15 najlepších počítačových myší

PC hlodavce

Myš ako ergonomický a funkčný manipulátor sa vlastne stala štandardným počítačovým riadiacim zariadením vo výške grafických riadiacich systémov. Dokonca aj majitelia notebookov, ktorí majú vstavaný touchpad, sa snažia mať po ruke „myš“ a prepínať ju, ak je to možné.

Užívatelia sa často stretávajú s problémom výberu spoľahlivej a vysoko kvalitnej myši pre svoje zariadenia, pretože v súčasnosti ich sortiment zahŕňa stovky položiek. Moderné myši sú prezentované v obrovskom sortimente - od tých najjednoduchších kancelárskych, kde je ergonómia primárne vyžadovaná od štandardnej sady tlačidiel a kolieska, až po herné, ktoré umožňujú prispôsobiť nielen účel mnohých tlačidiel, ale aj tvar tela a hmotnosť zariadenia. Rozsah cien v obchodoch už nie je čas, ale desiatky krát. Čo si vybrať v tejto odrode? Dnes sa pozrieme na najpohodlnejšie a najfunkčnejšie myši na trhu v rokoch 2018-2019 bez toho, aby sme zabudli na spoľahlivosť.

Kategórie výberu budú jednoduché:

 • K dispozícii myš - Lacné a pohodlné zariadenia pre tých, ktorí dostatočne ticho základné funkcie, ktoré každá myš môže poskytnúť.
 • Myši strednej a vysokej triedy pre prácu - nástroje editor fotografií, dizajnér, ktorý vám umožní doladiť pracovný nástroj pre seba.
 • Rozpočtová herná myš - v tomto segmente, ak nevenujete pozornosť samotnému dizajnu, najdôležitejšou vecou je kvalita snímača a schopnosť prispôsobiť ho rôznym úlohám, prednostne rýchlemu prepínaniu citlivosti (presné cielenie / ostré manévre).
 • Špičkový segment hernej myši - výber kybernetického športovca alebo vychvaľujúci predmet pred spolužiakmi, flexibilný v nastaveniach a ideálne prispôsobiteľný ich priľnavosti.

Zostavili sme rebríček 15 najlepších počítačových myší, ktoré môžu uspokojiť požiadavky každého kupujúceho. V tomto článku, na základe spätnej väzby od používateľov, sa zvažujú všetky výhody a nevýhody populárnych modelov. V dnešnom rebríčku sú zapojené iba káblové myši s rozhraním USB (okrem jedného rozpočtového modelu): pre najlepšie bezdrôtové myši sme poskytli náš článok, zastarané rozhranie PS / 2 (ktoré sa objavilo v roku 1987!) Je zbytočné na prenosných počítačoch a moderných počítačoch. Ak sú voľné porty USB také dôležité, potom možno myš USB pripojiť k existujúcemu portu PS / 2 prostredníctvom jednoduchého adaptéra.

Hodnotenie najlepších počítačových myší v roku 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšia lacná počítačová myš1Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse Čierne USB9.8 / 101 770
2ASUS UT200 Čierne USB9.6 / 10794
3Káblová myš HP X500 čierna USB769.3 / 10550
4Microsoft Compact Optical Mouse 500 Čierny USB9.3 / 10850
5Genius NetScroll 100 Silver-Black PS / 29.0 / 10310
6Gembird MOP-405-B Modré USB8.9 / 10360
Najvyššie stredné / vysoké myši pre prácu1ZOWIE GEAR FK1 Black USB9.8 / 104 825
2ZOWIE GEAR ZA11 Čierne USB9.1 / 105 040
Najlepší rozpočet Gaming Mouse1A4Tech X-710BK Čierne USB9.6 / 101 160
2Logitech Gaming Mouse G300s Čierne USB9.5 / 102 381
3A4Tech XL-747H Čierne USB9.5 / 101 610
4Redragon GAINER Čierne USB9.0 / 10720
Najlepšia prémiová herná myš1Logitech G502 PROTEUS CORE Čierna9.8 / 105 650
2SteelSeries Rival Optical Mouse Čierne USB9.8 / 101 160
3ASUS ROG Gladius II Pôvod9.7 / 105 690
4Tt eSPORTS od Thermaltake Nemesis Switch Optický RGB čierny USB9.6 / 106 450
5SteelSeries Sensei 310 Black USB9.5 / 105 440
6MSI Clutch GM60 GAMING Myš, čierna, RGB, USB9.4 / 104 150

Najlepšia lacná počítačová myš

Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse Čierne USB
1 770
Napriek slovu „Gaming“ v názve, táto herná myš môže byť volaná len na reklamné účely - skôr je to len pohodlná myš pre prácu s kancelárskym softvérom, prehliadačom atď., Pričom je vybavená vynikajúcim senzorom.

Senzor je tu naozaj vynikajúci - maximálna citlivosť 6000 dpi a vysoká frekvencia hlasovania umožňujú presne určiť pohyb na akomkoľvek povrchu, používateľ má štyri flexibilne programovateľné nastavenia, ktoré môžu byť iterované pomocou tlačidla za volantom alebo manuálne aktivované pomocou štandardného softvéru. Súčasne pamäť nastavení nie je viazaná na softvér, ale pracuje so samotnou myšou - keď nastavíte štyri možnosti citlivosti, nemôžete sa obávať, že sa zaseknú, keď pripojíte myš k inému počítaču alebo po vypnutí napájania.

Štandardná je sada gombíkov, doplnená dvomi bočnými "letákmi" a už spomínaným prepínačom citlivosti. A hmotnosť a veľkosť myši možno považovať za stredne pohodlnú - spadne do malej a celkovej dlane.

Takže pre každodenné použitie je to skutočne jedna z najlepších počítačových myší. Je škoda, že za zbytočné programovateľné podsvietenie musíte zaplatiť navyše (toto je pravdepodobne jediný viditeľný atribút myši “a hlasno sa ozve gombík tlačidiel.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúci senzor
 • Schopnosť doladiť citlivosť, ktorá je pre vás vhodná
 • Dobrá ergonómia
nevýhody:
 • Nepotrebné atribúty "pseudogame"
 • Hlasné klávesy
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Nemám rád príslušenstvo s podpisom "hra", ale táto myš sa mi zdala byť príjemná a cena je vzhľadom na kvalitu senzora celkom prijateľná. Nuž, nelejte ako tri ruble.
ASUS UT200 Čierne USB
794
Táto myš má tradičné usporiadanie bez dizajnérskych ozdôb, hrubý náter pohodlne sedí v ruke. Senzor má konštantnú citlivosť 1000 dpi, ktorá je vhodná pre väčšinu používateľov, s výnimkou tých, ktorí sú zvyknutí na „dubové“ myši s nižším cenovým segmentom, na prvý pohľad sa to bude zdať kruté.

Schopnosť pracovať na rôznych povrchoch, pohodlné uchopenie ľavou a pravou rukou sú dobrými odporúčaniami pre myš, ktorá stojí o niečo viac ako 700 rubľov. Pre väčšinu možností inštalácie pre systémovú jednotku stačí jeden a pol metra kábla.

Samozrejme, že tvorcovia zariadenia môžu byť obviňovaní z pevného kábla alebo lacno vyzerajúceho plastu, ale za takúto cenu (a to bolo v poslednej dobe v hodnote 300-350 r), to je skôr otravné ako skutočná nevýhoda.

Hlavné výhody:
 • Dobrý senzor
 • Pohodlné uchopenie
nevýhody:
 • Minimálna sada kľúčov
 • Hlasné mikrospínače
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi dobrá a lacná za bežné ceny myši. Pohodlné mne a mojej žene.
Káblová myš HP X500 čierna USB76
550
Ultrabudgetary myš, ale z vážnej značky? Tento návrh môže byť zaujímavý pre mnohých, najmä majiteľov veľkých kefiek - za peniaze sa veľká myš tak ľahko nedá nájsť.

Konzervatívny dizajn neznamená, že lacný plast zachytí oko, senzor s citlivosťou 800 dpi uspokojí väčšinu používateľov. Samozrejme, že presné umiestnenie kurzora, najmä pri práci priamo na stole, bude ťažké, ale pomocou rozpočtu myši pre to je podobný jemný masochizmus.

Čo je naozaj stojí za to písať nevýhodu je lacný a pevný kábel. Postupom času to môže viesť k večnej chorobe káblových myší - zlomenina jadra v mieste vstupu kábla do puzdra, hoci podľa spätnej väzby od používateľa neexistujú žiadne vážne problémy s káblom na zariadení HP X500.

Hlavné výhody:
 • Viac ako prijateľná cena
 • Prijateľná kvalita snímača
nevýhody:
 • Lacný a pevný spojovací kábel
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Za vaše peniaze, myš funguje naozaj dobre, a dokonca aj pokojne skúsenosti pádu zo stola.
Microsoft Compact Optical Mouse 500 Čierny USB
850

Kompaktná počítačová myš od spoločnosti Microsoft získala svoje miesto v rebríčku najlepších vďaka optickej technológii Microsoft Optical Techology, ktorá ju robí obľúbenou pre majiteľov notebookov. Malé rozmery vhodné pre obmedzené pracovné priestory. Myš sa vyznačuje minimálnou hmotnosťou a jednoduchým ergonomickým dizajnom. Myš je vyrobená z plastu, príjemná na dotyk a tichá a plynulá.

Hlavné výhody:
 • hustota
 • Tiché a spoľahlivé rolovanie
 • Nízka hmotnosť
 • Navrhnuté pre prácu s notebookmi
nevýhody:
 • Nie sú k dispozícii žiadne iné farebné možnosti.
 • 800 dpi neregulované rozlíšenie
9.3 / 10
hodnotenie
Genius NetScroll 100 Silver-Black PS / 2
310

Jedna z nákladovo najefektívnejších počítačových myší s káblovým rozhraním PS / 2, ktorá získala najväčšiu popularitu medzi vlastníkmi počítačov. Optická LED myš, vyrobená v minimalistickom štýle a dostupná v niekoľkých farbách, ideálna pre kancelárske stoly. Ak sa pri výbere myši, spoľahlivosť, trvanlivosť a nízke náklady stávajú hlavnými kritériami, potom Genius NetScroll 100 je bezpodmienečnou voľbou.

Hlavné výhody:
 • Na väčšine povrchov funguje bez podložky.
 • Perfektná hodnota za peniaze, spoľahlivosť a pohodlie
 • Hladké stlačenie tlačidla
nevýhody:
 • Špinavé odspodu
 • Docela hrubý drôt, ktorý môže spôsobiť nepríjemné pocity pri práci
 • Nie je vhodný pre elektronické športové hry a profesionálne aktivity.
9.0 / 10
hodnotenie
Gembird MOP-405-B Modré USB
360

Z extrémne lacnej myši je ťažké čakať na niečo nezvyčajné: existujú iba tri tlačidlá štandardnej sady, snímač 1000 DPI. Avšak za takú cenu má dobrú stavbu a viac či menej tiché „mikriki“, čo nie je zlé.

Ergonómia je klasika, bez dizajnérskych pôžitkov, ktoré často spôsobujú viac škody ako úžitku. V ruke, obzvlášť malá, myš sedí dobre - a to vpravo, to vľavo. Takže, ak potrebujete len jednoduchý dobrý rozpočet myš, tak prečo nie?

Hlavné výhody:
 • Slušná kvalita za túto cenu.
 • symetria
nevýhody:
 • Snímač s nízkym rozlíšením
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Mimochodom, myš je ako myš, už funguje slušne - za takú cenu je pekná.

Najvyššie stredné / vysoké myši pre prácu

ZOWIE GEAR FK1 Black USB
4 825
Klasika žánru v snahe o maximálnu stručnosť je matná čierna, ale tvorcovia Zowie Gear FK1 ho mierne nariedili na žiarivo žlté koleso. Symetrické puzdro je doplnené symetrickým usporiadaním bočných tlačidiel, takže táto myš je ideálna aj pri ľavotočivom, aj pravotočivom, hoci ambidextra.

Klasické kontúry bez dizajnérskych pôžitkov sú naozaj pohodlné a vysoko citlivý snímač (3200 dpi) zaisťuje perfektné umiestnenie aj pri malom odstupe od nosného povrchu. Ak potrebujete časté presné presúvanie kurzora, je to neoceniteľné - jemná práca s fotografiami, zvýraznenie potrebných detailov v najkomplikovanejšej zostave alebo nastavenie ovládačov DAW počas živej práce so zvukom z FK1 sa stáva najjednoduchšou úlohou.

Zároveň sme sa opäť uistili, že slovo „hra“ v zozname charakteristík na oficiálnej stránke je skôr marketingovým trikom - napríklad pre lakonické formuláre možno prepínač dpi na spodnej strane hry považovať za nezmysel. Celkovo sú k dispozícii štyri postupne zvolené predvoľby (400, 800, 1600 a 3200 dpi), z ktorých každá zodpovedá svojmu žiaru indikátora v tlačidle. Hráči nebudú mať radi malý počet tlačidiel, ktoré tiež nie sú programovateľné. Takže volať túto myš ako pracovný nástroj, nikdy nehrešíme proti pravde.

Hlavné výhody:
 • Perfektné prispôsobenie pre použitie akoukoľvek rukou.
 • Vynikajúca kvalita snímača
nevýhody:
 • Značkový plast
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľké pohodlie v práci, a to s akoukoľvek rukou (a ja, aj keď pravou rukou, niekedy obrátiť na ľavú rukoväť, keď v AutoCAD som aktívne pracovať s klávesnicou).
ZOWIE GEAR ZA11 Čierne USB
5 040

Navonok navonok vyzerajúca myš stojí veľa a jeden bezdôvodne sa chce opýtať - odkiaľ táto cena pochádza? Jeho Avago PMW3310H senzor s 3200 DPI pred piatimi alebo šiestimi rokmi bol považovaný za špičku pre herné manipulátory, ale teraz, ako vidíte, je podstatne nižší ako nový rad. Ale stále má vynikajúcu linearitu a "húževnatosť" - v pracovných aplikáciách, kde myš vyžaduje presný a predvídateľný pohyb kurzora (a, nedovolí, bez automatického zrýchlenia), vlastnosti tohto senzora budú stačiť s rezervou. Preto sme sa rozhodli zaradiť myš do tejto kategórie a jej dizajn je vhodný pre pracovisko.

Vezmite prosím na vedomie, že prípad má mäkký náter, ktorý nemá ani náznak oleofóbnosti, veľmi rýchlo zbiera odtlačky prstov. To, snáď, väčšina zo všetkých kazí dojem z myši.

Mikrospínače pod ľavým a pravým tlačidlom sú od spoločnosti Omron „dvadsať milióntin“. Takýto zdroj nie je zlý a hernými štandardmi, v práci sotva „vyvolávate“ myš v blízkej budúcnosti. Zaujímavé je, že pod ľavým a pravým klávesom sú iné - to je zjavné aj pri zvuku spúšte.

Ale, nech je to akokoľvek, myš vyšla kontroverzne - samozrejme, ukazuje sa dokonale, ale bolo by odpustené trvalo vymazať odtlačky prstov za päťsto rubľov, a nie za päť tisíc.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca kvalita snímača, aj keď nie najvyššie rozlíšenie
 • ergonomika
 • Budovať kvalitu a spoľahlivosť
nevýhody:
 • Vysoká cena
 • Nie je to najlepšia kvalita soft-touch
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Vybral som si myš na prvom mieste na ergonómiu, a chcel som, aby dizajn bez blaring.

Najlepší rozpočet Gaming Mouse

A4Tech X-710BK Čierne USB
1 160

Optická myš A4Tech X-710BK je veľmi obľúbená medzi fanúšikmi počítačových hier. Programovateľné klávesy a vstavaná pamäť 16 kb vám umožňujú vytvárať rôzne príkazy, ktoré vám pomôžu pri prehrávaní alebo práci s aplikáciami. Myš má symetrický tvar a je vhodná pre pravákov aj ľavákov. Na boku myši sú pogumované vložky, ktoré neumožňujú vykĺznutie ruky a poskytujú pohodlie a hladkosť jej pohybu. Vďaka ergonómii nie je ruka unavená mnoho hodín. Špeciálne tlačidlo umožňuje nastaviť rozlíšenie myši v rozsahu od 400 do 2000 dpi.

Hlavné výhody:
 • Jednoduchý a štýlový dizajn
 • Relatívne nízka cena a vysoká kvalita
 • Citlivý a presný senzor
 • Zvýšená rýchlosť odozvy a nastaviteľné rozlíšenie
 • 6 programovateľných tlačidiel
nevýhody:
 • Postupom času sa vyskytujú problémy s rolovacím kolieskom
 • Nečistoty upchávajú celý povrch.
9.6 / 10
hodnotenie
Logitech Gaming Mouse G300s Čierne USB
2 381
Plnohodnotná lacná myš so symetrickými prídavnými tlačidlami? G300s vyšiel veľmi zaujímavý, a odstránenie bočné tlačidlá na poschodí ju zachránil od hlavného problému ambidextral myši - schopnosť plne používať iba tlačidlá pod palcom.

Pohodlné uchopenie a držanie, dobrá kvalita vyhotovenia (tlačidlá niekedy začínajú pracovať zle, čo je riešené s najjednoduchším čistením), senzor s citlivosťou 2500 dpi postačujúci pre väčšinu používateľov určuje pevnú popularitu myši, čo naznačuje aj veľké množstvo recenzií. Jeho hlavnou nevýhodou je veľkosť - to nebude vyhovovať majiteľovi veľkých paliem, a senzor premiestnený vzhľadom k stredu bude vyžadovať niektoré zvyknúť.

Hlavné výhody:
 • Plná pravá a ľavá obsluha
 • Citlivý dostatok senzora
nevýhody:
 • Malá veľkosť
 • Z času na čas je potrebné rozobrať na čistenie
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Hľadal som len dobrú a lacnú myš pod ľavou rukou. Z tých, ktorí sa dostali do rozpočtu, sa ukázalo, že je to najvhodnejšie.
A4Tech XL-747H Čierne USB
1 610
Populárna lacná herná myš bude apelovať na tých, ktorí nepotrebujú honosný dizajn alebo veľa programovateľných tlačidiel, ktoré podľa mnohých môžu nahradiť skutočný herný zážitok. „On board“ je senzor s citlivosťou až 3600 dpi, šesť tradičných prednastavení sa prepína tradičným horným tlačidlom.

Pár gombíkov na boku bude užitočný mimo hier, ale len pre pravákov (problém väčšiny herných myší). Váhu je možné kalibrovať pomocou tlačidiel (aj keď vnútorná pamäť je malá, zložité makrá nie sú naprogramované). Výrobca kompenzoval malý zdroj nôh jednoducho - v súprave sú náhradné. Ako výsledok, pred nami nie je drahá a celkom pohodlná myš, ktorá je docela schopný vypracovať svoje peniaze v online bitkách.

Hlavné výhody:
 • Cenovo dostupná cena
 • Dobrá montáž senzora
nevýhody:
 • Vážne nedostatky tak rozpočtu myš nebol nájdený
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Podľa môjho názoru je to najlepšia myš pre hry, všetko, čo potrebujem od nej, ona robí - tak prečo preplatiť?
Redragon GAINER Čierne USB
720

Naše hodnotenie pokračuje extrémne rozpočtovou hernou myšou z Krasndrakonu (harmonickejšie zlúčenie dvoch d do jedného v názve, bohužiaľ, nie je hrané v ruštine) nám ponúka senzor s maximálnym rozlíšením 3200 DPI - nie toľko, ale dosť hrateľné, a pomerne dobrá ergonómia (aj keď telo nemá rád tukové ruky - je ľahké „zabaliť“).Podsvietenie nespôsobuje zranenie očí a je celkom funkčné - farba žiary zodpovedá zvolenej DPI predvoľbe, ktorá, bohužiaľ, prepína iba cyklicky. Bočné tlačidlá sú veľké, pohodlné a predné tlačidlo je ryhované. A čo je pekné, kľúčová funkcionalita (vrátane záznamu makra) je nakonfigurovaná prostredníctvom proprietárneho softvéru.

Mimochodom, v rohu okna nastavenia myši sa nachádza logo Defender - tvorcovia sa rozhodli, že sa nebudú obťažovať vlastným softvérom, ale využili už pripravený univerzálny, voľne distribuovaný. A samozrejme podvádzal vo firmware - pretože s myšou, nevyrobené Defender, tento program nefunguje (čo je škoda).

Samozrejme, rovnako ako ostatné lacné počítačové myši, nie je najlepšia kvalita dielov, jednoduchý kábel bez opletenia a filter, tradične rýchlo začínajúci „glitch“ snímača (ale, ako sme písali predtým, striekačka s liehom alebo galoše) zázraky). Ale nakoniec, cena nie je nikde nižšia!

Hlavné výhody:
 • Prepínacie tlačidlá, nahrávanie makier
 • Dobrá ergonómia
nevýhody:
 • Tlačidlo prepínača DPI nie je veľmi pohodlné
 • Očakávaná kvalita výstavby - čokoľvek sa dá povedať, a myš stojí menej ako tisíc rubľov.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Ale je to celkom dobré aj pre takéto peniaze - ťažkú ​​myš, dobre sedí v ruke, tlačidlá sú naprogramované.

Najlepšia prémiová herná myš

Logitech G502 PROTEUS CORE Čierna
5 650

Herná myš Logitech G502 PROTEUS CORE si získal popularitu vďaka inovatívnym technológiám na monitorovanie a reagovanie na najmenší pohyb. Najvýkonnejší optický senzor Pixart 3366 s maximálnym rozlíšením 12000 dpi v tandeme s premysleným a všestranným softvérom robí z tejto hernej myši jednu z najlepších na trhu. Mali by sme spomenúť aj dizajn, ktorý kombinuje krásu, premyslenosť a pohodlie používania. Logitech G502 je v súčasnosti jednou z najlepších myší, o čom svedčia mnohé ocenenia na fórach.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúci senzor
 • Odhaľuje svoj potenciál v hrách aj v kancelárii.
 • Úprava hmotnosti
 • 11 programovateľných tlačidiel
 • 32-bitový mikroprocesor
 • Palcový stojan
 • Veľmi pohodlný a pekný tvar myši.
nevýhody:
 • Vysoká cena
 • Drôtený prámik nemá dostatočnú kvalitu
9.8 / 10
hodnotenie
SteelSeries Rival Optical Mouse Čierne USB
1 160

Herná myš Rival rýchlo získal popularitu a získal veľa ocenení. Technický komponent v tandeme s unikátnym riešením asymetrického dizajnu robí z tejto hernej myši jednu z najlepších v súčasnej generácii regulátorov. Čo sa týka foriem a výkonu, myš má pogumované bočné steny pre pohodlie a povrch vysúšadla. Súčasťou zariadenia sú prekrytia, ktoré vám umožnia prispôsobiť a prispôsobiť myš individuálnemu štýlu. Medzi ďalšie funkcie Rival patrí prispôsobiteľné podsvietenie LED, jedinečný softvér a univerzálna funkčnosť.

Hlavné výhody:
 • Unikátny tvar a dizajn
 • Dostupnosť a variabilita jednotlivých nastavení pre každého majiteľa
 • High-tech plnka
 • Optický senzor PixArt PMW3310 s citlivosťou 6500 dpi
nevýhody:
 • V priebehu času sa gumové vložky opotrebovávajú a vyžadujú výmenu.
 • Myš nebude pohodlná pre ľudí s malými rukami.
9.8 / 10
hodnotenie
ASUS ROG Gladius II Pôvod
5 690

Dizajnéri spoločnosti Asus boli úspešní v ergonómii aj dizajnovej myši - našťastie si pamätali, že séria ROG (Republic of Gamers) nebola len pre piaty zrovnávače a robili veci, ktoré by mohli byť zaujímavé v pokročilejšom veku. Tu, z "čisto herné" funkcie, okrem toho, že RGB-osvetlenie, synchronizované s Aura na iných "Asusov" komponenty tejto série.

Ale vyplnenie tu je určite zaujímavé. Snímač s rozlíšením 12 tisíc bodov na palec poskytuje vynikajúcu presnosť polohovania na všetkých typoch povrchov, je škoda, že tlačidlo ovládania citlivosti je jedno, to znamená, že predvoľby možno prepínať iba v kruhu. Ale táto nepríjemnosť sa oplatí tým, že mikrospínače pod kľúčmi sú rýchlo uvoľnené - nie je potrebné ich spájkovať na výmenu. Dokonca aj keď sa vám podarí naplniť päťdesiat miliónty zdroj pravidelného „mikrika“ spoločnosti Omron, môžete myš „rýchlo oživiť“ rýchlo a bez problémov. Áno, a len si ich vyzdvihnite pre seba, môžete - napríklad dať ťažšie alebo mäkšie.

Ďalším „trikom“ myši je odnímateľný kábel a súčasne dva metre a dva metre. To znamená, že môžete vždy nechať jeden pripojený k stacionárnemu počítaču, a ak potrebujete používať myš s prenosným počítačom, jednoducho odpojte kábel od samotnej myši a prepnite ho na krátky prenosný počítač. Myš vo všeobecnosti bola pôvodne vytvorená ako „turistika“ - nie je to bezdôvodné, že na ňu je látkový kryt.

Takže päť ocenení svetovej počítačovej tlače, ktoré dostala myš, nevyzerá ako sova natiahnutá nad zemeguľou. Jediné, čo mu chýba, je fyzické "sniper" tlačidlo, koniec koncov, myš je umiestnená tak, ako je určená pre milovníkov strelcov.

Hlavné výhody:
 • Omron Quick Change Microswitches
 • Vynikajúci senzor
 • Odpojené od káblov myši
 • ergonomika
nevýhody:
 • Cyklické prepínanie DPI bez dočasného zníženia
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Myš je snáď ideálna pre "mäsové" strelcov, kde výsledok závisí od rýchlosti reakcie čo najviac.
Tt eSPORTS od Thermaltake Nemesis Switch Optický RGB čierny USB
6 450

Špecifická multifunkčná hracia myš je určená pre tých, ktorí radi vykonávajú maximálnu akciu pravou rukou. A je to tá pravá - napriek symetrii prípadu sú všetky prídavné tlačidlá umiestnené na ľavej strane puzdra.

Myši s viacerými tlačidlami majú jeden spoločný problém - dokonca aj na celkovom tele, tlačidlá sú stále malé, sú ľahko zameniteľné. No, v "Nemesis" dvanásť ďalších tlačidiel sú umiestnené na bubon - zároveň sú k dispozícii iba dva rady (štyri tlačidlá) z troch, môžete skryť horný rad a zdvihnúť spodný rad, keď otočíte bubon. Riešenie je netriviálne (a vo všeobecnosti stojí za to hovoriť o myši ako „plus-osem-tlačidlo“, počas hry to nie je fakt, že bude čas „otočiť bubon“, nie sme na „poli zázrakov“), ale tlačidlá sú naozaj pohodlné a dotyk je ľahké vybrať.

Podsvietenie, ako je obvyklé pre herné myši, je RGB, prispôsobiteľné. A tu to nebolo bez jeho "čipov" - môžete zviazať zmenu farby na teplotu procesora. Ak máte vo Vašej systémovej jednotke (alebo najmä v notebooku) „sporák“, ktorý trpí vysokými teplotami v „tvrdých“ hrách, potom môže byť takáto „pripomienka“ užitočná.

O senzore nehovoríme nič zlé - tu sa používa špičkový model Pixart PMW-3360, ktorý bude „odobratý“ v akejkoľvek hre, na akomkoľvek koberci alebo dokonca bez neho. Myš je ergonomická, a to najmä milovníci týchto "hrbáč" formy. No, sada ďalších tlačidiel sa objaví nielen v MMO / MOBA-hrách, pre ktoré sú takéto manipulátory zvyčajne robené - v strelcoch s komplexnou mechanikou, v arkádovom móde War Thunder, a oveľa viac tam, kde budú určite užitočné.

Hlavné výhody:
 • Množstvo programovateľných tlačidiel
 • ergonomika
 • Snímač vysokej kvality
nevýhody:
 • Zároveň je k dispozícii iba 8 z 12.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Milujem letecké pasáže vo WT, aby som bol úprimný. Na útočnom lietadle sa táto myš dokonale otvára - môžete dať tlačidlá na všetky zbrane, takže lietam bez joysticku.
SteelSeries Sensei 310 Black USB
5 440

Plne ambidextral herná myš s ďalšími kľúčmi - to je niečo, pre ktoré by ste určite mali dať svoj hlas. No, ak je to aj "laser" s 12000 DPI (senzor - Pixart PMW3360) a rozumným dizajnom, potom prečo nezmeniť starú myš?

Nakoniec, SteelSeries opustil soft-touch, ktorý, hoci na fotografiách vyzerá krásne a je príjemný na ruku, ale je rýchlo upchatý tukom a stráca svoj celkový vzhľad. Telo je teraz vyrobené z matného plastu, na boku pre lepšiu priľnavosť sú vyrazené silikónové obklady. V zostave nie sú prakticky žiadne nedostatky, s výnimkou miernej vôle kľúčov.

V tejto súvislosti vyzerá kábel bez opletenia a feritového filtra úprimne lacno - sakramentsky, pretože sa už stal normou pre myši trikrát lacnejšie! Kábel, samozrejme, mäkký a flexibilný, ale stále vyzerá cudzinec tu.

Ambidextralita je jednoduchá: namiesto preskupených postranných gombíkov ich pôvodne robia pracovníci na pravej aj ľavej strane. V zásade môžu byť dokonca zvyknutí ovládať prsteň alebo malý prst, čím získavajú niekoľko ďalších funkcií v hrách (aj keď to nehovorí, že je to obzvlášť výhodné). Nohy myši sú teflónové, ľahko vymeniteľné (aj vzorky na tele, ktoré uľahčujú ich odlepenie). Myš sa dobre posúva na ľubovoľný povrch a ako celok zodpovedá deklarovanej úrovni.

Pravidelný softvér (potreba sťahovať, ktorý sa podobá aj nálepke na USB kábli) vám umožňuje prispôsobiť farebnú odozvu dvoch zón podsvietenia a priradiť kľúče. Môžete tiež nahrávať makrá, ale s jedným „ale“ - sú implementované prostredníctvom samotného ovládača, iba aktívny profil opätovne priradených kľúčov sa ukladá priamo do pamäte myši.

Hlavné výhody:
 • Hodí sa pod každú ruku
 • Dobrá ergonómia, pekný dizajn
 • Ukladanie opätovne priradených kľúčov do energeticky nezávislej pamäte myši
 • Snímač s vysokou presnosťou
nevýhody:
 • Ťažké čistenie silikónových obložení
 • Lacný kábel
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrá herná myš, pohodlne sedí v ruke, funguje dobre - neexistujú žiadne medzery a oneskorenia.
MSI Clutch GM60 GAMING Myš, čierna, RGB, USB
4 150

Zvedavá počítačová myš od vašich obľúbených hráčov (najmä neplnoletých, hehe) značky, ktorá prichádza s dvoma vymeniteľnými bočnými krytmi a horným krytom - môžete si prispôsobiť svoju ergonómiu pre seba, ak chcete. Extra bonus - odpojiteľné káble ("počítač" dlhý a "laptop" krátky).

Bočné tlačidlá, podobne ako tlačidlá SteelSeries Sensei 310, sú umiestnené na oboch stranách, takže myš je plne "obeeruky" a vymeniteľné bočné steny vám umožnia prispôsobiť svoj tvar tesne pod pracovnou rukou. Trochu šetria na senzore - namiesto špičkového PMW 3360 je tu menej citlivý PMW 3330 (10800 DPI maximum), ale to nie je vážna nevýhoda: táto citlivosť sa v hrách dobre prejavuje.

Tlačidlo „sniper“ tu nebolo nainštalované, okrem prepínača DPI je jedno tlačidlo, ktoré prechádza cez predvoľby. Prinajmenšom to stálo za to, aby sa použili tlačidlá „plus alebo mínus“ - komplikácia je skromná a pohodlie je väčšie. Ak je to potrebné, je potrebné, ak je to potrebné, použiť vlastný nástroj na opätovné priradenie kľúčov.

Vo všeobecnosti bol pre spoločnosť SteelSeries veľmi hodnotný konkurent a navyše bol cenovo dostupnejší. Ale stále uvádzame hodnotenie herných myší v tomto poradí: aktualizovaný Sensei je stále o niečo krajší a má najlepší senzor.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca kvalita polohovania
 • Schopnosť prispôsobiť sa tvaru ramena
 • "Oboerukost"
nevýhody:
 • Cyklické prepínanie DPI
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Dizajn, samozrejme, je už trochu amatérsky, ale celkovo je myš pekná, pohodlná a vysoko kvalitná. Stojí za to peniaze určite.

Čo hľadať pri výbere myši pre počítač alebo notebook?

Pretože optomechanické myši sa konečne stali minulosťou, na trhu zostali len optické - pohyb je detekovaný podľa rovnakého princípu: miniatúrna kamera sníma malý priestor pod ramenom s vysokou frekvenciou, porovnávajúc každý nový s predchádzajúcim. Myš je teda schopná pracovať na rôznych povrchoch a nielen na špeciálnych rohožiach, ktoré boli potrebné pre optické myši prvej generácie.

Je to z kvalita snímača záleží na tom, aké pohodlné je používanie myši - čím presnejšie je, tým hladší je pohyb kurzora, tým vhodnejšie bude jeho umiestnenie. Ak je všetko, na čo sa myš používa, kliknutie na ikony na ploche a rolovanie oknami s kolieskom, problém s citlivosťou nie je taký dôležitý - raz môžete nastaviť celkovú citlivosť vo Windows, aj keď myš sotva dáva 300 dpi (bodky na palec).

Ale z hľadiska ak sa vyžaduje vysoká presnosť pohybu vo veľkom priestore (napr. širokouhlý monitor grafického dizajnéra) táto metóda už nebude fungovať - ​​kurzor sa stane viditeľným, keď senzor nie je schopný sledovať mierny posun, a potom ostro posúva kurzor na svoj minimálny krok vynásobený skrútenou citlivosťou operačného prostredia. Nákupom myši s citlivosťou vyššou ako 1000 dpi ju môžete používať s vysokým komfortom. Schopnosť rýchlo prepínať prednastavenia citlivosti nebude zbytočná ani pri práci, napríklad vo Photoshope, budete potrebovať aj presné umiestnenie kurzora s veľkým zvýšením zdrojového rastra bez vysokých požiadaviek na mikromotor kefy (zníženie citlivosti myši) a schopnosť rýchlo sa presunúť na požadovanú plochu plátna (opäť citlivosť prepínača na maximum).

LED myš alebo laser? Toto je opäť otázka požadovanej citlivosti: laserové myši sú oveľa drahšie, ale presnejšie. Ak nepotrebujete niekoľko tisíc dpi pri každodennom používaní, preplatok za laserovú myš sa pravdepodobne stane zbytočným.

Bez ohľadu na účel myši zostane jedna z jej najdôležitejších charakteristík ergonomika: venujte mu najväčšiu pozornosť, vyskúšajte rôzne uchopenia, inak bude možné za niekoľko hodín čeliť bolesti v ruke.

Loading...