12 najlepších smartfónov do 8000 rubľov

Zariadenia pre užívateľov rozpočtu: vybrať najlepší rozpočet smartphone až 8000 rubľov

Najčastejšie sa s rozpočtovými smartfónmi dodávajú zastarané alebo jednoduché komponenty. Z tohto dôvodu môže operačný systém spomaliť a fotoaparát poskytuje obrázky s minimálnymi detailmi. Ale tie telefóny, ktoré sa predávajú za 7-8 tisíc rubľov, nemožno povedať. Vo väčšine prípadov majú slušný výkon. V našom rebríčku - najlepšie smartphony v hodnote až 8000 rubľov - podľa recenzií kupujúcich a odborníkov.

Hodnotenie najlepších smartfónov až 8000 rubľov v roku 2018

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepší smartfón s rozpočtom menej ako 5 palcov1Samsung Galaxy J1 (2016) SM-J120F9.3 / 106 290
Najlepšie smartphony s 5-palcovým displejom1Huawei Honor 6A9.6 / 107 270
2Xiaomi Redmi 4X 16 GB9.6 / 107 649
3Huawei Nova Lite 20179.5 / 1010 990
4Xiaomi Redmi 5A9.4 / 107 000
5Meizu m5c9.3 / 106 490
6Motorola Moto E49.2 / 106 490
7Philips S3869.1 / 107 649
Rozpočtové smartfóny s uhlopriečkou obrazovky viac ako 5 palcov1Xiaomi Redmi Poznámka 5A9.4 / 107 770
2Meizu m69.4 / 107 280
3Alcatel A5 Led 5085D9.3 / 107 990
4Alcatel PIXI 4 Plus Power9.3 / 105 400

Najlepší smartfón s rozpočtom menej ako 5 palcov

Samsung Galaxy J1 (2016) SM-J120F
6 290

Spoločnosť Samsung, ktorá sa rozhodla vybaviť svoje nízkoprofilové modely obrazovkami Super AMOLED, zvýšila latku cenovo dostupných smartfónov na novú úroveň. V každom prípade, pokiaľ ide o čiernu farbu a maximálny jas, jeho linka J ešte nemá konkurentov v tejto cenovej kategórii. Ďalšou významnou výhodou odporúčaného modelu je pomerne dlhá životnosť batérie.

Taktiež je prítomná konvenčná "lietať v masti". Na zdôraznenie rozpočtu tohto modelového radu vývojári zbavili svojho svetelného senzora. Jas displeja sa teda musí meniť manuálne. Ďalšou charakteristickou vlastnosťou druhej generácie Galaxy J1 je presýtenie farieb na obrazovke. Zo štyroch dostupných profilov iba jeden nespôsobuje žiadne sťažnosti. Upozorňujeme, že z viacerých modifikácií dostupných na trhu je najzaujímavejší model SM-J120F. Je postavený na modernejšej platforme, a to tak z hľadiska celkového výkonu, ako aj herného plánu.

Hlavné výhody:
 • jasná a šťavnatá obrazovka Super AMOLED;
 • samostatný slot pre pamäťovú kartu;
 • dôstojná autonómia;
 • podporuje všetky použité LTE pásma.
nevýhody:
 • žiadne automatické nastavenie jasu;
 • indikátor chýbajúcej udalosti.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší smartphone z tých, ktoré sú lacnejšie ako 8000, najmä spokojný s dobrou batériou. Najviac pre hovory, internet a hudbu.

Najlepšie smartphony s 5-palcovým displejom

Huawei Honor 6A
7 270

Najproduktívnejší smartfón nášho hodnotenia najlepších smartfónov s rozpočtom až 8 000 rubľov. Samozrejme, že vášniví hráči nebudú ohromení jeho schopnosťami, ale aj bojová hra Injustice 2 na Honor 6A bude dosť hrateľná, nehovoriac o "tankoch". Samozrejme pri minimálnom nastavení grafiky. Pamäť nestačí. A to napriek tomu, že slot v smartfóne je hybridný. Z ďalších nevýhod modelu: B20 nie je priateľský, obrazovka nie je len plochá - je to aj so stranou, Wi-Fi modul je len 2,4 GHz.

Z pekných funkcií si môžete vyvolať schopnosť snímača odtlačkov prstov Huawei používať tlačidlo spúšte, prijať hovor, vypnúť budík a tiež pomocou ponuky rolovať cez dlhé ponuky alebo spravovať panel s upozorneniami a galériu.

Hlavné výhody:
 • pohodlné alternatívne ovládanie pomocou skenera odtlačkov prstov;
 • vhodné pre hry so zjednodušeným nastavením grafiky;
 • obrazovka pod slnkom nezasvieti.
nevýhody:
 • nepracuje na kapele 20;
 • zastaraný Wi-Fi modul;
 • kombinovaný slot pre druhú SIM kartu a pamäťovú kartu.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý model pre tých, ktorí potrebujú smartphone s dôstojnou prácou, vzhľadom a výkonom.
Xiaomi Redmi 4X 16 GB
7 649

Ihneď vás upozorníme - v obchodoch mobilných operátorov sú ceny daného modelu jednoducho „priestorom“. Našťastie, Xiaomi produkty sú teraz desať desiatok, takže nájsť primeranú ponuku v takmer každom meste nebude ťažké.

Ak dávate výkon do popredia a spoľahlivosť je vo vašej mysli, neexistujú konkurenti pre smartfóny „národnej“ značky. Ix verzia linky Redmi 4 je vhodnejšia z hľadiska kapacity batérie a nemá žiadne iné významné rozdiely oproti 4A.

Bohužiaľ, len 16-gigabajt modifikácie zariadenia zapadá do cenového rozpätia recenzie (najlepšie smartphony až 8000 rubľov). Samozrejme, že pamäťová karta ušetrí situáciu, ale len čiastočne. Najprv je potrebné opustiť druhú SIM kartu. Po druhé, inštalácia aplikácií nebude fungovať. Aspoň bez „tanca s tamburínou“ okolo firmware.

Okrem iných nedostatkov je zmysluplné spomenúť chýbajúci modul NFC a patentovanú chybu s podporou radu B20. Skôr jeho absencia. Existujú však dôkazy, že spoločnosť vydáva špeciálnu globálnu hardvérovú verziu, v ktorej sú tieto frekvencie stále podporované.

Hlavné výhody:
 • dobrý herný výkon;
 • vynikajúcu autonómiu.
nevýhody:
 • NFC technológia nepodporuje;
 • „Normálna“ modifikácia na kapele 20 nefunguje;
 • kombinovaný slot pre pamäťovú kartu a druhú kartu SIM.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Určite je to najlepšie medzi smartfónmi lacnejšími ako 8000. Tu a pekný dizajn, dobrý výkon a výkonná batéria a vynikajúca konštrukcia.
Huawei Nova Lite 2017
10 990

Najmladším predstaviteľom línie Nova je priamy konkurent štátneho Xiaomi. Na rozdiel od druhej je vybavený snímačom odtlačkov prstov, zvuk hlavného reproduktora je vyvedený na spodný koniec, väčšina zadnej steny je vyrobená z kovu a displej chráni zaoblené sklo. Toto je jasná výhoda vo vzťahu k najjednoduchšiemu "edmikamu". Ak máte v pláne často strieľať video - smartphone Nova Lite 2017 je tiež stojí za to uprednostniť. Prístroj nemá žiadne špeciálne problémy s kvalitou zaznamenaného zvuku. To, čo sa model nemôže pochváliť, je možnosť zníženia jasu obrazovky na hodnotu, ktorá je pohodlná pre oči v úplnej tme. Odporúčaný telefón má kombinovaný zásobník pre pamäťovú kartu a druhú kartu SIM. Upozorňujeme, že na iných regionálnych trhoch je tento smartphone známy ako Y6 Pro (2017) a P9 Lite Mini. Prirodzene, s inými súbormi podporovaných rozsahov a inými nuansami.

Hlavné výhody:
 • Snímač odtlačkov prstov;
 • dobrá autonómia;
 • podporuje všetky použiteľné 4G pásma;
 • roztomilý dizajn.
nevýhody:
 • nepohodlný minimálny jas;
 • hybridný podnos;
 • Klzké a klzké telo.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Jeden z mála dobrých lacných smartfónov až do 8 000 rubľov, ktoré môžu byť odporúčané pre širokú škálu úloh pre každý deň. Toto zariadenie je zo série "nastaviť a zabudnúť".
Xiaomi Redmi 5A
7 000 (pre model s 2/16 GB pamäte)

Model vstupnej úrovne značky Xiaomi. Čínska spoločnosť sa domnieva, že snímač odtlačkov prstov tejto triedy sa nespolieha na snímač odtlačkov prstov, bude úplne bez zaobleného skla (čo je 2,5D), nie je tu ani tuhý a smartphone nepredstiera, že je vyrobený z kovu.

Všetko ostatné je celkom hodné, aj keď nie bez ohľadu na cenovú kategóriu až 8000, a recenzie zákazníkov o tomto smartfóne sú veľmi dobré. Náročné hry Redmi 5A nebude ťahať, ak neznížite prúžok kvality príliš nízko, ale pre triviálne úlohy výkonovej rezervy na hardwarovej platforme stačí. Obrazovka je relatívne dobrá. Pre kvalitu fotografií zhotovených hlavným fotoaparátom nebudete musieť pred svojimi priateľmi červenať. Pri streľbe za normálnych podmienok, samozrejme. Samostatný slot pre vývojárov microSD nebol stlačený. Je pravda, že pamäťová karta je užitočná len na ukladanie obsahu, pokiaľ nie sú na nej aplikácie. V každom prípade, bez tanca so slávnym šamanským hudobným nástrojom. Ďalšia pekná vec je, že smartphone je priateľský s radom B20.

Hlavné výhody:
 • dobrá kvalita obrazu na obrazovke;
 • dobrá autonómia;
 • samostatný slot pre pamäťovú kartu;
 • Pracuje na všetkých súčasných LTE pásmach.
nevýhody:
 • žiadny snímač odtlačkov prstov;
 • hlavný reproduktor ide na zadný panel;
 • na pamäťovú kartu nie sú umiestnené aplikácie pre personál;
 • Wi-Fi využíva iba jedno pásmo;
 • nie je najlepšia predná kamera.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci 8000 smartphone s dobrým hlavným fotoaparátom, mierne pokazený nesprávnym umiestnením reproduktora.
Meizu m5c
6,490 (pre model s úložnou kapacitou 2/16 GB)

Najdostupnejší smartphone od spoločnosti Meizu. To bude zaujímavé pre tých, ktorí nesledujú herné záznamy a fotografické majstrovské diela, ale miluje kopať do firmware, upravovať, optimalizovať a kontrolovať všetko, čo systém umožňuje. Stačí povedať, že je veľmi ľahké získať práva na koreň na M5c, a impozantná komunita vlastníkov tohto modelu vám umožní nájsť veľa hotových riešení s jasnými pokynmi a vyrovnať sa s väčšinou problémov, ktoré vznikajú. Avšak, ak hľadáte dobrý a spoľahlivý telefón so zjednodušeným rozhraním pre staršiu osobu - neprechádzajte ani. Sila prístroja je pohodlné multifunkčné tlačidlo mBack. Vo vyspelejších smartfónoch tejto značky sa kombinuje so snímačom odtlačkov prstov. Bohužiaľ tu nie je. Hybridný zásobník. Navigačný systém GLONASS nepodporuje zariadenie.

Hlavné výhody:
 • pohodlné navigačné tlačidlo;
 • vhodné pre starších užívateľov;
 • roztomilý dizajn.
nevýhody:
 • žiadny snímač odtlačkov prstov;
 • priemerná hlavná kamera;
 • kombinovaný zásobník pre pamäťovú kartu / druhú kartu SIM.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
S normou pre väčšinu ľudí scenáre použitia (sociálne siete, hudba, video, jednoduché hry), smartphone pracuje svoju cenu 8000 rubľov o 200%.
Motorola Moto E4
6 490

Jediné navigačné tlačidlo Lenovo je menej výhodné ako riešenie Meizu. Tu je rozpočtová senzorika, takže pravdepodobnosť falošných pozitív je oveľa vyššia. Toto sa vzťahuje na nedobrovoľné uzamknutie smartfónu namiesto návratu na hlavnú obrazovku. Ale tu je snímač odtlačkov prstov. Pravda, nie vždy reaguje na mokré prsty. Všeobecne platí, že tieto nejasnosti v Moto E4 dosť. Napríklad kontrast displeja je vysoký a maximálny jas je tak vysoký. Štrbiny sú oddelené a batéria je odnímateľná, ale druhá sa prekrýva s prvými, takže výmena karty SIM bez vypnutia zariadenia nebude fungovať. Operačný systém je takmer čistý Android. Na jednej strane nie je nič zbytočné dobré. Na druhej strane - niektoré aplikácie zjavne nestačia. Hardvérová platforma nie je jednoznačná, ale každodenné úlohy sa nikdy neuvádzajú do slepej uličky. Hlavná kamera nie je pôsobivá, mierne povedané, ale predná kamera strieľa slušne (pre túto cenovú kategóriu).

Hlavné výhody:
 • multifunkčné tlačidlo so vstavaným skenerom odtlačkov prstov;
 • podmienečne čistý Android;
 • vymeniteľná batéria;
 • tri samostatné sloty pre karty.
nevýhody:
 • hlavná kamera je priemerná;
 • nie je najlepším miestom pre rečníka;
 • pri priamom slnečnom svetle obrazovka zasvieti;
 • Ak chcete pristupova »na kartu SIM alebo na pamä» ovú kartu, musíte ju vybra ».
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Pozoruhodná jasná a stabilná komunikácia, vynikajúca navigácia a takmer úplná absencia predinštalovaných aplikácií výrobcom.
Philips S386
7 649

Ak potrebujete smartphone lacnejší ako 8000 rubľov s dobrou batériou - dávajte pozor na Philips S386. Značkové telefóny a smartfóny značky Philips majú značnú autonómiu. Okrem toho, obraz výrobcu "dlhotrvajúcich" komunikačných zariadení bol vytvorený spoločnosťou dôsledne a cielene, často na úkor iných špecifikácií zariadenia. Neprešiel touto miskou a ďalšou novou značkou - model Xenium S386. Voľba ako základ pre nízkoenergetickú hardvérovú platformu je všeobecne pochopiteľná a očakávame, že škoda, že ju vývojári nezastavili na modernejšom SoC. Dokonca aj úprimne slabé systémy na čipe vykazujú lepšiu energetickú účinnosť, nehovoriac o iných možnostiach.

Ak však neplánujete používať 4G siete (napríklad vo vašom regióne jednoducho neexistujú), nedostatok modulu LTE nevyzerá kriticky. Samostatný mechanický prepínač do režimu maximálnej úspory energie a možnosť nastavenia parametrov pre segment rozpočtu je veľmi užitočným bonusom.

Hlavné výhody:
 • vysoká autonómia;
 • režimy mechanického spínania;
 • dvojfarebný oznamovací indikátor;
 • Tri sloty pre pamäťové karty a SIM karty.
nevýhody:
 • neaktuálne zastarané „plnky“;
 • LTE sieť nepodporuje.
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Pohodlne existuje rozbaľovacia ponuka pre vyvolanie viacerých funkcií, vrátane zapnutia baterky - nemusíte si zapamätať kombinácie tlačidiel na ich aktiváciu.

Rozpočtové smartfóny s uhlopriečkou obrazovky viac ako 5 palcov

Xiaomi Redmi Poznámka 5A
7,770 (pre model s úložnou kapacitou 2/16 GB)

Najviac rozpočtu všetkých možných verzií Redmi Note 5A. Je zbavený snímača odtlačkov prstov a pamäť, pracuje na jednočipovom systéme predchádzajúcej generácie, nemôže sa pochváliť strmou prednou kamerou ako staršie modely linky a tiež používa ochranné sklo bez ohybov okolo okrajov. Všetko ostatné je úplne rovnaké, vrátane dotykových tlačidiel bez osvetlenia, zásobníka pre všetky tri karty naraz a pomerne kvalitného displeja. Smartphone môže byť odporúčaný pre ľudí so zlým zrakom, pretože nastavenia jeho rozhrania môžu výrazne zväčšiť systémové písmo. Okrem iných užitočných softvérových čipov je vhodné spomenúť schopnosť smartfónu klonovať aplikácie a služby, ktoré nechcú pracovať súčasne s dvoma účtami. Podporovaný je rozsah B20 v medzinárodnom firmvéri.

Hlavné výhody:
 • kvalitný displej;
 • vstavaný zásobník pre simok a pamäť;
 • 4G podporuje všetky potrebné rozsahy (globálna verzia).
nevýhody:
 • žiadny snímač odtlačkov prstov;
 • zastarané Wi-Fi;
 • nedostatočná redukcia šumu pri snímaní videa.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil som telefón pre moju matku. Pohodlné veľké obrazovke, vybrali veľké písmo, stiahli potrebné aplikácie. Všetko, čo potrebujete, je tam.
Meizu m6
7,280 (pre model s pamäťou 2/16 GB)

Na rozdiel od vyššie uvedeného modelu M5c je tu k dispozícii snímač odtlačkov prstov. Je pravda, že v skorom firmware, on nevedel, ako prebudiť smartphone zo spánku. Je možné, že chyba už bola opravená. Táto funkcia však môže byť akýmsi indikátorom rozpočtu smartfónu. Potom jeho vlastník bude musieť vopred povoliť obrazovku a potom prejsť na overovanie.

Na druhej strane, Meizu M6 sa môže pochváliť takou vlajkovou loďou ako schopnosť zapamätať si najčastejšie používanú aplikáciu, ako aj analyzovať podmienky pre jej spustenie a načítať potrebné dáta do cache vopred. Okrem toho sú zariadenia v tejto cenovej skupine stále veľmi zriedka vybavené dvojpásmovými modulmi Wi-Fi.

Okrem iných technických problémov zaznamenávame vzhľad matice Sharp IGZO so zlepšeným podaním farieb a mierne zníženým uhlom pohľadu a snímač IMX 278 s novými farebnými filtrami. V noci si hlavná kamera M6 nezobrala chladný záber, no denné fotografie sa veľa zlepšili.

Hlavné výhody:
 • správne podanie farieb;
 • Pracuje na všetkých súčasných 4G pásmach;
 • pohodlný navigačný systém pre každý vkus;
 • dvojpásmové wifi.
nevýhody:
 • Skener odtlačkov prstov „spiaci“;
 • úplné nabitie batérie trvá tri a pol hodiny;
 • Pamäťová karta a druhá karta SIM sú pre danú zásuvku konkurentmi.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý smartphone pre moje peniaze je lacnejší ako 8000. Smartphone je vhodný pre každodenné úlohy, ja osobne som sa na surfovanie na internete a počúvať hudbu.
Alcatel A5 Led 5085D
7 990

Čip tohto smartfónu je pôvodný zadný kryt.Je schopná vytvárať rôzne svetelné efekty pre hudbu a bez nej, snaží sa zobrazovať ikony aplikácií, ktoré spôsobili výskyt udalostí (napríklad oznámenie dorazilo), a dokonca aj v neaktívnom stave je pekný dekoratívny prvok, ktorý jasne odlišuje majiteľa A5 Led 5085D od davu. Diel je odnímateľný, je ťažké ho oddeliť, a to je už zlé. Faktom je, že sloty pre pamäťovú kartu a pár SIM sú umiestnené pod krytom, pretože ich rýchla výmena nie je možná.

Z technického hľadiska, smartphone je absolútne nič impozantné. Podporované sú potrebné rozsahy LTE, skener odtlačkov prstov je zbavený, obrazovka je svetlá. Bohužiaľ, minimálna úroveň osvetlenia je tiež príliš vysoká. Z teoretických bonusov je tu modifikácia 5085Y vybavená modulom NFC namiesto druhej SIM karty.

Hlavné výhody:
 • unikátny zadný kryt farebných orgánov;
 • samostatné sloty pre dve SIM karty a pamäťovú kartu;
 • Podporované sú aktuálne rozsahy 4G.
nevýhody:
 • žiadny snímač odtlačkov prstov;
 • Minimálny jas obrazovky v tme je nepohodlný;
 • zadný kryt je odstránený s ťažkosťami;
 • batériu.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Náhle príjemný dojem z vstavaného prehrávača - dáva skvelý zvuk aj v kompletných slúchadlách.
Alcatel PIXI 4 Plus Power
5 400

Nie každý potrebuje smartfóny, ktoré získavajú rekordný počet „papagájov“ v benchmarkoch, alebo sú schopné zobraziť na obrazovke veľmi jasný obraz. Okrem toho takéto úspechy automaticky znamenajú značnú spotrebu energie, a teda menej času na jedno nabitie. Na takých nenáročných užívateľov a zameraných na populárny rad Alcatel PIXI. Je ťažké nazvať model, ktorý odporúčame ako novinku, pretože bol oznámený pred rokom, hoci sa objavil relatívne nedávno. Telefón má tri výhody: veľkú uhlopriečku, veľmi priestrannú batériu a jasné farby puzdra. Vlastne, všetko ostatné možno pripísať podmieneným mínusom: štvrtá generácia smartfónov nepodporuje, hardvérová výplň je úprimne slabá, kamery sú priemerné. Na druhej strane, pri sledovaní online video a sociálnych sietí je dostatok 3G schopností, výkon platformy je dosť na surfovanie a multimediálne úlohy, a ešte drahšie zariadenia sa niekedy nemôžu pochváliť vysoko kvalitnými fotografiami.

Hlavné výhody:
 • veľmi vysoká autonómia;
 • svetlý vzhľad.
nevýhody:
 • žiadny modul LTE;
 • slabý výkon;
 • nedostatok pamäte;
 • Hybridný slot pre pamäťovú kartu a druhú kartu SIM.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Je to dobrý stroj pre internet a sledovanie videa s priestrannou batériou a chladným dizajnom. A nepotrebujem viac.

Je celkom naivné počítať s prijateľným herným výkonom smartfónu s maximálnym nastavením grafiky v cenovej kategórii až do 8 000 rubľov, ale kompromis je už možný. Milovníci a racionálni používatelia, ktorí potrebujú mobilné zariadenie hlavne na volania, internet a sledovanie videí, majú v tomto prípade viac šancí nájsť „svoj najlepší“ smartfón.

Loading...