Top 10 externých pevných diskov

Najspoľahlivejší spôsob ukladania údajov

Všetky moderné externé disky podporujú tretiu verziu špecifikácie pre univerzálnu sériovú zbernicu, hoci kompatibilnú s druhou. Stačí mať na pamäti, že priemerný USB2 radič nie je schopný poskytnúť pevný disk s prúdom požadovanej hodnoty a pre túto operáciu potrebujete Y-kábel pre toto pripojenie a pod konektorom Micro-B na druhom konci.

Najlepšie externé pevné disky v rokoch 2017-2018

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie disky 500 GB1Toshiba CANVIO BASICS 500 GB9.6 / 102 990
2Seagate STEA5004009.5 / 103 158
Najlepšie externé pevné disky 1 TB1Toshiba Canvio Ready 1TB9.9 / 103 750
2ADATA HD720 1TB9.8 / 104 640
3Silicon Power Stream S03 1TB9.8 / 103 970
Najlepšie externé pevné disky s kapacitou 2 TB1Western Digital My Passport 2 TB (WDBUAX0020B)9.5 / 105 740
2Seagate STEA20004009.5 / 105 290
3Toshiba CANVIO ALU 2TB9.5 / 105 496
Prenosné pohony s kapacitou 4 TB a viac1Seagate STDR50002009.8 / 109 496
2Western Digital My Passport 4 TB (WDBUAX0040B)9.5 / 108 490

Najlepšie disky 500 GB

Toshiba CANVIO BASICS 500 GB
2 990

Externé pevné disky s veľkosťou menšou ako 500 GB sa nedajú nájsť na voľnom trhu a nie je v nich žiadny osobitný význam, ale päťsto modelov je zaujímavých ako prenosné úložisko pre rodinné foto a video archívy. Čo sa týka odporúčaného pohonu, je potrebné mať na pamäti, že jeho skoršie verzie boli vybavené pevnými diskami s pomerne zastaralým rozhraním SATA2, doplnené vhodnými adaptérmi. Najnovšie revízie CANVIO BASICS sa už dokončujú s modernejšími HDD, ale pokiaľ je príslušný USB adaptér umiestnený priamo na riadiacej doske, nie je možné takéto zariadenie rozpojiť a pripojiť jeho „skrutku“ priamo.

Z podstatnejších nevýhod je možné uviesť len relatívne pevnú hmotnosť zariadenia - 230 g. Z týchto výhod sú nefarbiace plasty puzdra a dostatočne účinné gumové nožičky, ktoré ľahko držia externý pohon na najklzších povrchoch.

Hlavné výhody:
 • primeranú cenu;
 • nefarbené skrine;
 • tichá práca.
nevýhody:
 • dosť vážny;
 • krátky kábel.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Získané pre nahrávanie externého pevného disku z televízora. Z disku nie je žiadny zvuk. LED dióda svieti v slabo modrej farbe. Keď je disk v prevádzke, indikátor bliká a po niekoľkých minútach po nahrávaní alebo prehrávaní zhasne. Veľmi pohodlné.
Seagate STEA500400
3 158

Ak sa vám nepáčilo zaoblený tvar externého pevného disku, ktorý získal prvé miesto v našom rebríčku, pozrite sa na tento model od spoločnosti Seagate. Odporúčané zariadenie má originálny dizajn, ktorý kombinuje podčiarknutý uhol a štýlovú reliéfnu textúru puzdra. A na oboch stranách je ten druhý, ale z nejakého dôvodu nebol priestor pre nohy. V skutočnosti to bol dôvod na mierne zníženie ratingu STEA500400, pokiaľ je priľnavosť na pevnom hladkom povrchu zariadenia priemerná. Mimochodom, tento pohon je výrazne ľahší ako "japonský" konkurent a prichádza s dlhším káblom. Parametre rýchlosti sú typické pre rozpočtovú triedu - v priemere okolo 20 Mb / s.

Hlavné výhody:
 • zaujímavý vzhľad;
 • nízka hmotnosť
nevýhody:
 • môže kĺzať na tvrdom povrchu.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Vyžadovalo sa zálohovanie. Boli sme spokojní s cenou - medzi konkurentmi je to najlepší lacný externý pevný disk.

Najlepšie externé pevné disky 1 TB

Toshiba Canvio Ready 1TB
3 750

Napriek tomu, že pseudo-reliéfne body viditeľné na obrázkoch zariadenia sú skutočne lesklé, takýto dizajn puzdra dokonale maskuje odtlačky prstov. Stručne povedané, vzhľad Canvio Ready je veľkolepý a praktický. Nezabudnite na vývojárov modelu a gumové nožičky na dne. Mimochodom, zabraňujú nielen kĺzaniu na hladkom povrchu, ale tiež čiastočne tlmia nevyhnutné vibrácie. Samozrejme, že dizajn zariadenia poskytuje tlmiace podložky pre pevný disk, ale dve úrovne kompenzácie sú jednoznačne lepšie ako jedna. Zo zaujímavých funkcií odporúčaného externého disku môžete zvýrazniť podporu pre vylepšenú správu napájania. Podstatou "čipu" je zastavenie rotácie HDD dosiek s predĺženou nečinnosťou a "zlepšenie" je schopnosť nastaviť prípustné prestoje a vo veľmi širokom rozsahu. Je pozoruhodné, že to nemá takmer žiadny vplyv na celkovú rýchlosť.

Ďalšou "plus" v prospech výberu tohto konkrétneho modelu pohonu je podpora technológie Ramp Load. S miernymi otrasmi a otrasmi vaše dáta nie sú v nebezpečenstve.

Hlavné výhody:
 • štýlový a racionálny dizajn;
 • možnosť zlepšeného riadenia energie;
 • podporná technológia Ramp Load.
nevýhody:
 • S niektorými radičmi USB2 nemusí pracovať s pripojením jedného portu.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Vhodne, farbou indikátora je ľahké určiť, ku ktorému portu je pripojený externý disk. Svieti modro - USB3; biela - USB2.
ADATA HD720 1TB
4 640

V súčasnosti spoločnosť AData Technology vyrába deväť liniek externých diskov, medzi ktorými naša pozornosť priťahovala modelová rada HD720. Je zaujímavé, že má „najchladnejší“ stupeň ochrany pred účinkami rôznych nepriaznivých faktorov. Najmä bez smrteľných následkov prenesie dvojhodinový pobyt v hĺbke 2 alebo pád z výšky 1,8 metra. Ako je uvedené na internetovej stránke výrobcu, odolnosť zariadenia proti nárazu výrazne prevyšuje požiadavky armádneho štandardu MIL-STD-810G. Je pozoruhodné, že vývojári sa neobmedzovali len na pasívnu ochranu, ale priťahovali elektroniku do tohto podniku. V puzdre zariadenia je namontovaný špeciálny G-senzor, ktorý umožňuje včasné naloženie nebezpečných nárazových zaťažení a generovanie príkazov na parkovanie hláv. Mimochodom, to tiež zapína svetelné indikácie ochrany proti vibráciám. Stručne povedané, tento terrabaytny externý pevný disk je najlepšou voľbou pre turistov a cestovateľov.

Hlavné výhody:
 • ochrana proti prachu a vlhkosti v triede IP68;
 • veľkolepý vzhľad.
nevýhody:
 • veľmi krátky kábel;
 • Pre prevádzku cez USB2 sa vyžaduje napájanie z dvoch portov.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Tichý, rýchly a inteligentný externý disk. Kúpené za to, čo padlo a začalo zlyhávať. Vzal si pogumovaný prípad. Nebudem klesať a ešte ...
Silicon Power Stream S03 1TB
3 970

Tento externý pevný disk svojím dizajnom pripomína notebook so zaobleným povrchom a jedným orezaným rohom, na ktorom sa nachádza indikátor. LED dióda jasne ukazuje, ktoré rozhranie sa používa na výmenu: USB 2.0 alebo USB 3.0. V prvom prípade je farba indikátora červená, v druhej - modrá. Puzdro je plastové, s praktickým matným povrchom, na ktorom nie sú viditeľné odtlačky prstov. Ako mnoho iných výrobcov, základom jednotky je pevný disk Toshiba, v tomto prípade MQ01ABD100. Jeho spotreba energie je 1,5 W s hladinou hluku až 24 dB. Kotúč je inštalovaný v puzdre s gumovými tesneniami a preto je do určitej miery chránený pred nárazom. Jednotka podporuje hardvérové ​​šifrovanie, aby ste mohli využiť túto príležitosť, ktorú potrebujete na prevzatie špeciálneho nástroja z webovej stránky spoločnosti. Okrem kryptografie umožňuje konfigurovať zálohovanie dokumentov z hlavných priečinkov počítača vrátane e-mailov.

Hlavné výhody:

· Hardvérové ​​šifrovanie

· Vysokorýchlostná sériová výmena

· Prísny a zároveň originálny dizajn

nevýhody:

· Prakticky nie

9.8 / 10
hodnotenie

Najlepšie externé pevné disky s kapacitou 2 TB

Western Digital My Passport 2 TB (WDBUAX0020B)
5 740

Napriek tomu, že návrh aktualizovanej verzie Digital My Passport jednoznačne fungoval, tu aj kompletný kábel „prichádza“ vo farbe s puzdrom (a existuje len šesť možností), nie každý bude mať tento externý disk rád. Po prvé, jeho telo sa zdá byť zložené z dvoch úplne odlišných častí. Po druhé, jeden z nich má lesklý povrch, dokonale zbiera odtlačky prstov. Ak vás uvedené funkcie nezľaknú - stručne označte prednosti modelu. Gumové nohy nie sú zlé kompenzovať vibrácie pracovného pevného disku a odolávajú sklzu. Prístroj je dodávaný s tromi proprietárnymi nástrojmi, ktoré vám umožňujú nastaviť automatické zálohovanie, chrániť uložené údaje ich šifrovaním a prístupovým heslom a tiež monitorovať stav disku. No, rýchlosť práce. Nie je to rekord, ale dosť slušne. Viac ako sto megabajtov za sekundu pre čítanie aj písanie. Samozrejme, cez USB3 port.

Hlavné výhody:
 • šesť farieb;
 • gumené nožičky;
 • užitočný kompletný softvér.
nevýhody:
 • časť tela má lesklý povrch;
 • dostatočne hrubý.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Vybral som si disk na internete a narazil na tento cool, jasný pas od WD. Navonok sa mi veľmi páči, funguje to rýchlo a takmer ticho.
Seagate STEA2000400
5 290

Tento model je skvelým príkladom toho, ako je možné pomocou nízkych výrobných nákladov dosiahnuť úplne rozpoznateľný a celkom praktický vzhľad. V skutočnosti, vyvinúť špeciálnu pleseň je lacná, ale škrupiny, ktoré idú zospodu sa nekĺznu z rúk a vyzerajú veľkolepé. A to všetko - vďaka pôvodnému objemovému zvlneniu vo forme pyramíd. Je škoda, že dizajnéri spoločnosti nepovažovali za možné „pokaziť“ štýl banálnymi gumovými nožičkami - zariadenie sa sotva posúva na holú dosku a vrcholy pyramíd sa opotrebujú. Objektivita v záujme - to je jeho najvýznamnejšia nevýhoda. Pevný disk nainštalovaný v zariadení demonštruje veľmi slušný výkon pri práci s dátami najrôznejších typov, od malých súborov s fotografiami až po ťažké videoklipy.

Hlavné výhody:
 • zaujímavý dizajn;
 • dobrý výkon;
 • schopný prepadnúť do „hibernácie“.
nevýhody:
 • žiadne gumové nožičky;
 • Mostový čip SATA-USB sa pripája na dosku.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Pri pripojení k televízoru videozáznamy s vysokým rozlíšením idú bez „brzdenia“. Kúrenie je veľmi malé, sotva hmatateľné. Vibrácie sa prejavia len vtedy, keď položíte ruku na disk, resp.
Toshiba CANVIO ALU 2TB
5 496
Prenosný disk, ktorý má klasický dizajn a hliníkové puzdro v jednej zo štyroch farieb. Jeho vzhľad pripomína externé USB disketové mechaniky rovnakého výrobcu, len bez gumených nožičiek. Povlak je drsný na dotyk, nekĺzne do ruky, odtlačky prstov na ňom nie sú viditeľné. Zariadenie je vybavené snímačom otrasov, ktorý v kombinácii s technológiou Ramp Loading podporovanou radom pevných diskov MQ01ABD zlepšuje bezpečnosť zaznamenaných informácií. Rýchlosť prenosu dát nie je pre disky tejto veľkosti najvyššia - pri konzistentnej výmene je maximálna hodnota 115 MB / s. Celkové rozmery sú priemerné: hmotnosť - 240 g, hrúbka - 18 mm.
Hlavné výhody:

· Kvalitná montáž

· Tichá prevádzka

Teplota sa nikdy nezvyšuje nad 40 stupňov

· Zahŕňa pohodlné zálohovanie utility od renomovanej spoločnosti NTI

nevýhody:

Žiadne šifrovanie hardvéru

· Žiadny prípad nie je zahrnutý

· Žiadne nohy

9.5 / 10
hodnotenie

Prenosné pohony s kapacitou 4 TB a viac

Seagate STDR5000200
9 496

V najpriestrannejšom predstaviteľovi nášho hodnotenia sa používa 4-platový pevný disk Seagate Barracuda Compute ST5000LM000, takže celý dizajn sa ukázal byť dosť veľký - o niečo hrubší ako 20 mm. Súčasne je dosť dobrá schopnosť tretieho USB štandardu (na napájanie) pre prevádzku s pripojením len jedného konektora. Pochopiteľne, hovoríme o portoch notebooku a nie o smartfóne alebo tablete - pre túto triedu zariadení budete pravdepodobne potrebovať ďalší zdroj. Nainštalovaný pevný disk má gigabajt vstavanej pamäte typu flash, ktorý umožňuje ukladať do pamäte veľké množstvo dátových paketov pri nahrávaní, čo má priaznivý vplyv na rýchlosť zadanej operácie. Kompletný softvér je dobre integrovaný s hlavnou cloud skladovanie, multimediálne služby, rovnako ako niektoré sociálne siete. Podporuje zálohovanie rôznych informácií z mobilných zariadení. Je pravda, že na to bude potrebné nainštalovať príslušnú aplikáciu. Bohužiaľ, žiadny pokročilý softvér nemá žiadne pokročilé triky, ako je vytvorenie špecializovaných archívov alebo obrazy pevných diskov.

Hlavné výhody:
 • veľká kapacita;
 • prakticky nevyhrievané.
nevýhody:
 • dostatočne dlho určené operačným systémom;
 • hrúbka a hmotnosť tuhých látok;
 • Nie je súčasťou Y-kábla (pre USB2).
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Neustále pracoval na nahrávaní viac ako jeden deň a prípad bol trochu vlažný.
Western Digital My Passport 4 TB (WDBUAX0040B)
8 490

V podstate platí, že všetko, čo bolo predtým povedané o modeli dvojbajtovej jednotky, platí aj pre toto zariadenie. Opäť zdôrazňujeme, že hovoríme o zostave Digital My Passport 2016 a bude to trochu dopĺňať možnosti kompletných nástrojov. 256-bitové šifrovanie hardvéru je podporované pomocou algoritmu AES. Zálohovanie je možné vykonať na samotnom externom disku a na zvolenej službe cloud (Dropbox alebo Baidu). Je možné prispôsobiť režim „spánku“. Je pravda, že operačný systém prenosného počítača alebo počítača, ku ktorému je zariadenie pripojené, môže dať svojim vlastným nastaveniam vyššiu prioritu. Inými slovami, nastavenie disku bude fungovať len pri práci s televízorom. Mimochodom, rovnaký nástroj umožňuje vypnúť LED indikátor tak, že nedráždi v tme.

Hlavné výhody:
 • veľký výber farieb;
 • pomerne dobré možnosti pre nastavenie a servis.
nevýhody:
 • tučný;
 • krátky kábel;
 • čiastočne lesklé telo.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Vzhľadom k dizajnu, išiel som po dlhú dobu, kým tam boli žiadne iné rozumné možnosti. Toto vizuálne rozdelenie na dve polovice spôsobuje určitú nedôveru, akoby sa rozpadla na polovicu. Zvyšok je dobrý externý pevný disk.

Po relatívne dlhú dobu sa objavujú vyhlásenia, že čas externých diskov sa skončil. Povedz, nespoľahlivý, pomalý, ťažký a tak ďalej. Nie sú však k dispozícii žiadne ďalšie nástroje pre úlohy zálohovania alebo archivovania. Čo sa týka spoľahlivosti, na trhu je dostatok ponúk so zvýšenou ochranou pred poškodením. Okrem toho by sme nemali zanedbávať základné pravidlá práce s rozhraním USB a programovo odpojiť disky pred ich fyzickým odpojením. Vzhľadom na tendenciu umiestniť SATA-USB bridge čip priamo na HDD kartu, toto opatrenie nie je zbytočné.

Problém výberu medzi externým pevným diskom, tradičným USB flash diskom a externým SSD diskom tam naozaj nie je. Ak potrebujete dostupné zariadenie na dlhodobé ukladanie veľkého množstva informácií - na tento účel je najvhodnejší externý pevný disk. Externé SSD disky sú rýchlejšie a v jednotkách užitočného objemu sú podstatne drahšie, takže voľba takéhoto zariadenia je v prípade potreby oprávnená pravidelne spracúvať dáta. Zároveň neznamename úprimne nízkoprofilové modely, v ktorých môže byť záznamová rýchlosť dokonca nižšia ako zodpovedajúci indikátor moderných klasických pevných diskov. No, flash disk je flash disk. Každý ju používa podľa svojich najlepších potrieb, aj keď je vhodnejší na prenos relatívne skromných množstiev údajov z prípadu na prípad.

Majte dobré nákupy!

Loading...