8 najlepších liekov proti bolesti

Ako rýchlo poraziť bolesť

Lekári nie sú vtipné a nemajú posmievať, keď hovoria, že treba rešpektovať bolesť. Toto je ochranný mechanizmus, vyvinutý v procese evolúcie, a varovanie pred akýmikoľvek poruchami v tele. Predkovia našej jaskyne, ktorí pociťovali bolesť, sa odstránili z procesu lovu mamutov a zhromažďovania koreňov a hľadali útočisko, v ktorom mohli pokojne oddychovať.

Ale u nás, moderných ľudí, toto číslo nebude fungovať. A prísaha „tak v zdraví, ako aj v chorobe“ mala byť vyslovená nie na svadobnom oltári, ale na personálnom oddelení pri uchádzaní sa o prácu. Niekedy musíte hľadať spôsoby, ako priviesť telo a ducha do pracovného stavu a aspoň na chvíľu zabudnúť na bolesť.

Aké sú najlepšie lieky proti bolesti, ktoré ponúka farmaceutický priemysel? Čokoľvek - v závislosti na tom, aký druh bolesti sa musíte zbaviť.

Najlepšie prostriedky pre bolesti hlavy

Bolesti hlavy sú uznávaným lídrom v našej „hitparáde“ stavov, ktoré si vyžadujú úľavu od bolesti. Častá alebo pretrvávajúca bolesť je dôvodom na konzultácie s lekárom. Ale ak sa vyskytuje periodicky, a je mu predchádza prepracovanosť alebo psycho-emocionálny stres, existuje riešenie v skrinke domácej medicíny.

tsitramon


Náklady na balenie obsahujúce 10 tabliet sa líšia od 10 do 50 rubľov, v závislosti od výrobcu.

výhody, Citramon nie je v prvej dekáde považovaný za liek voľby pre bolesti hlavy neznámeho pôvodu. Kyselina acetylsalicylová, ktorá je v nej obsiahnutá, anestetizuje a zmierňuje zápal, kofeín rozširuje cievy a zmierňuje bolesť spôsobenú ich zúžením a paracetamol zmierni stav, ak sa hlava rozpadne v dôsledku vysokej teploty.

nedostatky, Kyselina acetylsalicylová je prísne zakázaná deťom a osobám s poruchami krvácania. Aj ľudia so žalúdočnými vredmi a dnou môžu úplne zažiť svoj negatívny účinok - táto látka môže spôsobiť zhoršenie ochorenia.

zistenie, Je to možné, ale starostlivo. Skóre - 9 bodov z 10.

recenzia. «Najlepší liek na bolesti hlavy. A nevymýšľajte nič. Zvlášť ak je tlak normálny».

Corvalol


Náklady na 50 ml fľašu sú asi 40 rubľov.

výhody, Hoci Corvalol je tradične považovaný za "srdce" a "nervový" liek, s určitým typom bolesti hlavy je jednoducho nevyhnutné. Je to bolesť hlavy spôsobená nervovým vyčerpaním a nespavosťou, ktoré sú často prepojením toho istého reťazca. Naughty nervy neumožňujú zaspať, nedostatok spánku vedie k ešte väčším problémom s nervami, a to všetko je korunované tupou bolesťou hlavy, ktorá nedáva spať ani na tie požehnané dni, keď vás nič a nikto neobťažuje. Ľahký sedatívny účinok Corvalolu pomôže eliminovať neurotické poruchy v ich počiatočnom štádiu, bez použitia silných hypnotík alebo trankvilizérov. A antispazmodický účinok lieku bude spoľahlivým pomocníkom pri liečbe bolestí hlavy spastického pôvodu.

nedostatky, Hoci sedácia je nevýznamná, Corvalol by nemali užívať osoby, ktorých denné alebo profesionálne zamestnanie vyžaduje vysokú koncentráciu pozornosti.

zistenie, Účinný liek, ktorý s náležitým zreteľom na leták pomôže vyrovnať sa s pomerne širokým spektrom zdravotných problémov. Desať bodov z 10.

recenzia. «Lacná a osvedčená droga. Veľmi pozorne sledujem prítomnosť Corvalolu v lekárni - mám taký organizmus, že musím byť nervózny raz, potom na mesiac zabudnem na normálny spánok a pohodu - moja hlava sa štiepi. Pár večerov v rade pijem Corvalol, ako ruka berie všetko».

Najlepšie prostriedky na bolesť zubov

Najlepší liek na bolesť zubov je kvalifikovaný zubár, ktorý odstráni príčinu bolesti a následne aj samotného symptómu. Ale zuby nezaručujú, že „idú na scénu“, nie je vždy možné navštíviť lekára, ale zmierniť bolesť, aspoň do tej miery, do akej sa vám podarí spať, potrebujete len tu a teraz.

Nimesil


Náklady na balenie obsahujúce 30 vrecúšok sú asi 820 rubľov.

výhody, Nimesil patrí do skupiny liekov NSAID (nesteroidné protizápalové lieky), ktorá je veľmi dôležitá pre bolesť zubov - vyvíja sa ako reakcia na zápal postihujúci nerv. Preto okrem analgetického účinku bude mať Nimesil obmedzujúci účinok na zápalový proces a nedovolí, aby sa šíril ďalej a hlbšie. Uvoľňovacia forma liečiva - granulátu, z ktorého je potrebné pripraviť roztok - umožňuje jeho použitie v prípadoch, keď sa sliznica hrdla podieľa na zápale, čo robí proces prehĺtania piluliek veľmi bolestivým.

nedostatky, Nimesil nemôžu užívať ľudia, ktorí trpia žalúdočným vredom a poruchami zrážanlivosti krvi, a pri dlhom príjme sa môžu vyvinúť mnohé vedľajšie účinky.

zistenie, Ak sa Nimesil používa ako prostriedok na epizodickú anestéziu, v plnej miere prejavuje svoje pozitívne vlastnosti: bolesť rýchlo a dlhú dobu zmizne a nevráti sa s nežiaducimi účinkami. 10 bodov z 10.

recenzia. «Počas prázdnin, zub bolesť pod korunou, tak, aby sa zmestili na steny vyliezť. Obávala som sa kontaktovať miestneho lekára, rozhodla som sa čakať na návrat domov - trvalo to len 2 dni. Nimesil odviedol skvelú prácu - bolesť sa stále cítila, ale len pri kousaní a prestala byť akútna a šialená.».

Ketanov


Cena balenia obsahujúceho 10 tabliet je približne 240 rubľov.

výhody, Ďalší zástupca NSAIDs, ale s výraznejším analgetickým účinkom. Jediným „ale“ je, že je lepšie ho používať potom, čo zubár vykonal všetky potrebné procedúry (odsunul zub, odstránil ho atď.). Ak ste z akéhokoľvek dôvodu vzali Ketanov pred návštevou lekára, nezabudnite ho upozorniť na to: tradičná anestézia vás nemusí ovplyvniť a zubár bude musieť vyzdvihnúť iný liek na lokálnu anestéziu, ktorý môže "blokovať" účinok Ketanova.

nedostatky, Ako každý liek, aj Ketans má veľa kontraindikácií. Ale všetci sú uvedení v pokynoch, ktoré si ako rozumný človek určite preštudujete skôr, ako užijete liek.

zistenie, Ako analgetikum na príležitostné použitie Ketanov si právom zaslúži najvyššie skóre 10 bodov.

recenzia. «Jediný liek, ktorý pomohol po zubnej chirurgii a zmiernil bolesť».

Najlepšie lieky na bolesť počas menštruácie

U najšťastnejších žien sa opakujúca bolesť prejavuje nepríjemným pocitom ťahu v žalúdku, ktorý trvá niekoľko hodín až dní od začiatku menštruácie. Veľká väčšina žien v reprodukčnom veku však pociťuje všetky „pocity založené na stave“ - od delenia bolesti chrbta až po piercing-rezanie - v dolnej časti brucha. Ak syndróm bolesti nie je spojený s patológiami urogenitálneho systému, 1-2 dni v mesiaci, bolesť sa môže zmierniť liekmi.

Pentalgin


Náklady na balenie obsahujúce 24 tabliet sú asi 160 rubľov.

výhody, Pentalgin dokonale zvláda kŕče, ktoré často spôsobujú bolesť počas menštruácie. Drotaverín, ktorý je súčasťou lieku, eliminuje nadmernú spasticitu maternice, paracetamol - anestéziu, naproxén potláča zápalový proces a fenyramín zvýši účinok prvých dvoch liekov a bude mať mierny sedatívny účinok.

nedostatky, Pomerne široká škála kontraindikácií, z ktorých niektoré sú spôsobené prítomnosťou kofeínu v tabletách.

zistenie, Vynikajúci liek, ak jeho príjem predchádza čítanie pokynov. 10 bodov z 10.

recenzia. «Pre dni žien, Pentalgin je už dlho mojím všeliek. Teraz sa nemusíte prehltnúť s divokou bolesťou v posteli, ale môžete stráviť čas tak produktívne ako v bežných dňoch. Nemôžem povedať, že z nej mám nejaké negatívne účinky, neobsahuje kodeín ako Pentalgin-N (preto je k dispozícii bez lekárskeho predpisu), takže v ňom nie je nič zvlášť škodlivé a pre jednu úľavu od bolesti I Môžem odpustiť veľa medicíny».

Buscopan


Cena balenia obsahujúceho 20 tabliet je približne 350 rubľov.

výhody, V letáku sa uvádza, že algodysmenorea (bolestivá menštruácia) označuje jednu z indikácií užívania lieku. To znamená, že liek je „úzky profil“ a bol vyvinutý s ohľadom na mesačné ženské problémy. Ako antispazmodik vo svojej čistej forme, Buscopan „nevypína“ nervy, ktoré prenášajú bolesť do mozgu - namiesto toho odstraňuje kŕče maternice a krčka maternice: príčinu najstabilnejšej a netolerovateľnej bolesti. Okrem toho, jeden zo spoločníkov algodysmenorea, zvýšená spasticita čriev (keď už nie ste schopní presne určiť, ktorá časť žalúdka bolí), je tiež zastavený Buscopanom.

nedostatky, V prípade menštruačnej bolesti organického pôvodu (prítomnosť endometriózy, polycystického ochorenia, adnexitídy atď.) Liek nebude mať anestetický účinok.

zistenie, Dostatočne malý rozsah kontraindikácií a účinnosti pri odstraňovaní bolesti počas menštruácie umožňuje Buscopanovi poskytnúť 10 bodov z 10.

recenzia. «V prvý deň menštruácie je bolesť jednoducho najdivokejšia. Buscopan pomáha prežiť tento deň, ak nie je voľno a budete musieť ísť do práce, Dobrý liek.

Najlepšie prostriedky na bolesť kĺbov

Nezáleží na tom, čo spôsobuje bolesť kĺbov - trauma, zápal alebo degeneratívne zmeny - musíte mať naozaj hrdinskú odvahu, aby ste to dokázali odolať. Ale to nebude robiť, ak súbežne s priebehom liečby predpísaným lekárom, prijať opatrenia na zmiernenie bolesti.

Teksamen


Náklady na balenie obsahujúce 10 tabliet sú asi 250 rubľov.

výhody, Napriek tomu, že tento liek patrí k "normálnym" NSAID, má jednu vlastnosť: jeho analgetické a protizápalové vlastnosti sú rovnako výrazné. To znamená, že nemusíte posilňovať drogový útok na telo, a to dvoma spôsobmi. Okrem toho, bez ohľadu na pôvod bolesti kĺbov, je vždy sprevádzaný viac či menej jasným zápalovým procesom. A Texamin, ktorý zmierňuje zápal, odstráni zdroj samotnej bolesti. Injekčná forma liečiva pomôže vyhnúť sa negatívnym účinkom na gastrointestinálny trakt a urýchliť úľavu od bolesti.

nedostatky, Tradičný zoznam kontraindikácií NSAID zužuje okruh ľudí, ktorí môžu užívať tento liek.

zistenie, Skvelý nástroj, pomocou ktorého môžete zasiahnuť dva ciele: bolesť a zápal. 10 bodov z 10.

recenzia. «Mal som veľmi ťažkú ​​formu artritídy, nemohol som chodiť kvôli neustálej bolesti. Lekár predpísal, aby kvapkadlo s texmen. Urobil som 20 kvapkadiel. Teraz sa cítim skvele! Bolesť je úplne preč! “ T

Antalgické predstavovať

Tento nástroj nám poskytuje samotné telo: pre bolesť chrbtice, kĺbov, svalov, telo vyžaduje, aby sme zaujali určitú pozíciu. V jednej osobe to budú nohy zdvihnuté s pásom, „visiace“ vo vzduchu. Druhý má polohu embrya s jednou nohou predĺženou. Tretí musí ležať na samom okraji pohovky tak, že ľavá alebo pravá polovica tela je podopretá a druhá strana je zavesená na podlahe. Jedným slovom, bez ohľadu na to, aká zvláštna je poloha tela, v ktorej bolesť ustupuje, naše telo vie, čo robí: týmto spôsobom zmierňuje tlak na postihnutú oblasť alebo zranenie a uvoľňuje z nej tlak. Čím menej je zaťažená „zóna bolesti“, tým lepšie sa v nej uskutočňujú regeneračné procesy, čím sa odstraňuje príčina bolesti.

Čo potrebujete vedieť

V niektorých prípadoch môžu opatrenia zamerané na odstránenie bolesti spôsobiť nenapraviteľné poškodenie zdravia a dokonca viesť k najhoršiemu možnému výsledku - smrti.

  • Syndróm "akútneho brucha" je podmienkou, že každý človek môže opísať rôznymi spôsobmi (rezanie bolesti, pocit čriev, upchaté nechty, atď.), To závisí od prahu citlivosti na bolesť osoby a od bolesti brucha. Príčinou syndrómu môže byť zápal slepého čreva, mimomaternicové tehotenstvo, perforácia čreva a mnoho ďalších stavov. Preto je pre bolesti brucha potrebné čo najskôr sa poradiť s lekárom. žiadnym spôsobom Neužívajte lieky proti bolesti - to komplikuje diagnózu a povedie k strate času, ktorý má často stav kritického faktora.
  • Bolesť hlavy, sprevádzaná stratou priestorovej orientácie, poruchami reči, kŕčmi, ťažkými závratmi, nevoľnosťou a vracaním. Tento komplex symptómov môže indikovať akútne porušenie mozgovej cirkulácie - stav, v ktorom sa počíta každá minúta (bez nadsadenia). Nestrácajte čas analýzou toho, čo sa deje a hľadaním analgetík, antiemetických a iných liekov: okamžite si vyžiadajte pohotovostnú starostlivosť.
Pozor, sú kontraindikácie, je nutná konzultácia s odborníkom.

Loading...