15 najlepších štvorkoliek

miesto

názov

Hodnotenie funkcie

Najlepšie čínske štvorkolky

Umiestnenie: 1CF MOTO X8 EFIOptimálna kombinácia vlastností a nákladov
Umiestnenie: 2Cectek Gladiator 550 T6Vysoký kríž
Umiestnenie: 3SYM QUADRAIDER 450Najrýchlejší
Umiestnenie: 4KAYO SMAX 250Najlepšia cena

Špičkové terénne vozidlá pre šport

Umiestnenie: 1BRP Renegade1000 XXCVysoký stupeň spoľahlivosti a kvalita spracovania
Umiestnenie: 2Honda TRX700XXNajlepšia voľba pre jazdu v teréne
Umiestnenie: 3Yamaha YFZ 450RĽahký dizajn. Vysoká kvalita stavby
Umiestnenie: 4ABM Scorpion-250Najlepšia cena

Najlepšie štvorkolky pre cestovanie

Umiestnenie: 1BRP Can-Am Outlander 6x6 1000 PRONajlepší kríž
Umiestnenie: 2Polaris Scrambler XP 1000Najvýkonnejší motor
Umiestnenie: 3Arctic Cat TRV 1000 I LTDNajpohodlnejšie

Najlepšie terénne vozidlá pre lov a rybolov (úžitkové)

Umiestnenie: 1Yamaha Grizzly 700Výber používateľa
Umiestnenie: 2STELS ATV 850G GUEPARD TROPHY PROOptimálny pomer ceny a kvality
Umiestnenie: 3Ruský mechanik 800 UTVNajlepšie domáce štvorkolky
Umiestnenie: 4Polaris Sportsman 570 SPMaximálna úroveň pohodlia. Dobrý kríž

Motor-terénne vozidlá sa už dlho stali obľúbeným dopravným prostriedkom pre outdoorových nadšencov. Závodné alebo úžitkové štvorkolky, pohodlné turistické modely - dnes je na ruskom trhu prezentovaná široká ponuka. Na predaj nájdete výrobky nielen známych značiek, ale aj lacné čínske značky, ktorých kvalita sa každým rokom neustále zvyšuje.

Účastníci nášho prieskumu boli najlepšími štvorkolkami predávanými v Rusku. Voľba a pozícia v top-rank modely boli ovplyvnené technickými vlastnosťami, cenou a popularitou terénnych vozidiel, ako aj úsudkami majiteľov s praktickými skúsenosťami z prevádzky.

Najlepšie čínske štvorkolky

Ako je známe, popularita čínskych výrobkov je spôsobená nízkou úrovňou cien a prípad štvorkoliek nie je výnimkou. Ich hlavným problémom je, že napriek impozantným technickým vlastnostiam zostáva celková kvalita toho, čo si želáme. Nízka cena do určitej miery kompenzuje takúto priemernosť, ale pre milovníkov spoľahlivej dopravy je lepšie venovať pozornosť modelom známych firiem.

Umiestnenie: 4. KAYO SMAX 250

Najlepšia cena
Krajina: Čína
Priemerná cena: 208750 rub.
Hodnotenie (2019): 4.4

Napriek úprimnému športovému charakteru tohto modelu ocenia milovníci rybárčenia, poľovníctva a iných outdoorových aktivít, ako aj tí, ktorí majú záujem o jazdu v neprebádaných priestoroch, vysoko cenený ATV KAYO SMAX 250. Poskytuje všetko, čo potrebujete pre bezpečnú a pohodlnú jazdu:

  • Vysoká priepustnosť a výkon (28,5 hp.);
  • Kotúčové hydraulické brzdy;
  • Plná ochrana proti nečistotám;
  • Oceľový rám.

Napriek tomu, že SMAX 250 je úplne čínsky, spĺňa najvyššie požiadavky a štandardy, čo dokazuje pozitívna spätná väzba od zákazníkov. Táto značka je žiadaná medzi náročnejšími na kvalitu kupujúcich z európskych krajín a je obľúbená v Rusku, KAYO SMAX 250 ATV je schopná zdvihnúť rýchlosť až 70 km / h. S hmotnosťou 168 kg je celkom ovládateľná a vykazuje vysokú stabilitu pri zatáčaní.

Umiestnenie: 3. SYM QUADRAIDER 450

Najrýchlejší
Krajina: Čína
Priemerná cena: 300.000 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.6

Čínska pretekárska štvorkolka sa stala hodnotným účastníkom v top rebríčku v tejto kategórii. Jeho vlastnosťou je nízka úroveň praktickosti - QUADRAIDER 450 je určený pre športové alebo amatérske "pokatushek" off-road. Rybolov alebo lov od neho je málo využívaný z dôvodu nedostatku batožinového priestoru, čo je pre športové auto celkom prirodzené.

Model tejto značky sa môže pochváliť výkonným motorom (takmer 43 "koní"), päťstupňovou prevodovkou a priamym výfukovým systémom. Plynové tlmiče čínskej "rakety" majú spínacie režimy prevádzky, ktoré vám umožňujú optimálne nastaviť tuhosť odpruženia v súlade s vlastnosťami trasy. Okrem toho, štvorkolka sa vyznačuje spoľahlivosťou a jeho kvalita konštrukcie je na dostatočne vysokej úrovni, aby sa vytvoril záujem o európsky trh so špecializovanými motocyklami.

Umiestnenie: 2. Cectek Gladiator 550 T6

Vysoký kríž
Krajina: Čína
Priemerná cena: 370000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.8

Jeden z najlepších čínskych ATV nie je posledný na našom vrchole. Schopnosť lacného auta dobiť najnepriechodnejšie trasy ocenia mnohí majitelia. Už v základnej konfigurácii je model vybavený navijákom a má ťažné zariadenie, s ktorým môžete pripojiť príves s maximálnym zaťažením 350 kg. Prevodovka s uzávierkou diferenciálu a schopnosť vypnúť prednú nápravu (pre úsporu paliva pri jazde po diaľnici) má vysokú účinnosť. To umožňuje v prípade potreby vykonať brzdenie motora, čo výrazne znižuje zaťaženie kotúčového brzdového systému.

Oblúky batožinového priestoru majú celkovú hmotnosť 220 kg - to je viac než dosť na to, aby ste si zobrali všetky potrebné veci na lov alebo rybolov (dokonca aj nafukovací čln). Užitočný model je tiež ideálny ako au pair, ktorý prepravuje potrebný náklad. Majitelia čínskeho Cectek Gladiator 550 T6 v praxi dokázali overiť spoľahlivosť terénnych vozidiel tejto značky, pričom ich právom považovali za jednu z najlepších na trhu.

Stojí za to povedať pár slov o najlepších výrobcoch štvorkoliek, ktoré dodávajú tovar na domáci trh.

Stels. Ruská spoločnosť sa spočiatku špecializovala na výrobu cyklistických zariadení. Spolupracuje s málo známymi čínskymi spoločnosťami, ktoré sa zaoberajú výrobou (a výrobou pod značkou ruskej značky) ATV podľa technológie vyvinutej spoločnosťou Stealth.

Honda. Uznávaný japonský výrobca automobilov a motocyklov. Spoločnosť Honda, ktorá vytvorila prakticky bezchybnú výrobu automobilov a motocyklov, začala vyrábať drahé, ale veľmi kvalitné (z technického hľadiska) štvorkolky.

yamaha. Spoločnosť, ktorá nepotrebuje žiadny úvod. Ako z hľadiska kvality výrobkov, tak aj z hľadiska nákladov konkuruje spoločnosti Honda. Špecializuje sa na výrobu športových a turistických štvorkoliek.

BRP. Nádherná kanadská spoločnosť vyrábajúca zariadenia pre každý vkus. V prvom rade je známa svojou sériou vysoko výkonných štvorkoliek (Outlander), ale v modelárskom parku má aj športové modely (známe modely Renegade) a dokonca aj modely s nízkou kubikou.

Polaris. Hodný zástupca zo Spojených štátov, vyrábajúci drahé a kvalitné výrobky. Turistické a úžitkové štvorkolky tejto spoločnosti sú na ruskom trhu trvalo vysoké.

1 CF MOTO X8 EFI

Optimálna kombinácia vlastností a nákladov
Krajina: Čína
Priemerná cena: 749650 rub.
Hodnotenie (2019): 4.8

Prípad, keď technické charakteristiky ďaleko predbiehajú celkovú kvalitu dizajnu. Číňan do kostí, CF MOTO X8 EFI kombinuje ohnivý motor s peknou, škrobenou tvárou, ktorá sa bude plaziť, keď sa váš život zvýši. Tento proces sa však môže s náležitým ohľadom na niekoľko rokov odložiť. Blok elektroniky a elektrických zariadení sa nachádza pod vešiakom otočnej kapoty - dobrá voľba, ktorú mnohé modely značky nemajú. Pri pohybe sa stretáva s 800-cc dvojvalcovým motorom, ktorého výkon je viac než dostatočný na jazdu na teréne v teréne.

Pri pohľade na cenovú hladinu a navrhované parametre tohto štvorice si uvedomujete, že nemáte radi drahé značkové modely, a negatívny vzťah k čínskym produktom je veľmi situačná vec. Okrem toho, v posledných rokoch sa kvalita rozrástla natoľko, že lacné vybavenie z ČĽR sa stáva vážnym konkurentom pre známe značky. CF MOTO X8 EFI má pomerne atraktívny vzhľad a je umiestnený ako utilitárny model, ktorý je najvhodnejší pre poľovnícke alebo rybárske výlety.


Špičkové terénne vozidlá pre šport

Trieda ATV, ktorá sa zúčastňuje súťaží svetovej prestížnej série. Podliehajú vážnym požiadavkám na technické vybavenie a celkovú kvalitu, pretože sú často vystavené silnému preťaženiu (nepretržitá prevádzka niekoľko desiatok hodín a prevádzka v neškodných klimatických podmienkach). Ak chcete získať manévrovací a rýchly štvorkolky, potom je to presne trieda, ktorú potrebujete.

Umiestnenie: 4. AVM Scorpion-250

Najlepšia cena
Krajina: Rusko (vyrobené v Číne)
Priemerná cena: 141950 rub.
Hodnotenie (2019): 4.4

Môžete si vychutnať jazdu, a to ako na trati, tak aj na ľahkom teréne, na štvorkolkách Scorpion-250 vyrobených domácim výrobcom AVM, ktorý sa líši od svojich náprotivkov pri lacnej cene a zároveň má zlepšené technické vlastnosti. Dizajn jasne zachováva športový štýl, ktorý nenechá nikoho ľahostajného jazdca. Všetky ovládacie prvky sa zobrazia na prednom paneli a štart sa vykoná elektrickým štartérom. Výkonný štvortaktný motor s výkonom 27 koní vám umožňuje zdvihnúť rýchlosť až 140 km / h a prítomnosť núteného chladiaceho systému zabezpečuje nepretržitú prevádzku motora pri akomkoľvek zaťažení.

Manuálna prevodovka v kombinácii s terénnymi pneumatikami poskytuje možnosť vysokorýchlostného pohybu po nerovnom teréne. Objem nádrže v tomto modeli je určený pre 8 litrov benzínu (značka nie je nižšia ako AI-92), čo vám umožňuje bezpečne ísť na dlhú cestu, rovnako ako pri všetkom, čo je jej výkon, spotreba paliva štvorkolky je len 3,8 litra / 100 km. Dobrá úroveň bezpečnosti a pohodlia počas jazdy je zabezpečená pomerne tuhými odpruženými tlmičmi a samostatnými kotúčovými brzdami.

Umiestnenie: 3. Yamaha YFZ 450R

Ľahký dizajn. Vysoká kvalita stavby
Krajina: Japonsko
Priemerná cena: 610000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.7

Malý analóg ATV zúčastňujúcich sa na každoročnej elitnej sérii Dakarských rally. Od „veľkých“ verzií sa líši tým, že má ľahkú konštrukciu, a preto aj 40-výkonný motor s objemom 439 cm3 postačuje na rýchle zrýchlenie a rozvoj vysokých rýchlostí. Mimochodom, výrobcovia z Yamahy premýšľali cez každý detail, až po menšie aerodynamické čipy. YFZ 450R je toľko ako všetko, čo japonskí majstri robia, že nevedomky pocítite túto afinitu k ATV a spoločnosti na prvý pohľad.

Napriek všetkým výhodám modelu tejto značky nebude účasť na profesionálnych pretekárskych súťažiach na štvorkolkách fungovať, okrem amatérskych pretekov. Bežkárske auto však stojí za peniaze, v ktorých majiteľ bude môcť okamžite zistiť, či je na to, aby mohol jazdiť na Yamaha YFZ 450R. Päť manuálnych prevodoviek s klznou spojkou, pohon všetkých kolies a nezávislé predné odpruženie sú schopné veľa, ak nie všetky.

Umiestnenie: 2. Honda TRX700XX

Najlepšia voľba pre jazdu v teréne
Krajina: Japonsko
Priemerná cena: 980000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.8

Inovatívny model koncernu Honda, ktorý úplne upustil od používania nezávislého pozastavenia. Spolu s výkonom 56 koní a objemom 686 kociek poskytuje takáto konfigurácia vynikajúci jazdný výkon pri jazde po nerovnom teréne. Päťstupňová manuálna prevodovka, inštalovaná namiesto štandardného variátora, je navrhnutá tak, aby zdôraznila nezabudnuteľné pocity z jazdy. Trojkolka je rovnako dobrá ako pre začiatočníkov, ktorí chcú jazdiť v teréne, tak aj pre profesionálnych pretekárov, ktorí sa chcú zúčastniť vážnych pretekov na náročných prírodných trasách.

Často je možné stretnúť sa na súťažiach rôznych úrovní, čo len potvrdzuje vynikajúce rýchlostné charakteristiky tohto modelu. Spoľahlivosť motora a odpruženia, trvanlivý rám schopný odolávať vysokým zaťaženiam extrémnych pretekov. TRX700XX sa však dá používať aj šetrnejšie, aby si mohol vychutnať relaxačnú prechádzku po drsnom teréne, ale pre vodiča bude ťažké ovládať sa tak, aby nepridával „plyn“.


1 BRP Renegade1000 XXC

Vysoký stupeň spoľahlivosti a kvalita spracovania
Krajina: Kanada
Priemerná cena: 1349000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.9

Jeden z najlepších ATV v športovej triede je schopný rýchlosti 140 kilometrov za hodinu s výkonom 82 konských síl a objemom 800 kubických centimetrov. Ide o technologickú "guľku", ktorá kombinuje niekoľko veľmi zaujímavých systémov. Po prvé, je tu možnosť prepnúť pohon zadných kolies na plný, čo môže byť veľmi užitočné pri jazde v teréne. Po druhé, je tu troj režimový zosilňovač riadenia Tri-Mode Dynamic PS (umožňuje nastaviť ovládanie v reálnych podmienkach na ceste) a rovnaké trojpásmové tlmiče Fox Racing Podium X (pracujúce na predpätí, prebudení alebo kompresii s nízkou rýchlosťou). Bohužiaľ, ale náklady na takýto agregát sú skvelé, čo je v skutočnosti jedinou významnou nevýhodou - iné tu nebude možné nájsť.

Vedúci top rebríčka medzi pretekárskymi štvorkolkami však podľa definície nemôže byť lacný. Vysoká kvalita materiálov, rýchly dizajn a „športová šikovnosť“ tohto modelu nevedú ani k najmenším pochybnostiam o tom, že BRP Renegade 1000 XXC je drahý. Technické možnosti umožňujú majiteľovi nielen jazdiť po nerovnom teréne, ale aj zúčastniť sa súťaží rôznych úrovní. Ale použiť ho na poľovnícke výlety alebo rybolov nebude veľmi pohodlné a úprimne povedané.

Najlepšie štvorkolky pre cestovanie

Trieda turistických turistických štvorkoliek bola vytvorená s cieľom vyliezť tam, kde sa dokonca nedokáže dostať iný druh dopravy. Spravidla sa vyznačujú masívnosťou, veľkosťou, silným a objemovým motorom, ako aj „zlým“ vzhľadom. Ale aj napriek zrejmým výhodám, hlavnou nevýhodou je vysoká cena - náklady na nákup turistické ATV je často porovnateľný s tými pri nákupe luxusného auta.

Umiestnenie: 3. Arctic Cat TRV 1000 I LTD

Najpohodlnejšie
Krajina: Spojené štáty americké
Priemerná cena: 989000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.4

Univerzálna ATV Arctic Cat TRV 1000 I LTD má všetky potrebné funkcie, ktoré zabezpečia pohodlnú zábavu. Tento model je určený pre dvoch, čo ho robí ideálnym pre turistické výlety. Okrem pohodlného sedadla má cestujúci aj vyhrievané rukoväte s nastaviteľnou teplotou. Na dlhú cestu má tiež veľké čelné sklo, držiak na sklo, zrkadlá a uzamykateľné zapečatené puzdro na uloženie cenností.

Arctic Cat TRV 1000 I LTD je vybavený 71-litrovým štvortaktným motorom. a. To je viac než dosť na to, aby ste rýchlo natiahli plne naložené terénne vozidlo, a to aj na tých najnáročnejších cestách. Elektronický posilňovač riadenia, spoľahlivý pohon všetkých kolies s uzávierkou diferenciálu, dokonca aj na tých najťažších terénnych úsekoch, udrží pohodlie pri jazde a prinesie majiteľom veľkú radosť. Okrem toho, suspenzia Ride-In použitá v tomto modeli, ktorá sa osvedčila na pretekárskych dráhach, znižuje rolovanie v rohoch a stabilizátor stabilizátora minimalizuje vychýlenie rámu štvoruholníka od horizontály.

Umiestnenie: 2. Polaris Scrambler XP 1000

Najvýkonnejší motor
Krajina: USA (vyrobené v Rusku, Čína)
Priemerná cena: 1309000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.8

Malý analóg ATV zúčastňujúcich sa na každoročnej elitnej sérii Dakarských rally. Od „veľkých“ verzií sa líši tým, že má ľahkú konštrukciu, a preto aj 40-výkonný motor s objemom 439 cm3 postačuje na rýchle zrýchlenie a rozvoj vysokých rýchlostí. Mimochodom, výrobcovia z Yamahy premýšľali cez každý detail, až po menšie aerodynamické čipy. YFZ 450R je toľko ako všetko, čo japonskí majstri robia, že nevedomky pocítite túto afinitu k ATV a spoločnosti na prvý pohľad.

V tomto prípade je hlavný rozdiel medzi modelom nezávislé zadné odpruženie (IRS), takže môžeme bezpečne povedať, že štvorkolka bude prebiehať na miestach, kde sa mnohí ani neodvážia strkať. Tlmič výfuku z nehrdzavejúcej ocele, elektronický vstrekovací systém a zlepšený prenos hovoria o vysokej trvanlivosti stanovenej výrobcom. Tento model opakovane vyhral rally Baja 1000 a stal sa finalistom pretekov amerického GNCC v off-road triede, takže majiteľovi nebude zabránené, aby sa stal prvým v súťažných pretekoch alebo poľovníctve.


1 BRP Can-Am Outlander 6x6 1000 PRO

Najlepší kríž
Krajina: Kanada
Priemerná cena: 1453000 rub.
Hodnotenie (2019): 5,0

Mocný duch kanadskej firmy predčí svojich konkurentov v segmente. Je postavený na novej technologickej platforme a má najvýkonnejší ATV motor v tejto triede - Rotax 1000 V-Twin s kapacitou 82 konských síl a objemom 976 kubických centimetrov. Netreba dodávať, že vysoko kvalitné mestské vozidlá majú často menej výkonné pohonné jednotky pod kapotou. Celková kapacita tohto monštra je 363 kilogramov - tiež rekordná hodnota pre štvorkolky. Na vrchole toho všetkého je navijak vybavený v základnej konfigurácii, ktorá v praxi dokázala svoju nezničiteľnosť. Áno, BRP Can-Am Outlander 6x6 1000 XT je drahý, ale plne odôvodňuje požadované finančné prostriedky.

Tri hlavné osi tejto štvorkolky sú schopné riadiť tam, kde sa nie každý rozhodne ísť pešo. Možnosť veľkého zaťaženia bez použitia prívesu je tiež mnohými majiteľmi považovaná za obrovskú výhodu. Chystáte sa s takou jednotkou pre vzdialený rybolov, môžete si vziať slušnú zásobu paliva a je ľahké zabezpečiť autonómiu cesty po dobu niekoľkých týždňov. Triaxiálny štvorkolkový bicykel nebude o nič menej užitočný pri love, najmä pri vážnej šelme - jeho nosnosť umožní, aby bola veľká trofej dodaná domov.


Najlepšie terénne vozidlá pre lov a rybolov (úžitkové)

Pre tieto účely sú ideálne terénne vozidlá a predchádzajúce skupiny - hlavný rozdiel medzi nimi spočíva v úrovni komfortu a možnosti praktického využitia (nosnosť). Pre rybárske alebo poľovnícke výlety sú najvhodnejšie modely úžitkových štvorkoliek, ktoré sú na vrchole tejto kategórie.

Umiestnenie: 4. Polaris Sportsman 570 SP

Maximálna úroveň pohodlia. Dobrý kríž
Krajina: USA (vyrobené v Rusku, Čína)
Priemerná cena: 749 000 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.5

Polaris Sportsman 570 SP je „stredná“ línia línie Sportsman zameraná na extrémny cestovný ruch. To zahŕňa všetky dostupné funkcie: 17-litrovú palivovú nádrž a 570-cc motor ProStar s kapacitou 44 koní, ergonomické vlastnosti a dokonca aj zvýšený vzduchový filter, ktorý zabraňuje vnikaniu prachových častíc do motora. Samozrejme, taká veľkoleposť je dosť drahá, ale to je ten prípad, keď kvalita úplne zodpovedá cene.

Okrem toho je model vybavený najpohodlnejšími sedadlami, ktoré vychádzajú z ponúk iných značiek. Vylepšená ergonómia vám umožní prekonať mnoho kilometrov nerovného terénu bez únavy. Utilitarian American má pohon všetkých kolies a energeticky náročné odpruženie (predný tlmič nárazov je 228 mm a zadný - 241 mm), ktorý poskytuje najpohodlnejšie podmienky pre pilota a spolujazdca ATV. Dokonca aj pri plnej záťaži (na love, toto sa deje po celú dobu), Polaris Sportsman 570 SP udržuje dôveru v pohyb na správnej úrovni.

Umiestnenie: 3. Ruská mechanika 800 UTV

Najlepšie domáce štvorkolky
Krajina: Rusko
Priemerná cena: 706 000 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.5

Domáce značky ATV na ruskom trhu je v dopyte a popularite. RM 800, ktorý je v podstate užitočným terénnym vozidlom, ponúka svojim majiteľom nielen vysokú praktickosť (môže prepraviť až 100 kg nákladu v zadnom kufri a 250 kg v prívese), ale aj pomerne vysokú úroveň pohodlia a bezpečnosti pri jazde na cestách, ale nie smerom. Výkonný motor, pohon všetkých kolies s uzávierkou diferenciálu a svetlou výškou 30 cm vám umožní prejsť oblasťami, ktoré sú nepredstaviteľné. Na trati môžete použiť len pohon zadných kolies, ktorý v kombinácii so systémom vstrekovania paliva poskytuje slušnú úsporu benzínu.

Vzhľadom na úroveň komfortu štvorkolky, tento model môže byť nazývaný lacný. Chladné sedadlá (pristátie), navrhnuté pre 4-bodové pásy s aktívnou bočnou podporou, audio systém s výkonnými vodotesnými reproduktormi, Bluetooth a čítanie USB médií, maximálna bezpečnosť a priestranný batožinový priestor - nie všetky výhody tohto štvorkolky. Výkonný navijak s elektrickým pohonom, napínacie a zliatinové kolesá sú v základnej konfigurácii modelu. Prítomnosť čelného skla a možnosť montáže ľahkej strechy oceniate v prípade, že počas lovu alebo rybolovu je počasie búrlivé.

Umiestnenie: 2. STELS ATV 850G GUEPARD TROPHY PRO

Optimálny pomer ceny a kvality
Krajina: Rusko (vyrobené v Číne)
Priemerná cena: 699 000 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.7

Hlavným dôvodom popularity rusko-čínskeho quad "Stealth ATV 700 D" je skrytá v lacnej cene vozidla. Prístroj má súčasne rúrkovú oceľovú konštrukciu s vysokou pevnosťou, tuhé odpruženie, vonkajší radiátor a pevnú hliníkovú spodnú ochranu, čo zvyšuje spoľahlivosť stroja. V tomto prípade sú prednosti modelu iba začiatok: štvorkolka Stealth má prevodovku s variabilnou rýchlosťou, ktorá poskytuje pohon všetkých kolies s uzávierkou diferenciálu (na diaľnici môže byť vedená len zadná náprava).

S motorom 71 litrov. a. Toto úžitkové vozidlo dokáže prekonať nepriechodné močiare a umožňuje realizovať najambicióznejšie lovecké trasy. Súčasne sa jej ťažná sila ľahko vyrovná s naloženým prívesom (650 kg), takže nič nebráni tomu, aby loď, stan a dokonca aj generátor chodili na ryby. Inštalovaný ako doplnok. Zariadenia navijaku neopustia cestu ani najmenšiu šancu.


1 Yamaha Grizzly 700

Výber používateľa
Krajina: Japonsko
Priemerná cena: 1001500 rub.
Hodnotenie (2019): 4.8

V podstate je tento štvoruholník turistom povolaním. Vďaka vynikajúcemu terénu náročných terénnych oblastí, ako sú viskózne pôdne alebo skalnaté hrádze, majú veľmi radi rybári a najmä veľkí lovci zveri. Dobré prevádzkové parametre sa dosahujú vďaka trom faktorom. Prvým z nich je ľahká konštrukcia karosérie, ktorá robí štvorkolku najľahšou vo svojej triede. Druhým je motor požičaný od Raptor 700R s kapacitou 42 koní a objemom 686 kociek. A konečne tretí - jedinečný vývoj spoločnosti Yamaha s názvom On-Command. Výsledkom je dobrý a rýchly model s optimálnymi vlastnosťami pre jazdu v teréne.

Napriek zdanlivej mohutnosti je tento model najľahším ATV v tejto kategórii. Úľava tela bola vykonaná nie na úkor jej sily - táto vlastnosť Yamaha Grizzly 700 je v najlepšom prípade. Tento konštrukčný prvok umožnil vyššiu účinnosť prevodovky a vozidlo s terénom bolo hospodárnejšie. Okrem toho, takmer 1,5 centa užitočného zaťaženia je možné umiestniť na predné a zadné kufre, a ak to nestačí, štvorkolka potiahne ťažký príves (až 600 kg).

Ako si vybrať dobrý štvorkolky

Aby ste si pre svoje potreby vybrali dobrý štvorkolkový bicykel, odporúčame venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

  • Typ ATV. Toto je najzákladnejší, najzákladnejší parameter. Podľa ich účelu sú terénne vozidlá rozdelené do štyroch typov: detské, úžitkové, športové a turistické (vysoká návštevnosť).
  • Výkon motora. Pre štvorkolky pre deti a úžitkové vozidlá je výkon motora sekundárny, pretože sú určené na iné účely. Výber športového a najmä turistického štvorkolky, musíte začať od jednoduchej logiky: čím vyšší výkon, vyššie (potenciálne) off-road a parametre rýchlosti.
  • Objem nádrže na palivo. Parameter, ktorý uľahčuje určenie, či model patrí určitému typu. V športových štvorkolkách je hlavná vec manévrovateľnosť, takže nie je potrebné veľké množstvo paliva. Naopak, v turistických verziách zohráva veľmi dôležitú úlohu zásoba paliva. Pre iné typy terénnych vozidiel je kapacita nádrže čisto individuálnou voľbou.
  • Vzhľadu. Vzhľadom k tomu, ľudia sú veľmi úzkostlivý o vzhľad všetkého, čo majú, výrobcovia sa snažia vyrábať pekné výrobky. Freak s "ohnivým srdcom", určite, dostane pár, ale mali by ste sa vyhnúť opačnému extrému. Ak neviete, čo máte robiť, môžete si vybrať vyvážený model.
  • Náklady. O otázke nákladov by sa malo rozhodnúť vopred. Všetko záleží na Vašom želaní: jednoduchý ATV pre obyčajný a nespútaný pohyb bude lacný, zatiaľ čo pre dobrý športový alebo terénny model bude musieť „odhodiť“ upratanú sumu.

Venujte pozornosť zariadeniu a neprítomnosti drobných viditeľných problémov, a nebuďte leniví a venujte čas (pred nákupom) rozšíriť svoje vlastné technické znalosti, aby ste porozumeli všetkým detailom tohto nádherného vozidla.

Loading...