Top 10 ďalekohľadov

Viacnásobné priblíženie

Optické zariadenia budú vždy populárne. Ďalekohľady, ďalekohľady možno nájsť mnoho aplikácií, a pre každého bude dôležité svoje vlastné vlastnosti. Napríklad lovca Na ceste budete potrebovať ľahkú váhu (každý ďalší gram po niekoľkých kilometroch sa zmení na kilogram), trvanlivé a vodotesné ďalekohľady, dokonca aj monokulárne okuliare, budú zaujímavé na úsporu hmotnosti, ale na strelnici pre streľbu bude tiež vhodnejšie pre ďalekohľad s vysokou apertúrou s vysokým zväčšením alebo ďalekohľadom. pozorovateľNajvhodnejšie sú optiky s vysokým zväčšením a stabilitou obrazu, ktoré majú záujem o oblohu a lietadlá. Stabilizátor je užitočný a na mori, ale požiadavky na ochranu vôd rastú súčasne. Amatérsky astronóm jasnosť optiky a maximálny limit aproximácie sú dôležité pre kohokoľvek iného.

Preto veľké množstvo modelov vizuálnej optiky na policiach nie je prekvapujúce, ale pochopiť všetky návrhy nie je vždy jednoduché. Má zmysel rozšíriť trh pre ďalekohľady v roku 2018-2019 rok v populárnom dopyte a vybrať tie modely, ktoré možno určite odporučiť.

Top rebríček ďalekohľadov - TOP 10

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie ďalekohľady pre lov a turistiku1Pentax SP 8x40 WP9.9 / 1013 990
2Nikon Action EX 8x40 CF.9.8 / 1013 660
3Veber Alfa 10x50 WP9.5 / 1013 990
4Olympus 10x50 DPS I9.0 / 106 290
Najlepšie ďalekohľady s optickou stabilizáciou1Canon 10x42L IS WP9.9 / 1093 990
2Canon 12x36 IS III9.8 / 1058 890
3Nikon StabilEyes12x329.6 / 1083 090
Najlepšie ďalekohľady na sledovanie nočnej oblohy1BRESSER Spezial Zoomar 7-35x509.8 / 1012 290
2Nikon Monarch 5 20x569.8 / 1057 190
3Pentax SP 20x60 WP9.7 / 1021 990
4Navigator 10-30x609.1 / 105 750

Najlepšie ďalekohľady pre lov a turistiku

Pentax SP 8x40 WP
13 990
Vynikajúcim zástupcom tejto triedy je osem klietok v trvanlivom a relatívne ľahkom kovovom puzdre s viacvrstvovým čistením a hydrofóbnym povlakom na šošovkách, účinným tesnením a plnením dusíkom. Pre turistu alebo lovca je to podľa nášho názoru najlepší ďalekohľad - zvláda svoje povinnosti v daždi a snehu, prežije pád a plávanie v hĺbke až jedného metra. A s tým všetkým má jasnú optiku, perfektne pracujúcu za súmraku, veľmi nízku úroveň skreslenia.

Telo je pogumované, takže nemrzne ruku v chlade a padá do neho oveľa pohodlnejšie. Nie je potrebné hľadať ovládače - v klasickom dizajne sú zrejmé a sú na intuitívnych miestach.

Hlavné výhody:
 • Odolné a ľahké telo
 • Spoľahlivá ochrana proti vlhkosti
 • Kvalitná optika
nevýhody:
 • Nadmerná hmotnosť (850 g)
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Dva roky na túrach, od stepí po vysočiny. Ďalekohľady sa nepodarí, pohodlné, dáva krásny obraz - čo iného chcete?
Nikon Action EX 8x40 CF.
13 660
Podľa vlastností ďalekohľadu "Nikon" je veľmi blízko "Pentaks", ale plast v ňom je viac, čo nepridáva dôveru. Navyše, štandardné uzávery na ochranu šošoviek sa zdali byť navrhnuté osobou, ktorá nikdy nepoužila ďalekohľad v jeho živote - v štandardnej polohe „ďalekohľad nad bruchom“ sú príliš ľahko stratiteľné.

Napriek tomu sú ďalekohľady veľmi dobré - existuje aj ochrana proti vlhkosti (plus obsah dusíka) a optika sa používa s vysokým pomerom clony, takže za súmraku bude ľahké vyhľadať hru alebo miesto na odpočinok. Na druhej strane hmotnosť 855 g jasne obmedzuje pohodlie nosenia ďalekohľadu s viacdennými prechodmi a on-line lovom.

Hlavné výhody:
 • Ostrosť, vysoká clona
 • Vysoká ochrana pred prachom a vlhkosťou
nevýhody:
 • Niekedy je zrejmé, že zhromaždenie sa presúva do Číny kvôli svojej kvalite
 • Nízka kvalita krytky objektívov
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Vždy som ho so sebou na turistických výletoch - niekoľkokrát som sa s ním utopil, optika sa ani nepotila.
Veber Alfa 10x50 WP
13 990
Ak potrebujete kvalitný lacný ďalekohľad na lov, potom by ste sa mali pozrieť na túto možnosť. Vďaka objektívu 50 mm má desaťstránkový stroj celkom slušnú svietivosť, kovové puzdro ďalekohľadu je naplnené dusíkom. Ďalekohľady sú chránené pred vodou a prachom, dobre zažívané údery a pády.

Poskytuje sa meradlo diaľkomerov, hoci tento atribút poľnej optiky nie je pravdepodobne potrebný lovcom alebo turistom. Oveľa príjemnejšie je oddelené nastavenie pre pravé oko a pre ľavicu - ak sa zrak, ako sa často stáva, odlišuje, potom sa dá ďalekohľad prispôsobiť.

Všeobecne platí, že čelíme silnému "prostrediu", ktoré vám nedovolí ísť na poľovačku a turistiku, ale bude stáť dvakrát toľko ako optika známych značiek. Jediná "ale" je hmotnosť viac ako kilogram, v kampani to bude cítiť.

Hlavné výhody:
 • Trvanlivosť, ochrana vody
 • Dobrá optika
 • Pohodlné uchopenie

mínus:

 • Nadmerná hmotnosť
 • Uzávery objektívu sú zle upevnené.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Za vaše peniaze - veľký ďalekohľad pre lov, skreslenie alebo rozmazanie obrazu nie je, a vziať výlet nie je desivé.
Olympus 10x50 DPS I
6 290

Pre niektorých turistov je tento ďalekohľad príliš veľký. Ale ak si ho vezmete so sebou na výlet, môžete získať veľa nových emócií. Videli ste na diaľku plachého alebo agresívneho zvieraťa? Ďalekohľad vám to pomôže podrobne zvážiť. Vidíte zaujímavý architektonický objekt, ale nie je možné sa mu priblížiť? Na záchranu opäť príde Olympus 10x50 DPS Vo väčšine prípadov by mal stačiť desaťnásobný optický zoom. Preprava uľahčuje popruh a kabelku dodávanú v súprave. Tento model sa líši od mnohých iných ďalekohľadov v širokom uhle pohľadu. V rovnakých mínusoch môžete pridať netesnosť dizajnu - zariadenie nie je možné používať v daždi av púštnych podmienkach.

Hlavné výhody:
 • 10-násobné zvýšenie
 • Široký uhol pohľadu
 • Dobrá rýchlosť
 • Primeraná cena
nevýhody:
 • Nedostatočná montáž na statív

9.0 / 10
hodnotenie

Najlepšie ďalekohľady s optickou stabilizáciou

Canon 10x42L IS WP
93 990
Nádherný 10-lekár s moderným optickým stabilizátorom a objektívmi s viacerými povrchmi je schopný pracovať v jasnom svetle a za súmraku - preto je jedným z poutníkov komunity Spotter. Nenápadné červené krúžky a písmeno L v názve modelu nás priamo odkazujú na špičkové objektívy Canon, čo poukazuje na dokonalosť použitej optiky.

Veľké rozmery šošoviek (šošovka je 42 mm, okulár je 4,2 mm) nielenže dávajú ďalekohľadu závideniahodný pomer otvorov, ale poskytujú aj minimálnu úroveň skreslenia. Výsledkom je, že pri práci s 10x42L IS WP nie je takmer vôbec cítiť prítomnosť optiky pred očami - akoby boli skutočne vlastné oči natiahnuté vo vesmíre a boli niekde ďaleko. Samozrejme, že hmotnosť ďalekohľadu zodpovedajúce - viac ako kilogram, takže montáž pod statív s dlhodobými pozorovania nebude u konca. A ako je to v prípade „Elke“ od spoločnosti Canon, tu sa poskytuje účinná ochrana pred prachom a vlhkosťou, takže ďalekohľad vás nenechá v daždi ani v púšti.

Hlavné výhody:
 • Stabilizátor s vysokým výkonom
 • Ochrana proti prachu a vlhkosti
 • Minimálne skreslenie obrazu
nevýhody:
 • Rýchla spotreba batérie
 • Nedostatočná odolnosť proti nárazu
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší, veľmi jasný ďalekohľad, so stabilizátorom, obraz doslova stojí.
Canon 12x36 IS III
58 890
Napriek „tmavšej“ optike tento ďalekohľad výrazne predstihuje lídra ratingu v cene aj váhe - sú takmer dvakrát menšie a to je dôležité. Dvanásťnásobný nárast ocenia milovníci pozorovania vtákov, pozorovateľov a iných znalcov. Dvojitý gyro senzor poskytuje nezávislé ovládanie optiky pre každé oko, takže trasenie, vibrovanie lode na vode alebo akékoľvek iné vonkajšie rušenie nevedie k zdvojeniu alebo rozmazaniu obrazu: ďalekohľady nie sú lacné, ale určite stoja za peniaze.

Pogumovaný povlak poskytuje pohodlné uchopenie, ale má tiež vážnu nevýhodu - rýchlo sa znečistí a veľmi ťažko sa čistí. Ak k tomu pridáme dostatočne slabú ochranu proti vlhkosti (je zaručená len ochrana pred striekajúcou vodou), tento model sa jednoznačne neodporúča pre turistov - je určený na krátkodobé útoky na prírodu alebo pozorovanie z priestorov, a nie na dlhé cesty v nepredvídateľných podmienkach.

Hlavné výhody:
 • Jasný obraz s minimálnym skreslením
 • Veľký obraz detail
 • Účinný stabilizátor
nevýhody:
 • Nízka ochrana proti vlhkosti
 • Žiadny držiak na statív
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Keď je stabilizátor zapnutý, obraz sa stáva ešte jasnejším - nečakal som to, ale „Canon“ naozaj uspel.
Nikon StabilEyes12x32
83 090
Tento binokulár by s najväčšou pravdepodobnosťou prišiel s farebnosťou v niektorých pixelových kamuflážach ako ACU - nasekané formy vyvolávajú určité asociácie s vojenským štýlom. Aby zodpovedali vzhľadu a plnke - ďalekohľad má ochranu pred prachom a vlhkosťou a je naplnený sušeným dusíkom, takže sa za žiadneho počasia nepotí. Napriek menším rozmerom optických prvkov však ďalekohľad „Nikonovsky“ váži ešte viac ako špičkový „Canon“ - to je do značnej miery chyba komplexnejšieho systému stabilizácie v dvoch režimoch.

Výsledkom je, že máme dosť kontroverzného zástupcu našej triedy - áno, môže sa kúpať vo vode a nosiť okolo krku počas pieskovej búrky, ale pre turistov je príliš ťažký a náhodný pád bude stále viesť s vysokou pravdepodobnosťou k nesprávnemu fungovaniu stabilizátora. Optika Canon za menej peňazí bude zároveň ľahšia a ľahšia. Možno, že tento binokulárny je stále užitočný pre majiteľa svojej vlastnej jachty, ale vo všetkých ostatných prípadoch sotva niekto by radšej, s výnimkou fanúšikov značky.

Hlavné výhody:
 • Účinnosť stabilizátora
 • Spoľahlivé utesnenie
nevýhody:
 • nadváha
 • Temná optika v porovnaní s konkurenciou za rovnaké peniaze.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Staré ďalekohľady sa neustále zahmlievali a soľ z morského spreja robila svoju prácu. V tomto ohľade sa ukázalo, že ďalekohľad Nikon je oveľa výhodnejším nákupom - kotúč neovplyvňuje obraz, ani si nevšimne vodu.

Najlepšie ďalekohľady na sledovanie nočnej oblohy

BRESSER Spezial Zoomar 7-35x50
12 290
V skutočnosti, tento binokulár je skôr ako kombi - môže pracovať aj so siedmimi líškami na krátke vzdialenosti, dokonca hľadať kométy na oblohe pri 35-násobnom zväčšení. Okrem toho existuje aj určitý stupeň ochrany proti vlhkosti.

Ďalekohľady sú pomerne kompaktné a ľahké, tvorcom sa nepodarilo prejsť cez kilogramovú čiaru. Takže nejaký čas ju môžete použiť bez statívu. Korekcia dioptrie je veľmi, veľmi dobrá - plus alebo mínus päť dioptrií, hoci najčastejšie sú na ďalekohľade k dispozícii iba tri. Faktor súmraku pri ďalekohľadoch sa pohybuje od 18,7 pri maximálnej aproximácii do minimálne 41,8 - ďalekohľad je vhodný na prácu večer a v noci, najmä ak nenastavujete priblíženie na limit.

Hlavné výhody:
 • Slušná clona
 • Prípustná hmotnosť
 • Široká škála dioptrických korekcií
nevýhody:
 • Relatívne nízka prevalencia
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Myslím si, že z ďalekohľadu s veľkou aproximáciou na peniaze je to jeden z najlepších. Priblíženie je navyše nastaviteľné.
Nikon Monarch 5 20x56
57 190
Tento binokulár zväčšuje obraz 20-krát - veľmi vysoký parameter, iba ďalekohľady sú schopné viac. S takýmto zvýšením obrazu môže dôjsť k ovplyvneniu akéhokoľvek šustenia. Ďalekohľad Nikon Monarch 5 20x56 nemožno použiť v rukách - tras alebo dokonca srdcový tep. V tomto ohľade výrobca odporúča použiť zväzok so statívom, ktorý zaberá pozorovanie hviezdnej oblohy. Ďalekohľady sa v takýchto podmienkach prejavujú lepšie ako drvivá väčšina ďalekohľadov. Nízko rozptýlené šošovky neumožňujú objavenie sa artefaktov. Prispievajú tiež k osvieteniu obrazu. Prípad ďalekohľadu je vyrobený z plastu, ktorý znížil hmotnosť na 1,23 kg. Vnútri sú naplnené dusíkom, čo robí zariadenie takmer večným.
Hlavné výhody:
 • Nie najväčšia váha
 • Dobrá ochrana proti prachu a vlhkosti
 • Plnenie dusíkom
 • 20-násobné zvýšenie
 • Veľmi vysoká svietivosť
nevýhody:
 • Nedostatok optického stabilizátora
 • Vysoká cena
9.8 / 10
hodnotenie
Pentax SP 20x60 WP
21 990
Štyridsať milimetrové šošovky s vlastným antireflexným povlakom Pentax v kombinácii s pevnou aproximáciou (čokoľvek sa dá povedať, akékoľvek komplikácie nemajú najlepší účinok na pomer otvorov) poskytli tento binokulár s hodnotou faktoru súmraku 34,6, takže ho možno použiť v noci perfektne. Okrem toho, ako aj v iných ďalekohľadoch tejto série, je k dispozícii trvanlivé hliníkové puzdro, spoľahlivá ochrana proti vlhkosti a plnenie dusíkom do potrubí - ďalekohľady sú spoľahlivé, pokojne znášajú poklesy teploty.

Jeho váha je však slušná - 1,4 kg, takže stojí za to premýšľať o tom, že si kúpite statív hneď, inak je to jednoducho nemožné ho používať dlhú dobu s 20-násobnou aproximáciou a bez stabilizátora.

Hlavné výhody:
 • Kvalitná optika
 • Trvanlivosť a spoľahlivosť
nevýhody:
 • Pevná hmotnosť
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľké ďalekohľady, v noci, môžete bezpečne vyzerať krátery na Mesiaci.
Navigator 10-30x60
5 750
Dobrá voľba pre začínajúcich astronómov - vďaka plastovému puzdru sú ďalekohľady lacné a relatívne ľahké (takmer zasiahnuté kilogramy), zatiaľ čo objektívy s objektívom s veľkosťou 60 milimetrov sú pomerne vysoké. Úprimne povedané, čínsky pôvod mu môže byť odpustený - zbierali ďalekohľad slušne a kvalita spracovania optiky môže byť chybná iba v porovnaní s ďalekohľadom, ktorého cena je niekedy vyššia.

Hlavnou nevýhodou navigátora je tendencia k hmle, keď teplota prudko klesá, takže vytiahnutím z teplého bytu na zimnú noc môžete byť sklamaní. Veľkosť faktoru súmraku nie je určená výrobcom, ale očakáva sa, že optika bude tmavšia ako značkové náprotivky. Ale opäť tu stojí za to spomenúť si cenu.

Hlavné výhody:
 • Cenovo dostupná cena
 • Prijateľná úroveň ostrosti a svietivosti
nevýhody:
 • Plastové puzdro
 • Bez ochrany proti zahmlievaniu
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpené za vzorku - potrebujem ju vôbec. Viete, naozaj sa mi to páčilo av lete si ho stále beriem so sebou - ale rozdiel v hmotnosti s inými ďalekohľadmi s takýmto zoomom je hmatateľný.

Ako si vybrať vizuálnu optiku?

Začnime dekódovaním hlavných parametrov. Rovnako ako u iných optík, v prvom rade sú dôležité ďalekohľady, monokuláre a teleskopy. stupeň aproximácie a priemer šošovky - prvý určuje použiteľnosť (nemá zmysel brať 20-postieľku v lese, a tam môže byť o niečo viac ako 30-násobok v mori), druhá nepriamo indikuje svietivosť (čím menšia je šošovka, „tmavšia“, iné veci sú rovnaké, optika). Pri označení modelu sú vždy uvedené tieto parametre - napríklad 12x50 je 12x ďalekohľad s objektívmi s 50 mm objektívmi a 8 - 12 x 42 s objektívmi s priemerom 42 mm vám umožňuje meniť priblíženie z 8 na 12 krát.

Výber medzi optika so zoomom a majúc pevnú aproximáciu, je potrebné pripomenúť, že napriek väčšej univerzálnosti majú ďalekohľady s nastavením aproximácie zložitejšie zariadenie a menej clony, takže dobrý „zoom“ bude vždy drahší ako vysokokvalitné „pevné“. V prvom rade rastú chromatické odchýlky a skreslenie pozdĺž okrajov obrazu - to je veľmi únavné pre víziu počas dlhodobých pozorovaní.

Potrebujem optický stabilizátor? Samozrejme, s veľkým zoomom a ručné pozorovanie, je to veľmi užitočné, ale nezabudnite, že odolnosť voči otrasom zo stabilizovanej optiky je mnohokrát väčšia. Preto, bez ohľadu na to, koľko by človek chcel zaujať stabilizovaný ďalekohľad na túre alebo na love, premýšľajte o tom - po náhodnom páde by ste hodili veľa peňazí do vzduchu? Malá váha, trvanlivosť a bezpečnosť sú oveľa dôležitejšie v túre, av tomto ohľade nič lepšie ako ďalekohľad s pevnou aproximáciou zatiaľ nebol vynájdený.

Ďalekohľad s vysoká aproximáciačasto sa používajú amatérski astronómovia: ďalekohľad, na rozdiel od ďalekohľadu, nám umožňuje pozorovať oboma očami, poskytuje široké zorné pole a menej únavné. Ale tu musíte vziať do úvahy taký parameter ako faktor súmraku - určuje, ako dobre funguje optika v podmienkach slabého osvetlenia, a nemá zmysel používať optiku s faktorom súmraku nižším ako 17–18 v noci.

Šťastné nakupovanie a zaujímavé pozorovania!

Pozrite si video: Ďalekohľady a ich rozdelenie (Október 2019).

Loading...