7 najlepších AV prijímačov

Keď chcete dostať všetko v jednom

Myšlienka kombinovať všetky domáce multimediálne zariadenia pod spoločnou kontrolou nie je nová, ale bolo to s vylepšením digitálnej technológie, že sa dostala do plnej realizácie. Moderný AV prijímač je zariadenie, ktoré môže „slúžiť“ na viackanálovú akustiku, prijímať signály zo širokej škály zariadení: od najnovšieho iPhone alebo optického vstupu k archaickému gramofónu pre vinyl, vyzdvihnúť zvuk z kanála HDMI domáceho kina, dekódovať a spracovať mnoho digitálnych formátov priestorový zvuk. „Srdcom“ takýchto zariadení je výkonný DSP (signálový procesor), ktorý spracováva prichádzajúci digitálny signál (vrátane signálu prijatého z interného ADC na analógových vstupoch) a prenáša ho do zväzku „zosilňovač D / A“.

Samozrejme, ideologické audiofily si uvedomujú prítomnosť digitálnych obvodov v zariadení, ale každý iný užívateľ, ktorý nevyžaduje prítomnosť polovičného centra rádiových trubíc a transformátorov, bude mať viac ako dostatočnú kvalitu zvuku AV receivera a najširšie možnosti konfigurácie nebudú zbytočné. V našom hodnotení - len tie najlepšie AV prijímače (podľa posudkov expertov a bežných zákazníkov).

Hodnotenie najlepšie AV-prijímače 2018-2019 rok

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie AV prijímače najvyššej triedy1Onkyo TX-RZ31009.9 / 10189 990
2Marantz SR80129.8 / 10314 000
Najlepšie AV prijímače strednej triedy1Denon AVR-X4500H9.9 / 10119 990
2Onkyo TX-RZ8309.7 / 1099 900
3Pioneer VSX-LX5039.4 / 10129 990
Najlepší základný AV prijímač1YAMAHA RX-V5859.7 / 1038 990
Najlepší vysokokvalitný AV prijímač1Arcam AVR8509.8 / 10604 990

Najlepšie AV prijímače najvyššej triedy

Onkyo TX-RZ3100
189 990
Nebrali sme skutočné príšery ako McIntosh MX122 s cenou porovnateľnou s cenou nového auta za hodnotenie najlepších AV prijímačov, takže Onkyo TX-RZ3100 bol tou najlepšou voľbou pre túto kategóriu. Svoje schopnosti môžete zoznamovať dlhú dobu, ale je lepšie sa pozrieť na zadný panel, aby ste videli na ňom 85 (!) Rôzne konektory na prepojenie s perifériami a zdrojmi signálu.

Vstavaný zosilňovač je schopný obsluhovať akustiku 11,2 formátu a poskytuje výkon na kanál 200 wattov. Všimnite si však, že táto sila je indikovaná v harmonickom pomere 1% - samozrejme, môžete počúvať hudbu, ale je nepravdepodobné, že by niekto stlačil watty na vnímateľné skreslenie zo zariadenia s takou cenou. Pri 100 wattoch zosilňovač poskytuje harmonický faktor len 0,04%.

Milovníci „teplého vinylového zvuku“ tu nájdu phono stage pod MM hlavou (phono kazeta s pohyblivým magnetom), tento zosilňovací kanál poskytuje viac ako dostatočný pomer signálu a šumu 90 dB pre vinyl. Ak dávate prednosť moderným technológiám, zvuk môže byť prenášaný cez linkový vstup, aspoň cez jeden z 8 HDMI kanálov, aspoň v optike, aspoň cez Bluetooth, alebo aspoň pri prehrávaní súborov z flash disku, a to nie je všetko.

Digitálnu konverziu po DSP na analógový signál zabezpečujú dva Asahi Kasei AK4490 DAC na predných kanáloch pracujúcich na vzorkovacej frekvencii 384 kHz, na ostatných kanáloch je 768 kilohertz AK4458 a 192 kilohertz AK4388. Vzhľadom k tomu, že aj štúdiové štandardy, 192 kHz je už považovaný za dostatočnú frekvenciu, Onkyo TX-RZ3100 môže byť považovaný za plnohodnotný high-end vo svojej digitálnej časti.

Hráči sa budú zaujímať o herné nastavenia digitálnych procesných obvodov v štyroch rôznych režimoch, pre fanúšikov „čestného“ zvuku, naopak, existuje režim Pure Audio s minimálnym množstvom spracovania signálu.

Hlavné výhody:
 • Rozsiahly partner s periférnymi zariadeniami
 • Nízka úroveň harmonických pri dostatočne vysokom výkone kanála
nevýhody:
 • Phono stage podporuje iba MM senzory.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Úprimne povedané, za rok som nezistil polovicu možností tohto prijímača. Ale hlavná vec pre mňa je, aký zvuk to má.
Marantz SR8012
314 000

Prvý v histórii prijímača formátu Marantz 11.2 sa podarilo zozbierať impozantnú partiu ocenení z profilovej tlače. Bude to univerzálne riešenie pre domácnosť - a pre nostalgické prehrávanie vinylov a pre bezstratovú hudbu a pre filmy. Áno, dokonca aj beh na počítači pripojenom k ​​prijímaču, Hunter: Call of the Wild a putovanie okolo Hirschfelden bude skutočným potešením - vtáky lietajúce nad hlavou, zvuk vetra v korunách stromov sa stávajú tak objemnými, že ani zbraň sa nebude zdráhať dosiahnuť.

Pre zvukový výstup do reproduktorov sú zodpovedné 11 diskrétnych zosilňovačov. V stereo režime, prijímač je schopný poskytovať 140 wattov na kanál (akustika - 8 ohmov), neprekračujúci THD úroveň 0,05%. Automatické ladenie frekvenčnej odozvy na konfiguráciu akustiky sa vykonáva pomocou Audyssey MultEQ XT32 - to je najflexibilnejší a najpresnejší systém Audissey. Samozrejme, nie je to schopnosť Diraca alebo hymny hymny, ale budete cítiť rozdiel v slepom teste?

Vo svojej cenovej kategórii môžete tento prijímač rozpoznať ako jeden z najlepších a podporuje všetky potrebné technológie kódovania a spracovania zvuku, môže byť integrovaný do domácej bezdrôtovej siete a výrobca nezabúda na pravidelnú aktualizáciu softvéru.

Hlavné výhody:
 • Množstvo analógových a digitálnych I / O
 • Phono štádium
 • Použitie Audyssey MultEQ XT32 na nastavenie zvuku
nevýhody:
 • Nevhodné ovládanie z konzoly
 • Vysoká cena (už môžete začať rozmýšľať - a nepridávať ju do hymny?)
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci, výkonný a detailný zvuk, prijímač dokáže plne odhaliť možnosti špičkovej akustiky.

Najlepšie AV prijímače strednej triedy

Denon AVR-X4500H
119 990

Prijímač formát 9.2 zdvihol bar, predtým stanovené "tri tisíce a päťsto" model. Dostal štyri signálne procesory SHARC, podporu pre Auro 3D okrem bežných Dolby Atmos a DTS: X, automatickú kalibráciu MultiEQ XT32 od Audissey. Výkon výstupných kanálov je až 200 W, pravda, najmä pre kliešte: zosilňovač poskytuje takýto výkon len v jednokanálovom režime na akustickú akustiku so šiestimi ohmami s harmonickým pomerom 1%. V reálnych podmienkach (a len v stereo režime) nie je na kanál viac ako 125 W, harmonická úroveň akustického rozsahu je celkom slušná na 0,05%. Ale, samozrejme, toto nie je nekompromisný high-end alebo audio Hi-Fi - no, takže rozdiel v cene je zrejmý.

Súbor vstupov je dostatočný pre každý prípad použitia. Tam je phono fáze, päť riadkových vstupov, "číslo" na optiku a koaxiálny kábel, Bluetooth, Wi-Fi a AirPlay nie sú zabudnuté. Prijímateľa na súčasnej cenovej úrovni možno jednoznačne odporučiť ako najlepšieho zástupcu „strednej triedy“ - čo v skutočnosti urobíme.

Hlavné výhody:
 • Podpora Audissey MultiEQ XT32
 • Kvalitná kvalita zvuku
 • Možnosť bi- a triampingu
nevýhody:
 • Zahrnutie Auro 3D robí zvuk na "top" trochu tvrdý
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Za tieto peniaze, ako sa mi zdá, je určite najlepší AV prijímač - zvuk je už veľmi blízko vyššej triedy.
Onkyo TX-RZ830
99 900

Ďalší dobrý 9,2 formát prijímač, ale tentoraz z Onkyo. Výrobca s potešením oznamuje, že tento model získal certifikát THX Certified Select, to znamená, že jeho zvuk možno považovať za referenciu pre domáce kiná. Ale s jedným „ale“ - podobne ako ostatné prijímače, ktoré nie sú audiofilovými triedami, sa nízky harmonický koeficient (v tomto prípade 0,08%) dosahuje len pri polovičnom výkone a nie pri menovitom výkone. A stále zostáva, ostatné veci sú rovnaké, vyššie ako Denon AVR-X4500H - takže poradie najlepších AV prijímačov v tomto poradí.

AccuEQ Advance je zodpovedný za „zarovnanie“ viackanálového zvuku v kombinácii s AccuReflex, ktorý je zodpovedný za „fázové“ nastavenie fáz zvlášť. Jeho použitie na sledovanie filmov s multikanálovou akustikou v spojení s počítačom alebo konzolou na ozvučenie hier - sila Onkyo, systém dokonale rozdeľuje zvukové zdroje v priestore, poskytuje vynikajúce pracovné výkony z objemových skokov až na najnižšie frekvencie - vďaka vysoko kvalitným veľkokapacitným kondenzátorom v napájacom zdroji.

Ale hudba, úprimne povedané, je nudná - nech Onkyo ponúka veľa technológií určených špeciálne na prehrávanie audio obsahu, ale zvuk v porovnaní s Denonom zjavne stráca. Pre každého z nich: niekto potrebuje AV prijímač ako centrálnu časť audio systému, niekto uprednostňuje rozpadať sa na pohovke pred širokouhlou obrazovkou.

Hlavné výhody:
 • Dobré multikanálové ladenie zvuku
 • Certifikovaný certifikát THX
nevýhody:
 • Nie je to najlepšia úroveň THD pre túto triedu.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Onkyo - to je Onkyo, zvuk nie je vôbec sklamaný.
Pioneer VSX-LX503
129 990

Podľa charakteristík je zvuková cesta Pioneer podobná ako Onkyo - rovnaké 0,08% harmonické pri polovičnej hodnote 180 W nominálneho výkonu. Ale zároveň je to oveľa drahšie a vyzerá to ešte lacnejšie. Plastový panel na prijímači viac ako sto tisíc? Ste vážne

Ak Onkyo už mal zle postavenú postavu v smere kín / počítačových hier, potom v Pioneer je ešte silnejší. Áno, prijímač funguje dobre so zvukmi záberov, explózií a iných špeciálnych efektov, vytvára dobrý zvukový priestor, ale ak zapnete bežný vysokokvalitný stereo nosič, ako si o tom môžete myslieť - a čo som vlastne zaplatil? Samozrejme, ak existuje skúsenosť s "komunikáciou" s inými prijímačmi. Je nepohodlné, že nie je možné uložiť niekoľko profilov nastavení pre rôzne miesta počúvania - v miestnosti s veľkou plochou, úpravou zvuku pre pohovku a jej opätovným vložením do kresla, okamžite pochopíte, že ide o jednoznačnú nevýhodu.

Hlavné výhody:
 • Dobrý vývoj viackanálového zvuku "v režime kina"
 • Možnosti prenosu širokého mediálneho obsahu
nevýhody:
 • Určite to nie je najlepšie hudobné riešenie pre peniaze.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Film je odhalený pre všetky peniaze av moderných hrách s vyvinutým viackanálovým zvukom - skvelý.

Najlepší základný AV prijímač

YAMAHA RX-V585
38 990

Yamaha sa tradične teší kvalite zvuku. S 110 dB SNR, prijímač zapadá do harmonického pomeru 0,09%, ktorý poskytuje 80 W na kanál v stereo režime (6 ohm akustika). Ale obchodníci už „maľovali“ nominálny výkon v cestovnom pase - 145 wattov je k dispozícii len pri práci na jednom kanáli a na monstróznej úrovni SOI na 10 percentách. Tu, okrem toho, že nórsky čierny počúvať v skutočnosti.

Áno, o hudbe - hlavnom profile spoločnosti, pretože aj logo zobrazuje tri ladiace vidlice, to je okamžite pociťované. Ak je prioritou pri kúpe prijímača s obmedzeným rozpočtom máte hudbu, potom za tieto peniaze autor osobne odporučí Yamaha. Pokiaľ ide o filmy alebo 3D hry, podpora rôznych formátov zo starého Dolby Digital na všetky druhy možností DTS bude veľmi vítaná.

Všimnite si, že pri použití tohto 7.2-kanálového prijímača v stále populárnom formáte 5.1 je možné konvertovať predné reproduktory na biamping. Výstupné stupne všetkých kanálov sú „staré dobré“ triedy AB s diskrétnymi tranzistormi Toshiba.

Hlavné výhody:
 • Kvalita spracovania zvuku
 • Podpora pre aktuálne viackanálové audio formáty
 • Možnosť pracovať s bezdrôtovými reproduktormi prostredníctvom aplikácie MusicCast
nevýhody:
 • Vo veľkých miestnostiach, kde bude potrebné zvýšiť výstupný výkon, bude už viditeľné zvýšenie skreslenia - ale prečo kupovať prijímača tejto triedy za takýchto podmienok?
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Ako sa hodí "Yamaha", znie to ako drahšie ako to stojí.

Najlepší vysokokvalitný AV prijímač

Arcam AVR850
604 990

Anglická firma Arcam, ktorú založili študenti Cambridge v druhej polovici sedemdesiatych rokov, je výberom ľudí, ktorí si cenia kvalitu, nie propagáciu mena medzi masami. Vrchný AV prijímač FMJ (v tomto prípade to znamená, že nie je to Full Metal Jacket, obyčajná Heap, ale Faithful Musical Joy) ponúka silný a zároveň vysoko kvalitný zvuk: THD zostáva 0,02% cez štyri reproduktory. audio frekvencie do 200 wattov na kanál, ak hovoríme o stereo prehrávaní. Pri použití všetkých siedmich kanálov, úroveň skreslenia nevyhnutne stúpa, ale len v číslach, a nie uchom. A potrebujete takú energiu v interiéri?

Zosilňovací obvod je vyrobený v "anglicko-japonskej" triede G, čo nie je prekvapujúce. Z tohto dôvodu sa zosilňovač, aj keď ho naplníte, nezmení na domáce kúrenie, spotrebuje viac ako jeden a pol kilowattov. Avšak dosť čísel (pokiaľ je to možné), poďme hovoriť o tom, čo chcú od nás viac ako pol milióna.

Pre viackanálové systémy je dôležitá šírka možností adaptácie zvuku pre konkrétnu konfiguráciu reproduktorov v konkrétnej miestnosti. V modeli AVR850 nepoužívali malé veci pomocou multikanálového ekvalizéra Dirac, ktorý je základom Univerzity v Uppsale (mimochodom najstarší v celej Škandinávii). Nezáleží na tom, aké zvláštne to môže znieť pre spevnené audiofily, ale na nastavenie zvuku, ktorý potrebujete na pripojenie notebooku k prijímaču - po zozbieraní informácií o „zvukovom portréte“ systému a miestnosti ho prenesie na server Dirac Live, kde sa bude analyzovať a konvertovať na frekvenčný a časový profil korekciu pre každý z kanálov. Výsledok je naozaj skvelý: prijímač môže korigovať ani tie lineárne (alebo „charakterové“ akustiky - zvoliť si definíciu chuti) akustiky.

Sada rozhraní je vhodná pre budovanie akejkoľvek konfigurácie, ktorá príde na myseľ. Nepokúšame sa ich ani vymenovať - ​​konektory môžete začať počítať sami. Prijímač je rovnako vhodný na počúvanie hudby a na prácu v domácom kine, zvuk v oboch prípadoch nespôsobí cenzúru. Je to, že absencia phono fázy v zariadení tejto úrovne vyzerá divne.

Hlavné výhody:
 • Kvalita zvuku
 • Najlepší systémový systém multikanálového zvuku Dirac Live
 • Podpora Dolby Atmos, DTS vo všetkých jeho variantoch, IMAX Enhanced
nevýhody:
 • Nízke informatívne zobrazenie
 • Nedostatok phono stage pre vinyl
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Všestranný a výkonný prijímač naozaj vysokej triedy, schopný dodať zvuk v akejkoľvek konfigurácii bez dlhého rozruchu s nastaveniami.

Ako si vybrať dobrý AV receiver

Po prvé, porovnajte charakteristiky cesty zosilňovača s očakávanou akustikou: nemusíte preplatiť dodatočné kanály, ak máte doma reproduktory 5.1. Je lepšie investovať do kvality zvuku, zatiaľ čo by ste sa nemali pozerať na špičkový výkon (v skutočnosti dokonca 50 wattov na kanál v systéme 5.1 dá 300 wattov „non-Chinese“, čo je veľa), ale nelineárny koeficient skreslenia (SOI, THD) ) - čím je menší, tým lepší je zvuk, tým menej harmonických. V prípade polovodičových zosilňovačov je to dôležité - ak trubica s jedným koncovým zakončením aj s THD pod 5-7% znie príjemne pri uchu, pretože zvuk bude obohatený predovšetkým rovnomernými harmonickými (to je čisté podtóny znejúcich poznámok), potom pre tranzistorové kaskády len rezanie počúvanie nepárnych harmonických, vyradených z čísla noty disonanciou. Tu a 1% je už veľmi nápadné a nepríjemné.

Keďže AV prijímač je najčastejšie zakúpený pre montáž domáceho kina, je najlepšie, aby zariadenie vnímalo čo najviac formátov priestorového kódovania - pokrok sa nezastavil, a je len málo príjemné vedieť, že nový disk znie ako pár rokov. "Nie je to tak." V prvom rade ide o nový formát DTS: X, ktorý sa má propagovať aj v streamovanom mediálnom obsahu, v Blu-ray sa používa od roku 2015. DTS: X je atraktívny a pre zložité reproduktory je to mixovanie, tj priestorové rozloženie zvuku do viacerých kanálov (napríklad od 5,1 do 9,2), funguje lepšie ako v spoločnom Dolby Atmos.

Majte dobré nákupy!

Loading...