Optimum Nutrition v roku 1977. Až doteraz bola spoločnosť Universal uznávanou celosvetovou značkou s dokonalou reputáciou. Prakticky každý z ich produktov je bestsellerom, pretože dáva presne výsledok, ktorý deklaruje výrobca. Kvalita športových doplnkov značky Universal je stále na vrchole, takže druhá línia hodnotenia najlepších výrobcov športovej výživy patrí k tejto rešpektovanej značke.

Keď príde na Universal, slávny vitamín-minerálny komplex Animal PAK sa okamžite objaví v pamäti, v ktorej sa koncentruje zabijácky podiel vitamínov a minerálov, ako aj komplex aminokyselín, komplex enzýmov a metabolických optimalizátorov. Veľmi obľúbené sú aj ďalšie doplnky od výrobcu - kreatín, komplex aminokyselín Amino 2700, Animal Flex.

9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Flex je spravidla super produkt. Ak máte problémy so spojmi, potom najlepší spôsob, ako ich dať do poriadku, jednoducho nie je možné nájsť.
BSN

BSN bola založená v roku 2001 a podobne ako Optimum Nutrition je vo vlastníctve tej istej medzinárodnej spoločnosti Glanbia. Preto možno povedať, že BSN a Optimum Nutrition sú prakticky rovnaké značky, hoci rozsah a zloženie športovej výživy je pre týchto výrobcov odlišné. BSN sa radí na tretie miesto v hodnotení popularity na ruskom trhu športovej výživy.

Najznámejším BSN produktom je Synta-6 proteín. Prísne vzaté, nie je to presne proteín, pretože okrem bielkovín v Synte existujú aj sacharidy. Je to kvôli sacharidov, že tento produkt je tak dobrý pre zvýšenie telesnej hmotnosti To čiastočne prispelo k vytvoreniu mýtu, že pomocou len bielkovín môžete získať svalovú hmotu.

Ďalší známy produkt BSN sa môže nazvať komplex Amino-X BCAA. A opäť v zložení sa objavujú nielen skutočné BCAA, ale aj sprievodné aminokyseliny.

9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi sa mi páči ich pre-cvičenie NO-Xplode. Pijem ju pred tréningom, a časom - Amino-X batshki, treny je porážka. A sú veľmi chutné.

Najlepšia športová výživa priemernej cenovej kategórie

Výživa Scitec

Podobne ako BioTech USA, Scitec Nutrition je americká značka s výrobnými závodmi v Maďarsku. To môže výrazne znížiť cenu konečného výrobku, čo ho robí veľmi atraktívnym pre spotrebiteľov. Všeobecne platí, že Scitec Výživa je dobrá spoločnosť, ktorá produkuje vysoko-kvalitné, a preto požadoval športové krmivo za dostupnú cenu.

Jedným z najobľúbenejších produktov Scitec Nutrition je tekutý kolagén, ktorý pomáha obnoviť väzy po zraneniach. Rovnako ako komplex aminokyselín Amino 5600.

9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi sa im páči komplex aminokyselín Ami-NO Xpress. Existuje btsa, glutamín, citrulín s alanínom a oveľa viac. Pijem ich buď pred tréningom alebo počas, môžem a druhý deň, ak nemám čas na zotavenie.
Konečná výživa

Ultimate Nutrition je tiež priekopníkom trhu športovej výživy. Spoločnosť bola založená v roku 1979 silným inžinierom a čiastočným biochemikom Viktorom Rubinom.

V súčasnej dobe, Ultimate Výživa je stále na vrchole popularity hodnotenie výrobcov športovej výživy. Široká škála produktov, veľmi príjemný pomer ceny a kvality, veľa pozitívnych recenzií - to všetko nezanecháva stopy pochybností pri výbere športových doplnkov.

Jedným z najznámejších a najobľúbenejších aditív značky je komplex BCAA 12000. Vynikajúca kvalita a široká škála chutí robí tento výrobok jedným z najlepších vo svojej kategórii. A doplnok pre zdravie kĺbov a väzov s veľkými dávkami glukozamínu, chondroitínu a síry je hodný konkurencie zbožňovaného Flexu od Universal

9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Pri nákupe izolátu srvátky na dobu sušenia vždy zvoľte Iso Sensation od spoločnosti Ultimate Nutrition. Najvyššia koncentrácia proteínu je v ňom. A sacharidy a tuky sú naozaj nulové, ako by to malo byť v izoláte.
SAN

Spoločnosť bola založená v roku 1996 v štátoch. SAN si získala reputáciu ako bona fide výrobcu tým, že nielen kopíruje slávne produkty od iných značiek, ako to robia mnohí iní, ale v skutočnosti dodáva inovatívne produkty na trh so športovou výživou. A pre svoje doplnky používajú len kvalitné suroviny.

Keď už hovoríme o SAN, v prvom rade znamenajú doplnky z troch hlavných kategórií športu: proteín Titanium Whey, zisk Mass Effect a Performance kreatín. To všetko v komplexe pomôže získať vysoko kvalitnú svalovú hmotu, alebo tým, že z tejto sady odstráni zosilňovač, aby schudol.

9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Ak nemôžem nájsť alebo kúpiť Flex, potom vždy beriem spoje zo siete SAN. Tam je všetko, čo potrebujete a v správnom množstve, aby spoje ožili znova.

Najlepšia rozpočtová športová výživa

MyProtein

Anglický výrobca športových doplnkov, ako aj športové oblečenie a doplnky. Spoločnosť bola založená v roku 2004, ale už sa podarilo získať vynikajúcu povesť a pevne sa usadiť na pultoch obchodov so športovou výživou. MyProtein má certifikát bezpečnosti potravín triedy A a je členom európskej komunity športovej výživy.

Najpredávanejšie produkty MyProtein sú srvátkový proteín, BCAA a kreatínový doplnok. Všetky tieto produkty preukázali svoju účinnosť, o čom svedčí množstvo pozitívnych recenzií na oficiálnych stránkach MyProtein a na tematických fórach.

9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Vždy užívam MyProtein Impact Whey srvátkový koncentrát, pretože množstvo bielkovín v ňom je na úrovni izolátu, a uhlie a tuky sú málo, čo je dôležité.
Olimp

Poľský výrobca lacnej športovej výživy. Spoločnosť bola založená v roku 1990. Rovnako ako popredné značky športovej výživy, Olimp nezastavuje a nie je obmedzený na razenie štandardných prísad, ale mení a zlepšuje zloženie svojich produktov. To všetko, rovnako ako rozumná cena, robí Olimp vyniknúť z konkurencie.

Najznámejšie a najpredávanejšie doplnky sú arginínové kapsuly, omega-3, aminokyselinové komplexy Anabolické Amino. Všetky tieto produkty sa vyznačujú vysokou koncentráciou účinných látok v porovnaní s podobnými výrobkami iných výrobcov.

9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúca BCAA, len tieto tri aminokyseliny a nič viac v kompozícii. No, chuť je tiež bombardovanie, najmä ananás.
BioTech USA

Značka športovej výživy BioTech USA pôsobí na trhu od roku 1999. Napriek tomu, že výrobné zariadenia sa nachádzajú v Maďarsku, značka je americká. Spoločnosť má širokú škálu kvalitných športových výživových doplnkov, ktoré sú súčasťou rôznych línií. Napríklad produktová rada Brutal uspokojí potreby kulturistov a powerlifterov a vytrvalostných športovcov, ktorí musia zvýšiť odolnosť.

Vlajkovou loďou spoločnosti BioTech USA je Iso Whey Zero Whey Protein Isolate. Veľmi populárny je aj posilňovač testosterónu Tribulus Maximus. Na tomto produkte zanechalo veľa pozitívnych recenzií, čo naznačuje vysokú účinnosť aditíva.

9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Zo všetkých karnitínov je Biotechevsky najviac koncentrovaný, preto cena za 500 ml tohto výrobku je absolútne opodstatnená.

Druhy športovej výživy

Najobľúbenejšia a najznámejšia kategória športu je proteín, Je navrhnutý tak, aby kompenzoval nedostatok bielkovín v potrave. To znamená, že samotný proteín (a proteínový kokteil nie je nič iné ako proteín v suchej forme) nerastie svaly, je to len stavebný materiál pre nové svalové vlákna. Bielkovinové kokteily môžu piť všetkých, ktorí majú nedostatok bielkovinových potravín.

energetiky sú tiež obľúbeným produktom, a to nielen medzi kulturistami. Podobne ako proteín, aj zosilňovač sa používa na zaplnenie deficitu, predovšetkým sacharidov, pretože zosilňovače sú proteínovo-sacharidové suché koncentráty. Často hlavným dôvodom nedostatku svalového rastu v prítomnosti tréningu s váhami je nedostatok sacharidov v strave. Gainery, rovnako ako bielkoviny, môžu byť konzumované kýmkoľvek, kto má zvýšenú potrebu sacharidov, alebo jednoducho neexistuje možnosť, napríklad mať raňajky.

kreatín je už viac špecializovanou prísadou, ale rovnako dobre známou ako proteín so zosilňovačom. Kreatín sa užíva vtedy, keď potrebujete zvýšiť silu alebo krátkodobú vytrvalosť, ako aj zvýšiť svalovú hmotu. Uznávaný ako najúčinnejší doplnok športovej výživy.

Komplexy aminokyselín a BCAA (BCA) sú zdrojmi aminokyselín v potrave. Všeobecne platí, že človek dostane z bielkovín potravín alebo proteínových doplnkov. Ale niekedy je potreba rýchleho alebo dodatočného príjmu aminokyselín. BCAA je komplex troch esenciálnych aminokyselín (izoleucín, leucín, valín), z ktorých 30% tvoria svaly. Ich dodatočný príjem prispieva k rýchlejšiemu uzdraveniu po cvičení.

Omega-3 a vitamín-minerálne komplexy tiež kompenzujú nedostatok základných zdravých tukov a vitamínov minerálmi. Pri chudnutí, keď existujú obmedzenia na kalorický príjem, tieto doplnky sú prísne odporúčané, pretože telo nedostáva tieto potrebné látky s potravinami v správnom množstve. Omega-3 a vitamínové doplnky sú povolené pre každého, vrátane tých, ktorí nemajú nič spoločné so športom.

Tiež označovaná ako športová výživa spaľovače tukov, zosilňovače testosterónu a dusíka, doplnky pre zdravie kĺbov a väzov, pre-tréningové komplexy, izotonické nápoje a elektrolyty. Všetky tieto prísady vykonávajú viac úzko zamerané funkcie.

Samozrejme, rovnako ako v každom inom podniku, vo výrobe a predaji športovej výživy má svoje marketingové triky, takže by ste si mali pozorne prečítať etiketu zakúpeného tovaru. Pri výbere športovej výživy by ste mali venovať pozornosť zloženie výrobku, koncentrácia hlavných a pomocných zložiek, objem jednej dávky.

Na čo je športová výživa?

Účel športpita vyplýva z jeho hlavnej výhody. Doplnenie základnej vyváženej stravy s potrebnými doplnkami, môžete získať požadovaný výsledok z tréningu rýchlejšie. Koniec koncov, každý chce schudnúť alebo pumpovať rýchlo, najlepšie nie dlhšie ako mesiac, a telo nie je schopné. Prijatie športu tiež nepomôže dosiahnuť požadované výsledky tak rýchlo, ale tento proces ešte urýchliť.

Avšak vzhľadom na skutočnosť, že každý organizmus je individuálny, reakcie na užívanie športových doplnkov môžu byť tiež odlišné. Možné sú aj alergie, ale už je to otázka zdravia, nie kvalita doplnkov.

Pamätajte - športová výživa má kontraindikácie. Skôr ako začnete užívať, určite sa poraďte so svojím lekárom!

Aj keď, ak bol získaný falošný známej značky, alebo jednoducho nízka kvalita športovej výživy, problém bude práve to. Preto je také dôležité vedieť, ktorí výrobcovia by mali dôverovať svojmu zdraviu.

V tomto prípade veľmi často počujete, že táto alebo táto prísada nefunguje. Aj tu môžu existovať otázky týkajúce sa kvality použitých doplnkov, ale často sa ukazuje, že buď doplnok bol užívaný nesprávne, alebo strava, cvičenie a režim odpočinku chýbali.

Je potrebné ešte raz pripomenúť, že v sebe mesačný športový doplnok nevytvára fitness model od osoby, ktorá nikdy predtým nehrala šport. Iba tvrdá práca na sebe vám pomôže dosiahnuť váš cieľ. Športová výživa bude na tejto ceste lojálnym asistentom.

Loading...