6 najlepších krmív pre papagáje

Najkvalitnejšie krmivo pre pernaté zvieratá

Nákup pernatej pet, ľudia chcú zábavné, svetlé a vtipné priateľ. Správne kŕmenie je najdôležitejšie pre zdravie vtáka, jeho aktivitu a jas farby.

S nedostatkom vitamínov, mikro- a makronutrientov, keď sa kŕmia zmesami zlej kvality, papagáj môže ochorieť a dokonca zomrieť.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie zvlnený papagáj kŕmenie1Fiory pappaqallini9.9 / 10400
2Padovan Grandmix Cocorite v kartóne9.8 / 10165
3Vitakraft menu životne dôležité9.7 / 10220
Najlepšie krmivo pre stredné papagáje (hrdličky, Corella) t1Padovan parrocchetti grandmix9.9 / 10320
2FIORY Africký9.8 / 10400
3Vitakraft Menu Vital9.7 / 10500

Najlepšie zvlnený papagáj kŕmenie

Fiory pappaqallini
400 (na 1 kg)
Krajina výroby: Taliansko. Zloženie krmiva: proso žltej, bielej, červenej, proso, ovsených šupiek, kanárskych zŕn, medu, zeleniny, svetlicových semien, kôprových semien, anízu, sadla, prírodných konzervačných látok. Vďaka slnečnicovým zrnám znižujú andulky znižujú riziko zápchy (zlepšuje trávenie) a zlepšujú pigmentáciu peria. Potraviny vyvážené v mikro a makro a vitamíny potrebné pre správny vývoj papagájov. Vákuové balenie chráni krmivo pred nežiaducimi vonkajšími faktormi počas prepravy a skladovania. Prostriedok obsahuje med, ktorý má baktericídny účinok, zvyšuje imunitu a je ďalším zdrojom energie.
Hlavné výhody:
 • Výborné vyvážené zloženie.
 • Hermetické balenie.
nevýhody:
 • žiadny
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Parrot Fiori sa dobre stravuje, pri kŕmení týmto krmivom nie sú žiadne problémy so zdravím a stavom peria.
Padovan Grandmix Cocorite v kartóne
165 (na balenie 0,4 kg)
Krajina výroby: Taliansko. Potraviny sa skladajú najmä z bielej, žltej a červenej proso na 70% (hlavná strava malých papagájov), kanárskych zŕn na 12%, ovsených škrupín na 13%, jabĺk, hrušky, sušienok. Zloženie sušienky zahŕňa: pšeničnú múku, droždie, minerály, farbivá, príchute, vitamíny.
Hlavné výhody:
 • Primeraná cena.
 • Vyvážené zloženie vhodné pre vlnité papagáje.
nevýhody:
 • žiadny
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pri kŕmení týmto krmivom sa znížilo množstvo roztaveného kovu a perie je hladké a jasné. A Petya kŕmia Padovana s radosťou.
Vitakraft menu životne dôležité
220 (pre 500 g)
Zloženie krmiva: tri druhy proso, lúpaný ovos, kanárske zrno, sušená mrkva, rezané listy eukalyptu, med, oleje, tuky, droždie. Zloženie krmiva zahŕňa med a rybí olej, čím zlepšuje farbu a štruktúru papagájového peria, ako aj zvyšuje imunitu. Jedlo je vyvážené pre všetky potrebné minerály a vitamíny. Zloženie zmesi obilia obsahuje zeleninu a listy eukalyptu, čo zvyšuje nutričnú hodnotu.
Hlavné výhody:
 • Bohaté a rozmanité zloženie.
nevýhody:
 • Nie vždy k dispozícii v obchodoch.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Papagáj pri jedle prakticky nezanecháva žiadne zrno. Potom, čo ich začali kŕmiť, perie sa stalo jasnejším a opeřený priateľ sa stal aktívnejším a začal písať viac. Našli sme to najlepšie jedlo pre vlnité papagáje!

Najlepšie krmivo pre stredné papagáje (hrdličky, Corella) t

Padovan parrocchetti grandmix
320 (pre 850 gramov)
Vyvážené krmivo pre stredné papagáje s obsahom minerálov a vitamínov. Zloženie: proso, slnečnicové semeno, ovsené vločky, ľanové semienko, kanárske semeno, minerály, ovocie, orechy, piškotový koláč. Toto je základná strava pre zdravé vtáky.
Hlavné výhody:
 • Zabraňuje vzniku hypovitaminózy.
 • Kompozícia obsahuje orechy a ovocie a sušienky.
nevýhody:
 • žiadny
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Pred 3 rokmi som si kúpil kohút. Prvýkrát boli kŕmené lacnými potravinami, potom si všimli, že papagáj opustil veľa jedla a stal sa pomalším. Posledných 1,5 rokov kŕmili Padovan a my sme s výsledkom spokojní.
FIORY Africký
400 (pre 800 g)
Výrobca: Taliansko. Zloženie krmiva: slnečnicové semeno, proso žltej, bielej, červenej, šafranu, ovsených vločiek, kukurice, pšenice, pohánky, trstiny, karabíny, hrozienok, konope, semien konope, granulátov (pekárenský výrobok s medom), prírodných farbív. Jedlo je plne vyvážené v živinách a vitamínoch pre stredne veľké papagáje. Dobré pre každodenné kŕmenie. K dispozícii je aj balenie potravín na 2,4 kg, pričom celková hmotnosť je rozdelená na 3 rovnaké časti, balené vo vákuu.
Hlavné výhody:
 • Rozmarín sa pridáva do kompozície ako ďalší zdroj vitamínov.
 • Granule obsahujú med, ktorý zlepšuje imunitu vtáka.
nevýhody:
 • žiadny
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpim toto jedlo posledných šesť mesiacov, zloženie a vzhľad oblekov. A vákuové balenie dáva väčšiu istotu, že sa počas skladovania a prepravy nezhorší.
Vitakraft Menu Vital
500 (na 1 kg)
Výrobca: Nemecko. Zloženie krmiva: obilniny, orechy, slnečnicové semená, med, rastlinné tuky, vitamíny, minerály. Jedlo je vyvážené vo všetkých živinách, vitamínoch a mikro makro prvkoch. Med je ďalším zdrojom energie. Orechy obsahujú potrebné mikro- a makronutrienty a proteíny pre správny vývoj stredných papagájov.
Hlavné výhody:
 • Zvyšuje imunitný systém hydiny vďaka dobrému zloženiu.
nevýhody:
 • Problémy s dodávkami
 • Vysoká cena
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Prvýkrát sa toto jedlo kúpilo náhodou (naše zvyčajné jedlo nebolo). Obávala sa, ako ho naši hrdličky budú jesť. A bol som príjemne prekvapený, keď ho začali jesť s radosťou, hoci predtým boli škodlivé.

Ktoré krmivo pre papagáje je lepšie vybrať? Na čo sa pozrieť?

Pri kúpe neznámej značky potravín pre papagáje, dávajte pozor na prítomnosť nečistôt v krmive. Môže byť prítomná malá šupka, ale prítomnosť piesku, špiny, hmyzu, plesnivého alebo plesnivého zápachu nie je absolútne povolená. Prítomnosť takýchto nečistôt indikuje nízku kvalitu krmiva a jeho zložiek. Niekedy sa jedlo pokazí kvôli nesprávnej doprave alebo zásobám.

Chystáte sa do akejkoľvek zverimexu, môžete vidieť veľké množstvo zmesí obilia pre papagáje. Cena sa tiež líši, a rovnaké množstvo krmiva možno zakúpiť s rozdielom 100 alebo 200 rubľov. Dôvodom je nielen chamtivosť výrobcu krmiva, ale aj kvalita použitého zrna. Drahé krmivá zvyčajne obsahujú zložky vyššej kvality.

Je dosť dobrého krmiva pre správne kŕmenie vtákov?

Napriek tomu, že najlepšie krmivo pre papagáje je vyvážené v živinách mikro- a makroelementy, ako aj vitamíny, papagáje musia nevyhnutne pridať k potravinám ovocie (jablká, banány, pomaranče, granátové jablká) a zeleninu (mrkva). Je to potrebné, pretože v prírode jedia papagáje nielen obilnú zmes, ale aj dostupné ovocie. Raz za 2 týždne môžete dať varené vajce, ale v malých množstvách. Je potrebné postupne si vtáka zvyknúť na nové jedlo, aby sa nevyvolali poruchy tráviaceho systému. Uistite sa, že máte v pitnej vode čerstvú vodu, ktorá sa mení každý deň.

Aby sa znížilo riziko abnormálneho rastu zobáku, v klietke musí byť špeciálny minerálny kameň, okolo ktorého papagáj podľa potreby brúsi zobák. Aj v klietke by mal byť prítomný podávač s minerálnymi prísadami (typ piesku alebo drobných kamienkov). Je to nevyhnutné pre správne trávenie vtákov.

Veľké papagáje musia kupovať potraviny špeciálne určené pre nich, pretože v obilných zmesiach pre malé a stredné papagáje sú hlavné zrná malé a veľký vták ich bude ťažko kliknúť.

Loading...