10 najlepších počítačových prípadov

2018 hodnotenie: najlepší prípad pre PC podľa odborníkov a užívateľov

Aj keď počítačové prípady od času IBM AT sú dobre štandardizované, v rôznych modeloch dnes môžete byť zmätení a konkrétny model nemusí byť vhodný pre akúkoľvek konfiguráciu hardvéru. Klasická chyba počas montáže je už dlho pokusom o ukotvenie vysokej „veže“ chladiča úzkym telom, keď sa ukáže, že nie je možné zatvoriť bočný kryt. Predstavujeme rebríček najlepších počítačových prípadov, ktoré sú v súčasnosti populárne v Rusku.

Vzhľadom na to, že požiadavky na samotné zostavy PC je možné rozdeliť do niekoľkých podmienečných skupín, pokúsime sa použiť rovnakú klasifikáciu pre jednotlivé prípady: napríklad pre kancelárske PC s minimom „železa“ s pohodlným tepelným režimom sa zmestí akýkoľvek vysokokvalitný kompaktný balík Herný počítač s výkonnými grafickými kartami a procesorom s vysokým TDP už bude vyžadovať slušný vnútorný objem a dostatok miesta na inštaláciu ventilátorov alebo radiátorov.

Poradie najlepších počítačových prípadov v roku 2018

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie kompaktné puzdrá pre počítače1Chladič Master Masterbox Q300L9.8 / 103 301
2Thermaltake Versa H17 CA-1J1-00S1NN-00 Čierna9.5 / 102 340
Najlepšie rozpočtové počítače prípadoch midi-tower1Deepcool Tesseract SW Čierny9.7 / 103 195
2AeroCool Aero-500 Window Black Edition9.4 / 102 850
3Zalman i3 čierny9.1 / 103 330
Najlepšie high-end počítačov midi-tower1Fractal Design Definujte R6 TG Black9.9 / 1012 090
2AeroCool P7-C1 Pro Black9.8 / 108 590
3Cooler Master MasterCase H500P (MCM-H500P-MGNN-S00) bez PSU čiernej9.6 / 1010 560
Najlepšie počítačové skrinky na veže1Grafická séria Corsair 760T biela9.8 / 1014 540
Najlepšie PC puzdrá s pútavým dizajnom1Thermaltake The Tower 900 CA-1H1-00F1WN-00 Čierna9.7 / 1016 637
2COUGAR Conquer Black9.5 / 1016 420

Najlepšie kompaktné puzdrá pre počítače

Chladič Master Masterbox Q300L
3 301

Naše hodnotenie otvára veľmi zaujímavý prípad pre počítač, v ktorom priťahuje nielen externý minimalizmus, podčiarknutý nenápadným ornamentom, ale aj funkčnosť, neočakávaná pre zdanlivo jednoduchú „kocku“. Začnime s prachovými filtrami, ktoré sú pokryté rovnakou ozdobou: sú odstránené elementárne (magnetické uchytenie), čím sa otvára obrovská perforačná oblasť, ktorá vám neumožňuje obmedzovať sa silou ventilácie. Potom sa pozorne pozerajte na panel s konektormi - to tiež nie je ľahké a môže byť inštalovaný v troch polohách na jednej z dvoch strán skrine. A samotné telo vám konečne umožňuje postaviť ho vzpriamene, aspoň plocho. Priehľadné veko určite zaujme priaznivcov moddingu, ktorí neradi skryjú nádherné „železo“ od očí.

Stručne povedané, z hľadiska funkčnosti, prípad vyšiel len skvele, a dokonca aj schopnosť inštalovať výkonný chladiaci systém (až do „dropy“) by nebola zbytočná, ak by ste chceli zostaviť kompaktný, ale zároveň vysoko výkonný počítač. Inštalačné možnosti pre pohony sú tu samozrejme obmedzenejšie ako vo „vežiach“, ale sada dvoch 2,5 “slotov a jednej 3,5“ stačí na vytvorenie štandardnej konfigurácie „SSD pre systém + HDD pod súborovým spoilerom“.

Hlavné výhody:
 • Vyvinuté chladenie
 • Filtre s rýchlym uvoľnením
 • dizajn
nevýhody:
 • Železo tenké
 • Iba dva konektory USB
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Skutočne sa mi páčilo telo - môžete sa zmestiť do silného železa a nestratiť v chladení.
Thermaltake Versa H17 CA-1J1-00S1NN-00 Čierna
2 340

Puzdro je minimalistické až po limit, ale nie je zlé z hľadiska funkčnosti: tradične začínajúc chladiacimi schopnosťami si všimneme možnosť inštalácie ventilátora „hore“ a inštalácie ventilátora pre predný panel (pre fúkanie) (do 140 mm), alebo dokonca pre chladič SVO. Napájací zdroj je inštalovaný v spodnej časti (na rovnakom mieste je priehradka na nepoužité káble), je možné inštalovať dvojvrstvové video karty do dĺžky 350 mm a vežové chladiče do výšky 155 mm. A to je stále kompaktný podvozok microATX!

Tlačidlo napájania a konektory (3xUSB + audio) sú umiestnené na hornom okraji - to znamená, ak je vedúci nášho hodnotenia orientovaný predovšetkým na „stolovú“ životnosť, potom Thermaltake - na „stolovom stole“. Ale tu absencia prachového filtra v prednej časti už bude cítiť, bude vyžadovať revíziu alebo časté čistenie. Ďalším prekvapením, ktoré nie je špecifikované výrobcom v špecifikáciách, je, že kryt na spodnej strane napájacieho zdroja nie je odnímateľný. Úplne neodstrániteľné. Prečo? Nie je to jasné, ale neprináša pohodlie.

Hlavné výhody:
 • Pomerne dobré chladenie
 • Možnosť inštalovať vysoké "veže" a dlhé grafické karty
 • 3 konektory USB
nevýhody:
 • Pevné puzdro na BP
 • V rovnakom čase sú nainštalované len dva disky bez ohľadu na veľkosť
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Ak pridáte izoláciu šumu (jednoduchú a lacnú), telo sa ukáže byť všeobecne nádherné, herná zostava s dropy sa rozbije a neprehreje sa!

Najlepšie rozpočtové počítače prípadoch midi-tower

Deepcool Tesseract SW Čierny
3 195

Tento počítačový prípad nepotrebuje najmä pohľady, ktoré získali dobrú popularitu. V skutočnosti je to dosť lacné na to, aby bolo zaujímavé pre zostavenie rozpočtu, zároveň poskytuje dobré príležitosti na chladenie a dokonca aj niektoré správy káblov naznačujú. Vežové chladiče je možné inštalovať vo výške až 165 mm, podľa výrobcu, ale v praxi ostáva dobrý priestor pred vekom, to znamená, že je možné otrieť modely s výškou 170-172 mm.

Normálne má puzdro jeden ventilátor „pre vstrekovanie“, podľa tradície Deepcoolu vybaveného kyslým modrým podsvietením. Rozhodnutie pre amatéra, ale aj samotného ventilátora, aj keď nie je obzvlášť nepríjemné hlukom a vibráciami, sa neodlišuje výkonom. V tomto prípade vám celková plocha mriežky vetrania na prednom paneli umožní dodať niečo silnejšie s dobrou úrovňou akustického komfortu (napríklad čakajú na „dvenashki“ z Noctua). Nie je možné inštalovať ďalší ventilátor, konzoly na konzolách sú určené len pre jeden. To tiež ovplyvňuje teplotné režimy - Tesseract nie je nazývaný „najchladnejší“ prípad, aj keď pridáte ventilátory do horného okna. Ale všetko je z rozumu, a očakáva sa, že grafická karta je najťažšia zo všetkých, veža chladič alebo LSS dostane normálne čistenie.

Ďalším malým, ale navyše „Tesseractom“ sú bezskrutkové koše pohonov, ktoré však obmedzujú maximálnu dĺžku grafickej karty s veľkosťou 310 mm. Na druhej strane, veľké množstvo akcelerátorov videa zapadá do tejto tolerancie a je nepravdepodobné, že by niekto prišiel s počítačom s špičkovými „monštrami“ pre troch fanúšikov a pol wattom tepelného výkonu na rozpočet.

Hlavné výhody:
 • Nízko kľúčový, ale zaujímavý dizajn.
 • Jednoduchá montáž
 • Slušné chladenie
nevýhody:
 • Tenké železo
 • Priehradky hrubé 5.25 "
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Páčilo sa mi prípad, GTX970 nie je prehriatie, teplota na procesore je tiež normálne. V tomto prípade je cena normálna a on sám nie je šialenec.
AeroCool Aero-500 Window Black Edition
2 850

Ďalším populárnym počítačovým puzdrom pre nízko nákladové zostavy, ale s dobrými chladiacimi schopnosťami as vylepšením. Vzhľadom na pomerne slušnú výšku stredovej veže (486 mm) sa zdá, že karoséria je dosť úzka, ale v skutočnosti jej obálka na šírku umožňuje inštalovať „veže“ s výškou až 155 mm. Najjednoduchší, ale fungujúci regulátor otáčok ďalších fanúšikov priťahuje pozornosť - to je ďaleko od vážnych reobas, ale pre rozpočtovú montáž je riešenie funkčné a príjemné. Tu sú sloty na čítačky kariet, čo určite zvýši výhody - nemusíte si ho kupovať samostatne a schopnosť pracovať s kartami SD na počítači nebude zbytočná.

Je pravda, že konektorový panel sa nachádza nielen na hornom kryte, ale aj posunutý do stredu. To znamená, že telo je jasne "pod stolom" a prítomnosť bočného priehľadného panelu vyvoláva otázku - prečo by sa mala pochváliť chladičom švábov? Existuje však model rovnakého prípadu s prázdnym obalom.

Všimli sme si jednoduchosť údržby - všetky tri prachové filtre sú namontované na magnetoch, ich odstránenie na čistenie je len pár sekúnd.

Hlavné výhody:
 • Ľahko vyberateľné filtre
 • Jednoduché reobas a čítačka kariet už postavený
nevýhody:
 • Jemné železo prispieva k hluku
 • Veľmi málo umiestnený panel
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Normálna počítačová skrinka pre svoje peniaze, dokonca aj kvapka, keď upgrady vstali, ako by to malo byť bez problémov.
Zalman i3 čierny
3 330

V prípade, že sú už vopred nainštalované 4 120 mm ventilátory a všetky sú podsvietené, tak za súmraku je stále osvetlenie z predného panelu. Rozhodnutie je amatérske - zdá sa, že je to out-of-the-box chladenie plus, ale nie každý potrebuje toto svetlo. Zadné svetlo pridáva cez akrylový bočný kryt aj carlson. Ventilátory sú napájané cez vstavaný reobas (dobrý bonus), ale keďže všetky z nich sú trojkolíkové, jas podsvietenia sa mení aj pri zmenách otáčok.

Rozmery tela sú celkom špecifické. Hoci teoreticky môžu byť v ňom inštalované plnohodnotné ATX dosky, v praxi je to nepohodlné, a uvedená podpora chladičov s výškami do 175 mm spôsobuje silné prehriatie spodných hemisfér pri pokuse o inštaláciu podobnej veže (hmm ... takže tento prípad môže byť aj tento prípad). toľko fanúšikov?), pretože to bude drsne vytrhnúť akryl na bočnom kryte, ak zapadne na miesto vôbec.

Nakoniec počítačová skrinka znižuje hodnotenie celkovej neprítomnosti 5,25-palcových priehradiek - celý predný kryt obsadili fanúšikovia. To znamená, že ani optická mechanika, ani žiadny ovládač, ktorý už nebudete uvádzať čisto fyzicky. Všeobecne platí, že telo je zaujímavé a zdá sa, že aj roztomilý, ale určite nie pre každého.

Hlavné výhody:
 • 4 120 mm ventilátory so štandardnými reobami sú už nainštalované
 • Získať dlhú grafickú kartu
 • Dobrý dizajn
nevýhody:
 • Neprepínateľné podsvietenie všetkých "Carlson"
 • 5.25 "priehradka
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre lacnú hernú zostavu je puzdro skvelé, všetko sa dá skryť káblami, prachové filtre sa dajú pohodlne odstrániť.

Najlepšie high-end počítačov midi-tower

Fractal Design Definujte R6 TG Black
12 090

PC skrinka je navonok jednoduchá a minimalistická, ale všetky jej „čipy“ sú okamžite odhalené pri blízkom zoznámení. Vlastne sa snaží zdvihnúť box - hmotnosť prípadu 12,4 kg okamžite ukazuje, že sa nezachránil so železom tu. Súčasne je možné inštalovať až 9 ventilátorov, sú podporované 420 mm kvapalinovo chladiace radiátory - ak zmontujete „varák“ na špičkovom železe, určite by ste sa o tento prípad mali zaujímať. Maximálna dĺžka grafickej karty je 440 mm, a to bez odstránenia predného ventilátora! Vežové chladiče tiež stúpajú s výškou až 185 mm.

Koncepcia modulárnosti je tu implementovaná dokonale, s aktualizáciou bude možné jednoducho „prestavať“ panely trupu a edém pre rozširujúce zariadenia podľa vašich predstáv. Posledným vrcholom na torte je Nexus + Smart Hub radič, ktorý dokáže ovládať 6 ventilátorov a ďalšie PWM regulátory, prijímať príkazy zo základnej dosky.

Hlavné výhody:
 • Kompatibilný so špičkovými železnými a výkonnými chladiacimi systémami
 • Modulárna konštrukcia
 • Zostavte kvalitu
nevýhody:
 • Pevná cena
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Telo je určite najlepšie, bez blesku, ale úroveň je viditeľná okamžite. Železo nešumí gram.
AeroCool P7-C1 Pro Black
8 590

Telo zachytí oko, ale nie s gýčou, ale s kompetentnou prácou projektanta: šesťuholníkový profil je neobvyklý, ale neobmedzuje funkčnosť. Zároveň fanúšikovia vyrvlaglaznyh osvetlenia neboli zbavení pozornosti - ventilátory, načrtnuté na obryse predného panelu aj s LED páskou, majú RGB-osvetlenie, ktoré je možné ovládať priamo zo základnej dosky alebo z kompletného rozbočovača. Ten istý náboj môže ovládať rýchlosť ventilátora prostredníctvom špeciálneho programu.

Predné ventilátory (tri 120 mm) sú uzavreté rýchlo odnímateľným prachovým filtrom. Ďalšie dva rovnaké ventilátory alebo 240 mm radiátor "dropsy" môžu byť namontované na vrchole, odstránenie plastového "domu" pre prístup k panelu.

Bočný kryt je priehľadný s kaleným sklom. Maximálna výška veže, ktorá nebude spočívať na kryte - 165 mm. Grafické karty sa tiež zmestia na dĺžku až 375 mm, a ak odstránite jeden z predných ventilátorov - a všetky 400 mm.

Panel s konektormi a tlačidlami je na vrchole, na ňom nájdete okrem klasickej sady 4 USB (2 verzie 3.0) tlačidlá napájania / resetovania a audio konektory, tiež čítačku kariet.

Čo označiť ako "lietať v masti"? Možno, že nepríjemnosti pri inštalácii 2,5-palcové disky - sú pripojené k pravej strane krytu a prúd vzduchu nie je fúkané von, čo bude mať vplyv na teplotu počas aktívneho používania.

Hlavné výhody:
 • Zaujímavý dizajn
 • Vynikajúce chladenie
 • Kompatibilný so špičkovými grafickými kartami
nevýhody:
 • Nevhodná inštalácia SSD v 2,5-palcovom puzdre
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Telo je vynikajúce, krásne, vyrobené z hrubého železa, takže nie je hlučné. Grafické karty sa dostanú v podstate do každého, je tu dostatok miesta.
Cooler Master MasterCase H500P (MCM-H500P-MGNN-S00) bez PSU čiernej
10 560

Ďalší v našom rebríčku je ďalšia verzia počítačovej skrinky pre fanúšikov obrovských svetelných fanúšikov, ktorí sú ochotní darovať 5,25 ”priestor. No, dva 200-milimetrové „Carlson“ s osvetlením RGB sa im určite páčia, ďalších 140 milimetrov je inštalovaných na zadnej strane, dobre, horný kryt vám umožňuje opraviť ďalšie dva „dvuhsotki“ alebo 360-milimetrové LSS žiariče.

Prípad je zostavený celkom pohodlne, priestor pre chladiče veže centrálneho procesora a dĺžka grafických kariet v ňom sú pevné - musíte hľadať konfliktné komponenty.

Priestory pre pohony nemajú izoláciu proti vibráciám, ale chladič z kotúčov je vynikajúci a kôš je fúkaný priamym prúdením z ventilátora. Hluk netrpí veľa - hrubé železo, ale je ťažké hovoriť o hluku pohonov v ére SSD.

Posledným vtipným dokončovacím nádychom je, že vo vnútri štandardnej lepenkovej krabice s penovými tlmičmi je puzdro zabalené aj v značkovom vrecku. No, nech je to - nenesú počítač, tak choď nakupovať.

Hlavné výhody:
 • Veľký vnútorný objem
 • Dobré chladenie
 • Prepracované pohony
nevýhody:
 • Celý predný panel je obsadený ventilátormi.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Telo je krásne, hra železo je fúkané normálne čisté vo vzduchu, nie je zmysel, aby sa na dropsy. Pravidelní fanúšikovia nerobia hluk od momentu kúpy do dnešného dňa.

Najlepšie počítačové skrinky na veže

Grafická séria Corsair 760T biela
14 540

Formát „veže“ plnej veľkosti umožnil inštaláciu dvoch 140 mm čelných ventilátorov bez toho, aby sa stratili tri priehradky s rozmerom 5,25 ”. Je tu možnosť montáže externých LSS - zástrčky pre hadice sú na zadnom paneli. Pre menej extrémne, “dropy” môže byť vložený dovnútra, výhoda z vyššie uvedeného môže byť umiestnená radiátorom so štandardnou veľkosťou do 360 mm.

Bočné steny sú priehľadné, ale nie sklenené, ako by ste očakávali od tela takej ceny, ale polykarbonátu. Nehovoriac, že ​​toto je mínus - telo sa stalo ľahším bez toho, aby sa šetrilo železo, takže nepotrebujete žiadne zbytočné vibrácie a pupok sa pri nosení nepoškodí. Jediné, čo okamžite zachytí oko, sú odtlačky prstov na hladkom povrchu a prachu, ktorý sa okamžite po odstránení prepravného filmu usadí v dôsledku statickej elektriny. Skladujte na antistatické!

Skriňa sa pohodlne zmontuje, je tu dostatok priestoru pre dimenzionálne komponenty aj pre správu káblov. Určite si zaslúžil naše odporúčania.

Hlavné výhody:
 • Dobrá schopnosť chladenia
 • Kompatibilný s vysokými vežovými chladičmi a dlhými grafickými kartami
nevýhody:
 • Polykarbonát ľahko zbiera odtlačky prstov, bude vyžadovať väčšiu starostlivosť v porovnaní so sklom
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Počítačová skriňa je vynikajúca a osobne sa mi páčila predovšetkým prítomnosť dvoch 140-k pri zachovaní priestorov - tesne pod rozostrením a reobasom.

Najlepšie PC puzdrá s pútavým dizajnom

Thermaltake The Tower 900 CA-1H1-00F1WN-00 Čierna
16 637

Pokračujeme v hodnotení najlepšieho počítačového kufríka pre originálnych exhibicionistov, ktorí nechcú len umiestniť čo najviac „hardvéru“ dovnútra, ale tiež neskrývajú jednu skrutku.Tri sklenené steny (z tvrdeného skla päť milimetrov, pozn.!) Umožňujú vám zmeniť váš počítač na skutočné akvárium, ale neaplikujte tam vodu. Buďte opatrní pri prenášaní - „suchá hmotnosť“ nie je menšia ako 24,5 kg!

Vnútorná konštrukcia skrine je modulárna, nepotrebné konzoly sa dajú vybrať a odložiť do krabice. Vežové chladiče s výškou do 260 mm sú podporované, ale v takomto prípade bude pravdepodobne žiť dvojitá obvodová kvapka s nemrznúcou zmesou s kyslou žiarivkou - o eksgibi sme nehovorili nič ... prepáč, modderi. Vzhľadom na to, že prípad podporuje inštaláciu dvoch radiátorov 560 mm LSS, prakticky neexistujú žiadne obmedzenia výkonu inštalovaných komponentov: všetko sa môže ochladiť. No, alebo dajte až trinásť 140 milimetrov ventilátorov pre fúkanie a fúkanie.

Hlavné výhody:
 • Veľké možnosti chladenia
 • Modularita
 • Unikátne priťahuje pozornosť dizajnu
nevýhody:
 • Dokonca aj podľa štandardov plnej veľkosti "veže" veľké rozmery a hmotnosť
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Je ťažké nájsť miesto pre neho na stole, ale sakra, stojí to za to.
COUGAR Conquer Black
16 420

Všetko pre dizajn - táto fráza jasne presunula tvorcov COUGAR Conquer. Tento počítačový kufrík je určený výlučne a výhradne pre milovníkov moddingu, zákazkových zostáv a iných bokov. Zabudli ste na niekoho? No, okrem toho, že Dany Craster.

Ak pochopíte túto hromadu jednotlivých prvkov s partiou štrbín, nájdete veľmi pekné veci. Napríklad, schopnosť inštalovať chladiče s výškou do 190 mm, grafická karta sa zmestí do tela až do 350 mm. Na chladenie sú zabudované tri „sto dvanásť brán“, ďalšie dva miesta sú určené na výber PC montéra. Avšak s takýmto množstvom štrbín a zámernými medzerami medzi jednotlivými prvkami je výhoda ďalších ventilátorov sporná. A hoci výrobca píše na svojej internetovej stránke o vojenskom dizajne, táto stavba je stále jedinečne spojená so zvýšeným „deviatimi“ dvomi tisícinami obdobia. Najmä zapadá do tohto obrazu niečoho ako krídlo na hornom kryte - vážne, zostáva len dať zliatinové kolesá a držať dva subwoofery.

Zvláštnosťou tohto dizajnu je hliníkový rám (!), Na ktorom sú počas montáže pripevnené zvyšné panely. Ale napriek použitiu "okrídleného kovu", ťahá puzdro pre všetkých 15 kg, hlavne kvôli bočným stenám zo skla 5 mm. Bude ľahký, aj keď nezvyčajný.

Hlavné výhody:
 • Hľadáte chytľavý dizajn? Daj to, podpíš to.
 • Dobré možnosti pre inštaláciu rôznych "železa"
 • Kompatibilita s vysokými chladičmi
nevýhody:
 • Včera sa trela prachom a odtlačkami prstov? Toto je už dávno!
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Prípad nie je ani chytľavý, ale šokujúci. Pre vlastnú montáž na dobrý hardvér, to je všetko.

Na čo sa zamerať pri výbere dobrého počítača?

Ak nie je PC skrinka zakúpená, potom venujte pozornosť hrúbka kovu, najmä ak sa chystáte nainštalovať niekoľko chladiacich ventilátorov: tenký kov rezonuje, čo predstavuje hmatateľný príspevok k celkovému hluku systémovej jednotky. Výber výkonného procesora s vysokým TDP? Potom bude určite potrebovať alebo "dropsy" - to znamená, že počítač prípade by mal mať umiestnite pod chladič správnu veľkosť, alebo efektívnu „vežu“ vzduchového chladenia a tu je už kritická maximálna výškaktoré budú zahrnuté v prípade, ktorý sa vám páči.

Čím väčší objem vzduchu poháňa chladenie skrine, tým dôležitejšia je vysoko kvalitná filtrácia prachu prachové filtre by mali byť a ľahko odstránené.

Kde inštalovať napájanie? Na počítačoch s nízkym výkonom neexistuje zásadný rozdiel, v lacných prípadoch sa BP zvyčajne inštaluje vpredu od čias antických osemdesiatych rokov. Ale v prítomnosti „horúceho“ procesora, ktorý je stále ohrievaný „kachľou“ grafickej karty, nie je možné umiestniť PSU na vrch - všetok horúci vzduch cez ňu prejde, čo nebude mať vplyv na chladenie výkonových okruhov najlepším spôsobom. Takže pozrite sa na prípad s nižším napájaním, ale pamätajte - nezabudnite na údržbu prachového filtra skrytého na dne, inak sa napájanie začne „dusiť“, rýchlo prehriatím pri zaťažení.

Majte dobré nákupy!

Loading...