10 najlepších Wi-Fi smerovačov

S týmito smerovačmi na vás čaká stabilné pripojenie.

Wi-Fi router je zariadenie, ktoré je dnes dostupné všade tam, kde je prístup k domácemu internetu. Vykonať jeho pripojenie nebude ťažké ani pre nepripraveného používateľa. Voľba vhodného modelu routera pre domov pre mnohých z nich však nie je jednoduchá. V tomto článku Vám predstavíme rebríček top 10 Wi-Fi routerov prítomných na ruskom trhu na konci roku 2018 - začiatkom roku 2019.

Poradie najlepších Wi-Fi smerovačov v roku 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné Wi-Fi smerovače1Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3G9.5 / 102 850
2MikroTik hAP lite9.3 / 101 510
3Keenetic Lite (KN-1310)9.3 / 101 990
4TP-LINK TL-WR841N9.1 / 101 290
Najlepšie routery strednej triedy Wi-Fi1Keenetic Viva (KN-1910)9.5 / 106 590
2MikroTik RB951G-2HnD9.4 / 105 140
3ASUS RT-AC58U9.3 / 105 570
Najlepšie high-end smerovače Wi-Fi1Keenetic Giga (KN-1010)9.7 / 108 190
2ASUS RT-AC87U9.5 / 1012 990
3MikroTik hAP AC9.4 / 108 208
4D-link DIR-8829.1 / 107 427

Najlepšie lacné Wi-Fi smerovače

Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3G
2 850

V prípade tohto routeru máme situáciu, ktorá je známa všetkým ostatným produktom obľúbenej čínskej značky - hodnej plnke a vlastnostiam za veľmi atraktívnu cenu. V skutočnosti, Mi Router má dve významné nevýhody. Hlavnou je, že na realizáciu 100% potenciálu existujúceho hardvéru je potrebné blikanie. Úloha nie je jednoduchá, pretože zahŕňa nezávislé kompiláciu zdrojového kódu, navyše pod Linuxom. Na druhej strane, vynaložené úsilie sa bude vyplácať hravo. Vlastný firmware napríklad umožňuje, aby sa zariadenie stalo serverom UPnP / DLNA a plne spolupracovalo s televízormi SMART a inými inteligentnými multimediálnymi zariadeniami. Odporúčaný smerovač a stav "mimo krabičky" však úspešne vykonáva základné funkcie, preto tanec s tamburínou je voliteľný.

Druhou nevýhodou je relatívna - Mi Router má len dva LAN porty. Mimochodom, ak nemáte v pláne riadiť denné gigabajty cez domácu sieť a nepotrebujete podporu externého mobilného modemu, môžete ušetriť trochu tým, že sa rozhodnete pre model Mi Wi-Fi Router 3 (bez G).

Hlavné výhody:
 • produktívna náplň;
 • pevné možnosti;
 • podpora externých 3G / 4G modemov;
 • gigabitové LAN porty;
 • ovládanie smerovača zo smartfónu.
nevýhody:
 • obmedzená funkčnosť pri práci na skladovom firmware;
 • komplexnosť samočinného blikania.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Router je veľmi pôsobivý - modely iných značiek tejto triedy sú niekoľkokrát drahšie. Pôvodný firmvér je však primitívny a orezaný. Dôrazne odporúčam, aby ste si pár hodín pohrávali a dali tretiu stranu z Padavanu. Podrobné pokyny sa nachádzajú v sieti.
MikroTik hAP lite
1 510

Dokonca aj najmladší predstaviteľ linky Home Access Point lotyšského výrobcu pracuje pod kontrolou systému RouterOS (Level 4), ktorý mu umožňuje riešiť skutočne širokú škálu úloh. Obzvlášť pracovať súčasne s dvoma poskytovateľmi, obmedziť rýchlosť jednotlivých portov, organizovať VPN tunelovanie, podporovať niekoľko lokálnych sietí, pôsobiť ako most alebo opakovač, atď. Prirodzene, všetky vyššie uvedené skutočnosti si vyžadujú dobré pochopenie siete „kuchyne“ a sú nad rámec priemerného používateľa, hoci krok za krokom je sprievodca pripravený pomôcť mu vykonať základné nastavenia. V byte, pre podmienky rodinného domu, tento jednopásmový router nie je najlepšou voľbou, ale v menej „osídlenom“ vysielaní sa prejaví v celej svojej sláve. Prinajmenšom hAP Lite je schopný vytvoriť trvalo udržateľný náter v dvojizbovom byte, pokiaľ je legislatívny limit výkonu takmer úplne zvolený.

Hlavné výhody:
 • väčšia funkčná flexibilita;
 • schopné odolať vysokým zaťaženiam;
 • stabilnú prácu.
nevýhody:
 • doladenie nie je pre každého;
 • jednopásmové Wi-Fi;
 • žiadne USB rozhranie;
 • nie je dostatok pamäte RAM.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Dojmy sú len pozitívne. Prakticky si nepamätám o routeri - funguje to. Nič sa nezmrzne - normálny let 24x7 na tri roky.
Keenetic Lite (KN-1310)
1 990

Značka Keenetic má niekoľko dobrých moderných smerovačov na základnej úrovni a model KN-1310 sa nám javil ako najzaujímavejší. Nie je vybavený len špeciálnym zosilňovačom, ktorý zvyšuje dosah, ale tiež umožňuje pohodlne meniť režimy prevádzky pomocou 4-polohového spínača. Najnovšia verzia Keenetic Lite je schopná vykonávať funkcie smerovača, adaptéra Wi-Fi / krúteného páru, opakovača a klasického prístupového bodu. Počítačové potreby zariadenia sú zabezpečené jednočipovým systémom MT7628. Čip je tenký, okrem toho, že nemá blok PPE, preto presmeruje zdroje na vykonávanie mnohých rutinných operácií. Jednoducho povedané, hardvér tohto smerovača nie je určený pre vysoké zaťaženia. Zároveň je bezdrôtový modul KN-1310 schopný pracovať podľa schémy 2T2R a port WAN je schopný zapamätať si funkcie pripojenia pre rôznych poskytovateľov.

Hlavné výhody:
 • špeciálny zosilňovač prijímaných signálov;
 • 4 režimy prevádzky;
 • 5 dBi Wi-Fi antény;
 • existuje MultiWAN;
 • mobilná aplikácia pre konfiguráciu a správu.
nevýhody:
 • pre intenzívnu prácu nie je navrhnutý;
 • jednopásmové Wi-Fi;
 • Nie je možné pripojiť modem USB.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Kus železa je schopný urobiť všetko, čo má byť router, plus veľa pekných buchty, ako je správa užívateľov, pripojenie diskov, atď. Kto by mal byť vyložený z krabice. Weifai je mocný.
TP-LINK TL-WR841N
1 290

Smerovače TP-Link vždy priťahujú dostupnosť pokročilých funkcií aj pre najdostupnejšie riešenia. Je nepravdepodobné, že drvivá väčšina vlastníkov TL-WR841N bude organizovať virtuálne servery na svojich lokálnych sieťových počítačoch, ale výrobca takýchto modelov im poskytol túto príležitosť. Pre domáce použitie môžu byť zaujímavé funkcie rodičovskej kontroly alebo dopravné obmedzenia, ktoré sú tiež k dispozícii pre príslušný router. Zariadenie má vyvinutý a veľmi flexibilný konfiguračný systém a podporuje všetky aktuálne protokoly pripojenia.

Konštrukcia routeru si vyžaduje primeranosť a určitú originalitu. Zariadenie vyzerá štýlovo, pohodlne namontované na stenu alebo inštalované na vodorovnom povrchu a množstvo ventilačných otvorov neumožňuje prehriatie elektronickej výplne v najťažších prevádzkových podmienkach.

Napriek uvedenému teoretickému bezdrôtovému výmennému kurzu 300 Mbit / s reálne hodnoty nepresahujú stovky megabitov. Na druhej strane, káblové rozhrania sú určené pre túto rýchlosť.

Hlavné výhody:
 • antény so zvýšeným výkonom;
 • veľmi široká funkčnosť a flexibilná konfigurácia;
 • zaujímavý a ergonomický dizajn.
nevýhody:
 • žiadne USB pripojenie tlačiarne alebo jednotky flash;
 • 100 megabitových LAN portov.
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Za svoju cenu je to najlepší Wi-Fi router. Prevádzkový čas bez reštartu dosiahol sedem mesiacov.

Najlepšie routery strednej triedy Wi-Fi

Keenetic Viva (KN-1910)
6 590

V prípade najnovšieho zástupcu línie Keenetic by sa stredná úroveň mala chápať ako pokročilá rádiová cesta triedy AC1300, vysoko výkonná platforma na čipe MT7621 a dvojica portov USB verzie 2.0. Pre správne posúdenie chladnosti výplne špecifikujeme, že prvé a druhé modely KN-1910 zdedené zo starších Giga (KN-1010). Z kvantitatívneho hľadiska súlad s triedou AC1300 znamená výrazné zvýšenie maximálnej rýchlosti pre bezdrôtové pripojenie. Napríklad pri frekvencii 2,4 GHz - až 400 Mbps, t. sto megabitov viac ako router, ktorý stojí v keenetickej hierarchii (KN-1710). Pokiaľ ide o procesor, má naozaj veľmi slušný výkon, pokiaľ nie je rozptyľovaný softvérovým prekladom adries (blok PPE).

Vo všeobecnosti platí, že ak neplánujete používať rozhranie USB na pripojenie vysokorýchlostnej jednotky, smerovač Keenetic Viva je najlepšou voľbou pre budovanie vážnej domácej siete.

Hlavné výhody:
 • výkonná hardvérová platforma;
 • vysokorýchlostný výkon;
 • rozsiahlu funkcionalitu.
nevýhody:
 • pomalé USB porty;
 • cena na začiatku predaja je príliš vysoká.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý prístupový bod. Aktualizovaný firmvér na najnovšiu verziu. Používa sa spolu so 4G modemom ZTE. Videl ho bez problémov, rýchlosť sa neznížila. V byte 100 m2 úlovky všade.
MikroTik RB951G-2HnD
5 140

Špeciálnou vlastnosťou smerovačov vyrobených pod ochrannou známkou MikroTik je jednoducho najširšia funkčnosť porovnateľná so systémami „dospelých“. To vám umožní realizovať takmer všetky sieťové úlohy, ale opačná strana univerzálnosti je tu vyjadrená v zložitosti konfigurácie samotného zariadenia. Router je najvhodnejší len pre vyškolených používateľov, pre ktorých kapacita domácich smerovačov nestačí, alebo pre malé a stredné podniky. Kompetentne vyladený MikroTik však bude dlhodobo pracovať stabilne, bez problémov preskakuje veľké množstvo dát a poskytne istú oblasť pokrytia na úkor výkonného vysielača. Mimochodom, model je vybavený tromi vstavanými anténami, z ktorých každá môže byť ovládaná nezávisle, prekladá zariadenie do rôznych MIMO konfigurácií (1x1, 1x2, 2x1 alebo 2x2).

Hlavné výhody:
 • zvýšený výkon vysielača;
 • schopnosť dodávať energiu pomocou technológie PoE;
 • umožňuje súčasne obsluhovať až 200 používateľov;
 • prispôsobiteľný počet portov WAN.
nevýhody:
 • Plne realizovať potenciál routera bude len pri použití skriptov.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Po nákupe vznikla otázka - ako, ak je taký zázrak za rozumnú cenu, paralelne existuje armáda buggy a drahých smerovačov od iných výrobcov.
ASUS RT-AC58U
5 570

Vzhľadom k tomu, že domáce routery sa menia len zriedka, ďalší model smerovača pre dom alebo byt je praktickejší vybrať „s rezervou“, ale bez fanatizmu. Takýmto spôsobom je možné chápať túžbu získať dobrý bezdrôtový smerovač s najvyššou triedou rádiovej cesty, pretože veľmi obmedzený okruh klientskych zariadení je schopný plne odhaliť potenciál rýchlosti týchto zariadení. V súčasnosti sa nám zdá, že najlepšie vlastnosti sú demonštrované smerovačmi triedy AC1300 a odporúčaný model je jedným z nich. Zariadenie má produktívnu náplň, ktorá podporuje hardvér NAT, pracuje na 2,4 a 5 GHz s použitím technológie MU-MIMO a je teoreticky schopná poskytovať výmenné kurzy až do 400 a 867 Mb / s. Samozrejme, spárované s klientom oboznámeným s 256-QAM a vyrobené podľa schémy MIMO 2x2 a pre obe pásma. Mimochodom, na rozdiel od predtým diskutované Keenetic Viva, tento router sa môže pochváliť USB 3.0 port. Pravda, len jeden.

Hlavné výhody:
 • výkonný 4-jadrový procesor;
 • optimálny vzorec rýchlosti;
 • vysokorýchlostný USB port;
 • niekoľko alternatívnych firmware.
nevýhody:
 • jeden USB port;
 • dlhý reštart pri zmene nastavení;
 • vyskytli sa sťažnosti na staršie verzie firmvéru.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Výkon signálu pri 5 GHz nie je oveľa nižší ako 2,4 GHz. V dvojizbovom apartmáne sa sieť s istotou chytí všade, dokonca aj cez 2 hrubé betónové steny.

Najlepšie high-end smerovače Wi-Fi

Keenetic Giga (KN-1010)
8 190

Náš univerzálny Wi-Fi router pokračuje v našom hodnotení, ktoré umožňuje používať optický kanál od poskytovateľa bez mediálneho konvertora. Povinnosti tohto v tomto prípade budú vykonávané špeciálnym SFP modulom a výhodou odstránenia prechodného prepojenia je zjednodušenie monitorovacích funkcií. Opäť nie je potrebný ďalší výstup na napájanie samotného konvertora. Čo sa týka charakteristík rýchlosti Wi-Fi, odporúčaný router je podobný modelu KN-1910 (Viva), ktorý bol opísaný vyššie. Ak potrebujete čo najväčšiu šírku pásma - venujte pozornosť aktualizovanému Keenetic Ultra (KN-1810), ktorého bezdrôtový modul zodpovedá triede AC2600 (funguje podľa schémy 4T4R). Pripomeňme, že klientske zariadenie musí byť tiež schopné pracovať so štyrmi kanálmi príjmu / prenosu. Vlastne, práve kvôli extrémne malému počtu takýchto zariadení, sme neodporučili vlajkovú loď Keenetic, ale obmedzili sme sa na „jednoduchší“ router.

Hlavné výhody:
 • schopnosť priameho prepojenia aktívnej aj pasívnej optiky;
 • primeraná rýchlosť Wi-Fi vzorca;
 • silná výplň;
 • pôsobivé funkcie;
 • dva USB porty (2.0 a 3.0).
nevýhody:
 • prakticky nie.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Za svoje peniaze je úžasný. Na twisted pair s NASA úprimne strieľa cez seba na 900 megabitov. Wi-Fi sledovalo spojenie s 550 niečoho. Na rozšírenie médií cez "vzduch" ľahko vysiela ťažké ripy bez jedinej prestávky.
ASUS RT-AC87U
12 990

Špičkový router RT-AC87U od spoločnosti ASUS je možné zavolať vpravo. Excentrický dizajn tohto prístupového bodu pritiahne pozornosť aj skeptického používateľa. Štandardné Wi-Fi 802.11ac so štyrmi odnímateľnými anténami umožňuje pracovať s viacerými klientmi pri plnej rýchlosti. Ai radarová technológia pokrýva plochu, ako tvrdí výrobca, na 465 m2 pri rýchlosti až 2334 Mbps. To vám umožní vysielať video vo formáte UltraHD / 4K. Rozmery routeru sú úžasné - s veľkosťou 29 x 17 x 5 mm, jeho hmotnosť je 750 gramov. To nie je pre vás drobné kocky, ktoré sme zvažovali na začiatku článku. V tomto modeli sú nám známe vlastnosti ASUS - skosené rohy, rovné čiary a vzory na tele vo forme textúr. Ovládacie prvky zahŕňajú dve veľké tlačidlá Wi-Fi a LED na prednej strane - umožňujú vám vypnúť bezdrôtovú sieť a podsvietenie indikátorov jedným kliknutím. Za WAN portom, štyrmi gigabitovými LAN portami, WPS klientskym tlačidlom, resetom a vypínačom, USB 2.0 portom? ako aj rýchlejší USB 3.0, umiestnený za špeciálnym konektorom. Na puzdre nájdete aj známy napájací konektor a konektory pre odnímateľné antény. Nezávislú prevádzku pásiem 2,4 GHz a 5 GHz zabezpečuje dvojjadrový procesor, vďaka ktorému router zobrazuje takú rýchlosť prenosu dát.

Pre užívateľov, ktorí dávajú prednosť káblovému internetu, ponúka prístupový bod technológiu Gigabit Ethernet, ktorá umožňuje použitie jedného z portov LAN ako druhého pripojenia k internetu. Pohodlné a intuitívne rozhranie úplne Russified softvér vám umožní plne využívať tento router.

Hlavné výhody:
 • multifunkčnosť
 • softvér
 • Obrovská oblasť pokrytia
 • Obrovská rýchlosť prenosu dát
 • Všesmerové a jednosmerné signály
nevýhody:
 • Veľmi vysoká cena
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Tento router + dobrý adaptér = plný zmysel pre pripojenie cez kábel, ktorý som dosiahol + paralelne visí 3-4 zariadenia na 2,4-5 rozsahy.
MikroTik hAP AC
8 208

Ak dávate prednosť držať všetky parametre vašej domácej siete pod prísnou kontrolou, a predpísať scenáre interakcie s "vonkajším svetom" osobne - tento router je pre vás. Majiteľ MikroTik hAP AC za relatívne rozumnú cenu dostáva flexibilne nakonfigurovaný router vybavený optickými (SFP) a 5 gigabitovými portami. Pripojenie užívateľov k sieťam GPON je teraz zďaleka nezvyčajné, takže namiesto konvertora má zmysel používať efektívnejšie zariadenia, ktoré sú ideálne pre tieto úlohy. Pokiaľ ide o bezdrôtovú časť zariadenia, je teraz ťažké nájsť konkurenčnú ponuku, ktorá poskytuje MIMO 3x3 nezávisle v dvoch pásmach. Mimochodom, z troch párov vnútorných antén, namiesto jedného môžete pripojiť externé. Vzhľadom na pevný výkon koncových zosilňovačov by takýto krok poskytol veľmi veľkú oblasť pokrytia. Zariadenie má len jednu nevýhodu - nastavenie smerovačov MikroTik znamená dobrú znalosť sieťových protokolov, ale toto je už problém s univerzálnymi nástrojmi.

Hlavné výhody:
 • optický port;
 • Podpora konfigurácie MIMO 3x3;
 • plná podpora PoE (napájanie a návrat);
 • možnosť konfigurovať v akýchkoľvek sieťových podmienkach.
nevýhody:
 • USB port verzia 2.0;
 • komplexnosti prispôsobenia.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Stráviť asi 2-4 hodiny na vyhľadávanie informácií pre konfiguráciu MikroTek pod vaším poskytovateľom, zabudnete na jeho existenciu. Neobťažujete sa s blikaním žiarovky? Keď je zapnutý, funguje. Tak tu router ticho robí svoju prácu a distribuuje internet, a to ako vzduchom, tak aj drôtom.
D-link DIR-882
7 427

Jeden z najatraktívnejších špičkových smerovačov Wi-Fi z hľadiska ceny / funkcií. Poháňaný výkonným jednočipovým systémom MT7621A, ktorý implementuje preklad hardvérových adries. Čo sa týka výplne, len malé množstvo vnútornej pamäte je mätúce - iba 16 MB, čo negatívne ovplyvňuje trvanie aplikácie nových nastavení a aktualizácií firmvéru. Rádiová cesta zodpovedá triede AC2600, t.j. DIR-882 využíva pásmo 160 MHz (MIMO 4x4) na výmenu s klientským zariadením. Ďalšia vec je, či sú vaše notebooky schopné pracovať na tejto technológii sami a či je podporovaná modulácia 256-QAM. Smerovač ponúka dobrú úroveň zabezpečenia, čo znamená použitie niekoľkých externých služieb filtrovania DNS, pričom je pomerne jednoduché konfigurovať pre zle vyškoleného používateľa. Bohužiaľ, rýchlosť webového rozhrania DIR-882 zostáva veľmi žiaduca.

Hlavné výhody:
 • produktívna hardvérová platforma;
 • veľmi vysoký potenciál rýchlosti;
 • jednoduchosť nastavenia;
 • veľké príležitosti za atraktívnu cenu.
nevýhody:
 • veľmi malá vnútorná pamäť;
 • Existujú sťažnosti na kvalitu firmvéru.
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Vymazať používateľské rozhranie. Silný signál aj pri zložitej geometrii miestnosti. Stabilita práce. Nezohrievané, môžete skryť v krabici. Nízka cena za zariadenie tejto triedy. Konkurenti sú podstatne drahší.

Ako si vybrať dobrý router?

Opäť upozorňujeme na skutočnosť, že prítomnosť cenených písmen „ac“ v špecifikáciách routera a napríklad smartfónu nezaručuje, že medzi nimi budú dosiahnuté výmenné rýchlosti nastavené výrobcami na bezdrôtové pripojenie. Ak je to len preto, že je fyzicky nemožné správne umiestniť aj štyri páry antén v kompaktnom prípade mobilného zariadenia. Ak hovoríme o masovom segmente klientských zariadení Wi-Fi, jeho vysokorýchlostný „strop“ spočíva na triede AC1200 (300 a 867 Mbit / s v pásmach 2,4 a 5 GHz). Ak chcete pripojiť nové prenosné zariadenia, dáva zmysel zamerať sa na model AC1300. Ďalšie vysokorýchlostné smerovače budú užitočné pre organizovanie domácej alebo kancelárskej siete s viacerými prístupovými bodmi. Pri vzájomnej výmene sú schopní maximalizovať potenciál „cool“ tried, ako napríklad AC2600.

Ďalším bodom, ktorý potrebuje osvetlenie je "Rozsah" smerovačov, Po prvé, výkon vysielacej časti pre zariadenia tejto kategórie je regulovaný zákonom a je približne rovnaký pre rôzne modely. Po druhé, zvýšenie rýchlosti bezdrôtovej výmeny je vždy sprevádzané zvýšením citlivosti na pomer signálu k šumu. Závislosť je priama. Preto, bez ohľadu na to, koľko chceme opak, celkový trend vo vývoji Wi-Fi komunikácie je zameraný na zvýšenie hustoty pokrytia kvantitatívne. Zjednodušene povedané, každá izba má svoj vlastný prístupový bod, najlepšie pracuje na 5 GHz.

Majte dobrú voľbu!

Loading...