15 najlepších hudobných centier

Špičkové modely s najlepším zvukom

Hudobné centrá sa prvýkrát objavili v našich apartmánoch pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že veľa "počítačového zosilňovača" sa stáva čoraz obľúbenejším ako zdroj zvuku - je ťažké popierať univerzálnosť - a staré dobré hudobné centrá nestrácajú dopyt, často sa spájajú s lineárnym vstupom s rovnakým PC. Dobrým hudobným centrom nie sú len širokopásmové reproduktory pomerne slušnej kvality, ale aj schopnosť prehrávať zvuk z rôznych zdrojov, z ktorých na vrchole teraz, samozrejme, USB flash disky a pamäťové karty. Ale zariadenia s „podnosmi“ pre niekoľko diskov nezomrú: disky samotné sa teraz môžu považovať za zberateľské a počúvanie vášho obľúbeného umelca z licencovaného CD (a s autogramom na krabici) je oveľa príjemnejšie ako skladba stiahnutá z internetu na flash disku. Okrem toho, mnohé modely získavajú podporu pre DVD a video výstup, v skutočnosti sa otáčajú v balíku „2 v 1“ - pripojte takéto centrum k televízoru a môžete získať omnoho lepší zvuk v porovnaní so vstavanou akustikou bez toho, aby ste museli investovať do samostatného prehrávača videa alebo viac. drahý AV prijímač so sadou reproduktorov. V našom rebríčku - najlepšie hudobné centrá v rokoch 2018-2019, podľa recenzií odborníkov a kupujúcich.

Hodnotenie najlepších hudobných centier v rokoch 2018-2019 - TOP 15

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie hudobné centrá - mikrosystémy1Pioneer X-EM26-B9.6 / 108 490
2Philips BTM23109.4 / 106 105
3Pioneer X-PM129.2 / 1013 893
4Sony CMT-SBT209.0 / 106 460
Najlepšie low-cost stereosúbory1Tajomstvo MMK-915UB9.5 / 107 364
2BBK AMS115BT9.4 / 105 940
3Tajomstvo MMK-820U9.2 / 109 308
Najlepšie stereotypy strednej triedy1Onkyo CS-265 Black9.9 / 1021 490
2Pioneer X-CM56-B9.7 / 1012 980
3Philips FX109.2 / 109 672
4LG OM7550K9.0 / 1019 620
Najlepšie prémiové audio systémy1Pioneer XC-P01-S9.8 / 1027 490
2Sony MHC-V77DW9.3 / 1024 140
3Denon D-M419.3 / 1027 990
4Yamaha PianoCraft MCR-N560 Čierna9.1 / 1044 490

Najlepšie hudobné centrá - mikrosystémy

Pioneer X-EM26-B
8 490
Mikrosystém spoločnosti Pioneer je už ťažké označiť za rozpočet, ale za svoje peniaze je nepochybne to najlepšie: minimalistický a skúsený dizajn, prítomnosť nosiča diskov CD a vstupu na disk Flash umožňuje počúvať vaše obľúbené nahrávky a nové položky nachádzajúce sa v sieti. Plus, podpora Bluetooth 4.0 (A2DP 1.2 / AVRCP 1.4), v ére smartfónov a tabliet, stáva sa nutnosťou pre audio.

Akustika pre mikrosystém je dostatočne slušná: kompaktné reproduktory čerpajú až 10 W RMS, v malých miestnostiach, ktoré poskytujú dostatočný objem bez silného skreslenia. Odpusť nám audiofily, ktorí pri slovách "10% SOI" uchopia srdce. Reproduktory v stĺpcoch sú širokopásmové, široké 76 mm a ich vlastnosti sú vyberané vážene: aj keď nemajú krištáľovo čisté vrcholy, čo nie je prekvapujúce (ale môžete si kúpiť nejaké výškové reproduktory), spodná časť sa nezmení na nedetekčnú bublinu a stred je čitateľný.

Ekvalizér - päť režimov, bez korekcie používateľa. Spolu s doplnkovým režimom P.Bass stačí nastaviť zvuk pre seba.

Užitočnou vlastnosťou dizajnu je možnosť použitia flash disku na nabíjanie mobilných telefónov: ak sa mikrosystém „usadí“ v spálni ako budík, nebudete musieť nabiť inú zásuvku s nabíjačkou.

Hlavné výhody:
 • dizajn
 • Vysoko kvalitná podpora zvuku Bluetooth
nevýhody:
 • Jednostranná akustika
 • Žiadna podpora pre FLAC (hoci to má zmysel robiť v systémoch tohto typu vôbec?)
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Pekný a relatívne lacný dobrý mikro systém, v jednoizbovom byte sebestačný.
Philips BTM2310
6 105

Zaujímavé hudobné centrum za relatívne malú cenu za malé izby. Hoci Phillips vyhral v cene, to bolo asi toľko za zvuk: pri rovnakom objeme s Pioneer, to by muselo byť odskrutkované viac, a 7,5-watt (opäť podľa RMS) jednostranných reproduktorov, to je jasne nie je páči sa mi to. Okrem toho, vlastnosti týchto reproduktorov samotných, a konštrukcia fázovo-invertorových puzdier sú viac zaostrené na "dno" (pokiaľ je to možné pre kompaktnú akustiku), a horný stred a HF sú vytiahnuté digitálnymi "vylepšovačmi" v ceste spracovania zvuku. Stĺpy sú výrazne ťažšie ako stĺpy Pioneer, ale s takou silou, aby sme boli úprimní, z hrubších stien trupu nie sú žiadne hmatateľné výhody.

Funkcie sú štandardom pre mikrosystémy tejto triedy: zásobník s jedným diskom pre CD / MP3, prehrávanie zvuku z USB-nosičov a cez Bluetooth, FM-rádio. Vývojári však odmietli tradičné prednastavenia ekvalizéra, teraz si musíte vybrať číslované množiny tých istých „vylepšovačov“ - táto metóda zjavne stráca jasnosť, musíte sa po prvý raz posúvať celým súborom a vybrať si optimálne nastavenie pre seba.

Hlavné výhody:
 • Podpora A2DP
 • Možnosť použitia portu na nabíjanie (ale pomalý: maximálny prúd 0,5 A)
nevýhody:
 • Pomalé čítanie z disku Flash
 • Neistá kontrola EQ
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Zaberá málo miesta. Znie to pre peniaze. Nie 60 watt multiband, samozrejme, ale dosť pre mňa. Na bluetooth zvuk ide dobre.
Pioneer X-PM12
13 893

Hudobné centrum s klasickým dizajnom a rovnako tradičnou funkciou. Pre mini-systém je kvalita zvuku a výkon jednoducho vynikajúci. Ak chce niekto viac, môžete pripojiť subwoofer. Stĺpy sú inštalované horizontálne aj vertikálne (súčasťou balenia sú špeciálne samolepiace nožičky). Reprodukuje všetky druhy diskov CD. K dispozícii je konektor USB, ale jeho funkcia je obmedzená na prehrávanie hudby vo formáte MP3 / WMA. Bezplatná aplikácia Pioneer Wireless Streaming umožňuje hudobnému centru komunikovať s tabletmi iOS / Android. Výstupný výkon - 76 wattov. Vynikajúci model pre tých, ktorí si cenia tradíciu.

Hlavné výhody:
 • Veľmi kvalitný zvuk
 • Slušný dizajn
 • Schopnosť spravovať centrum z mobilných zariadení
 • Pripojenie subwoofera
 • Pamäť na 50 rozhlasových staniciach
nevýhody:
 • Nízke informatívne zobrazenie
 • Po odpojení odpojte hodiny
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci pre váš mini-audio systém s vynikajúcim zvukom, striktným a klasickým dizajnom, vhodný pre akýkoľvek nábytok a interiér.
Sony CMT-SBT20
6 460
Podľa sily "Sony" medzi mikrosystémami, 6 - 7 tisíc je zrejmý outsider: reproduktory celkovo dávajú len 12 W cez RMS. Okrem toho, napriek použitiu 80-milimetrových reproduktorov, basy sú ešte menšie ako v mnohých aktívnych počítačových reproduktoroch, kde sú reproduktory ešte menšie: samozrejme, môžete zapnúť vstavaný „basový výťah“, ale zvuk sa nezdá byť vážny, a nápis Mega Bass on obrazovka skôr pobavená.

Ale je tu dobrý bonus pre gadget menu: Sony mikro systém podporuje NFC, takže pripojenie smartphony a tablety k nemu rýchlo a pohodlne. Ak máte prehrávač Walkman, môžete ho pripojiť priamo k portu USB a prehrávať skladby, ktoré sú v ňom uložené, počas nabíjania batérie v prehrávači.

Hlavné výhody:
 • Podpora NFC
 • Dobrý ekvalizér
nevýhody:
 • Nízky výkon
 • Malé basy
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Kompaktné a ľahké hudobné centrum, pre kuchyňu - najlepšia voľba. Zvuk je dobrý, smartphone sa ľahko pripája.

Najlepšie low-cost stereosúbory

Tajomstvo MMK-915UB
7 364
Stereofónny systém Mystery ľahko zachytí okienko a zapadne do vnútra, hoci darovanie ochranných mreží kvôli dizajnu (to bolo robené tak, aby neblokovalo ich osvetlenie) bola kontroverzná myšlienka. Na rozdiel od iných modelov z tej istej rodiny a cenovej kategórie (MMK-825U, MMK-930UB), nie je absolútne zbytočná microcrank pre sledovanie videa z DVD (v skutočnosti, prečo je to hudobné centrum?), Ale nie sú žiadne také časté problémy s zastavte pracovné ovládacie prvky na prednom paneli, ktoré je konštrukčne oveľa jednoduchšie ako u týchto modelov. Podpora DVD prehrávača sa však zachovala - hudobné centrum je vybavené niekoľkými video výstupmi rôznych typov, takže môže fungovať ako video prehrávač spárovaný s televízorom a zároveň nahradiť vstavané reproduktory dôstojnejším.

Deklarovaný výstupný výkon je 2x75 W, ale vzhľadom na nízku citlivosť reproduktorov to nie je až tak na prijateľnej úrovni skreslenia. Samozrejme, môžete odskrutkovať hlasitosť pre celý, ale zvuk bude ďaleko od „bez ľadu“. Napriek tomu, že milovníci motýľov a hlupákov bez špeciálneho hudobného ucha, môže byť vhodný.

Bluetooth audio prenos je podporovaný, takže MMK-915UB môže byť považovaný za plnohodnotný "univerzálny" pre domáce použitie. Ak je rozpočet obmedzený a chcem viac príležitostí, tak prečo nie?

Hlavné výhody:
 • Možnosť použitia ako DVD prehrávač
 • Dobrý DAC
nevýhody:
 • Na reproduktoroch nie sú žiadne grily
 • Podsvietenie ventilátora
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Nie je zlé uložené - môžete počúvať hudbu a sledovať filmy. Mimochodom, pre filmy sú akustika veľmi vhodná.
BBK AMS115BT
5 940
Hudobné centrum, ak to môžem povedať, má netradičnú orientáciu: namiesto typického knižničného formátu „centrálna jednotka a reproduktory“ je monoblok, všetky ovládacie prvky sa pohybujú nahor a sú tam aj rukoväte (s hmotnosťou 8,5 kg nie sú zbytočné). ). To jasne naznačuje, že BBK nebude žiť na polici - to stojí za to vziať so sebou na vidiek, na grilovanie v krajine, a oveľa viac, kde potrebujete niečo vážnejšie ako mikrokolóny pripojené k telefónu.

Krehká optická mechanika AMS115BT je zbavená - pre takéto "cestné" zariadenia je to skôr plus ako mínus. Súprava rádia, USB konektor pre flash disky a Bluetooth budú dosť dosť, ale ak naozaj chcete vystrašiť okolie svojimi vokálnymi schopnosťami, potom sú už dva mikrofónové vstupy.

Aj toto zariadenie sa mi páčilo tým, že v ére všetkých druhov digitalizácie, dotykového ovládania a ďalších high-tech sa použil manuálny analógový ekvalizér - žiadne nezrozumiteľné prednastavenia pre vás, ale celkom reálne šesť jazdcov. Dokonale sa kombinuje so všeobecným skôr brutálnym štýlom zariadenia.

Hlavné výhody:
 • + 50 prenosnosť
 • Analógový ekvalizér
 • Robustné puzdro
nevýhody:
 • Rozumné náklady na monobloky: takmer žiadna stereofónna panoráma bez schopnosti explodovať reproduktory
 • Skromný výkon (celkom 40 wattov).
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobré lacné hudobné centrum. Vyberte si hlavne kvôli dizajnu. Je to nezvyčajné, že priťahuje pozornosť. Manuálny ekvalizér - je naozaj pohodlný a opäť vyradený z kanónov.
Tajomstvo MMK-820U
9 308
Jeden z mála v tomto cenovom segmente 2,1-palcových hudobných centier: okrem dvoch 25 W RMS reproduktorov je k dispozícii aj 40-wattový subwoofer. Podobne ako MMK-915UB, tento model môže pracovať aj ako DVD prehrávač (a tam je tiež HDMI výstup, okrem analógového), a tiež má bonus za slot pre pamäťové karty spárované s USB konektorom. Mimochodom, prípad centrálnej jednotky a akustiky, mimochodom, netradičného typu sú veľmi tenké, takže hudobné centrum žiada o stenu, nie o poličku.

Tento dizajn reproduktorov však robí z MMK-820U zvuk „klasických“ hudobných centier a dokonca aj mnohých vysoko kvalitných mikrosystémov. Subwoofer je tiež príliš malý na to, aby narazil na dno. Ale na druhej strane tento model priťahuje svojou kompaktnosťou a možnosťou montáže na stenu: v obmedzenom priestore malých miestností to nebude také zlé, ale pomer funkcií k cene tu možno pripísať plusu. V budúcnosti môže byť systém vylepšený: existuje výstup na aktívny subwoofer „zrelší“.

Hlavné výhody:
 • Dostatočné možnosti až do výstupu video signálu do formátu HDMI vo formáte 1080p z obvyklého DVD-Video
 • Malé rozmery a dostupnosť bodov na zavesenie na stenu
nevýhody:
 • Slabý rodení hovorcovia
 • Príliš jasné pre podsvietenie za súmraku
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Zaberá minimum miesta, akustika nie je najlepšia, ale v porovnaní s reproduktormi televízora je oveľa lepšia. Som v podstate film a disk, tu a sub v predmete.

Najlepšie stereotypy strednej triedy

Onkyo CS-265 Black
21 490
Prísny dizajn (hoci to nemôžete povedať v žltej verzii) dokonale zapadá do tradičnej zvukovej kvality Onkyo. Výkon reproduktorov je tu 20 W, ale tieto sú ďaleko od tých istých wattov ako v lacných systémoch: citlivosť reproduktorov nie je zlá, takže v skutočnosti znejú hlasnejšie ako v hudobných centrách s nižším cenovým rozsahom. Každý reproduktor je vybavený dvomi reproduktormi - 100 milimetrovým stredným kliešťom a 20 milimetrovým kopulovým výškovým reproduktorom, a naozaj sa ozývajú na úrovni, aj keď by ste nemali byť unesení basmi: nezabudnite, že pri takejto liečbe so sebou nevyhnutne jeden deň pískne.

Fanúšikovia technológie „jablko“ priťahujú možnosti priameho pripojenia zariadenia iPhone Podopods k portu USB: hudobný systém ich správne rozpozná ako zdroj zvuku a zároveň ich nabije. Majitelia gadgets na Android fit Bluetooth-spojenie so štvrtou verziou protokolu, A2DP a NFC.

Jediná podivná vec je, že prehrávanie bezstratových formátov nie je podporované: trieda akustiky a zosilňovača by ju zďaleka nevyužila.

Hlavné výhody:
 • dizajn
 • Kvalita zvuku
 • Jednoduché použitie s Apple Gadgets
nevýhody:
 • Chcel by som však vidieť, že stredný reproduktor je väčší
 • Žiadny dekodér FLAC
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Hudobné centrum je pekné a veľmi dobré znejúce.
Pioneer X-CM56-B
12 980
Dizajn pre hudobné centrum nie je o nič menej dôležitý ako kvalita zvuku a kompaktný systém od spoločnosti Pioneer vyšiel naozaj jeden z najlepších: vintage vzhľad sa organicky zmestí do akéhokoľvek interiéru, okrem úprimne high-tech, bez krikotov, ako mnohé modely hriechu. Hudobné centrum má malú veľkosť a silu, ale zároveň dokáže vyzerať pevne a zároveň nákladne (hoci to, čo je tam - to naozaj nie je také lacné). Mikrosystémami nie je možné priradiť ho jazyku - ako jednotka váži menej ako 6 kilogramov, a ak sú reproduktory umiestnené vertikálne a priamo vedľa „hlavy“, bude mať šírku minimálne 450 mm.

Výkon 30 W spôsobí, že niekto bude mať opovrhujúce „fi“, ale tento model bude mať dostatok objemu pre väčšinu apartmánov s rezervou a zosilňovač a reproduktory sa nebudú navzájom dopĺňať skreslením a sipotom. Samozrejme, môžete si sťažovať na slabšie spodky kombinácie 100-milimetrovej strednej frekvencie a 50-milimetrovej výškovej reprosústavy, čo je však skôr amatérska otázka: veľa hudobných žánrov X-CM56-B je viac ako „v zuboch“.

Hlavné výhody:
 • Nenápadný dizajn bez množstva svetelných prvkov (v spálni to bude správne)
 • Akustická kvalita
 • Povedomie o Bluetooth
nevýhody:
 • Nie dosť energie v spodnej časti, "Improver" tlačidlo bude s väčšou pravdepodobnosťou kaziť zvuk ako obohatiť
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Hudobné centrum je naozaj krásne, nenarazí na podsvietenie. Dokonale vytvára atmosféru v spálni, ak viete, čo tým myslím.
Philips FX10
9 672
Pokiaľ ide o "Pioneer" bol skromný, tak je "Phillips" kričať. Dokonca aj dizajn centrálnej jednotky bol zámerne odlíšený, s nasekanými hranami - vyzerá skôr ako zarastené autorádio. Stĺpy so "zlatými" difuzérmi 120 mm reproduktory zdobené uhlíkom.

Porovnanie s autorádiom je pri vyhodnocovaní zvuku nedobrovoľne zapamätané: až 230 wattov celkového výkonu bolo vytlačené zo stereofónneho systému, pričom už boli nainštalované dva terminálové zosilňovače, a jednoznačne rád "bije" spodná časť. Ale dva-palcové výškové reproduktory nie sú také zlé, ako otvorene zlúčiť detaily vrcholov - systém umožňuje nielen trápiť susedov v plnej hlasitosti, ale aj počúvať hudbu pre vlastné potešenie. No, áno, najmä ak zažívate toto potešenie z utrpenia svojich susedov - ak Onkyo alebo Pioneer podvedome požiadali o zaradenie niečoho z Ricka Estrina & The Nightcats, potom by ste chceli prechádzať zoznamom skladieb do Impaled Nazarene.

Hlavné výhody:
 • Prítomný je aj rezervný výkon.
 • Dobrý rozsah Bluetooth
nevýhody:
 • Kontroverzný "vzhľad"
 • Zvuk je skôr amatér
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre elektroniku až po krutý, EBM je v poriadku, výkon je dosť pre oči.
LG OM7550K
19 620

Cool midisystem pre párty.Výstupný výkon - až 1000 W (v skutočnosti, samozrejme, menej, ale stále pôsobivé)! Samozrejme, aby ste plne odhalili možnosti modelu, musíte pripojiť externé reproduktory. Vlastný subwoofer dokáže produkovať až 500 wattov. Optická mechanika DVD so schopnosťou prehrávať celé spektrum diskov CD a DVD - možno to málo, čo spája toto hudobné centrum s tradičnými modelmi. Hudobný kombajn má profesionálny karaoke systém, ktorý výrobca vybavil diskom pre 2000 piesní, mikrofónom a spevníkom. LG OM7550K môže byť použitý ako domáce kino (je tu HDMI konektor, výstupy pre dva ďalšie reproduktory, ako aj vstup pre pripojenie FM rádiovej antény).

Hlavné výhody:
 • Vysoký výkon
 • Dostatočná kvalita zvuku
 • Profesionálny karaoke systém
 • Možnosť ovládania zo smartfónu cez Bluetooth
 • Možnosť sériového pripojenia na iné podobné systémy
 • Zaujímavo realizované podsvietenie
 • Pamäť na 50 rozhlasových staniciach
nevýhody:
 • Slušná hmotnosť
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľký stĺpec! Myslím, že pre tieto peniaze najlepšia voľba. Ona bude triasť sála s ranou!

Najlepšie prémiové audio systémy

Pioneer XC-P01-S
27 490
Štrukturálne je toto dvojblokové hudobné centrum bližšie k AV prijímačom, čo naznačuje možnosť kúpiť iba „hlavy“ bez úplnej akustiky. Okrem štandardnej sady CD prehrávačov, USB, Bluetooth a analógového linkového vstupu sú k dispozícii dve digitálne - optika a koaxiálny kábel.

Systém je rozdelený na dve jednotky - v jednom je zosilňovač zostavený, v druhom je skutočná mechanika CD a vstup USB. Aj keď v štandardnej akustike sú len dva predné dvojstopy, zosilňovač má výstup do subwoofera - veľké plus k možnosti modernizácie.

Štandardné 120 mm reproduktory s optickými difuzérmi však dobre pracujú aj pri nízkych frekvenciách, sú úplne v zafarbení ostrého útoku syntetických basov alebo koncertných umelcov basovej gitary Lemmy Kilmister. Palcové výškové reproduktory s mäkkými kopulami poskytujú detailný, úhľadne vyhladený vrch, zvuk, ktorý naozaj krásne. Ak vám to nestačí - nie je to za nič, že existuje balík bez reproduktorov, však?

Ako to najlepšie vyhovuje najlepším high-end audio systémom, moc tu nie je „pontovaya“ (merané s 10% nelineárnym skreslením), ale „spravodlivé“ (75 wattov na kanál s THD 0,7%). Takže pre každého bude dostatok hlasitosti a zvuk v pozícii „hlasitosť až do zastavenia“ nespôsobí túžbu zapojiť uši a skúsených audiofilov. Hlavnou vecou nie je povedať milencom „bežiacich v kábloch“ a „pozlátených zásuvkách“, ktoré sú vo vnútri zosilňovacou kaskádou triedy D, súcite sa nad nimi.

Hlavné výhody:
 • Jasný, detailný zvuk s dobrým spracovaním z náhlych skokov objemu
 • Prísny a štýlový dizajn je v duchu špičkového vybavenia.
 • Podpora pre iPhone / iPad / iPod
nevýhody:
 • Hmotné teplo počas prevádzky - zaplatenie za kompaktnosť a nedostatok aktívneho vetrania
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Vážny zvuk so štandardnou akustikou, so slušnými reproduktormi a absolútne krásny. Najlepšie hudobné centrum, ich peniaze sú určite.
Sony MHC-V77DW
24 140
Ak potrebujete "veľa zvuku", ale "dostatok miesta" v miestnosti nie je k dispozícii, mali by ste venovať pozornosť vertikálnym monoblokom, a Sony MHC-V77DW v tejto triede môže byť považovaný za jedného z lídrov.

22-kilogramová jednotka má 250 mm subwoofer, dva 120 mm stredné tóny a dva 40 mm výškové reproduktory. Dosť a na vrchole, a moc na dne, celkový výkon všetkých kanálov umožní usporiadať domácu párty alebo malý open-air. Vlastne, pre tento model a vytvorený. Posúďte sami: megacollus sa dá prepravovať na štandardných kolesách (je tu transportná rukoväť), horný panel je chránený pred prachom a vlhkosťou, možno pripojiť dva mikrofóny a dokonca aj vstavaný zvukový procesor pre amatérske koncerty (flanger, vokálna izolácia atď.).

Ale okrem toho, oni "strčil" prehrávanie DVD (tam je HDMI výstup do TV), a schopnosť "chytiť" hudbu z miestnej siete, a distribuovať ho cez Wi-Fi na iné akustické zariadenia, a mnoho ďalšieho. Inými slovami, máme skutočný vagón, ktorý má mnoho aplikácií a jednoducho si zapíšeme zoznam všetkých charakteristík.

Hlavné výhody:
 • Podpora DLNA
 • Zabudované dekodéry bezstratových formátov
 • multifunkčnosť
nevýhody:
 • Nepotrebné pre mnoho funkcií
 • „No“ stereo panorama kvôli dizajnu trupu
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie hudobné centrum pre plážové párty a amatérske koncerty. Päť plus pre tento nápad.
Denon D-M41
27 990
Po modernizácii audio centra D-M40, ktoré je už dobre známe a zaslúži si pozitívnu spätnú väzbu od audio tlače, inžinieri Denon urobili divnú vec, úplne zbavili model nového konektora USB: Samozrejme, že Bluetooth je tu dobre podporovaný (prvýkrát v tomto riadku) a je tu optický vstup pre pár vstupov, toto rozhodnutie je však nepochopiteľné. Hoci retrogrady zo zvukových zariadení, pravidelne odprašujúce poličku s kolekciou CD, to nikdy nenarúša, dobre, po pripojení „hlavy“ ku kvalitnej zvukovej karte pomocou optiky, bude možné s radosťou počúvať vašu obľúbenú kolekciu skladieb FLAC, ktorá sa zmestí na disk Flash ako na pevný disk.

Štandardná akustika zodpovedá triede, ktorú si Denon nastavuje pre seba - štandardná sada pre dva pásy tohto formátu je sada 120 mm basového reproduktora a 25 mm hodvábneho tweetera dokonale vyváženého frekvenčnou odozvou, nie sú tam žiadne hmatateľné poklesy a špičky na frekvenciách. Systém znie naozaj chutne a nemôžete si ho zobrať.

Zosilňovač, ktorý je typický, je zostavený na diskrétnych prvkoch a pracuje v triede AV: ak ste v podstate postavený na žetónoch a zmienka o triede D je ako „príchuť“ švédskeho superstrému, potom sa Denon o vás postaral a zosilňovač sa nezmení na rúru váženie pod centrom, ako by to bolo s lampovikom triedy A.

Hlavné výhody:
 • Dobré dno, ktoré sa dá zmeniť na vynikajúce pripojením subwoofera k určenému výstupu.
 • Vynikajúci zvukový detail.
 • Dobrý skladový objem s kompaktnými rozmermi.
nevýhody:
 • Žiadne USB. Vôbec nie.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Snažil som sa tu spojiť ďalšiu špičkovú akustiku a externého hráča - čo je divné, zvuk sa nezlepšil, takže tu aj mimo krabičky je vynikajúca úroveň.
Yamaha PianoCraft MCR-N560 Čierna
44 490

Univerzálny systém komponentov Yamaha je vysoko funkčný. Ako nosič údajov môžete používať disky CD aj flash. Pre vlastníkov spoločnosti Apple je poskytnutá podpora pre technológiu AirPlay, takže hudba z akéhokoľvek zariadenia Apple sa prenáša bez použitia káblov. Na rozšírenie možností zvuku sa môže užívateľ pripojiť k samostatnému výstupnému subwooferu. Zaujímavosťou hudobného centra je podpora internetového rádia. Len nedostatok Wi-Fi modulu je úzkostlivý, preto je spojenie s globálnym webom vytvorené len cez ethernetový port, ktorý sa nedá nazvať veľmi výhodným riešením (existuje však možnosť zakúpiť si špeciálny adaptér pre bezdrôtovú sieť). Výstupný výkon - 64 wattov.

Hlavné výhody:
 • Veľký počet konektorov
 • Dostupnosť internetového rádia
 • Podpora AirPlay
 • Pripojenie subwoofera
 • Diaľkové ovládanie pomocou smartfónu
 • Štýlový dizajn
nevýhody:
 • Nie je to najväčšia sila
 • Adaptér Wi-Fi sa predáva samostatne
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Z tohto modelu ma obzvlášť teší, že zvuk nenarušuje zvuk, to je spôsob, akým by mala hrať určitá trať, takže ju reprodukuje.

Ako si vybrať najlepšie hudobné centrum

Začnime formátu tela, Pre hudbu na pozadí alebo malú miestnosť bude stačiť mikrosystémy - ale stojí za to zvážiť, že malé rozmery reproduktorov budú mať vplyv na zvuk. To je dôvod, prečo sme neuvažovali o lacných mikrosystémoch: je jednoduchšie pripojiť aktívne reproduktory s vyššou triedou k telefónu, než sa snažiť dosiahnuť dobrý zvuk z lacných modelov tejto triedy.

Stredná veľkosť mini-systémy - teraz najobľúbenejšia trieda hudobných centier: rozmery stále umožňujú, aby sa zmestili aj do obmedzeného priestoru, ale reproduktory sa už stávajú vážnejšími - buď slušné stredné pásmo alebo plnohodnotné dve kapely. Stredné systémy nie sú až tak veľa - celková „hlava“ spôsobuje problémy pri inštalácii a zväzok z prijímača a regálových / podlahových reproduktorov bude stále lepší ako hudobné centrum „zarastené“ s trojcestnou akustikou.

Samostatným prípadom je monoblokkde „hlava“ a dynamika oboch kanálov sú inštalované v rovnakom balíku. Takéto systémy nemajú dobrú stereo-panorámu, ale ako prenosnú možnosť pre dachu, útoky na prírodu alebo strany v otvorenom priestore, tieto zariadenia dokonale zapadajú, čo tiež zohľadňujú dizajnéri, ktorí „honovali“ monobloky len pre takúto aplikáciu.

Možnosti prehrávania Podľa štandardov na konci roka 2010 by mali prinajmenšom znamenať prehrávanie zvuku cez Bluetooth a USB médiá: tieto metódy sú najpohodlnejšie, ale ak je k dispozícii prehrávanie DVD, potom je to vynikajúce. Pre high-end modely sa stala normou nielen úplná integrácia s technikou „apple“, ale aj funkčnosť na úrovni prijímača: LAN pripojenie, optické vstupy a tak ďalej. V skutočnosti sa trieda samotných hudobných centier čoraz viac mení z nezávislých na „prijímač + reproduktory“.

Ale čo presne by ste nemali usilovať, je wattov: pri meraní pomocou RMS sú nezmyselné číslice nezmyselné (určite môžete počúvať hudbu s 10% nelineárnym skreslením zvuku) a citlivosťou reproduktorov na lacnú techniku: kde bude potrebné zapnúť lacnú dynamiku pod 40 W elektrickej energie, dobrá akustika rovnaký objem poskytne 10 wattov.

Majte dobré nákupy!

Loading...