Top 10 pevných diskov

2018 hodnotenie: najspoľahlivejšie HDD pre PC

Úsilie popredných výrobcov, zamerané na štruktúrovanie ich produktov pre ich zamýšľaný účel, nie je dôsledkom marketingových úvah. Rozhodujúcu úlohu pri výbere najlepšieho pevného disku HDD pre počítač alebo notebook hrá jeho budúce použitie a rozpočet. V jednom prípade bude výkon pohonu dôležitejší, v druhom prípade jeho výkonnosť v treťom - spoľahlivosť. Tento materiál je určený na pomoc pri výbere dobrého pevného disku pre počítač alebo notebook.

Hodnotenie najlepších HDD pre počítače a notebooky

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie pevné disky pre počítač1Seagate ST2000DM0089.5 / 104 404
2Toshiba HDWA130UZSVA9.4 / 106 500
3Western Digital WD2003FZEX9.3 / 109 264
4Seagate ST1000DX0029.0 / 105 420
Najlepšie pevné disky pre mediálne servery a sieťové úložiská1Western Digital WD Gold 2 TB (WD2005FBYZ)9.4 / 1010 590
2Western Digital WD60EFRX9.3 / 1015 229
Top prenosné pevné disky1HGST Travelstar Z5K1 1TB (HTS541010B7E610)9.5 / 103 180
2HGS THTS721010A9E6309.3 / 103 950
3Seagate ST1000LX0159.0 / 104 560
4Seagate ST500LM0218.9 / 102 900

Najlepšie pevné disky pre počítač

Seagate ST2000DM008
4 404

So všetkými výhodami polovodičových diskov, vysokokapacitné SSD modely sa nedajú nazvať cenovo dostupnými ani pri veľmi veľkej túžbe. Na druhej strane, požiadavky na zdroje niektorých moderných hier už prekročili 100 GB miesta na disku a priemer sa dá považovať za 40-50 koncertov. Takže ekonómovia musia hľadať kompromisné možnosti, z ktorých mnohí zvažujú použitie kombinácie SSD + HDD. Pri výbere kandidáta na druhé miesto v takomto balíku odporúčame, aby ste si pozorne prezerali pevný disk zariadenia Barracuda ST2000DM008. Faktom je, že tento model má 256 MB vyrovnávaciu pamäť, ktorá bude mať určite vplyv pri práci s veľkým množstvom malých súborov, ktoré sú typické len pre herné aplikácie. Bohužiaľ, neexistujú žiadne ďalšie priestranné rýchle pevné disky s rovnakým bufferom v zostave Barracuda.

Hlavné výhody:
 • rýchlosť otáčania 7200 ot / min a 256 MB cache;
 • nízka hladina hluku;
 • malá hrúbka pre tento objem.
nevýhody:
 • pri pripojení cez port SATA2.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Po pripojení k SATA3, disk začal pracovať veľmi rýchlo, takmer ako hardcore.
Toshiba HDWA130UZSVA
6 500

Typické požiadavky pri výbere disku na ukladanie súborov - dobrý pevný disk by mal byť priestranný, lacný, chladný a tichý. V tomto zmysle si zaslúžia pozornosť všetky modely radu Toshiba E300, a preto odporúčame HDWA130UZSVA odporúčať kvôli zvýšeným otáčkam vretena (v porovnaní s menej priestrannými „príbuznými“). Tieto disky sú optimalizované pre efektívnu spotrebu energie, takže potenciálni kupujúci musia byť pripravení na svoj zvyk „zaspávania“ po krátkom čase nečinnosti. Je jasné, že nie je najlepšou myšlienkou používať takýto pevný disk pre počítač ako hlavný / herný prehrávač, ale nečakajú niekoľko sekúnd, kým sa film spustí. Webové stránky výrobcu hovoria o niektorých špeciálnych technológiách zameraných na zníženie hluku počas chodu jednotiek E300. A naozaj, môžete počuť HDWA130UZSVA len vo chvíľach propagácie.

Hlavné výhody:
 • relatívne nízka cena;
 • slušnú kapacitu;
 • relatívne dobré rýchlostné charakteristiky;
 • pomerne tichá práca;
 • nízke teplo
nevýhody:
 • „Zaspí“ rýchlo.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Skvelá vec pre milovníkov, aby všetko na vašom osobnom počítači. Pre fanúšikov manga, anime a doramas je to najlepší pevný disk pre PC.
Western Digital WD2003FZEX
9 264

Produktívny, priestranný a spoľahlivý model pohonu od rady Black, odporúčaný pre použitie v výkonných herných počítačoch a pracovných staniciach s vysokou rýchlosťou. Dobrá voľba pre organizovanie systémového disku. Dvojbajtová jednotka nemá žiadne problémy s veľkoobjemovými zavádzacími oddielmi, ktoré sa môžu vyskytnúť pri väčších zariadeniach. Aplikácia pre organizáciu RAID-polí, ako ďalšie disky, ako aj úložné systémy NAS je nepraktické. Kľúčové vlastnosti: · Form factor - 3.5 "; · Rýchlosť otáčania, rpm - 7200; · Rýchlosť čítania a zápisu, MB / s - 164; · Veľkosť vyrovnávacej pamäte, MB - 64; režimy standby a read / write, W - 1.3 a 9.5.

Hlavné výhody:
 • Efektívne technológie na riadenie vibrácií a stabilizáciu osi otáčania
 • Menšia strata dát spôsobená technológiou ochrany povrchu
 • Dynamické ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré optimalizuje pridelenie dostupného vyrovnávacieho priestoru medzi operáciami zápisu a čítania
nevýhody:
 • Vysoký prevádzkový hluk v blízkosti vnímania pohodlia
 • Významné teplo
9.3 / 10
hodnotenie
Seagate ST1000DX002
5 420

Relatívne vysoké náklady na hybridné pohony ich robia neatraktívnymi pre väčšinu scenárov použitia, ale existujú prípady, keď je voľba SSHD plne oprávnená. Napríklad, ak potrebujete dostatočne priestranný a rýchly pevný disk pre počítač a v systémovej jednotke je len jedna stopa. V skutočnosti odporúčaný model je obvyklý Barracuda s otáčkami vretena 7200 otáčok za minútu a dvojitou cache (64 MB DRAM v kombinácii s 8 GB pamäte MLC NAND). Práve vďaka druhej zložke dochádza k virtuálnemu zrýchleniu procesu zápisu, čo je pre klasické pevné disky nedostupné. Najmä pri malých blokoch. Okrem toho, v adaptéri ST1000DX002 pracujú zaujímavé adaptívne algoritmy, ktoré môžu výrazne znížiť časy načítania často používaných súborov. Len na rozdiel od plnohodnotného SSD je ich celkový počet hybridných diskov podstatne nižší.

Hlavné výhody:
 • atraktívna kombinácia rýchlosti a objemu;
 • inteligentné algoritmy, ktoré urýchľujú proces načítania.
nevýhody:
 • vysoká relatívna cena;
 • Existujú recenzie o rýchlom vzniku zlých blokov.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Radím tento pevný disk všetkým, ktorí nečakajú každú hodinu z jednej hry do druhej, pričom je možné uložiť viac ako na SSD.

Najlepšie pevné disky pre mediálne servery a sieťové úložiská

Western Digital WD Gold 2 TB (WD2005FBYZ)
10 590

Pri organizovaní ukladania dôležitých elektronických informácií je možných niekoľko prístupov, vrátane možnosti „priamo na pevných diskoch“. Je jasné, že otázka spoľahlivosti použitých médií je v tomto prípade mimoriadne dôležitá a oni sami majú vyššiu cenu, aby zaplatili za všetko. Pevný disk, na ktorý vám odporúčame dávať pozor, patrí do radu diskov podnikovej triedy a vydrží veľmi vysoké pracovné zaťaženie v režime 24/7. Podobné návrhy hlavného konkurenta (zo skupiny Enterprise Capacity), „zlaté“ disky WD prekonávajú rýchlosť práce s malými blokmi, vrátane 4K. Okrem toho, oni tvrdili vynikajúcu odolnosť, kompatibilitu s drvivou väčšinou existujúcich regulátorov a zbernicových adaptérov, a široký rozsah umožňuje používať WD Gold pri skladovaní takmer akejkoľvek veľkosti.

Hlavné výhody:
 • vysoká spoľahlivosť;
 • vynikajúci výkon;
 • Zabudované technológie riešenia problémov pri práci v poliach;
 • hardvérová kompatibilita s prakticky akýmkoľvek existujúcim systémom ukladania.
nevýhody:
 • vysoká cena.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Disk je umiestnený ako server, ale je vhodný aj pre bežné počítače. Ticho. Pri voľnobehu nie je počuteľný, pri zaťažení mierne šustí (asi 28-32 dB pri uchu). Jediné "fi" - hlasné zapnutie hlavy, keď vypnete počítač.
Western Digital WD60EFRX
15 229

Pohon má rekordnú kapacitu 6 TB od čiary RED pre dlhodobú prevádzku pri konštantnom zaťažení. Disky sú navrhnuté tak, aby vytvorili vysokokapacitné sieťové úložisko pre domácnosť a malú kanceláriu pomocou akéhokoľvek systému NAS. Môže byť použitý ako dodatočná jednotka v stolnom počítači alebo na usporiadanie poľa RAID. Rýchlosť a spoľahlivosť radu RED je veľmi vysoká vďaka vylepšenému dvojúrovňovému vyvažovaciemu systému. Firmvér regulátora je prispôsobený na prácu bez zastavenia motora a odstavenia hláv v 24-hodinovom režime pohotovosti. Kľúčové vlastnosti: · Form factor - 3,5 "; · Rýchlosť čítania a zápisu, Mb / s - 175; · Objem vyrovnávacej pamäte, MB - 64; · Výkon spotrebovaný v stave pokoja av režimoch čítania / zápisu, W - 3 4, resp. 5.3.

Hlavné výhody:
 • Podpora novej technológie kompenzácie vibrácií
 • Optimalizovaná interakcia systému
 • Nízka spotreba energie
 • Pomerne nízka hladina hluku
nevýhody:
 • Vysoká cena
9.3 / 10
hodnotenie

Top prenosné pevné disky

HGST Travelstar Z5K1 1TB (HTS541010B7E610)
3 180

Zo zrejmých dôvodov sú pevné disky 7 mm prenosných počítačov univerzálnejšie ako ich kolegovia sú silnejší. A pre ultrabooky sú vhodné av krabiciach externých diskov bez problémov. Na druhej strane sa niekedy dosahuje rovnaký objem s menšími rozmermi (tj zníženie počtu „palaciniek“), a to aj prostredníctvom použitia špeciálnych technológií, ktoré zavádzajú ich vlastné charakteristiky. V prípade Travelstar Z5K1 ide o dlaždicovú metódu zápisu na platňu, ktorá umožňuje zvýšiť hustotu údajov o približne 30%. Jeho nevýhodou je prudký pokles výkonu pri streamovaní veľkých objemov informácií. Nie všetko je však tak desivé. Ak nevenujete pozornosť zvýšeniu trvania inštalácie systému Windows, odporúčaný pevný disk možno použiť aj ako systém. No, pre všetky druhy statických domácich archívov, je to jednoducho perfektné.

Hlavné výhody:
 • tenké, tiché a chladné;
 • 128 MB buffer;
 • atraktívna cenovka.
nevýhody:
 • pri prúde veľkých objemov dát.

9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Tento model od HGST spôsobuje pozitívne emócie. Prenosný počítač je veľmi dobrý a za atraktívnu cenu.
HGS THTS721010A9E630
3 950

Pôsobivý a produktívny zástupca rodiny Travelstar. Pohon sa vyrába vo formáte 2,5 palca a je určený pre mobilné zariadenia širokého uplatnenia. Hlavnou nevýhodou tohto modelu je jeho veľkosť. Aj keď je hrúbka 9,5 mm obvyklá pre takéto zariadenia, neumožní inštaláciu tohto inteligentného terabajtového pevného disku do ultra tenkého notebooku. Všetky ostatné ukazovatele na úrovni najlepších vo svojej triede. Samozrejme, tradičné pohony nemôžu konkurovať rýchlostiam prístupu v pevnej fáze, ale ich náklady sú výrazne nižšie a pre väčšinu používateľov to stačí. Hlavné charakteristiky: · Rýchlosť otáčania, ot / min - 7200; · Sekvenčná rýchlosť čítania a zápisu, Mb / s - 129; · Veåkos »vyrovnávacej pamäte, MB - 32; • Spotreba energie v režime standby / výmena, W - 0,8 / 2,1.

Hlavné výhody:
 • Vysoká sekvenčná rýchlosť čítania a zápisu
 • Optimálny pomer ceny, kapacity a výkonu
nevýhody:
 • Nízky výkon s náhodným a viacvláknovým čítaním
 • Nízka energetická účinnosť
9.3 / 10
hodnotenie
Seagate ST1000LX015
4 560

Pokračuje v hodnotení najlepších pevných diskov pre notebooky Seagate ST1000LX015. Nepochybnou výhodou notebookov s optickou mechanikou je možnosť inštalovať adaptér OptiBay a upgrade podľa schémy: operačný systém a programy - na rýchly SSD, všetko ostatné - na priestrannom HDD. Ak nie je možné nájsť dodatočnú stopu, použitie hybridného disku môže byť prijateľnou alternatívou a ako kandidát na túto pozíciu odporúčame SSHD FireCuda ST1000LX015. Po prvé, 8 GB vyrovnávacia pamäť NAND-flash a zložité algoritmy jej ovládača zabezpečia zrýchlené spustenie systému Windows a niekoľko často používaných aplikácií. Po druhé, objem takéhoto pohonu je celkom dostatočný na uloženie množstva užitočných a potrebných vecí. Všimnite si, že ak vám prenosný počítač slúži na širokú škálu úloh, nezvyšujete rýchlosť.

Hlavné výhody:
 • Zrýchliť zavádzanie systému Windows
 • 5-ročná obmedzená záruka.
nevýhody:
 • vysoká cena;
 • nepáči sa prehriatiu;
 • nespĺňa očakávania s veľkou škálou úloh.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Zavedenie OS v rýchlosti nie je horšie ako bežné SSD. Zvyšok pevného disku nie je ohromený, očakával som viac. Možno, že to bolo jednoduchšie kúpiť SSD miesto, ale chcel som viac pamäte.
Seagate ST500LM021
2 900

Zástupca tretej generácie hybridných diskov od spoločnosti Seagate. Model má obchodnú značku "Laptop Thin HDD" a hrúbka 500-gigabajtovej jednotky je len 7 mm. Vzhľadom na vysokú rýchlosť rotácie magnetickej platne bude v prvom rade dôležité, aby majitelia ultratenkých zariadení, ktorí chcú urýchliť svoje notebooky v obmedzenom rozpočte. Disk podporuje technológiu Seagate SmartAlign, ktorá umožňuje používať nové metódy formátovania bez použitia ďalšieho softvéru. Hlavné charakteristiky: · Rýchlosť otáčania, ot / min - 7200; · Sekvenčný výmenný kurz, MB / s - 135; · Množstvo pamäte Flash, GB - 8; • Spotreba energie v kľude / v režimoch výmeny, W - 0,9 / 2,7.

Hlavné výhody:
 • Vysoký výkon pre 2,5 "disk
 • Podporuje rozšírený formát na systémovej úrovni
 • Veľmi tichá práca
 • Prakticky sa nezohrieva
nevýhody:
 • Pre takú rýchlosť otáčania nestačí 32 MB buffer
8.9 / 10
hodnotenie

Ak formulujeme odporúčania pre výber pevného disku pre počítače a notebooky čo najkratšie, dostaneme nasledovné:

 • pre herné aplikácie musíte sa zamerať na HDD rýchlosťou 7200 ot / min a veľkým množstvom pamäte cache (128-256 MB);
 • pre statické archívy na PC a notebooku - fotografie, knihy, hudba atď.; optimálne budú pohony z ekonomických liniek (5400-5940 ot / min + znížená spotreba energie);
 • Pre domáce servery rôzne typy budú vyžadovať výkonné pevné disky schopné dlhodobej prevádzky 24/7. Mali by ste hľadať vhodné možnosti v sérii, ako je WD Red, a ešte lepšie - WD Gold.
 • Notebook, Jeden termín je množstvo prípadov použitia. Ak nemôžete dať systém OptiBay a SDD do systému, pozrite sa na hybridné modely. Ale len v prípade, keď je na notebooku spustený obmedzený počet aplikácií.

Majte dobré nákupy!

Loading...