6 najlepších vitamínov pre oči

Výber dobrých vitamínov na zlepšenie zraku

Porovnanie najdrahších s okom oka, ktoré vyvinuli predkovia, nestráca svoju dôležitosť v našich dňoch. Okrem toho žiak získal osobitnú hodnotu a začal požadovať zvýšenú pozornosť svojho vlastného zdravia.

Dlhá práca na PC, sledovanie televízie, hypodynamia, zriedkavé a vzácne porcie čerstvého vzduchu - to všetko viedlo k tomu, že pokles zrakovej ostrosti a očných ochorení vážne „vyzeral mladšie“. Na ochranu zdravia očí môžete použiť tie najlepšie moderné vitamínové komplexy navrhnuté špeciálne pre tento účel.

Dodržujte Oftalmo


Náklady na balenie obsahujúce 60 tabliet sú asi 400 rubľov.

výhody, Charakteristickým znakom tohto komplexu vitamín-minerál je, že zabezpečuje vplyv na všetky funkcie zodpovedné za zrakovú ostrosť a zdravie očí. Kompozícia obsahuje 9 vitamínov, 3 minerály, luteín a zeaxantín. Tieto látky v komplexe pomáhajú nielen vyplniť nutričné ​​nedostatky, ktoré vyžadujú naše zrakové orgány, ale tiež posilňujú steny očných ciev, chránia ich pred negatívnymi účinkami UV žiarenia a žiarenia z elektronických prístrojov, aktivujú regeneračné procesy v očných tkanivách atď.

Snáď najpresnejšie, možno povedať o výhodách Complivit Oftalmo nasledovne: liek je určený pre ľudí vystavených konštantnému a nadmernému zrakovému stresu. Pomôže tak predchádzať komplikáciám takéhoto životného štýlu a obnoviť videnie počas komplexnej liečby.

nedostatky, Liek by nemali užívať osoby mladšie ako 18 rokov, preto nie je vhodný pre najzraniteľnejšiu kategóriu počítačovo opotrebovaných ľudí, detí.

zistenie, Oftalmo komplivit rozhodne stojí za korunu v skrini domácej medicíny, ak vaše oči - hlavný "pracovný nástroj", ktorý nesie hlavné zaťaženie. Prakticky najlepšie vitamíny pre oči pre ľudí pracujúcich v počítači. 10 bodov z desiatich!

recenzia. «Užíval som ich tri roky (raz ročne s kurzom) a môžem povedať, že toto sú jedny z najlepších vitamínov pre oči. Pomáha dobre, nie je sucho v očiach, začervenanie, únava, "piesok" a ďalšie veci - tiež.

Vitrum Vision


Náklady na balenie obsahujúce 60 tabliet sú asi 1000 rubľov.

výhody, Zloženie lieku nie je preťažené vitamínmi a mikroelementmi, ale zahŕňa všetky tie najpotrebnejšie pre zdravie orgánov videnia. Takáto „minimalistická“ formulácia vám umožňuje užívať Vitrum Vision pre deti od 12 rokov. To je dôležitý faktor: prepubertálne obdobie sa vzťahuje na jeden z tých štádií, pri ktorých je najpravdepodobnejší rozvoj zrakového postihnutia. Telo dieťaťa, ktoré veľmi intenzívne rastie, nie je schopné účinne zásobovať oči živinami, pričom všetko, čo je nevyhnutné na podporu životne dôležitých orgánov. A oči teenagera, ktorý sa nepozerá ďaleko od obrazovky smartfónu alebo tabletu, trpia nedostatkom vitamínov a minerálov a postupne strácajú pôdu. Vitrum Vision, ktoré sa používa na profylaxiu, pomôže predchádzať komplikáciám zraku a ako jedna zo zložiek komplexnej liečby urýchli obnovu zrakovej ostrosti na zdravé hodnoty.

nedostatky, Cena je schopná vystrašiť. Ale len ak sa nebojí ceny optických skiel a kontaktných šošoviek. Okrem toho, vzhľadom na obsah Vitrum Vision vitamínov, ktoré sa môžu hromadiť v tkanivách tela, vytvára "rezervy", tento komplex sa neodporúča, aby sa spolu s inými multivitamínmi, bez súhlasu lekára.

zistenie, Jeden z najlepších, spoľahlivých a osvedčených nástrojov na prevenciu porúch zrakovej ostrosti u dospelých a dospievajúcich. 10 bodov z 10.

recenzia. «Prijať oftalmológa. Drahé. Ale pre oči (najmä u starších ľudí) sú vitamíny jednoducho potrebné.».

Čučoriedkový Forte s luteínom


Náklady na balenie obsahujúce 50 tabliet sú asi 140 rubľov.

výhody, Ľudia už dlho poznajú liečivé vlastnosti čučoriedok. Tak ako sa naši predkovia dozvedeli o schopnosti tejto rastliny obnoviť videnie - nie je známe. Laboratórne a klinické štúdie vykonané v posledných desaťročiach potvrdili: čučoriedky obsahujú látky, ktoré aktivujú regeneračné procesy v očných tkanivách, normalizujú priepustnosť bunkovej membrány a dokonca stimulujú regeneráciu špeciálneho pigmentu, ktorý je zodpovedný za kvalitu videnia za rôznych svetelných podmienok. Ďalšie látky - luteín, vitamíny C, B a zinok vytvárajú ďalší účinok, ktorý posilňuje zrak.

nedostatky, Okrem tradičnej možnej neznášanlivosti voči zložkám komplexu neexistovali žiadne nedostatky. Jeden z najlepších vitamínov na prevenciu zrakového postihnutia u dospelých a detí.

Závery. 10 bodov z desiatich - zaslúžené skóre pre liek, ktorý sa odporúča na posilnenie funkcie očí u dospelých a detí, od 3 rokov veku.

recenzia. «Veľký doplnok stravy. Mám nejaké vizuálne problémy a pravidelne pijem čučoriedky. Očná únava zmizne (občas pracujem v počítači po dobu 12 hodín), samozrejme, že nielen pijem čučoriedky, stále klesám a v úhrne aj veľký efekt».

Hviezdne kosti


Cena balenia obsahujúceho 30 kapsúl je asi 120 rubľov.

výhody, Ďalší komplex fyto-vitamínov pre tých, ktorí dôverujú liečebným silám prírody. A mali by sa im veriť: liečivá ochanka je rastlina známa svojou schopnosťou pozitívne ovplyvniť regeneráciu očného tkaniva. Čo je nevyhnutné pre ľudí, ktorí sú nútení tráviť veľa času pri počítači a pri jazde - v podmienkach častých zmien intenzity osvetlenia alebo za zhoršených svetelných podmienok na pracovisku.

Liečivé účinky očného viečka sú doplnené komplexom vitamínov, ktorý pomáha predchádzať nedostatkom živín v metabolických funkciách.

nedostatky, Výrobca uvádza, že neboli identifikované žiadne vedľajšie účinky, ale vzhľadom na rastlinný pôvod hlavnej zložky lieku by sa mal užívať s opatrnosťou osobám s pollinózou a inými formami alergie.

Závery. Najlepšie vitamíny pre oči na rastlinnej báze - účinný nástroj s premysleným zložením a nie "zaťažený" nadbytkom zložiek syntetického pôvodu. 10 bodov z 10.

Hodnotenie. "Takmer týždeň po tom, čo som začal pitie Ochanky, som pocítil zlepšenie v mojom videní v tme. Pracujem ako vodič a po nočnej zmene v očiach bola silná niť, ktorá postupne mizla, keď som pil tento dodatok».

Biorhythm Sight 24 deň / noc


Náklady na balenie obsahujúce 32 tabliet sú asi 230 rubľov.

výhody, Naše orgány videnia, pracujúce neúnavne počas dňa, chcú dobrý odpočinok v noci. Ale so záťažou a "nečinnosťou" vyžadujú iný komplex látok. Ak denné oči potrebujú antioxidanty, varujú pred negatívnymi vplyvmi environmentálnych faktorov a vitamíny, ktoré podporujú zrakovú ostrosť, potom v noci potrebujú vitamíny a stopové prvky, ktoré pomáhajú pri náprave poškodenia.

Táto vlastnosť bola braná do úvahy pri vývoji komplexu Biorhythm Vision 24. „Denné“ tablety obsahujú vitamíny, ktoré zabraňujú tvorbe voľných radikálov pod vplyvom žiarenia z elektronických prístrojov, poškodenia ultrafialových buniek a pomáhajú dopĺňať zásoby fotosenzitívnych pigmentov. "Nočná" tabletky zahŕňajú vitamíny a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre úplné regeneračné procesy v tkanivách oka, krvných ciev a zrakového nervu.

Distribúcia piluliek na deň a noc umožnila znížiť dávku určitých vitamínov (najmä A a E - schopných spôsobiť negatívne vedľajšie účinky počas predávkovania) pri zachovaní účinnosti.

nedostatky, Ako také, neexistujú žiadne nevýhody. Pri dodržaní požiadaviek na užívanie lieku sa neočakávajú žiadne komplikácie.

zistenie, Vyvážené zloženie vytvorené s prihliadnutím na biorytmy nášho tela si zaslúži najvyššie hodnotenie. 10 bodov z 10.

recenzia. «Po utrpení stresu sa vízia dramaticky znížila. Nešiel som k lekárovi, pretože pochopil, že problém nie je presne v očiach. Na radu lekárnika vypil mesačne kurz Biorhythm - Sight and Antistress. Účinok sa dá povedať rýchlo a v kombinácii s miernymi nákladmi tieto lieky „dobili srdce“. Teraz pravidelne, s prestávkou 2-3 mesiacov, pijem ich znova s ​​kurzom».

Omega-3


Náklady na balenie obsahujúce 30 kapsúl je 380 rubľov a viac, v závislosti od výrobcu.

výhody, Tradične, Omega-3 sa vzťahuje na "srdce" drogy, ale toto je chybná predstava o účinku polynenasýtených mastných kyselín. Oči potrebujú ochranu a podporu nielen v podmienkach zvýšeného zaťaženia, ale aj v súvislosti so zmenami súvisiacimi s vekom. Najväčším nebezpečenstvom v tomto prípade je zúženie lúmenu ciev a tvorba aterosklerotických plakov na nich. To znamená, že bez ohľadu na to, aké živiny beriete, jednoducho sa nedostanú (alebo nedosiahnu vo veľmi malom množstve) na určený účel. Omega-3 pomáha predchádzať aterosklerotickým procesom v krvných cievach a vytvára podmienky na ich čistenie. Čisté cievy sú teda voľný prístup kyslíka a živín do očných tkanív a včasné odstránenie metabolických produktov z nich.

nedostatky, Prekročenie dávky špecifikovanej výrobcom môže nepriaznivo ovplyvniť zdravotný stav - skutočnosť, že ide o prípravok prírodného pôvodu, nezanedbáva skutočnosť, že ide o liek.

zistenie, Vynikajúce riešenie pre každého, kto v blízkej budúcnosti naráža na možné problémy so zrakom. Ale aj keď takéto nepríjemné vyhliadky vyzerajú ďaleko, Omega-3 ich odcudzí ešte viac. 10 bodov z 10.

recenzia. «Po operácii, v celkovej anestézii, videnie prudko kleslo. Okulista predpísal celý zoznam liekov, ale bál som sa ich všetkých - a tak v tele "chémia" stačilo. Zastavila sa na Omega-3 a neľutovala. Po prvé, hluk v ušiach zmizol a muchy zmizli pred mojimi očami a po chvíli som si všimol, že zraková ostrosť sa vrátila takmer do normálu. Dobrý liek, radím mu všetkým ".

Čo potrebujete vedieť?

Naše oči, hoci sú súčasťou tela, majú niekoľko dôležitých vlastností:

  • Iba malá časť kyslíka vstupuje do orgánov videnia cez krvný obeh a zvyšok očného tkaniva sa získava priamo zo vzduchu. teda snažte sa byť pravidelne na čerstvom vzduchu alebo aspoň častejšie vzduch v miestnosti, v ktorej pracujete.
  • Statické zaťaženie očných svalov je ďalším dôvodom na zníženie zrakovej ostrosti. Ak často sledujete počítačový monitor alebo televíznu obrazovku po dlhú dobu, znamená to, že ste v ohrození: pohyb očnej gule je obmedzený, a preto je jej zásobovanie krvou pomalé. Tradičné poradenstvo - aspoň hodinovo odvrátiť pozornosť od práce na počítači počas 3-5 minútovej gymnastiky pre oči, Prípadne nainštalujte aplikáciu, ktorá v určených časových intervaloch spustí na monitore číslo „skákania“, po ktorom nasleduje prehľad.
  • Mozgové oblasti zodpovedné za spracovanie vizuálnych informácií sú zásobované živinami a kyslíkom cez tepnu, ktorá prechádza krčnou chrbticou. Preto okamžite venujte pozornosť príznakom, ako je hluk a tinitus, bolesti hlavy po dlhodobej práci v PC, necitlivosť a brnenie v rukách - môžu to znamenať osteochondrózu krčka maternice a / alebo syndróm vertebrálnej artérie. A najlepšie zo všetkých - prijať opatrenia na prevenciu osteochondrózy (uskutočniteľné športy, pravidelné prechádzky, dobrá výživa atď.).
Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...