12 najlepších bezdrôtových myší

Čo môže myš bez "chvosta"?

Rastúca popularita bezdrôtovej technológie nie je prekvapujúca - počet káblov na počítači má vlastnosť, ako sa hovorí v prednáškach o matane, usilovať sa o nekonečno. Okrem toho, štandardné dĺžky vodičov nie sú vždy dostatočné, ak je systémová jednotka skrytá, netienené vodiče USB vynechané vedľa kábla reproduktora, umožňujú uchu prepočítavanie bitov v dátových paketoch ... Nie, to nie je vôbec zaujímavé.

Káblová myš je však pre majiteľov prenosných počítačov ešte nepohodlnejšia - a prenášanie kábla s dĺžkou jeden a pol metra len bráni jeho prenášaniu (autor dokonca mal čas dokonca aj spájať myš s notebookom s 20-centimetrovým chvostom). Kompaktný bezdrôtový systém sa dá ľahko vybrať do vrecka a mikroskopické rozmery súčasných komunikačných adaptérov vám pri prenášaní ani neberú z konektora. Ak si kúpite myš Bluetooth, potom nie sú potrebné žiadne adaptéry na prenosný počítač.

Moderné bezdrôtové „hlodavce“ majú oproti „chvostovým“ náprotivkom mnoho výhod: mobilitu, väčšie pohodlie pri používaní, širokú funkčnosť. V rebríčku najlepších bezdrôtových myší sú prezentované najspoľahlivejšie a technologicky vyspelé kópie „myšacieho priemyslu“, ktoré si zaslúžia zvýšenú pozornosť používateľov počítačov.

Hodnotenie najlepších bezdrôtových myší z roku 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie bezdrôtové myši1A4Tech Bloody Warrior RT7 Black USB9.7 / 102 490
2Logitech G900 Chaos Spectrum Black USB9.5 / 1010 340
3Xiaomi Mi Gaming Mouse Čierne USB9.1 / 102 900
Najlepšie univerzálne bezdrôtové myši1Logitech MX Master 2S Black Bluetooth9.7 / 106 190
2DELL WM514 Black-Silver USB9.6 / 101 930
3Logitech MX Anywhere 2S Midnight Teal Bluetooth9.5 / 105 040
Najlepší bezdrôtový prenosný myš1Xiaomi Mi prenosná myš Gold Bluetooth9.8 / 101 399
2Logitech M720 Triathlon Black Bluetooth9.8 / 104 305
Najlepšia ergonomická bezdrôtová myš1Microsoft Sculpt Ergonomic Mouse L6V-00005 Čierne USB9.2 / 103 070
Najlepšie lacné bezdrôtové myši1ASUS WT425 Čierne USB9.7 / 101 290
2HP K5D26AA Wireless X3000 Black-Red USB9.6 / 10830
3Genius NX-7005 Čierne USB9.1 / 10550

Najlepšie bezdrôtové myši

A4Tech Bloody Warrior RT7 Black USB
2 490
Nakrájané formy, tradičné pre herné myši, sa nezmenia na nezmysel kubistického umelca, čo je často to, čo robia špičkové myši ako R.A.T.9, ktoré sa s väčšou pravdepodobnosťou nazývajú plus. Opäť počet opakovateľných tlačidiel nevyhovuje, pokiaľ fanúšikovia „nezasiahnu“ na nešťastnom manipulátore s tuctom zložitých makier. A zatiaľ čo myš vyšla celkom lacno a má veľmi citlivý senzor (až 4000 dpi).

Napájanie z vstavanej batérie, ktorá sa dobíja cez microUSB. Jeho kapacita je relatívne malá, ale spojenie s nabíjaním nemá takmer žiadny vplyv na použiteľnosť, na rozdiel od myší s nabíjacím stojanom. Kompaktný rádiový modul sa používal na komunikáciu s počítačom a majitelia systému muži upratali ďaleko pod stolom okamžite ocenia prítomnosť predlžovacieho kábla v súprave, ktorý im umožňuje niesť vyšší kľúč.

Ďalšie "dobroty" sú optické prepínače so zdrojom 20 miliónov kliknutí namiesto tradičného kontaktu "mikrikov", schopnosť rýchlo vyvolať jednu zo štyroch predvolieb nastavení pomocou tlačidiel vyššie (môžete okamžite zmeniť citlivosť a priradenie kľúča). Všeobecne platí, že bezdrôtová myš si zaslúži svoje miesto v rebríčku najlepších bezdrôtových herných myší a len ospravedlní svoju cenu.

Hlavné výhody:
 • Primeraná cena
 • Rýchle prepínanie
nevýhody:
 • Zabudovaná batéria s nízkou kapacitou
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Je to len bomba pre vašu cenu, nemôžete nájsť bezdrôtovú myš lepšiu ako tá pre tento druh peňazí.
Logitech G900 Chaos Spectrum Black USB
10 340
Ak sa dištancujeme od ceny, ktorá bude pre väčšinu kupujúcich jasne vysoká, máme typický špičkový hráčsky nástroj. Špičkový senzor PMW3366 s maximálnou citlivosťou 12000 (!) Dpi, absolútna symetria (a snaží sa nájsť inú hernú myš pre ľavákov), originálny nabíjací kábel s pevnou fixáciou od skreslenia (večná choroba myší s nabíjaním cez microUSB), vynikajúca priľnavosť - je to všetko o tom ,

V tejto bezdrôtovej myši je veľa zaujímavých čipov. Napríklad je jasné, že s akoukoľvek rukou, ktorú si vezmete, sa obe bočné tlačidlá stanú zbytočnými - takže obloženie na nich je rýchlo odnímateľné a môžete ich dať presne na stranu, ktorá sa má použiť, čiapočka bude na druhej strane. Kábel na nabíjanie s priloženým adaptérom sa môže zmeniť na rozšírenie pre USB kľúč. Bežný softvér umožňuje nastaviť aj maximálnu výšku myši z povrchu stola alebo koberec. Keď sa pripojíte k nabíjaciemu káblu, myš automaticky určí aktuálny zdroj (nabíjací alebo počítačový port) a „videnie“, ktoré je pripojené k počítaču, odpojí sa od hardvérového kľúča, zaregistruje sa ako zapojený v systéme, uloží všetky nastavenia, takže prehrávanie zápasu z dôvodu vybitej batérie nebude fungovať.

A všetko by nebolo nič, ale škrečok škrečok v extáze by bol s najväčšou pravdepodobnosťou škrtený zelenou ropucha.

Hlavné výhody:
 • Schopnosť používať akúkoľvek ruku bez straty funkčnosti.
 • Najmodernejší laserový senzor pre dnešok
nevýhody:
 • Cena. Nie, CENA.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Nádherná myš, najmä vzhľadom na to, že som ľavák. Ideálna aj pri hraní v 4K, presnosť polohovania netrpí.
Xiaomi Mi Gaming Mouse Čierne USB
2 900

Čo sa nerobí pod značkou Xiaomi? Hmm ... Tam sú nože, tam sú skrutkovače, tam sú elektrické skútre, a aspoň čajové kanvice. No, ale dnes sa zdá, že sme ako herná myš so schopnosťou bezdrôtového pripojenia cez úplný hardvér alebo káblové pripojenie, počas ktorého je vstavaná batéria súčasne nabíjaná. Mimochodom, snažte sa nájsť tento hardvér bez náznaku obrázkov návodu: je skrytý pod horným panelom pripojeným k magnetom - vzácnosť a drahšie myši.

Dizajn myši je prekvapivo prísny - pre manipulátory, v mene ktorého sa objavuje slovo Gaming, to možno považovať za úspech. Existuje niekoľko tlačidiel - tri štandardné boli pridané k štandardnej sade, dve z nich fungujú v operačnom systéme ako štandardné („back and out“) (pri nastavovaní ovládacích prvkov v hrách je to Mouse 5 / Mouse 4, resp. "Režim ostreľovača", aby ste ho neprevrátili hore a dole hornými tlačidlami. Neexistujú žiadne gombíky Fire, a je to škoda - je to často užitočné a nie vždy v strelcoch (napríklad dobrý starý Geralt, ktorý sa rozhodol pre elixíry, a tak sa zmení na stroj smrti, jednoducho dokáže zmeniť smer pohľadu a odpustí nám, ak nevolajte). Samozrejme, že výrobca poskytol, ako befits, softvér shell s možnosťou prispôsobiť priradenie kľúčov a podsvietenie, ale problém je, že je v čínštine. Autor nebol príliš lenivý na stiahnutie tohto programu a zaručuje, že všetko, čo je napísané v ňom nie s hieroglyfy je "Mi Gaming Mouse" v šetriči obrazovky, aj keď priamo otvoriť exe-súbor.

Sľubovaná kapacita batérie je 1500 mAh, ale samozrejme čínska: plné nabitie je dosť na 20 hodín.A čo nie je prekvapujúce, po otvorení myši môže byť údaj o batérii takmer dvakrát tak nízky, 900 mAh. Pridá svoj vlastný cent na prasiatko zvýšenej spotreby a neprepínateľného podsvietenia (možno to možno urobiť pomocou bežného softvéru, ale snažte sa ho pochopiť bez slovníka). Vo všeobecnosti, bohužiaľ, Xiaomi sa stále nemôže odkloniť od predtým zvoleného obrazu „... ale lacného!“ Keď sa všetko zdá byť dobré, ale niektoré chyby jednoducho zabijú.

Hlavné výhody:
 • Je to slušný senzor
 • Nedostatok hry gýč v dizajne
 • Programovateľné tlačidlá
nevýhody:
 • Russification? Áno, aj keď angličtina dodá ...
 • Rýchlo sedí batéria
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Zaujímavé a pohodlné, ale samozrejme surové myši, a to aj s non-použiteľný softvér. Je to škoda, všeobecne.

Najlepšie univerzálne bezdrôtové myši

Logitech MX Master 2S Black Bluetooth
6 190

Prísny štýl, pohodlie a funkčnosť - ktoré sa dajú jednoznačne zapísať do zoznamu výhod tejto bezdrôtovej myši. Zvláštnosťou modelu je prítomnosť druhého rolovacieho kolieska pod palcom. Z tohto dôvodu sú tlačidlá „dozadu a dopredu“ usporiadané neobvykle - nad sebou. Nevyzerá to veľmi dobre, ale v praxi si na to rýchlo zvyknete, tlačidlá sú hravo ľahko rozoznateľné a pohodlné (ale stále stojí za to sa snažiť v obchode). Rolovacie koliesko má odpojiteľnú západku a z režimu plynulého rolovania s zotrvačnosťou sa môže automaticky vrátiť do normálneho režimu.

Pomocou proprietárneho softvéru je možné nakonfigurovať vymenovanie všetkých ovládacích prvkov. Okrem toho je tu špeciálne tlačidlo ovládania gesta - ak myšou podržíte toto tlačidlo, aktivuje sa naprogramovaná akcia. Technológia Logitech Flow je veľmi výhodná pri práci s viacerými zariadeniami (až tri): „spárovanie“ myši s nimi, napríklad pri pohybe kurzora na okraj monitora jedného počítača, môžete vidieť, ako sa okamžite prepne na ďalšie ovládanie kurzora. A nielen manažment - týmto spôsobom môžete dokonca pretiahnuť súbory zo zariadenia do zariadenia (hoci ovládače sú vlhké - názvy cyrilice sú „zlí“ priatelia). Počítače musia byť prirodzene v rovnakej sieti, káblové alebo Wi-Fi a musia byť vzájomne prístupné.

Snímač, aj keď nesvieti s DPI (až 4000, je tiež nakonfigurovaný prostredníctvom proprietárneho programu), má vysokú kvalitu - funguje aj na skle, jasne, bez „zamrznutia“ a narušenia. Napájanie pomocou vstavanej 500 mAh batérie, USB sa používa na nabíjanie. Okrem toho, pri pripájaní kábla sa myš neprepína do káblového režimu, pretože toľko modelov robí - robí sa účelne tak, aby sa nestratila možnosť „viac počítačového“ ovládania.

Hlavné výhody:
 • Dlhá práca na jedno nabitie
 • Klávesy s možnosťou opätovného výberu
 • Ďalšie rolovacie koliesko
 • ergonomika
nevýhody:
 • Surový softvér
 • Nastavenia sa ukladajú do shellu, nie do samotnej myši.
 • Určené len pre pravákov
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšia bezdrôtová myš pre prácu a hry (hoci DPI sa zdá byť príliš malá). V ruke sedí ako rukavica, ďalšie tlačidlá a gestá sú užitočnou vecou.
DELL WM514 Black-Silver USB
1 930
Pamätajte na starú štvorcovú myš s loptou? Je zrejmé, že pri vývoji modelu WM514 boli jasne spomenuté, nostalgické formy tejto myši jasne odkazujú na tieto časy. Nebojte sa však - v modernom laserovom senzore a vďaka symetrii bočných tlačidiel sa myš stala absolútne ambidextrálnou - dá sa použiť oboma rukami rovnako. Koleso má schopnosť ovládať sklon doprava / doľava.

Senzor má pevnú citlivosť 1000 dpi, čo je dosť pre väčšinu úloh - sotva niekto túto myš nakúpi na herné účely, ale môže byť zastúpený v rukách podnikateľa alebo programátora. Myš pracuje na rádiovom kanáli, kompletný hardvér je dostatočne kompaktný, aby ho vôbec nemohol dostať z notebooku. Napájanie - 2 batérie AA, ktoré poskytujú vynikajúcu výdrž batérie.

Hlavné výhody:
 • Štýlový a dôsledný dizajn, ktorý vyniká na bežnom hlučnom pozadí
 • Rovnaké pohodlie pre pravákov a ľavákov
 • Vysoká pracovná autonómia
nevýhody:
 • Žiadna podpora Bluetooth
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Myš nielenže vyzerá nádherne, ale aj dokonale sedí v ruke. Nemenil som batérie až sedem mesiacov.
Logitech MX Anywhere 2S Midnight Teal Bluetooth
5 040

Táto bezdrôtová myš sa dá nazvať „mladším bratom“ MX Master 2S - je menšia, ľahšia, sada ovládačov je „orezaná“, ale cena je tiež nižšia. Okrem toho, "one-handness", že nie je tak výrazný - to je ešte možné použiť ľavou rukou.

Veľa zdedila po "staršej sestre". V prvom rade ide o posuvné koliesko s dvojitým režimom, prepínané z krok za krokom na hladké. Aj koleso môže byť stlačené v boku. Snímač je rovnaký, s maximálnym rozlíšením 4000 DPI a rovnakou batériou. A, samozrejme, podporovaná technológiou Logitech Flow, o ktorej sme písali vyššie.

Problémy týchto myší sú však rovnaké. Prvý, aj keď nepoužívate štandardný Logitech Options shell pre nastavenia, je ovplyvnený nedostatočnou odozvou na kliknutie s kolieskom - tu táto akcia mechanicky prepína režim rolovania, stredné tlačidlo je zobrazené nižšie. To si bude musieť zvyknúť - najprv ruka automaticky stlačí koleso, a majiteľ bude kliatba z nedostatku výsledkov. Ak zadáte možnosti Logitech, pozrite vyššie.

„Vlhkosť“ softvéru, ktorý Logitech sám dlho pozná a je opravený nejako lenivo, úprimne, kazí potešenie z nákupu drahej myši. Ale to, čo jej neberie, je pohodlie: Logitech je Logitech, môžu sa mýliť v niečom, môžu byť o niečom leniví, ale stále vedia, ako urobiť myši.

Hlavné výhody:
 • Ergonómia, kvalitné materiály a spracovanie
 • Podpora viacerých zariadení
 • Dlhá práca na jedno nabitie
nevýhody:
 • Zle vyvinutý softvér
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Obchod sa mi páčil hneď, okrem toho je čip s prácou na viacerých počítačoch veľmi užitočný - často používam notebook a nemocnicu.

Najlepší bezdrôtový prenosný myš

Xiaomi Mi prenosná myš Gold Bluetooth
1 399

Naše hodnotenie pokračuje absolútne symetrickou bezdrôtovou myšou, ktorej dizajnéri boli jednoznačne inšpirovaní víziou primitivizmu "Apple" v dizajne. Je extrémne kompaktný, takže prenášanie spolu s prenosným počítačom nie je zložité a práca cez Bluetooth v štandardnom režime manipulátora (prepínaný posuvníkom zdola) vám umožňuje odmietnuť „extra“ dongle, ktorý tiež odoberá jeden z už nepotrebných USB konektorov. Je kompatibilný s tabletmi Android, smart TV a ďalšími zariadeniami, ktoré podporujú „modrý zub“.

„Plnka“ na myši je prekvapivo dobre zváraná - každý, kto mohol rozobrať lacnú čínsku myš, bude príjemne prekvapený neprítomnosťou „snot“ spájky a škvŕn tavidla. Prepínače sú mierne hlučné, rolovacie koliesko tiež nie je príliš hlasné, ale s dobre viditeľnými „krokmi“. Snímač je zvyčajne rozlíšenie „office-home“ pri 1200 DPI.

Dve batérie AAA sú zodpovedné za napájanie - bohužiaľ, aby sa znížili náklady, Xiaomi tu nevyužíva vstavanú batériu. Rýchlo sa vynakladajú - treba to mať na pamäti.

Bez toho, aby sme zistili chybu v kvalite spracovania, berieme na vedomie špecifickosť ergonómie - rovnako ako všetky ploché panelové myši, je špecifická a nie je vhodná pre každého.

Hlavné výhody:
 • Slušná stavba
 • Presný senzor
 • Práca v dvoch režimoch
 • Pohodlie prepravy
nevýhody:
 • Minimálna angličtina (nehovoriac o ruštine), maximálna čínština
 • Rýchla spotreba batérie
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Myš je roztomilý, chytí oko, vyzerá drahšie ako jeho cena. Je pravda, že to vyžaduje zvyk - špecifickú formu, nie "hunchbacked".
Logitech M720 Triathlon Black Bluetooth
4 305
Táto myš je skutočným vozidlom: môže pracovať s kompletným rádiovým modulom a cez protokol Bluetooth Smart, takže ho môžete bezpečne odniesť z domova s ​​prenosným počítačom bez toho, aby ste museli prepínať USB kľúč. Myš má pamäť pre tri zariadenia, s ktorými bude fungovať, prepínač na výber požadovaného zariadenia sa nachádza priamo pod palcom - doma s inteligentnou televízorom, v prípade potreby môžete rýchlo prepínať medzi počítačom a prenosným počítačom. Tlačidlo Select má vstavaný indikátor vybraného zariadenia. Pri detekcii dodaného hardvérového kľúča sa myš automaticky prepne na prácu s ním.

Usporiadanie myši - tradičné, podmienečne symetrické (posúvacie tlačidlá vpravo). Jeho zvlnený tvar s malou dĺžkou je veľmi pohodlný a pogumovaný povlak ho robí veľmi mizerným (aj keď by ste ho nemali brať so špinavými rukami). Koleso sa môže nakloniť doprava a doľava, čím sa získajú ďalšie riadiace funkcie.

Zdrojom napájania je jedna batéria typu AA, ktorá podľa výrobcu môže trvať celý rok.

Hlavné výhody:
 • Jednoduché prepínanie medzi rôznymi zariadeniami
 • Pohodlné uchopenie
nevýhody:
 • Povlak Marcoe
 • Pevná citlivosť (1000 dpi)
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Úžasne pohodlná myš - okamžité prepínanie medzi počítačom / prenosným počítačom / televízorom, pohodlnou rukoväťou, buggy senzorom.

Najlepšia ergonomická bezdrôtová myš

Microsoft Sculpt Ergonomic Mouse L6V-00005 Čierne USB
3 070
Microsoft Sculpt Ergonomic Mouse L6V-00005 LED optický manipulátor od spoločnosti Microsoft je navrhnutý tak, aby odstránil extra zaťaženie zo zápästia, čo robí prácu na počítači pohodlnejšou. Zlepšený tvar myši eliminuje výskyt mikrotraumy ruky a bolesti po náročnom dni. Myš má dve hlavné klávesy, hladké koliesko na rolovanie a pohodlné modré dotykové tlačidlo na prepnutie zaostrenia na úvodnú obrazovku. Citlivosť 1000 dpi stačí na prácu s kancelárskymi aplikáciami a internetom. Zariadenie je napájané dvoma štandardnými batériami do 6 mesiacov.
Hlavné výhody:
 • Veľmi zjednodušuje prácu s počítačom.
 • Dynamické, rýchle prebudenie
 • Ručne ľahko si zvyknete na tvar myši.
 • Atraktívne lesklé telo
nevýhody:
 • Vytvorená výhoda pod veľkou dlaňou
 • Docela hlasné tlačidlo stlačte zvuk.
 • Označený prípad
9.2 / 10
hodnotenie

Najlepšie lacné bezdrôtové myši

ASUS WT425 Čierne USB
1 290
Vďaka tejto tradičnej doplnkovej funkcii (prepínanie citlivosti 1000/1600 dpi, bočné rolovacie tlačidlá) má táto cenovo výhodná bezdrôtová myš príjemnú kvalitu, tiché mikrospínače pod klávesami a celkom dobrú ekonomiku (napájanie - jedna batéria typu AAA, indikátor vybitia). Pripojenie k počítaču alebo prenosnému počítaču - pomocou miniatúrneho vysielača a prijímača USB, ktorý sa môže skryť pri prenášaní v priestore pre batérie.

Z minusov myši si všimneme asymetriu prípadu a polohu senzora - prvá okamžite vyhodí ľavákov zo zoznamu zákazníkov (bohužiaľ, väčšina modelov s viac ako dvoma tlačidlami hreší), druhá bude vyžadovať závislosť. Nízka frekvencia interferencie senzora nebude pre hráčov žiadať - pri náhlom pohybe je možné zlyhanie polohovania (regulátor nerozpozná posunutie, ak existuje významný rozdiel v po sebe idúcich snímkach), ale počas normálnej prevádzky to nespôsobí žiadne problémy.

Hlavné výhody:
 • Tiché kľúče
 • Zostavte kvalitu
 • hospodárstvo
nevýhody:
 • Špecifická ergonómia (stojí za to vyskúšať si ho na paži pred nákupom)
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Namuchivshis s myšami za 400-500 rubľov, kúpil tento. Rozdiel v kvalite je oveľa väčší ako cenový rozdiel, takže som s nákupom spokojný!
HP K5D26AA Wireless X3000 Black-Red USB
830

Docela pekná bezdrôtová myš so známym logom na kufri - čo ešte chcete za tieto peniaze? No, okrem toho, že bočné tlačidlá by neboli zranené, je to stále užitočná vec, hoci by zbavila manipulátora čiastočnej ambidextrality. Pracuje len v tandeme s kompletným USB dongle a výrobca dokonca úplne zverejňuje svoje technické údaje (to znamená nielen „2,4 GHz“, ale výkon, počet kanálov v pásme a typ modulácie). ). Mimochodom, podľa vyššie uvedených údajov, môže dôjsť k zlyhaniu pri práci s niektorými smerovačmi Wi-Fi - s lacnými myšami, niekedy sa stáva, že musíte nútene vypnúť časť jazdných pruhov na routeri tak, aby dátový rádiový kanál „nenarazil“ myš.

Majte na pamäti, že rozmery myši sú malé - nie každá ruka sa hodí. Všeobecne platí, že je dobre stojí za peniaze.

Hlavné výhody:
 • Dobrý dizajn
 • Nízka hmotnosť
 • Pracujte z jednej batérie typu AA
nevýhody:
 • Nie je najlepším zdrojom pre snímač polohy kolies (bežný problém rozpočtových myší, možné zlyhania)
 • Malá veľkosť
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Ak je bezdrôtová myš potrebná „čisto na to“, bez požiadaviek na citlivosť alebo dodatočných tlačidiel, potom je to viac ako len slušná voľba.
Genius NX-7005 Čierne USB
550

Najviac to nie je klasická lacná bezdrôtová myš s 1000 DPI senzorom a tromi tlačidlami. Vlastne, to je dobre popísané cenou - to nesvieti so špeciálnou spoľahlivosťou, ale ak ste začali "oklamať" koliesko rolovacieho kolieska, nenechajte sa ponáhľať hádzať myšou alebo niesť ho späť do obchodu: skrutkovač, striekačku a tenký prameň bieleho liehu alebo benzínu "Kalosha" vnútri snímača "Cure" ju raz a navždy. Autor testoval na mnohých myšiach, a to nielen lacné: súčasný, ktorý začal pracovať nedostatočne týždeň po nákupe, po umytí funguje bez problémov po veľmi dlhú dobu po umytí. No, pre bezdrôtové myši za cenu, že niektoré modely s káblom nebudú špičkové, takéto chyby sú odpustiteľné - vyzerá to, že sú vložené mäkké kontakty, alebo je kódovač namazaný, keď je zostavený.

Zvyšok myši je celkom príjemný, batéria (s použitím jedného prvku AA) spotrebuje prijateľnú rýchlosť. Inštaláciou programu Smart Genius môžete nastaviť citlivosť DPI, rolovacieho kolieska. Mimochodom, mimochodom, to vám umožní konfigurovať klávesnicu a pracovať v rôznych aplikáciách (až do záznamu makier), aj keď vaša klávesnica nie je od Logitech. Užitočné plus, však?

Hlavné výhody:
 • Nízka cena
 • Mierna spotreba energie
nevýhody:
 • Kvalita zostavenia zodpovedá cene.
 • Nie je to najviac "húževnatý" senzor
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Zvyčajná lacná myš funguje - a čo od nej chceš?

Ako si vybrať bezdrôtovú myš?

Okrem vlastností, ktoré sú spoločné pre všetky myši (citlivosť a typ snímača, ergonómia atď.), Bezdrôtové majú svoje vlastné nuansy:

 • Typ pripojenia: Myš môže pracovať cez rádiový kanál pomocou USB kľúča a cez vstavaný Bluetooth. Pre PC je prvá možnosť optimálna, pretože nie je toľko základných dosiek s integrovanými adaptérmi Bluetooth. Väčšina myší je však vybavená ultrakompaktnými kľúčmi, ktorých hlavnou nevýhodou je malý rádius komunikácie: ak je systémová jednotka pod stolom, potom pri pripájaní modulu k zadným konektorom USB už môžu byť problémy s komunikáciou. To pomôže USB predlžovací kábel, ktorý niektoré myši majú v súprave. No, Bluetooth je skvelé notebooky - v tomto prípade nemusíte obsadiť porty, ktoré sú zvyčajne trochu. Mnohé myši umožňujú používať dongle aj Bluetooth - to je veľmi výhodné, ak potrebujete pracovať striedavo s prenosným počítačom a so stacionárnym PC.
 • Typ napájania: Sú tu dve možnosti - vymeniteľné batérie AA / AAA (môžu byť nahradené niklovými batériami, ak je to potrebné) alebo vstavané batérie. Batérie sú pohodlné s dobrým zdrojom a náhradným pomerom, ale ak si kúpite dve sady batérií, nebudete musieť trpieť zábudlivosťou, keď sa staré batérie vybijú a vy ste si nekúpili nové - stačí vymeniť sadu za starú. Akumulátory na druhej strane umožňujú úplne sa zbaviť náhleho výpadku komunikácie - buď pravidelne pripojte myš k USB káblu (modely s konektorom), alebo ich jednoducho vložte do nabíjacej stojany v noci.

Je charakteristické, že herné myši s bezdrôtovým pripojením sú menšie ako ich „sledovaní“ bratia. Hlavným dôvodom tu nie je ani to, že náhla strata komunikácie uprostred hry môže viesť k nákupu novej myši (na rozdiel od káblových, je tak pohodlné hodiť ich do steny s hnevom!), Ale pri spotrebe energie: vysoko kvalitný senzor s vysokou citlivosťou a frekvenciou hlasovania bude vyžadovať výkonný regulátor, plus pamäť pre nastavenia a makrá, plus všadeprítomné svetlo ... To všetko potrebuje veľa prúdu, čo nemá najlepší vplyv na autonómiu práce.

Loading...