9 najlepších akčných kamier

Dobré video aj v extrémnych podmienkach.

Dokonca aj pred desiatimi rokmi mali videokamery veľkú veľkosť, z čoho bolo ťažké strieľať na cestách. Ale teraz, k radosti ľudí vedúcich aktívny životný štýl, sa objavili akčné kamery. Tieto zariadenia sú pomerne malé, môžu byť pripevnené na prilbu alebo na riadidlá. V našom hodnotení - najlepšie akčné kamery, ktoré získali pozitívnu spätnú väzbu od odborníkov a bežných zákazníkov ...

Samotný koncept "akčnej kamery" bol zaradený do revolúcie s už legendárnou značkou GoPro - bolo to tu, čo v skutočnosti vytvorilo nový smer videofilmu. Predtým žiadny výrobca neponúkol zariadenia tak kompaktné a „neupchateľné“, že s nimi bolo možné sa potápať, skákať s padákom a tak ďalej bez rizika rozbitia, straty alebo utopenia drahého gadgetu. Kamery GoPro sa dostali do stratosféry a blízko priestoru, pripojili sa k nim lopatky a lopatky skrutiek vrtuľníkov ... Teraz akcia-amers "unikli" aj do kina, nehovoriac o amatérskej streľbe extrémnych milencov, motoristov, poľovníkov a turistov.

Kľúčové vlastnosti akčných kamier sú nielen odolné a často vodotesné puzdro (ak neexistuje takáto ochrana, potom sa na záchranu dostane aquabox), ale aj charakteristické rybie oko ultra širokoúhlého objektívu. Toto nie je nič za nič: krehký mechanizmus automatického zaostrenia sa v žiadnom takom fotoaparáte neuvidí. Objektív je pevne zaostrený tak, aby poskytoval fotoaparátu maximálnu hĺbku ostrosti a široké zorné pole zaručuje, že všetko, čo potrebujete, sa dostane do rámu bez presného nasmerovania, pri použití akčnej kamery je to často nemožné. Rozlíšenie videozáznamu však striktne ukladá obmedzenia pre následné orezávanie - preto formát 4K pre extrémne zábery nie je rozmar, ale nevyhnutnosť.

Vzhľad 360-stupňového formátu natáčania (a najmä jeho podpora na YouTube) vo svete akčného videa vytvoril miniatúrnu revolúciu: otočiť hlavu nad jazdcom počas motorového preteku alebo zistiť, čo sa deje v skupine parašutistov zo všetkých uhlov pohľadu? Takáto hĺbka ponorenia je ťažké oponovať. Preto musíme spomenúť aj kamery pre „sférickú“ streľbu.

Takže, čo v roku 2019 stojí za to prilepiť na helmu, ATV alebo volant na bicykli?

Hodnotenie najlepších akčných kamier v roku 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné akčné kamery1EKEN H9R9.6 / 104 390
2SJCAM SJ4000 WiFi9.5 / 104 370
3YI Action Camera Basic Edition9.4 / 104 400
Najlepšie akčné kamery strednej triedy1Polaroidová kocka9.7 / 109 550
2YI 4K akčná kamera9.6 / 1012 490
3AC Robin Zed29.3 / 107 689
Najlepšie akčné kamery najvyššej triedy1GoPro HERO6 čierna9.9 / 1024 990
2Sony FDR-X3000R9.8 / 1037 461
Najlepšie akčné kamery pre streľbu na 360 stupňov1GoPro Fusion9.8 / 1049 990

Najlepšie lacné akčné kamery

EKEN H9R
4 390

Dobrým spôsobom pre relatívne malú sumu na pripojenie sa k akčnému videu. Kamera v tradičnom "praštěnom" form factor má dobrý balík balíčkov, a čo je dôležité pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze, sa predáva v takmer všetkých čínskych internetových obchodoch. Ak vezmeme do úvahy, že okamžite "z krabice" dostaneme aqubox a sadu úchytov pre všetky príležitosti, môžeme začať strieľať okamžite. A diaľkové ovládanie na remienku nebude zbytočné.

Kvalita videa pre tieto peniaze bude celkom slušná: akčná kamera, aj keď veľmi podobná navonok populárnej SJ4000, má presnejšie automatické vyváženie bielej, ale je stále skeptická voči nápisu „4K“ na prípade. Toto rozlíšenie je podľa čínskej tradície interpolované zo 4-megapixelovej matice a „čestný“ 4K, bez ohľadu na to, ako je cool, bude vyžadovať aspoň 8 megapixelov.

Preto je múdrejší zvoliť režim 1080p, najmä preto, že v ňom môže fotoaparát snímať s rýchlosťou snímania 60 fps. Pre porovnanie, hit segmentu rozpočtu, SJ4000, v tomto režime, len 30 fps sú k dispozícii.

Všimnite si, že objektív je tu relatívne úzky - jeho pozorovací uhol je 140 stupňov, ale je to pravdepodobnejšie dokonca plus: super-široké rohy v kamerách tohto cenového segmentu sa nelíšia v kvalite, ani „spenením“ a deformácii obrazu na okrajoch rámu. Ale zameranie sa na kameru pri snímaní bude mať presnejšie to, čo vám pomôže dvojpalcový displej.

Hlavné výhody:
 • Dobré vybavenie
 • Záznam v H.264
 • Dobrá autonómia
nevýhody:
 • Ako väčšina akčných kamier „pre lacné“ - takmer „hluchý“ mikrofón
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšia akčná kamera, ak je rozpočet menej ako 5 tisíc. Vďaka úzkemu (relatívne) preskúmaniu je detail obrazu výrazne lepší ako u iných modelov.
SJCAM SJ4000 WiFi
4 370
Externe, SJCAM SJ4000 WiFi je podobný slávnej akčnej kamere z úplne odlišného cenového segmentu - GoPro. Toto zariadenie tiež obdĺžnikové puzdro s minimálnym počtom ovládacích prvkov. Súčasťou balenia je vodotesné puzdro, ktoré pomáha s akčnou kamerou rozstrekovať sa po pláži alebo sa ponoriť do bazéna. Vo vnútri modelu sú však úplne iné komponenty, omnoho skromnejšie. Fotografovanie sa vykonáva pomocou 3-megapixelovej CMOS matice. Objektív má ohniskovú vzdialenosť 2,8 mm, takže všetko, čo sa deje okolo vás, sa dostane do rámu. Obraz je napísaný s rozlíšením Full HD, ale frekvencia nepresahuje 30 snímok / s. Zvýšenie tohto parametra je možné len znížením rozlíšenia na normálny HD. Ale potom bude video prekladané. Charakteristickým rysom SJCAM SJ4000 WiFi je prítomnosť 1,5-palcového displeja, hoci vo väčšine prípadov ho užívateľ vypne. Tento model je vybavený bezdrôtovým modulom, ktorý umožňuje implementovať diaľkové ovládanie alebo prenášať materiál na iné zariadenie.
Hlavné výhody:
 • LCD displej
 • Minimálne veľkosti a hmotnosť (46 g)
 • Modul Wi-Fi
 • Primeraná cena
 • Bohaté vybavenie
nevýhody:
 • 30 snímok / s
 • Slabý mikrofón
9.5 / 10
hodnotenie
YI Action Camera Basic Edition
4 400

Táto akčná kamera okamžite vydáva svojho výrobcu, pretože vyzerá ako sestra DVR Yi. A tu je "pridružená" značka Xiaomi tiež pripravená ponúknuť celkom vážne vlastnosti.

Štrukturálne je kamera minimalistická - pár tlačidiel, vzadu - iba kryt batérií a slot pre kartu SD, nie je tam žiadny displej. Namiesto toho má používať smartfón, ktorý podporuje výhody Wi-Fi. Technológia na rekordéroch Yi je už zabehnutá a treba poznamenať, že je to celkom pohodlné. Balík balíkov je však tiež minimalistický - okrem USB čipky a monopodu (ale pod ním je plný trojnožkový záves na puzdre!) V krabici Yi nie je nič. Box a príslušenstvo budú musieť kúpiť viac. Na druhej strane však neexistuje preplatok za nepotrebné príslušenstvo.

Za objektívom 155 ° sa nachádza matica Exmor s rozlíšením až 16 megapixelov. Všimnite si, že to nedáva jednoznačné výhody - hladina šumu jednotlivých pixelov sa nevyhnutne zvyšuje. Ale berúc do úvahy skutočnosť, že maximálne rozlíšenie nahrávania je tu 1080p (a to dáva 2 milióny bodov v ráme), kamera dostane možnosť stlačiť zvuky so znížením interpolácie. Všeobecne platí, že kvalitu obrazu vo svetle možno považovať za vynikajúce pre fotoaparát lacnejšie ako 5000 rubľov, ale v súmraku zvuky nevyhnutne začínajú objavovať.

Hlavné výhody:
 • Dobrá kvalita obrazu
 • Dobrá autonómia
nevýhody:
 • Slabý stupeň
 • Žiadny displej pre rýchle rámovanie
 • Tradične "žiadny" mikrofón
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Kompaktná akčná kamera s dobrým obrazom, v FullHD úprimne dáva 60 fps!

Najlepšie akčné kamery strednej triedy

Polaroidová kocka
9 550

Spoločnosť Polaroid v 90-tych rokoch bola známa svojimi okamžitými kamerami. Odvtedy uplynulo mnoho rokov, mnohí už na ne zabudli (aspoň v postsovietskom priestore). Teraz sa tento výrobca snaží pripomenúť. Za týmto účelom začal vyrábať jednoduché akčné kamery, ktoré môžu byť použité v športe. Polaroid Cube sa teší z nízkych nákladov. Pre toto zariadenie sa pýtate na tie isté peniaze, ktoré si môžete kúpiť jednoduchý "mydlový box". Akčná kamera vám umožní nahrávať lepšie video. Jeho rozlíšenie bude čestné 1920 x 1080 pixelov. Moderný H.264 sa používa ako kodek. Tieto parametre bolo možné dosiahnuť použitím 5-megapixelovej CMOS matice. Zvýšená svietivosť je zabezpečená clonou F2. Objektív má ohniskovú vzdialenosť 3,4 mm. To znamená veľmi široký uhol pohľadu. Rám je určite dostane všetko, čo sa deje okolo vás. Kamera nie je vybavená LCD displejom - pomáha dosiahnuť dlhú životnosť batérie. Neexistuje tiež žiadny stabilizátor obrazu. Ale prípad má pekný dizajn so značkovými viacfarebnými pruhmi. 45-gramové dieťa môže byť ponorené do hĺbky 5 metrov.

Hlavné výhody:
 • Nízka cena
 • Pamätný vzhľad
 • Vodotesné puzdro
 • Minimálne veľkosti a hmotnosť
 • Dobrá rýchlosť
nevýhody:
 • Frekvencia - len 30 snímok / s
 • Vrátane nedostatkov spojovacích materiálov
9.7 / 10
hodnotenie
YI 4K akčná kamera
12 490

4K akčná kamera už vyzerá pôsobivejšie ako mladšie modely pod značkou Yi. Hlavnou výhodou je vynikajúca autonómia práce, na štandardnej batérii môže fotoaparát pracovať až jednu a pol hodiny. "Stuffing" tiež zodpovedá deklarovanej úrovni - procesor Ambarella A9SE75, ktorý je spárovaný s trojosovým gyroskopom Bosch BMI160, je tiež schopný stabilizácie obrazu, ktorý nie je pre akčnú kameru, ktorý nie je úplne zbytočný, zodpovedný za spracovanie obrazu. K dispozícii je aj korekčná funkcia „rybie oko“, ktorá je pomerne účinná. Uhol pohľadu objektívu je však 155 stupňov, takže skreslenie nie je také veľké ako u 170-stupňových teplomerov s porovnateľnou cenou.

Rozlíšenie matice je 12 megapixelov, takže fotoaparát dokáže vytvoriť „čestné“ 4K video s rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Pre milovníkov ultra rýchlych snímok je možné zvýšiť snímkovú frekvenciu na 120 v FullHD a dokonca až na 240 v HD kvalite.

Pre rámovanie a ovládanie je fotoaparát vybavený 2,19 palcovým displejom s dotykovým displejom. Toto okamžite ukladá obmedzenia na používanie aquaboxov - zmena nastavení „na cestách“ nebude fungovať.

Všimnite si niekoľko dizajnových chýb. Ak je "mladší" kamery Yi hrany objektívu kryt objektívu, prichádza dopredu, tu je ľahšie poškodiť, takže ochrana je nutnosťou. Procesor, ktorý je aktívne načítaný výpočtami, prípad výrazne zahreje.

Hlavné výhody:
 • Kvalita videa
 • Dobrý elektronický stabilizátor
 • Trvanie práce na jednej batérii
nevýhody:
 • Slabé telo
 • Vyčnievajúca predná šošovka
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi dobrá akčná kamera. To bolo možné porovnať s mladším GoPro za rovnaké v podstate, peniaze. Číňania naozaj nevystreľujú o nič horšie ako vynikajúci "Američan"!
AC Robin Zed2
7 689

Medzi kamery, ktoré podľa moderných štandardov možno pripísať "strednej triedy" (čo je nielen cena, ale aj vlastnosti), AC Robin Zed2 bude bližšie k outsiderom. Nech sa dá povedať čokoľvek, nepodporuje 4K, hoci v rozlíšení 1080p dáva bez problémov 60 fps v dobrej kvalite. Existuje elektronický stabilizátor obrazu - výhoda 16-megapixelovej matice poskytuje dobrý priestor na redukciu interpolácie "obrazu".

Balíček obsahuje aquabox a mnoho úchytiek, ktoré, ako poznamenávame, sú dosť slabé - väčšia pozornosť by sa mala venovať spoľahlivosti inštalácie kamery, najmä ak sa očakávajú otrasy a otrasy. Neexistujú žiadne sťažnosti na aquabox, najmä preto, že to určite nebude zbytočné: samotná kamera nemá ochranu proti vode.

K skutočným nevýhodám priraďujeme obmedzenú autonómiu práce - štandardná batéria je príliš malá, ale výrobca sľubuje, že do zoznamu príslušenstva pridá „upgrade“ batérie.

Hlavné výhody:
 • Stabilizátor obrazu vysokej kvality
 • Slušné nahrávanie fotografií a videa
nevýhody:
 • Slabé upevňovacie prvky
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Vybrala som si dobrú akčnú kameru na recenzie na fórach. Radi s výberom, Robin Zed2 je rozhodne lepší ako spolužiaci zo SJCAM, tu je obraz a stabilizácia lepšia.

Najlepšie akčné kamery najvyššej triedy

GoPro HERO6 čierna
24 990

Súčasná vlajková loď so značkou, ktorá nevyžaduje prezentáciu, si aj naďalej zachováva svoj status „hviezd“. Podporou 4K nahrávania pri snímkovej frekvencii 60 fps, táto kamera nebude chýbať medzi rámcami. No, ak znížite rozlíšenie na 1080p, môžete sa spoľahnúť na 240 fps.

Okrem tradičnej kontroly je k dispozícii aj hlas. Niekedy to určite nie je zbytočné, keď tretia ruka zle chýba.

V porovnaní s predchádzajúcimi sériami sa zvýšila kvalita stabilizácie obrazu a autonómia práce. Ak teraz Ilya Naishuller nakrúcala svoje „Hardcore“, určite by uprednostnil tento fotoaparát použitý pri natáčaní GoPro Hero 3 - film by určite vyhral ... no aspoň v kvalite obrazu.

Všimnite si, že kvalita izolácie proti vlhkosti vám umožňuje používať fotoaparát aj bez aquaboxu, ak nie sú k dispozícii žiadne plány na potápanie. Až 10 metrov potápanie Hero6 stojí pokojne.

Hlavné výhody:
 • Kvalita videa, najmä zrýchlená
 • Ochrana proti vlhkosti
 • Schopnosť fotografovať v RAW
nevýhody:
 • Citlivosť na kvalitu pamäťových kariet
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Presunutý z kvarteta. GoPro jednoznačne dokazuje, že sa nezastaví na predtým prijatých výškach.
Sony FDR-X3000R
37 461

Veľmi nekonvenčné riešenie: samotná akčná kamera vyzerá ako obyčajná videokamera, ktorá prešla cez minimalizátor, a jej diaľkové ovládanie s ovládacím displejom, ktorý je schopný pracovať ako obrazovka pre video prúd (!) Väčšina sa podobá na „chytré hodinky“.

Čo presne stojí za to čakať od Sony je kvalita komponentov. Využíva objektív ZEISS Tessar vybavený optickou stabilizáciou obrazu, čo je vynikajúca vec pre akčnú kameru. Matica Exmor R BSI má rozlíšenie 8,2 megapixelov - postava, ktorá nie je dojem na predstavivosť, ale sľubuje nízke zvuky pri práci v obmedzenom osvetlení. Za spracovanie obrazu zodpovedá procesor BIONZ X.

Všimnite si, že batéria nainštalovaná tu, má nielen slušnú kapacitu, ale sama je široko distribuovaná: model NP-BX1 sa používa na veľkom počte kompaktných fotoaparátov Sony. Pri snímaní v 4K, čo najviac zaťaženie procesora, akumulátor udržuje takmer hodinu nepretržitej práce.

Hlavné výhody:
 • Efektívna stabilizácia obrazu aj v 4K
 • Vstavaný stereofónny mikrofón
nevýhody:
 • Externý mikrofón môže pracovať iba v mono režime.
 • Nie je to najvhodnejší formát prípadu (napríklad na hrudi, kamera sa na rozdiel od GoPro a jeho klonov neopravuje)
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľká stabilizácia je spravodlivá, nie programová úroda matrice. Rozhodne najlepšia akčná kamera.

Najlepšie akčné kamery pre streľbu na 360 stupňov

GoPro Fusion
49 990

Nie najlacnejšie, ale najlepšia akčná kamera vhodná pre "sférické" fotografovanie. Jeho hlavnou črtou je použitie šošoviek s uhlom pohľadu až 190 stupňov, to znamená, že hrany snímok zachytených každou maticou sa majú prekrývať a konečný video signál môže byť „šitý“ s minimálnym skreslením. Kvalita je porovnateľná s výsledkami monstrózneho Insta360 Pro - a využíva až 6 kamier, cena sa blíži 300 000 rubľov! Podporované a technológia OverCapture vám umožňuje konvertovať "kruhové" video a fotografie v obvyklom formáte.

Podľa tradície má kamera ochranu pred vlhkosťou, aj keď menej ako kamera Hero - s Fusion bez aquaboxu by ste sa nemali ponoriť do hĺbky viac ako 5 metrov.

Z minusov si všimneme, že kamera nevyžaduje len pamäťovú kartu s vysokou rýchlosťou, ale dve takéto karty - jednu na maticu. "Stitched" 360-stupňové video už z dvoch paralelných nahrávok.

Hlavné výhody:
 • Kvalita snímania 360 stupňov
 • Kapacita batérie
 • Pohodlný a intuitívny softvér
nevýhody:
 • Nekompatibilita so značkovým quadrocopterom GoPro Karma (prečo?)
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Slová "najlepšia akčná kamera" a "GoPro" a v 360-stupňovej streľbe zostávajú synonymom.

Čo si vybrať akčnú kameru?

Rovnako ako u každej videokamery alebo kamery, stojí za to odpudzovať kvalitu optiky a matice. Ak je výstupom mydlový a hlučný obraz so silným skreslením okolo okrajov, potom nie je nič „naprogramované“ na jeho vytiahnutie. V segmente lacných kamier by ste sa nemali zapájať do pozorovacích uhlov: vysoko kvalitný super-široký obdĺžnik sa do takého rozpočtu nezmestí, takže je lepšie vziať optiku „užšie“, ale lepšie.

Maximálne rozlíšenie videa v každom prípade by malo byť menšie ako rozlíšenie samotnej matice, zo zrejmých dôvodov: inak, snímanie pri maximálnom rozlíšení neposkytne žiadnu výhodu oproti menšiemu rozlíšeniu, kvalita klesne a spotreba pamäte a batérie sa márne zvýši. V kamerách s elektronickou stabilizáciou by mal byť rozdiel v rozlíšení matice a záznamu niekoľkokrát.

A samozrejme, pre akčnú kameru, životnosť batérie na jedno nabitie, pevnosť a odolnosť proti vode je mimoriadne dôležitá: bude musieť pracovať v žiadnom prípade v "skleníkových" podmienkach.

Majte dobré nákupy!

Loading...