6 najlepších výrobcov plynových zariadení

Je benzín drahší? No dobre

Napriek tomu, že moderné systémy HBO pre automobily sa stali oveľa komplikovanejšími a drahšími, než sú obvyklé zostavy „valca-reduktor-mixer“ pre staré karburátorové vozidlá, pričom ich vysoké sezónne prejazdy ich použitie zostáva veľmi ziskové. Okrem toho, dobre regulovaný propán-butánový alebo metánový systém nie je nebezpečný len pre motor (ako to hovoria mýty), ale tiež prináša vážne výhody vo forme výrazného zníženia nahromadenia uhlíka, spomalenia rýchlosti starnutia motorového oleja a bez rizika zabitia katalyzátora s „spáleným“ palivom.

Najobľúbenejšie sú teraz systémy HBO 4. generácie automobilov. Využíva distribuované vstrekovanie odpareného propán-butánu (alebo dodávaný stlačený metán so zníženým tlakom) pomocou elektronicky riadených dýz a vlastnej ECU, to znamená, že na vstrekovacom motore je inštalovaný duplikátny systém napájania. Schopnosť presne ovládať prívod plynu poskytuje tak bezpečnosť práce (opätovne vyčerpaná zmes plynov s nesprávnymi uhlami zapálenia nemá najlepší vplyv na životnosť ventilov) a dodatočnú účinnosť. Samozrejmosťou sú vyspelejšie systémy najnovších generácií, ktoré dodávajú vstrekovače priamo skvapalnený plyn a v skutočnosti nedávajú nevyhnutnú stratu energie na plynnom palive, ale sú zložitejšie a drahšie - a pre kupujúceho plynových zariadení cena stále znamená viac ako malú stratu dynamika.

Skutočnosť, že plynové zariadenia, ktorých spoločnosť je lepšia, je diskutovaná v našom hodnotení.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepší výrobcovia kompletných súborov HBO1Lovato9.8 / 1021 800
2BRC9.7 / 1030 700
3OMVL9.6 / 1019 800
Najlepší vyberači z rozpočtu súborov HBO1Digitronic9.8 / 1016 900
2SEC9.2 / 109 800
3LPGTech9.1 / 108 000

Najlepší výrobcovia kompletných súborov HBO

Lovato
21 800 (LOVATO EASY FAST SMART 4 ​​EXR KP MAP)
Od chvíle, keď boli prvé systémy HBO predávané v Rusku, sa talianska značka Lovato už stala obvyklou pre ucho. Od svojho založenia v roku 1958 bola táto spoločnosť schopná dosiahnuť veľa a väčšina vozidiel vybavených systémami HBO na dopravníku okamžite používa zariadenie Lovato. Práve tu sa vyvinula konštrukcia multiventilu včas, čo umožnilo, aby plynová fľaša bola v kufri čo najbezpečnejšia.

Lovato ponúka nielen širokú škálu komponentov pre plynové zariadenia, ale aj hotové konverzné súpravy. V modernej rade je to výber z rozpočtového setu MINI KIT pre štvorvalcové karburátorové motory do veľryby EASY FAST D.I. ExR 8 LPG, ktorý beží na 8-valcových motoroch s priamym vstrekovaním.

Akékoľvek plynové zariadenie potrebuje kvalifikovanú inštaláciu a pravidelnú údržbu. Lovato s tým nemá žiadne problémy: iba značkové inštalačné služby v Rusku sú okolo 70 a každá služba, ktorá sa zaoberá plynárenskými zariadeniami, môže ponúknuť zostavy a jednotlivé komponenty systémov Lovato HBO.

Hlavné výhody:
 • Možnosť výberu systému kvality pre takmer každé auto

 • Rozvinutá servisná sieť

nevýhody:
 • Vybavenie a inštalačné ceny

9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Dal som Lovato priamo do kabíny, toto je najlepšia 4 generácia HBO. Odvtedy idem bez problémov, spomínam si na benzín len v zime.
BRC
30,700 (BRC DIRECT INJECTION pre MAZDA CX-7 SDI2 2.3I 16V TURBO)
Ďalší taliansky koncern pôsobiaci v priemysle HBO od 70. rokov. BRC vlastní od roku 2009 argentínsku spoločnosť Tomasetto, ktorej prevodovky sú v CIS veľmi obľúbené pre dobrý pomer ceny a výkonu. V súčasnosti má spoločnosť 20 zmlúv s OEM a jeho vybavenie je možné vidieť na SUV čínskej veľkej steny a na nákladných automobiloch MAN. Počiatočné zameranie na dodatočnú montáž automobilov však pre BRC nezaniká, preto má spoločnosť iba v Ruskej federácii viac ako 60 oprávnených zástupcov.

V sortimente spoločnosti sú jednoduché veľryby pre karburátorové vozidlá a moderné sekvenčné systémy pre automobily s vstrekovaním paliva (vrátane priamych). Pre množstvo automobilov sa vyrábajú veľryby „Plug & Drive“, ktoré vyžadujú minimálne množstvo inštalačných prác a šité priamo pre konkrétny motor.

Použitím komponentov len vlastnej výroby ponúka BRC vynikajúcu kvalitu svojich hbo setov. Ceny však zodpovedajú úrovni značky.

Hlavné výhody:
 • Schopnosť inštalovať skrutky na niekoľko automobilov

 • Kvalita komponentov

nevýhody:
 • Relatívne vysoké ceny

9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Určite najlepšie plynové zariadenie pre môj motor. Plyn je už kalibrovaný, nemusíte dôverovať "čarodejníkovi" s notebookom.
OMVL
19 800 (OMVL NOVÉ DREAM-4 OBD (CPR 110 KW))
Ďalším talianskym hráčom na poli HBO sa podarilo dosiahnuť nemenej úspešné - až 65% súprav HBO vyrobených pod touto značkou okamžite prejde na dopravníky. Rusko tiež nezostalo bokom - pretože zariadenie OMVL používa GAZ od roku 2010 na výrobu Gazely, ktorá je vybavená dvojpalivovým napájaním z továrne. To môže tiež byť videný na austrálskej Fords a General Motors autá montované v Spojených štátoch.

Pod značkou OMVL sa vyrábajú nielen pre benzínové motory. Aj tu Rusi poznamenali: v úzkom spojení s OMVL bol vyvinutý motor YaMZ-534, pôvodne plynový motor. Okrem toho, v spolupráci s ruskou spoločnosťou ITALGAS, bola vyvinutá linka Saver by OMVL pre náš trh, určená pre prevádzku v drsných klimatických podmienkach.

Od roku 2017 spoločnosť prešla na používanie riadiacich jednotiek MTM, čo zvýšilo spoľahlivosť HBO. Na starých riadiacich stanovištiach AEB boli značne viac sťažností a výrobca reagoval na štatistiku chýb celkom rozumne.

Všimli sme si však, že pod značkami OMVL a Saver v Rusku sa predávajú len súpravy na spätnú montáž vstrekovacích motorov s distribuovaným vstrekovaním. Ak máte starý karburátor alebo naopak moderný motor s priamym vstrekovaním, musíte sa obrátiť na konkurentov.

Hlavné výhody:
 • Dobrá hodnota za peniaze

 • Prispôsobenie sa ruskej klíme

nevýhody:
 • Súpravy pre motory s distribuovaným vstrekovaním

9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Plynové zariadenia pre automobily stojí z továrne. Funguje to bez problémov, nehovorím, že stráca moc v porovnaní s benzínom.

Najlepší vyberači z rozpočtu súborov HBO

Digitronic
16,900 (NORDIC Maxi-2 4 cyl. (Typ 30))
Táto domáca spoločnosť sa nezaoberá výrobou systémov HBO: všetky inštalačné veľryby, ktoré sú ponúkané, sú zostavené z komponentov rôznych zahraničných spoločností. Tento prístup umožňuje poskytovať veľmi atraktívne ceny a širokú škálu modelov - Digitronic ponúka jednoduché sady pre štvorvalcové motory s distribuovaným vstrekovaním a zariadenia pre motory FSI / TFSI.

Čo sa týka výberu komponentov, veľryby Digitronic používajú prevodovky Tomasetto, 32-bitové regulátory vyrobené špeciálne pre túto spoločnosť, kórejské dýzy Dymco, plynové lamely AEB a OMVL. Výsledkom je, že za atraktívne ceny môže spoločnosť poskytnúť slušný zdroj pre svoje inštalačné sady HBO.

Hlavné výhody:
 • Široký pravítko

 • Atraktívne ceny

nevýhody:
 • Využívanie lacnejších súčiastok ako mono značiek z popredných značiek.

9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý hbo, mám 4 generácie. Cena je znateľne lacnejšia ako "firma", ale dokonca ide celkom dobre. Akonáhle je nakonfigurovaná, celá služba - naplánované náhradné filtre.
SEC
9 800 (SECGAS POWER (4 valce))
Ďalší poľský vychystávač objednávok s použitím príslušenstva tretích strán. Pri objednávke môže zákazník zostaviť aj „pre seba“ - napríklad si môžete vybrať vstrekovače Valtek, OMVL, Barracuda, AEM alebo Hana, Tomasetto, Poletron, Atiker alebo SECGAS Standard / Super reduktor.

To vám umožní presnejšie zostaviť sadu plynových zariadení, aby vyhovovali vášmu rozpočtu, čo je tiež jednoznačné plus pre firmy-pickers. Napríklad voľba talianskych trysiek OMVL, skôr než anglická Hana, pre štvorvalcový motor šetrí takmer 4 tisíc rubľov - nie tak málo, najmä vzhľadom na to, že tieto súpravy sú zvyčajne vyberané s obmedzenými financiami.

Hlavné výhody:
 • Možnosť zostaviť súpravu "pre seba"

nevýhody:
 • Priemerná kvalita komponentov použitých v rozpočtových zostavách.

9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý set, výrobcovia kompletných sád hbo sú pomerne slávni. Majstri v ponúkanej službe som sa rozhodol preveriť v praxi. Počet najazdených kilometrov - 50 tisíc, pričom sa zmenili iba filtre.
LPGTech
8 000 (LPGTech 204)
Zberateľ poľskej rozpočtovej triedy ponúka 4-generačné hbo sady za cenu, ktorá je o niečo drahšia ako Lovato, keď žiada o súpravy pre motory s karburátorom (!). Je logické predpokladať, že kvalita a výrazne strácame, nie?

Pozrime sa, čo je vo veľrybe. Pod štítkami LPGTech spoločnosti nájdete už známu prevodovku Tomasetto, ale pôvod vstrekovačov a ventilov je s najväčšou pravdepodobnosťou východoázijský. V prípade problémov však môžete vždy nahradiť lacnú časť alebo „upgrade“ náhradnými dielmi známejších značiek. Ale spolu s inštaláciou, môžete stretnúť 10-12 tisíc a ticho jazdiť na propán - dobre, za cenu dáme LPGTech znamenie plus.

Hlavné výhody:
 • Atraktívne ceny

nevýhody:
 • Lacné komponenty, slabé schopnosti ECU

9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Minulý rok dal plynové zariadenie na "Patriot". Pracuje dokonca aj pre seba, dlho sa vyplatilo z hľadiska úspor.

Aké plynové zariadenia je lepšie vybrať?

Voľbu GBO možno rozdeliť do dvoch skupín. Na jednoznačnom vrchole budú poprední výrobcovia systémov HBO (a to všetko, ako historicky, s talianskymi koreňmi). Buď kompletne vyrábajú všetky komponenty pre inštalačné veľryby, alebo používajú diely tretích strán na minimum (najčastejšie sú to elektronické riadiace jednotky). Na výstupe je stavebnica pomerne drahá, ale spoľahlivá a vysoko kvalitná.

Ale existuje mnoho spoločností, ktoré vyrábajú len jednotlivé časti HBO - napríklad z vysoko kvalitných dýz Hana do čínskeho "nouneym". Nie je teda prekvapujúce, že sa tu objavujú spoločnosti, ktoré baliarne, ktoré jednoducho zbierajú veľryby z rôznych častí. Bez toho, aby bolo potrebné vytvoriť sieť značkových zastúpení a autorizovaných služieb, čo umožňuje výrazné zvýšenie cien veľrýb od špičkových značiek, zberači prekladačov môžu ušetriť peniaze na samotných častiach. Viac kritické, môžete mať drahšie a menej kritické - lacnejšie. V dôsledku toho bude takáto veľryba za cenu zreteľne atraktívnejšia. Mimochodom, ako je to v prípade výrobcov vysokokvalitných systémov HBO, geografia je tu dobre definovaná: väčšina zberateľov na ruskom trhu je z Poľska.

Ak chcete kontaktovať alebo nie zberateľov? V skutočnosti, pri použití kvalitných dielov, to ušetrí bez straty zdroja. Ale okamžite sa zoznámte s detailmi, ktoré boli použité v konkrétnej veľrybe: jedna vec, aby som bol úprimný, sú uvedené značky, ale „vaša značka“ alebo jej úplná absencia, s najväčšou pravdepodobnosťou naznačujú čínske komponenty neznámej kvality.

Bez ohľadu na značku veľryby si ju správne vyberte pre svoj motor. Výkon prevodovky sa musí zhodovať s výkonom motora, inak sa pri špičkových zaťaženiach začne motor „dusiť“ a nedostáva dostatok paliva. Je veľmi žiaduce doladiť palivové karty v plynových zariadeniach ECU, čo vám umožní získať najlepší výkon a účinnosť. Ak je otváracia doba bežných benzínových trysiek pri voľnobehu kratšia ako 2 milisekundy, „mozgy“ HBO by mali byť schopné kalibrovať čas otvárania / zatvárania plynových dýz, inak bude ťažké obnoviť voľnobežné otáčky. Nezabudnite na variátor zapaľovania: plyn horí úplne odlišne od benzínu a na „zapaľovacích“ rohoch zapaľovania už vyhorí už vo výfukovom potrubí, prehriatím katalyzátora a výfukových ventilov. Okrem toho variátor zapaľovania poskytuje hmatateľné zvýšenie dynamiky.

Loading...